Twee uur lang noodweer in Zuid-Limburg HET ROTTERDAMSCH PAROOL Fel duel Taft-Ike om elke stem Verkeer gestagneerd door zware regenval West-B er lijn laat alle slagbomen neer Kom even in de boot Overgangsperiode aan hogescholen Pinay behaalt opnieuw een overwinning Veiligheidsraad verwacht Malik's vijftigste veto Export-volume van f 7,6 milliard Grote kistenfabriek geheel uitgebrand Vogt distantieert zicli van protest-acties Deviezenreserve ruim anderhalf milliard NA BRUTALE ONTVOERING Leider van anti-communistische groep in greep der Volkspolitie NEDERLANDS IN INDONESIË Salarisverhoging voor colleges in het Indonesisch Twaalf meter hoge stellage gevallen: twee slachtoffers Westelijk antwoord aan Rusland wordt morgen overhandigd Zware straffen voor doodslag op baby geëist Weer warmte op komst PNI eist Nieuw- Guinea op Splitsing in Gaullistische groep vond bevestiging bij stemming Bij deadlockcandidatuur van MacArthur? Veroordeling van Russische practijken thans vrijwel zeker Parijse 14 Juli viering op televisie (Avro) Droog met flinke opklaringen 12e Jaargang, no. 159 Red. en Adm. Lange Haven I4Ï, Schiedam. Tel. 69300 - Abonn prijs: per week 0.47, per kwartaal 6,03. losse nummers 0,10. DE SCHIEDAMMER .Woensdag 9 Juli 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier: Arasterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries. MAASTRICHT. Uit een inktzwarte hemel, waarin blik semstralen een grillig patroon weefden van blauw en zilver, striemde Dinsdagavond tussen zes en acht uur een geweldige plasregen boven Zuid-Limburg. Het water stortte langs de flanken der heuvels en spoelde de Limburgse klei naar be neden, zodat de spoorlijn Maastricht—Slttard bij Geulen en Eunde er volkomen door geblokkeerd was. Voor het wegver- keer was iu het bijzonder de overdadige watervloed een ern stige belemmering. En de oorzaak van deze uitbarsting der natuur? Niets anders dan een botsing tussen de aanvallende koude lucht, die het land binnenstroomde en de warme lucht, die niet wijken wilde. En het meetbaar gevolg: 63 mm regen in Maastricht, 40 mm op het vliegveld Beek. Van zes uur tot acht uur was het rechtstreekse treinverkeer tussen Sittard en Maastricht gestagneerd. Reizigers moesten hun toevlucht nemen tot de omweg over Heerlen of tot autobussen. Na acht uur was de spoorbaan weer zo ver vrij ge maakt, dat de treinen met beperkte snelheid konden rijden. In de zeer diep onder het maai veld liggende tunnel onder de spoorweg te Geleen kwam een meter water te staan, waardoor het verkeer van de mijnwerkers vanen naar de Staatsmijn „Maurits" veel hinder ondervond. Enkele maanden geleden is in deze tunnel een twee de pompinstallatïe aangebracht, maar nog was het nodig dat een pompinstallatie van de mijn te hulp kwam. Het duurde enige uren vot men de tunnel droog had. Een vermeende blikseminslag, in de cokesfabriek van de „Maurits", het daaropvolgende loze brand alarm en het defect raken van de alarmsirene van de „Maurits maakten, dat de Geleners, behalve de donderslagen, ook nog vijf mi nuten sirenegeloei moesten aanho ren. Door het verstopt raken van de Keutelbeek kwam het water in de Steegstraat een meter hoog te staan en verder liepen honderden kelders vol, zodat de brandweer za leeg moest pompen. Ondergelopen, kelders waren er ook in Maastricht, oh. die van het ziekenhuis St. Annadal, waar de brandweer uitkomst bracht, en die van het hoofdgebouw van. de Prov. DEN HAAG. In het verslag over 1951 van het Centraal Insti tuut ter bevordering van de bui tenlandse handel (CEBAN) wordt het feit. dat Nederland in 1951 'n exportvolume wist te bereiken van f 7.6 milliard, „een prestatie van de eerste orde" genoemd. Het ds- fu.it op de betalingsbalans blijft