i CHIE 2e VERKOOPSTER C D bekwame SCHILDERS Albias en Van Gooi eindklassement winnaars m uit Parool-wandelprijs voor Clir. school in Kethel 8000e scliip is binnen! KANTTEKENINGEN HAAR DE „VIERDAAGSE" EN MOOI ARNHEM Bachetti en Vink zegevieren op laatste avond SVV jubileert 1954 m DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Mulo-examen Geen uitverkoop zegt Kantonrechter AGENDA Film van school-wandel mars kan nog niet worden 'vertoond Drie weken vroeger dan vorig jaar Openbare les op de schoohverktuinen Revue-koor begint repetities Koeriersters Woensdag 16 Juli 1952 W1ELERTOVRNOOI R.C. „SCHIEDAM' iiam«iiii£i]in{isBiii:£ULBii.<aiiuuiJniituiisiiiiumii!i!Puuiii!miiiiiiiiiitiiiuiuiUuisii „Een goed werfe" noemde de heer Leenders, voorzitter van de Schie- d&mse Bond voor Lichamelijke Opvoeding, deze zomeravond wieler-com» petitie, georganiseerd door de rennersclub „Schiedam", waarvan de op brengst ten goede komt aan.de medische sportkeuring. Een tak van sport in dienst van de sport In het algemeen. En zo hebben blijkbaar ook de vele bezoekers van deze drie avonden het gezien, want ook nu weer, even als de vorige avonden, had de penningmeester heel wat dubbeltjes te tellen. Thijs Albias, die vorige week de leiding had genomen, is er deze laalste avond m geslaagd de aan vallen op deze positie at te slaan. Gemakkelijk jS het hem daarbij niet gemaakt, want wanneer er uit lopers waren, moest hjj ziel. nogal eens voor de „wagen" spannen om alles weer broederlijk bijeen te brengen. Nadat reeds enkele malen weglopers tot de orde waren ge roepen, ontstond cr na 14 ronden een vrij gevaarlijke situatie voor zijn leidersplaats, toen zes renners zich uit de groep hadden losge maakt. Het waren Bazen, Beste- breurtjs, Bravenboer, Huizer. Vol- werk en Spierdijk, die deze kop groep gedurende enige ronden vormden, maar toen Verhoeven en Muilwijk deze groep gingen ver sterken, nam de reactie van het peloton dusdanige vormen aan, dat binnen 'weinige ronden alies weer bij elkaar zat. In deze periode be gon Jan Verhoeven met zijn fiets te sukkelen en moest een paar maal op een andere overstappen. Blijk baar geïnspireerd door het voor beeld van z'n grote broers in de Tour, wachtte v. d. Stel hem tel kens op en gezamenlijk liepen zij dan de groep weer in. Alle pogingen om alsnog deze groep te ontvluchten, werden teniet gedaan en alleen de premiesprin tjes brachten nog wat leven in de brouwerij. In de eindsprint was het vinnige Italiaantje Bachetti al de andergn de baas, Muilwijk plaatste zich tweede en Albias derde, wat ruim voldoende was om hem de overwinning ïa het eind klassement te bezorgen. NIEUWELINGEN De slotwedstrijd voor de nieu welingen toonde duidelijk, dat Vink de beste nieuweling is. die aan deze competitie heelt deelgenomen. In de eerste wedstrijd werd hij door een lekke band uitgeschakeld, maar de beide andere werden door hem gewonnen. Aan. strijd heeft het overigens in deze laatste wed strijd bij de nieuwelingen niet ont broken. Nadat o.a. Vink, Vassena en Dangerman het ieder op z'n eentje eens haddeu geprobeerd, ontstond een kopgroep waar de volgende renners deel van uitmaak ten: Vassena, v. Gooi (die z'n lei dersplaats