Gemeentebestuur kan bij na vijf millioen besteden OPRUIMING STEINAS 'opruiming Heel wat wensen kunnen in vervulling gaan BIJ STEINAS Koningin Wilhelmina-mars trekt langs stadhuis MEDDENS' SE1Z0EN- VOOR DE VACAKTIE Toelating en bevordering aal Rijks-HBS Trench Coats Nieuwe ambtsketen voor Scbiedam's burgemeester ((offers GEëNB Welke wensen er ook nog zijn 2 VERHEUGEND NIEUWS: JAPONNENHUIS PRIMA POPELINE PYAMA'S 9.98 AGENDA Vooraf mars door de stad DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Zaterdag 12 Juli a.s. één week Grote Haagse op bezoek HORLOGES K. TH. v. d. VLERK 4.90 Dhr, J. H. van Veen met pensioen Gemeente wordt lid van de Coöp. Ver. Cokesproducenten. Herenmodemag. TIMC0 Nieuwe biljartzaal Door ruit gevallen, ernstig gewond ROTT££M!HSmk Nieuwe kraan aan Bier II Waalhaven .Vrijdag 11 Juli 1952 Door het aangaan van een obligatielening, groot 3-000,000» «en meeval ler op de gewone begroting over dit jaar van 1.000.000, de aanwezigheid van reeds eerder aangegane leringen tot een bedrag van 650.000 en grondverkoop aan de Prins Bemhardlaan tot een bedrag van 54.00», heeft het gemeentebestuur thans de beschikking gekregen over een totaalbedrag van f 4.104.000, dat kan worden gebruikt voor de uitvoering van de meest noodzakelijke kapitaalswerken. Voor de meeste hiervan werd inmiddels reeds de goedkeuring van de Raad verkregen. Ook in Den Haag had men tegen de plannen hiervoor geen bezwaar doch het niet ter beschikking hebben van z.g. langlopend geld deed de nilvoertug opschorten. Voor het dempen van de Saam- en Zjjlgracht, waarmee inmiddels al een eind is gevorderd, kan uit de grote pot nog resp. 125.000 en 113.000 beschikbaar worden ge steld. De riolering aan de Damlaan, die reeds is uitgevoerd, vraagt f 70.000. Ook voor de Noordmoienstraat en de St. Annazusterstraat liggen de plannen voor demping van de kwa lijk riekende open riolen gereed. Met een crediet van 140.000 denkt men ook dit laatste (ongezonde) restant van middeleeuws Schiedam weg te werken. Het leggen van riolering in de Adm. de Ruyter- straat zal 87.000 vergen. Ten Westen van de Schie ligt het nieuwe industrieterrein, dat reeds lang aan uitbreiding toe is. Voor het opspuiten, hiervan is 400.000 en en voor het maken van de oever- verdediging ƒ330.000 nodig. Wanneer niet op korte 'termijn voorzieningen worden getroffen, zou eind 1953 de Algemene Begraaf plaats aan de Vlaardlngerdjjk geen ruimte meer bieden. Er is in het kader van het uitbreidingsplan op vergroting naar de kant van het tennispark gerekend. Op de lijst van uit te voeren werken komt een en ander voor met een bedrag van ƒ200.000. Nog niet zo lang geleden werden de .raadsleden vergast op een was lijst van goede wensen van de Tech nische Bedrijven betreffende de voorzieningen welke hier vooral als gevolg van de stadsuitbreiding nood zakelijk werd geacht. Ook na zorg vuldig afwegen van de belangen blijft toch nog een investering van niet minder dan 66".400 noodzake lijk. De bouw van een nieuwe garage en interne voorzieningen in het hoofdbureau van politie aan de Lan ge Nieuwstraat zijn allerminst over daad. Het bedrag van 76.000 hier voor werd reeds geruime tijd gele den door de Raad als crediet (op papi&r) beschikbaar gesteld. De aanleg van straten Is een ikwaad, die met het zoet van huizen mouwen gelijke tred houdt Zo zal xn Nieuwland, in