Robic, bestormer van Mont Ventoux eerste in Avignon Bergspécialist weerstond gierende mistral en een felle Coppi Cricket aan de Oudedijk De ROOS— SARON SIMPELMAN door Wim van Wleringen Vijfde plaats voor Wout Wagtmans Klassementen Ontwerpen voor erepenning Qlymp. hockeyteam van Pakistan verslaat Bondsploeg (2-1) Jan van Roessel naar Helsinki Keuring van nieuwe volkstuinen Laura-rit kwam door de stad Ideale dansavond in Dijkzigt van A- S. M. Hutchinson Radioprogramma T ele visie-programma -Donderdag 10 Juli 1952 17. Onze speciale verslaggever telefoneerde ons Woensdagavond uit Avignon: Wout Wagtmans, de „klein maar dappere" van de Nederlandse ploeg, heeft vandaag de fakkel dis door Jan Nolten zo triomfantelijk over de eindstreep in Monaco was gedragen, met groots al lure de Mont Ventoux opge dragen. Ruig en rauw als de kale berg, waarover Mons- sorgski z\jn symphonisch ge dicht heeft geschreven, een steenwoestijn op twee km. bo ven de zeespiegel, die de hele omgeving als een tiran beheerst, een barbaar, die zonder erbarmen met wie dan ook bijna 20 km lang het uiterste vraagt. En op die Mont Ventoux kwam als eerste Jean Robic aan. Bauvin, de Franse regionaal die ook na de start in Aix al aan de haal was gegaan, maar toen was ingelopen omdat Coppi en de zijnen tegen zoveel lawaai op de vroege och tend overwegende bezwaren hadden, gooide opnieuw de lont in het kruit. Hij demarreerde na de ravitaillering in Carpentras en begon aan de voet van de berg met eeu voorsprong van acht minuten. Maar wat zijn acht minu- Ext. hoelagen de Nederlanders? Noltcn en.*" Wagtmans pal achter de eerste groep, op 1 minuut Van Est, op ruim 2 minuten Roks, op 3 min. Faanhof, ..Voorting en Dekkers, op 33,£ min. Van Breenen, smekend, om water"; tevergeefs omdat de barmhartige Samaritanen op de woeste Ventoux dun waren gezaaid. En Nolten, de overwinnaar van de Col de Castillon en de Turbic? Er xvas voor de jonge Limburger ditmaal geen plaats onder de aller- eersten. Hjj viel terug uithef groep je, kwam in gezelschap van. de Belg De Hertog en de Spanjaard Massip, maar moest ook daar van het wiel. Vijftiende was hij op de top van de berg, met bijna 0 min, acnterstand op de verbeten maar toch niet krampachtig voor zijn victorie vechtende Robic. Een te leurstelling? Alleen wanneer ge van mening zijt, dat de triomf van Monaco zou inhouden, dat het nu dan ook elke dag troef moet zijn. Sterke Wagtmans En was Wagtmans er soms niet? Geminiani, die een vertwijfelde poging in het werk heeft gesteld om Robic te achterhalen, is allang weer teruggezakt in het groepje Coppi; er achter zelfs. Bartali heeft eveneens tnoeten loslaten en Bau vin ook. Maar Wagtmans geeft geen krimp. Zie hem daar meter voor meter winnen op het groepje, dat straks de eerste posities achter de kleine Fransman gaat betwisten. Bauvin voorbij, Bartali voorbij en samen mgt Geminiani tenslotte in het wiel van de allerbesten. Gis teren Nolten, .vandaag Wagtmans, sterk en vol zelfvertrouwen als in de gouden dagen van de ronde van Romandië. Pas op de laatste tientallen me ters voor de top moet hij even loslaten. Twee minuten en tien sec. na Robic komer Gelabert en Bar tali op de eenzame top; tien see. daarachter Dotto en Ockers. de Belg misschien wel in de beste tour-conditie van zijn hele carrière. Coppi en Geminiani arriveren nog eens tien sec. later en vijf sec. na hen komt tenslotte Wagtmans over het hoogste punt. Maar in de afda ling smelt' het groepje achter Robic weer samen en met een tempo van 50 km per uur en meer, nu de bulderende mistral hen naar Avig non blaast, razen zij op