had te verdedigen), Vink, Nuijcn, Aiblas (een broer van de winnaar bij de amateurs), dé Kie- vith, Dangerman en Oelen. Acht ronden voor het einde werd deze groep echter weer ingelopen en pas op het laatst slaagden drie renners er m zich van het peloton los te maken. Het waren Vink, Nuijen en Albias, die in deze volgorde over de streep gingen. Als vierde volgde Dangerman, terwijl v. Gooi de sprint van het peloton en tevens de competitie won. De uitslagen waren: Amateurs: 1. Bachetti, 2. Muilwijk, 3. Albias, 4. Meijer, 5. J. Blokzeijl, 6. Vet sluis, 7, Heyster, 8. Bravenboer, 9. T. Blokzeijl en 10. Huizer. Eindklassement: 1. Albias 25 p. 2. Bachetti 21 p. 3. Muilwyk 19p. 4. Bravenboer 19 p. 5. J. Blokzeijl 13 p. 6, Versluis 11% p. 7. Ver hoeven 10% p. 8. Meijer 9 p. 10. Bcstebreurtjc 8 p. Nieuwelingen.' 1. Vink, 2. Nuijen, 3. Albias, 4. Dangerman, 5. v. Gooi, 6. Vassena, 7. de Kievith, 8. Oelen. 9. de Vrij, 10. Bauman. Eindklassement: 1. v. Gooi 23 p. 2. Vassena 23 p. 3. Vink 20)^ p. 4, Dangerman 20 p. S. Oelen 16 p. 6. Wetjts 9% p. 7. Albias 9 p. 8. Nuijen 9 p. 9. Koppenjan 9 p. 10. Luückx 5% p. Reünie-comité nu alvast in het leven geroepen SVV, de populaire club der Rood Groenen, gaat jubileren. Zij bestaat in 1954 vijftig jaar. Tijdens een bij eenkomst van, SVV-veteranen ts be sloten, ter gelegenheid van dit gou den. jubileum in Mei 1954 een reünie te houden. Zij, die dan de leeftijd van 35 jaar hebben bereikt en ton minste tien jaar lid van de vereni ging zijn, kunnen daaraan deelne. men. Er is een réunie-comilé gevormd, waarin zitting hebben de heren L. de Bruyn, WLUemskade 47, tol G74Ö2, J. Bijloo, Voornesestraat 301% H. van. Druten, Nieuwe Maasstraat 93, tel. 67299, A. Hoorman, Groene- laan 54. tel. 67788 en W. Koens, Beijer la ndsestraat 68, teL 06695 Deze heren zijn gaarne oereid, in lichtingen te verstrekken. In gebouw Irene zyn gisteren voor het Mulo-examen, diploma A ge slaagd; L. Nette, J. C. v. d. Kruit, F. de Lange, H. A, Wezen aar, J. Soters, C. F. Meijvogel, J. van Noort, A. M. Martijnse. H. J. Dek ker, H. Gcemans, D. F. Hartkamp, J, A. J. van Arkel, J. D. Bakker, G v. Middelkoop, D. Nels, allen te Schiedam, A, C. van Dorp, J. Ni- Kalkman, R. H. Siegers, G. Wakkrr, allen te Maassluis, N. C, de Rooy, W, R. Freeman, C, J. den Draak, Vlaardingen, M. A. Otte, Rotter dam. 1944 Gelukkig zijn de drie vismannen er ongedeerd ekomen. .Maar wij waren wel bang, dat jul lie ons niet zouden op merken," vertellen zij; „als Rob er niet geweest was, zouden wy ge doemd zim geweest h«ei te blijven rondzwem men Ondertussen vervolgt het schip zyn weg en jaagt achter de ijsberg van Lupardi aar«. Het drijvende hoofd kwartier van de geleer de koerst naar het vas teland en verdwijnt lang zaam verder in het wa ter. Maar nu worden de kanonnen gericht en even later klinken korte commando's Dan i „Dat is het oliemeer!" roept Rob uit; „de groot- volgt een salvo en enkele seconden later schiet 1 ste olievoorraad van de wereld staat in brand." een fel-geie steekvlam omhoog boven de rotsen. 