Klein-Babberspol- fAduertentie LM.) HALFJAAKÖJKSE BA3LANS Uitsluitend prima kwaliteit tegen uiterst lage prijzen. JAPONNEN. MANTELS. TAILLEURS (kleerma- kerswerk), BLOUSES, ROKKEN. JUMPERS, BADPAKKEN, ettZ. ZIET ONZE ETALAGES. Hoogstraat 82 en 88 Schiedam. Jeugdpijpercorpsen ontmoeten elkaar Zaterdagmiddag worden de „Jonge Pijpers" uit Vlaardingen aan de pand van Schiedam door ^Tong-Harmonie" afgehaald voor een bezoek aan onze stad. Samen marcheren ze door de stad naar het Stedelijk Museum, om daar de Vlaardingse jonge vrienden te to nen hoe de Schiedamse schutters er vroeger uitzagen. Na een broodmaaltijd volgt een mars naar het Frans Halsplein, waar tot besluit gezamenlijk om half acht de taptoe ten gehore wordt gebracht. (Advertentie I»M.) Prima Herenmodsmag. TIMC0 Broersvest 56 at men moet weten: A po the kers-nachtdienst: Rem bran dt-apotheek, Rembrandtlaan 5. Bellen b|j ongeval; G.G. en G-D TuinJaan 89. Telefoon 69290. Passage, 2 en 8 uur; De zoon van de kalief (14 jr.). Monopole, 2, 7, 9 uur: Aasgieren der woestijn (14 jr.). (jeenfcomsten: 11 Juli, Stedelijk Museum, 8 u: Opening tentoonst. Penning-ont werpen Schied. Gemeenschap. 12 Juli, Feestterrein Volkspark, 3J0 uur: Chr. Nat. Vakverbond- Openiuchtbijeenkomst. der cn aan de Zamenhcfstraat in de naaste toekomst zo'n slordige zes honderdduizend gulden nodig zijn om de bewoners van de meuwe stadswijken en de leerlingen van de Technische School langs geplaveide wegen te laten gaan. Scholenbouw en sport velden Een van de belangrijkste punten uit het bouwlijstje van het gemeen tebestuur is wel de scholenbouw. Er komen er niet minder dan vier in Nieuwland, t.w, een openbare, een prot.-christelijke en een katholieke lagere school en een katholieke ulo-schooi. De twee katholieke scho len worden eik begroot op ƒ230.000, de twee andere scholen elk op ƒ250.000. Waarschijnlijk zal de Raad binnenkort nog een voorstel berei ken over de aanleg van de eerste vier sportvelden ten Westen van de Poldervaart Wat verder nodig is Ook de bouwsom van ƒ110.000 voor de röatgenafdeling van het ge meente-ziekenhuis kan uit de grote pot worden bekostigd, evenals de restauratie van de stadhuis-gevel (ƒ35.000). Of de noodzakelijke ve'- nïeuwing van de leibedekking 1 1 dak ook tot stand kan komen, zal van de Raad afhangen. Wethouder Van der Kraan prees in de laatste raadsvergadering voor de herstelling van de kademuur van de Lange Haven tegenover de Kor te Haven, de „dure" maar betere methode aan. De P.aad ging ermee accoord en vandaar die ƒ170.000 op het lijstje van B. en W. Voor het rioolgemaal ln Nieuw- land wordt ƒ75.000 als aanvullend crediet beschikbaar gesteld en de Gemeente-Reiniging kan een nieu we pers-vuilnisauto gaan aanschaf fen voor de prijs van ƒ40.000. Zaterdagmiddag kwart voor drie zullen de 2500 deelnemers aan de achtste Koningin Wühelmïna Mars vanaf het café restaurant 't Pa viljoen in het Schiedamse Ster- rebos starten. Voorafgegaan dooi enkele drumbands zullen ze om streeks half vier defileren voor het gemeentebestuur en de leden van het ere-comité, waarin o.a. zitting hebben de burgemeesters Heusden, Schakel en v. d- Hooft, respectievelijk burgemeester van Vlaardingen, Noordelcos en Wil lemstad, de luitenant-generaal D. C, v. Buurman v. Vreeden, luit. Dam en Hoogstraat naar de Gro te Markt. Na 't défilé trekt men voor de 12 en 18 kilometer-tocht via Boter- straat, Broersvest en Singel naar Overschie en voor de 30 kilometer tocht via Noordvest, Vellevest en Vlaardingerdijk naar Vlaardingen. Bij binnenkomst zullen de wan delaars der 12, 18 en 30 kilome ter tochten langs de route Engel sestraat, van 's Gravesandestraat, Snelliussingel, Marconistr., Korte 'Singelstraat, Broersvest, Koe markt, Gerrit Verboonstr., Oran- jestr. Nieuwe Haven, B.K.