Willi van Est viert volledige triomf in de Ronde Derde verlengstuk aan Mar athon-titelstri j d Jonge sculler Goudberg verslaat Neumeier Vlucht van Van Breenenpaste niet in Pellenaers schema Overtuigende 4-2 zege van Haarlem op falend Ajax De Voogd verricht hattrick Onze handbalploeg klopt Frankrijk Willem II wint van HDVS onder protest Van DijkKeiler en Roozenburg op (gedeelde) eerste plaats Nederlanders in de Tour WEK DE GAL IN UW LEVER OP De testmatch Engeland-india Kw idnd k VERRASSING BIJ KONINKLIJKE Ned. Honkbalploeg verslaat België Fausto Coppi wint Ronde van Italië Goed roeien van enkele ploegen Dames athletiekploeg verliest in Duitsland Fangio gewond Maandag 9 Juni 1952 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, Zondag. De lustrum- Ronde van Nederland is door Van Est gewon nen. Een machtige Van Est, die met een for midabele prestatie in de tijdrit van Vleuten naar het Olympisch Stadion een afstand van 55 kilometer - zijn positie aan de top van het algemeen klassement onaantastbaar maakte. Voor de Belgen, die in deze Ronde al zoveel slagen hadden moeten incasseren, werd ook de laatste etappe een desillusie. Hun sterkste troeven Gielen en Desmedt, bg de start nog goed voor ere-plaatsen, moesten in de rit tegen het horloge buigen voor het tem po van twee nationalen Wagtmans en Voorting. Een zorgvuldig berekende sprint- zege van Voorting Zaterdagavond op de Utrechtse wielerbaan, had voor hem de moge lijkheid! geopend op een tweede plaats in het eindklassement. De tijdrace was beslissend. Voorting draaide soepel, maar Wagtmans was de lekke band nog niet vergeten, die zijn per soonlijke prestatie in de Limburgse heuvels had gedrukt Hij had ook,nog een duel uit te vechten met de Belgen. De cijfers toonden aan, dat de Nederlander kon slagen. Een ge ïnspireerde Wagtmans reed zo sterk, dat zjjn vastomlijnde plan werd verwezenlijkt* de beste prestatie na Van Est en een tweede plaats in het eindresultaat. De knappe stylist Voorting één seconde verschil met Gielen! werd derde. Een volledige triomf van de nationale ploeg op de Belgen. Aan de gunstige positie van Voor ting in het algemeen klassement van Zaterdagavond was echter het drama vooraf gegaan van de jonge* en on stuimige Van Breenen. De étappe Veendam—Utrecht kreeg door hem een geheel ander karakter dan ploeg leider Pellenaers zich had voorge steld. Zijn plan was nauwgezet uit gestippeld. De leiderstrui zat stevig om de sterke athleet v. Est, die in 'n tijdrit niet was te kloppen. Op de tocht van 240 kilometer dus geen on nodige risico's." De Belgen zouden nog wel een laatste poging wagen om de top van het klassement voor hen wat aantrekkelijker te maken, maar de nationalen waren sterk ge noeg in de verdediging om deze plannen te doorkruisen. Nauwelijks buiten Veendam echter liep Van Breenen weg in gezelschap van de Brabander Suykerbuyk uit de Ne derlandse B-ploeg. In de groep voel de nog niemand behoefte om mee te gaan. Een avontuur met zo'n lange weg voor de wielen en een ongun stige wind was niet aantrekkelijk. De overmoed tge vtuchtelin gen j oegen door. Zij maakten gebruik van de rust, die het peloton voorlopig nog wilde behouden. Na 14 km een voor sprong van één minuut en veertig seconden. Het tempo lag hoog op de smalle wegen van het Drentse land. In Assen al 3.20! Nog geen reden voor ongerustheid. Tenminste zo re deneerde het veld. De wind en de kilometers zouden de geestdrift wel bekoelen. Van Breenen en Suyker buyk dachten daar anders over. Zij spaarden hun krachten niet. De -winst nam toe. Bij Appelscha al minuut. Dat werd te dol, vond Pel lenaers en gal het sein naar voren, dat Van Breenen moest inhouden, of schoon de Belgen nog steeds zonder aanvalsplannen rustig in de groep meedraaiden. Suykerbuyk behoefde zich van de nationalen niets aan te trekken. HIJ kon door gaan. De onstuimige aan valler Van,Breep«n verkeerde in een roes. Vijf minutén-en dertig secon den op de groep en zyn achterstand in de rangschikking bedroeg van de oranje-trui af gerekend slechts één minuut meer! Vasthouden dat tem po dus. Het peloton deed niets. De Voorsprong