Zomeravond-jeugd recrea tie kreeg officieel begin BATAVUS Cricketers gaan nu ook voetballen C D Voorzitter Gemeenschap verricht installatie Moet U eens hóren! Verzekering van B. en W. wordt nodig geacht cnnnnHBia f WEK DE GAL IN UW LEVER OP Kampioenschap tennissen Profielwijziging L. Kerkstraat Afbraak Nema-Glas Evenement Vrijdagavond Hermes-Excelsior Mulo-examen DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB -bed is ooK voor U ideaal! Op verre reizen kan veel gebeuren ABENDA Nederland bouwt vijf patrouillevaartuigen voor rekening V.S. Apeldoorn deze zomer bloemenstad Ike wil geen strijd over buitenlandse politiek Parade in Heidelberg voor gen. Ridgway De Nicola treedt uit Italiaanse Senaat Gruber's bezoek aan Tito geslaagd SCHIEDAM DES SCHIEDAM Gasfornuizen 1220.- li 'f Woensdag 25 Juni 1952 In hfc* tfubhuls voor de ongeorganiseerde jeugd aan het Doeleplein werd Dinsdagavond het werkcomité voor de zoxneravond-jeugdrecreatie ge ïnstalleerd. Het geschiedde ln tegenwoordigheid van de wethouder van Culturele Zaken, mr. M, 3. M. van Kinderen en de meeste leden van het dagelijks bestuur van de Schiedamse Gemeenschap door voorzitter M. HoH- Na deze voerde ook de initiatiefnemer van dit werk, de heer K. Scholten, die tevens optreedt als voorzitter van het werkcomité, nog het woord tot de aanwezigen, jeugdleiders en afgevaardigden van de organisaties, die met elkaar hun schouders onder dit belangrijke werk hebben gezet. Voordat hij overging tot de eigenlijke installatie, heeft de heer Ho 11 de blijdschap vertolkt» die er in de kring van de Schie damse Gerne en schap over dit ini tiatief is. Van de aanvang af schreef men de actieve jeugd recreatie in het vaandel maar door omstandigheden kwam er tot dus ver niet veel van terecht. Temeer vreugde dus dat nu het vlak was gevonden waarop verschillende bevolkingsgroepen konden samen werken voor de jeugd. Een van de belangrijkste taken ziet de Schiedamse Gemeenschap» die er niet is om een vermaaks centrum in het leven te roepen maar wil trachten iets te bete kenen in de stedelijke gemeen schap, op het terrein van de jeugd, met de belangen waarvan terdege rekening moet worden gehouden. Er zal getracht moeten worden na te gaan wat de jeugd nodig heeft. Bij de actieve jeugdrecreatïe en dus ook bij dit onderdeel zal het pad zeker niet over rozen leiden. Het zal meer een weg zijn met vallen en opstaan. De moeilijkhe den zijn immers groot. Schiedam heeft te weinig geschikte terrei nen en kent heel wat problemen bij de huisvesting Van de jeugd verenigingen. De installatie van dit werkco mité aan de aanpak van de zo meravond-recreatie ziet de Schie damse Gemeenschap nog slechts als een begin. In de naaste toe komst zal er ten behoeve van de algemene actieve jeugdrecreatie nog veel meer moeten gebeuren. In het kader van het Gemeen- schapswerk zal men er wellicht ("Advertentie I. M.) zult 'a merge na „kiplekker" uit bed a prinsen. Elke da? moet uw lever een Kter gal tu uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, bet bederft. U raakt verstopt, wordt humeur! ir en loom. Neem da plantaardige CARTER'S LEVER PILLET J E S om die liter gal op te -wekken en uw spijsvertering en stoelgang Op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's LeverplUetles. Op de banen van Spieringshoek werden Dinsdag de wedstrijden ora de Park-kampioenschappen voortge zet. De resultaten waren; D. E. Mevr. Bakker sL mevr, v. Beek 