Huishoudschool in 1951 vol (jonge) activiteit NERVA-NOVA C 3 Sexuele opvoeding wordt ook onder ogen gezien Vijf jeugdvoorstellingen in de Vacantieweek agENda Drie cricketclubs door coach bij de neus genomen Ssa, smA DE SCHIEDAMMER P.F.v.d.ENDE Weekreciame Scapino-ballet brengt „De Sneeuwpopop tekst van vlieger-schrijver Viruly DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Engelsman Partridge bleek niet de echte Partridge te zijn Controle waterstand Nederlandse bodem GEBRUIKT SCHIEDAM mVdi Tweede wandelmars voor scholieren PRETTIGE VACANT1E! Podiumbouw is begonnen Bromfietser op- een- - onbewaakte overweg' verongelukt Dierenbescherming helpt ooievaars- weduwe GRATIS ADVIES! HUISHOUDSTER OF WEDUWE Banketbakkersleerling £enMrttmtcd'm IJSSALON P.BROERE Koeriersters Donderdag 12 Junï 1952 en historische verzameling in het museum". Het bestuur Op 31 December 1951 bestond het bestuur der school uit de dames E. M. Castendijk—Jansen, ere-voorzit- ster, H. Houtzager—Kruizinga, voorzitster, S. H. Hoek—Postma, vice-voorzitster, J. W. Eeuwijk, secretaresse, C. BoorsmaMulder, 2e secretaresse. A, Post—v. d. Berg, penningmeesteresse, A. Houtman v. Buysen, T. Blaisse—v, d, Vijver, Evenals voorgaande jaren biedt de Vacantieweek vijf speciale voorstel lingen voor de jeugd. In een circulaire, die gisteren en vandaag op alle scholen in Schiedam werd uitgereikt, ïs hiervan mededeling gedaan aan de ouders, die door middel van een opgave-formulier kunnen opgeven welke voorstellingen hun kinderen mogen bezoeken, Dank zü de medewer king van schoolbesturen en leerkrachten zal het weer mogelijk zijn het vereiste entreegeld gedurende een periode van zeven weken nog voor de grote vacantia te sparen. Gedurende het tiendaagse vacantlefestyn kan de jeugd dan zonder bezwaar van moeders portsmnnnaia vijf dagen volop genieten van een in alle opzichten verantwoord kinderprogramma, waar voor ca. 150DD plaatsen beschikbaar zijn. In bet dezer dagen verschenen jaarverslag van de Huishoud- en Industrie school voor Schiedam en Omstreken lezen wil dat het aantal leerlingen van de school aan het einde van het Jaar In de primaire eerste klassen 223, y jdroeg, 1« de primaire tweede klassen 124, in de vakklassen 83 en bij de jrsussen 311. Uit de omliggende gemeenten bezochten 132 leerlingen de dagschool en 74 leerlingen de cursussen. In 1951 werden gegeven: 8 avond cursussen koken en Ï1 naaien, X dagcursus naaien gedurende het gehele jaar, 4 cursussen koken en was behandeling aan leerling-kraam verzorgsters Van het Groene Kruis te Vlaardlngen, Kraamcentrum te Schiedam en Wlt- Gelc Kruis te Schiedam. Uitgaande van de actieve Commissie voor Huis houdelijke- en Gezinsvoorlichting waren er de volgende avondcursussen: 2 veratellen, 3 patroontekenen, 1 costuumnaaicn, 1 koken, 1 was be handeling. Uitgaande van de Stichting „de Zonnebloem" voor Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis werden in totaal 9 curussen gegeven. Op 31 December 1951 liepen 5 cursussen roet 75 leerlingen. Er werden voor de leerlingen van het Centraal 7de en 8ste leerjaar van het VGLO 2 klassen gevormd voor kgken en huishoudkunde en was- behandeling. Van de Primaire Opleiding be haalden 87 leerlingen het getuig schrift:. Van