midden van Nederland HET ROTTERDAMSCH PAROOL Vele boerderijen verbrand na blikseminslag :ans van bliksem is uiterst gering Amerikaanse steun aan Denemarken in gevaar Neemt verlegenheid in VVD-kamp toe? Adenauer wenst kr achtig antwoord aan Moskou Nederland krijgt ruim 56 millioen dollar .Vrijdag 4 Juli 1953 Tien uur onweer achter elkaar Boottocht vaa ouden van dagen totaal verstoord Twee jonge mensen verdronken Duizend gevangenen waren één dag vrij Angst voor onweer gerechtvaardigd?, Fél protest van Washington tegen levering van Jankers aan Russen Gesprek over bredere basis zal Maandag worden voortgezet Geen Nederlands op de hogescholen in Indonesië Zaak-Vogt niet ter sprake in Maastricht Nog hoop in kamp van Eisenhower Vier zwaar gewonden door botsing van auto en trailer Westelijke nota mag niet verlammend werken op Europese integratie ECONOMISCHE HULP VAN VS. Van militaire steun maakt Europa voor 1 milliard aan wapens Iets warmer weer verwacht Vijf-en-tachtig doden door noodweer op Philippijnen 12e Jaar gang 5mv 155 Red- «n Adm. Lange Haven UI, Schiedam. Tel. 6930Q - Abonn.prijs: per week 0,47, per kwartaal 6,05, losse nummers 0,10. SCHIEDAMMER Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Fostgir* 398644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries. DE ZOMERSE, bijna tropische dagen va» het eerste deel dezer week hebben hun einde gevonden in een reeks van hevi ge onwcders, die zich Donderdagavond en Donderdagnacht op vele plaatsen van ons land ontlastten en die van zware regenval vergezeld gingen. Diverse boerderijen en boerenschuren, een fabriekten enkele woonhuizen werden geteisterd door het he melvuur. De aangerichte schade is hier en daar zéér aanzienlijk. Vooral in Midden-Nederland woedde een vreselijk noodweer, met het gevolg, dat van de grote steden vooral Utrecht ruim schoots zijn deel gekregen heeft De regen geleek hier bij rijd en wjjle op een ware wolkbreuk. In sommige streken is de bliksem urenlang vyüwel niet van de lucht geweest en diverse landgenoten hebben een groot deel van de nacht in hun kleren doorgebracht EaisiiaaiiiLiiiririiiaiaiTciiu jiaiiiiiHE mi rgjhs ainiiTOiaifflinimiaaiinnjaiini DE BIJ-T Het KNMI deelt mede: Het Binnendringen van de koelere lucht ven de oceaan heeft op vele plaatsen in Europa aanleiding gege ven tot zware onweersbuien, De warme ducht handhaafde zich Bis teren in Oost-Frankrijk, Midden- en Zuid-Duitsland en in het Zuid-Oos ten van ons land. In Maastricht liep het kwik op tot 28 graden maar op dezelfde tijd meldde Gro ningen maar een temperatuur van li graden. Aan ie scheidingslijn tussen dè warme en de koudere lucht ontwik kelden zich gisterenmiddag boue» Frankrijk en België onweersbuien, die tegen de auond van het Zuid- Westen uit ons land binnendreven* Gelijktijdig stak langs de Jcust een harde noordoostelijke wind op maar ook in het binnenland kwamen tijr dens de buien hevige windstoten uit allerlei richtingen voor, Somrr.i- jje onweersbuien gingen met zware slagregen en kagel gepaard. Op Schiphol, in Twente -en in Eindho ven werd 33 tot 40 millimeter afge-, tapt, in GUze Rijen en Deel en 58, in De Bilt 65, Culemborg 73 en in "Woensdrecht 90 millimeter. In De Bilt onweerde het bijna 10 uur ach tereen. Tegen de ochtend namen de buien, af ere trokken via de noor delijke -^provincies Hnc»r - d« "~Ba«sé Bocht. Schepeling sloeg over boord en verdronk (Van onze correspondent) BEvERWlJK. De jaarlijkse boottocht -voor de Beverwijkse Ouden van Dagen is Donderdag verstoord door allerlei ernstige tegenslag. Bijna duizend ouden 'van dagen scheepten zich 's morgen in o'p het motorschip ;,VeIuwe" van de rederij Zwaag. De tocht ging naar Marken., Op het IJsselmeer geko men ondervond -men steeds meer