de eind streep aan. En daar, na Bartali, Geminiani en Ockers verovert "Wagtmans voor Gelabert, Coppi en Dotto de eervolle vijfde plaats die een welverdiende beloning is voor zijn prachtige rit. Het succes van de Nederlandse ploeg in de Tour de France is niet op één pijler ge bouwd. Spanjaarden vooraan Maar het gemiddelde van de Spanjaarden in de hitte en in de bergen ligt vandaag hoger. Met Ge labert in de groep van Wagtmans en Ruiz, Massip en Perez voor Nolten, gaan de torero's onze ploeg voor de tweede maal van de eerste plaats in het klassement der B-équipes verdringen. Onzfe de roe man, Wim van Est, kwam meer dan 7% minuut na Robic als 33ste over de top.' Voorting en Roks op 12 min. liggen nog juist binnen de eerste vijftig, Dekkers is meer dan 13 min. achter, Faanhof veertien en daarachter komt Van BTeenen als onze laatste man bovenZal Van Breenen dan .vandaag uit de strijd gaan?" Luister slechts naar het verdere verhaal van deze étappe. In de af daling moet Faanhof afstappen om zijn remmen te rèpareren, Roks, nog altijd onder de Indruk van de horribele afdalingen, valt Hij staat direct weer. op, maar zijn lendenen doen hem 'érnstig pijn. Hij wacht lang met verder gnan, laat Faanhof en Dekkers passeren. Het einde....? Maar daar komt eindelijk Van ten, wanneer ge hét spel van de bergen niet kent? Toen het peloton onder aanvoering der klimmers van klasse de bestorming van de Ventoux begon (onder aanvoering dus van Coppi, Bartali, Ockers, Gelabert, Dotto, Nol ten, Wagtmans, e.d.) zat Bauvin nog maar amper twee km, verder zijn machteloosheid te bewijzen. En toen de hellingen zwaarder en zwaarder begonnen te wegen en Robic plotseling uit alle macht aan het derangeren sloeg, was het met de moedige Franse regio naal in twee km. tijds volkomen gedaan. Coppi, afgestapt voor een lekke hand maar snel weer in het zadel en mee omhoog ge gaan met een tweede groepje waarin o.m. Van Est zich liet gelden, werd spoedig weer de beste klimmer van bet peiotonnetje dat de door Robic reddeloos verslagen Bauvin ra een minimum van tijd eveneens passeerde. Maar Robic bleef vooraan. Omdat Coppi niet sterk genoeg was? De manier waarop de Italiaan van de groep Van Est via Nolten naar de groep BartaliOckers terugkwam, was daar voor te veelzeggend. Maar in het klassement was de kleine Breton immers 32 min. achter. Te veel voor de campionissimo om zich daar erg druk over te maken. 82.02.38; 23, Gelabert (S-) S2.06.05; 14. Geminiani (Fr.) 92.11.24; 15. Van Ende <B.) 92.28.06; 18, Wagt mans (Ned,) 92.37.59: 19- Van Est Ned.) 92.4tof ZOrNbltènTNed.) Fr.) 91.59.48; 11. DeJTertog (B.) 92.00.26; T2.Weilënmann (Zw.) Robic, de bergspecialist, arriveert met grote voorsprong als eerste op de Mont Ventoux. Hij zou ook als eerste in .loignon arriveren. Breenen de berg afsulzea. En Van Breenen is zijn redding. Zij gaan samen omlaag, krijgen gezelschap van zes andere achterblijvers en ook hun is de mistral genadig. Meer dan 25 min. na Robic, wanneer Wagtmans zijn mooie vijfde plaats allang bemachtigd heeft. Nolten ne gentiende en Van Est 29ste gewor den is, komen de laatste Nederlan ders binnen, ruim vier min. nadat ook Dekkers en Faanhof hun al min of meer gebruikelijk gewor den plaatsje in de achterhoede zijn komen opeisen. Het is niet allemaal om te jui chen, maar de ploeg als zodanig is nog altijd ongebroken. Het klassement van de 14e etap pe luidt: L Robic (Fr.) 5,16.49; 2. Bamli (it.) 8.18.25; 3. Geminiani (Fr.) 6.18225; 4. Ockers (B.) z,t.; 5. Wagtmans (Ned.) z.t.; 6. Gelabert (Sp.) z.t.; 7. Coppi (It.) z.t,; 8. Dotto (Fr.) z.t.; 9. Magni (It.) 6.20.07; 10. Weilenmann (Zw.)