Frans van den Oever voor derde maal in successie winnaar van de 3 km Grote zege van Sparta (10-2) Vreeswijk oppermachtig in Ronde van Leiden 3 ROTTERDAM HAD ZATERDAG ZIJN SINGELLOOP Stijgende interesse voor Pro Patria 's sportevenement om Parool-wisselbekers P. Sprong: beste loper bij de veteranen Districtswedstrijden op De Enk Vele beslissingen vielen reeds Glorieuze inzet van jubileum festiviteiten van Excelsior Feyenoord wint erewedstrijd met 4-1 HONKBAL Pommerans zegeviert in finale om de De Bruyn-beker A. Wunderink wint Van Bennekum-Cup Kooyman blijft leider in klassement Bijna tweeduizend tippelaars voor weekend marsen Van Mourik legt op titel beslag Van Amen verliest van Oosthoek Spanning is volledig teruggekeerd Vurig feest Nationale zeilwedstrijden van Aegir uitstekend geslaagd Maandag 7 Juli 1952 (Van onze verslaggever) Rotterdam beleefde Zaterdag weer een prachtig sportevene ment:,Pro Patria hield zijn derde Singelloop waarvoor Het Rotterdamsch Parool de hoofdprijzen beschikbaar stelde. Het weer werkte uitstekend mede, de deelname was weer bedui dend groter dan vorig jaar, de gemaakte tijden beter dan de beide voorgaande malen, met andere woorden: de 3 km Singel loop werd een groot succes voor de organisatoren. En in niet mindere mate voor de bekende Sparta-man Frans van den Oever, die kans zag voor de derde achtereenvolgende maal te zegevieren en daardoor definitief op de Parool-beker beslag te leggen, die hem. na afloop onder ovationele bijval ter hand Werd gesteld. De wisseiprijs voor de veteranen-klasse verwis selde evenwel weer van eigenaar: na de Utrechter Boekbinder en Piet Lomé heeft thans een ander lid van de Crooswijkse Athletiekvereniging het kostbare kleinood mee naar huis kun nen nemen. Het was Piet Sprong, die zijn concurrenten te snel af was. veteranen binnen. Het was Het Sprong, die derhalve nog vele jon geren te snel af was geweest. De volgende was T. Sprong, die als 23e arriveerde, maar als 2e van de deel nemers van 30 jaar en ouder. Terwijl de jury de eindrangschik king opmaakte, hield het Tamboers- en Pijpercorps „Excelsior" de aan wezigen het was inmiddels zwart van belangstellenden geworden aangenaam bezig, evenals zij reeds voor het lossen van het startschot had gedaan, en zorgde Coca-Cola voor een verfrissende drank. Van de rond 150 deelnemers ble ken 89 het parcours binnen 12 min. te hebben afgelegd. Voor zover zij niet in de prijzen vielen, ontvangen zij allen een diploma. De tijd van de winnaar Frans v. d. Oever bleek wel bijzonder fraai: 9.22.1, d.wz. nog (op 1/10 na) 10 seconden sneller dan vo rig jaar. Ook J. de Jong met 924.0 en J. v. Buuksloot in 9212 bleven beneden v. d. Oever's tijd van vorig jaar. Piet Sprong, de eerste van de veteranen, had 10.7.0 voor zich laten afdrukken. Te ca. *7.415 uur kon de heer van Heusden tot de prijsuitreiking over gaan. waarna de Singelloop 1952 weer tot het verleden behoorde. Al- Wat een drukte san de Schie- damsevest! Reeds om half zes was bet merkbaar, dat er iets bijzonders aan de hand was, Rond onze burelen groepten zich mensen samen, terwijl de drempel van onze hoofdingang letterlijk plat werd gelopen. Dank zij veler medewerking een extra compliment aan de politie mag hier niet ontbreken verliep alles even wel ln goede orde. Tegen 7 uur stel den bijna 150 deelnemers zich op de startlijn voor ons gebouw op. 2,\j werden door Wint Landman wegge schoten. Het werd een prachtige race. Wat heeft die Frans, op wie natuurlijk veler ogen waren geves tigd, een tactische race gelopen. Vanaf het begin zorgde hij ervoor in de kopgroep te blijven, zonder" evenwel ook maar een ogenblik de leiding te nemen. Op 1 km ging B. Krabbendam aan de kop, op 2 m ge volgd door een groepje van onge veer tien lopers. Echter na 8Q0400 m was deze situatie weer gewijzigd. Om beurten gingensP. v. d. Berg en J. de Jong aan de kop, met v. d. Oever steeds in derde of vierde, po sitie en nog een viertal lopers. Tot een halve kilometer voor het einde bleef dit de popgroep. Toen» plotseling als een bliksem-, schicht, op de hoek Eendrachtsweg- Wltte de WiUMtraat, schoot Frans