Wié flauw UXlgS-s^J blijft bij Hannes staan Een Amerikaanse tragedie en een RENAULT Bezoekweek van Vanguard zette vandaag in 5 Hoe men in een grote stad aan zijn (etens) trek kan komen ROTTERDAMSE BIOSCOPEN Al cc Guinness als handig type Koffie, brood, soep Kreise! Autom. Bedr. n.v. - Weijers Autotn. Bedr. AUTOMOBIELBEDRIJF UNIQUE Reeds negen Vanguards in drie eeuwen' Britse en Hollandse historie Conservatorium-einduitvoering in Schouwburg Bergers achten hun lonen te laag Amsterdamse huisvrouw schreef een brief HET GEHEIM YAN OMO-SOP ''•^atorrlaff 28 Tnni 10.^9, Modeshow geen overtre ding winkelsluitingswet Het Rotterdamsekledingbedrijf (W.V. -v./h/Ai'^'de Jonge en Zonen) ■werd door de Economische straf kamer vrijgesproken. Het bedrijf, dat 's avonds in zijn souterrain modeshows had gehouden, zou de -winkelsluitingswet hebben overtre den. De eis was een boete van 200.—, Volgens de rechtbank was de winkel in het donker gehuld, de daar aanwezige kledingstukken be dekt en vaneen normale relatie tussen winkelier eh klant was geen sprake. Volgens de uitspraak is het houden van een modeshow .niet het bedienen van publiek in de 'zin-der i wet I Bij Hannes aan het TZ"RAAMPJES met gebakken vis en *-patat en Hollandse Nieuwe zijn er vele in onze stad. Daar wordt ge bakken en. gekookt dat de smoor er afslaat .en men behoeft niet eens over erg krachtige reukorganen te be schikken om de weg er heen blinde lings te kunnen vinden als men en passant in de buurt mocht komen. Pas in de late avonduren beginnen deze kraampjes op volle toeren te draaien. Warme ballen gehakt en croquetten of worstjes bezitten een grote bekoring voor de gemiddelde Rotterdammer. Hij berekent in zulke ogenblikken snel de inhoud van zijn portemonnaie en wanneer die inhoud geen directe reden tot bezorgdheid geeft, is zijn besluit spoedig geno men. Mocht ge hein ooit kauwende voor zo'n kraampje aantreffen, hü zal u, mits ge van zijn patat afblijft, geen stro breed in de weg leggen. Hannes staat al jaar en dag bü St. Job. Voor hem valt de nering in de ochtend- en de middaguren. Te gen vieren klapt hij zijn kraam dicht en gaat naar huis. Alle havenarbei ders kennen Hannes, want z'n Hol landse Nieuwe is wijd en zijd be roemd. Specialité de la maison zou den ze in deftiger buurten zeggen, maar met zulke vreemde woorden moet je bij het ,hok" natuurlijk nooit aankomen. "Wie flauw is en nog wel eer. dubbeltje kan missen, blijft voor Hannes z'n kraam staan. Daar liggen ze dan. de schoongemaakte haringen. Ernaast de uitjes. De jon gens van de haven zeggen niet: geef me zo'n haring. Ze nemen er eenvou dig een. Na de eerste hap vertedert de blik. Na de tweede hap wordt die blik dromerig. Intussen murmelt de stem van Hannes verder. ben d'r zo an verknocht, hè, an dit plekkie bedoel ik. Nee man, ik zou toch zeker nergens an ders willen staan as hierWeet jij hoe dat komp? Ikke niet...." Havenarbeider: „Me vader heb'35 jaar an 't hok gestaan. Assie d'r eenmaal in .zit, kom. 'ie d'r nooit meer uit." Voor de onvertaalbare Engelss uitdrukking „the card" heeft men toch na ar een'Nederlands equivalent gezocht en dat gevonden in linke jongen". Maan. al hikt Aiec Guinness, die in de gelijknamige film in derdaad Thé Card" is, ook werkelijk alles, wat hij aanpakt, hij is met z'n sympathieke persoonlijkheid, z'n schijnbaar onhandige aanpak van de dingen en ook de zogenaamde onopzettelijkheid van alle onder nemingen, die hem succes op succes brengen, toch eigenlijk niet tvat. Wij onder „link" verstaan. Guinness Is meer „een echt type" en dan moet men ook niet vergeten dat Engelsen gauw iemand „handig" of „ori gineel" vinden, die niet precies eender handelt als iedereen. De jonge .Denry Machln nu doet