JOmnhmMclcwm ié nhdte usüwemqm Salomon Grimibach overleden Nieuwe regering in Irak gevormd Oud-minister Kaplan van Israel overleden Braziliaans vliegtuig stortte in zee Prinses Beatrix in schoolkamp op Schouwen Wrak van vermiste V S-boinmenwerper gevonden J.F.H. Barendse KUNSTGEBITTEN Ad Kleyngeld wint accordeonconcours Hercules-binnenveringmatras ZOMER- AANBIEDING! CHEMISCH REINIGEN Herencostuum jat79 van f. ui NU T.S>W FLINKE KRACHT (mnl. of vri.) Maandag 14 Juli 1952. BAGDAD. Zaterdagmorgen is in Bagdad het nieuwe Iraakse kabi net Oemari beëdigd. Het verschilt weinig van de Woensdag j.L afge treden elfde regering van Noery Said. Het kabinet is hoofdzakelijk be doeld voor de overgangsperiode tot de algemene verkiezingen, die in de herfst gehouden moeten worden. De regering is samengesteld uit onaf- hankelïjken en deskundigen. Minis ter van Buitenlandse Zaken is Ja- mali, voorzitter van de Irakse dele gatie naar de Verenigde Naties. Moes ta fa al Oemari is behalve premier ook minister van Binnen landse Zaken. (Van onze reïsredacteur) PARIJS Gistermiddag is de Franse socialist Salomon Grum- bach in de kliniek, waar hij voor een operatie was opgenomen, over leden. Hij is 67 jaar geworden. Deze veteraan hij was een vriend van Jaurès was een der meest pittoreske figuren van de S.FJ.O. Hij had een lang leven van actief partijgenoot achter'zich en was in de Franse socialistische partij de specialist voor Duitse kwesties. Grurnbach was van ori gine Elzasser en sprak vloeiend Duits. Na 1928 zat hij trouwens voor de Elzas in de Kamer. Hij vertegenwoordigde Frank rijk in de Volkenbond en later in de Verenigde Naties. GENUA. De Israëlische oud- minister van Financiën Kaplan is in de afgelopen nacht in een zieken huis te Genua aan een hartaanval overleden.. Hij was op weg naar Zwitserland voor een rustkuur. De Israëlische regering zal een militair vliegtuig zenden omhet stoffelijk overschot van Kaplan naar Israël over te brengen. Kaplan, - die 61 jaar is geworden, was uit Rusland afkomstig. Hij be zette de post van minister'van Fi nanciën van de* stichting van de staat Israël af tot een maand gele den, toen hij om gezondheidsrede nen aftrad. Van 39 inzittenden werden 21 gered RIO DE JANEIRO. Een Bra- züiaanse militaire Dakota is Vrijdag nabij Salvador met 39 personen aan" boord in zee gestort. Aanvankelijk vreesde men dat geen der inzitten den de ramp had' overleefd, doch mijnenvegers, die snel naar de plaats des onheils Voeren, hebben 21 per sonen aan boord kunnen nemen. Vijf personen hebben de dood ge vonden. Dertien worden nog ver mist. Het vliegtuig stortte Vrydag na bij de hoofdstad van de staat Bahïa neer, nadat het gemeld had, dat het met motorstoring te kampen had. HAAMSTEDE. Ter afsluiting van het schooljaar heeft prinses Bea trix met haar dertien medeleerlingen van de eerste en tweede klas van het Baarnse Lyceum van 7 tot 14 Juli in de badplaats Haamstede gekam peerd, Het kamp stond onder leiding van jonkvrouwe C, Sickinghe, bijge staan door enkele docenten. De meisjes maakten verscheidene fiets tochtjes o.a. naar Renesse, Burgh, Wester-Schouwen, Brouwershaven en het historische Zierikzee. Woens dag j.I. stond een boottocht naar Veere op het programma. Zondag morgen werd in de Nederlands Hervormde kerk te Haamstede een dienst bijgewoond, geleid door ds A. Vraakman uit Amersfoort. Van daag is het gezelschap terugge keerd. EDMONTON. Een Canadees vliegtuig heeft aan de grens van de Yukon en Alaska. 50 km ten Noord- Oosten van Snag, het wrak van een vermiste Amerikaanse bommenwer per gevonden. Bij het wrak is ter hulpverlening een groep Ameri kaanse parachutisten neergelaten, die zeven overlevenden aantroffen. Aangenomen wordt, dat het vlieg tuig een bemanning van acht of ne gen personen aan boord had. Het verongelukte toestel nam deel aan het zoeken naar "een sedert 12 dagen vermiste Canadese bommen werper, die vier personen aan boord •had. Minister Butler gekant tegen nieuwe löonronde in Engeland EXETER. De Britse minister van Financiën,. R. A. Butler, heeft Zaterdag in een rede verklaard, dat een nieuwe loonronde in Engeland zou leiden tot verlies van export markten, die Engeland niet kan mis sen. De prijzen van Britse produc ten zouden er door stijgen en dat zou een zware slag betekenen voor