v. d. Oever weg. Hij verraste de beide koplopers met zijn phenomenal® tussensprint dusdanig, dat rij de aansluiting verloren. In enkele se conden lag v. d. Oever een veertig tal meters voor. Vaitaf dat moment was het duidelijk, wie deze derde pro Patria-Parool-Slngelloop zou gaan winnen. Wel tvist J. de Jong nog -enkele meters terug te winnen (die hy weer'uitliep op de anderen van de kopgroep)doch een wezen lijke bedreiging kan deze militair voor v. d. Oever niet meer worden. Als 15e kwam de eerste van de Nederlaagserie biljart- vereniging 't Noorden Morgen, Dinscag begint de jaar lijkse nederlaagserie van de biljart vereniging Het Noorden om het Vrymoed-vat. Met uitzondering van de periode 211 Augustus wordt vanaf morgen tot eind Augustus bijna ieder werkdag gespeeld bij Van Bennekum. In totaal hebben 25 clubs ingeschreven met teams van 6 spelers. -Evenals in de serie van'De pijp wordt houder van de wisseiprijs de vereniging, die Het Noorden de grootste nederlaag toe brengt Dit seizoen is het voor de vijfde maal, dat- de nederlaaggerie wordt gehouden. Achtereenvolgens waren houder van de wisaelprijs: HAVE, Den Haag. de tweede was Novum, de derde Noordplein en verleden jaar was Hudson winnaar. thans voor de lopers en het publiek, waaronder wij tal van prominenten uit de sportwereld konden opmer ken. Eer. omvangrijke administratie ve staf heeft nog geruime tijd door gewerkt om de gedetailleerde uit slag vast' te leggen. Maar daarna werd er een punt achtergezet. Eén ding stond reeds vast: volgend jaar komt de Singellójp erweer! Harry Hofmeester en zijn mannen zullen niet rusten, voordat het aantal van 500 deelnemers is overschreden. Vermelden wij, alvorens de eerst- aankomenden te noemen, nog de grote medewerking van politie, RET, automobilisten, EHBO (die ge lukkig werkeloos kon blijven), etc., die allen hebben bijgedragen tót het welslagen van het sportfestijn in het centrum van onze havenstad. De uitslag was: 1. F. v. d. Oever 9 min. 22,1 sec.; 2. J. de Jong 9.24.0; 3. J. v. Huuksloot 9.315; 4. P.* J. v. d. Berg 9.335; 5. J. VT. Spierdijk 9.365; 6. T. Nederlof 9.42.0; 7. J. Kalkman 9.53.0; 8. R. P. J. Rogier 9.55.0. En van de veteranen (30 jaar en ouder) 1. P. F. Sprong 10.7.0; 2. T. Sprong 10.18.6; 3. P. Tessers 10.22.0. Wim Landman schoot de 150 lo pers weg. Onder de op foto.zicht bare deelnemers bemndt zich ook Frans v. d. Oever (no. 47), die in de fraaie tijd 9 min, en 221/10 sec. zou zegevieren. Dat tuist, hij toen nog niet, maar hoopte het zo cl, vertrouwde hij ons toe. Frans v. d. Oever nadert als eer ste de finish. Althans als défilé was het aange kondigd. Het was meer een „presen tatie", waaraan alle elftallen deel namen. Nadat het clublied was ge speeld en krachtig meegezongen de muziekvereniging van SHV ver leende haar medewerking werd bet bestuur door de junioren een vlag aangeboden. De wedstrijd ExcelsiorFeyenoord was het aankijken ten volle waard. De volle tribunes genoten van een met-in-vacantie-stemming gespeelde ontmoeting. Feyenoord speelde tech nisch een uitstekend spel. Het over wicht van de gasten werd voor de rust in de cijfers 0—1 (C. v. d. Hoek had het doelpunt gescoord) uitge drukt, doch na rust werd de voor sprong tot 04 door doelpdnten van v. d. Heiden, Mansbergen en weer TENNIS De diatrictskampioenschappen, welke deze week op „De Eek" werden gehouden, ïQn, ondanks de moeilijkheden welke de wedstrijdleiding meest overwinnen met de spelers, die in clubverband moesten spelen voor pro motie en degradatie, toch bijna alle afgespeeld. Het heren-enkelspel van het A- ren-dubbelspel hadden Lagendaal en tournooi werd onbedreigd door Den Tanis voor een verrassing gezorgd. Hoed in een uitstekende stijl ge- door Den Hoed en Swarte te slaan. - -Het tempo, dat v. d. Lely en Hoo- gendoorn hun echter in de eind strijd oplegden, was zowel Lagen daal als Tanis te machtig. V. d. Lely kon. hierdoor herhaaldelijk aan het net opereren, terwijl Hoogendoarn het achterveld voor zijn rekening nam. De eindstrijd van het gemengd dubbel hebben mej. Van Kuyk en Den Hoed gewonnen gegeven. (Warmte 1 Eindstrijd dames-dubbel wordtaus. Dinsdagavond gespeeld tussen mevr. Roolker en mej. Van Kuyk tegen mej. J. Versteege en mej. Schouten. Haurieh won in drie sets het heren enkelspel van het B.