precies wat niemand ooit eerder onder soortgelijke omstandigheden gedaan heelt. Als eenvoudig advocaten- klerkje presteert hü het, niet alleen zich zelf een uitnodigingskaart te sturen voor het grote bal van de plaatselijke gravin, maar bovendien wint hü nog een wedden schap van vijf pond door die gravin ten. dans te voeren. Ook wanneer hij het tót grote welstand heeft gebracht en tenslotte dooreen han dige support van de voetbalvereniging de eer waardig wordt gekegrd het burge meestersambt te bekleden »-■ overigens nog niet zo vreemd: de pas benoemde onderburgemeester van Soma is de held, die Italië aan gelijk spel tegen Engeland hielp is hü de gevoelige.' royale figuur gebleven, die een ruim hart heeft behou den, anderen zijc voorspoed laat delen, precies het liefste en geschiktste meisje trouwt en after all allen opgevrolijkt heeft. Van Guinness Is ook deze rol weer een koninklijke prestatie en talenten als de draaiboekschrijver Eric Ambler en de regisseur Ronald Neame maakten van deze film naar de roman van Arnold Ben nett een buitengewoon kostelijke en heuglijke geschiedenis. In andere rollen: de mooie Valerie Hobson. Glynls Johns ep Fetula Clark. In ARENA. Luxor „On-Amerikaans" zou men „A Place In the Sun" kunnen noemen, al is deie film dan gemaakt naar Theodore Dreiser's roman „An American Tragedy" en aï komen er de laatste jaren uit de V.S. steeds meer films, die men eigenlijk nau welijks meer onder het merk „Holly wood" kan thuisbrengen. ,„fü beschrijft namelijk niet alleen tame lijk openhartig de verhouding van een jonge ambitieuze man en een fabrieks meisje die niet zonder gevolgen blijft maar tevens de.dramatische ondergang van deze veelbelovende George Eastman, die ten onrechte van moord op dat meisje beschuldigd, naar de eleetrische stoel wordt geleid. De regie heeft gelukkig zoveel respect gehad voor het oorspronkelijk gegeven door die ondergang ook inderdaad als het gevolg van een noodlottige liefde tussen, de man en een ander zeer rijk meisje te zien en In dat opzicht is zijn dood oak volledig tragisch en onverdiend, al mora liseert een. gevangejiisdominee in zijn laatste uren dan wel, dat hij de jonge vrouw in verwachting niet metterdaad, maar wel „in zijn hart" vermoord heeft.. George Stevens heeft van „Illusie van het geluk" een zeer aangrijpende film gemaakt en de. keuze van de hoofdrol spelers was heel gelukkig: Montgomery CJIft (de jongeman, die heen en weer ge- sjingerdjyordt tussen zijn verplichtingen Tuinfeest met goed doel in Parkzicht De Rotterdamse Reünie vereniging van nagelaten betrekkingen en oud gevangenen 19401S45 organiseert Maandagavond aanstaande ter ge legenheid van de verjaardag van Prins Bernhard een groot tuinfeest in de verlichte tuin van „Parkzicht" in het park,. Aan de avond, die om 8 uur begint, werken o.a, mede de accordeonvereniging „Het Westen", bet Rotterdams Katholiek Mannen- k9Qr et}' de Twentse Vereniging met gecostumeerde. volksdansen. Na af loop is. er een bal m.m.v, de band van Bill Stanford. De baten van deze avond, komenten goede aan net kindercomité van de vereniging. aan de a-5, moeder van zUn kind en zijn aüesverterende passie voor de "bekoorlijke Angela), Shelley Winters, het primitieve, ongelukkige fabrieksmeisje en. Elizabeth -Taylor, die wij nu voor het eerst eens konden- bewonderen als een niet alleen buitengewoon mooie, maar ook .zeer be wogen, knappe actrice (Angela). In een meesterlijke stijl, waarin uiterste tederheid, romantiek en subtiele sfeer werking samengebracht zijn. met de wreedheid van het bltnde lot. de onaf wendbare consequenties van de omstan digheden, leidt Stevens dit werkelijke drama naar zijn climax. Cineac Cary Grant is het niet altijd enthou siaste