1 Met stomme verbazing zien de opvarenden hoe I QN)<?4 de brand zich binnen enkele minuten ontwik kelt tot een vlammenzee, zoals zij nog nimmer hebben aanschouwd. Advertentie l. M.) Een ferme zoen uon mevrLetter man iras de eerste beloning, He de winnaars van de Schtedamse wielerronde Woensdagavond ont vingen, V.Ln.r. Th. Albias, win naar bij de amateurs, mevr. Let terman, C, van Gooi, winnaar bi? de nieuwelingen. Veertien dagen geleden stond de Schiedamse winkelier J. Th. M, BerteJg voor de Kantonrechter te recht wegens overtreding van de "Wet op de Uitverkoop, Aanleiding tot deze zaak was een aankondi ging die hy op 16 Februari op bet raam vari zijn zaak had geplakt en die het volgende inhield: „Sehoon- maak-voorverkoop, nu al? Ja, want onze prijzen zijn in Februari extra laag-" In een schriftelijk vonnis oordeel de de'Kantonrechter vanmorgen dat hier geen sprake was geweest van aankondiging tot een opruiming en concludeerde dan ook tot vrijspraak. iVal van tien meter in ruim van schip Maandagmiddag liep aan boord van het Engelse schip „Turkistan" bij - de werf Wilton-Feijeno or d de 24-jarige bikker-stellingmaker K. G. klappe, Agnïesestraat 36, Rotter dam, met een ladder over de lui ken van de ruimen. Van ruim 2 waren enkele luiken verwijderd. De stellingmaker heeft deze niet opge merkt en. viel zodoende van tien meter hoogte in het ruim. Hij kwam er nog betrekkelijk goed af. In het Gemeenteziekenhuis constateerde men een gebroken enkel en een hersenschudding. Burgerlijke Stand Geboren: Lucien W. I., z. van L- I. v. d. Burg en H. B. M. v, d. Velden; WJJ- lemina, d. van C. den Haan en C. A. Blngelberg;- Hendrik, z. van A. Lanke- 3ter en M. J, Bregman; Tineke, d. van J, J. .Ridderhot en H. Kemmink; Adri ans H. L., d. van C. Feetders en A. J. M, Dingenguts: Truntje, d, van J- weide- naar en J. Kedde; Johanna d. van H. Bijloo en W. V. Vliet; Maria A. L-, d. v. M. C. v. Dijk en J. Over de Vest; An drea, d. van W. Holleman en W. E, Ho- geboom. Corneiie, d, van C. Grundel en -G. de Jonge, Overleden: J. Boulonis, 54 vr. van J. M. Pijl; L. Clements 66 j.; A. J. 2e- verbaom, 2 i.l 3. Vcllekoop, 76 j.; J. El 3pru|jer, 69 j. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: M. M. N. Evers, Lange Haven. 81. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 68290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, Da. 19—5 uur, Za. en Zo. 25 uur: Tentoon stelling ontwerpen ere-penning Schied. kurteenschap en ontwik keling penningkunst in Neder land., Films; Passage, 2 en 8 uur. De zoon van de kalief (14 jr.). Monepole, 2, 7, 9 uur: Million- nairs gevraagd (14 jr.). Je ugdre creatie; Woensdagavond: Bonte avond met medewerking van het Pijper corps De Harmonie Muziekver eniging „Devroma" en een ac cordeonist. Aanvang half acht uur op het terrein van de V.V. S.VJJJP.W. aan de Parellelweg, Het publiek mag niet op het speelveld. Bont programma te verzorgen door de Ned. Padvinders, optre den van de baud, een orkestje en lekenspelgroep. Prinses Bea- trixschool, B. Ballotsingel. Aan vang half 8 uur. Toegang voor 32-jarigen en ouderen. Ook ouders zijn welkom.' Kinderen onder 12 jaar zonder geleide geen toegang. Donderdagavond: Bonte avond te verzorgen door de A.J.C. Het programma bestaat uit Volks- dansen, zang en lekespel. Aanvang half 8 uur. Toegang 12- jarïgen en