-z.t.; 11. Close (B.) 6.20.45; 12. Fernan dez (N.Afrika) 8.21,21; 13. Massip (Sp.) z.t.; 14. De Caux (Fr.) z.t., 15. Perez (Sp.) z.t.; 19 Nolten (N.) 6.25,03; 2734 ex aequo in 6.26.07 een groep renners bij wie van Est; 36. Voorting (Ned.) 6.31.20; 57. Faanhof (Ned.) 6.38.02; 66, Dek kers (Ned.) 6.38.10; 74. Van Bree nen (Ned.) 6.42.28; 75. Roks (Ned.) z.t, Het algemeen klassement is nu als volgt; 1. Coppi (lt.) 91.19.22; 2. Ockers (B.) 91,44.49; 3. Bartali (It.) 91.45.38; 4 Close (B.) 91.45.44; 5. Dotto (Fr.) 91.46.59; 6. Magni (lt.) 91.47.06; 7, Ruiz 'Sp.) 91,47.44; 8. Hobïc (Fr.) 91.47.56; 9. Carrea (It.) 91.56.18; 10. Molineris (Z.O. H-B.SS.-NIEUWS Zaterdag kan H.B.SS. weer een -nut tige oefenparty epelen, Niemand minder dan de bekerfinalist van dit seizoen, Rijnsburgse Boys. wordt de tegenstan der. De wedstrijd wordt gespeeld in Rijnsburg en begint om 7 uur. Vooraf wordt een rit gemaakt met de touring car waardoor de Schiedammers reeds om 2 uur uit Schiedam vertrekken. Op gave voor de bus is niet meer moge- ük, aangezien deze al is volgeboekt GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het propaedeu- tisch examen vlicgtuigbouwkundig ingenieur onze stadgenoot P. J. Zand bergen. Dt Van Gelder opent in museum expositie De Schiedarr.se Gemeenschap schreef enige tijd geleden een prijsvraag uit voor het maken van een ontwerp voor een ere-penning, die zal wor den uitgereikt - aan Schiedammers, die zich op het culturele vlak bij zonder verdienstelijk hebben ge maakt. Een jury, bestaande uit de heren dr H. Errno van Gelder, directeur van het Koninklijk Penningkabinet in Den Haag, D, Schwagermann, con servator van het Stedelijk Museum en M. Holl, voorzitter van de Schie- damse Gemeenschap, heeft de alleen door Schiedammers ingezonden ont werpen beoordeeld en is inmiddels tot een conclusie gekomen. De be kendmaking van het bekroonde ont werp zal Vrijdagavond geschieden in de aula van het Stedelijk Museum, ■waar dr Van Gelder dan tevens een causerie houdt naar aanleiding van de tentoonstelling van de ingezonden ontwerpen. Aan deze expositie is te vens verbonden een beknopte ten toonstelling van penningen/ die de ontwikkeling van de penning in Ne derland, van vroeg-zeventlende eeuw- tot hfeden, aangevuld met moderne voorbeelden uit Frankrijk en Italië laat zien. 92,42.21; 22. Voorting (N.) 92.46.28: 28, Roks (lied.) 93.05.46; 68. Van Breenen (N.) 94.14.36; 70, Dekkers (N.) 94.18.14; 77. Faanhof (N.) 94.50.21. Het ploegenkl assement luidt: 1. Frankrijk 274.10.21; 2. Italië 274.18.24 3. België 274.55.22; 4. Spanje 276,11.04; 5. Nederland 276.18.58; 6. ZO Frankrijk 276.44.11 7. WZW Frankrijk 278.05.29; 8. NOC Frankrijk 278.25,27 9. Zwit serland 278.41.31; 10. Parijs 279.24.23; 11. N. Afrika 279.49.01. De Luxemburgse ploeg, die nog slechts uit 2 renners bestaat, komt niet meer in het klassement voor. Het bergklassement luidt: 1. Coppi fït.) 53 punt.; 2. Gelabert (Sp.) 41 pet.; 34 Geminiani (F.) en Ockers (B-) 33 pot.; 5. Robic (Fr.) 30 pnt.; 6. Dotto (Fr.) 25 pnt; 8. Le Guilly (WZW Fr.) 20 pnt; 9. Rtiiz (Sp.) 15 pnt.; 10. Mo lineris (ZO Fr.) 14 pnt.; 11. Nol ten <Ned.) 13 pnt; 32. Close (B.) 8 pnt.; Remy (Fr.), De Heriog (B.) en Wagtmans (Ned.) staan ex aequo 17, 18, 19 met 3 pnt EINDHOVEN. Woensdagavond heeft het Olympisch hockeyteam van Pakistan te Eindhoven een verdiende 2—3, overwinning behaald op een Nederlandse Bondsploeg. In feite was het verschil in kracht toch wel Iets groter dan deze 21 zege doet uitkomen. Advertentis l.M De bezoekers, die voor het eerst tijdens hun Nederlandse