-Laan, Ary Prinslaan en Adm. de Ruy- terstraat de finish bereiken. Burgemeester Peek zal de wan- generaal I. A. Aler, chef luch*-1 delaars bij de start toespreken, macht, kapitein ter zee O. ie Baoij, commandant Ondervee- dienst, de commandant Nationale Reserve en V.HJX. en diverse plaatselijke en sporfautor*teiten. De route der Koningin. Wühel mïna Mars gsat via de belde zie kenhuizen» Nassauiann, Schoolstr-, Nieuwe Haven. Oranjestr., Grif- Haven, Korte Spaarcijfers van Juni In de afgelopen maand werd bjj de Spaarbank Anno 1820 inge legd 1 389.880.86 in 14.057 pasten en terugbetaald i 396.789.68 in 2.305 posten. Per 30 Juni hadden de 37.779 inleggers een gezamenlijk tegoed van f 12.568.373.53 (per 30 Juni 1951 f 12.153.402.33 van 36.845 spaarders). Het aantal uitstaande jetigd- spaarbankboekjes steeg In het eerste half jaar met 167 tot 5200; het tegoed der jeugd groeide in de2e periode met f 2.747.01 tot f 58.282.97. Gedurende de maand Juni werd gespaard: in bedrijven f 4.927. via de afhaaldienst f 35.242.50; met spaatbusjes f 7.327.71. Uitgereikt werden 40 babyboek jes, waarop als aanmoediging tot sparen de eerste storting door de Spaarbank aan de ouders werd aangeboden. Als steeds verheugt de Spaar bank zich in een hoge liquiditeit- Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik zoon van L. Winter en K. Dij kink; Johannes C. zoon van J. C. Jansen en R» M. Jorissen; Bartel C. J. zoon van E. Meerman en J, C. Kxook; An toinette dochter van D. van Nie- velt en N. van Buijsen. Ondertrouwd: H. v. d. Brink, 29 jaar en J. H. Wesdorp, 36 jaar; D. D. Gundlach, 25 jaar en W. Versteeg, 19 jaar; D. G, de Jager, 56 jaar en J. A. Bouman, 51 jaar; G. M. Janse, 22 jaar en S. C. Gordijn, 17 jaar; L. R Kloos, 32 jaar en I. V. d. Waal, 26 jaar; H. Koopman, 26 jaar en J. Burger, 22 jaar; G. A. J. Leer, 37 jaar en A. C. M. Segers, 35 jaar; G. van Loopik, 21 jaar en J. P. Ostermeier, 25 jaar; A. F. Molenaar. 29 jaar en L. Jongste, 28 jaar; C. v. d. Most, 26 jaar en C. Valk, 21 jaar; J. J. Pauw, 25 jaar en H. C. van Uhen. 20 jaar; F. Rorijs, 27 jaar en H. J. F Smiet, 23 jaar; J. Spanjersbergh, 24 jaar en A. C, van Tiel, 23 jaar; A. Verkade, 29 jaar en W. de Boed. 25 jaar; G. Vis, 55 jaar en J. Uchtrop, 54 jaar. Getrouwd: M„ J, M. Hooijmans, 23 jaar en P. de Jonge, 24 jaar; G. van Til. 24 jaar en M- C. ièirerC, 2U J5ai, a. HeuKers 26 jaar en M, C. Kazenbrot, 24 jaar; D. van Dijken, 21 jaar en C. P. Zandstra, 20 jaar; H, de Vlaming, 25 jaar en J. van Dijk. 24 jaar; J. Sprong, 28 jaar en D- de Vries, 22 jaar; A. van Rij, 26 jaar en W. Th. M. Netten, 17 jaar; P. Groenen daal, 33 jaar on S. Vossen, 24 jaar; L. M. v, d. Laar, 28 jaar en H. M. L. Dries, 26 jaar; W. de Later, 28 jaar en F. v. d Meer. 26 jaar; J. Suvaal, 26 jaar en P. H. Schoonenberg, 25 jaar; J, W. Boonekamp, 28 jaar en C, J. v. d. Boor, 18 jaar; J, W. Hajee, 24 jaar en E. P. van Bommel, 23 jaar; L. van Ravens, 29 jaar en J. D. de Wit, 20 jaar. Overleden; C. Trommel, 66 jr. I om negen uur de prijsuit reiking plaats zal vinden. 