groeide. Bij Meppol op 90 kilometer van de start zelfs 8% minuut. Op dat moment had Van Breenen de trui van Van Eist ruim schoots te pakken. Hij dacht al lang niet meer aan het sein van zijn ploegleider. Suykerbuyk bleef soe pel draaien en het peloton was blijk baar toch in slaap gesukkeld. Een vergissing Het was een vergissing, want op de weg naar Zwolle begon de groep onrustig te worden. Dg Belgen goed geïnformeerd keken elkaar eens aan en beraamden plannen voor een aanvalsstoot, die de stellingen van de nationalen moest doorbreken. Een kans, waarvan zij steeds hadden gedroomd en die zich nu wellicht voordeed. De snelheid word opge voerd, want de nationalen hielden hun tegenstanders scherp in het oog. Van Est streed in de voorste linies. De vluchtelingen verloren terrein, ofschoon zy halverwege de étappe nog acht minuten voor lagen. Tussen Epe cn Vaassen ging het peloton pas goed zitten voor de jacht. De Belgen rukten op en de snelheidsmeter steeg boven de veertig km. Nog 5% minuut achterstand bij Nunspeet. De vluchtelingen voelden de benen wat lomer worden, maar zij zetten door. Het kostte energie. Vergeefse kracht overigens, want dc jagers liepen in. Vrij snel. Op de lange hellingen van de Veluwe kreeg Van Breenen zijn eerste tik. Een tiental kilometers vocht hij tegen de inzinking en tastte diep in zijn reserves. Van Breenen kwam over het dode punt heen, maar toen lag de groep op iets meer dan twee minuten! En er werd nog steeds in scherp tempo gereden. Dc oranje-trui was voortdurend in de voorste linie. Bij de Belgen, die maar bleven drukken om weg te komen. Neergelaten spoorbomen bij Hoeve laken na 200 km remden de vaart van de gevluchten. Slechts twintig seconden, maar na zo'n krachtsin spanning funest. Zij trokken zich moeilijk weer op tempo. De benen wogen zwaar. Verbitterd.... De groep kwam op nauwelijks één WIM VAN EST (links) en Ger- rit Voorting, resp. drager van de Oranjetrui en winnaar van de zesde étappe rijden samen een ere-ronae in het Utrechtse sta- dionz Foto NUD-Hofland) minuut bij Amersfoort en keek even later de overmoediger! in de rug. Nog vochten zij verbeten om hun winst te behouden, maar dit paste niet in het plan van Bellenaars. Een over winning van Voorting zou na een goede tijdrit de triomf van de na tionalen in Amsterdam groter ma ken. Het eindspel was begonnen. De nationalen sleurden het peloton naar de moegevochten strijders toe. Suy kerbuyk capituleerde het eerste.Van Breenen wilde zijn droom niet uiteen zien spatten. Hij gaf alles, wat zijn sterke lichaam na bijna 230 afmat tende kilometers nog kon opbrengen. Het was te weinig en nog voor Zeist streek de groep op hem neer. In de laatste ruk naar de finish moest hij terug. Aan de kop van de groep stoof Voorting de wielerbaan van het Utrechtse stadion op. De Duitser Hórnmann van de interna tionalen volgde, gereea voor een sprong. Faanhof kwam Voorting te hulp. Hij joeg over Hórnmann heen en liet zijn ploeggenoot de eerste plaats. Van Breenen kwam achter in het veld binnen en stortte daarna op het middenveld in het gras. Verbit terd over het resultaat, dat hij zich vele kilometers iang anders had voorgesteld. Machtige Brabander Voortings sprintoverwinning had echter tot gevolg, dat hij met de Belg Desmedt de derde plaats in de alge mene rangschikking na de zesde étappe deelde, slechts vyf seconden achter Gielen. Zijn sterke tijdrit iri de Limburgse heuvels was een. waar borg, dat hy van Vleuten naar de fi nish in het Olympisch Stadion een greep kon doen naar de tweede plaats. Van Est was onbereikbaar. De machtige Brabander zou in deze laatste étappe zijn voorsprong bo vendien nog opvoeren. Gielen en Desmedt moesten dus achteruit wor den gedreven. U weet, dat het is ge beurd. Van Est was niet te houden. De 53 km in een uur 21 minuten en 41 sec. Wagtmans maakte 1.23.24. De internationaal Hórnmann 'n leeg lopende band in de laatste kilome ters eiste de derde plaats op, maar na hem volgde Voorting en zijn tijd was juist zea seconden sneller dan die van Gielen. De nederlaag van het vorige jaar was in deze lustrum-Ron de op grootse wijze