6—3 6—1; inej. v. d. Made sl. mevr. Bui- ning 6—3, 6—4; mej. Meijer sL mevr. Datema 7—5, 6—4; mej. B. de Ronde sl. mevr. Jiskoot 6—4, 6—4; mevr. Katwijk sl. mevr. Pleysier 63, 6—4; mevr Bernard sL mevr. Smit 4—6, 8—6 97. H. E. J. Guiteneaü sL Pleysier 36, 6—2, 62; J. v. Toor sl. M. Jansen 64, 4—6—2; J. Wljlacker sL P. Geul 6—2, 6—3. D. D. Mevr. ter Veer en mevr. Bakker sl. mevr. v. Beek en mevr. Katwijk 6—1, 6—2. H. D. Verhey Pols en Bernard sl. Menthon Baken en Vin er 7-5, 63; Bakker en Stolk sL Heymans en Wagenaar gTb. Dhr. en mevr, Blaitte sL dhr. en mevr. Vos 6—1, 6—2. Verliezersronde: D. E. Mej. Kruitwagen sl. mej. Boer 2—6, 6—2. 6—3. 'Actie tegen vernieling aan Marconistraat Nogmaals wil ik medewerking inroepen, en wel met betrekking tot ons aller zorgenkind met name het nieuwe plantsoen aan onze Marconistraat. In de eerste plaats gaat het om de jeugd, die 's avonds dit mooie plantsoen en zijn omgeving ver nielt en daarbij hoegenaamd geen gehoor geeft aan hen» die zich trachten te ontfermen over de prachtige rozenstruiken. De bal, waarmee gespeeld (geravot) wordt komt bovendien meer dan eens m de vijver tot grote schrik van de daar broedende eenden en natuurlijk voortdurend tussen de struiken. We spreken dan nog niet van de volwassenen, die daar met hun honden gaan „dollen" en grote stokken in de vijver gooien in de hoop dat het beest de stok na- springt. De zwanen en eenden moe ten dan maar een goed heenkomen zien te vinden. Zou hieraan nu werkelijk niet eens paal en perk gesteld kunnen worden? Ik meen zeker te spreken na mens veel goedwillende bewoners van deze omgeving, die prijs stel len op een mooi plantsoen op deze plaats en bovendien eerbied heb ben voor al wat leeft, groeit en bloeit. Een bewoner, die het goed meent-roet natuur en jeugd- spoedig iets over kunnen verne men. De heer Scholten, de motor van het vorige week al aangevangen werk, betitelde de installatie-bij eenkomst als een kleine show, die men echter bitter hard nodig heeft om heel de bevolking te doordringen van de belangrijkheid van deze jeugdrecreatie, die door gezamenlijk werken mogelijk wordt gemaakt. De aanwezigen, waarvan velen zich ook buiten hun groep als actief medewerker (-ster) opgaven, drukte hij vooral op het hart zich niet teveel voor te stellen van de mogelijkheden, die b.v. in technisch opzicht voor lopig kunnen worden bereikt. Het kan niet anders dan primitief in opzet zijn. Gedragen echter door aller wils kracht om er iets van te maken kan het niet anders, aldus de heer Scholten, of het moet de moeite waard worden. Dat men reeds zo snel na het eerste bijeenroepen van een voorlopig comité is over gegaan tot de samenstelling van een programma tot de grote va~ cantie, vindt hierin, zijn oorzaak dat uit de ervaringen van thans moet worden geput om tot een goede basis voor de uitbouw in het volgend jaar tekomen. De kinderziekten van dergelijke a,rbeid moeten toch éénmaal worden overwonnen. Dank zij de financiële steun van de Schiedamse Gemeenschap kunnen de eerste kosten worden bestreden. Ondanks dat zal het echter toch nog schipperen zijn. Van een billijke vergoeding aan degenen» die er hun vrije tijd en veel moeite aan opofferen kan dan ook geen sprake zijn. Het werk zal moeten steunen op de belangeloze toegenegenheid van hen, die het met onze jeugd goed voor hebben. Het ligt In de bedoeling het werkcomité in October weer bij een te roepen voor het uitwisselen van de ervaringen, die men bij DUIVENVLUCHTEN S.C.V. „De Postduif" hield een wedvlucht vanuit Chateauroux. Af stand 604 km. In concours stonden 202 duiven. Aankomst eerste duif 12.16.58, laatste duif 13.19.34. De uitslag was; 1, 3 A. v. d. Gryp; 2. W. Poort en Zn; 4, 40, 43 C, a.e Tuinder; 5, 14. 