hoofd van een Amerikaanse familie, die een ware vluchthaven blijkt voor ai wat 't zonder de liefde en zorg van het natuurlijke milieu stellen moet, van dak loze katten en honden tot verlaten én psychisch geknakte kinderen toe. De wanhoop nabij moet hü aanzien hoe zijn vrouw met het grote hart de ene ver schoppeling na de ander in het gezin op neemt. Adoptie van babies Is al een zeer in grijpende onderneming, maar zijn vrouw ziet er niet tegen op een jongen en een meisje van 10 of 12 Jaar bij haar, eigen kinderschaar te voegen. Natuurlijk werkt Cary. zij het mokkend, royaal mee om de nieuwe aanwinsten zo 6nel mogelijk op hun gemak te stellen en met veel lachen en een paar tranen- komt alles prachtig terecht. Adoptie en padvindersrooraal- warden zo in „Er kan nog meer bü" in luchtige trant bejubeld ,en de sympa thieks moeder, door Betsy Drake bijzon- der charmant en tegelijk innig gespeeld, draagt met de eigenwijze kinderen het hare bij tot het succes van deze vlotte filmeomedy van Norman Taurog. Victoria Men zou ,,De nacht fs mijn koninkrijk" een iendcnzülm kunnen noemen: zij han delt over het leed van blinden, dat zien- den niet begrijpen en door medelijden en al te grote omzichtigheid alleen maar zwaarder te dragen wordt. Jean Gabin speelt de door een ongeval blind gewor den machinist op de van hem bekende wijze; zijn acteren heeft, vooral in een rol als deze, het moeiteloze van de routi. nier en wie hem drie keer zo gezien heeft, wordt er nauwelijks meer door beroerd. Het IS, bü dit onderwerp, een verdienste op zichzelf, dat de film zich niet aan overdrijving schuldig maakt en niet in valse sentimentaliteit vervalt; maar het zeer trage tempo, vooral in het eerste deel, maakt het moeilijk, al teveel woor den van waardering te vinden. En die moeten dan vgoral Simone Valère gelden, die ontroerend zuiver de rol speelt van het blinde leraresje. Lutusca Ach ja, de décors veranderen, ook hij het filmbedrijf- Eerst waren het de Duit sers, die in de splonnage-filnwerhalen op een gluiperige manier de oprechte men sen de loef probeerden af te steken en nu zijn het de Russen geworden. De Partei is nu de partij en de Duitse spion Radek de Rus. Gélukkig vermindert de décor- wisseling het plezier van het publiek met en leeft men geboeid mee met de beleve nissen van nette Engelsen,.slechte Sussen, en gemene verraders, Robert Taylor ia zo'n miserabele samenzweerder, die over dag met een mooi majoorsuniform rond loopt cn 's avonds laat met een verfom faaide hoed en een bril met fopglazen met de Russen konkelt. Elisabeth Taylor, jong, mooi en -lief, dreigt zijn slachtoffer te worden wanneer zU de praktijken van fle verrader dóór heeft, Hoe het afloopt? u kunt het gaan zien in „De Samenzweer der". Capitol -In de prairie, waar vroeger Wtan'etou en.Old Shatterhand hun collega'* naar de - eeuwige 4^*chtveidÖi. dreven. daetnu Jic- bert Ryan.zün uiterste best zich-van z"z belagers te ontdoen. Hij is de aanvoerder van een grow soldaten, die vogelvrij is verklaard cn dooi; de troepen van het „gezag" naarstig achtervolgd wordt om geliquideerd 1e worden. Maar Robert cn rijn mannen voelen er. niets voor zich voor de pistool-lopen van bun tegenstan ders tc wagen. Bovendien komt de blon de CJafre Trevor nog m het spel. waar zowel Robert Ryan ais de captain van de gezagstroepen (Robert Preston) hun leven voor willen geven, hetgeen de situatie alleen, nog maar ingewikkelder maakt. Er wordt braaf óm Claire gevochten en het moet vóór U" nog even een verrassing blijven, wie de strijd wint. Wat wij U .wel willen verklappen is, dat U van de „Bloedvlag boven Quinto" niets te zien krijgt. Jack Buetel, Walter Brenna» en Jruce Cabot zijn de onverschrokken man nen in de