W erkloosheidspremie vrij voor werknemers Stilte voor de storm op Korea? Westeuropese eenheid HET ROTTEBDAMSCH PARCDL Tegemoetkoming voor bedrijven 1,2 pCt RTG met de West in volledige impasse Senaat royaler dan Huis van Afgevaardigden f ranse comnnmistenleider Duclos gearresteerd V Spek en Arts zijn in vrijheid gesteld Motorrijder gedood op onbewaakte Fl. 20.000 gevallen op no. 12168 Tweeling opgevolgd door drieling Brief van Nederlandse delegatie schept kans op verdaging Toestand in Berlijn eist geen speciale maatregelen Vrees voor groot offensief van verdubbeld communistisch leger Amerikaanse hulp aan buitenland Minister Eden in Berlijn Labour veroordeelt Malaris politiek Sfeeds meer offers aan het verkeer Een dode en honderden gewonden bij felle straatgevechten in Parijs N. 12e Jaargang, no. 125 Eed. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam. Tel. 69300 - Abonn.prijs: per week ƒ0,47, per kwartaal 6(05, losse nummers 0,10. DE SCHIEDAMMER Donderdag 29 Mei 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Banfc te Botterdam Directeur: B. de Vrjes. Aanslag op Harjono DEN" HAAG De rechtercom missaris heeft Woensdagmiddag de garagehouder W. J.Spek en L.J. Arts, resp, bestuurder en lid van de LOÖIS die gearresteerd waren in. verband met de aanslag op luit.- kol, Harjono in vrijheid gesteld. Zij hadden de pistolen der daders na de aanslag verborgen. Te zijner tijd zullen zij daarvoor terecht moe ten staan voor de Haagse recht bank. De inbewaringstelling van Meine Pot, Frans Cols on en Van Delden is met zes dagen verlengd. Na. deze termijn .zal in raadkamer opnieuw ■worden beoordeeld of de inbewa ringstelling met dertig dagen moet worden verlengd. CASTRICUM. Op' de onbe waakte overweg nabij de kapel in de omgeving van Heiloo is woens dagmorgen de 23-jarige motorrij der H. van D. in volle vaart tegen een uit de richting Alkmaar ko mende trein gereden en op slag gedood. De motorrijder had het motorrijwiel, dat totaal vernield werd, van een vriend geleend. De bestuurder van de. trein heeft nietg bemerkt, omdat de jongeman waarschijnlijk tegen het tweede treinstel is aangereden. Pas in Castricum hoorde dc bestuurder van het ongeluk. DEN HAAG. In de 516e staats loterij, eerste klasse, tweede lüst, is een prijs van twintigduizend gulden gévallen op ho 12168, DEN HAAG, De regering heeft een beslissing genomen, ten opzichte van de problemen, welke gerezen zijn in verband met de premieheffing van werknemers voor de op 1 Juli in werking tredende Werkloosheidswet. Zij heeft zich op het standpunt gesteld, dat in alle bedrijfstakken de werknemers voor hun premie-aandeel (twee procent) volledige compensatie zullen ontvangen. Dit betekent in feite, dat de werknemers, hoewel formeel hun premie-aandeel gehandhaafd blijft, in feite geen premie zullen betalen, doch dat de werkgevers dit.zullen doen door loonsverhoging. Deze extra last op de bedrijven wordt echter slechts ten dele gecompenseerd. De Stichting van de Arbeid had voorgesteld, dat de werkne mers compensatie zouden ontvan gen voor hun premie-aandeel, ter wijl tegenover de loonsverhoging, die daartoe nodig zou zijn, een verlaging van. de bedrijfslasten zou worden gesteld-door een vermin dering van de vcrcvcningsheffing met twee procent. De regering heeft echter ge meend, dat de positie van dc schat kist slechts een verlaging van tie vereveningsheffing toelaat met een half procent. Ter verdere tege moetkoming zal een verlaging van de kmderbijslagpremie met eert half procent tót stand worden ge bracht. EINDHOVEN, In het gezin Joh. Engelen—Wouters te Gerwen onder de gemeente Nuenen Is een drie ling geboren. Moeder en de drie babies, die het goed maken, zijn in het binnen'-ziekenhuis te Eindhoven opgenomen. Twee jaar geleden werd ifi het gezin een tweeling geboren. DEN HAAG. Een