16, 25, 41 M. v. Mou- rik; 6. 37 P. Verheugen en Co; 7, 17, 20, 21 J. Koster; 8 A. v. Wagtendonk; 34 L. Verheugen; 10 "W. Kersen- meijer; 11 Gebr. v. Tricht; 18, 36 P. Hinter en Co; 12, 33 D. Ram; 13, 39, 50 J. M. Snijders; 15, 31 Gebr. v.- d. Kant; 19, 32 A. Taas; 22 H. v, Rijs wijk: 23 P. v. d. Os en Mevr.; 24 L. Boranï; 26, 30, 51 J, v, d. Windt; 27, 46 P, Gouweleeuw; 28 J. v. Beek en Co; 29 H. Crama; 35 Kroep 38, 49 H. Triel; 44 A v. Dongen; 45, 47 A. Heeren; 46 Gebr. v. Harmelen; 48 Z, Wint Ier; Diploma, P. Dalhuizen. de verschillende avonden heeft opgedaan. Bij een korte nabespreking werd van de zijde van de heer Schol ten nog eens beklemtoond dat zo weinig mogelijk in het nu vast gelegde programma moet worden gewijzigd. Een goede afwerking behoort mede tot het succes van het geheel. Binnenkort zal worden begonnen met het leggen van het gedeelte van de hoofdpersleiding van het rioolgemaal Nieuwland in de Lan ge Kerkstraat. De verharding van deze straat moet daarbij voor een groot deel worden opgenomen. Het ligt in de bedoeling van deze ge legenheid gebruik te maken de Lange Kerkstraat geheel te her straten. De tegenwoordige breedte van de rijbaan en de trottoir is voor het verkeer echter weinig bevre digend, zodat het tevens wel wen selijk zou zijn om deze gelegenheid aan te grijpen om de indeling enigszins te wijzigen. Thans is over een groot deel van de lengte de breedte van de rijbaan niet groter dan 6 m. Hier- 00 mag aan één zijde worden ge parkeerd, waarvan zo druk wordt gebruik gemaakt, dat er vele uren van de dag een byna onafgebroken rij auto's staat. Naast deze par kerende auto's is dan zo weinig ruimte meer over, dat rijverkeer in twee richtingen tegelijk 'niet moge lijk is, hetgeen in deze drukke straat onophoudelijk tot stagnaties aanleiding geeft. Het is daarom beter om de breedte van de rijbaan te brengen op minimaal 7 m. Dit gaat van zelfsprekend ten koste van de breedte der trottoir. Zulks beheeft echter geen bezwaar te zijn, vooral als men bedenkt, dat tot voor en kele jaren in deze straat dikke bo men stonden, welke veel ruimte innamen, zo deelt de directeur van Gemeentewerken aan het gemeen tebestuur mee. Van de grotere breedte, welke bij de Grote Kerk en de Oude Be graafplaats beschikbaar is» zou kunnen worden gebruik gemaakt voor het aanbrengen van twee spe ciale parkeerstroken. Het rechtsgeding over de ont ruiming van het terrein van de N.V. Ncma-Glas aan de Havendijk heeft tot resultaat gehad dat vol gens een beslissing van Kanton rechter mr P. B. Cos de op de ter reinen aanwezige opstallen met uitzondering van die, welke in ge bruik zijn bij de firma's Bernosky en Wyers,.door Nema-Glas moeten worden afgebroken tegen een ver goeding van f 5000. Onder deze afbraak vielen ook de loodsen en en woningen. Voor een koopavond B. en W. hebben het Centraal Vrouwen Comité om advies ver zocht inzake het instellen van een wekelijkse koopavond, zoals deze krachtens de nieuwe "Winkelslui tingswet met ingang van l October mogelijk wordt. Vanuit het Centraal Vrouwen Comité is thans een schrij ven gericht aan de leden van da aangesloten