de leerlingen, die vak opleiding genoten, behaalden er: 14 het diploma „Hulp in de Huishou ding", 14 het diploma „Kinderver- zorgster" w,v. 1 voor de Centrale Rsad, 14 het diploma „Naaister", 16 het diploma „Costuumnaaister". Bijhet diploma schoolzwemmen behaalden: 54 leerlingen het diplo ma A, 50 leerlingen het diploma B, 5 leerlingen het diploma C. Twee leerlingen werden afgewezen. Het feit, dat alle lessen dit jaar cngebracht konden worden in het vernieuwde schoolgebouw, kwam het onderwijs zeer ten goede. Nieuwe wegen De onderwijsvernieuwing heeft de volle aandacht van de directrice en leerkrachten; er werden reeds aardige resultaten bereikt.- Het werd wenselijk gevonden, aan de leerlingen sexuele voorlich ting te geven. Nadat met de ouders overleg was gepleegd, vond het bestuur twee doktoren en een ver pleegster bereid, zich met deze taak te belasten. Door de financiële Steun van de Vriendenkring van de school Is het mogelQk geweest, deze voorlichting aan de leerlingen te geven. Gemerkt werd, dat veel ouders het heel moeilik vinden, zelf hun kinderen voor te lichten. Een der doktoren werd uitgenodigd om op de ouderavond over dit on derwerp met de ouders te spreken. Op deze wjjze hoopt men te be reiken, dat de ouders in de toe komst zelf hun kinderen deze voorlichting kunnen geven. Zowel de kinderverzorgsters als de hulpen In de huishouding ver richtten practisch werk. De eersten op Consultatiebureaus van Zuige lingen en Kleuters -en op verschil lende Kleuterscholen. - De hulpen werkten eerst in het Zusterhuis van het Gemeente-Zie kenhuis of in het Rusthuis der Hervormden, daarna in gezinnen. Op excursie Blijkens het overzicht, dat in het jaarverslag is verwerkt, namen de excursies weer een belangrijke plaats in op het lesrooster. We namen de volgende reisdoelen over: blindeninrichting Rotterdam, weef kamer en werkplaats van de BLO- Nazorg, Paastentoonstelling Museum voor Ouders en Opvoeders te Rot terdam, de tentoonstelling „Het goede jeugdboek" te Rotterdam, de afdeling Muziek in het Gemeente- Museum te 's-Gravenhage, naar strand en polder o.Lv. drs C. J. J. van der Maas, kindercircus „Elle boog". opvoering van „De wijze kater". Volkshogeschool Olaerts- duyn (kin der verzorgsters waren er vijf dagen). Avifauna, natuurreser vaat „De Beer", demonstratie gas- toestellen, v. d. Bergb's Fabrieken, wasserij Noordhoek, RML Rotter dam, Kamp Leersum (naaisters kampeerden er vijf dagen), ten toonstelling „Fleur en. Interieur", Prinsenhof te Delft, kampeercen- trum Hollandse Rading 4- bezoek aan gobelin weverij (een week kam- Seren door leerlingen atelierklasse) otterdamse Kunstkring ,,'t Con st igh Wercfc" p oppententoonstel ling Harry van Tussenbroek, Persil-de- monstratie. emaille- tentoonstelling, tentoonstelling „Zuiderzee wordt land". In October vond een contact- avond plaats van bestuur en leer krachten, waarin de heer C H. Schwagermann een causerie hield over „De geschiedenis van Schie dam in verband met haar culturele J. Hellebrand—Op den Bouw en de heren L. v. d. Tempel, A. v, d. Blom en D. L. Ingelse. Mej. G. Burger is gedelegeerde van het gem eente-bestuur. Mevrouw A. Houtmanv. Buysen maakte vorig jaar 25 jaar deel uit van het bestuur. Het was echter haar wens, dat dit feit niet speciaal herdacht zou worden. Wat men moet weten; Apothekers-nachtdienst: Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bh ongeval: G.G. en G.