brief, welke de Nederlandse delegatie ter R.T.C. deze week aan de Surinaamse delegatie heeft overhandigd, heeft de Rondetafel conferentie met de West vrijwel onmiddellijk in het stadium van volledige impasse gebracht In deze brief, die verdaging onvermijdelijk schijnt te maken, rfchrijfi.de Nederlandse delegatie, van oordeel te zijn, dat de be zwaren van Surinaamse zijde aangevoerd tegen het ontwerp statuut dat 13 Mei Is ingebracht, de grondslagen raken van de regeling van dc rechtsorde van het Koninkrijk. diend, aanvaardbaar, al heeft het blijkens de inhoud nog afronding nodig op sommige punten. Deze aanvaardbaarheid' wordt echter slechts uitgesproken, indien ook de andere delegaties, .dit .Ontwerpsta tuut aanvaarden. Het komt niet geheel overeen met dc aanvanke lijke zienswijze van de Nederland se delegatie,, maar. om der wille van een oplossing is zij bereid over die" bezwaren heen te stappen. ■■Is- deze oplossing echter niet voor de anderenaanvaardbaar, dan acht de Nederlandse delegatie zich, blijkens haar brief, tegen over dit Ontwerp-siatmit geheel vrij .en-niet door deze brief gebon den. Deze Surinaamse voorstellen wij ken in belangrijke mate af van de constructie van het Koninkrijk, zo als in de oorspronkelijke opzet was voorzien. De verwezenlijking van die voorstellen zounaar Neder lands oordeel doelmatige verzor ging van de gemeenschappelijke belangen in de weg staan. De Ne derlandse delegatie kan daarom in deze voorstellen 'niet treden. Van Nederlandse kant. wordt stelling genomen tegen de schrif telijk naar voren, gebrachte Suri naamse opvatting, dat de vraag of een land al dan niet aan een be paalde voorziening gebonden moet worden, overgelaten wordt aan dc Nederlandse regering. Dit is een. miskenning van. de gedachte van. het werkstuk. Voorbijgezien is im mers, dat in dit stuk en de uit werkingen daarvan reële zeggens macht aan Suriname en de Neder landse Antillen wordt gegeven, in de ministerraad van het; Konink rijk. Deze ministerraad'mag in de gevolgde opzet niet als een orgaan van Nederland worden aangemerkt. De Nederlandse delegatie acht het Ontwerpstatuut op 13 Mei inge- '.'Westelijke Grote Drie: PARIJS. De ministers van Bui tenlandse Zaken van de Westelijke Grote Drie zijn het gisteren in grote lijnen eens geworden over de in houd van een. nieuwe Westelijke nola aan dc Sowjet-TImo over de eenmaking van Duitsland. Zij kwa men tot dc conclusie, dat de Rus sische dreigementen aan. het adres van West-Beriyn op dit ogenblik 1 nog, geen' speciale maatregelen ver eisen. Een belangrijk deel van de be spreking. die ruim twee uur duurde was gewijd aan de situatie in het Véi-rc Oosten.' De Franse minister president, Pinay, die roet vier van zijn ministers de conferentie bij woonde, bepleitte ruimere hulp aan Indo-China. y.„; Nadat Eden naar 'Berlijn was ver trokken, confereerden Acheson.en de Fransen nog over de situatie in Tunis en Marokko; De Fransen deelden "minister Acheson mee, dat naar male er min der buitenlandse inmenging ln de Tunesische kwestie is, - er des te sneller een regeling kan -worden getroffen. Volgens hen is de toestanfl mdit; gebied verergerd, sinds de Tuneslërs de indruk hebben.gekre sen,dal Amerika en de Verenigde Natiesgeneigd zijn tussen - béide 'te komen. Voorts is besloten de premie voor de werkloosheidsverzekering zodanig te verminderen, dat de lasten van het bedrijfsleven 0.2 procent lager zullen worden dan aanvankelijk was berekend. In to taal zal op deze wijze de tegemoet koming voor de ondernemingen 1.2 procent bedragen. Dezer dagen is een beschikking te venvachten van het College van Rijksbemiddelaars, waardoor de met'deze beslissing samenhangende loonsverhoging een feit wordt. Mossadeq op Schiphol Perzische kleedjes voor de Koningin AMSTERDAM .Met het lijn- ioestel vah de