organisaties hun mening hierover kenbaar te maken door het invullen van een. formulier, dat uiterlijk 25 Juni bij de secretaresse van het Centraal Vrouwen. Comité, Gr. Florisstraat 77, moet zijn inge leverd. (Advertentie l. M. De enige flets met de 5 plussen Na.3i 5°U«C Er zün al heel wat bijzondere voetbalwedstrijden gespeeld, maar een match tussen cricketers vond nog nooit plaats. Schiedam zal hiervan, als crickets tad bU uitnemendheid, de primeur beleven. Vrijdagavond zullen in het Volkspark de cricketers van Hermes-DVS en Excelsior elkaar het be zit van het bruine monster gaan betwisten. Het zijn niet zo maar twéé elf tallen van belde clubs, die het veld inkomen. Neen, het eerste cricket-elftal van Hennes treedt aan tegen het eerste cricket-elftal van Excelsior. Hermes zal uitkomen met de be kende voetballers A. van Diest, H. Stolk, C, Tettelaar, A. Ru herman, W. v. d. Sloot e.a. Bij Excelsior treden o.a. aan: Jacques Oosterholt, T. Oos terholt, N. van Huet, Dries, Volle- bregt etc. Het zal bovendien bijzon der interessant zijn om te zien, wat cricketers als L. Brounts, J. Keuzen kamp, N. Hoenderop, J. Schetfer, A. v. d_ En de e,a. in onwennige voet balkleding presteren. Een van de bekendste figuren uit de cricketwereld» de heer A. M. No- let, bestuurslid van de Nederlandse Cricket Bond, heeft zich bereid ver klaard voor deze wedstrijd de af trap te verrichten. Ongetwijfeld zul len veel Schiedammers Vrijdag hun schreden naar het Volkspark richten om deze wedstrijd, waarbij af en toe wel eens hartelijk gelachen zal kunnen worden, te gaan zien. Zij steunen dan meteen een goed doel. Want deze ontmoeting werd geor ganiseerd om enige geiden bijeen te krijgen voor de ontvangst van de Engelse cricketers, die in Augustus een 10-daags bezoek aan Schiedam komen brengen in het kader van de sportuitwisseling Schiedam—'Wands worth. Om zoveel mogelijk mensen ln de gelegenheid te stellen deze unieke wedstrijd te zien werd de toegangs prijs erg laag gesteld, Leden en do nateurs van Excelsior en Hermes DVS hebben i.v.m. her belangrijke doel van deze wedstrijd geen vrye toegang. De juiste samenstelling der elf tallen en de naam van de scheids rechter zullen nog nader worden be kend gemaakt, De wedstrijd begint om 7 uur. In Gebouw Irene slaagden Dins dag vaor het Mulo-examen, aan vullend diploma: A. Smalmg, Schie dam, Rh. Sluyter, Vlaardingen, W. B. Hart, Rozenburg; diploma A: G. Korpershoek, M. C. Hoek, A. Hui- zer, J, Bras, M. C. van Stein, P. M. Bodegom, Vla ar dingen, W. M. Pran ger, B. H. F. Vrauwdeunt, E. Vrij dag. G. Jongbloed, J- S. van Zeist, Schiedam, J. Wamaar, C. M, Kou- werihoven, M. Kleijwegt, Maassluis, P H. Cordia, Botterdam; diploma B': T. Walstra, "Vlaardingen, W. H. Bakker, M. C. Zeeman, H. Zeilstra, L. Könemann, C. H. de Jong, N. D. Dekker, Schiedam. Acht candida- ten werden afgewezen. 1926. Het lot van de „Galilei" is nu spoe dig beslist. Het schip is van onderen open ge scheurd en zinkt snel weg m de golven. Blijk baar is Lupardi tevre den over de resultaten, want de kunstijsberg verwijdert zich nu snel. De bemanning is in de sloepen gegaan en zal een poging doen aan land te komen. Gelukkig is de zee hier ijsvrij, maar het is vrijwel on mogelijk om de kust te naderen, de golven beu ken de rotsen en de sloepen zouden te plet. ter slaan in de branding. Bovendien ziet het eiland er zeer onherberg-i toe te proberen radioverbinding te krijgen