-tournoói door Hennink te slaan. Mevr. Muyser won de B-titel bij de dames, De uitslagen zijn: A-toumo0l: Heren-enkelspel Halve eindstrijden: Den Hoed slaat H. Gons 26 8—6 6—3, Bouwer plaat Vermeulen 6—0 6—1. Eindstrijd Den Hoed slaat Bouwer 64 6—2, Dames enkelspel. Halve eindstrijden: Mevr. Roolker slaat mej, J, Versteege 6—3 6—4, Mej. Van Kuyk slaat mevr. Seven 6—4, 6—4. Eindstrijd: mej. Van Kuyk slaat mevr, Roolker 8—11, 61, 6—2. Heren dubbelspel: Halve eindstrijden Lagendaal en Tanis slaan Den Hoed en Swarte 6—2. 8—6: v. d. Lely en Hoo- gendoorn slaan H. en J, Gorls 61, S2. Eindstrijd v. d. Lely en Hoogendoom slaan Lagendaal en Tanis 6—2, 6—1. Gemengd dubbelspel Halvp eindstrij den. Mej. Van Kuyk en Den Hoed slaan mej. Schouten en H. Goris 6O. 46, 6—2; mej. J. Versteege en v. d Lely slaan mej Schil thuis en Stumphlus 6o, 6—4,' Eindstrijd door mej. Van Kuyk en Den Hoed gewonnen gegeven. Dames dubbel wordt Dinsdagavond afgespeeld. ■tournooi, Heren-enkelspel. Halve eindstrijden HaUbrich slaat Van Geelen 63 6—4; Hennink slaat Wlllemsteljn 6—3 7—5. Eindstrijd Haubrich slaat Hen nink 5—4 6—8 6—4. Dames-enkelspel. Halve eindstrijden Mevr. Muyser slaat mej. Akkerman» 62 3—8 63. mei. Mimtz slaat mevr. De Groot 1—6 6—3 63 Eindstrijd mevr. Muyser slaat mej. Muntz 62, 6—3. Heren dubbelspel Halve eindstrijden Clement en De Brum slaan Hennink en v d. Ploeg 1—6 6—4 86; Koenen en Kraal slaan Van Geelen en Van Kassei 6—3 8—6. Eindstrijd Clement en De Bruin slaan Koenen en Kraal 4—6. 7—5, 6-2 Gemengd dubbel wordt Maandagavond afgespeeld. Dames-dubbel. Eindstrijd Mej, Jan sen en mej Schenk slaan mej. Muysson en mevr. Korthals 63, 46. 60, C-toumnoi; Eindstrijden Heren-enkel spel" K, Schippers slaat Steeman S—7, 6l, 6—3. Dames enkelspel: mej Vrij hof slaat Mej Tonsbeek 4—6. 64, 7—5. Heren dubbelspel: Verhey Pols en Vis ser slaan Panneknck en Eetcn 6—4 63. Gemengd dubbelspel; mej Lolkus ca Slippers slaan mej, Gravelcnd en v. d. Rest B—3 2—6 6—4. Dames dubbelspel: mej. Tonsbeek en mej. v. d. Meulen slaan mevr. Elburg en mevr. Jaspers 3—6. 6—1, 6—2. wonnen. De rijke fantasie, die zijn spel altijd gekenmerkt heeft, kwam ook nu weer tot viting, en met suc ces. In de eerste set verraste hij Bouwer herhaaldelijk met prachti ge stopvolleys. Bouwer wiens back hand soms lelijk faalde, kon. door zijn eenzijdig spel, de variatie van Den Hoed niet-breken en. er ook niet door heen komen. Den Hoed liep uit tot 43. Bouwer trachtte door forceren wat te bereiken, doch dit bracht hem tot missers en een van die missers bezorgde Den Hoed de eerste set met 8—4, Den Hoed verslapte niet en hield Bouwer on der druk. Hij speelde zijn repertoire van slice-backhand en stopvolleys, aangevuld met een uitstekende ser vice helemaal af en kwam op 3—0. Bouwer wist zijn service-game te winnen 3—1. Den Hoed verloor zijn service-game 32. Via 52 maakte Den Hoed er met een prachtige backhandpassing 6—2 van en won de titel en de beker. De eindstrijd van het dames-en kelspel ging tussen twee clubgeno ten. Het was ja de eerste set een. vrijwel gelijk opgaande strijd. Zo wel mevr. Roolker als mej. Van Kuyk maakten om beurten een game en wederom gelijk 44 5—5 6—888. Mevr. Roolker maak te er 109 van en stond die voor sprong niet meer af en won de set met H—9. Zij was blijkbaar geheel leeggespeeld en zonder veel tegen- Stand won mej. Van Kuyk de beide volgende sets en dus de titel en de beker, In de halve eindstrijd van het he- Nog is het geen 23 Juli» de werkelijke oprichtingsdatum van Excelsior. Maar Excelsior kan de viering van het gouden jubileum niet op één dag afwerken en daarom werd er Zaterdag ree da een aanvang mee gemaakt. Bet hoogtepunt was, wat het sportieve gedeelte betreft, de wedstrijd tussen Excelsior en Feyenoord, waaraan een défilé voorafging, In een aan Sparta-zijde uitstekend gespeelde wedstrijd werd tegen het Haarlemse Schoten H de volle winst behaald, ondanks het leit dat de Spartanen met liefst