bijrollen. Prinses „Schiet om te doden". ZOluSdt het sinis tere bevel, dat politiemannen van de patrouillewagens in de Amerikaanse steden krijger., wanneer gangsters hun zinnen verliezen en als In het nauw ge dreven katten rare sprongen gaan.doen. Een dergelijk bevel krijgen de agenten Edmand O'Brienen Mark Stevens in „Tussen middernacht en. dageraad" en dat houdt in, dat het - publiek - spannende achtervolgingen te zien en gierende auto banden mitsgaders knallende revolver schoten te horen krijgt. Overigens is de sensatie niet de enige verdienste van deze politiefilm. Van het werk van de politie- surveillancewagens wordt een gord beeld gegeven, filmisch heeft de rolprent be paalde verdiensten en dan le cr nog de charme van Gale Storm, waarvoor de hardheid van de politiemannen in deze. film soms smelt als sneeuw voor de zon. Rex Jon Hall schittert !n „Hannoe de In diaan" als een forse, hardhandige, dap pere indianen-kroonprins, die een pittig partijtje meeblaast In een achttiende eeuws ruzietje tussen Engeland en Frank rijk, Frankrijk tracht z'n Canadese bezit tingen drastisch uit te breiden, ten koste van Albion, dat toen reeds een zwak had voor koloniën, Hanncc wordt de bescher meling van de Jonge kolonel Washington en van de woudloper Gist, die op hun beurt door hem yen vele wisse doden worden gered. Maar de moedige zoon van de Delaware-stam dreigt levenslang ver strikt te raken in de sluwe vallen van de Franse spionne Liesbet Leeds (Mary Castle), Het Indianenmeisje Moma, ook van de Delaware-stam, weet hem terug te brengen tot liefde voor vrouwen van zij» eigen stam. Fraaie kleur van „Superslnc- ctdor". Aiec Gttinttess doet zijn eerste grote vermetele stap haar sociaal succes: depratwi uan Chell ten dans uraoett. "ITiC: „The Card". (ARENA) Hannes: „Hoef 'ie mij niet'te ver-, telle. Ik weet d'r alles van-" Havenarbeider: „"Wie dat geintje heb uitgevonde, moste ze ophange." Hannes; „Zo heb ik d'r meer ge hoord...." Havenarbeider: „Dat was weer een best harinkie...." Wij - hebben dit later moeten be amen en wij hebben aan Hannes ge vraagd hoeveel hij er op een aag verkocht. „Twee duizend,", zei -Hannes zon der blikken of blozen. IN de cafétaria. waar we een ogen blikje neerstreken, stond en zat een gemengd publiek. Een paar sna terende kantoormeisjes in het hoek je bij het raam, eeneenzame man van middelbare leeftijd voor een bal gebakt, en voor de toog twee be vriende kunstschilders, die verrast onze kant opkeken, twee jonge man nen wier beroep wij moeilijk konden schatten en een oudere man, die lichtelijk teut was, gesecondeerd door een waakzame, struise vrouw. De oudere man .was ih een royale bui. „Wat mot je nou hebbe?" vroeg hij aan de vrouw, „Niks!" „La me nou effe uitprate. Kom nou, broodje met lekker dik ham?" „Nee!" „Een broodje tartaar met een uitje?" f „Ik zeg toch...." „Mens, la me nou toch uitprate. Neem dan- eenkoppie soep. Daar ga je niet dood vnn." - Och. ja, dat komt ook weieens voor, zelfs midden op de dag. Soms blijven zij. die te diep in het glaasje hebben gekeken, hun gemoedelijkheid be waren, maar ze zijn ook weieens las tig en dan. heeft de chef-, ai zij ft. tact nodig om de lieyevree te. bewaren. Het zijn gelukkig uitzonderingen, die de regel bevestigen dat etende mensen tevreden mensen zijn., Zo'n cafetaria heeft uiteraard veel koffie- klanten, 's Morgens om negen uur zijn ze er al en eigenlijk gaat het koffiedrinken de hele dag door. Tus sen twaalf en half drie, zijn de lun- chers aan de beurt, om. een uur of vier de winkelende dames, 's avonds het bioscooppubliek. En dan is ei natuurlijk ook- een kern vaste klan ten. Denk vooral niet, dat het alle maal Rotterdammers zijn; de buiten- ménsen weten deze goedkope