gewroken. De volledige uitslag van. de zesde etappe VeendamUtrecht (240 km) luidt: 1. Voorting (Ned. Nat) 6.43 21 met bonificatie 6,4221; 2. Faanhof (Ned. Nat) 6-43.21 met bonificatie 6-4Z51: 3. Van Stayen (Belg B) 6 43.21; 4. Hoer- maim (Intern): 5. Sorgeloos (Belg Bi; 6. Van Est (Ned. Nat); 7. Serin (Belg B): 8. Sehaecken (Belg A>; 9. Lam- bnchs (Ned.l; 10. Smits (Ned. BI; 11. Baks (Ned. B); 12. Diedcrich (Intern.); 13 Neyt (Belg B); 14. PCannenmullcr (Did); IS. Van Elderen (Ned. B), aüen in dezelfde tijd als Van Stayen; 16, Ex Aequo Desmedt (Belg B), Gielen (Belg A), Dekkers (Ned. Nat), Wagtmans (Ned. Nat.), De Hoog (Ned Ai. Van „TARZAN" VAN BREENEN ont ging die eer. Hij en zijn verloof de waren er wel even door onr- rrt-oedigd, Foto NUD-Hofland) Breenen (Ned. Nat), Janssen (Ned, Al. Jceris (Ned. A) en Suykerbuyk (Ned. B). allen in 6 43 21; 25,.Bogaerts (Eeig A) 6-54.40; 26. Vinken (Ned, A) 7.02,11, Ploegenklassement- 1 Nederland Na tionaal 109.50.27; 2 België b 110.12.33; 3. Belgie a 110 30.37; 4 Nederland b 110 33.(15; 5 Nederland a 110.34.15: 6 In ternationale ploeg 110.53.30. De uitslag van de tijdrit Utrecht- Amsterdam (60 km) luidt: 1. Van Est 1.20.41 (tnet 1 nun. bonifi catie); 2. Wagtmans 1,22.54 (met 30 sec. bonificatie); 3. Hdrmann 1.24.21; 4. Voor ting £24.35: 5. Neyt 124.38; 6. Gielen 1.24.41; 7. Desmedt 1-24.44; B. Janssen 1.26.15; 8. De Hoog 1.2629; 10. Sorg* 126.32. Eindklassement van de ronde: I Van Est (Ned. Nat. ploeg) 36 36 22; 2 Wagt- -mans (Nat is"ed. ploeg) 36.42.15; 3 Voor. tmg (Nat. Ned, ploeg) 56.43.02; 4 Gielen (Belgie a) 38.43.03; 5 Desmedt (België b> 36.43 11; G Janssen (Ned. b) 36.49.13; 7. (Beleid b) 36.5I.4S: 10 Smits (Ned, b) 36.52,48; 11 Dekkers (Nat Ned. ploeg) 36.52 58: 12 De Hö'og (Ned. a) 36.53.35; 13 Sp.vkerbuyk (Ned b) 36,54 11: 14 Lambnchs (Ned. a) 36.55 37; 35 Schaec- keo <Belgit? a) 36 56.07, 16 Roks (Ned, b) 36 57.20; 17 Dj edench (Int ploeg) 36 58.27; 18 Serin (België b) 36.58.41; 19 Joerjg (Ned. a) 37,01.50; 20 Höermaim (Int. ploeg) 37.02.34; 21. Bogaerts (Bel gië a) 37.08.37; 22 Van Elderen (Ned. b) 37.20.30; 23 Vmken (Ned. a) 37.32.35; 24 Van Stayen (België b) 37,42.20; 25 Pfannenmueller (Duitsland) 37.54.51: 26 Faanhof (Nat. pk>eg> 38.06.15. KORFBAL Fortuinlijk gelijk spel tegen Belgen in Antwerpen In de Sinjoren-slad is Nederland aan een gelukkig 66 gelijk spel gekomen in de 35e landen-ontmoe- ting tussen de beide Lage Landen, een uitslag, die gezien het spelbeeld van de gehele ontmoeting weinig bevredigend moet worden genoemd. De Belgen hadden de zege ver diend! Niets was er meer over van de superioriteit van onze nationale ploeg, die hij korte tijd geleden in Den Haag demonstreerde (toen won nen de Oranjemannen met 12—3). Psychologisch moge de uitslag wel licht te verklaren zijn: immers de Belgen waren geladen op revanche, terwijl de Nederlanders aan een „zacht eitje" geloofden, Hoe geheel anders is het gelopen. Geen enkele maal heeft Nederland de leiding gehad, erger nog: geen enkele maal heeft Nederland zich speltechnisch de meerdere getoond. Hier baat geen excuus van b.v. Schoonderwoerd was wegens ziekte vervangen. De Belgen zochten doorlopend de kansen op de plaatsen, waar zij succes zouden kunnen, hebben. Onze spelers daarentegen vermochten niet door de hechte Belgische verdedi ging heen te breken vanwege de primitieve opzet var. de aanvallen. Na 22 minuten was het al 2—0 voor België en dat voor rust deze achter stand door Kersen tot 2—1 werd verkleind, was een te royale belo ning voor het Nederlandse spel. Kort na rust was het al 41. Een verdedigmgsfout van de Belgen strafte Mulder af: 42. Voortdurend bleven de Belgen twee doelpunten voor. Toen het 64 was, hadden we ons al met een nederlaag verzoend. Doch een indirecte vriie worp ver kleinde de achterstand. De strijd werd toen fel. De Belgen trachtten de voorsprong te behouden, de Ne derlanders vochten voor een gelijk spel. De onzen waren het geluk kigst, alhoewel het doelpunt van Merk op zichzelf heel mooi en gaaf was. Nadat de Belgen een straf worp hadden gemist, was het mooie van de strijd af. In de