echter aanzienlijk en maant tot voortgezette activiteit, aldus het CIHAN. (Van onze correspondent) DEN BOSCH. De kistenfabriek der gebrs. Willems te Grave is Dins dagmorgen geheel uitgebrand. De fabriek, die vroeger in Schiedam was gevestigd, had een ultra-moder ne inrichting en bevatte vele kost bare machines. De grote voorraden hout gingen geheel verloren. Limburgse Electriciteitsmaatschap- pij. In vele Maastrichtse straten ontstonden water balletten, doordat de riolering de enorme watermas sa's niet snel genoeg kon verwer ken. Blikseminslag veroorzaakte een kleine ontreddering in de tele fooncentrale van de Limburgse hoofdstad, waardoor een aantal nummers tüdelük werd uitgescha keld. In Kerkrade sloeg de bliksem In een huis. waardoor een schoorsteen naar beneden kwam. In Sittard trad de Geleenbeek op enkele pun ten bulten haar oevers. (Van onze correspondent) HILVERSUM. De heer W. Vogt, oud-directeur van de AVRO heeft medegedeeld dat hij zich distancieert van protest-acties naar aanleiding van zijn aftreden. Het AVRO-bestuur behoort z,i. een eer lijke kans te krijgen zijn inzichten, zowel over de programma's.-als an derszins, te verwezenlijken. „Pro test-acties doen de AVRO maar schade", zei hij. nsiiBsuiiffittiHmsinnsitfiiiUitiiKuiiBiniiiiunisiiin De saak-Menten Minister Staf heeft nog wat in petto DEN HAAG. Het Eerste Kamer lid Reijers (CH), die zich in enige nota's de tolk had gemaakt van de klachten van de heer Menten, had bovendien nog schriftelijke vragen gesteld aan de minister van Oorlog, ir Staf. Nadat deze in een scherp ge stelde brief aan de Eerste Kamer de heer Reijers een. antwoord had gege ven, dat aan duidelijkheid niets te wensen overliet, trok de laatste zijn schriftelijke vragen schielijk in. Mi nister Staf heeft inmiddels aan de Eerste Kamer bericht, dat hij er prns op stelt nog antwoord te geven op de ingetrokken vragen. AMSTERDAM. Uit de verkorte balans van de Nederlandse Bank per 7 Juli springt in de eerste plaats de grote stijging in het oog, die onze deviezenreserve deze week heeft on dergaan. De aanwas bedroeg niet minder dan 103 millioen, waarmede deze reserve op het recordbedrag van 1,508 millioen is gekomen. Goud en deviezen tezamen belopen thans ƒ2312 millioen tegen ƒ2709 millioen vorige week. Voorts trekt de verbetering van het rekening-courant saldo der schatkist de aandacht. Dit steeg met 84 mil lioen tot ƒ705 millioen. Met het oog op de gunstige ontwikkeling van deze beide posten is bekend gemaakt, dat de agent van het ministerie alleen nog drie- en vijfjarig schatkistpapier zal afgeven. DEN HAAG Een groep mili tairen van het Nederlands detache ment Verenigde Naties, hoofdzake lijk samengesteld uit personeel dat op 21 juli 1851 naar Korea vertrok ken is, bevindt zich thans op thuis reis naar Nederland. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden wordt deze groep medio Augustus in Rotterdam verwacht. (Van onze correspondent) BONN. De brutale ontvoering van een medewerker van de „Onder- zoekingscoznmissie van Vrijheidslievende Juristen", de 49-jarlge advocaat dr Walter Linse, heeft de Berljjnse senaat gisteren doen besluiten tot het oprichten van slagbomen aan alle straten, die van West-Berlfln naar Oost- Beriyn of de Oost-zone voeren. Bovendien zal de politie-contröle aan de grensovergangen tussen de zones aanmerkelijk worden verscherpt. lievende Juristen", dr Theo Friede- Dr Lipse is Dinsdagmorgen om omstreeks half acht, toen hij zich van huis naar zijn werk wilde be geven. op straat door agenten van de staatsveiligheidsdienst van de Oostduitse republiek neergeslagen, in een taxi gegooid en naar de Oost-zone. overgebracht. Dr Linse behoorde - tot de naaste medewer kers van "de leider van