ouderen. Kinderen onder 12 jaar zonder geleide geen toegang. School Dwarsstr. Nu de school-wandelmarsen 1952 weer tot het verleden behoren, rest nog de bekendmaking van de prijswinnaars, Oorspronkelijk lag het in de bedoeling de prijsuitreiking te doen plaatsvinden in- een zaal, waarbij dan tegelijkertijd gelegenheid zou worden gevonden de film van de Koningin Wllhelmlna-mars te vertonen. Dit plan kan helaas, oa, door het niet tijdig klaarkomen van de film, geen doorgang vinden. Ket organiserende comité ctchffe het onjuisü met de prijsuitreiking te wachten tot na de grote vacan tia, zodat thans op niet-officiële wijze de prijswinnaars worden be kend gemaakt. De school voor Christelijk Volks onderwijs te Kethel plaatste zich met 75 2/3 punt a al$ eerste en kwam hiermede in het bezit van de wisselbeker, aangeboden door „De Schiedammer". De volgende winnende scholen wqren: 2. Prin ses Ireneschool met 65 1/6 punt, die een beker kreeg aangeboden, beschikbaar gesteld door het plaat selijk politiecorps3. Klaas de Vriesschool B. met 63 punten, lau wertak, aangeboden door de Oran je Garde, groep Schiedam4. Co- meniusschool A. met 62,6 punt, standaard, aangeboden door „De Schiedamse Wandelaar"; 5. Oranje Duiven uit Orleans j.C.V. ,De Postduif" hield Zondag een wedvlucht van uit Orleans, afstand 480 km. In concours stonden 116 duiven. De uitslag was als volgt: 1. 5, 11, 19, 42 J. de Koster; 2, a, 12, 16, 46 H, J, Jan sen; 3.'10 24, 25. 31, 49 M, v. Mourik; 4, 34, 36 L. Borani; 6, 20 C. A. Verhfteren; 7. 54 A. V. d. Grijp; 9, 23 Diploma Gebr. v. d. Kant: 13. 32 H. Crama;^l4, 37 J. Kazenbroöt; 35 E Smlrren; 17 Th. Wee- lu; 18, 4B J. Koogje; 21 J, W. Blom; 22, 39 C. v. d. Grijp eti Co. 26 J. M. Snij ders; 27 C. de Tuinder; 28 H. v. Rijswijk; 20, 45 F. Koppenhagen; 30, 35 J. v. d. Windt: 33 P. v. Os en mevr.; 38 D. Ram; 40 P. Gouweleeuw: 41 Th, Wilnis; 42 Th. Jansen; 44 J. FreJJ; 47 W. Poort en Zn.; 50 P. Verheugen; .51 L. Verheugen; 52 A, A. Vis; 53 L. Crania, Nassauschool met 60 puntenpla quette6. Klaas de yriesschool A. met 59.6 punt, medaille. De op naam geschreven diplo ma's, aangeboden door „De Schie dammer", worden toegezonden zo dra de administratie hiervan ge reed is. We! ontvangt men thans reeds een plaquettede z.g. school prijs, als blijk van waardering voor het deelnemen in schoolverband aan deze wandeltochten. Hedenmorgen is het 8000e schip van dit jaar de haven van Rotterdam binnengeko men, nl. het Engelse tankschip „San Silvestre", dat, komende van Stockholm, in de eerste petroleumhaven ligplaats heeft genomen. Het vorig jaar arri veerde het 8000e schip eerst op 10 Augustus. Het betrof toen het Noorse ms. „Trondanger". s ninkjes bij de sloop voor uitgingen. „Maak er een parkeerterrein van," is des tijds in de Raad al eens gezegd, 't Was een uitste kend idee. Teveel aap ruimte hebben we in dit. opzicht in en vlakbij het stadscentrum toch al niet en de veiligheid in straten als de Korte Singelstraat en in, opgewonden stemming, dentalcar bij kreeg om er Singel lopen we straks al op de Broersvest, waar de In «rij onparlementaire be- nu het grootste deel van de spoedig langs een nieuwe, langs de kant gezette auto s TT ET verwelkomen