Ö Tuinlaan 89 Telefoon 69290. Ten toonstellingen: 24 Mei—7 Juni, Stedelijk Mu seum, Hoogstraat, da. 10—5, Zo 2—5 uur: Tentoonstelling ont worpen glasramen, tekeningen en schilderijen van Marius Rich ters. Films: Passage, 2 en 3 uur: Vier in een jeep (14 jr.). Mono pole, 2, 7, 9 uur: De scha duw van de Adelaar. Bh eenkomsten: 12 Juni, Amstelbron, 8. 30 uur: Prijsuitreiking schaaktournooi om schaakkampioenschap van Schiedam. 13 Juni, Musis Sacrum, 8 uur: Bijeenkomst V.VJD. Spreekster mevr. Fortanïerde Wit. 1915. Een petroieummeerl En dat in deze gebie den! Rob begrijpt er met veel van. „Laten wij die radlomast eens van dichtbij bekijken", stelt hij voor. Bill en Rob da len voorzichtig af naar de mast en dan zien zij daar in de buurt ook een groot, wit gebouw. Maar nog altijd is er geen mens te zien. Kijk, daar borrelt een vloeistof naar boven. Komen hier soms de geheimzinnige buizen uit en pompen we het meer vol met olie? Dat is haast niet moge lijk, maar Lupardi staat voor mets. „Kijk, Rob" zegt Bill en onwillekeurig fluistert hij „daar is een deur. Zullen wij proberen naar bin nen te gaan" „Ja, maar houd rekening vret de gekste verrassingen", waarschuwt Rob, „Lupardi 31JI9I5 voert iets In zyn schild en dan wil hij liever 1 niet gestoord worden door indringers." Tot hun verbazing wijkt de deur gemakkelijk. Daaracb- ter ligt een grote ruimte met enorme machines en vreemde apparaten. Het lijkt wel een ma chinekamer. (Eigen berichtgeving) In de Nederlandse cricketwercld heeft zich in de afgelopen weken een wonderlijke historie afgespeeld. Lang voor het seizoen officieel begon, be sloten drie verenigingen, Rood en Wit (Haarlem) en de Haagse verenigin gen Quick en HCC voor gezamenlijke rekening een coach aan te stellen. Door een advertentie in de Engelse bladen te plaatsen, kwam men in con tact met de cricketer R. J. Partridge, een in kringen van de „The King of Games" bekende persoonlijkheid. Partridge kwam naar Nederland en oefende de Nederlandse cricketers. Maar allengs kwam men tot de ontdek king, dat Partridge niet veel meer wist van cricket dan iedere Nederland se cricketer uit de derde klasse. Toen men hem aan de tand ging voelen bleek Partridge niet de „echte Partridge" te zjjn. Hfj Is nu weer in Enge land Drie Nederlandse clubs zitten zonder oefenmeester en zyn tege lijkertijd enige honderden guldens kwijt. Op Maandag 25 Augustus wordt de rij geopend door het jeugdto neel „Puck" uit Amsterdam, het gezelschap, dat alom in den lande waardering vond voor de wijze waarop het de kinderen in contact brengt met het goede toneeL „Puck" brengt under regie van Cas Baas „Het Feest in het Spinnebos". een spel voor kinderen, geschreven, door Marike Schreuder en Cas Baas. Een onlangs op enkele scholen ingestelde enquête, die ook het be zoek aan de jeugdvoorstellingen in 1951 tot onderwerp had, wees uit dat de film voor de meeste jongens en meisjes de grootste trekpleister was geweest. Dus ook nu weer jeugdfilms. Hiervoor werden uitge kozen: „Assepoester" en „Beverval lei", beide van Walt Disney. Deze