Peking erkent Conventie van Genève HET ROTTERDAMSCH PAROOL NIEUWE HOOP IN KOREA Krijgsgevangenen onder zorgen van derde mogendheid? Amerikaanse stafchef waarschuwt China Neo-na/i s moeten activiteit staken „Rode Deken55 wordt voorlopig geduld Amsterdamse stembureaux maakten grove fouten Panmoendjon blijft kans voor vrede Gromyko volgende week naar Londen Dwangarbeid voor Zuid-Afrikaanse vakboiidleiders Olie-documenten van „Rose Mary" verdwenen Hans Dekkers wint de 19e étappe van de Tour de France WESTDUITS HOF BEVEELT: Negen desabewoners vermoord door Darul Islam Wegwerker raakte drie kabels Voorzitters en leden niet voor hun taak berekend Tijdelijk regen Geraffineerde suiker komtuit Oost-Europa Churchill op de bres voor vrije meningsuiting Vier personen te water gereden r Truman: „Ik heb mijn tijd uitgediend" Twee Japanse correspondenties (11 en 12) naar Helsinki Nerveuze arbeider legde dwarsligger op de rails I2e Jaargang, no. 165 Eed. en Adm Lange Haven Ut, Schiedam. Tel 69300 - Abonn prils: per week ƒ0,47, per kwartaal ƒ6,05, losse nummers ƒ0.10. DE SCHIEDAMMER Woensdag 16 Juli. 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 393644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries. DE KABINETSFORMATEUR, dr W. Drees, heeft de Koningin by hoar bezoek aan*-de crude Resi dentie verslag -uitgebracht over het verloop der besprekingen. Dr Drees bestijgt de trappen van 't paleis aan de Lange Voorhout- MOENSAN. De Verenigde Naties hebben vandaag inge stemd met een communistisch verzoek „de geheime wapenstil standsbesprekingen voor nog twee maal 24 uur te verdagen." De besprekingen waren sinds Maandag reeds op verzoek van de communisten verdaagd. Het reces zal dus vier dagen duren, zodat Vrijdag in Panmoendjon de volgende zitting gehouden zal worden. De nieuwe ontwikkeling deed zich voor, nadat radio- Peking in twee uitzendingen had meegedeeld, dat China, onder voorbehoud, delen van de Geneefse conventie erkent, waarbij het gebruik van bacteriologische wapens en gifgassen verboden en de verzorging van gevangenen geregeld wordt. Aan een wapenstilstand op Korea mlKlDlliaBKIOOBIlaill&lliUlflliaiSll'CniaxmentiminirnBamUilinianHinailBlHI staat nog slechts een regeling van de kwestie van de krijgsgevangenen in de weg en dit is reeds maanden zo. De geallieerden weigeren krijgs gevangenen tegen hun wil te repa triëren. De communisten hebben aangedrongen op de repatriëring van al hun gevangenen. Of de verrassende Chinese be kendmaking over de toetreding tot de Geneefse conventie in verband gebracht kan worden met de be. standsbesprekingen ia nog niet dui delijk. De mededeling van radio- Peking, met al zijn voorwaarden en reserves, wordt op het hoofdkwar tier der V.N, te Tokio bestudeerd om vast te stellen, in. hoeverre de communisten zich neerleggen bijde ■Conventie. Krachtens de conventie over de gevangenen zouden de com munisten de gevangenen, die met gerepatrieerd willen worden, onder de zorgen kunnen stellen van een derde mogendheid, waarover van te voren tussen de twee partijen over. eenstemming is bereikt. Een derge lijke stap zou voor beide partijen aanvaardbaar kunnen zijn. De ge allieerden hebben ongeveer 100.000 communistische gevangenen ^geteld, die verklaard hebben, dat zij zich met geweld zullen verzetten tegen een terugkeer naar communistisch China of Noord-Korea. De communisten hebben geen aanwijzing gegeeven, waarom zij een langer uitstel te Panmoendjon willen. Het schijnt evenwel zeker, dat de communistische afgevaardig. den met hogere--instanties overlegd plegen over de een of andere nieu we wending in de onderhandelin gen, mogelijk over een geallieerd voorstel. TOKIO, „Indien een mogend heid, die buiten de Koreaanse oor log staat, aan deze oorlog zou gaan meedoen, zuJt»n de geallieerden te rugslaan met, wapens uit hun arsenaal, met uitzondering van bacteriologische