eefcge- legenheden best te vinden en. blijken dan zeer trouw te zijn. NS derde bezoek gold èen eetge- ^-/legenheid in het hartje van de stad, iets tussen een broodjeswlnkel en een eenvoudig restaurant in. Men ontdekt dan opeens dat dergelijke zaken in een bepaalde behoefte voor zien. De vreemdeling bijvoorbeeld ETENDE mensen zijn tevreden mensen. Wij geloven niet, dat iemand deze stelling zal durven bestrijden. Het moge dan waar zjjn, dat de mens niet leeft bij brood alleen, hij heeft er toch voortdurend mee te maken, zelfs in die mate dat zyn geschiedenis volstrekt ondenkbaar zou zijn zonder de strijd om het dagelijks brood. Volksverhuizingen en oor logen zijn er het gevolg van ge weest en ook. nu, in de „gecivili seerde" wereld van vandaag, een wereld vol technische en weten schappelijke hoogtepunten, blijft onze aandacht toegespitst' op de voedselproblemen. Maar stappen wij even van de te zwaarwichtige kanten van ons onderwerp af om zomaar, zonder, enige voorafgegane waarschu wing, eens een paar uren rond te neuzen in onze eigen stad en op een willekeurige dag. Rond te neuzen op de plaatsen waar de haastige reiziger,'de op kamers wonende kantoorbediende, 'de pauzerende werkman, de blijmoe dig gestemde vacantieganger, de winkelende Mama zich enkele ogenblikken plegen öp'te houden om de inwendige mens te verster ken of alleen maar om eer. weinig lafenis tot zich te. nemen. Wij hebben onze ervaringen zakelijk genoteerd. De gesprekken, die wij- opvingen, zijn authentiek. Eenvoudige, warme maaitijd maakt er graag gebruik van. Denen, Belgen,. Fransen, Engelsen en zelfs Amerikanèn komen hier een hapje eten. Ze doen het kalmpjes aan' en stellen prijs op een eenvoudige maal tijd. „Het scheelt wel met vorig jaar," vertelde, ons de gérant, „je kunt aan alles merken, dat ook de vreemdelingen niet meer zo los van geld zijn als vroeger. Voor dé Engel sen, in wier land het alles soberheid is wat de klok slaat,.is het hier een paradijs. Ze mogen zich graag tegoed doen aan. slagroom en dergelijke din gen. De Belgen drinken weer min der bier. Tja, en wat de stadgenoten betreft, ook aan hen kun je merken» dat ze de tering naar de nering zet ten. Reizigers en zakenlieden bren gen weer hun boterham mee" „Twee glaasj es zoete wijn," bestel de de matroos die met zijn meisje in een hoekje zat. De gérant glimlachte. „Kijk," fluisterde hij, „dat gebeurt je ook niet iedere dag." - (Advertentie LM.) BENZINEVERBRUIK 1, op 17 LAAGSTE WEGENBELASTING DEALERS VOOR ROTTERDAM EN OMSTREKEN: SHOWROOM: GROENEND AAL 23 TELEF. 24751 BURG. KNAPFERTLAAN 2 - SCHIEDAM - TEL. 68KW—«71Ö0 Dealer voor Schiedam, Vla ar dingen, Maassluis, Hoek van Holland, Naaldwijk en het Westland Vandaag meerde het enorme Britse slagschip Vanguard te Rotterdam voor een „persoonlijk" bezoek en voor vernieuwing van een bijzondere Brits—Nederlandse vriendschap, want het was de Codringtan onder kapi tein Creasy die in Mei 1940 de tegenwoordige Koninklijke familie Hit Hoek van Holland In veiligheid, bracht. Daarom ook dat de Koningin Dinsdag 1 Juni ecu avondmaaltijd zal gebruiken aan boord en met admiraal Sir George Creazy dezelfde van 1940 officiële woorden van vriendschap zal wisselen. Admiraal Sir George Elvey Creasy is een man van 57 jaar die reeds 44 jaar bij de Britse marine dient. Tijdens de eerste wereldoor log. begon hij als adelborst op de Conqueror, steeg spoedig in rang A offieklanten. het wapen der torpedoboot- jagers en kwam via de Rodney bü de staf van de Royal Navy, diende in" de onmiddellijke omgeving van Sir Roger Keyes en Sir "William Fisher. Tijdens de tweede wereldoorlog werd de Grenville onder hem weggeschoten, maar in de drie kwartier da: kapitein Creasy met de zijnen rondzwom