K-fkM." is. cte- Per zische premier Mossadeq met een grote- staf Woensdagavond op Schiphol .aangekomen;1; De premier- maakte met -dié ver moeide- indruk,' dié hij-bij zijn - vo rige'korte bezoek op Schiphól (op doorreis naar Amerika) had ach tergelaten. Wel xverd hij, juist als. toen,bij. het verlaten van hét vliegtuig en -bij de korte wande ling over' het' platform naar dé Icahal krachtig onder de armen ondersteund door zijn zoon aan de ene en dé Iraansesgezant aan de andere kant.'" - Hij antwoordde bevestigend op dc vraag of hij Perzische tapijten had meegebracht voor Koningin. Juliana. Hij verbeterde het ant woord jn zoverre, dat het geen ta pijten, waren, doch een aantal kleine en grotere kleedjes. TOKIO. De toestand op Korea doet hoe langer hoe meer denken aan de gevreesde stilte voor de storm. Te Londen noemde premier Churchill de si&iatie „zeer ernstig". Door de lange, slepende bestandsbesprekingen kregen de communisten gelegenheid hun strijdkrachten weer op te bouwen. Algemeen heerst de mening, dat de dag niet ver meer is, waarop de com munisten een groot offensief zullen openen. Deze verontrustende gedachte ligt weerspiegelt in de woorden van de Britse' minister van De fensie Lord -Alexander. In het Hogerhuis verklaarde. Alexander Woensdag, dat. dt- communistische strijdkrachten'-in Korèa bijna zijn verdubbeld; sinds in Juli van het vorig jaar* de bestandsbesprekin gen begonnen. Hij deelde mede, dat het Noord-Koreaanse leger niet veel minder dan een millioen man telt, m WASHINGTON. De Amerikaanse Senaat heeft Woensdagavond met 37 tegen 34 stemmen een voorstel aangenomen om het buitenlandse hulp programma van 6.9 milliard dollar met 200 millioen dollar te verminderen. Twee maal tevoren werd een motte verworpen, waarin rèsp. om een ver mindering van 500 millioen en van 400 millioen dollar gevraagd werd. Het geslaagde amendement werd ingediend door de democratische senator Tong, nadat gebleken was. dat de regeringsaanhaagers zich tegen alle pogingen tot besnoeiing zouden verzetten. De verlaging met 200 mllUoen dollar zal gelqkeluk over alle posten verdeeld worden. Met 64.tegen-10 stemmen werd de resterende 6700 millioen tenslotte toegewezen. West-Berlijners hopen op Brits-Russisch contact BERLIJN. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Eden, is Woensdagavond uit Parijs te Ber-' lyn aangekomen. Hij werd op het vliegveld o.m. begroet door de Brit se Hoge Commissaris in Duitsland, sir Ivone Klrkpatrick, en de burge meester van de stad, Reuter.' De politic had uitgebreide voorzorgs maatregelen getroffen teneinde com munistische' demonstraties te voor komen. Het bezoek van Eden wordt be schouwd als een 'geste ten. bewijze van de Britse belangstelling voor de 'Westelijke sectoren van Berlijn. Dè Wesl-Berlijnecs hopen overigens dat hij van zijn verblijf gebruik zal. maken om contact op te nemen met •Söwjët-ftinctïonarisscn m Oost-Ber- l«n. De .Britse minister vertrekt Vrij dag haar Vest-Duitsland, waar hij Britse troepen zal bezoeken. Zater dag keert1 hij terug naar Engeland. Nog betrekkelijk aan het begin van de Senaatzitting diénde de re publikeinse senator Welker, die Dinsdag een resolutie ter vermin dering van' een milliard dollar verworpen zag, wederom een mo tie in voor een besnoeiing van 500 millioen. Deze motie werd met •11 tegen 33 stemmen verworpen, terwijl dc tweede van 401» nhlbocn dollar met 40 tegen 37 stemmen verworpen werd. Het derdo voor stel van senator Long verkreeg echter de vereiste steun. Hierdoor is het program van president Tru man (7.0 milliard dollar) met 1.2 milliard verminderd. Er zal thar.s ecu voltallige Con- grcszittjng (van Huis van Afge vaardigden en Senaat) worden ge houden ter bespreking van het ont werp. Dit is nodig omdat het Kuis van Afgevaardigden het programma vorige week nog meer