oorlogsvoering," zo waarschuwde ,Ke stafchef van het Amerikaanse pleger, .generaal Col lina Dinsdag, ina zijn bezoek aan het Koreaanse front. Op een vraagt of Amerika in dat geval gebruik zal maken van atoom-artiliertó, antwoordde Col- MOSKOU. Gromyko. de nieu we Sovjet-ambassadeur in Groot- Brittannië zal ^binnenkort uit Mos kou vertrekken om zijn nieuwe functie fe gaan "bekleden, aldus is Dinsdag la Moskon bekend ge maakt. De voormalige" waarnemend mi nister van-Buitenlandse Zaken zal waarschijnlijk 'in de loop van de volgende week vertakken. JOHAKNJESBVRr,. Sachs, voormalig^ secretaris-generaal 'van -de: vakbond! van arbeiders in de kledingindustrie in Zuld-Afrika, is Dinsdag te Johannesburg tot zes maanden dwangarbeid veroordeeld. Sachs was 'er van beschuldigd openbare bijeenkomsten te hebben toegesproken," ondanks een_ verbod van de minister van Justitie. De veroordeling geschiedde op grond van de wet op de onderdrukking van het" communisme. Drie jaar voor moeder, die baby poogde te vergiftigen AMSTERDAM De rechtbank heeft Dinsdag de 37-jarige Eva J. D. van den B. conform de eis we gens poging tot doodslag veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf roet aftrek der voorlopige hechte nis. De vrouw had op 1 April j.l. ge poogd, haar zes maanden oude baby, een jongetje, te vergiftigen, door in zijn pap een scheut lysol te doen. De baby heeft er geen nadelige ge volgen van ondervonden. lins: „Wij hebben het gebruik van .atoomprojeetieien beproefd, doch zijn op het ogenblik nog niet aan het gebruik ervan toe, om redenen, waarover ik niet kan uitwijden Over weinige jaren zullen wij klaar zijn om atoomprojeetieien op het slagveld te gebruiken, wij ma ken grote vorderingen," Collins zeide, dat Amerika onge twijfeld overleg zou plegen met de Ver. Naties alvorens atoom-artille rie of -bommen te gebruiken. Ge neraal Collins dreigde de commu nisten met enige zware bombarde menten en andere proeven van de opgevoerde geallieerde luchtoor log, tenzij zij met een Koreaans bestand instemmen. Collins wei gerde over het resultaat van de besprekingen te Panmoendjon meer te zeggen, dan dat er kans op vre- de is. WAT VOOR WEER? Aanhoudend koel DE BILT Het KMN1 deelt mede: Een brede westelijke tot noordwes telijke luchtstroom heeft een groot deel van Europa, overspoeld met koele wan IJsland afkomstige lucht In o er band daarmede is de tempe ratuur in Engeland, Frankrijk, Duitsland en onze omgeving al da gen achtereen beneden normaal en het ziet er niet naar uit, dat daarin spoedig verandering zal komen. Daarentegen handhaaft zich het warme zomerweer in Zuid-Europa. Uit Italië werden plaatselijk tem peraturen «au 38 gr, gemeld. Ook m Zwitserland en Oostenrijk was het gisteren warm maar ook daar zal de temperatuur gaan ualen. Een nieuwe stonng, die zich gis teren nog by de zuidpunt van Groenland bevond, heeft nu Schot land reeds bereikt en zal tn de komende 24 uur vergezeld van regen ons land passeren. Na het voorbij trekken nan de storing zal opnieuw vrij koude polaire lucht ons land binnenstromen. Het einde van liet koele weer is dan 'ook nog niet in zicht. ROME. Graaf De la Zonca. die als eerste heeft getracht olie uit Perzië naar Europa te voeren, heelt verklaard, dat belangrijke documenten van zün Egyptische advocaten, die hem in Aden verte genwoordigen, zijn verdwenen. Deze documenten machtigden de advocaten namens hem op te tre den bij de gerechtelijke -behande ling van de kwestie over het m- beslaggenomen tankschip „Rose Mary", dat de olie naar Italië ver voerde. De behandeling zou Woens dag beginnen, aldus de graaf- GraafDe la Zonca, directeur van de Italiaanse oliemaatschappij EPTVI, verklaarde dat „zo snel mo gelijk nieuwe documenten zijn op gesteld,- doch dat de Entten wei geren deze bijtijds geldig te ver klaren. waardoor zij Dinsdag niet op tijd in Aden kunnen