drie invallers uitkwamen. Van deze heeft vooral Van Os zich onderscheiden met 2 horJsslagen, terwijl Van Poelgeest er ook één op zijn naam bracht en beide spelers bovendien in het verre veld een fraaie vang maakten. Schoten opende in de eerste inning dfi score, xnunr werd daarna vijf innings lang voor nul aan de kant Gezet door goed sluitend veldwerk van de Spare nen Ook Schotens werper Steenken wist zijn' tegenstanders aan slag aanvankelijk in bedwang te houden, -waardoor de stand '-na vijf innings nog il was. Daarna hanteerden de Spartanen net slaghout echter zo vaardig en benutten, zh zo scherp elke kans dit hun door het Schoten veld geboden werd, dat zij in dc zesde en zevende inning elk one punten scoorden. Schoten wist toen ook van een veldfout te profiteren en zijn tweede en laatste man over de ömïs- pjaat te brengen. In de laatste slagbeurt nam Sparta het zekere voor het onzeke re en verhoogde de voorsprong van 7—2 tot 10—2, waarmee da overwinning een feit was geworden, Aan slag wanen dit maal de besten; De Koning met 3, van. Os, Fabrie en Buizert met elk twee honkslagen. De score; Schoten II 1—0—6—0—0—0—1—0—02 Sparta O—1—O—00—3—3—0—310 Werper Steenken; 11x3 slag; 7 x 4 wild; 10 honkslagen tegen; werper De Koning lo x 3 slag; 5- x 4 wijd; 2 honk slagen tegen Schoten 4 vangen en 7 fouten, Sparta 4 vangen en 5 fouten. Door deze nieuwe overwinning beeft Sparta zijn kansen op de tweede plaats ten volle behouden, daar de belde con currenten H.C.K. en TXW. resp. ver loren van Ajax en,TYBB. De stand aan de kop is hier thans AJax la uit 9; sparta H uit 8; H.CK. en. TJ.W. elk 10 uit 8 wedstrijden, Zondag a.s, vindt d« RFC heeft aan den lijve ondervon den dat het er in plaatselijke wed strijden weinig toe doet of men tot de staartgroep behoort, daar hierbij verschillende factoren een rol spe len. Op papier had Neptunus, dat het tot nu toe niet verder gebracht had dan tot twee overwinningen, verre weg de slechtste kansen. Van deze omstandigheid hebben de Drietan- ders zich echter zo weinig aangetrok ken, dat 23j uitstekend partij hebben gegeven en een eervol 44 gelijkspel uit het vuur hebben gesleept. De grootste concurrent van S.F.C., Schoten UI, beeft het ook weer tot een overwinning gebracht, zodat de groen witter; thans relatief slechts twee pun ten voor staan. Neptunus bezet thans de voorlaatste plaats met 5 punten, ter wijl HJÏ.C. Hl met 4 punten drager van de rode lantaarn, is. Voor de derde klas werden de vol gende wedstrijden gespeeld; Afd, A- Schiedam 3—Sparta 2 3—22j USC 2—storks 10—17; SW—Laakkwar tier 19—7, Afd, B: Celerltas—Neptunus 2 IS—4. Afd. C,; DVH—USC 15—13; SW 2— Celerftas 2 9—13: ADO—Sparta 3 4—13. De belangrijkste uitslag was hier wel de Dederlaag van U.S.C tegen D.VJHL waardoor sparta 3 in aid. C da leiding heeft overgenomen. v. d. Heiden vergroot, voordat Excel sior kans zag de eer te redden. Uit een voorzet van Miedema, schoot Bak hard tegen de bovenlat, waarna De Hartog het terugspringende leder achter Bijl deponeerde. Excelsior heeft van deze wedstrijd veel kunnen leren. Ondanks het feit, dat zij niet minder speelden dan in de promotiewedstrijden, bleven zij nog duidelijk achter bij de tech nische vaaardigbeid van het vlot combinerende Feyenoord. Na de wedstrijd Zaterdagavond verenigde Excelsior en Feyenoord zich in Du Nord, al waar de heer Prins (bij verhindering van voorzitter Kieboom) de jubile rende vereniging een ets van het Stadion aanbood. Alle spelers en an deren ervoor in aanmerking komen den ontvingen een aardig aanden ken. De heer Van Tongeren, die zulk een groot aandeel heeft gehad in het welslagen van de „presentatie", werd speciaal hierin betrokken. Vijf teams hadden zich na span nend verlopen voorwedstnjden m de finale om de De Bruyn-wissel- beker. die het vorig seizoen door de biljartvereniging De Punt werd ge wonnen, geplaatst. Zij waren: Ho boken. Pommerans, De Punt. Tediro en W W w. De finale verliep al even span- nenl als de voorronde, hoewel van het begin afaan Pommerans en WWW de leiding hadden. Na de derde ronde stonden beide met 13 winstpunten en een onbetekenend