1940. In de basis van Lupardi bevindt zich nog één olieteek, „Dat is de enige mogelijkheid voor ons om te ontko men". zegt Rob, „maar ik denk, dat die dingen met behulp van robots worden bestuurd en hel is nu maar de vraag of zo'n kunstmens ons zal gehoorzamen. Maar wij moeten het wel probe ren." Voorzichtig klim men de mannen aan boord. Binnen is het doodstiL In het scheme rige licht ziet Rob inder. daad de glimmende fa- cetogon van een robot. Hij maant zijn makkers vooral niet te spreken. „Ik zal proberen Lüpardi tend de afgebeten commandotoon van de pro-1 weging en langzaam glijdt de olieteek naar na te doen", zegt hij. En dan geeft hij in het fessor na te bootsen. En wat hü haast niet had voren.. De ontsnapping is gelukt! Latijn de robot een bevel, zoveel mogelijk tracb- durven hopen, gebeurt: de robot komt in be- f (Advertentie LM.) vangt aan en duurt slechts Nw. Binnenweg 28 Wie is die bromfietser? Dinsdagmiddag omstreeks tien voor vijf vond op de West-Frankeiandse- dijk ter hoogte van de vuilstortplaats een aanrijding plaats, waarbij de be stuurder van een bromfiets indirect was betrokken. Deze wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk in verbin ding te stellen met de afdeling mo torpolitie, hoofdbureau van politie, Lange Nieuwstraat. Uit het Ursus-kamp Zondag spelen aan de Haven- dijk de Ursus-veteranen een wed strijd tegen Transvalïa. De ont moeting vangt 's ochtends om half tien aan. Blijkens mededelingen in het clubblad ligt het in het voorne men van het Ursus-bestuur te komen tot de oprichting van een eigen honkbalclub. Cricket-weekeinde begint morgen Schiedam gaat een zeer be langrijk cricket-week-end tege moet. Behalve de big-match tus sen Excelsior en Hermes DVS op het nieuwe Excelsiorterrein aan de Oudedijk, speelt Hermes Za terdag aan de Damlaan tegen het eerste elftal van de Grote Haagse. Enige weken geleden verregende de match tussen beide tegenstan ders. De weinige toeschouwers zullen zich herinneren, dat toen Gallois o.a. een century scoorde en dat h« en Van Arkel zorgden voor een openingsstand van bijna 200 runs. HCC 1 heeft door de onverwachte nederlaag van het Amsterdamse ACC weer een goe de kans gekregen op de eerste plaats in de cricket-competitie. De Hagenaars verschijnen dan ook morgen in hun sterkste op stelling, waarbij Schiedam dus toch nog getuige zal kunnen zijn van het optreden van de fast- bowler uit India M. Singh. De match begint om half twee en zal, net als de wedstrijden op Zondag, een maximum-speel tijd hebben van 6% uur. Herm.es verschijnt in de vol gende opstelling: H. Stolk (cap tain), J. van Noortwijk (wicket keeper), C. Tettelaar, A. Melief, J. F. Scheffer, A. Scheepmaker, A. Keuzenkamp, J. Keuzenkamp, W. v. d. Sloot, C. Smits en H. v. Meurs. Officiële publicatie SLUITING GEM. BIBLIOTHEEK In verband met de schoonmaak zal de Gemeente-Bibliotheek en Openbare Leeszaal aan de Lange Haven van 14 Juli tot en met 2 Augustus gesloten zijn. Alleen de couranten-leeszaal is dagelijks van 79 uur 's avonds geopend. - De sluiting geldt eveneens voor de filialen in Dwarsstraat en Lo- rentzlaan. (Advertentie LM.) HEREN ARMBANDHORLOGES (Ancre) 22.