last van de harde Noord-Westen wind. Toen hier een der leden van het personeel een zeil wilde weg halen sloeg hij overboord en ver dronk voor de ogen der opvaren den. Br ontstond een grote verwar ring onder de opvarenden, .die allen naar één kant van de boot liepen, waardoor het schip zwaar slagzij maakte. Begrijpelijk was destemming nu verknoeid. ROERMOND Donderdag is bij de Maasbrug het lijk Van de twin tig-jarige leerling-machinist J,. Cox, .uit Maasmei, uit de Maas opgevist. De jongen wilde waarschijnlijk baden, maar kon niet zwemmen. In het zv;embad „De IJzeren Man" by Weert, is Donderdagmid dag het tienjarig zoontje van de familie Snijders verdronken, Op het platteland zijn een aantal boerderijen ten prooi gevallen aan het hemelvuur. De neerplenzende regen had niet veel uitwerking op de vlammen en de ijver der brand weren soms evenmin. Bijzonder zwaar werd L;exmond getroffen, waar twee boerderijen door blik seminslag werden getroffen. De kapitale boerderij van de heer Kortlever was het eerste slacht offer, doch de gealarmeerde brand weer bereikte het-bedreigde com plex niet, omdat zij. onderweg de vlammen zag slaan uit het dak van de boerderij van de heer Van Duu- ren. Daar hoopte men het woonge deelte te behouden, doch' toen de ijlings gewaarschuwde brandweer post Lexmond-Vianen bij de eerste boerderij kwam, was deze al ver loren. In Schalk wijk sloeg de blik sem in de hooiberg bij de boerderij van de heer Van Dijk, maar de brandweer was zo spoedig ter plaatse, dat de brand tot de hooi berg beperkt kon worden. Aan de Lekdijk in Lopik kon den de brandweren van Lopik en Lopïkerkapel niet voorkomen, dat de boerderij van de heer W. Schep, nadat zij door de bliksem was ge troffen, geheel uitbrandde. Kort te-, voren was de brandweer van W i 1- lige-Lan gerak gealarmeerd voor blikseminslag in de grote hoeve .Rozenburg* waar dè schoor steen werd getroffen en een gat in het dak is gebrand..Hier slaagde de brandweer er In de kapitale boer derij ca behouden. Te Rosmalen (N.l£) moest de familie Engel bert de boerderij „De Hut" in allerijl verlaten, omdat de bliksem het rieten dak had ge troffen en het gebouw in. een oog wenk in lichter laaie stond. De Bossche brandweer nam het blus- singswerk ter hand. Ook te Apeldoorn,waar de boerderij van de Heer Veldhuis aan de Binnendijk, door de bliksem getroffen werd, kon het gezin zich maar ternauwernood in veiligheid brengen. De Apeldoomse brand weer kwam met twee tankwagens in actie, döch. kon niet voorkomen, dat het pand in de as weird gelegd. ,In Vaassen en Epe wisten de brandweren, nadat in de eerste plaats een hooiberg, in de tweede een schuur door het hemelvuur was getroffen, de. erbij behorende boerderijen te behouden. Aan de Broeksteeg in Berg ambacht werden het woonhuis en de schuur van de heer L. Slin gerland een pooi der vlammen. Opstand in gevangenis te Soerabaja bedwongen SOERABAJA Zeventig militai re gevangenen in de gevangenis Kalisosok. die wachten op berech ting wegens gepleegde misdrijven, zijn er Woensdagavond in geslaagd de wacht van hun blok te over meesteren. Met buitgemaakte wa pens schoten zij vervolgens de slo ten van andere cellen stuk, waar door in totaalongeveer 1000 van de 3400 gevangenen vrijkwamen. Zij staken vervolgens de werkplaats en opslagplaats van materialen in brand. Het personeel van de gevangenis slaagde er in de tussendeuren, die naar andere blokken leidden, tydig te sluiten. De bewaking buiten bleef intact, maar binnen de ge vangenis waren de gevangenen heer en meester tot Donderdag, toen mi litairen de gevangenis binnendron gen en de opstandelingen zich zon der tegenstand overgaven. Twee en 'n half jaar voor koopman, die metgezel wilde beroven (Van mze correspondent) ROERMOND. De