zijn". „De verdwijning van de documen ten is slechts dè jongste van een reeks raadselachtige gebeurtenis sen", aldus voegde de graaf hier aan toe. Het Hooggerechtshof te Aden heeft Woensdag het op de olie- lading van de „Rose Mary" gelegde beslag met 28.fdagen verlengd, Roemeense communisti sche partij wordt „gezuiverd" van Joden TEL AVXV Volgens in Tel Aviv ontvangen berichten zijn in de laat ste weken 300 joodse leden van de Roemeense communistische partij in Boekarest gearresteerd. Luidens de zelfde berichten begon de zuivering in de Joodse gemeenschappen on middellijk na de arrestatie van Anna Pauker. De joden zouden worden beschuldigd van het vormen van een „Zicmistish-Titoisttsehe groep." Voorts is vernomen, dat alie ge arresteerden buiten Boekarest ge vangen worden gehouden en dat een speciale commissie is benoemd om de partij te zuiveren van Joden, die verdacht worden van Zionisme en van het onderhouden yan betrek-1 kingen met Israël. DEKKERS heeft Dinsdag de 19e etappe van de Tour de France gewonnen in de tijd van 5 uur 15 min. en 16 sec. Negen secon den later passeerde Voorting als tweede de finish. Hier zien wij beide gelukkige landgenoten na' hun overwinning. (ANP-Telefoto) (Van onze correspondent) BONN. Het Constitutionele Hof in Karlsmhe heeft gisteren beslist, dat de Socialistische Rijks Party jS.R.P.), de neo-nazistische organisatie van de heren Dorls en Kemer, iedere propaganda-activiteit In woord, beeld of geschrift moet staken. Dit verbod strekt ziek uit tot alle publieke bijeenkomsten, demonstraties, partijdagen en andere bijeenkomsten van de S-RP., haar nevenorganisaties en haar aanhangers. Op 16 November van het vorig jaar had de bondsregering bij het Constitutionele Hof een verzoek in gediend om de SJ3JP. in strijd met de grondwet te verklaren. De rege ring wilde daarmee verbod en ont binding van de partij uitlokken, als mede ter beschikkingstelling van 't vermogen van de partij voor open bare doeleinden. Op 31 Januari van dit jaar, nadat het hof uitvoerig van de klacht van de regering had ken nis genomen, werden over het gehele land huiszoekingen gedaan bij in stanties van de partij, bij welke actie een omvangrijke hoeveelheid nader bewijsmateriaal ter beschikking van het hof kwam. En de hoofdzaak, de vraag dus of de SJLP. een organisatie is, die in. strijd is met de letter en het wezen van de grondwet, heeft het hof nog niet beslist. Wel heeft het reeds een reeks zittingen aan deze vraag ge wijd. Daarbij kwamen de volgende punten ter sprake: wat is de interne organisatie van de partij, wat is haar verhouding tot de vroegere N S.D.- A.P. en tenslotte wat is haar prin cipiële instelling ten opzichte van de bondsrepubliek? Tijdens de behandeling van deze punten is het hof gebleken, dat waarschijnlijk nog geruime tijd ge moeid zal zijn met de verdere be handeling. Het hof heeft daarom be sloten om, in afwachting van een uitspraak in de hoofdzaak, reeds nu iedere propaganda-activiteit aan de partij te verbieden, zulks omdat het hof van mening is, dat met een der gelijk verbod het openbaar belang op dit ogenblik is gediend. Hoewel de definitieve uitspraak van. het hof dus nog moet komen, is het toch. door de inhoud van deze tussentijdse beslissing voorlopig wel uit met bet rijk van de SJLP. in Duitsland althans in het openbaar. DJAKARTA. Vertraagde be richten uit Bandung melden, dat in de nacht van 9 op 9 Juli een bende van de Darul Islam van 300 man een aanval op Madjaiengka in het geb'ed vaa Cheribon heeft gedaan, waarbij zeven desabewoners wer den vermoord en 174 huizen in brand werden gestoken. Voorts werd een aanval gedaan op het plaatsje Moge ten zuiden van Pe- malang, in de nacht van 6 op 7 Juli, waarbij twee desabewonersen twee militairen werden gedood en achttien huizen en enige kantoren in brand werden gestoken door een bende van 400 man. De aanvallers