— DAMES ARMBANDHORLOGES luxe model S7.50 1 jaar garantie. Rotterdam» dUk 268 - Tel. 67593 Dij zijn dan de Schiedamse agen ten, die rich in de Latvra-rijvnel- vierdaagse Zo uitstekend weren. Onze fotograaf kreeg ze in het vizier toen ze Donderdagmorgen ln opgewekte stemming de Koe markt passeerden. Advertentie I,M.) KHAKI OVERHEMDEN met korte mouw Hereimiodenag. TIMCQ Broersvest 56 Met ingang: van I October 1952 is eervol ontslag verleend aan de heer J, Jï. van Veen als Commissaris van Politie in Schiedam onder dankbe tuiging voor de door hem als zodanig bewezen diensten, zulks In verband met het feit dat hü de leeftijd van 55 jaar heeft overschreden. De heer Van Veen kwam op 1 Sep tember 1914 als inspecteur van politie naar Schiedam, nadat hü in gelyke functie reeds werkzaam was geweest in Vlaardingen. Daarvoor was hij zijn ambtelijke loopbaan aangevan gen als rijksklerk op het parket van de Officier van Justitie te Rotterdam. Op 1 Januari 1922 volgde zijn be noeming tot hoofdinspecteur van po litie. Hij zou deze functie blijven waarnemen tot 1 September 1931. toen hij directeur van de Arbeids beurs werd. Na de Bevrijding, in 1945, kwsm de heer Van Veen terug by de politie nu als Commissaris, als hoedanig hij op 1 October as. afscheid neemt. In middels volgde de benoeming van de heer Van Veen als hoofd van de Dienst Bescherming Burgerbevol king. Zodat hij voorlopig nog actief bezig zal zijn. Over de benoeming van een opvolger voor Commissaris Van Veen is nog geen enkele beslis sing genomen. Het gezelschap opera Italian*, dat ln de e,k. weken een grote zom~rtour- nee door ons land zal maken met mede werking van Beatrice Preziosa, colora tuursopraan, Maria Mandalari, mezzoso praan. Luigi Rumbo, lyrische tenor en Mario Bolaffic, bariton zal op Zaterdag 19 Juli a.s een uitvoering geven in de ROTTERDAM B. en W. stellen de raad voor dat de gemeente Rotterdam toetreedt als lid van de Coöperatieve Vereniging van samenwerkende Cokesproducen ten UA gevestigd te Amsterdam en B. en W. te machtigen, een overeen komst te sluiten met bovengenoem de vereniging. Voor het toelatingsexamen 1952 aati de Rijks-H.B.S, slaagden; D- Aaldijk, L. Bakker J. J Barendregt, F. de Boer. E. de Brum: W. H. v d Burg, P. M. H. van Deük J- M van ha, P. M A. Evers, J. F Eqkenbroék. M. B. Gerritsma, M. de Geus, H van Gulik H. L- Haak. M. H Hatvax. S Haslaar, W. S Hartog, F. Hënneke, T M. Hdrtog. H- F. Hethu- silis, P. E. j. Soezen J. van 't Hof, A. ten Hcope, W. Hutjes'. J Jansson, H. E. Sorcé, E Jordaans. J. W. Kant, G. J. van Katwijk H, Kemtna. M. Kerkhoff, E. Klom C. M. T de Koster. J. J, de Kreek, B- w. j, van Krogten. H J. B. van Krogten. W. F Kuypers. R Lau» waars C- F. Leeflang. G E Lodders. W. a, K, Maas. A. C- Marfcestein, J G. v d Meer. N. Mens C. van. der Molen, W. Nipens. R P. Jioorlander C. B. van Nugteren, H, P- den Otter, E. H. R. Pasdera. J. Plooy, J. Raadsen R Re- goord S G. de Ridder J. L. Boerdink- holder, K H- Hosman. F. K. Rosetidal. M. n- de Ruyter. C I». Saarioas C, Schaddelee, E. C. Schipper. A. Schle- baum, H. Schmohl, C, Schoenmakers, L. j Smit. B. J Smits. W. H Spruyt. K. Steensma, P. Suttorp. D Tjia-Tik- Hmg, G. van Toorn, J P, Velthuizen. W J. Verkerk J M. Verimde. A ver- mèy, M. van Vliet. G. M. Vlug, J C. de Waart. A, J. Walbroek, A C. Wies. P- van Wingerden J. H Winkelman. N". J. Zandvoort, c. A van der Zee. W. Hoo- gend(]k, C. Wassenaar. Bevorderd naar kl 2: Alien Bleze, Toke van Bruggen. Tineke Koster, Car- la