stand kwam geen verandering meer. De stand in de landenontmoetin- gen luidt thans: Nederland 35 30 3 2 63 21386 België 35 2 3 30 7 80—213 (Advertentie L Af J LIKDOORNS WONDEROLIE "Weg met onhandige likdoomringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN. neemt Pc pijn 'n 80 seconden, Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en bet pU/tstillende benzo- came. Een flesje NOXACOBN Antisep tisch Llkdöommlddel - van L 1.35 be spaart u veel eilende. (Van onze verslaggever) OLYMPISCH STADION, Zaterdagavond. Met de volledig falende Ajax-verdedlglng alleen doelman Visser kan net een voldoende op rijn rapport tonen en een te .trage hoofdstedelijke voorhoede, had het Haarlem-team, dat vanavond ztfn laatste (theoretische) kans op de natio nale titel wilde behouden, niet veel moeite. Het aantal AJax-aanvallen heeft waarschijnlijk dat van Haarlem wel overtroffen, doch de eerste waren over het geheel genomen vry ongevaarlijk, terwijl die van Haarlem uiterst geraffineerd van opzet waren. Dat bleek Teeds voordat de laatste van de 25.000 bezoekers zijn plaats had ingenomen, Met een flitsende combinatie „liepen" de Haarlemmers over links door de verdediging heen. een voorzet volgde, Jacob miste, doch vlak achter hem stond Groene- veld en gaf Visser kansloos het na kijken, Zodat, voordat de wedstrijd een minuut oud was, Ajax reeds voor de tweede maal moost aftrappen. Hoewel het duidelijk was, dat Haarlem technisch veel beter was dan de ontvangende vereniging, kon toch niet worden gesproken van een eenzijdige wedstrijd. Herhaaldelijk was Ajax in de aanval, doch geen enkele werd behoorlijk afgewerkt doordat steeds de Haarlem-verdedi ging sneller bleek en juist op tijd gevaren kon bezweren. En de enkele malen, dat v. d. Wel het tot eer» schot bracht, toonde doelman Snij ders zijn vak uitstekend te verstaan. Om onbegrijpelijke redenen keurde scheidsrechter v. d. Meer na 25 mi nuten een Haarlem-doelpunt af (het was beslist geen buitenspel!), doch kort daarop werd "het toch 2—0. Groeneveld had een mooie voorzet gegeven, die De Voogd, dse zich gaandeweg op de middenvoor plaats gaat thuis gevoelen en van daag zeer beweeglijk was, na aan vankelijk eerst tegen Visser te heb ben aangeschoten, liggend in het doel werkte. Nog voor rust werd de voorsprong tot 30 opgevoerd. Ja cob, vanavond zeer handig en snel, gaf, toen de bal hem uit een vrije trap bereikte, een afgemeten voor zet, waar De Voogd zijn hoofd onder plaatste om via de bovenlat te doel punten. Na rust-pakte Ajax de zaak wat energieker aan en niet zonder suc ces. Want reed3 na enkele minuten maakte Michels een doelpunt, „waar je over vijf en twintig jaar nog van, spreekt". Leeser plaatste een vrije trap in de doelmond en terwijl het leek alsof Michels miste, gaf hij een „hakje", dat Snijders kansloos maak te. Toen kort daarop v. d. Wel het keerpunt in de wedstrijd had kun nen bewerkstelligen, doch na een fout van Laan (de Haarlem-stopper- spil) in vrije positie van kortby nog naast knalde, werd het duidelijk, dat Haarlem, dat ineens ook weer wak ker was geschud, de overwinning nauwelijks meer kon ontgaan. De Voogd profiteerde nog van het mis verstand tussen doelman Visser en achterspeler Saarloos, die belden een voorzet van Groeneveld onschadetijk wilden maken, doch daardoor beiden misten, door kalm de bal voor de derde maal (voor Haarlem de vier de) in de touwen te werken, in wel ke stand geen wijziging meer zou zijn gekomen, indien Snijders even voor het einde niet een tam schot van v. d. Wel had laten glippen. Het was zijn enige fout in deze wed strijd, die echter voor Haarlem niet fataal was. Eindstand derhalve 24. BAZEL In de eerste ronde van het tournooi om het wereld kampioenschap handbal versloeg Nederland Frankrijk met 148. De wedstrijd werd gespeeld te Aarau. Zweden, de huidige wereldkam pioen, won met 19 tegen 10 van Oostenrijk. De wedstrijd had plaats te Wintertbur. In Bazel versloeg Duitsland De nemarken met 2310. Voor Nederland werden de doel punten -.gemaakt door Jongetjes (6), Van Mourik (2), Kutjes (2), Zuidema (2) en Walter Hoens. In de kampioenscompetttie