mëti zaam uit. Kapitein MacUoyd is met de radar- een ander schip, dat redding zal kunnen bieden, operateur aan boord gebleven om tot het laatst 1 Maar de plaats, waar de „GalileF* is gezonken J bevindt zich honderden mijlen vaartroutes. Wat zal er op die bemanning worden? Uit de scheep- manier van de (Advertentie LM.) Lekker warm en volkomen geruisloze vering. De werkzaamheden van de leden van het College van Burgemeester en Wethouders zijn in de loop der jaren niet slechts in omvang toege nomen, maar ook in aard gewijzigd, zodat het meer dan voorheen vooi- komt, dat zij zich buiten de ge meente moeten begeven voor het voeren van besprekingen en het bij wonen van vergaderingen. Daardoor is het risico, dat zij lopen door een ongeval te worden getroffen, sterk vergroot. Het recht op doorbetaling van de wedde, zolang zij in functie blijven en de rechten, die de wethouders en hun nagelaten betrekkingen ont lenen aan de Verordening, regelen de de wachtgelden en pensioenen voor de wethouders der gemeenie Schiedam en de Verordening rege lende het verlenen van pensioen aan de weduwen en wezen van wethou ders en gewezen wethouders der ge meente Schiedam, en voor wat de burgemeester en zijn nagelaten be trekkingen betreft aan de Pensioen wet 1922, staan niet in een redelijke verhouding tot dit risico, in het bij zonder niet wanneer zy naast hun wethoudersfunctie nog een andei beroep uitoefenen. Het gemeentebestuur zou in deze gevallen zich stellig zedelijk ver plicht gevoelen een schadeloosstel ling te verlenen. Omdat hiermede grote bedragen kunnen zyn gemoeid is het beter een ongevallenverzeke ring te sluiten, zoals ook door enige andere gemeenten is gedaan. "Wanneer verzekerd wordt een uit kering van i 50.000,bij overlijden, f 50.000,maximaal bij blijvende invaliditeit en f 1.D0O,— maximaal voor ziekenhuis- en verplegingskos. ten, als gevolg van een ongeval, overkomen aan een wethouder zal Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen bij ongeval: G.G. en GD. Tumlaan 39. Telefoon 69299. Films: Passage, 2 en 8 uur: De vader van de bruid (alle leeft.). Monopole, 2, 7, 9 uur: In Bagdad mag dat CI4 jr.). DWS clubhuis aanbesteed Bij de aanbesteding van het club huis voor de handbalvereniging DWS dat geplaatst zal worden bij de nieuwe sportterreinen aan de Oudedijk, is de bouw gegund aan de ia. Van der Lugt te Vlaardingen. Het voorlopig bouwbedrag bedraagt f 7732,Architect is de heer H. Haan te Rotterdam. Het ligt in de bedoeling het clubhuis voor de aan vang van het seizoen in Septem ber van dit jaar gereed te hebben. Burgerlijke Stand Geboren: Martin z. v. J. Seinen en~M. A. Korteland. Hendrika E. J. d. v. Th. G. Mesman en A. A, Scheer. Frederik J. z, v. A. M. No- let en C. R. C. Diepen. Lena d. v. J, M. de Jonge en H. Klop. Cornélie d. v. J, B. Timmers en J. Kemp. Ninon J. H. d, v, H. Willems van Beveren en H. Cohen. Johan G. z. v. H. Kraan en C. Zwiep. Overleden: J. M. Rebers, 79 j. we duwe van G- L. Kamp. DEN HAAG. Op het bureau van de vlagofficier materieel der Koninklijke Marine, vice-admiraal F. Stam, is Dinsdag het voorlopig contract getekend voor de bouw van vijf patrouillevaartuigen in Nederland voor Amerikaanse re kening in het kader van de Ame rikaanse aankopen in anderelan den ten behoeve van het pro gramma van wederzijdse beveili ging (offshore procurement). Deze schepen zijn bestemd om te zijner tijd te worden toege voegd aan de Nederlandse vloot. (Van onze correspondent) APELDOORN, Apeldoorn zal deze zomer in het teken van de bloemen staan. Naast de grote de monstratie „Apeldoorns bloemenfes- tijn" in het natuurreservaat „Böig en Bos", wordt er van 13 t.ejn. 21 Augustus een bloemententoonstelling gehouden ln de .orangerie van Het Loo en in de tuinen van het Ko ninklijk park, die daarvoor door prinses wilhelmina ter beschikking werden gesteld. hiervoor een jaarlijkse premie van ongeveer f 290.