vertrokken, toen versterkingen van politie en leger naderden. Treinverkeer Amsterdam- Utrecht uren gestremd UTRECHT Enige uren lang is het treinverkeer tussen Utrecht en Amsterdam ernstig gestremd geweest doordat een wegwerker met zijn schïftijzer drie kabels raakte. De man werd gewond, collega's van hem zagen uit re- laiskasten en bovenleiding vlam men komen. De leiding bij het Oostelijk .Eiland mj&Amsterdam NïSaïs -itoór; het net tussen Amsterdam CS en Amsterdam-Amstel stroomloos en werd het treinverkeer naar "Utrecht onmogelijk. Aanvankelijk lieten de Spoor wegen de stoptreinen van Utrecht naar Amsterdam rijden naar Ab coude en terug. Het doorgaande verkeer werd via Hilversum naar het Amsterdamse Muiderpoort- station geleid. Later bleek het weer mogelijk alle treinen naar het Amstelstation te laten rijden; vandaar moesten de reizigers ge bruik maken van de Amsterdamse crams en autobussen. Na enige uren kon het trein verkeer weer normaal function- neren. HILVERSUM. Het comité van actie, dat zich uit AVRO-leden heeft gevormd na het ontslag van de di recteur W. Vogt, zal Maandag 21 Juli met hefdagelyks bestuur der AVRO de moeilijkheden bespreken. (Van onze parlementaire redacteur) DEN UAAG. In de Tweede Kamer heeft Dinsdag de commissie van onderzoek naar de geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden bij monde van haar voorzitter Hofstra (P.v.d.A.) haar ernstige afkeuring uitgespro ken over fouten, die door verschillende stemb urea u's te Amsterdam by de jongste Kamerverkiezingen zijn gemaakt. deze weinig nauwgezet hebben op gevat. Dat er stembureau's zijn, waarvan de processen-verbaal ver schillen tussen het aantal uitgereik te en uit de bus gekomen stembil jetten aangeven van 100 en'meer. zonder dat men aanstonds getracht heeft om de oorzaken van deze ver schillen op te sporen en tot een sluitend resultaat te komen, komt de commissie onbegrijpelijk voor. Met name bleken er soms ver schillen te bestaan tussen de aan tallen uitgereikte en later in. de stembussen gevonden stembiljetten. Ook in de tellingen zijn verschei dene en soms ernstige fouten ge maakt In enkeJe gevallen heeft dit er toe geleid, dat in het aantal der uitgebrachte stemmen verandering moest worden gebracht. In totaal bleken er te Amster dam 174 stemmen meer te zijn uitgebracht dan oorspronkelijk wer den opgegeven. De PvdA bleek bv. 202 stemmen meer te hebben ver worven. Op de zetelverdeling in de Tweede Kamer oefenen deze fou ten echter'geen invloed uit Duidelijk is aan het licht ge treden, „dat tal van voorzitters en leden van de stembureau's niet be rekend waren voor hun taak of Van Woensdagavond tot Donderdagavond: Veel bewolking met voornamelijk in de noordelijke helft'van het land tijdelijk re gen. Later echter nog enkele verspreide op klaringen, Matige, tij delijk krachtige wind tussen Zuidwest en Noordwest. Vannacht tets minder koud, morgen overdag on geveer dezelfde tem peraturen al3 vandaag 17 Juli zon op 4.40 on. der 20.51; maan op 03.16 onder 17.58. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Max.temp Neeral Station Weer Wind m/s Gisteren In 24 U Oslo Zff. bew. z. 3 18 C 0 ram Stockholm Licht bew. "W.8 21 0,5 Helsinki Geh. bew. Z.W. 8 21 0,5 Edinburgh Regen W.N.W. 4 17 1,1 Londen Onbewolkt Windstil 20 0 Kopenhagen Onbewolkt W.Z.W. 6 19 0.5 Amsterdam Licht bew. Windstil 17 0 Genève Zw. bew, Z. 1 30 0 Par(Js Zw. bew. Windstil 22 0 Bordeaux Half bew. W.N.W. 2 23 0 Nice Onbewolki N.W.4 27 0 Berlijn Frankfurt Onbewolkt w.N.W. 4 20 1 Zw, bew. Windstil 22 0,2 Mü rich bh Zw. bew. N.W. 2 28 0,1 Wenen Regen N.W. 8 31 3 Locarno Mist N. 1 23 2 Zürlch Nevel N.NT.W. 2 28 0 Brabantse suikerfabrieken ontslaan arbeiders ROOSENDAAL. Na de fabrie ken te Zevenbergen en Stampersgat is ook de suikerfabriek van de Ver. Coöp. Suikerfabrieken ,J)e Dintei- oord"' thans opgehouden met het raffineren van