films worden gedraaid op Dinsdag 26 Augustus. Het eerste jaar verscheen het Sca pino-ballet op het Passage-toneel. Hetbetekende de première voor Schiedam en het Vacantiecomité had er evenmin spijt van als het jeug dige publiek. Om dit pionierswerk voort te zetten vroegen wij ook nu weer dit ballet om ons feest op te luisteren. Op Woensdag 27 Augustus brengt de groep o.a. Let nieuwste ballet „De Sneeuwpop", waarvoor de tekst werd geschreven, door nie mand minder dan de vlieger-auteur Viruly. Het allerleukste hieraan is wel dat het publiek bij de hande ling wordt ingeschakeld. En hoe zou de reeks beter kun nen worden afgesloten dan met een Variété-voorstelling. Hiervoor zijn inmiddels aangezocht de goochelaar Balsamo, de jongleur Gery, de Han dy Fools, acrobaten en de muzikale clown Toby Rix. Als evenement van kleinere om vang kennen we nu ook al twee jaar -het poppentheater. "Waren het in 1950 die twee enthousiaste KLM- mensen en vorig jaar Bert Brug man en de zijnen, nu kunnen de jongens en meisjes twee dagen ge nieten van het Poppentheater van de Maastrichter Poesjenellenkelder, dat voor dit feest helemaal naar Schiedam komt op Vrijdag 22 en Zaterdag 23 Augustus. GEBOREN: Johannes A. H. z. v. Th. J. van Kemenade en A Th. v. cL Laarschot. OVERLEDEN: M. C, B. Wuisman, 3 jaren. HCC, Quick (H) en R. en W, de dupe Nadat een bestuurslid van Rood en Wit door de advertentie met een zekere R. J, Partridge in contact was getreden, wonnen, de Haarlem mers bij bevriende cricket-relaties inlichtingen in. Deze waren gunstig. Partridge was een bekende speler van de County Northants, een ge routineerde bowler (off cutters) en een hardslaand batsman. Partridge tekende de contracten met de Nederlandse verenigingen en kwam naar Nederland. Toen begen de misère, want na enkele oefen- dagen in-Haarlem en Den Haag fronsten de kenners de wenkbrau wen. Partridge brabbelde wat on verstaanbare Engelse woorden, gooi de de cricketers de bal toe en liet ze batten. Geen aanwijzingen wat Advertentie (l.M.) fout en wat- goed was, geen tips hoe bijv. een snelle offspinner en hoe een slow-leg-break gebowld moest worden. Partridge gooide een ge wone rechte bal zoals iedere Neder landse bowler dat zonder moeite doet en liet verder alles aan het toeval over. Het is logisch, dat de bestuurders van de drie verenigin gen de koppen bij elkaar staken. Partridge werd uitgenodigd voor een bespreking. „Inderdaad, hij was R. J. Partridge van Northants". Men geloofde hem, alleen met dit ver schil, dat deze Partridge niet de Partridge was, die zij bedoelden. Schuchter antwoordde deze Par tridge, dat hij niet, zoals hij had geschreven 39 jaar was, zoals de echte Partridge, maar 46. De afgevaardigden van de drie gedupeerde cricketclubs hebben, zo als sportsmen betaamt, de heer Par tridge netjes naar de boot gebracht. Bijzonder voorkomen.d met een maand extra salaris,- Zijn onkosten in Nederland zijn eveneens betaald. Meneer Partridge „van Northants* hoopt men in Nederland niet meer te zien. Of het moest de echte zijn - Plan van min. Mansholt wordt uitgevoerd Van onze correspondent) STEENWIJK. De Ned. Heide Mij. heeft een aanvang gemaakt met de uitvoering van een plan van minister Mansholt, de z.g. Wa