— verschuldigd zijn- Ten aanzien van de Burgemeester stelt het College voor diens risico by dienstreizen door een ongeval lenpolis te dekken. NEW YORK. Generaal Elsen hower heeft op een te Denver ge houden persconferentie verklaard, vurig te hopen, dat In het politieke programma der republikeinse party een clausule over de Amerikaanse buitenlandse politiek zal worden opgenomen, die zowel voor hem als voor rijn rivaal senator Taft aanvaardbaar zal zifn. 1(Ik wil niet, dat op dc nationale republikeinse conventie een hevige strijd over dit punt ontstaat," zei hfj. In antwoord op vragen van ver slaggevers verklaarde de generaal van mening te zijn, dat Taft tot degenen behoort, „die de Verenig de Staten in hoofdzaak zouden wil len verdedigen door thuis te blij ven en de Amerikaanse luchtmacht ergens naar de gezichtseinder te zenden". HEIDELBERG. Met militair vertoon en. zeventien saluutschoten is generaal Ridgway vanmorgen verwelkomd in Heidelberg, de ze tel van het opperbevel van dé Amerikaanse troepen in Duitsland. De NAT.O.-bevelhebber nam een parade af van eenheden van de land-, zee- en luchtmacht vari de Ver. Staten, die 250.000 Amerikaan se militairen in Duitsland vertegen woordigen. Tijdens de parade vlo gen 42 straaljagers over het terrein. ROME. Nadat de Italiaanse Senaat zijn voorzitter De Nicola tweemaal verzocht had zijn ont slagaanvrage in te trekken, heeft De Nicola de Senaat doen weten, dat zijn besluit onherroepelijk is. De Senaat zal nu Donderdag over gaan tot de verkiezing van een nieuwe voorzitter. GRAZ. De Oostenrijkse minis ter van Buitenlandse Zaken, Gm- ber» is Dinsdag van zijn officiële bezoek aan Joego-Siavfö In zijn land teruggekeerd. Gmber heeft op een persconferentie meegedeeld, dat het doel van zijn bezoek aan Joego slavië volledig bereikt is. „In een zeer aangename en vriendschappelijke geest had men goede vorderingen gemaakt, zowel op binnen- als op buitenlands ter rein". Triest had Gruber niet ter sprake gebracht, omdat Joego-Sla- vië en Italië in de eerste plaats voor de politieke kant van deze zaak belangstelling hebben, terwijl Oostenrijk economische belangen in dit land heeft. Braziliaanse gevangenen doorbreken omsingeling SAO PAULO. Een negentig tal gevangenen, dat onlangs bij een opstand uit de gevangenis op het Braziliaanse eiland Anchieta ontsnapte, is er in geslaagd, de omsingeling door politietroepen uit Rio de Janeiro te doorbreken. De gevangenen rukken op naar het stadje Itavera op de weg van Sao Paulo naar Rio de Janeiro, terwijl de inwoners in paniek wegvluch ten. De politietroepen hebben ver sterking gekregen van eenheden met kanonnen en pantserwagens en nemen thans stellingen in aan de weg, waarlangs de gevangenen optrekken. BREDA. De Kerker aad van de Ned. Herv. Gemeente had 19 Juni geprotesteerd tegen het voornemen een openbare processie te houden, de eerste in Breda sedert eeuwen. De processie wordt als een overtreding van de Grondwet be