van wocraingen liet hij zich uit 4770 onderhanden zijnde welgevulde etalage. De n.u maar al te vaak net JOL vreemdelingen is een °yer het bestuur van zijn kinderen en na September bouw van de winkel met zicht ontnemen, zou ermee 1 nieuwe gemeente, dat be- 1953 het maximum-aantal enkele flats daarboven, zijn gediend. gonnen was hem zo uit- van ca. 8000 scholieren in vordert met spoed. Een de- bundig te verwelkomen en te helpen bij de conserve- zer dagen ging de vlag in Wij hebben lang ui ue nu niets anders wist te be- ring van een gezond gebit, top omdat de bouw „onder veronderstelling verkeerd denken dan met boete te j)e ophanden zijnde dak" was. Nog even en we dat men de kans inderdaad dreigen, zo kij niet on- kraakea^icverine en de in- weten al nauwelijks meer, zou aangrijpen, maar een middeilufc de biezen pakte, aphmiknemina van de dat hier een weinig fraai vooraanstaand man uit de Wat wilde 't gevalDoor nieuwe watergasfabriek bij Sat de bebouwing zat. Raad heeft ons uit de verzuimd contact tussen de Technische Bedrijven in Met het klaarkomen van der wellicht om den brode Bureau Bevolking en Bu- de Dwarsstraat waren aan- deze nieuwbouw, die ove- moet nog wei eens een paar dan wel omdat het zo goed rcau Huisvesting had men leiding tot een artikel met ngens tegelijkertijd maar Keer worden gevraagd staar. Lazen we dezer da- wiet kunnen constateren o/ foto's. Jan van der Hoe- een knap gevaarlijke hoek was zyn mening, t Lijkt gen zelfs niet van dc ge- de nieuwe tng over de ver- ven fotograaf, gaf zijn vi- o.P een druk punt (autobus- ons tamelijk beschamend eiste goedkeuring voor het sje op de Sfad aan de Schie bj*i K-) heeft geschapen, zal voor degenen die het aan- wonen binnen deze ge- en leverde ook bij dit ook het tegenover liggende gaat, maar als het dan zo meente beschikte. Hier was vraaeeesurek teeeliikertiid terrein, waar we in de is, men late-het er met by dit niet het geval geweest enkele meesterlijke foto's hele, hele verre toekomst zitten! „We moeten streden en aangezien Huisvesting er van het fraaie smeedijzeren misschien-het nieuwe stad- om van Schiedam de vei- toch achter kwam, volgde hek achter het Kantonge- buis nog wel eens zien ligste stad van Nederland een brandbrief, waarin met recht aan de Lange Haven, verrijzen, vrijkomen. Nog te maken, sprak_de burge- WELKOM, VREEM DELING! bezigheid, waarmee zich vroeger enkel verdwaasde nietsnufters pleegden bezig te kouden maar dat in ou- ze tijd een bedrijf werd, waarin steeds meer mensen brood gaan zien. Zelfs de overheid wordt in dit op zicht tegemoetkomend, min- woonte in Amerikaanse steden en dorpen om er speciale „welkom"-ambte naren voor te benoemen? Jammer genoeg zijn wij aan de Schiekanlt weer. nog üro„a„„eJ, ,ouorm meI S™?r fc™ zoveel woorden werd neer- vinden in het door ons enige tijd terug nogal be laagde boekje, dat Vraag baak van Schiedamheet. A lie niet-Schiedammers, die hier gaan trouwen, krij gen het. Erbij pinden zij een brief van burgemeester Peekdie hun namens ons allen een kom" toeroept Wij zullen u het verhaal niet onthouden, dat z'n oorsprong heeft in deze geste van ons gemeentebe stuur. De historiciteit er- geschreven dat iedere dag