de „onder zoekingscommissie van Vrijheids- nau. Hij was belast met het be werken van de economische gege vens uit de Oost-zone. Kort geleden verscheen een publicatie, uitgege ven door de onderzoekingscommis- sie, waarin het onderwerp van de productie voor de herbewapening van de Oost-zone werd besproken. Deze publicatie was van de hand van dr Linse. Men verwacht, dat, dr Linse nu in de Oostsector zal worden beschul digd van spionnage en dat een soort monsterproces 'tegen hem ge voerd zat worden. Intussen vraagt men zich met enige, zorg .af, of dr Linse bestand zaLsfelijken 'tegen., de verhoormethoden van de Sowjets. Mocht dat niet het .geval zijn dan, zo wordt aangenomen, zou een aan tal van zijn informanten groot ge vaar kunnen lopen. DJAKARTA, De thans gepubliceerde tekst van het besluit van de sectie-onderwijs uit het Indonesische parlement over het gebruik van de Nederlandse taal wflkt af van hetgeen dienaangaande door Zalnal Abidln Achmad aan de pers was medegedeeld. Zo biykt de sectie van oordeel, dat een overgangsperiode nodig is voor het gebruik van de Nederlandse taal bij het Hoger Onderwijs In Indonesië. De sectie acht het nodig, deze over gangsperiode zo kort mogelijk te houden en meent voorts, dat het terrein, waarop de Nederlandse taal aan de universiteiten gebruikt wordt, zo be perkt mogelijk dient te zijn. Voorts beveelt de sectie aan het tot stand brengen van zorgvuldige vertalingen van studiewerken op grote schaal en het instellen van een systeem, waarbij de hoogleraar, die de Nederlandse taal als voertaal ge bruikt, een assistent naast zich krijgt Voorts het toekennen van een sala risverhoging aan de buitenlandse hoogleraren, ook de Nederlandse, die In staat zijn hun colleges in de In donesische taal te geven. In het rapport wordt gezegd, dat de meeste leden als hun oordeel uit spreken, dat het opnemen van de Nederlandse taal op- het lesrooster van de middelbare scholen niet lan ger nodig is en dat in plaats daarvan de lestijd gebruikt kon worden voor uitbreiding van het onderwijs in de Engelse taaL Sommige leden menen, dat voor het vlot begrijpen van de lessen aan de universiteiten door de studenten de Nederlandse taal nodig is, weshalve zij Nederlands als leer vak aan de middelbare scholen, voor staan. ZAANDAM. Met zware inwen dige kneuzingen zijn de 36-jarige C. M. uit Koog aan de Zaan en de 29- jaxige P. S. Uit Purmerend, Dinsdag in het gëme'entelyk ziekenhuis" opge nomen, nadat zij in de fabriekshal van de N.V. Machinefabriek fa. P. M. Duyvis en Co te Koog aan de Zaan met een twaalf meter hoge stellage waren gevallen. Een batting van de stellage brak, waardoor het gehele gevaarte, dat door de arbeiders gebruikt werd bij de vernieuwing van de daklichten, naar beneden viel op de betonnen vloer. De technische dienst van de Arbeidsinspectie had veertien dagen geleden de stellage goedgekeurd. Dat was écht een beetje moeilijk met die woonschuit. De eigenaar wilde zijn drijvend huis 'n andere plaats geven, maar halverwege net transport zat de schuit in eens klem onder een brug van de Amsterdamse Da Costakade. De Amsterdammertjes liepen zich het/ vuur uit hun sloffen om dót te zien. En ze waren nog welkom ook. De eigenaar nodigde ieder een uit op het schip te fcometj. Onder het gewicht van al die mensen zakte de schuit en raakte los. Alleen het dak en de huts- komer hadden van de „hulp" eert beetje te lijden gehad. Maar wie daar op let is een kniesoor. PAKIJS. De Franse mi nister van Buitenlandse Za ken, Scfauman, heelt Dinsdag medegedeeld, dat het Weste lijke antwoord op de jongste Russische nota over Duitsland Donderdagochtend aan de Russische regering zal worden overhandigd. De tekst van tie Westelijke nota zou Donder