schouwd. Aan de loco-burgemeester, wethouder J. A. Meys, was dringend verzocht te voorkomen, dat er op deze wijze verdeeldheid onder de burgerij zou ontstaan, omdat een deel der bevolking in zijn. diepste overtuiging gekrenkt zou worden. Nu de processie Zondag toch is gehouden heeft, de kerkeraad zich in verbinding gesteld met de synode van de Ned. Herv. Kerk, terwijl hij erover beraadt, welke houding zal moeten worden aangenomen met het oog op de eeuwfeesten te Breda, al- 'dus het Ned. Herv. Persbureau, Nederlandse Eltenaren stemden voor 't eerst (Van onze correspondent). ARNHEM, Voor de eerste maal sedert Elten in April 1949 bij Nederland werd gevoegd zijn. de Nederlandse Eltenaren (plm. 25 procent van de gehele bevol king) vanmorgen ter stembus ge togen. De opkomst was goed en er ls rustig gestemd. Overigens is er in dit oude, vriendelijke stadje (met 3361 zielen) niets van een verkie zingssfeer te merken geweest. Amerika breidt aantal atoom-fabrieken uit WASHINGTON. Voor een Amerikaanse sub-commissie voor atoomenergie van het "Huls van Afgevaardigden zijn plannen be kend gemaakt voor de bouw van een atoomfabriak ter waarde van 1,197.350.000 dollar» Anderhalf mil liard zullen uitgegeven worden voor de uitbreiding van twee reeds bestaande fabrieken en de vpl- tooiïng van een in aanbouw zijnde fabriek. Nieuw hotel in Zandvoort voor Marshallgeld (Van ónze correspondent) ZANDVOORT. De gemeente raad heeft Dinsdagavond de grond beschikbaar gesteld, nodig voor het hotel, dat zal worden gebouwd met f 250.000 „Marshallgeld". 23 JUNI M 5 JULI KEUKENZEEP, een goed schuimende huishoudzeep voor keukengebruik 2 stuks 0,25 LIMONADESIROOP SINAASAPPEL EN GRENADINE per fleg nu maar I 0,73 VACANTIE SPRITS 10 grote spritsstukken voor slechts 0,48 EOMEH,VRUCHTEN heerlijk verfrissend 150 gram 0,33 VANILLE RINGEN Weer zo'n heerlijk koekje uit eigen bakkerij, 200 gram 0,53 LOLLY'S Ook voor kinderen, goede kwaliteit, 5 stuks 0,22 RUMBONEN 100 gram ƒ0,30 ANANAS-, FRAMBOZEN- en SINAASAPPELBLOKJES 100 gram 0,X9 RECLAME BONBONS 300 gram0,29 JAVA THEE krachtig en zuinig in gebruik 100 gram f 0,71 SLAV1TA SLASAUS het beate en goedkoopste, per fles 0,89 LEVERPASTEI, blikjes 200 gram 0,6 'X WITSTE WIT WINT DOOR „TEEEO X" Het bests zelfwerkend wasmiddel per pak i 0,3£ Van 3 Maart tot 30 Augustus 5% JUBILEUM KORTING NIET OM HET GEWIN MAAR VOOR HET GEZUF ONZB FILIALEN ZIJN GEVESTIGD: Kethelstraat 24 Groenelaan 55 Singel 210 West Frankelandsestraat 72 J. A. Alb. Thymstraat 35 Boerhaavelaan 27 RotterdamsedUk, flatgebouw lepenlaan 51, Kethel, Telefoon 68314 Telefoon 63315 Telefoon 68789 Telefoon 68747 Telefoon 67321 Telefoon 66770 Telefoon 66257 Grote sortering, i Alle goede merken voorradig. Speciaal adres Oranjestraat 13, Tel. SSG73 Broereveld 137-139, TeL 677» SCHIEDAM MHPMHH c^ï Schrijfmachines Occasion. Aangeb,: enige overjarige gloednieuwe machines, vr.o. dubbel folio, voor minder dan halve kostprijs. Volle garantie Inlichtingen: tele foon 34981, Rotterdam. Naaister heeft nog enfcelo dagen per week vrij, ook verstellen. Brieven, no. S 487 bur. v. d. blad. Woningrull. Aangeb.: wijj- kel met woning, 8.50 p- w. Gevr.: ben-huls, Alb. Thijm- etraat 80, Een net kosthuis aangeb. Vrij kamertje. Sint Anna- zusterstraat 35 b, Tevens 2 Solexen te koop. Kapteln 175 c.e„ voor en achter Telescoop vering. Nat. bewijs 1850/'51 750. Singel 15b.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2