terhuishouding-Nederland. Dit plan omvat het plaatsen van 30.000 bui zen over geheel Nederland, die op geregelde tijden werden gecontro leerd op de waterstand. Hierdoor kan een overzicht worden verkre gen van de waterhuishouding m de Nederlandse bodem, In de provincie Overijssel zijn werklieden van N.H.M. reeds.be gonnen met het aanbrengen van cementen buizen, die uit zes delen bestaan en tot een diepte van 1.80 in de grond worden gebracht. On der en boven wordt de buts met een cementen stop afgesloten. Het water dringt door de poreuze wand naar binnen en hierdoor kan de waterstand nauwkeurig worden vastgesteld. Het onderzoek is ook van belang in verband met de ontwatering en Advertentie l.M Iedere dag opgewekt en fris aan het werk. Dit kunt U alleen na een goede nachtrust. Een geregeld ge bruik van NERVA NOVA dragéea voorkomt slapeloosheid en herstelt Uw levenskracht. NERVA-NOYA MAAKT U STERK! 1.25 en 2,70 per verpakking Gisteravond om ft wart voor fi Jcwam een kleine beste'wagen in botsing met een motorwagen van lijn 10 toen do auto óe tram. ..sneed", Door krachtig remmen van de bestuurder van de tram konden ongelukken worden voorkomm en beperkte de schade zich tot een flir, j -I*- - ke kras op auto en tram. Het ongtwal de toenemende verzdtmg van de gebeurde op de helling haar de trug bodem. over het Noorderkanaal. grote doos van 100 slulcs t 4* Zaterdagmiddag kwart voor drie vindt in het Sterrebos, bij café van Houwelingen de start plaats van de tweede scnool-wandelmars. De tocht gaat ditmaal door landelijk Kethel. De leerlingen van de lage re scholen lopen een afstand van twaalf kilometer, die van VGL, Am bachtsschool, Ulo- en Huishoud school veertien kilometer. UITKNIPPEN OOK OP UW VACANXIE-ABKES Gaarne zenden wij U, zonder extra kosten Uwerzijds, DE SCHIEDAMMER naar Uw vacantie-adres. Maar dan dient U ons TIJDIG Uw tijdelijk -adres mede te delen. Wilt U dit formulier invullen en tenminste 5 dagen tevoren aan onze abonnernentenafdeling zenden of afgeven aan de bezorger? Naam: Vast adres: Woonplaats; Datum van vertrek naar vacantie-adres: Datum van terugkomst op vast adres: VACANTIE-ADRES Uw vacant!e-adres zo uitgebreid mogelijk vermelden (naam van het pension, hotel kamp. huisje, p/a enz.) Vriendelijk verzoeken wjj U, als week-abonné bent, het abonnementsgeld voor de vacantieperiode vooruit aan Je bezorger te voldoen. Onze dank voor Uw medewerking en.... Het hengelseizoen Cs alweer een paar weken oud en geen vrije middag dus, of de jongste hen gelaars van Schiedam trekken er met hun gerei op uit. In de Pol dervaart, bij de Blauwe Brug is dan ook steeds wel een groepje vissers te pinden. Beet of geen beet, ze hebben het er doorgaans uitstekend naar hun zin in lan delijk Schiedam. Hermes-supporters met de bus naar Haarlem Zondagmorgen om half elf ver trekken van het Hermes-veld aan de Damlaan bussen met Hermes- supporters naar Haarlem. Men denkt 's avonds om. ca. half zeven terug te zijn. Aanmelding voor Hermes- supporters dient te geschieden tot uiterlijk Zaterdagmiddag 12 uur bij P, van Eyk, Ket'helstraat 31- Niet- leden van de supportersvereniging kunnen zich opgeven voor deze bus tocht bij W. A. v. d. Most, p. pot terstraat 59, K. Brouwer, Rem brand tlaan 22b