van Reede Janny Rem Nelly Rob- beregt, Gerda Stoorvogel, Bep Timmer, Tom Ammersdorfer, Hcggfe Bhimer, Hans Bras. Hans pronkers Diek van Eyk Rob Figu. P. C. v. d. caag. John ny van der Hoeven. Hans van Iperen. Harry Kadiks, Freek Kers Wim Robbe- fegt, Henk v. d. WsJ. Cobv Bloemen- daal Hlekje Brouwer Marijke Dulmey- er Henny Figee, Nelly van der Gaag. Jet Hanssen. Nellie Heyboer. Paltla Olczak, Alle Au wens Plet Brouwer. Jan de Helde Lier de Heyer. Kees Hoede- maker, Marl Knijnenburg, jaap Kraan, jan v d. Meer, Jan Post. Ehck de Ron de, Henk staat. Hanfl Bosma Fnta van Enk Erik van Es, Johnny Feenstra. Car v. d Hoek. Aad Monte, Jan Nobel, Arend van Noortwijk. Dlck v, d. Rey- den. Plet de Ruiter. Wim Schutze, Henk Spaan. Coen Struvs, Piet Verburg, Jan Verveen, jaap Visser, Marius v. d. Vlugt, Bevorderd naar kl. M 3: Marga van Dhk, Uneke Jatmon, jople Kop, Willy Loui, Mia Maat, Ria ^«a der Most, Willy van der Most. Anneke Verkerk, Tlnv Wöhler. Mieke Beneker, Toos Ver hoe kx. Marlname van Vliet. Bevorderd naar W. H 3: Henny van der Gaag, Alida oerritsma. Hanneke Snikkers. Irene de Visser, Adrl Ballijns, Jacque* Barendregt, Gerard Corbeau, Eric Eiskodt, Reyer Goetst, Arle v, Gu. lik, Marten Jouatra, Kees Slottje, Frans Verboven, Joop de Vree. Bart van der Windt Bram Zonne. Cocky Reus. Frank Blomsteei, Maarten, vm Dqk, Bert Groenendijk, Rients Haedemaker. Henny Klauwers Krijn Kok, Wim O ver dijk. Barend Pannekoek, Kees van Rees. Bart Stouthar.de! cor Verhey. Bevorderd naar kl. M 4: Henny Bak ker, Trudy de Bruljn, Tineke Elskamp, Annie v Houwelingen. Else Mens. Dime Suttorp.'Grietje Veldkamp, Joke Vlug, Wllly de Waart Mla van der Windt, Riek van der Wulp, Rita Bergvelt, Beb van Eijk Miep Visser Bevorderd naar kl. H 4; Nanny Ak kerman. Ineke Reus. G3take van der Veen, Elly Vink, Dlck Burrink, Wouter Cotdfünke. Koos van Duyn. Jan de Jong. Dlck de Kok Aad van Krogten. Wim van Leeuwen. Kees RelÖ, Piet Rem. Plet van Roon, jan Slottje, Henk de Boer. Corrle de Brinker, Nora Bruins Dini Hoo gen dijk. Ineke Lutter- velt, Johan Baart. Aat Bastlan, Jan Bouman. Jacob Geurtsen, Hans Henne- ke Henk Hollaar Hans van der Laan. Tohny Manders Piet Stoopman, Bram de Zeeuw. Cor' van düK André van Tessem. Nico Kerkhoff. Tony Knijnen- burg. Louw Kramer. Henny Mok, Fred dy Mattem, Jan Medema Antoon Meyer. Harry Molendijk, Nïco Poort. Wim Riedijk, Charles Schlebaum. Hans v. d. Steen, Joop Vermeer, Hob Ver- stdle Norbert Voorwinden Bevorderd naar kl. A 5: Annie Bak ker. Joke Carriere, Connie Groenen dijk. Piet va" den Broek, Roell Knob- be Karei Maat, Joop van Gudheusden Henk Roodenrijs. Drlcus Simons Joop van Tienen, Aad Vering Meyer. Aat de Graaf. Bevorderd naar kl. H 5: Nlcolientie van der Vlugt Gijs de Bie, Rudi Breek. Rudi Bruins. Bas van Eng Gostelaars. Wout Gorritaen. Kees Gousnare, Wim Slendebroek, Marten van der Veen, Cor Bogerman, Henk van der Bout, Arle Brand Rogier van wyk van Buevlngh, Jan Keuzenkamp, Nico Rolmeyer Arle Koolmee*, Henny Loggers, Jan Maat, Laurens Rljntolder. Jan van Sow, Jad de Waard. Jan Zonne. (Advertentie LM.) voor dames en heren 29.98 In de nieuwe zaak van de heer Fie- rDt aan de Nieuwe Binnenweg is een grote verbouwing aan de g«ng. Na gereedkomen daarvan heeft het Rot terdamse Büjartdistrict een prach tige nieuwe biljartgelegenheid met 2 Ophoff-tafels van 2.30 x 1.15 m. en 2 