heeft be snoeid dan de Senaat en het eind bedrag heeft bepaald op 6.152.600.000 dollar. LEEUWARDEN. Sneek VQlgt Bols- ward na, Ook cte raad van deze ge meente heeft besloten het verzoek va» de Ried fan de Fryske Biwèging, om de plaatsnaamborden zowel Sn het Fries als in het Nederlands te stellen, in te willigen. DR.MOSSADEQ, de Perzische minister-preside nr(ktwm Woens dag op Schiphol mil. In Dew Haag zal hij voor he£ Inter nationale Gerechtshof het stand punt van zijn regering ih het Brits-Perzische oliegeschil uit eenzetten. De Perzische premier in - gesprek niet minister Mul- dèrije. EN DIT ZIJN dc ia pitten, die dr. Mossadeq uit Perzie heeft, ■meegebracht. De premier deed cr een beetje geheimzinnig mee. Hij trilde niet zeggen hoeveel het er waren. En iapyten- was •niet precies het woord, zei hu*. Net rrareu een paar kleden en, kleedjes, uit. ry» - particuliere uermmeling,: die hij koningin- Juliana hoopte- am te bieden; Oosterse bescheidenheid.' Premier Churchill voegde aan deze verklaring toe, dat naar zijn mening er in de vijandelijke ge lederen' nooit sprake geweest is van een werkelijke poging om de vrede te.' bewerkstelligen. De ver- Jiezéh van' onze tegenstanders, al-' dus Churchill, waren zo gropt, dat zij de onderhandelingen noodge dwongen begonnen. Sinds die tijd hebben zij hun positie aanmerke lijk verbeterd. De geallieerde be velhebbers menen echter in staat te zijn een krachtig offensief te kunnen tegen houden, aldus Chur chill. Op een suggestie om op *n confe rentie der V,N, de gehele kwestie in overweging te laten nemen, antwoordde Churchill, dat dit een zaak was, die zou kunnen wach ten op de terugkeer van minister Eden uit het buitenland. Lord .Alexander zal binnenkort op uitnodiging van generaal Clark een bezoek aan Tokio en het Ko reaanse front brengen. MET GUMMIKNUPPELS en blanke zwaarden sloeg de politie van Johannesburg in op1 een op roerige menigte betogersDe on- geregeldheden begonnen toen de vakverenigingsleider Sachs werd gearresteerd. Sachs is intussen Tocervrijgelaten. Onder de de monstranten bevonden ctcli veel vróuwen en meisjes. LONDEN. Het dagelijks be stuur van de Britse Labour-party en de leiding van het Britse alge meen vakverbond hebben de ras senpolitiek van premier Malan. in Zuid-Afrika veroordeeld. Het La- bour-bestuur besloot gehoor te ge-; ven aun het verzoek van de Zuid- Afrikaanse arbeiderspartij om haar- actie tegen de maatregelen van de regering Malan tc steunen. Hét bestuur van de Labour-partij nam met algemene stemmen een resolutie aan. waarin het -optreden van de Zuid-Afrikaanse regering „politiek despotisme" wordt ge noemd. In 1951: 1045 doden DEN HAAG. Hef verkeer in Nederland heeft vorig jaar meet dan duizend mensenlevens geëist, het grootste aantal óóit in ons land geregistreerd. In 1949 kwamen 947 mensen door een verkeersongeluk om het leven. Het Centraal Bureau van de Sta tistiek komt tot de volgende voor lopige cijfers over 1951:. 1045 do den. 12.302 ernstig gewonden er. 9.559 licht gewonden. Van de do den waren cr 350 voetgangers, waar van 185" kinderen tot twaalf jaar oud. PARIJS. Het gestook van de Franse communisten heeft "Woens dagavond geleid tot straatgevech ten tusseu de Parijse politie en betogers, waarbij een der demon stranten werd gedood en twee honderd politiemannen en hon derden betogers werden gewond. Tijdens deze ongeregeldheden werd de waarnemend algemeen secretaris van de communistische partfj, Jacques Duclos, gearres teerd. De politie verrichtte verder 718 arrestaties. De communistische partij had; eeh massabijeenkomst belegd op de Placé de la Hépübücfue. doch deze was door dej.prefect.Yan. po litie verboden". Er warén "'ange-- woorv krachtige1 Véiligheidsmaat-- regelen.