lournée regen en een zachte grasmat von den, brachten een spel. dat ondanks deze omstandigheden, uitstekend was Dj? sticktechniek viel op en in snelheid waren ze de Nederlanders veelal de baas. De verdedi^yig was bij het Bondselftal ongetwijfeld het beste deel van de ploeg, met Harry .Derckx (Venlo) en spil Loggere (Laren) als uitblinkers. Maar Log gere speelde ook aanvallend zeer sterk, waardoor hij een goede steun was voor de voorhoede, waarin bet binnentrio. dat vele kansen onbenut "liet, echter niet op toeren kon .ko men. Bij de voorwaartsen waren de vleugelspelers Van Gassell (Venlo) en Van Beaumont (Togo) het best op dreef. Het eerste doelpunt kwam in de 17e minuut tot stand. De razend snelle linksbuiten Quayom was na een straf corner geheel naar rechts TILBURG. In een te Tilburg gehouden bespreking van de heren K. J. J. Lotsy, voorzitter van de KNVB, L, Brunt, secretaris-pen ningmeester, en dr A. A. Schuer- raaa. voorzitter van Willem n, met Jan van Roessel is definitief komen vast te staan, dat Van Roessel geen enkele aanbieding om voor een Ita liaanse club te spelen heeft aan vaard. Hij heeft verklaard amateur te willen blijven. In dit verband heeft het bestuur van de KNVB besloten dat ook Van Roessel behoren zal tot de spelers die naar het Olympisch voetbal- tournooi worden afgevaardigd. mitre*-» De Schiedamse Volkstuindersver- eniging „Klein Babberspolder" hield Zaterdag j.L haar eerste keuring op het nieuwe complex aan de Yijislui- zen. De heer Joh. Bergsma, Rijks- tuinbouw-assistent, keurde de tui nen op cultuurwaarde van de plan ten, indeling van de tuin en op net heid. Deze keuring wordt nog een maal herhaald. Op Maandag 14 Juli worden de tuinen-in de Nieuwlaiïd- se polder en Spieringhoek gekeurd. De heer Bergsma sprak zijn bewon dering uit over de goede werkwijze van de leden en het prachtig aan gelegde complex. De leden van de gekeurde tuinen krijgen Lz.t een speciale keunngs- kaart toegezonden met de gewaar deerde cijfers. Karei van der Meer leidt PolenF rankrijk HELSINKI De wedstrijd Polen- Frankrijk, die in de -voorronde van het Olympisch voetbal-tournooi op 15 Juli wordt gespeeld, zal onder lei ding staan van onze landgenoot Ka- rel van der Meer. Voor de cricketliefhebbers is er Zondag een stevige wandeling in ziekt naar de Oudedijk, traar Excelsior '20 het nieuwe cricket- veld, in gebruik neemt met een plaatselijke ontmoeting tegen Her- ines-DVS. Toen wij er Woensdag middag een kijkje gingen nemen, moest de pitch er nog tn. Met man en macht werd gewerkt aan het nieuwe clubgebouw, dat Zon dag-al 7neteen dienst zal moeten doen. Br komen zes kleedkamers in, drie douchecelleneen centrale wasplaats en een restauratie-afde ling, die geheel in het glas komt te zitten. Voor Excelsior is de ver huizing een grote vooruitgang. Het «eïd ligt er prima by, er is tegenover de ingang nog ruimte voor een tribune en er is parkeer gelegenheid genoeg voor auto's en fietsen. Aan de rand van de vel den ligt tegen de al aardig opge schoten bossage de cricketkooi als onmisbaar onderdeel ran de accomodatieVoor de wedstrijd van. Zondag zullen de volgende elftallen worden opgesteld: Hcr- mes-DVS: H. Stolk, oanooerder, J. van Noorttoyfc. wicket-keeper, J. Keuzenkamp, C. Tettelaar, A. Keuzenkamp, J, Scheffer, H, van Meurs, A. ScheepmakerA, Me- lief, C. Smits, W. 