rechtbank veroordeelde Donderdag de 37-ja rige koopman P. P. uit Venlo, we gens poging tot beroving tot twee en een half jaar. gevangenisstraf. De verdachte had een metgezel, met wie hij uit was geweest, in een donker steegje neergeslagen om zijn portefeuille te stelen. Twee politie-agenten, die in de buurt surveilleerden, hadden het plotse ling verdwijnen van het tweetal verdacht gevonden. Bij onderzoek bleek, hun, dat de koopman in een schuurtje zijn slachtoffer trachtte te worgen. (Van een onzer redacteuren HOE groot if het gevaar, dat onweer en bliksem opleveren voor de me?tsDat is de vraag, die velen zich telkenmale weer stellen wan neer wij een noodweer beleven, zoals zich gisteren in vele streken van ons land ontlastte. Het antwoord kan in veel opzichten geruststellend zijn. Weliswaar bedraagt volgens vooroorlogse ramingen de jaarlifks door onweders aangerichte schade in ons land niet minder dan circa een half millioen gulden en weliswaar vinden jaarlijks gemiddeld twin- tig Nederlanders de dood door het hemelvuur, maar deze getallen kunnen onmogelijk groot worden genoemd, indien men bedenkt, dat er op de gehele aarde volgens de klirhatologèii jaarlijks zestien mtïïïocft onweersbuien zijn en dat iedere seconde ongeveer honderd bliksem stralen door het luchtruim schieten. Dit wetende kan men direct con stateren, dat Nederland niet tot de gebieden behoort, waar het veel- ;':(Van onze- correspondent) KOPENHAGEN. Denemarken loopt gevaar op grond van de zo genaamde „Battle Act'Lvan Ame rikaanse hulp te worden uitgeslo ten. In 1948 is toen in Denemar ken, krachtens een handelsverdrag met de Sawjet-Unle; begonnen met do bouw van zeven tank- eii koelschepen. Een dezer tanksche pen is intussen aan de Sowjet- Uoie afgeleverdy terwijl een an- der gisteren van. stapel is gelopen. Deze kwestie heeft in de Ver enigde Staten groot misnoegen - ge wekt .en. uit Washington werd gis teren, meegedeeld, dat président Truman rich genoodzaaktzal zien iJB^ttle Actj,.diè-. de uitvoer van strategische goederen naar landen achter het IJzeren Gordijn ver biedt, tegen Denemarken toe te passen, wanneer dit land er niet in zou~ slagen richaanzijn Ver plichtingen jegens de Sowj et-Unie te onttrekken. De Deense minister van Bui tenlandse Zaken, Kraft, die giste ren door de ontvangst van gene- raal Ridgway sterk In beslaggeno men werd, b e vest igde, d at tussen d e Verenigde Staten en Denemarken onderhandelingen begonnen 'zijn en legde cr de nadruk op, dat het Deens-Russische <-■" handdsverdag werd afgesloten, vóórdat de „Battle Act" werd aangeriomen. Het Deense parlement zou - een specialewét moeten aannemen, om de ver gun ning ongeldig te maken. vuldig onweert. Betekent dit mis schien, dat zo beschouwd het aan-, tal slachtoffers en de aangerichte schade toch betrekkelijk groot moeten wot den genoemd? Ook dit is niet bet geval. Ook buiten onze grenzen is het aantal door de blik sem gedode personen maar een heel kleine fractie van het aantal keren dat het bliksemt. En dikwijls hebben de slachtoffers van een on weer hun dood aan onvoorzichtig-; held of onwetendheid te danken. Aan het feit bijvoorbeeld, dat rij een schuilplaats onder bomen heb ben gezocht of er onvoldoende voor hebben gewaakt niet het hoogste punt in hun omgeving te rijn. Hoewel weinig natuurverschijn selen, sommige mensen zoveel angst inboezemen als de bliksem en bet onweer, is dit machtige natuurver schijnsel toch een betrekkelijk on schuldig iets. Bliksemontladingen z$n het gevolg van grote spannings verschillen met alleen tussen de atmosfeer en de aarde maar ook tussen verschillende plaatsen in de atmosfeer onderling, De eersto spanningsverschillen veroorzaken de verticale, de laatste dè horizon tale bliksemschichten; die voor ons totaal ongevaarlijk zijn. "Wat de verticale ontladingen betreft: zij hebben wel grote lengte-, maar geen grote breedte ontwikkeling en dat maakt de trefkans uiterst ge ringd -yr- .