voetbal heeft WilJem II ook de tweede wed strijd tegen Hennes DVS gewonnen, nL met 1—2, tegen welke uitslag Hermes evenwel heeft geprotesteerd en wel omdat het eerste doelpunt van Willem II in buitenspelpositie zou zijn gescoord en bij het tweede doelpunt zou de bal bij een. voor dien genomen vrije trap niet stil hebben gelegen. Ajax verloor opnieuw van Haar lem, nl. met 24, zodat de Amster dammers nog steeds zonder een en kel punt zijn gebleven. Haarlem ir thans gelijk komen te staan met Hermes en beeft een iets beter doel- gemiddelde dan de Schiedammers. In de promotiecompetitie 2e klas se B heeft Helmondia met 5—4 van Internos gewonnen, doch Excelsior heeft in de laatste wedstrijd tegen de Helmonders aan een gelijk spel genoeg om in de eerste klasse te komen. Hetzelfde is het geval „met TEC in C, dat nog slechts één punt nodig heeft tegen Sportclub Emma om te promoveren. De Tielenaars wonnen gisteren nl. met 2—1 van VVH'16. Mocht TEC promoveren dan heeft Ti el binnen twee jaar twee eerste klassers gekregen. Kampioe nscoxn p e ti tie Willem 2 4 4 D 0 8 13—6 Haarlem 4 2 - 2 4 97 Hennes DVS 4 2 0 2 4 67 Ajax 4 - - 4 0 5—13 Promotie tweede klasse b: Excelsior 3 3 0 0 6 9—4 Helmondia 3 2 0 1 4 9—6 Internos 4 - - 4 - 715 Promotie 2e klasse C: TEC 3 2 1 0 5 6—4 Sportcl. Emma 3 1113 55 VVH'16 4 1 0 3 2 S—10 OM DE NATIONALE DAMTITEL AMSTERDAM, Zaterdagavond. Wat verwacht kon worden is ge schied, Eerst in een herkamp zal beslist worden wie zich nationaal dam- kampioen 1052 ban noemen. Tóch was het een verrassing! Want niemand heeft veertien dagen geleden er ook maar een ogenblik aan gedacht, dat bij het drietal, dat nn besllssingspartüen moet spelen, de Rotterdammer Wim Roozenburg zou behoren. Veeleer had men het gokje gewaagd Henk Laros als de alleen-eer5taankomende te tippen. Doch ziet, na eerst de achter stallige partü tegen de Utrechter Hofma Donderdagavond vpor eigen publiek te hebben verloren, bracht de Leldenaar Wim Huisman vandaag de IJmoidenaar t'en nieuwe nederlaag toe. Toen Van Dijk en Keiler de pun ten deelden, was Laros derhalve reeds definitief uitgeschakeld en wijl Wim Roozenburg vrij onver wacht Jan Metz beide punten af handig maakte, moet in öe herkamp beslist worden of de titel voor de eerste maal in Wagemngen terecht komt. dan wel dat de broer van de wereldkampioen hem behaalt of dat Keiler het dozijn-aantal-roalen-titel- houder vol maakt. Het laatste lijkt ons nog wel het meest waarschijn lijke De marathon-titelstrijd 1952 is derhalve nog niet ten einde. Na eerst in twee poules te hebben ge streden. die reeds verlengstukken kenden, is thans alleen nog de strijd om de eerste plaats onbeslist. Het was zeer goed mogelijk geweest, dat ook de scheidingslijn bovenste zes en daaronder ook niet nauwkeu rig had kunnen worden getrokken. Doch deze herkamp, die dan uit had moeten maken welke 6 spelers volgend jaar automatisch in de fi nale komen, is (gelukkig!) overbo dig geworden. Het 2011 te veel van het goede zijn geworden Wel is het verrassend, dat tot die bovenste zes noch Jan Metz noch Wim de Jong behoren en wél de Westfries Bizot, die in dit tournooi voor champion-killer heeft gespeeld en zijn hoge plaats voornamelijk dankt aan overwinningen op de bo ven hem geëindlgden. In de laatste ronde, die nog zo vele mogelijkheden bood, werd fel gespeeld. Immers, een verrassende overwinning zou vele mogelijkheden in 2ich bergen. Van Dijk en Keiler, hoewel voorzichtig manoeuvrerend, zaten reeds spoedig in een ingewik keld middenspel, waarin de gering ste positionele fout beslissend had 1 kunnen zijn. Doch geen van beiden wilde deze maken, tot zelfs in het vergevorderde middenspel niet. De min of meer verrassende zege van Roozenburg op de Amsterdammer Metz memoreerden we reeds. Metz heeft zich in de tempoberekening, en combinatieve mogelijkheden van de klassieke stand, die na aarzelend, niet bepaald geprononceerd spel op het bord overbleef, vergist cn zag plotseling de noodzakelijkheid van het offeren van een schijf. Maar des ondanks was de strijd reeds verlo ren. Laros, boordevol zenuwen, wil de een beslissing