dagavond bekend gemaakt worden. De geallieerde Hoge Commissaris sen hebben Dinsdagavond bondskan selier Adenauer de definitieve tekst van de antwoordnota der Westelijke mogendheden gan de Sowjet-Unie overhandigd. Tegelijkertijd ontving Adenauer drie brieven, waarin de regeringen van de V.S., Engeland en Frankrijk haar mening over de door Adenauer voorgestelde wijzigingen in de ont- werp-nota tot uiting brengen. Naar uit geallieerde bron wordt vernomen werden Adenauers voorstellen ge deeltelijk als nuttig beschouwd en in de slottekst verwerkt» Gisteren werden in de haven van Rotterdam de Januari-headlines over de „Flying Enterprise" nog eens in alle hevigheid opgehaald. Aanleiding daartoe was het bin- nenvaren van de Britse sleepboot „Turmoil", die vooral door stuur man. Daney een groot aandeel nam f» de strijd van de .flying Enterprise". Dancy is geen stuur man meer. Hij heeft een baantje aan de wal gekregen. Vandaag vertrok de Turmoilaltaeer naar Falmouth (Van dnze "cöfrèspondeirt) AMSTERDAM. De officier van justitie' bij de rechtbank heeft Dinsdag zes en vier jaar gevange nisstraf met aftrek geëist resp. te gen de 32-jarige kleermaker J. H. en de 28-jarige mevrouw H. W. B.D.. wegens doodslag van een pasgeboren kindje. De vrouw van H, schonk op 5 Mei 1950 aan het jongetje het le ven, thuis, in de alcoof. Medische hulp ontbrak, kleertjes waren er niet. Vlak na de geboorte hebben H, en. zijn buurvrouw H. W. EL-D. de baby verdronken. Het werd tij dens de behandeling van de zaak niet duidelijk wie het plan had geopperd en wie het had uitge voerd. Uitspraak 22 Juli. WAT VOOR WEER? DE BILT. Het KNMI deelt mede: Aan het zeer war me weer van de laatste dagen is gisteravond een einde ge komen. Nadat in het Oosten, van Nederland de tempera tuur gistermiddag nog tot 29 a 30 graden was opgelopen, be gonnen in het Westen van Ne derland koelere luehtmassa's binnen te dringen, die toen aan onze kust de temperatuur tot ongeveer 19 graden deden dalen. Ock in de Po-vlakte, in Zwitser land, Oost-Frankrijk en Zuidwest- Duitsland werd de hete continentale lucht tot de terugtocht gedwongen. In Scandinavië, waar ook de warmte was doorgedrongen, wist deze zich te handhaven. In Zuid-Noarwegen steeg het kwik gistermiddag plaat selijk tot 29 graden en er was zelfs een enkel station ten Noorden van de Poolcirkel met een maxi mum van 27 graden. Waar in West-Europa de binnen dringende koele lucht op de hete continentale lucht stootteontston den zware onweersbuien. Ook in het Oosten van Nederland traden deze op. Het vliegveld Zuid-Lim burg meldde een totale regenval van 44 mm, Eindhoven 13 mm, Vol- kel 12 mm. In de stad Maastricht viel hier en daar meer_ dan 60 mm. Intussen breiden zich van de Golf van Biscaye uit weer druk- stijgingen over Frankrijk en onze omgeving uit. In verband hiermede zal de bewolking gaan breken en waar er tevens in de hogere niveau's van het Zuidwesten uit op- vieuw warme lucht naar onze om geving onderweg is, mag worden verwacht, dat ha de afkoeling van vandaag de temperatuur komende dagen weer flink gaat stijgen. DJAKARTA. De F.N.I. (Partai Nasional Indonesia), een der groot ste partijen van Indonesië, dringt er in een verklaring op aan, dat zeer spoedig stappen zullen worden ge nomen om West-Nieuw-Gulnea bij het Indonesische grondgebied te voegen en wel door het instellen van een eigen provinciaal bestuur voor dit gebied. Deze verklaring werd Maandag uitgegeven, nadat de partijleiding van de P.N.L Zondag de huidige toestand in Indonesië had besproken. Ten aanzien van West-Nieuw Guinea zegt de verklaring: „Om varbetering in de verhouding tussen Indonesië en Nederland te kunnen bereiken, dienen de onderhandelin gen over het Uniestatuut en