nercentageverschil gelijk. De beide clubs moesten toen nog tegen ei kaar, Pommerans won en werd daardoor houder van de De Bruyn- beker, die dezer dagen op een fees telijk» bijeenkomst in het lokaal van de organiserende vereniging, de biljartclub Kunst en Vermaak, na een demonstratiepartij werd uitge reikt. De eindstand' van de finale was; Pommerans 18 9.485 2434 97 94% Wunderink heeft geen steek laten vallen in z|jn. laatste portü in de fi nale om de Van Bennekum-Cup en met groot overwicht Van Ewijk ge slagen. Hierdoor heeft hij opnieuw voor zijn vereniging deze wisseiprijs gewonnen. Doordat één der finalisten, Van Gils, ziek wag, kon de finale nog niet worden afgewerkt. Echter, de partij Van GilsBoersma is alleen nog van belang voor de onderlinge rangschik king en zal zo mogelijk deze week worden gespeeld, gevolgd door de prijsuitreiking. Op de laatste speelavond was Wun derink de enige, die in goede vorm stak. Zowel Van Ewijk ais Boersma bleven, ver beneden de maat en de prijs gaat dan ook naar de speler, die er op grond van het vertoonde spel het meeste aanspraak op mag laten gelden. De uitslagen waren: Wunderink 347 347 21 50 16.52 v. Ewijk 223 81 21 18 3.85 v. Ewijk 223 223 48 19 4.64 Boersma 292 258 48 28 5.37 Wunderink heeft in dit tournooi met 16.52 moyenne gespeeld, waar mede hij zijn bondsmoyenne van ruim 13.09 beduidend heeft over schreden. Parool-HD-criterium (Van onze wielermedewerker) Iedereen was van mening, dat Vreeswijk zijn drieste poging zoals 'steeds wel zuur zou opbreken. Maar toen hü na 20 ronden het plm. 40 renners grote peloton dubbelde, zette hü zich met een voorbeeldige ijver aan de welhaast onmogelijke taak deze voorsprong te verdedigen. Iedereen haalde hü terug en van iedere ontsnapping maakte hü deel uit. Hij was er ook bij, toen Mackay, Kettenis, Rabe en v. d. Futten de rest van het peloton dubbelden en kwam zodoende dus twee ronden voor op het peloton. Rusman ontsnapte aan de aan dacht van Vreeswijk en z'n vazal Wallet wist zijn achterstand even eens terug te brengen tot op een ronde van de leider. Vier rivalen voor de zege moest Vreeswijk dus speciaal in het oog houden. Mackay wist aan de aandacht te ontsnappen en ging op weg om z'n achterstand op Vreeswijk weg te werken. Het lukte hem bijna Vreeswijk maakte in deze periode een vermoeide indruk maar juist toen hü aansluiting kreeg, was het alsof Vreeswijk vleugels kreeg en. zowaar wist hij in z'n eentje nogmaals een ronde uit te lopen, terwijl Kettenis na een lange jacht zich op de hoogte van Mackay wist te hijsen. Met dit alles stonden er nog maar 19 roriden op het bord. Het kon niet anders, óf Vreeswijk zou tol moeten betalen voor deze roekeloze inspanningen. En hü móest tol betalen. Hij kreeg z'n zoveelste Inzinking en een moment zwabberde hij over de weg. Mackay, in gezelschap van Rusman, die een ronde verder achter stond, vlucht ten uit het peloton (nog elf ren ners!) en begonnen de jacht op de zich vertwijfeld verwerende Vrees wijk. Met een uiterste inspanning wist deze nog zoveel van ae „tol- prijs" af te pingelen, dat hij, wel verdiend, met honderd meter voor sprong finishte. De uitslag was: I, W. Vreeswijk (Alphen a.d. Rijn); 2. J. Mackay (Oudewater); 3, op 1 ronde, M. Kettenis (Den Haag); 4, op 1 ronde. W. Rusman (Haarlem), 5. op 2 ronden, A. v. d.Putten (Den Haag). 6. «L v. ïngen (A'dam); 7. F. Rabe (A'dam); 8. op 2££ ronde, R. "Wallet (Leimuiden), 6. op 3 ronden, M. VoUebregt (Monster), 10. P. v. Leeuwen (Haarlem); 11. op 4 ronden T. v. d, Stel (R'dam). WANDELSPORT Niettegenstaande de hoge temperatuur waren de inschrijvingen voor de op Zaterdag en Zondag uitgeschreven wandelmarsen niet laag gebleven. Voor de wandeltocht, uitgeschreven door de Rotterdamse Politie Sport Vereniging, waren niet minder dan 1430 deelnemers, terwijl de inschrij vingen -vóór de wandeltochten op Zaterdag en Zondag van het Kon, Ned. Gymnastiek Verbond in totaal 445 bedroegen. DJS hield feestavond Er heerste Zaterdagavond op het jaarfeest De Jonge Spartaan, dat in Odeon werd gehouden, een uit stekende stemming. De successen van de vereniging in het afgelopen