ruwe Cubaanse sul. .ker. De voorraad hiervan is op. Door een handelsovereenkomst met Oost- Europese landen worat namelijk momenteel geen ruwe suiker uit Cuba ingevoerd, maar geraffineerde suiker uit landen achter het ijzeren gordijn. De regering heeft ongeveer 25.000 ton besteld van die suiker, die min der wit is dan de bietsuiker uit eigen productie. Intussen komen door deze maat regel weer tientallen West-Brabant, se arbeiders werkloos. Vooral bet noodgebied Etten wordt hierdoor gedupeerd. Hier telt men nu al meer dan duizend werklozen. (Van onze correspondent) LONDEN. Zowel het Lager- js het Hogerhuis hebben zich gis- iren met het probleem van de de en van Canterbury beziggehouden, aar wiens vreemde en steeds meer Engelsen irriterende propaganda-rol Conservatieve parlementsleden een officieel onderzoek ingesteld wilde zien.'In het Lagerhuis ypeende Chur chill dat zulk een onderzoek de gehele kwestie van 's dekens bezig heden te veel op zon blazen en te belangrijk zon maken. „Wij moeten de ware proporties in het oog houden en niet nog meer toevoegen aan de schade, die al ge daan Is", zei dc premier. En onder grote instemming van de oppositie voegde de oude liberaal (in dé bes te sin des woords) hieraan toe, dat vrijheid van spreken nu eenmaal het kwaad met zich brengt, dat er ook dwaze, onaangename en. mftige" dingen Werden gezegd, maar dat men dat liever op de koop toe nam, "an het zonder de vrijheid van spreken te stellen. Dat was bij wijze van antwoord op de vraag van een Conservatief Lagerhuislid, Het Hogerhuis wijdde zelfs een volledig debat aan de zaak, doch ook daar volgde de aartsbisschop van Canterbury dezelfde lijn als Churchill in het Lagerhuis. Zijn con clusie was, dat deze „angel in het vlees" ter wille van de vrijheid van spreken maar geduld moest worden. De d: zei de aartsbisschop, was een bezoeking, zowel voor de kerk als voor de staat, doch men moest hem maar verdragen, tenzij hij de wet overtrad of een gevaar voor de staat gmg vormen. Hu schetste de deken als een man, die alle gevoel voor verhoudingen en de contröle van het gezond verstand verloren had, doch hij gaf daarbij tevens toe. dat hij volkomen oprecht was, dat hij geen aangesloten communist en geen atheïst was en dat hij in de politieke overtuigingen, die hij be leed geen enkel Christelijk leerstuk aantastte en zo dus ook niet van ketterij beschuldigd kon worden. De Lord-Kanselier deelde nog mee, dat de vraag of de deken de om een vervolging wegens hoog verraad in te stellen, doch de Kan selier voegde hieraan toe, dat de procureur-generaal de kwestie of de deken de wet overtreden had, nog steeds aan het overwegen was. „Mm kan Vjprw£chteuvdal -zelfp .als men alsnog eên methode 'zotr "vin den om de deken te vervolgen, -de regering zulks toch niet 2ou doen. Achter het stuur zonder rijbewijs NAALDWIJK Dinsdagavond ging een leerling-monteur van de firma D. te Naaldwijk zonder enige opdracht (en zonder riibewys) met een wagen rijden. waarmede hij vier personen, die op de Zwarten dijk op de bns stonden te wachten in het water reed. Hij moast uithalen voor een motor-carrier, waardoor zijn auto is gaan slippen met het gevolg, dat htf op een vtouw en een paar kin deren. die daar op de bus ston den te wachten, inreed, hen enkele meters meenam en in het water smakte. Zij werden daar mede door zijn hulp uitgehaald. De vrouw kreeg een vleeswond, één der kin deren. heeft zyn dijbeentje gebro ken. De wagen zelf bleef op de kant hangen. Als lke wordt gekozen: Volgt Foster Dulles Aeheson op? WASHINGTON. In een be richt in het Amerikaanse tijd schrift „U.S. News and World Re port", dat veelal beschouwd wordt als spreekbuis van de republikein se party, is verklaard, dat als Eisenhower zal worden gekozen tot president van de Verenigde "Staten. John Foster Dulles minister van Buitenlandse Zaken. Paul Hoffman minister