te zijnen gunste forceren Huisman bewees ook heel handig te kunnen laveren, nu eens een aanvallende, dan weer een af wachtende zet. Laros kreeg zoveel moeilijkheden voor het bord op te lossen, dat ze te veel voor hem werden. De uitslagen van de laatste ronde waren: HofmanDukel 1I. Band straBizot 11, Bergsma—De Jong 0—2, Metz—Roozenburg 0—2, Van DijkKeller 11 en Huisman—La- ros 20. Waardoor de eindstand is gewor den; i3; Ir Van Dijk, Keiler en Roozenburg allen 13 punten; 46 Bizot, Huisman en Laros 12 punten; 78: De Jong en Metz 11 punten; 911 Bandstra, Dukel en Hofman 9 punten en 12. Bergsma 8 punten. (Advertentie l.M.l Jr der DEN HAAG. Naar wij verne men zullen op advies van de ploeg leider Cees PeUenasfrs, de volgende renners worden uitgenodigd om een contract te tekenen voor de Tour de France 1952: Hein van Breenen, Amsterdam; Hans Dekkers, Eindhoven; Wim van Est St Willibrord; Henk Faanhof, Roozendaal; Gerrit Voorting, Roo zendaal; Wout Wagtmans, St. Willi brord (dit is dus de volledige Ne derlandse nationale ploeg, die aan de jongste Ronde van Nederland heeft deelgenomen) en Jan Nolten, Maas tricht. De achtste raan zal Dinsdag middag, 10 Juni gekozen worden uit 't trio Adr. Suykerbuyk, Roozendaal; Thijs Roks, Sprundel en Maarten Joris, Geleen. fAdvertentie t. MJ U ruit 's morgens kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever «en Jtter gal in uw Ingewanden doen stromen, andera verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering- en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen. om de gal te doen afcrometu Etst Carter's LeverpUletjea. LEEDS Tndia maakte in de twee de innings van de eerste tesimatcb te gen Engeland een slecht begin. Toen het vierde wicket viel was nog geen enkele run gescoord, maar daarna kregen de batslieden van de gasten er beter het oog in en toen de stumps werden ge trokken hadden zij aan de eerste in ningsscore van 293 136 runs voor hel verlies van 6 wickets toegevoegd India 293, Engeland eerste innings- Hutton. C. Ramchand, B. Ghulatn Ah med ID; Simpson, C. Ramchand. B Giul iani Ahmed 23; May. B Shinde 16; Compton, C. Ramchand,C- Ghulam Ahmcd 14; Graveney, B. GhuJam Ahmed 71Watkms ïbw. B GhuJam Ahmed 48; Evans Ïbw. B. Hazare 68. Jenkins. C. Mantri, B Ramchand 38; Laker, B Phadkar 3$; Bedser. B Ram chand 7; Trueman n.o. 0: Extra's 26 To taal 334. Val der wiekets: 21, 48, 62, 93, 102 213 290, 312, 329. India 2e innings: Roy, C, Compton, B, Trueman O; Gaekwact. C. Laker, 33. Bedser 0; Mantri, B Trueman 0- Unri- gar, C. en B Jenkins 9; Manjrelcar B. Trueman 0; Hazare, B. Trueman *56; Ahadkar n.o. 62: Copinatb n.o. 3; Extra's Totaal 136. Val der wickets: 0, 0, 0, 0, 26, 131, Fanny wint in Beverwijk BEVERWIJK. De uitslagen van de te Beverwijk gehouden na tionale atletiekwedstrijden lui den: 80 meter horden dames: 1. me vrouw Fanny Blankers-Koen (Sa- gitta) 11.4; 2. mej. C. Kalman (Zaanland) 12.6, 110 meter horden heren: 1. v. d. Hoeven (Lycurgus), 16.1; 2. v. d. Werff (Suomi) 18.5; 100 meter dames: 1. mevrouw Fanny Blankers-Koen {Sagitta), 12.0; 2. mej. Nel Buch (Sagitta) 12.9. Verspringen heren; 1. Visser (AAC) 6.BD m; 2. Leeuwenhoek (V en L) 6.69 m, 100 meter heren: 1. Griek (AAC) 11.1; 2. Nusse (AAC) 11.2. 400 meter heren: 1, De Kroon' (Trekvogels), 50.7; 2. De Jong (V en L) 51.8. 5000 meter: 1. Geuzenbroek (Haarlem), 15.56.4; 2. Adrichem (DEM) 16.00.6. 4x 100 meter heren: 1. AAC, Amsterdam 44.7; 2. V en L, Den Haag, 43.1. 4x 100 meter dames: 1. Sagitta. Amsterdam, 52,0; 2. Gita, Haarlem 53.3. Advertentie (l.M.) In één woord prima I Fijn reg. na ro'n wilde galop «ven uitblazen met een fieerlijke Strand ANTWERPEN. Onder zeer grote belangstelling hebben de vertegenwoordigende honkbalplce- gen van Nederland en Belgie el kaar in Antwerpen ontmoet, waar- bil, overeenkomstig de verwach tingen. de Nederlandse ploeg op nieuw een overwinning heeft we ten te behalen. Het werd na een 40 voorsprong tenslotte een 43 zege voor de Nederlanders. De Belgen profiteerden in de laatste fa ze van de strijd van het minder goede werpen van de HHC-er Smidt die Urbanus (OWO) in de