'van der Sloot Excelsior: Hoenderop, aanvoerder Middendorp, ujicket-kee-per. Bak ker, Brmtns. Dries, J. Oosierholt, A. Oosterholt. Schoof, Vollebregt, - Ruigrok en Duymel. gezwenkt, vanwaar hij een hard schot- op doel riste, dat Mulder (Amsterdam) wist te stoppen Hij kon de bal echter niet voldoende wegwerken en toen was Quayom er onmiddellijk by om er 1-—0 van te maken. In de 29e minuut werd het 2o voer de gasten na een door braak van mïdvoor Aziz. Muldqr berekende de bal verkeerd en mis te jammerlijk. Het duurde tot 28 minuten in de tweede helft voordat onze landgenoten de eer" konden redden. Uit een strafcorner stopte Harry Derckx de bal keurig, waar na Drijver keihard en onhoudbaar kon inschieten (1—2), Er heerste vanmorgen omtrent de .Koemarktbrug x en de Oranjebrug zo'n beetje een Tour de France sfeer. Ofschoon de deelnemers en nog meer deelneemsters aan de Laura-rij wielvierdaagse zich niet inspanden om de eerste te zijn, was er voor heel wat stadgenoten alle aanleiding om langs de kant van de weg te gaan staan juichen. De aanmoedigingen golden vooral de veertien Schiedamse politie agent, die tegen tien uur langs kwamen. Zij stapten in de Oranje straat zelfs even af. Er werd een fiets gewisseld, een regenjas toege stopt, even een korte uitwisseling van de ervaring van. de eerste da gen en weg ging het weer, op Hoek van Holland en vandaar op Alphen aan de Rijn aan. De voorzitter van de Polttie- sportvereniging, inspecteur H. W. Will ems van Bever en, reed zijn pu pillen tot Billegersberg tegemoet. Vrijwel het gehele politiekader, met hoofdinspecteur Kloeseman aan het hoofd, toonde in de Gerrit Ver- boonstraat z'n belangstelling. Naar wij nog vernamen, slaat de Schie damse ploeg in bet geheel van 500 fietsers alleminst een slecht figuur. «Taf dut tv-f-ft ffHt Daar kamtU zowaar mei 'rt Strand op de proppen en vervult nujn It-fsle went, een heerlijke Strand* Jeugdmuzieltcorps van Leger des Heils In een stampvolle zaal gaf het Jeugdmusiekkorps van het Leger des Heils Woensdagavond een zeei geslaagde uitvoering. De samenkomst, welke onder Lei ding stond van Sr. Kapitein H. Pau wels, oud-bevelvoerend officier van Schiedam, werd geopend met sa menzang en. gebed. De verschillende muzieknummers werden vlot gebracht. Wat jongens van 9 tot Vs 14 muzikaal kunnen presteren viel hier te bewonderen De aanwezigen waren dan ook niet karig met hun applaus. De cornet en euphonium duetten vielen zeer in de smaak, _De„ leider, van het jeiigdrnuzfeltkorps. de" heer W. v. d. Horden en assrieider H- v. d. Horden,* kannen danook "terüg." zien op een buitengewoon geslaagde avond welk na de vele ingespannen repetities dan ook wel verdiend was Goede tijd van Ordelman in Madrid MADRID. Na een dag rust zijn de wedstrijden om het wereldkam pioenschap zweefvliegen voortgezet en opnieuw heeft onze landgenoot Ordelman, in de derde opdracht, de snelheidswedstrijd, getoond dat hij in de internationale topklasse thuis hoort. Immers wist hij zich met slechts twee seconden vhegtijd meer dan nummer 3, als vierde te plaat sen. De Engelse kampioen Phillip Wills legde de afstand van 123 km naar het vliegveld Torresarinan in 1 uur 24 min. af. Hij bereikte dus een gemiddelde snelheid van meer dan SO km/uur. Ordelman liet 1 uur 29 min. voor Zich op de stopwatch afdrukken. De Nederlandse tweezitterploeg Koek/De Boer heeft over hetzelfde traject een zeer redelijke tijd van 2 uur 18 min. gemaakt en werd. daar mee negende Ten HoffNeubaus uitgesteld DORTMUND. Het gevecht om het Europees kampioenschap zwaar, gewicht, dat Zondag 13 Juli te Dort mund tussen de tuelbouoer Heinz Neuhaus (Dld.