-...v (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Zoals voorgenomen, kwamen gistermiddag om kvrart over twee vier fractieleiders uit de Tweede Kamer, de heren Donker (PvdA), Ronunt (KVP), Schouten (AR) en Til anus (CHU) in het kabinet van de minister-president hun oordeel geven over het entwerp-program, dat zy des morgens van de kabinetsformateur dr W. Drees over de post hadden ontvangen. De besprekingen duurden tot ca. kwart over zes uur. Meegedeeld Is, dat het zelfde viertal Maandagmorgen a.s. om kwart over negen, opnieuw door dr Drees wordt verwacht De besprekingen over een kabinet op bredere basis worden dus blijkbaar voortgezet. Dit lykt geen ongunstig teken voor de formatiepoging, welke dr Drees thans onderneemt. Ook de lange duur van de bespreking Don derdagmiddag wettigt de onderstel ling. dat de zaken! ortï het eens negatief uit te drukken, niet hope loos liggen. Anderzijds lijkt bet bepaald ook voorbarig om reeds van een welslagen te gewagen. De fractieleiders hebben zich kennelijk nog niet willen binden. Zij wensen, begrijpelijkerwijze, eerst overleg te plegen. Reeds is bekend, dat de KVP. AR en CH- fractie vandaag en de PvdA-fractie morgenmiddag zouden bijeenkomen. Eerst daarna zal men definitieve conclusies kunnen trekken. Doch gelet op het feit, dat de volgende bijeenkomst reeds is vastgesteld, mag wellicht worden gezegd, dat er blijkbaar mogelijkheden bestaan, dat men het eens zal worden. Een ander feit, datde aandacht trekt, is dat blijkens de gedane mededeling, hetzelfde viertal a.s. Maandag de besprekingen met dr Drees zal voortzetten. De voor zitter van de WD, mr Oud, wordt dus niet verwacht. Mag men hier uit afleiden, dat de andere fractie leiders zich accoord hebben' ver klaard, dan wel zich hebben neer gelegd bij de bekende opvatting van dr Drees, dat een bespreking met deze partij vooralsnog nutte loos is? Het is boud dienaangaan de met zekerheid te spreken. Doch het lijkt erop. Ware het zo. de zichtbare verlegenheid in VVD- kring zou er niet geringer op worden. VENTRAY Het aannemingsbe drijf Nelissen. alhier is belast met de bouw .van een groot ziekenhuis in Mizzapur (Pakistan). Dit zieken huis' wordt gebouwd volgens eer. speciaal „prefab"-systeem. Persfotografen schieten toe wan neer wethouder Van Tilburg de nieuwe burgemeester mr G. E. v. Walsum de ambtsketen omhangt. (Foto genomen iijdens de inhuldi gingsplechtigheid in de Raadszaal) AL5 VREEMDE reuzeninsecten ulogen vy/fien helicopters boueti een colonne militaire voertuigen, tijdens een parade in het trai ningskamp Lejeune in Noord- CarolinaDertigduizend man, 3500 voertuigen en 200 vliegtui gen namen aan de parade deel. DJAKARTA. Te beginnen met het komende collegejaar zullen aan de hogescholen in Indonesië de colleges in de Indonesische taal moeten worden gegeven.. Alleen in dien 'dit onmogelijk v'digf^aiag een vreemde taal, en wel 'Engels, als voertaal gebruikt worden. Hierom trent .-.is overeenstemming - bereikt op dé werkvergadering, die de sectie-onderwijs van het parlement eri. de minister van Onderwijs, over het gebruik van de" Nederlandse taal op hogescholen hebben gehou den; zo verneemt Aneta van" dè sectie-voorritter, Zain Alabldin Aclimad. Het Nederlands zou daardoor als leervak op de middelbare scholen overbodig worden. De sectic ver zocht de regering zo spoedig rap- gehjk een en ander in'een veroiv dening vast te leggen. DEN HA&G De particuliere secretaris. Van Prinses Wilhelmina meldt, dat de Prinses voornemens Is medio Juli voor vacantia enkele weken