een groot gedeelte van. de uitvoer handel. met name voor de machine- industrie. Albanië verzoekt opnieuw toelating tot V,N. TIRANA. De Albanese regering heeft een telegram aan het secreta riaat der V.N. gezonden, waarin zij verzoekt om toelating van Albanië tot de V.N. Zoals bekend besloot de Veiligheidsraad vorige week de be handeling van de verzoeken om toe lating van twintig landen, waaron der Albanië, tot 2 September uit te stellen. GEVESTIGD: Tandarts Praktijk: Jos. Israëlslaan 6, H'berg. Tel. 44490. Woonhuis: Lef. de Montignylaan 43, Tel. 43965 H'berg. Part. spreekuur: dagelijks 1.302.30 uur en volgens afspraak. Ziekenf. spreekuur: dage lijks 56 uur n.m, beh. Zaterdags en tijdelijk 8,30— 9.30 v.m. tn een Mi UUR klaar "Claes de Vrieselaan 21 b. HILVERSUM. Zaterdag en Zon dag is, uitgaande van de Nederlandse Accordeonisten Associatie, te Hilver sum. het landelijk accordeonisten- solistenconcours gehouden, om het kampioenschap van Nederland. In de cr e-ber oepsaf de li n g x."jn Ad. Kleyn geld uit.Helmond met 90 punten het kampioenschap- Tweede werd Arie IVillems, eveneens uit Helmond met 86% pnt. Beiden zullen ons land ver tegenwoordigen op de op 13 Septem- bere aanstaande te houden wereld kampioenschappen om de Coupe Mondial te Scheveningen. Arts voor hart- en vaatziekten, AFWEZIG tot 4 AUGUSTUS. De Hercules-fabrieken zijn nog rooit zo goed uit dé hoek gekomen als voor deze opruiming. AU grootste efnemervan Hercules- matrassen zijn wij het, die onze - klanten kunnen laten profiteren van een juweel van een matras. Een matras met een stalen interieur, zoals er niet beter gemaakt wordt en een afwerking, die de ver gelijking met andere betere merkbedden van 150 gulden glansrijk doorstaat. Probeer Uw matras maar eens zonder schade op te vouwen. Met deze Hercules-matras is dat mogelijk door de kwaliteit van het veerkrachtige, geharde staal, dat er in verwerkt is. Koop bij Martens in de opruiming deze superieure 2-persoons en betaal geen cent meer dan 15 jaar schriftelijke garantie. Af?* Ook leverbaar in 1-persoons. ri FOOR 't eerst maakten Don derdag twee Nederlandse vliegers gebruik van het zoge naamde schiéttoesiel, waarmee alle Meteor-8-straaljagers zijn uitgerust. Deze schets, getekend door de gebr. Robert en Rudolf Das te Haarlem die enige maanden geleden opzien^ baar den door hun'reconstructietéke- ning in het Zwitserse blad In- teravia" van de, t>p de geheime lijst staande, Britse straaljager „Svpermarine Swift?) toonthoe van dit reddingsmiddel gebruik werd gemaakt. De vlieger werpt in geval van nood' de cockpit- kap af en trekt een canvas scherm «oor het gezicht. Hier door wordt aen springlading ontstoken die de stoel met grote kracht uit het toestel schiet. Op veilige afstand van het vlieg tuig verlaat de vrieger de stoel om per parachute de reis naar de aarde te maken. Twee-persoons binnen vering -matras met gebloemde damast over trokken, 15 jaar garantie. Alléén bij Martens: Ook bij dit bed de twee bij-passende kapokkussens (waarde 19 gld.) Herencolbert NU f. 2S50 Herenpantalon NU f. 1j50 EN... SNELLE AFLEVERINGJWS *'aar wij niet de illusie hebben, gezien de be lachelijke lage prijs van nevenstaande Hercules matras, nog matrassen van andere merken tegen de normale prijs te kunnen verkopen, hebben wij alle bekende merkmatrassen die iets beschadigd of verschoten zijn Als bijzondere attractie krijgt U er bovendien de 2 bijpassende Javakapok kussens (van 9.75 per stuk) grlftis bij cadeau Hoe kunnen wij EEN GROTE PARTIJ SLOPEN sneller opruimen dan ze maar ineens cadeau te geven Vandaar krijgt ;edere klant van beddelakens de slopen ér bij Nog slechts 14 dagen kunt U van deze extra- voordelige aanbieding pro fiteren! Haast UI Straks betaalt U -weer guldens méêtl Alleen bij Rotterdams grootste Chemische Relnloingi-bedrtlven PRIMA GRASUNNEN LAKENS met brede zoom 1 persoons HT9 2 de bijpassende slopen a 1 1.65 krijgt U er bij persoons ROTTERDAM STATENWEG T/O BLIJDORPlUNNEtS gevraagd voor de verkoop in kantoor-boekhandel. Aangeboden wordt ëen zelfstandige werkkring. Gevraagd wordt ambitieus werker met ervaring en ken nis van het vak. Uitv. sollicitaties worden gaarne inge wacht onder No. 1576 Adv. Bur, Linse v. d. Waal, Heemraadssingel 123.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 6