en. L. Janse, Broers- vest 89. In de Plantage is een begin ge maakt met de eerste voorbereidin gen voor de bouw van bet nieuwe podium, dat hier in opdracht van de Schiedamse Gemeenschap zal wor den gebouwd. Gebleken is dat geen enkele boom zal moeten verdwijnen en dat bet inpassen van het nieuwe element in de Plantage enkel het verdwijnen van wat heesters tot ge volg zal hebben. Wanneer alles volgens de plannen verloopt, zal in de loep van het na jaar, na de manifestaties van de Vacantieweek, die hier zullen plaatsvinden, een begin worden ge maakt met het naar achter ophogen van de toeschouwersruimte, die be rekend Is op ca. 300Q zit- of 4000 staanplaatsen. Het nieuwe feestterrein zal tijdens de Vacantieweek worden opgeno men in een grote feestverlichting, die ook aan de Hoogstraat, Koe markt, Lange Haven, Appelmarkt en Gerrit Verbooastraat zal bran den. H.B.S.S.-PROGRAMMA Voor Zaterdag heeft HBSS het volgende programma al te werken: CSVD 2—HBSS 2, 4 uur, Delft; HBSS 4—MW '27 3, 4.15 uur, Ha- vendijk; HBSS 5—-Zwaluwen. V". 8, 2.30 uur, Haven&ijk; VDL bHBSS b Z, 3.15 uur, Maassluis. (Van onze correspondent) ALP HEN A, D. RIJN. Gister middag omstreeks twee uur is de 52-jarige mevrouw J. van Hulfeleiv Bas uit Haastrecht, toen zij de onbewaakte overweg aan de zijde van Boskoop wilde passeren, met haar bromfiets tegen de juist van het station Boskoop in de richting Gouda vertrekkende trein, gereden en dodelijk gewond. Dit tweede dodelijke ongeval bin nen enkele weken het eerste ge beurde aan de overweg bij Laag Boskoop is des te onbegrijpelijker als men weet dat het slachtoffer-te gen de laatste wagen van 'het trein stel is aangereden, het rode flikker licht goed werkte en bovendien, het scheisignaal functionneerde. Het slachtoffer is kort na aankomst in. het ziekenhuis te Gouda overleden. TERUGKEER UIT KOREA Per Hr. Ms. „Van Galen" zal ver moedelijk op 21 Juni uit Korea te Den Helder terugkeren: onze stad genoot. hofmeester 2e kb W. P. Kemper, Galileistraat 91 b. Advertentie (l.M.) - Van onze correspondent) MEPPEL Het Drentse dorp Nijeveen heeft zich een dag zeer ongerust gemaakt over het lot van een ooievaarsweduwe en haar vier jongen. Papa Eiber liet Maandag het leven onder een autobus en mamma wachtte tevergeefs op zijn. terugkeer. Tenslotte trok zy zelf op voedsel uit. Daar ooievaars, wan neer de jongen nog klein zijn, nooit het nest onbewaakt laten, ïs dit een zeldzame gebeurtenis. Daar men aanvankelijk vreesde, dat de jonge ren zouden verhongeren, wanneer de moeder niet het nest zou ver laten, werd hulp ingeroepen van dierenbescherming en Meppeler na- tuurbeschermingswacht. Deze advi seerden voorlopig geen maatregelen te nemen. Men vreest echter, dat de moeder bij het groter worden der jongen niet meer alleen voldoende voedsel zal kunnen aanbrengen. Op den duur zal men dan ook tot bij- voedering met kikkers overgaan en wanneer de ooievaar met de voe» derplaats vertrouwd is geraakt wil men geleidelijk dit natuurlijke voedsel door vleesafval gaan ver vangen. Nakomelingen van Frans mijnwerker jagen op erfenis (Van onze correspondent) HEERLEN. De Thïery-erfge- namen hebben navolgers, In de Limburgse mijnstreek en het Duit se grensgebied hebben de nakome lingen van een Franse