naar het buitenland te gaan. (Eigen bericht) UTRECHT „De ontslag-aan vrage van de directeur, de heer Vogt, komt niet aan de orde op de algemene vergadering van de AVRO, die Zaterdag in Maastricht wordt gehouden, omdat zy niet op de agenda staat. Deze zaak wordt uitsluitend behandeld in het alge mene bestuur," deelde de heer G. de Clercq, voorzitter van deze om roepvereniging ons vanmorgen mede, „het is mogelijk, dat ik voor het punt: rede van de directeur ecu zakelijke mededeling doe over deze kwestie, maar meer ook niet." Maar Taft beheerst de partijmachine (Van onze correspondent) NEW YORK. De liberale vleu gel der republikeinse party heeft dB hoop nog niet opgegeven, om tydens het partijcongres, dat Maandag aan vangt voldoende oppositie tegen de Taftgroep te kannen organiseren» hoewel moet worden toegegeven, dat de Taftmachine alles op alles stelt om Eisenhower te verslaan. Het voornaamste argument der li berale republikeinen blijft, dat een overwinning van Taft de democra ten in de kaart speelt, terwijl Eisen hower in staat is by de verkiezin gen vele democratische stemmen, tot zich te trekken. Dewey is thans te Chicago gearri veerd om zijn groot gewicht als re publikeins leider tegenover Taft ia da schaal te leggen. Het schijnt Taft intussen gelukt te zijn, alle liberalen te weren van de lijst van gast-spre- kers op het congres. Behalve Mac Arthur en Hoover rijn thans als sprekers aangekondigd de Senatoren Bridges uit New Hampshire, Kern uit Missouri, MacCarthy uit Wiscon sin en Cain uit Washington, alle» behorend tot het isolationistische kamp. (Van onze correspondent) APELDOORN. Bij „De ToT* vond Donderdagmiddag een ern stige aanrijding plaats tussen een personenauto en een trailer, waar bij de vier inzittenden van de personenauto zwaar werden ge wond. - Met een snelheid van 90 km. per uur reed de bestuurdervan de personenauto, de fabrikant J„ B. P. uit Hengelo, door de ge vaarlijke bocht. Hij kon, wegens de grote snelheid, de bocht niet nemen en reed recht op de trai ler, bestuurd door C. D. v. R. uit Amersfoort, die van. tegengestelde richting naderde. De vier inzittenden van de luxe wagen, de bestuurder J. B. P., rijn echtgenote, de .22-jarige, dochter C. P. en de 24-jarige zoon, wer den met. zeer zware verwondin gen naar het Juliana Ziekenhuis I te Apeldoorn overgebracht. (Van onze correspondent) BONN, In een enkele aren dnrend gesprek heeft bondskanselier Adenauer gisteren aan de Hoge Commissarissen een aantal wensen mede gedeeld ten aanzien van het YVesteiyb antwoord op de laatste Sowjet- nota over het houden van viermogendhedenbesprekingen over de hereni ging van Duitsland. De Duitse wensen zijn inmiddels door de Hoge Com missarissen aan de regeringen in Washington, Londen eh Parijs doorge geven. Bijzonderheden over de inhoud van de door bondskanselier Ade nauer kenbaar gemaakte wensen zijn niet meegedeeld, daar de zit ting, gedurende welke Adenauer zijn wensen meedeelde, strikt ge heim was. Inmiddels echter is uit In het algemeen goed geïnformeer de kringen bekend geworden, dat de bondskanselier zich heeft uitge sproken voor een wat krachtiger formulering van een aantal pun ten, die de Duitse hereniging be treffen. Weliswaar is Adenauer het eens met de gedachte, dat de Sowjet-Unie er toe gedwongen moet worden om kleur te beken nen, maar aan de andere bant wil van het YVestelijke antwoord, een gelegenheid zouden krijgen om. door allerlei propagandistische ver klaringen verlammend te werken, op de wil der betrokken parlemen ten tot ratificatie der verdragen, die de nieuwe verhouding van West-Duitsland tot het Westen vastleggen. In dit verband heeft een artikel in het officiële „bulletin" van de bondsregering van gisteren de aan dacht