West- Irian aan een grondige beschouwing te worden onderworpen en zeer spoedig tot resultaten te worden gebracht. De betrekkingen tussen beide volkeren schijn-en tengevolge van de steeds opniruw voorkomende gebeurtenissen voortdurend slechter te worden. Dc aanslag op overste Harjono in Den Haag is een van de redenen van deze toestand. Voordien was de verhouding tussen beide lan den echter reeds vertroebeld tenge volge van het mislukken der onder handelingen over West-Irian, waar door de overdracht van de souverei- niteit over dit gebied thans reeds twee jaar werd uitgesteld." DEN HAAG, De vrachtdienst van de KLM van Amsterdam nart i Johannesburg is met één dagver- i Parijse gemeenteraad en men ver sneld. Het vrachttoestel, dat Dins- wacht "soortgelijke bewegingen in dags van Schiphol vertrekt, komt vrijwel- elke parlementaire formatie Donderdags inJohannesburg aan. van de RPF. (Van onze relsredactenr) PARIJS. Pinay heeft gisteren de kwestie van vertrouwen met 267—316 stemmen gewonnen. Zyn voorstel voor de gljjdcnde loonschaal, dat inmid dels zo geamendeerd Is, dat de schaal niet heel erg veel meer glijden kan de socialisten stemden er tegen, omdat het naar hun mening feitelijk neerkwam op een bevriezing van de salarissen alleen Is dos nu aange nomen, nadat het enige malen in het parlement was gebracht en elke keer meer verwaterd. Het interessante alleen is, dat de splitsing in de R.PP. van De Gaulle bij deze stemming bevestiging vond. De parlementaire groep van de re bellen telt nu 26 leden, maar het is volstrekt niet zeker, dat het daarbij blijft In de Senaat is een rebellie uit gebroken, evenals in de (Van onze New Yorfcse correspondent) CHICAGO. De strUd om de omstreden zetels van de afgevaardigden van drie Zuidelijke staten duurt nog steeds voort op de republikeinse con- ventie. Hij zal op zÜB^vtoegst hedenmiddag worden beslecht,'De-Taffctna» chine beheerst de commissie voor de geloofsbrieven, die de kwestie onder handen heeft. Zij dwong reeds met 30 tegen 21 stemmen een overwinning af ten gunste van de delegatie uit Georgië van 17 man, die voor Taft is. Indien een soortgelijk resultaat voor de delegaties uit Texas en Louisiana wordt bereikt, zal de Eisenhowcrgroep een znlnderheidsrapport aan het Congres voorleggen en een congres-uitspraak pogen te forceren. Daar het congres volgens de imet de diverse delegaties in de Maandag^ aangenomen motie geen hoop pro-Taftianen. die echter niet **-*- -1 met gebonden opdrachten rtaar Chi cago kwamen, te winnen, hetgeen hun gisteren zes stemmen opleverde uit de delegaties van New York, Arkansas en Delaware. Groot ge wicht schijnt de steun der 25 repu blikeinse gouverneurs in de schaal te leggen, wier „fair-play"-actie een sterke morele steun vormt voor de Ike-groep. De stemmingen over de candida- turen beloven aldus spannend te worden en met de spanning over hun uitkomst stijgt de verwachting, dat noch Taft noch. Eisenhower de benodigde meerderheid zal halen. Zoals men weet kiest de candidaat voor het presidentschap zelf zyn vice-president en wordt deze auto matisch met hem gekozen ver klaard. Eisenhower noch Taft heb ben hun keuze totnutoe bekend ge maakt. Eisenhower, hoewel geen Oost-Amerikaan van geboorte, wordt vanwege zijn verleden als generaal als eng met de Oost-Amerikaanse opvattingen verbonden beschouwd en hij zal zijn keuze daarom waar schijnlijk op een politicus uit het Westen of Midden-Westen laten val len, Senator Knowland wordt in dit verband ernstig genoemd. Ike's ver kiezing berust echter niet op zijn tweede man, maar op zijn eigen persoonlijkheid en populariteit De kans fs echter groot, dat Taft bü verminderde kansen zal trachten die door de keuze van de tweede man op te halen en als