hield hij er zingende de moed bij hen in. Hij doorliep alle rangen en diende bij alle onderdelen en werkte een groot deel ^er D-day-plaxmen uit» Met onderscheidingen overladen, werd hij in '44 Schout bij Nacht, in '48 vice-admiraal en in *51 ad miraal: .een. Engelsman van het klassiek? genre. De Vanguard staat onder bevel van kapitein John Litchfield, die er ook al 30 jaren vlootdienst in de zevert zeeën op heeft zitten. De Vanguard, een naam die eigenlijk haantje de voorste betekent ea met avant- garde samenhangt meet 42500 - ton. Het is het negende oorlogsschip van die naam sedert best midden van de XVIIde eeuw. De eerste Vanguard, van 360 ton, heeft menig schot gewisseld met admiraal Tromp net 'als': de" tweede met ad miraal De Ruyter. De eerste be leefde het sneuvelen van Tromp, de tweede zonk zelf bij North Foreland; De tegenwoordige Vanguard ia 245 meter lang en loopt ruim 28 knopen- Zij is 8 jaar oud en T bracht de Britse koninklijke familie naar Zuid-Afrika en naar andere reisdoe len overzee. Het geldt als...een. eer op de Vanguard te dienen. De zes dagen verblijf te Rotterdam laten tenminste een festiviteiten-program- ma zien dat klinkt als een klok. Zondag van 3 uur tot half zes is - er voor het publiek gelegenheid, de Vanguard te bezoeken. De prestaties," die leerlingen van het Rotterdams Toonkunst Conser vatorium Vrijdagavond op de eind uitvoering in de Schouwburg .lever den, geven aanleiding tot veel waar dering. Viel er vóór de pauze reeds veel goeds te beluisteren (bijvoor beeld het met talent gespeelde con certino in het Concerto grosso van Vivaldi door twee leerlingen uit de vioolklasse van Jenssy "Wulff en ze ker ook de veel belovende voor dracht van een aria uit Mozart's Don Giovanni door een leerling uit de klasse van Suze Lugert, er na kwam het vaak tot een musiceren, dat een meer dan verdienstelijk ni veau bereikte. Zo toonde Anne- Marie Bonn zich in werk van Han del en Tournier een harpiste, die over eën goede techniek en een fraai gedifferentieerd toucher be schikt. Ook Arie de Rijk, wiens vo cale kwaliteiten, we in deze kolom men al enige malen prezen, trok weer sterk de aandacht met de voordracht van twee liederen van1 Duparc. Natuurlijk ontbraken ook de pia- noklanken op deze avond niet Drie pianisten, deden zich 1 horen. Dat Hans Dercksen, die het programma besloot met het eerste deel uit het vijfde pianoconcert van Beethoven zijn einddiploma met onderscheiding voor solistische eigenschappen be haalde is., gezien de vele goede pia- nistieke en muzikale hoedanigheden in zijn spel nu al reeds kenmerken, Nieuwe architectuur-films op Frank Lloyd Wright- tentoonstelling C? Het comité voor de Frank Lloyd Wright-tentoonstelling, heeft de hand weten te leggen; op -twee' nieuwe, onlangs-in Amerika gereed gekomen kleurenfilms over moder ne architectuur, .één getiteld „Ar chitectuur west" waarvan léëh groot deel is gewijd, aan het-werk...van WrighV en de andere „Building for the nation" over.de constructie van het gebouw voor de Verenigde Sta ten. Deze films, die speciaal voor de ze gelegenheid, uit Washington zijn gestuurd, zullen op de tentoonstel ling. worden vertoond. Ken gladde gouden rins roetde Inscriptie Annie", en een trouwring Willy" zijn enkele van de voorwerpen, die de afgelopen week als gevonden zijn aangegeven, bij de politte. De volledige lijst ligt op ons: bureau ter inzage. Faillissementen Uitgesproken 27 Juni: J. J. Eoldcrberg, Narcisstraat 7, Vlaardingèh; Curator: »r W. A. Schippers;"jSchled arose weg" 254, Vlaardingen. J. F van Vletten en H. Oostrom. resp, le Middellandstraat 120 b 'en L.' Rotte- kade 47 te Rotterdam...Curator: »r .F; Ruys, Van Vollenhovenstr. 