-' getroffen. Twintigduizend man politie en - tienduizendman. vande republikeinse garde waren op de been. De betogers, die op weg..waren naar. de Place de la République. om' te demonstreren tegen 'dé aan komst van de nieuwe opperbevel hebber van'de .N.A.T.O., 'Ridgvay, verklaren, dat de politie het vuux opende; - Geen enkele betoger, is er. in geslaagd de Place de la Rcpubli- que op te komen. Om half tien achtte de politie het gevaar -van een .comtnuoistischc invasie gewe ken en begon zij zich terug te trekken. Ruim tweehonderd - politieman nen zijn gewond, van wie twintig ernstig. Ruim zeshonderd* betogers werdén gearresteerd. Het aantal gewonden bjj de be togers is hog- "iet bekend, doek één der betogers - is aan zijn ver wondingen in het ziekenhuis over leden. Het ministerie van Binnenland se Zaken erkent, dat de politie het vuur heeft geopend, doch over de hoofden héén heeft geschoten, „waarbij niemand werd. gewond".. De.Franse minister vanBin nenlandse Zakéh, Brune, ver klaarde op een persconferentie. dat Duclos „op heterdaad betrapt" werd. .Leden van het parlement kun nen in Frankrijk alleen zonder opheffing van hun onschendbaar heid als parlementslid gearres teerd worden, indien een vergrijp ter plaatse geconstateerd wordt. Dé minister zei niet, 'waarvan Duclos beschuldigd zal worden. Te Marseille heeft .de politie na heftige schermutselingen 150 be togers gearresteerd. In de nauwe straten van het oude Nice lever de de politie "een gevecht van.drie uur met betogers. Ook .in andere steden: in - Frankrijk kwam het tot ongeregeldheden. .Voor mariniers geen herhalingsoefening DEN HAAG. De marinélei- ding heeft vanwege de kosten moe ten afzien van het voornemen om dit jaar mariniers voor herhalings oefeningen onder dc. wapenen te roepen. Ook: zullen er ;géen .mari niers voor een korte mobilisatie oefening worden opgeroepen. Wel zal in de loop. van de maand Sep tember'een .overigens zeer beperkt aan tal. officieren van' het corps ma riniers een" herhalingsoefening moe ten doormaken. DE ondertekening van het .,vre- descontract" met .West-Duits- land cn de overeenkomst over de Europese Defensie Gemeenschap is met weinig enthousiasme in de Westelijke "wereld, ontvangen. Dit gebrek aan geestdrift is niet zo on begrijpelijk. Na twee wereldoorlo gen had de mensheid in 1945 wel wat anders verwacht dan de nood zaak, zich binnen enkele jaren op nieuw op grote schaal militair te moeten beveiligen en zelfs de her bewapening van Duitsers en Ja panners voor lief te moeten nemen. Wat de Duitsers zelf betreft: zij kunnen, ondanks alle thans van het Westen verkregen concessies,, moei lijk warm lopen voor een herbe wapening, die neerkomt op de er kenning van het feit. dat hun in nigste wens. de hereniging van hun land, nog in lange tijd niet te vervullen is. Maar al is de geestdrift niet groot, de- meerderheid der vrije volken ziet terdege in, dat het an ders niet kon. Het is de Sowjet- Uuie geweest, die door handhaving van .machtige strijdkrachten na het einde van de oorlog, door de feite lijke annexatie van de Oost- en Zuid-Oost-Europese staten, door haar agressieve politiek in Azië en door haar pogingen, met hulp van haar vijfde colonnes de kracht der democratische landen te ondermij nen, die dc West-Éuropese landen en de Verenigde Staten gedwongen heeft - tot het nemen van veilig heidsmaatregelen. Deze maatrege len konden, voor zover het West- Europa betreft, niet doeltreffend zijn, indien zij. zoals in het verle den. werden genomen in 'het kader van de nationale slaat. Slechts de allergrootste mogendheden, Ame rika en de Sowjet-XJhie, kunnen, de middelen opbrengen, welke de moderne oorlogvoering eist. De landen van West-Eupppa zijn daar toe alleen maar in staat, indien zij op de nauwste wijze met elkaar samenwerken. En. zelfs deze samen werking ware onvoldoende, wan neer men er West-Duitslahd niet in. had kunnenbetrekken. De