uitstel een boete van vijf- fomeravond-re- duizend gulden tot gevolg ti ,joiwwl kon hebben. Ondertekenaar tJ^utters- van dit minder prettige «JX?uL vr-hrmfrv nimoor het ophalen van herinne ringen, die gemeenschappe lijk erfgoed zijn van oude Schiedammers en de kro- :cnt aan ae Gange naven, -yr°- Karel Schol ten vertelde met zo lan* geleden sion- meester tot de Veilig Ver- Karei Scholten vertelde den er nog krotwoningen, keer jeugd. Welnu, waar die de overgebleven rij wo- wacht men dan op? schrijven was alweer mr Peek. Hoewellde woede van de '™an Sroot was en zijn ver- ^"CUd' hartelijk „wel- won^ering over dit cgen, mek „Dit dat schijnïïjk in zichzelf nogal nog wat" is er weer om de daa" gebeurtenissen van de af gelopen periode vast te tegenstrijdige beleid nog hoog bovenuit torndec j zat ervoor hem niet anders op dan de laatste brief aan Voor wie er belang in te houden, hetgeen dan stelt het Gemeenschaps welkom" blad wordt* nog veel te wei nig gelezen hier het van maakte dat men uorig uiteTaard „;et jaar terugkwam op het be- "met simt om het boekje uit te rT?MWNQrwATo«! adres, waar men het blad reiken aan iedere nieuwe ■dtati kan verkrygen: Bureau Schiedammer, die zich op Schiedamse Gemeenschap, het Bureau Bevolking als ,Jn de tijd aat onze Plantsoen Gerrit Verboon- huwende liet inschrijven, grootvaders in mollige kuit- straat. Huisvestingspreekt tegen- broekjes achter ijzeren hoe- woordig een (hartig) pels draafden en onze iwaa woordje mee. grootmoeders kokette Laten we niet verzuimen Het gebeurde namelyk vlechtjes droegen en ach- u nog te vertellen dat het op zekere dag dat een ter poppen wagentjes liepen. Gemeenschapsblad buiten trouwlustig heer zich in de toen er een paardentram bestek van de „gedegen Nieuwstraat vervoegde en door de Lange Nieuwstraat kost" met een overdwarse kwam mededelen dat hy reed en gaslantaarns „ver- pagina zich heeft begeven het vaste voornemen had schrikkelijk modem" wa- op het pad der satire. Het Schiedammer te worden, ren, de dokter met een eigen blad, maar vooral de Aan de andere kant van hoge hoed in zijn koetsje eigen stad is er onderwerp het loket schreef men nauw zat en een badpak dat de van gesprek in. 't Mag nu gezet het een en ander op helft van een onderarm nog iets teveel de trekken en vergat ook niet het vrij liet als „brutaal uïtda- (en trekjes) vertonen van nieuwe adres te noteren, gend" goldin die lang, zekere Kleine Krant (Groe- Alweer een Schiedammer lang vergeten mottenbal- ne Amsterdammer), wan- meer, dat was dus een lentijd verrees ia de Plan- neer Schiedam en de Schie- Vraagbaak te voorschijn tage onze muziektent...." darnse Gemeenschap de getoverd, met de brief van Dit en nog meer schrijft vereiste glimlach kunnen tnr Peek erbij en alles aan Sebastiaan in het nieuwste opbrengen, zal er uit .Twee de over zoveel uoorko- nummer van 1tDe Schie- Averecht' zeker een ivel- mendheid in zijn nieuwe damse Gemeenschap" naar kome aanvulling^ van een woonplaats verheugde me- aanleiding van de podium neer overhandigdbouw in de Plantage Het Enkele weken later kon maandblad schrijft ook men dezelfde heer weer over de actieve stichting aantreffen in de koele, voor- de schooltandverzor- marmeren