zodanig komt MacArthur meer en meer naar voren. Dat dit een noodsprong zou zijn, is duidelijk, daar niemand (Zie verder pag. 3) besluiten kan nemen, al vorens de kwestie der geloofsbrie ven is afgedaan, staat ieder zakelijk werk stil en zullen de stemmingen over de candidaatstelling voor het presidentschap nauwelijks voor Donderdag, oorspronkelijk als slui tingsdag voorzien, kunnen aanvan gen. Dit respyt wordt door de Eisenhowergroep benut voor een laatste krachtinspanning. Ike zelf en zijn naaste mede- werkers confereren van uur tot uur (BUzondere correspondentie) NEW YORK. Na het bewogen debat van gisteren in de Veiligheids raad z(jn enkele dingen tot klaarheid gekomen. In de eerste plaats zullen naar alle waarschijnlijkheid negen van de elf leden de Amerikaanse reso lutie steunen, waarin wordt verklaard dat de Russische besehuldigingen inzake een bacteriologische oorlogvoering ongegrond zün en waarin verder de Russische practijken worden veroordeeld die bestaan uit het verspreiden van beschuldigingen welke ten doel hebben de sponning In de wereld te verhogen en de actie ven de VN. in Korea in gevaar brengen. In de tweede plaats is het vrijwel zeker dat de Russische gedelegeer- Malik zijn vijftigst eveto zal uit spreken nadat hij door veto nr. 49 een onpartijdig onderzoek naar de Russische beschuldigingen door het Rode Kruis onmogelijk had ge maakt. Doch ondanks het te verwachten Russische veto over de Amerikaan se resolutie, wordt de veroordeling van de Sowjet-unie in de huidige impasse als noodzakelijk beschouwd. Dit viel o.m, op te maken uit de krachtige rede van de Nederlandse afgevaardigde, de heer Von Ballu- seck, die zei van mening te zijn, dat de Russische beschuldigingen an dere daden van agressie zouden kunnen inluiden. De groep, die trouw is gebleven aan de generaal, is overigens ook nog lang niet eenstemmig- Men is daar begonnen in voorzichtige ter men te klagen over de manier, waarop de fractie door de nationale raad is behandeld. De ruzie daar over is weer uitgesteld, -maar zij bewijst, dat nieuwe conflicten in de romp van de parlementsfractie kunnen uitbreken. In eik geval is de omvang van de R.P.F.-groep in het Palais Bourbon van 115 op 88 gezakt. Motor botst tegen IiönJ, berijders zwaar gewond WAALWIJK. De motorrijder Van H. uit Oosterhout en de duo- rijder L. uit Breda werden Dinsdag ernstig gewond, toen hun motor in aanraking kwam met een grote hond, die plotseling de weg over stak. De motor sloeg over de kop. (Van onze correspondent) BUS SUM De BBC is begonnen, met het uitzenden van directe tele visieprogramma's uit Parijs, waar mee man iedere avond tot en met 14 Juli a.s. zal doorgaan. Ten dien ste van het AVRO-televisieprogram- ma van Dinsdagavond 25 Juli zal van de 14 Juli-viering in Parijs door de BBC tevens «en film wor den opgenomen, die dan de volgen de avond in de televisiestudio in Bussum zal worden gedraaid. Van Woensdagavond tot Donderdagavond: Droog weer met flinke opklaringen. Zwakke tot matige wind hoofdzakeL tus sen West en. Zuid. Warmer. 10 Juli zon op 4.32 on. der 20.57; maan op 2238 'onder 0821. BET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Oslo Licht bew. Z.W. 1 22 C O mm Stockholm Onbewolkt 0.1 28 0 Helsinki Onbewolkt Windstil 25 0 Edinburgh Zw. bew. Windstil 21 0 Londen Geh. bew. W, 3 22 o Kopenhagen Onbewolkt 0.3 25 O Amsterdam Geb. bew. W.Z.W.2 26 0 Genève Zw. bew'. WJZ.W, 2 32 0 Parijs Zw. bew. W.N.W.2 25 3 Bordeaux Mist WJJ.W.3 24 0 Nice Zw. bew. Windstil 29 0 Berlijn Onbewolkt 0.3 27 O Frankfurt Zw, bew, W. 3 34 6 MQnchen Geh. bew. W.N.W. 4 30 O Wenen Zw. bew. Windstil 27 0 Locarno Onbewolkt N. 1 31 Zürich Geh. bew. N. 1 27 6

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1