zesde innings op de plaat had ver vangen. Hierdoor kregen de Bel gen de kans de 4-0 achterstond tot 4—3 m te lopen zodat een spannend slot het einde vormde van deze overigens zeer goed ge speelde wedstrijd. De resultaten waren voor Ne derland 13x3 slag, 1x4 wijd en 4 honkslagen legen. Voor België 'x3 slag. 2x4 wyd en 5 honksla gen tegen. De score luidde: Belgie: 000000102 3 Holland: 211000000 4 MILAAN, De 20e en Jaalste étapcv? van öe Ronde van Italië, van Verbama naar Milaan (147 k.tn i is gewonnen door Bevrlaeqiia (It) in 4.1921, tweede tferd Magim (It.), derde Magnï (It.), ,'ierde Lognl (It.). v(jfde Conté zesde AJbani (It.zevende Oclters (B.) allen m dezelfde t(jd ais de winnaar Het ethdklassement luidt' Pauito Cöppi (It.) 114.36.43; 2. Magn! (It.) 114.47 00: 3 Magsm U4.47.J0: 4. 2amDlnj (It.) I14.47J2; 5 Bartall (It.) 114.47,16; 6 Ockers (Bel?ië) 114 47 41: 7. Ast run It.) H4.5l.13; 8 Kohlet (Zw.) 114.5121- G. Gominiani (Fr.) 114.53.27; 10 Albanj (It.) IJ4.54.57. AMSTERDAM. De verrassing van de eerste dag van de roeiwed- strïjden van de Koninklijke op de Bosbaan was de dubbele nederlaag van Neumeier. De Hoop-skiffeur werd n.1. in de eerste heat van de oude skif zowel door Van Mesdag (Cornells Tromp) als door de jeug dige sculler van De Hoop. Goudberg geslagen en werd daardoor voor de finale uitgeschakeld. De prestatie van Goudberg is des 1 te opmerkelijker, omdat hij ander- I half uur tevoren reeds de jonge skif B had gewonnen, voor de Belg Geor- i ge van de Antwerp Sculling Club. Neumeier nam in zijn heat de lei ding. die bij de eerste 500 meter be hield. Op 1000 meter had Van Mes dag een kleine voorsprong, doch op 1500 meter lagen de drie skiffeurs vrijwel gelijk, Dc eindspurt van Van Mesdag bleek de langste en de taai ste, doch Goudberg ging prachtig mee en finishte 1.6 sec. later. Een seconde na hem ging Neumeier on der de lijn door. In de oude vier werd Njord met Dutry van Haeften op de slagplaats gedecideerd door Nereus geslagen. De Amsterdammers namen na 1000 meter de leiding van de Leidenaren over en stonden die niet meer af. De RB.N, Bruxelles speelde in deze finale geen rol. Hoewel pas over veertien dagen, na dc wedstrijden van Nereus, be slist zal worden over de uitzending van Nederlandse ploegen naar Hel sinki. waren er op de tweede dag van de Koninklijke toch enkele uit slagen, die misschien een aanwijzing kunnen geven voor de Nederlandse afvaardiging. Daar was in de eerste plaats de fraaie tijd (6 min. 34 6 sec.) die de stuurmanloze vier van Willem III (Jansen b., Brunmaier, Loek en Van Schelt si.) Het noteren. Ook Laga bleef met 6.86.8 beneden het baan record van DDS. van 1948 (6.38.4). Het skifnummer was gedecideerd voor Van Mesdag (Corn, Tromp). 1 hoewel de 19-jarige Goudberg van De Hoop uitstekend partij gaf en een belofte voor de toekomst inhoudt. De betrekkelijk matige tyd van Ne reus van Zaterdag (7.4.2) zegt niet veel, omdat de tegenstand van de oude vier Njord gering was en de Amsterdammers bovendien met een invaller voor nummer 2 roeiden. De oude acht gaf een aardige stryd te zien tussen Laga en Triton, de twee enige deelnemers. De Delftena ren. namen van het begin af een kleine voorsprong, die zij op 1500 meter tot een lengte hadden ver groot. In de eindspurt wist Triton niet verder dan tot drie kwart lengte in te lopen. De twee zonder stuurman was na felle strijd voor de hard roeiende Tritonploog, die De Hoop met een taflengte sloeg, Uitslagen van Zaterdag; I Goudberg (De Hoop) 7 min. S8 sec.; 2. Van Stichel (Antwerp Sculling Club) 7.492: 3. Poslhuma (Viking) Oude vier; 1, Nereus 7.4.2; 2. Njord 7.19 6; 3. RSN Bruxehes (ver achter); Jonge acht A: 1. Nuord 6.21; 2. Spaar- ne B-22.S; 3. Laga 6.24.2. Jonge ski£ a: 1. Bakker (Amstel) 7.49,8 2. Kools (Laga) 7.S6.1; 3. George (Ant werp S.C.) Oude ski£: le beat 1. Van Mesdag (C. Tromp) 735; 2. Goudberg (De Hoop) 737.6; 2. Neumeier (Willem. in> 7-39.S; 2e heat; 1. Wflbrennmlc (Spaarne) 7.43.8; 2, J. Demcubn (RSN Bruxelles) 7.46.4; 3, Van Stichel (Antwerp SC) 7.47 4. Oude twee-, j. Triton 8.7.2; 2. ZZV 8.16.4. Dames jonge dubbel vier; 1 De Vliet 