van Financiën en generaal Clay minister van Defensie zul len worden. Andere Amerikaanse bladen noe men senator Lodge als toekom stige minister van Defensie 'inge val Eisenhower de komende ver keringen, zou winnen. - Volgens „U.S. News and World Report" is Dulles van mening, dat de Verenigde Staten hun verdedi gende houding, op het gebied van de buitenlandse politiek moeten laten varen en tot het offensief moeten overgaan. CHICAGO. McKinney. voor zitter van de democratische natio nale commissie heeft verklaard, dat president Tra man hem gezegd heeft, dat zyn verklaringen om trent zijn eventuele herverkies- baarstellïng onherroepelijk zijn. „Ik heb mijn tijd uitgediend. Dit is een functie, die haar man doodt. Gij zoudt mij toch niet tussen vier planken hier vandaan willen, zien gaan?" zo had de president ge zegd. McKinney zeide, dat de pre sident niet naar het partijcongres in Chicago zou komen voordat een democratische candidaat aangewe zen zou zijn. SCHIPHOL Uit 'tzelfde KLM- toestel, maantit ka pitein B. M. Kos- „lMt 0 ter, de oorlogscor- strafwet overtreden had, een kwes- respondent van het tie was, die de procureur-generaal Nederlandse had uit te maken. Deze had gisteren al in het Lagerhuis verkondigd, dat er geen directe grond bestond UTRECHT Op 12 Mei j.l. kwam 'een 26-jarige los arbeider uit Kootwyker broek de stationschef te Barneveld waarschuwen, dat et een dwarsligger op de lijn Amers foort—Zwolle lag. Het personeel trof deze inderdaad -op de rails aan. De trein uit de richting Amersfoort moest stoppen totdat bet obstakel was verwijderd. Spoedig bleek, dat degene, die de waarschuwing had gegeven, ook de veroorzaker van het oponthoud was. De arbeider, die in een. ner veuze toestand verkeerde, had zich zelf in een goed blaadje willen brengen bij de politie. Reeds eerder bad de man iets dergelijks uitge haald. toen hij enige jaren geleden brand stichtte op de heide en zelf bard meehielp om te blussen. Wegens „het opzettelijk gevaar veroorzaken" moest hij voor de Utrechtse rechtbank verschijnen, waar hij het gebeurde toeschreef aan. zijn zenuwachtige stemming. Rekening houdend met de ver minderde toerekeningsvatbaarheid van de verdachte eiste de officier van justitie vier maanden gevange nisstraf met aftrek alsmede ter be schikkingstelling ,vsn de regering. Uitspraak 29 Juli. deta chement bij de V.N. Dinsdag stap te, kwamen nog twee perscorres- aondenten. Boven de blauwe blazers orijfeten twee la chende kopjes met ravenzwart haar en kleineeren donkere spleetoog jes. Het waren de elfjarige Haruhtko Ohtani «it Kyoto en zyn ticaalfjarx- 3e vrouwelijke col lega Kazuko Sv- giyama uit Tokio, Deze twee Japan se kinderen is het sprookjesachtige voorrecht ten deel gevallen voor een Japanse kinder krant naar Helsin ki te worde» uit gezonden. Zjj zyn dc winnaars van een opstelwedstrijd die een grote cho coladeen suiker- werkfabriek in Ja pan heejt georga niseerd. Een groot dagbladconcern m verdienstelijke schetsen en u'ater- Tokio, de Asahi-Press heeft de bei- verftekeningen, die hij in hetvlieg- de kinderen toen aangesteld als ver- tuig en op de landingsplaatsen had slaggeuers voor de kinderboekjes, gemaakt. Ook in Helsinki zal hij Beide fonge reporters zullen dage- zijn tekencapamieiien ten nuttema- lijks bun ervaringen op schriftstel- ken en zijn schetsen stillen in de len. Hun copy zal elke dag door Japanse kinderkrant verschijnen. de sportcorrespondent van de Asa- Oro twee uur vannacht vertrokken hi-Press uit Helsinki worden door- belde correspondenten met een geseind. Jongeheer Ohtani bleek „Moonliner" naar HelsinkiDe kin- geensrins gespeend van artistieke deren reizen onder hoe.de tra» de aanleg. Zijn schetsboekdat hij on- heer Hideo Niskida, een onderwe der de arm geklemd hield, bevatte zer van de lagere school te Tokio. V

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1