31; Rotter dam, - zeker verdiend. Licien Hut vertolk te twee werken van Chopin."Waar schijnlijk t_en gevolge van nervosi teit had hü wel eens een minder gelukkig moment, maar dit. werd zeker vergoed door de muzikaal ge voelige voordracht, die tevens van veel begrip voor Chopin's muziek getuigde. Ten slotte dan verdiend ook Kees Steinrotb genoemd te worden, die met de uitvoering van Mendels sohn's Capriccio briZlant bewees, pianistisch al aardig wat in züft' mars te hebben. Het Conservatoriumorkest onder leiding van Hans Lichtenstein bege leidde volgzaam en opende de avond met een goede uitvoering van- de ouverture Titus van Mozart. Na afloop vond nog de uitreiking der diploma's plaats, H. VAN BORN. Werk van Rotterdamse kunstenaars in Avifauna Naar wij vernemen zal op het terrein van Avifauna te Alphen aan de Rijn een tent worden geplaatst, waar een permanente tentoonstel ling zal worden gehouden %'an werk van Rotterdamse kunstenaars.- Aan vankelijk lag het in de bedoeling deze tent reeds op 1 Juli as. té openen, doch door bijzondere om standigheden zal dit vermoedelijk iets later worden. Een en ander is het resultaat van bemoeiingen van de Rotterdamse Kunststichting. De International Salvage Union hield haar Tiende Bijeenkomst te Copenhagen, waar gedelegeerden van vele; zeevarende Europese lan den tegenwoordig waren. De pré sident, de heer Murk Leis uit Rotterdam, vermeldde in zijn ope ningsrede allereerst de stappen; die ondernomen waren om de moeilijk- heden, waarmede Bergïngsmaat- schappijen te Kampen hadden in verband met de stijging der kosten, ter kennis van reders en assuran- derus te brengen. Als. ..één van de belangrijke punten besprak de.'ver gadering de kwestie van de hoogte der berglonen. Over het algemeen ■waren de leden. van. mening dat. de huidige schaal der berglonen nog steeds te laag is, in het bijzonder voor wat betreft hulpverleningen, ter zee. Een ander punt dat ter sprake kwam was de houding van sommï- ge regeringen om geen berglonen. Ie erkennen wanneer ladingen, die doorparticulier gerede schepen; werden vervoerd, vervolgens in. moeilijkheden geraakten. Tot president voor de komende, twee jaren werd gekozen Captain Hector Kiaer uit - Copenhagen en tot leden van het Uitvoerend Comi té de heer Murk Leis uit Rotter dam en Commodore T. McKenzie, C.B.CJ3JE.uit Faslane. Advertentie I. Mi). (OMO-Niemusdienst) ROTTERDAM, 28 Juni. „.^Een paar keer OP en neer hijsen in OMO-sop en ik heb schoon goed en 'zwart water schrijft een ent- housiaste huisvrouw' uit Amsterdam. Zij slaat de spijker.'precies op de kop. Kernachtiger kan het-prachtige resultaat van QMO's fantastische werking en stoere waskracht haast niet in woorden .worden uitgedrukt. Natuurlijk zijn er huisvrouwen die zo'n eerste - keer een -beetje vreemd staan te :küken van dat donkere sop. Maar .is het bij. "even nadenken niet vplkornen. duidelijk, dat die langzame; kleurverandering uitsluitend wordt ve^borzaakt - óm-, dat het vuil-UIT het wasgoed IN het sop'is gevloeid en daarin onverbid delijk wordt vastgehouden? En dat dus het wasgoed schoner is naar mate het sop donkerder wordt? Een overtuigender bewijs, dat ÖMO doet wat. van OMO verwacht wordt, kan men moeilijk verlangen. De (begrijpelijke) vraag is gesteld of met dat donkere sop nog Iets va ders kan worden gedaan. Natuur lijk! Klop het nog maar eens op; U staat versteld hoeveel schuim er., weer ontstaat, schuim met: was kracht genoeg voor bijv. de bonte, was.; v Dit «Hes kan; alleen OlidO, hët enige wismiddeL, welks onorertrci* fen sop de huisvrouw feilloos laat" zien hoeveel vuil uit de was is ge vloeid. en hoe stralendhelder het goed ,.na een paar keer open-neer hijsen" inderdaad kan. zijn.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 5