> en zijn landgenoot Hein ten Hoff zou worden gehou den, ie als gevolg van een tijdens de training opgelopen rugblessure van Ten Hoff uitgesteld. Als nieuwe da tum is 20 Juli vastgesteld. Het nationaal danstheater van. Joegoslavië trad gisteravond op in het decor, dat toch wel het best bij het karakter van deze danskunst past: het openluchttheater Dijkzigt. Hier, tegen de achtergrond van prachtige boomgroepen en onder het natuurlijk „plafond" van de donkere avondhemel, kwam de voorstelling schitterend tot haar recht en de on gekunsteldheid ervan werd nog be vorderd door de gemoedelijke sfeer, die zo'n arena met een zomers pu bliek vanzelf meebrengt. Een klein, nadeel bleek het podium op te le veren; het was niet groot genoeg en de opspringende planken veroor zaakten niet alleen storend geklep per, maar hinderden de dansers ook ook enigszins in hun bewegings vrijheid. Toch hebben zij deze klei ne handicap behendig en met élan overwonnen. Vooral nar de pauze werd het zeer talrijke pübüek steeds enthousiaster en de ovaties aan het slot namen zelfs on-Rotterdam.se vor men aan. Een ideale dansavond. door 78 „De Roos, oom." De heer Marrapit hief zijn hand op. „Hoort toe!" riep hij. Met een lange wijsvinger wees hjj naar George, „Vrees je niet op "de drempel de voetstappen te zullen horen van de lieden, die .je zullen komen ar resteren?" „Maar wat is er In 's hemels naam. „Ananias," riep de heer Marrapit. Hij wees op George. „Sapphiral" riep hy vervolgens, en hij wees op Mary, „H'm," zei mevrouw Major. „H'm!" „Wat is dat hier eigenlijk voor een grap?" vroeg George. „Kijkt u nou toch zelf, oom. Ik heb de Roos gevonden." De heer Marrapit bukte zich naar de schoot van mevrouw Major, die door de tafel verborgen was. Met een koninklijk schepsel ia zijn arm stond hij daar. „Hier Is de Roos," sprak hij. Onmiddelijk vergat George alles, wat er daarvoor gebeurd was. Plot seling herinnerde hij zich de valse Roos, die hij verwacht had te zul len zien:. Plotseling verliet hem alle vrees. Zijn zelfverzekerheid keerde terug. „Oom," zei hy, „U bent bedro gen." Zijn woorden ontketenden een storm. Met één arm klemde de heer Marrapit de kat aan zijn borst, die hij uit de schoot van mevrouw Ma jor genomen had. De andere arm hief hij afwisselend op en neer. Zijn ogen schoten vuur. Hij zag er uit als een profeet, dia de onder gang van een verdorven volk aan- kocdigde- „Ik ben bedrogen," riep hij. „Je hebt gelijk. Hoewel je de dubbele tong van een adder hebt spreek je de waarheid. Ik ben bedrogen. Wee my, want ik ben bedrogen door hen, die aan mijn dis zaten: die onder mijn dak hebben gerust. 33c heb adders aan mijn boezem ge koesterd en ben erdoor geberin. Bitter, bitter ben ik bedrogen!" Hij zweeg. Mevrouw Major kreunde zachtjes. Mary snikte iu haar zakdoek. Maar op George had deze uitbarsting een kalmerende invloed. Hy was zeker van zijn zaak. Rustig zei hij; „Dat Is allemaal flauwe kul." „Flauwe kul!" riep de heer Mar rapit. „Ja, flauwe kul, U gaat zo ver schrikkelijk te keer, dat u zelf niet meer weet wat u zegt Over ad ders en al die onzin. Als u weer wat kalmer bent en alles beter be grijpt hebt u er misschien spijt van. Ik zeg nog eens dat u be drogen bent U hebt daar de Roos niet Dit is de Roos. Ze hebben u. beet gehad. Ze...." Tussen twee hevige snikken in zei Mary: „O, George, hou op!" „Monster, wees voorzichtig," zei de heer Marrapit. „Werk je niet dieper in het moeras van je euvel daden. Zet het ellendige schepsel, dat je daar in je hand hebt, neer. Ik plaats de Hoos van mevrouw Major er naast Aanschouw haar!" George keek. Met wijdopen ogen staarde hij naar de twee katten. Met opgeheven staart liepen ze op elkaar toe voor de begroeting, en hoe dichter ze bij elka.ar kwa men hoe duidelijker het werd, dat de kat, die hij meegebracht had, de Roos niet