seizoen, waarover wij enkele weken geleden reeds uitvoerig mededeling deden, zullen daaraan wel niet vreemd zijn. De aanwezigen sTnc^en van een uitstekend vané^'-rro- gramma met Daan Hooykaas, »Vi!Jy Ré. Gery Co. en de Wama's, ter wijl Koos Vermeulen voor de muzi kale omlijsting zorgde. Tot slot volg de een bal, dafc tot diep in de naeht voortduurde. Cor v d_ Graaf's dans- orkest verleende zyn medewerking. W.W.W. De Punt Tediro Hoboken 16 2492 11 2563 9 2420 6 2704 2300 2279 2057 De be*te persoonlijke prestaties wer den geleverd door de spelers Schippers (WWW) en Broeders (Pommerans),-die beiden 100% scoorden. Van der Stroep (Pommerans) kwam hiervoor slechts 2 caramboles tekort. Het was een grote bedrijvigheid in de cantine van de Firma Jamm aan de Hugo de Grootstraat, alwaar da start van de Hermandad-marsen plaats von den. De marslelder, de heer J, Walrsafl, komt een extra pluimpje toe voor de wijze waarop alles was geregeld. Op de 15 k.m. hadden 36 groepen in geschreven en jvas de uitslag als voigri- Schoolgroepen: le prijs groep Gerei. Jeugdgebouw 410 punten; 2e prijs Herv. Mulo school Hr. Visser 397 punten; 3e pry b Openbare Lagere school Hf. Mol 392 punten. Jeugdgroepen: le Prijs Ons Genoegen 470 punten; 2e prils jonge Tippelaars 450 puntert; 3e prijs Jong Kralingse Veer 440 punten. Over de 23 k.m, burgergroepen was de beoordeling zodanig, dat als eerste met de hoofdprijs werd aangeduid de Rot terdamse War. del ver. W.I.K. met 677 punten, terwijl de volgende vier ver enigingen: De Trekvogels, Dc Jonge Garde Kralingse Veer, Kinderhuis Mar griet Rotterdam en De Jonge Garde Chariois elk met 676 punten beoordeeld waren en elk voor een eerste prijs ln aanmerking kwamen. De tweede prijs in de2e afdeling verkreeg J.S.W. met 643 punten en de 3e prijs kwam in het bezit van Piet Hein met 630 plinten. Bedrijfsgroepen 25 k.m.. hoofdprijs Albatros met 638 punten: le prys De Usseiwerf met 687 punten. De uitslagen van de 35 kjfl. marsen waren: Militaire groepen; le prijs 2e Reg. Genie Troepen Dordrecht (medail le van Hoofdcommissaris van Politte) 653 punten. Serm Militaire groepen; le prijs: Hes, Bijks Politie CSpelle a. d. iJssei 689 punten. Burgergroepen; le prijs 3 S.W. 708 punten; 2e prys OZ.O 638 punten; 3e prys pe Jonge Garde Rotterdam Zuid 628 punten. Bedrijfsgroepen: le Prijs Bode Bolnes 725 punten (Parool prijs): 2e prys Vuijk II met 715 punten. Als derde kwam i» deze serie aan de nieuwe vereniging H.A.R. welke voor de tweede maal een mars medemaakte met 713 punten. Door de beer J. J, Westrate zijn rnet een toepasselijk woord de prijzen uit gereikt. waarna de beer otten. voorzit ter van da Ned Ver. „De Reddings- medaille" voor welks ondersteunings fonds aan behoeftige zee- en iandred- ders deze marsen waren gehouden, eén woord van dank sprak aan de organlaa- toren, benevens aan het groot aantal deelnemers aan de wandeltochten, waar. door tenslotte het batig saldo wordt ver kregen, In zo merle st zetelde Zaterdag en Zon dag het Kon, Ne der 1. Gymn. Verbond, alwaar de heer H. G- Schuddebeurs de marsen regelde Voor het volbrengen van de marsen werden uitsluitend di ploma's en medailles uitgereikt. Zater dag startten op de ID km, 180 deel nemers. op de 15 km 145 deelnemers en op de 30 k.m. 22 deelnemers. Er wa ren geen uitvallers. Op Zondag startten op de 15 kun, 13. op de 30 k,m. 41 en op de 40 k.m. 44 deelnemers, waarvan er in het geheel een tweetal zijn uit gevallen. Damkampioenschap van Zuid-Holland. Om bezetting tweede plaats herüanip nodig De strijd om de provinciale dam titel 1952 krijgt, hoewel ondertussen "Van Mourik de titel, op zijn naam heeft gebracht, een verlengstuk. De Rotterdamse, Haagse en Leidse dia- trIclskampioenen, .resp, Bom, Gor dijn en Terlouw zijn gelijk op de tweede plaats geëindigd en aange zien Zuid-Holland twee spelers mag „leveren" aan het nationale kam pioenschap 1953, zal laatstgenoemd drietal ln een enkelrondlg tournooi onderling kunnen uitmaken wie Van Mourik naar de landelijke titelstrijd mag vergezellen. Na een matig begin heeft Van Mourik een geweldig sterke tweede helft gespeeld, evenals