mijnwerker, Mpthieu Guillaume, zich aaneenge sloten om'samen een erfeniskwes tie tot een goed einde te brengen. De Franse mijnwerker, die in I7B5 is overleden, had concessies gekre gen, die hij ter ontginning aan an deren afstond. Ook de staat ex ploiteerde. .Van betaling of scha deloosstelling is nooit sprake ge weest. Het bedrag zou op 't ogen blik enige millioenen belopen. De Vulpendokter geefi Ga morgen, Vrijdag, Zater dag of Maandag naar P. F. van den Ende, Hoogstraat om Uw Vulpenhouder eens grondig na te laten zien, want voor zover geen nieu we onderdelen in de vulpen aangebracht behoeven te worden geschiedt alles gra tis en klaar terwijl U wacht. Als Uw vulpen niet schrijft zoals U wenst kom dan nu naar P. F. van den Ende, want tijdens deze 3 dagen zijn speciale vulpenexperts "aanwezig, waaronder een speciale vulpen-expert van de Osmia fabrieken voor het nazien van ieder merk vulpenhouder. KLANT OF GEEN KLANT, IEDEREEN IS WELKOM.' Laat Uw naam in Uw vul pen graveren voor slechts 75 cent Klaar terwijl U wacht Natuurlijk weer een service van die Uw vulpen verzorgt ook na de levering! HOOGSTRAAT 28 Gevraagd door een invalide werkman met flinke ver dienste: een met 1 of 2 kleine kinderen. Ook genegen btj weduwe in de kost te gaan. Br. no. S 477 bur. v. d. bL GEVRAAGD BAKKERIJ DE LANGE Singel 88 Kreupelstraat 28 op verjaar- en feeildsgerv Aurora'a Slagroom Ma Taart Slagroom, chocolade- of aardbeien- of neten ijs vanille ijs chocolade eeuveriure voor 8 4 10 penonen- Auroro'a Slagroom IJa Taart Vanille ij», slagroom, chocolade couverture voor 4 4 5 personen- 1 Taart Dagelijks ook Zondags verkrijgbaar aan de Beljerlandsestraat 55 Séhledam 250 gram JANHAGEL 60 cent 250 gram CARRÉ's 60 cent 200 gram VICTORIASTENGELS 55 cent 150 gram ZWXTSERTJES 50 cent 2 HARDE MOCCA'g 28 cent Lorentzlaan 64 Tel» 65851 Ploegstraat 224 TeL 69695 Tülnderaglas in diverse ma ten, uit voorraad leverbaar voor volkstuin, kippenhok, zomerhuisje etc. Zeer con currerend. Bel op 68735, Van Katwijk's Giashandei. Lange Kerkstraat 38, Schie dam, Let op juiste adres. Rijwielen, compleet, vanaf 135.— Betaling desge wenst in overleg. Frans Wattman. Rotterd.dijk 240a. Telefoon 68948. rerraanent-Wave. compleet, 5.75. Ook speciaal alle kleuren haarverven. Kap salon „Alida", Grote Visse rijstraat 8E fhoge stoep). Tel 33762. Rotterdam. Te koop: damesfiets. Prins Mauritsstraat 3. Net meisje gevraagd van 8 tot 4 uur. A. v. d Vlies, Groeaelaau 05, Schiedam, Wees voorzichtig: met slecht: werkende gasgeysers, Roep een specialist! Fa. A, van Woerkom, Broersveld 137— 139. tel 67736; Oranjestraat 13. telef. 65873, Nn Is het tijd voor het na zien, schoonmaken en repa reren van Uw haard of kachel. Bel even op: 07738 of 63673, Fa. A. van Woerkomi Broersveld 137—139; Oran jestraat 13. Te koop: gashaard, merk Velie, 16 staafs. Warande 46. Na 7 uur bezichtigen. Gevraagd: een verpleeghulp in rust- en verpleeghuis. Verploeg Chasséplein 5, Vlaardingen, Een fiets ls een onontbeer lijk lets!! I.D.W., Buitenha ven weg 178. t.o. Politiepost, levert U reeds een splinter nieuwe fiets vanaf 3.50 p. week. Dus op zeer gemak kelijke betalingsvoorwaar den. Komt U eens praten?

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2