verde diging in de moderne oorlog vergt eeu diepte, die West-Europa aan. deze zijde van de Rijn niet heeft. HET zijn deze feiten, die West-. Europa, met- inbegrip vando republiek van Bonn, waar men do Sowjet-Unie al evenzeer moet vre zen als elders aan deze zijde van het IJzeren Gordijn, heeft gedwon gen in de richting van' eeneen heid, die zeker niet. zal ophouden, bij het thans ondertekende "verdrag cvér de1 Europese Defensie Ge meenschap. Waht één djhg 'is dui delijk: dé E.D.G-. waartoe thans zes landen zijn toegetreden, kan. slc-cfats een begin zijn. Wanneer men. er een gemeenschappelijk le ger op na houdt.is het niet' langer mogelijk, een aparte buitenlandse politiek te voeren, ïn volledige on afhankelijkheid, een begroting op te stellen én zelfstandig een eco nomisch beleid te volgen. Het ver enigde West-Europa, met of zonder Engeland en de Scandinavische landen, is niet meer te stuiten. Ten opzichte van deze ontwikke ling echter is hét niet zo moeilijk de teleurstelling over de omstan digheden, die er de stoot toé ga ven, ter zijde te schuiven en te vervangen door hoopvoller ver wachtingen omtrent de 'toekomst. Immers, de aaneensluiting,., hoewel gebaseerd op de negatieve vrees voor het communistische imperia lisme, opent zelve talrijke positieve perspectieven. Het zijn niet slechts de militaire overwegingen,- die "West-Europa's eenheid voorschrij ven: vele andere problemen, vöoral op het economische vlak. zijn al lang onoplosbaar gebleken in de enge omlijsting van de Europese nationale staten. De moderne pro ductiewijzen bij voorbeeld maken een veel groter arbeidsverdeling nodig, dan in een door véle gren zen verdeeld, betrekkelijk klein sub-continent mógelijk is. 1 Zónder dé schepping van een grotere Euro pese eenheid is een .overbevolkt land als Nederland nn hetzelfde geldt, voor bijna alle Europese lan den voorbestemd tot verpaupe ring. Wil men dit niet en al leen de communisten, die in armoe de een beste voedingsbodem heb ben, kunnen anders wensendart is er inderdaad alle reden om,'on danks alle risico's, die de Duitse herbewapening meebrengt, de thans gesloten verdragen, toe te juichen. EEN uiterst belangrijk iels .moet daarbij nog onder de aandacht worden gebracht: de tijd is thans gekomen om, zich op dit nieuwe Europa te bezinnen. Laat men dit na, dan is er alle kans. dat de! fou ten, die totnogtoe in hetklein in de kleine nationale staten'-zijn ge maakt. straks in het .groot in. nieuwe groter 'eenheid* zullen wor den gecontinueerd.- Hef vraagstuk van de vorm van het verenigde Europa zal in toenemende mate en op steeds groter schaal moeten lei den tot een vruchtbare discussie cn daarmede' tot doorbreking van de beslaande politieke onverschillig heid. Zonder een dragende idea immers is óok het verenigde Euro pa een doodgeboren kind. Wii on zerzijds zullen zeker niet nalaten, deze discussie naar vermogen to stimuleren. Enkele buien Van Donderdagavond tot Vrijdagavond: Half tot. zwaar be wolkt" mét énkele buien.Vannacht in' hét binnenland tijde- lijk zwakke, overigens matige, tót 'krachtige westelijke wind,* Wei nig verandering.in Temperatuur. 30 Mei Zon op -1 u 27 m onder 2o u 48 mr Maan op Jo u 34 ;m on der 0 u 58 xn. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR MaxJerup. NeërsL Station Weer Wind m/a Gisteren ln24u. Oslo Zw. bew. Stockholm Zw. bcw. Helsinki Regen Edinburgh Onbcw, Londen Zw. bew. Kopenhagen Zw. bew. Amsterdam Zw.bew, Genève Zw.bew. Pavns zw. bew. Bordeaux Geh. bew. £4 ice Ber Ujn Frankfurt München •Wenen Zw.bew. Zw. bew. Regen Regen Regen Z. 6 Z.ZAV 5 Z.Z.O. 5 W. 8 W. 4 ZAV. 8 W..VAV 6 Windstil W. 7 W 1 Windstil Windstil Z.Z.Vf. 6 ZW. 4 Windstil lie 14 5 14 1)1 14 0,1 19 0 14 7 13 ti 2» 0 22 3 25 0 21 0 14 3 16 ft ia 2 ij 2

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1