Wühelmïna-matchtafels, die door de vroegere gerant van de Heemraad beheerd zullen worden. Over circa 3 weken vindt de ope ning plaats, bij welke gelegenheid hoogstwaarschijnlijk een invitatie- tournooi zal plaatsvinden. Er zijn onderhandelingen gaande met ver schillende verenigingen, die van deze nieuwe biljartgelegenheid hun club lokaal willen maken. De 54-jarige mevrouw S„ wonend in de .Rusthoflaan, struikelde van morgen in haar woning en viel door een ruit. Met een vrij ernstige ver wonding aan de pols werd rij naar het Bergwegziekenhuis overgebracht. stuurrad. Hiermee is deze keten een goed geslaagd voorwerp van ambachtelijke kunst geworden, dat bovendien door zijn eigen karakter een specifiek-Scbiedams waardig heidsteken vormt. Met trots en voldoening droeg burgemeester Peek gistermiddag voor het eerst de fraaie, nieuwe ambtsketen, die door goudsmeden en gra veurs van de Rijksvak- en Kunstnijverheidsschool te Schoonhoven ver vaardigd is. Dat was tijdens een korte, ongedwongen bj'oenkórast van mr J. W. Peek en de wethouder van gemeentewerken li. v. d. Kraan met de directeur, de heer W. H. van der Jugt en de leerlingen van de school, van wie Leo Horowitz zijn ontwerp voor het ambtelijk sieraad voor uitvoering uitverkoren zag. De directeur sprak in een korte toespraak, voorafgaande aan de aanbieding, de hoop uit, dat deze keten Schiedam waardig mocht zijn en dat de burgemeester en zijn opvolgers haar vele jaren in voor spoed zouden dragen. Mr Peek aanvaardde de ke ten in de overtuiging dat zü de stad Schiedam, maar bovendien de goede naam van de Schoonhovense school waardig was. De heer Peek had in zijn 25-jarige loopbaan me nige burgemeestersketen gezien, maar deze was een kunstwerk en wel één van de fraaiste, die een Nederlandse burgemeester droeg. Hierna overhandigde hij de ver vaardigers boekwerken. De ambtsketen is uitgevoerd in dof zilver, geslagen in platte scha kels, waarvoor decoratief èn sym bolisch een fraaie oplossing is ge vonden, In deze modem-gestyleer- de schakels zijn namelijk koren aarmotieven verwerkt, die met» de wapens van de gemeenten, die het huidige Groot-Schiedam vormen, aan. de historische welvaartbronnen en de stedelijke uitbreiding her inneren. Behalve het stedelijk wapen ver toont het sieraad tevens het sym bool van de scheepsnljverheid: een (Advertentie LM.) Een nieuwe kraan van 124.000 kg zal morgenochtend op het ter rein van de N.V. Rotterdamscbe Kolencentrale aan Pier II Waal haven worden geplaatst door de drijvende bok Hercules. Met deze kraan zal het mogelijk zijn de schepen met anthraciet drie vier maal zo snel te lossen als tot nu toe het geval was. Hoewel niet een der grootste kranen van Euro pa, is deze aanwinst zeker een der modernste. Het lierwerk van het planeten-drijfwerk type beant woordt aan de hoogste eisen van veiligheid. De taak van de kraandrijver is aanmerkelijk verlicht door zijn po sitie in een soort clubfauteuil, die de bedieningselementen in. de arm leuningen heeft. Ook bij hoge werk snelheden kon hij de kraan vol ledig beheersen door speciale vei ligheidsinstrumenten, die meehel- Ëen rijn vermoeienis tegen te gaan. 