het vorig jaar, toen niemand hem tot de se rieuze gegadigden voor de bovenste plaats rekende. Dit jaar werd hij in het nationale gezelschap nog te licht bevonden, doch door dit succes kan hij het volgend seizoen tonen, dat hij er toch in thuis behoort. Doordat Bom en Gordijn niet ver- Mede ter attentie van H.K„ orga nisatoren van wielerronden, in Zutd-Hoiland, die menen tot selec tie te moeten overgaan van deel nemers, volgt hier i.v.b. met de al gemene bepalingen van „Parool Haagseh Dagblad criterium'» de stand van het criterium na de Ron de van Leiden: 1. P. Kooiman <Iic. 454) 22 p. 2, J. Hofland (808) en "W. Rusman (472) ieder 21 p. 4. H. de Vos (404) 16 p. 5. W. v. Brunschot (658) 15 p. 6, E. Koeman (568) 14 p. 7, J. Hen driks (636) 12 p. 8. A, Bachetti (It. 4990) 11 p. 9."C. Faijmans (392), W. Snydcrs (572), L; Cantineau (335), H. Kuitwaard (484), J. "Ver hoeven (1087) en W, Vreeswijk (774) ieder 10 p. 15. C. Nelemans (777), P. Haan (492), F. Muilwijk 383) en F. Mahn (332 leder 9 p. Waterpolo Voor de zomercompetitie van de KNZB werd in de eerste klasse B (heren) een wedstrijd gespeeld tus sen Rotterdam en Nereus (Zaan dijk). De Rotterdammers -wonnen mét 3—1. Roeikampioenscliappen op 20 Juli AMSTERDAM. De NederlaHd- se roeikampioensehappen zullen dit jaar op 20 Juli op de Bosbaan ver- roeid worden. De Olympische ploe gen die dan in Helsinki zijn, zullen daaraan niet kunnen deelnemen. Anti-Poedel" cadre 38j2 invitatie-tournooi In het 38/2 cadre tournooi van „Anti-Poedel" heeft zich een verrassing voorgedaan, die wel eens van beslissende invloed op de einduitslag kan blijken te zün. Van Amen, die zonder grote moeite als eerste naar de finish scheen te stevenen, kon het tegen Oosthoek(t!) niet bolwerken en Is door deze nederlaag in het geheel niet meer zeker van de eerste plaats, daar hjj ook Lleshont nog moet ontmoeten. Dat zat derhalve deze week bÖ de slotpartüen nog geducht spannen. Zelfs Is Van, Gils theoretisch nog niet kansloos. Over het algemeen viel het spel peil op de jongste speelavond tegen. Alleen Barzilay en in iets mindere mate ook Bornkamp deelden niet in de misère en bereikten behoorlijke moyennes. Dat van Brazilay verdient zelfs een eervolle vermelding,.want in 19 beurten maakte hij de 400 ca ramboles vol. Series van 80 in de 6e speelbeurt en 79 in de 16e' waren de basis hiervan. Van Van *t Hoft, die van Born kamp verloor, mag echter wel zijn serie in de 24e speelbeurt gememo reerd worden. Hü bracht het daarin tot 68, zijn hoogste in dit toumooi. Voor het overige verwijzen wij naar de uitslagen, die waren: Bakker Oosthoek 250 250 35 250 112 35 Barzilay Van 't Hoft Oosthoek v. Amen Bornkamp v. 't Hoft 19 80 21.05 19 22 5.42 250 250 37 450 433 37 30" 6.75 81 11.70 400 250 25 64 16.00 25 68" 7." Hitte sloeg uit de plavuizen* hét wüs warmpjes, sapperloot, want de musjes zaten geeuwend van verveling in de goot. Kleuters zeurden om een ijsje, overal op het terras smeekte men om koele dranken, geserveerd met üs in 't glas. Phoebus reed z\jn gouden wagen langs een zinder end firmament, zong zijn heetste zonnezangen tot een schier-verschroeiend ena en, de wind, die uit. het Zuiden zoelend. over d' aarde gleed, deed de mensen slechts verzuchten dat 't warm was, drommels heet. Ieder streefde naar verkoeling ïn kanaal, aan strand en plas en op boom-omgeven plekjes frequenteerde men het gras. Honderd-graden-in-de-schaduw maakte tederjloom en lui en grif bood 'n rijksdaalder voor een fvne, frisse bui. Het was heet en fit peen tijde» had men zo gezweU, gezucht, spiedend naan„eeniïregenwolkj$ keek men peHzenSnaar deïucht; maar die trilde totkde einder door de felheid varï*de zon, men beweerde, transpirerend» dat 't niet heter wezen kon Op een veldje aan dg zelfkant van de zonbestaofdefcstad dat de wulpse onpet^kheid van een bergplateau bezat, holden knaapjes opgetogen achter 't staag-beschopte leer, aai, voor een patent-partytje is het dltoos wel weer weer.' PHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden). der dan tot remise kwamen, was de puntenverdeling tussen Van Mourik en Kinnegen voor de Leerdainse