gangnu echter ging, die er kortgeleden n reeds zo uitstekend ver zorgd blad kunnen groeien. DAT TERREIN Op de hoek van de Kor te Singelstraat en de Korte Kijk, zo'n plaatje als dit, daar moet zelfs In Nederland nog naar worden gezocht. Niet dat we geen klompenmakers meer kennen, die dit oud-vaderlandse beroep nog uitoefenen, maar zeldzaam Is toch de wijze waarop de klompenmaker aan de Schiedamse Dam zijn producten, „etaleert". Met rond en spitse neuzen, met sterretjes en soms In helle kleuren gelakt hangen zijn-producten aan de deur in de straat, die ook nu nog de nltvalspoort van de stad naar het platteland Is, UNIEKE PAKOOLTOCHT MET LUXE TOURINGCARS. Op veler verzoek organiseert „HET ROTTERDAMSCH PAROOL" ook ditmaal een prachtige reas per luxe touringcar naar Arnhem en Nyraegen en wel op A Vrijdag 25 Juli DE LAATSTE EN IMPOSANTE DAG VAN DE VIERDAAGSE Vertrek 8 uur van parkeerplaats Postkantoor Schiedam. Via Driebergen, Rhenen en Grebbeberg rijden we naar het golf- slagbad „De Branding". Hier wordt de deelnemers een kop koffie aangeboden. Daarna gaat de reis naar Arnhem waar een prachtige rondrit wordt gemaakt. Het hoogtepunt van de dag vormt dan het bezoek aan Nijmegen, waar de aankomst van de deelnemers aan de Vierdaagse zal worden bijgewoond. Een buitengewoon imposant schouwspel! In Nijmegen ontvangen de deelnemers geheel gratis een uitstekend Parool lunchpakket. Na afloop wordt via 's-Hertogenbosch teruggereden naar Rotterdam. De pry's van deze mooie tocht bedraagt S.15 (koffie en lunchpakket inbegrepen) Reisbiljetten van morgen lO uur af verkrijgbaar aan „Het Rotter- damsch Parool", Lange Haven 141, telefoon 69300. Op het complex schoolwerktuinen aan de Vlaardingerdijk staan op het ogenblik de tuinen van 470 kinde ren in alle fleur te pinken. Ten einde voor meerdere Schiedammers de mogelijkheid te scheppen, kennis te nemen van de pracht weixe daar wordt tentoongespreid, heeft de Ver eniging Schiedamse Schooltuinen voor Zaterdag a.s., 's middags om drie uur, een openbare les vastge steld, die tot vier uur duurt. Men zal dan- kunnen zien wat de jeug dige deelnemers en deelnearr sters in het vijf en twintigste seizoen van het hun toevertrouwde lapje grond wisten te maken. De nieuwe revue voor de Vacan- tiefeesten 1952, getiteld „Ga je mee op reis," zal vier avonden in het Passage-theater worden gebracht en wel op 25, 26, 27 en 28 Augustus. Reeds geruime tijd wordt er onder leiding van Lou de Groot, die we derom de regie heeft, gerepeteerd. Ook de balletgroep is bezig met het instuderen van de dansen en Vrij dagavond om 8 uur gaat het koor, dat in de revue een omvangrijke taak krijgt, beginnen met zijn repe tities. Deze worden gehouden in het gebouw van het Wit-Gele Kruis aan de Nieuwe Haven en zullen staan onder leidng van de heer Lucas. Corpsprijs voor „Baarsje" Zondag nam de hengelaarsvereni- ging „Het Baarsje" deel aan een na tionaal hengelconcours, dat werd uitgeschreven door de Rotterdamse vereniging „De Goudkarper". Na spannende strijd wist men heslag te leggen op de eerste corpsprijs, een gouden medaille. Persoonlijke prij- zen waren voor de heren D. Voets, J. van Walsum, S. v. d. Hoek en