'e capaciteit van aeze kraan ia acht ton bij een sprei van 25 me ter. De plaatsing geschiedt om tien uur 's morgens. Op 22 Jnll organ Heart d# eommUrie voor do Jeugdcreatie in Ons Hut* e«n aficheidiavond voor de kinderen, die to Juli de lagere school verlaten, waardoor hun lidmaatschap van de jeugdcreatle automatisch eindigt Voor deze avond 2ullen ook de oudere worden, uitgeno digd. Natuurlijk is er aUe r«ïcn om verheugd m rijn ever de mogelijkheid van uitvoering van zo veel urgente objecten. Het mag ons echter geenszins de ogen doen slui ten voor de vele plannen, die nog op verwezenlijking liggen te wachten en die eigenlijk niet minder uitstel gedogen dan hetgeen thans tot uit voering komt. Voor B. en W. moet de keuze dan ook wel uitermate moei lijk zijn geweest! Om met onderwijs te beginnen: reeds lang liggen de plannen gereed voorde drie-zuilïge B-L.O.-schooU waarin het openbaar, prot. christelijk en rooms-katholiek onderwijs geza menlijk een plaats krijgen. De bouw hiervan, waarmee ca. anderhalf mil lioen gulden zal zün gemoeid, mag zeker zeer urgent worden genoemd. In bet gemeente-ziekenhuis werkt men nog steeds met een volkomen verouderde operatie-afdeling en er is nog een verloten kinder-afdelmg die een nieuwe bestemming moet hebben. In een vergevorderd sta dium van voorbereiding verkeren ook de plannen voor een open zwem bad ten Westen van de Poldervaart nabij de Blauwe Brug, waar Schie dam eindelijk de hoog nodige ver vanging moet krijgen voor het te genwoordige zwembad aan de West- Frackelatidsedijk. Verder zijn er nog de bruggen bij Vijfsluizen en over de Poldervaart (Blauwe Brug). De voor genomen profielwyziging van de BJC-Laan (het gevaarlijke raidden- pad moet eruit) gaat zeker /4QO.OOO kosten. Verder wil men graag de be volkingsboekhouding mechaniseren, hetgeen waarschijnlijk een gulden per hoofd van de bevolking gaat kos ten. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten werkt hiervoor op het ogenblik een centraal plan uit, aat voor iedere gemeente in Nederland zou moeten gelden. Straks verhuist de Womngdienst naar de gerestaureerde Beurs aan de Lange Haven. In de Nieuwstraat komt daardoor wat meer ruimte be schikbaar voor de afdeling Bevol king en de gemeente-ontvanger, het geen weer credieten voor verbou wingen en inrichten betekent De restauratie van het St. Jaeobs- gasthuis aan de Hoogstraat wacht nog steeds en ook de ontsluiting van het industrieterrein ten Noorden van de Parallelweg eist maatregelen en uitgaven. En bij deze hele lange verlanglijrt, die op tal van kanten voor aanvul ling vatbaar is, komt dan nog zeker niet op de laatste plaats de woning bouw. In Nieuwland zijn b.v. op het ogenblik nog geen vijfhonderd wo ningen onderhanden, terwijl MuyS en De Winter ér zeker zo'n zeven- a achthonderd zullen neerzetten. Het betekent nog heel wat investering na de meer dan zeven millioen, aie tot dusver al in de woningbouw werd gestoken door de gemeente. Blijkens onze informaties is op korte termyn nog een voorstel tot de bouw van twaalf panden voor het afsluiten, van de nieuwe huizenblokken in Nieuw land te verwachten. Ook denkt men er binnen niet al tc lange tijd win kels en garages neer te zetten. Te wensen zal zijn. dat binnenkort: de hoop in. vervulling mag gaan, die men in de kring van het gemeente bestuur koestert over verhoging van de obligatielening tot ven bedrag van zes millioen. Dit zou betekenen dat hierna nog eens drie millioen zou zijn te besteden voor althans een deel van de hierboven genoemde projec ten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2