getrokken. Daarin wordt ge zegd. aat men niet mag vergeten, dat het tot nog toe het kennelijk doel van de Sowj et-politiek was om de integratie van Duitsland in Europa te verhinderen. .Daarom, mogen wij ons cr niet toe laten ....J... au.. .".uw ......V UJV5U1 'V .J UVA «.V. hij vooral vermijden, dat de Rus- I verleiden, de ratificatie der sen, tengevolge van de formulering YVASH1NGTÓN. Met de goedkeuring door de Senaat, Donderdag, heeft thans het Amerikaanse Congres de som goedgekeurd van 5.061.947.750 dollars, bestemd voor militaire hulp aan het buitenland. Dit is. bijna 2 milliard minder den president Truman had gevraagd. Van het totaal Is 4A10.657.750 dollar bestemd voor Europa. Het grootste deel daarvan, nl. 3.128.224.750 dollar, Is voor oorlogsmateriaal. De rest is economische hulp. Van die economische hulp krijgt Nederland dit jaar 56.4ÖO.OOÖ dollar. Engeland krijgt 416 millioen dol- Van Vrijdagavond tot Zaterdagavond: Matige tot vrij krach tige wind tussen Noord-Oost en Oost. Kans op enkele buien, maar ook op vele plaatsen zonneschijn. Iets warmer. s Juli zon op 4.2a on der 21 Ai; maan op 19.48 onder 0131. HET WEER VAN VANMORGEN 7 DUB Gisteren tn 24 u Max.temp Neersl Oslo Onbewolkt N.W.4 23 C C mm Stockholm Onbewolkt 0.4 26 0 He ismKi Half bow. W.NAV. 3 24 0 Edinburgh Onbewolkt W.Z.W. 4 19 0 Londen Geh. bew, N.O. 6 15 6 Kopenhagen Zw. bew. N.N.W. 5 19 Gch, bew. N.O. 8 19 Genéve Onbewolkt Windstil 33 Geh. bew. N.O. 5 23 Geh. bew. Windstil 24 0.6 Zw, bew. N.N.W. 2 30 0 Berlijn Onbewolkt NJ7.0, 4 29 Frankfurt Zw. bew. N.N.p. 8 32 32 Wenen Onbewolkt N.N.W. 2 33 0 Locarno Onbewolkt Windstil lar aan economische steun; Frank rijk 296 millioen en West-Duitsland 113 millioen. Spanje zal -tenminste 25.009.000 dollar ontvangen uit het Europese fonds, behalve" de vorig jaar door het congres toegezegde 200.000.000. Dit geld is nog Piet uitgegeven, daar een en ander afhangt van het ge bruik van militaire bases in het land door Amerika. Uit het Europese militaire fonds mag een bedrag tot 1 milliard wor den gebruikt 'voor het plaatsen van orders bij Europese bewapeningsfa- brickcn. Dit zou betekenen dat een deel van de bewapening van het pact in Europa zelf gefabriceerd wordt en dus niet uit Amerika aan gevoerd behoeft te worden. overeenkomsten met het Westen uit te stellen. Als de Sowjets werkelijk: de vrede willen, zullen zij ook, ondanks de ratificatie, tot onder handelingen bereid zijn. Sedert vijf jaar weten wij, dat de vrijheid en de eenheid van geheel Duitsland alleen maar bereikt kunnen wor den door Europese integratie. Is dat vandaag opeens Piet meer waar, nu de Russen beginnen on zeker te worden?" In verschillende perscommentaren houdt men zich nog meer bezig met het feit zelf. dat Adenauer een aantal wensen heeft kenbaar ge maakt. die wellicht nog tot wijzi gingen in de ontworpen nota aan leiding zullen kunnen geven dan met de inhoud van die wensen zelf. Men ziet namelijk in het ge sprek, dat Adenauer gisteren mat de Hoge Commissarissen had, een bewijs daarvoor, dat de bondsre publiek weer bij machte is Invloed uit te oefenen op de grote politiek. Men constateert dat algemeen, mei genoegen en niet zonder een zeke re trots.,.. MANILLA. Tropische stormen hebben Donderdag 85 ménsen ge* dood en duizenden op de Fhllip- Pynen dakloos gemaakt. De slagregens volgdeo op een or kaan, welke de eilanden Woensdag met een snelheid van 185 km per uur bereikte en welke de gewassen plat sloeg on het verkeer lam leg de. De grote stukken bouwland staan onder water. De schade loopt ïa 'de millloenen. Volgens de laatste berichten had de storm ech punt 270 km ten Zuid-Westen van Manilla bereikt en is hij in kracht afgenomen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1