kampioen voldoende om de titel in de wacht te slepen. Terlouw won op verrassende wijze van Haasdonk en korf zich daardoor ook nog juist op de tweede plaats nestelen. Hierdoor werd de eindstand: 1. en kampioen: Van Mourik (distriet Leerdam) 16 pnt,; 24. Bom (distr. R'dam), Gordijn (Den Haag) en Ter louw (Leiden), allen 15 pnt,; 5 Kin- nigen (Den Haag) 13 pnt.; 6-7. Haas donk (Den Haag) en Kusters (Rot terdam) 12 pnt,; 8. Van Oosten (Den Haag) 11 pnt.; 9-10.Mertens (Leiden) en Molenaar (Gouda) 7 pnt.; 11. Kop pelaar (Dordrecht) 6 pnt.; 12. Van Dam (Leerdam) 3 pnt. In een reeks van jaren is de traditie geschapen dat de zeilwedstrijden van het Hillegersbergse „Aegir" altijd bijzonder gunstig weer treffen. Of de Noorse zeegod, waaraan de vereniging haar naam ontleend heeft, daar iets mee te maken heeft? Men zou het welhaatgaan denken. In ieder ge val was het Zaterdag en Zondag ideaal zeilweer, al was de wind Zaterdag iets te sterk voor de heel kleine scheepjes en de jeugdklasse kon bet toén dan ook niet bolwerken, maar aangezien in deze klasse op Zondag de Zaterdagmiddagwedstrijd ingehaald kon worden, kwamen ook zij volledig aan hun trek. De uitslagen waren: Valkenklasse B: Zat. 1 Fluffy, J. H. v. Oostendorp; Zondagmldd. Idem; Zondag morgen 1. Bufra,mej,T, cUatsK-haert, VrijheidsRlasse'B: ^„terd. en Zondag middag 1 Oeh'-thte, G. H. K. Alerfl, 2. Bounty, b. z-n, PhiUpse; Zondagmorgen T. De HUimte B. Mulder, N.N. 16 m2 kl. Zat, 1. Excelsior, J, de Pater, J Ani- II, J. Schriel; Zondagmorgen 1. Anl- Zotidagmiddag; 1, Near You, J. Gillet,18, Animo II. A. Schriel, 3. Joy, J, van Tóp- geren. 12 VcetsjoJlenklasse B: Zat,, Zondp^m. en -middag 1. Hollands Glorie. A, Lora- melse; Zondagmorgen en -middag 2, Ha- tatltja, J. W. v. Weel. Jeugdklöase: Zaterd. 1, Billy II, Jac. Albers, 2. Tob nooit, C. Visser, Zondag morgen 1. Billy II, Jac Albers, 2, Marco Polo, H. J. de Jong, zondagmiddag 1. H. J, de Jong, 2. Jae Albera/ B.M--Wasse: Zat. 1. Zwaluw. C. Mon ster; Zond.morgen 1. Ateo. B. Huizenaar. Oiyxopiajollenklasse: Zat., Zondagmor gen en -middag 1. My Hobby, Joh. Dij kers; Zondagmorgen 2, Ted, J. Koetsier; Zondagmiddag 2. M. c. v, d. Spek. Sharpfaklasse; Zat., Zondagmorgenen -middag 1. Flasjager, B. Verhagen; Zat. 2, Brandarts P, J. v. Meel; Zondagmorgen 2, Tramp II, v. Toer; Zondagmiddag 2. Taling, Sauer. Pampusklasse: Zat. 1. De Noord» J. N: v. Walaum, 2. prasjager, C. Lith. Jr. Zon dagmorgen J. C. Lith Jr, 2. Fltfs, Ph. van Gaaien, Zondagmiddag 1. N. J. v. Wal- sum, 2. C. Lith Jr. Valkenklasse At'Zai, Zondagmorgen en -middag i. Aeclpiter, J. C. Hchten- auer; zat. 2. Bufra, P. van. Buren; Zon- tgmorgen en -middag 2. Mevr. I. de Ridder-Hoogvliet. Vrijheidsklasse A. Zat. 1. Dolfijn C. A. Viel, 2. AU Weather III, C. W. Kist, 3. Prul C. W. Teulmg Zondagmorgen I. C. W. Kist, 2 C, A. Vial, 3. 't Zwarte Schaep A. Verkalk; Zondagmiddag 1. C. W. Kist, 2. A. Verkalk, 3. Kon Tikt, J. Bpt N.N. 16 m2 klasae A: Zat. 1. Thetis U, M. Tournier, 2, Annie in, E, J. Both, 3. Webster A. de Vries. 4. Thetis, H. J. van Hamersveld, Zondagmorgen 1. A. de Vrfea, J. M. Tournier, 3. E. J. Both, 4, Sippy, W. Reynders; Zondagmiddag 1. Watergeus, P. Verhoeven, 2. J. Both, M. Tournier, 4, A. de Vries. 12 Voetsjollenklasse A: Zat. 1.' Forky, R. Koopmans, 2. Hollands Glorie, G. N, Koepel Jr., 3. ILtschl, M.- J. van Geyn; Zondagmorgen 1. G. N. Hoepel Jr.. 2, M, J. van Geyn, 3. H. Koopmans; Zondag middag 1. R. Koopmans» 2. M. J, v. Geyn, 3. Barry, F, H. Daniels, Competitie ZRO De uitslagan van de in de vorige week gespeelde wedstrijden voor de competi tie van de ZRO luiden: Dames le kl. At ZPCOZZ en VC 3—3; le kl. B; Doekyard- Linge 45; adaplrantert: SZC—LAC 3—3, LAC—ODZ. ODZ n.o.; SZC—Merwede 5—6; heren le kl. A: RWV-Sparta.3—1; Botterdam 4—LAC 5-0; le kl. B: SZC 3— BZ Se PC 2 0—5; Dockyard—SZC 3; SZC 3 ruo.; Linge—HZ PC 2 4—1; 2e kl. A: VZC 3—ZZ Se PC 2 2—2; 3e kl.; HZ PC 4—LAC 2 3—1; Shell 2-Rotterdam 0 6—3; LAC 2SZC 4 2—3; Jeugd Rotterdam a— Rotterdam b 6I; Botterdam aRZ StPC 3—2; adspiranten; VZCMaat 3—0.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 4