kon zijn. Als gehypnotiseerd boog George zich naar de twee katten over. Zijn ogen puilden hem bijna uit het hoofd, het bloed bonsde in zijn slapen. Maar hij wenste zijn ogen niet te geloven. Hoe kon hij ze ge loven, daar hij toch zelf de Roos uit haar nestje gehaald had? Kü tikte de kat van mevrouw Major luchtigjes op de kop. Even luchtig zei hjj: „Een allemachtig goeie imitatie. Ze lijkt waarachtig op de Roos." De heer Marrapit haalde zó diep adem, dat de aderen op zijn voor hoofd begonnen te zwellen. Het duurde een hele tijd voor hij er imiterend uitbracht: „Lijkt ze er waarachtig op?" „Ja zeker, oom", antwoordde George volmaakt rustig, „ik zeg nog eens: het is een knappe imitatie, „Dat geef je dus toe. Het is een knappe imitatie." „Ja ïeker. Ik kan me best begrij pen, dat u er in gelopen bent." „Cc ook", antwoordde de heer Ma r ra pi nu ook kalm. „Ik heb zelfs aan de kat van mevrouw Major zekere tekenen opgemerkt, die mijn Roos sinds lang gekenmerkt heb ben, maar die ze nu niet meer be; zit, als tenminste de kat, die JU meegebracht hebt, mijn Roos is" „Hè?" vroeg George. „Zekere tekenen", herhaalde de heer Marrapit, „die ik me van mijn Roos herinner. De plaats bijvoor beeld waar "haar linkeroor geschon den is door de bloeddorstige ter rier van de heer Wyvern." George boog zich weer naar de katten. „Precies", zei hij, „Hier Is het" -„Inderdaad", antwoordde dfe heer Marrapit mild, „maar dat is de kat van mevrouw Major", a „H'ml" zei mevrouw Major. „H'm". Alsof hij op een gloeiende plaat gestapt was schoot George achteruit. Op een hoekje van de sofa zat Mary te snikken en te kreuuem George bracht een hand aan zijn hoofd. Hij wist het nu niet meer. Alles draaide voor zijn ogen. Toch was dit de Roos. Leefde hij dan in een verschrikkelijke nachtmerrie? „De kat van mevrouw Maj'or". herhaalde de heer Marrapit tergend. George vocht door, „Precies. Pre cies", zei hij. „Bat weet ik. Dat maakt het juist 20 vreemd, dat die kat van mevrouw Major nou pre cies zo'n litteken heeft als onze Roos." „Maar „onze" Roos heeft het niet. als dat tenminste onze Roos is." „Nee, nu niet meer", zei George nadrukkelijk. „Nu niet meer. Het is verdwenen. Vergroeid. Weet u niet meer, dat u op een ochtend zei: het oor van de Koos is nu ge heel genezen?" „Nee, dat herinner ik me niet", zei de heer Marrapit scherp. „O-.", zei George, „o.," „H'm", kwam weer van mevrouw Major. „H'm". „Die staart", sprak de heer Mar rapit, Jet op die staarten." George keek naar de staarten, ed lang tot het leek of hij er geen tWee meer zag, maar een hee] bos. „En?", vroeg de heer Marrapit. „Heb je die staarten goed bekeken? En zie je het verschil?" De kat van mevrouw Major beeft een staart als een plumeau. die van jou als een rat Weet je nog hoe trots ik was op de staart van de Roos?" „Vroeger", zei George. „De laat ste tijd niet meer. De laatste tijd was de staart van de Roos erg uit gevallen. Ik herinner me....M Een stem van de sofa deed hem zwijgen. „Toe nou, George.,..", smeekte Mary. Hy wendde zich tot Mary, „Als u öuj bedoelt, juffrouw Humfray", zei hij, „dan verzoek ik u te wfïlen bedenken, dat ik ook een achter naam heb." (wordt vervolgd) ^VRIJDAG U JCLI19S2 HILVERSUM I. 482 m. VAHA: 7-öi) Nieuws, 7J8 Gram.maz. 8X0 Nieuws en weerberichten. 8J8 Gra- mofoonmuz. 8.50 Voer &e huisvrouw. S.05 Gr am. m uz. (S-259.40 Waterstanden) VPRO: lö.oo „Kin deren en mensen", causerie, 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram-muziek 10.40 Bas-bariton en piano. LLflO Radiofeuiiieton. lij» Gra- mofooninuziek. AVRO; 12.00 Orgel en zaag. 12 30 Land- en tuinhouwnwde- deltngen. 