Chr. Etman. (vorig jaar 531) (vorig jaar 11Q) (vorig jaar 428) 'vorig jaar 1075) LEZEND SCHIEDAM Gedurende de maand Juni leende de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek uit: 7737 romans, 4234 stu diewerken en 3254 kinderboeken. Over dezelfde maand waren de cijfers vorig jaar resp 7259, 3612 en 3060, De verdeling over de respectievelij ke uitleenposten was als volgt; Centrale bibliotheek Lange Haven; Romans 5614 (vorig Jaar 6009t) Studiewerken 3237 (vorig Jaar 3429) Totaal 8851 (vorig jaar 9438) Filiafll Dwarsstraat; Romans Studiewerken Kinderboeken 97 Totaal Fitaal Lorentelaan; Romans 1023 Studiewerken Totaal 1824 Jeugdafdeling; Kinderboeken 1733 Klnderstudiew, Totaal 2678 (vorig jaar 2215) Uitleenpost Kethel: Roraanfi 313 Studiewerken 30 Kinderboeken ,201 Totaal TJLtleenpost Weesbuis: Kinderboeken 162 (vorig jaar 162) Uitleenpost Ziekenhuis; Romans 315 (vorig jaar 325) Studiewerken. 5 (vorig jaar 71) Totaal 319 (vorig jaar 332) Correspondleschap^ Maasdijk: Romans 101 (vorig jaar geen opgave ontvangen) Studiewerken 29 Kinderboeken 116 Totaal 246 Houders van Ieeskaarten 3068 (vorig jaar 244EOBoekenbezit 70237 (vorig jaar pim 69000). 'vorig jaar (vorig jaar (vorig Jaar (vorig jaar (vorig jaar (vorig Jaar 293) (vorig jaar 31) (vorig jaar 1390 (vorig Jaar 483) Vijf Israëliërs door Arabieren gedood TEL AVIV Vijf Israëliërs 2ïijh Maandagavond door Arabieren, die in de Zuidelijke Negeb waren door gedrongen, ten Noorden van de Rode Zee, gedood. De aanvallers kwamen uit Jordanië en openden, het vuur op Isreallërs, die de In stallaties bewaakten 'van een Bel gische mijnonderneming De verlie zen aan Arabische zijde zijn niet bekend. SCHIEDAM Bij ons kan geplaatst worden een Vereisten; Ervaring in het textielvak. Beschaafd voorkomen. Goed bespraakt en voorzien van goede getuigen. Sollicitaties liefst persoonlijk na 6 uur 's avonds JANSSEN's MODEMAGAZIJN HOOGSTRAAT 157 aSCHIEDAM. Firma L. H. DRIES, Nieuwstraat 20. Singel 91 vraagt TELEFOON 67705—67527. Onze hartelijke dank aan foto reportagedlemt B, v. d. Mast. Lange Nieuwstraat 119 c, tel, 67819, voor de prachtige foto's gemaakt op onze trouwdag. Bruidspaar ZwanenburgSilvius. Kramers De Groot, TeL 67617, Dam 2. Geen toegift artikelen, geen kortingen, maar kwaliteit en de laagste prijzen. Reclame koffie vanaf 1,70, Reclame thee v.a. 1.25 p. V* kg. Marijke de gezelligste zaal voor Uw bruiloft, desge wenst de gehele dag. Aug. nog enkele datums vrij. Bevr. 's avonds tussen 7—«8 uur aan de zaal of tel. 66216. Nette kostganger gevraagd met huiselijk verkeer. Br. onder No. S 53 bureau van ■dit blad. Gevraagd net persoon of dame voor incassowerk- zaamheden, kunnende fiet sen. Br. onder No. S 512 bureau van dit blad. Garage te huur voor kleine wagen. Te bevr. v. Wijk, Hoogstraat 322, Tel. 66216. Te koop aangeb, divan, kin dertafeltje en stoeltjes. Pieter de Hooghstr. 7, K- Groen, Een nèt meisje gevraagd. Wm. de Zwijger la an 3D. Te koop 1 p. br. pumps m. 38, I p. z.ga„n. echt slanr genleren schoenen m. 38, 1 zomerjurk m. 40. BK. laan 180b, Schiedam. Bruiloft. Wij verhuren nieuwe stoelen, v. Wijk, Hoogstraat 122, Tel. 662X6.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2