3.8,4; 3. Willem 3 3.15.6; 3. Nereus. Jonge vier: I. Viking 3.57; 2. Die Ley- te 3 57JS. 3. De Hoop. Oude vier; i. De Hunsu» 3-53-2; Z. De Laak 4; 3. De Hoop. UITSLAGEN VAN ZONDAG Lichte vier: 1. Aegir 7.15.6; 2. Viking 7.17.8: 3. Triton 7.20.8. Dubbel twee; 1. Antwerp SC 7.2; 2. Spaame-Aeffir 7.3.6; 3, Willem 3—Po- fieidon 7.14.8. Vier zonder stuurman: 1 Willem ni 6.34.6: 2. Lage 6.36.8; 3. Njord 6.51.4: Jonge vier B: 1. Nereus 7.02.B; 2. Spa am e 7.20; 3. Njord 7.32.4, Jonge acht B: X Nereus 1.06.12; 2. Njord 7.10.4; 3. Triton 622. Twee zonder stuurman; 1. Triton 732 8 2 De Hoop 7.33.2; 3. Willem IH 7JI7.fi. Oude skiff: l. Van Mesdag (Corn. Tramp) 7.32; 2. Goudberg (De Hoop) 7.37.4; 3. Deznoukn (Brussel) 7,48. Oude acht: 1, Laga 6-29.2; 2. Triton 6.23. De ploegen hadden üe matage wind Post kampioen van Noord-Holland ZAANDAM. Er gingen ca. 10U deelnemers van start voor het prov. wielerkampioenschap voor amateurs van Noord -Holland. Na verschillende uitlooppogingen slaag de Post er in Uitgeest in zich van de kopgroep af te scheiden. Regel matig vergrootte hij zijn voor sprong en won tenslotte vrij onbe dreigd. Een viertal renners t.w. A. de Hoog, P. Smit, T. Peters en L, Boelaard streden energiek om de volgende plaatsen. De Hoog finishte als goede tweede met een halve minuut achterstand op Post. De uitslagen lulden »ls volgt; 1. K. Post (Nieuw Vennep) in 4 uur minuten 24 seconden; 2. A. de Hoog (Amsterdam) op minuut; 3 P, Smit (Amsterdam); 4. T. Peters (Haarlem); 5. L. Boelaard Amsterdam)6. E. Koe man (Krommenie); 7, J. Hofland (Be verwijk); 8. W. Rusman (Haarlem); 9. J, Sleleman (Amsterdam); 10. A, Don ker (Amsterdam); 11. J. Mehsgnou) (Amsterdam); 12. P. Sleveking (Am sterdam); 13 R Altink (Amsterdam); 14. P. Pieters (Haarlem); 15. J. Hen- nink (Alkmaar). OBERHAUSEN, Dg vierde landenwedstrjjd tussen de dames- ploegen van Nederland en Duits land is in een zware nederlaag voor de Hollandse athïeten ge ëindigd, Biet 59 tegen 32 punten zegevierden de gastvrouwen. Van de negen nummers, welke op het programma stonden, eindigde slechts één in een Nederlandse overwinning, de 2G0 meter. Acht nummers gingen dus verloren, waarbij zich alle vijf technische bevonden, wel een bewijs, dat daar de zwakke plek in de Neder landse ploeg was te vinden. Met uitzondering van Willy Lust. die by het verspringen met slechts eén centimeter verschil van. de tweede plaats werd verdron gen, werden alle overwinningen in de technische nummers door de Duitse athletes met ruim verschil behaald; De 100 meter van Puck Brou wer was ruimschoots voldoende om haar een plaats te verzekeren m de Olympische damesploeg voor Helsinki. Willy Lust noteerde 115 sec.- op de 80 meter'horden, haar beste tijd van dit seizoen. Zij had een zeer sterke tegenstandster in mevrouw San der-Dom agalla, Duits recordhoudster op dit nummer met 11.2 sec. Tenslotte bleek de Nederlandse damesestafetteploeg bestaande uit Hilda Veth, Puck Brouwer, Xema Stad-de Jong en Witiv Lust niet opgewassen te zijn tegen het vier tal Ulzheimer, Sander, Klein en Marga Petersen, die met 47,2 sec. een prestatie van wereldformaat leverde Ongetwijfeld is de Duitse damesathletiekploeg sterk favoriet voor de titel op het estafettenum mer te Helsinki. MILAAN. Op het circuit van Monza werd de grote prijs van Moma een autorace over 2 manches van 220.309 km elk. gehouden. Algemeen klassement: l. Farina (it) 2 uur 31 min. 15 sec. totaaltijd; 3. Simon (Pr) 2.31.52.8 op een ronde; 3. Fischer (ZWits) 2.3125.S op ronde; 3. Fischer Zwlts.) 2.31.26.6 op vier ronden; 5, Brandon (GB) Z.34.Q7 op vijf ronden: 6. Brown (GB) 2.32D4.4 op ze» ronden. In de eerste ronde van de eerste man. cbe vloog de wagen van de Argentijn Fango. die op het laatste ogenblik met een extra vliegtuig uit Ierland was ge komen. uit een bocht. Hij moest Sn het ziekenhuis worden opgenomen. Aanvan kelijk leek zijn toestand vrij ernstig Hij had snij wonden aan gelaat en handen. In het Ziekenhuis bleek dat Fangio een hersenschudding en enkele lichte in wendige kneuzingen had opgelopen

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 5