12A3 Sport en prognose 12-45 Gram.muziek. 13JJO Nieuws» 13.15 Mede delingen of gramofoonmtiz, I32fl Dans muziek. 14.00 Koolspraatje. H.2Q Gramo- foonmuriek. (1450—15J0 Voordracht). VARA: 16.00 Vrouwenkoor. 1620 Voor de jeugd. 17.00 Orgelspel. 1720 Muzikale causerie met illustraties. 1720 Ronde van Frankrijk. 18.00 Nieuws, 18J5 Feli citaties 18.45 „Denk om de bocht". 49.00 Pianospel. 19.10 „Wat doet-nw man?*', klankbeeld. VPRO: 1928 „Vroomheid, die moest buiten staan", causerie. 19.45 „Op hezoek bij anderen". 20-00 Nieuws. 20.05 Boekbespreking. 20.15 Voordracht. 2020 .Benelux" 20.40 „Van vreemde bodem", causerie. VARA: 21.00 Cabaret. 2125 ..Het leven betrapt: Oude mensen hebben het woord". 21.55 Buitenland» weekoverzicht. 22.10 Lichte muziek VPRO: 22.40 „Vandaag", causerie. 22.45 Avondwudlng. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 —24,DO Grairijnuziek. HILVERSUM IL 29S hl NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek, 7,30 Gram.muziek. 7.45 Een woord voor de dag, 8.00 Nieuws en weer berichten. 8.15 Gewijde muziek. 8.43 Grammuziek. 9.00 Voor de zieken. 930 Voor de huisvrouw. 935 Gram .muziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Sopraan en. piano. 1130 Gram-muxiek, 12.15 Zigen- nerkwintet. 1230 Land- en tuinbouw- mededelingen. 1233 Lichte muziek. 12,59 Klokgelui. 13.00 Nieuws 33.15 Vocaal en semble en vierhandig pianospel 13.43 Gram.muziek. 14.00 .Ret verzorgen van Kamerplanten tijdens de vacantie", cau serie. 14.15 Gram.ir.uzièk. 1520 Blokfluit, ensemble 15.40 Voordracht. 16.00 Kamer muziek. 1630 Voordracht» 16.50 Grara.- mnziek. 17.00 Verzoekprogramma voor de Jeugd. 17.30 Militaire causerie. 17.40 Gramanuziek. 17.43 Fries programma. 38.0O Nieuws, 18,15 Gevarieerde muziek. 28.45 Gram.nmzlek 18.50 Amusements muziek, 19.15 Hegenngsu: trending„Ver klaring en Toelichting". 1935 Gram.muz. 39,40 Radiokrant 30,00 Niemv». 2OJ0 Ge varieerde muziek. 2030 „Pioniers", hoor, spel, 2120 Radio Phllharmonisch Orkest, groot koor en solisten. 22.00 Reportage. 22.15 Gevarieerd programma. 22.40 Gra- mofoortmuriek. 22.45 Avondoverdenktng. 23,00 Nieuws en S.O.S-berichten. 23.15 „Het Evangelie in Esperanto", 3330 24.00 Gram .muziek ENGELAND BBC Light Programme. 1500 en 24T na. 12,00 Par lemen tso verzicht 12.15 Amu sementsmuziek. 12.45 Uchte'muriek 1330 Orgelspel. 13.45 Voor de kleuters. 14.00 Schots orkest. 15.00 Lichte muziek. 1530 Voor de soldaten. 15.45 Amusements muziek. 16.15 Mrs. Dale's dagboek» 1630 Orgelspel. 17.00 Casino Orkest. 1730 Rumba-orkest. 18.15 Lichte muziek. 18.45 i Hoorspel. J9.00 Nieuws en. radiojournaal. 19.25 Sport, 1930 Gevarieerd programma. 20.00 Verioekprogramma. 20.45 Geva rieerd programma 21.15 Revue-orkest, koor en solisten, 22.00 Nieuws. 22.15 Lichte muziek. 23.00 Voordracht. 23.18 Slrijkkorkest. 23-5S—24.00 Nieuws. BRUSSEL. 32< m, 11,15 Kamermuziek. 12.15 Granumizlek 1230 Weerberichten. 1234 Vlaamse muzi 13.00 Nieuws IS,15 Orgelconcert. 14.00 Volksmuziek 1450 Zang en piano. 1530 Git&arréCitai. IS30 Zang en piano. 15.50 „De Schelde", oratorium. 17.00 Sport, 1705 Gram .muziek, 17J5 Zang 17,35 Instrumentaal kwintet. 1730 Zang 18.10 Causerie. 1830 Grammuziek. 18.30* Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.40 Piano recital. 20,00 Symphonle-crkest. koren en. solisten. 22.15 Nieuws 22.30 Vlaamse muziek. 23.00 Nieuws. 23.05—24.00 Ca sino-concert. "VRIJDAG 11 JULI 1352 KJtO. 20.15—21.45: 1. KRO-gastenboeV; X Filma dualiteiten; 3. Weerov er- zicht; 4. Telenews; Pauze; 5. Geva rieerd programma.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 7