I 8 Bungalow-dorpje aan de Krdlingse weg Nieuwe Maasdam nog fleuriger en fraaier dan Rijndam Sonde en narcose-kap in Luxor en Lutusca 'mm Intussen In Gouda herleefde dei vijftiende eeuw ,;y;4Si Joy-rijders veroordeeld c Artisten kregen de vrije hand aan boord k ïstü ii» hu. ,van ROTTERDAMSE BIOSCOPEN Enorm geladen „grand patron" van Pierre Fresnay lit eerste helft 1952 f ,24 mill, gespaard S||kff HET KONINKLIJK BEZOEK Bertha Verhoef (van de KVT) knoopte een tapijt voor prinses Beatrix 168.000 Knopen Zaterdag 19 Juli 1952 Aan de Kra- lingse weg, waar hij met de spoorbaan Jti de Ring- vaartweg een driehoek vormt, vroeger „De rode driehoek" genaamd, verrijst op 't ogen blik een bungalow-dorp. Het gaat daar ont zettend snel. Een stuk of vijf van die huisjes, waarin de architecten hun kennis en artistie ke aanleg hebben uit geleefdstaan er al en bijna iedere dag gaat er tut weer een „eerste paal" de grond in voor een nieuwe bungalow. Wat verderop in het land tussen KraUngse Weg en 's Gravenweg zijn ook een paar bungalows gebouwd, maar zij staan daar wat alleen aan de Turfweg, de andere zijn gegroe peerd rond een heuvel, die daar is ontstaan uil 't puin van de binnenstad. Sommige staan in een wijde losse cirkel rond de top van die heuvel, waar de afdeling Bestratingen van Rotterdam reeds een soort plein heeft geschapen en waar men op de donkere winteravonden ook al gemak kan hebben van de straatlantaarns, die het GEB er heeft neergezet. Twee slaan er voltooid langs de oprit naar de top van die heuvel, een weg, die het „Boven-over" heet. Er zijn er daar nog meer in aanbouw. Eén staat er al in de steigers, voor de tweede is dezer dagen de eerste paol_ geslagen zonder officieel gedoe en aan een derdedie van. de architect Herman Haan, is men ook al begonnen. Dan, ergens in de hoek van het nog wat kale pleintje is een weggetje, dat naar-beneden kronkelthet sluit aan op de Ring vaar tweg, maar u kunt ook om de heuvel heen draaien en dan komt u weer langs bungalows, die langs deze weg het „Holletje" ge naamd zijn gebouwd. Het is er al aardig volgebouwd en als er straks zo een stuk of twin tig staan wat de bedoe ling is zal er weinig ruimte meer over zijn voor andere. Ge lukkig maar trouwens, want an ders zou het aantrekkelijkewat nu dit nieuwe bungalow-dorp belooft te gaan bieden, onge twijfeld verloren gaan De enigen, die door al deze bouwerij waarschijnlijk wel wat In de verdrukking zijn gekomen, zijn de padvindsters. Zij hadden als eersten, hun clubhuis dicht bij de overweq gebouwd. Zij waren daar vrij en hun naaste buren waren ver; thans is hun clubhuis vrijwel omgeven door de nieuwe bungalows. Voor hen ïs de aantrekkelijkheid van een tehuis buiten de bewoonde we reld grotendeels verloren ge gaan, maar ze hebben zich daar zonder erg veel morren ala goe de padvindsters bij neergelegd. f.4- A Boven: Er gaat weereen „eerste paal grond, Beneden: Hier li Set weggetje dat „Bo ven-over" wordt ge noemd. zoals men. riet staan er aan belde zij den reeds bungalows en het materiaal voor nieu we huisjes ligt klaar, op deze foto ziet men not de draden -van de hei stelling van de bovenste foto De Rotterdamse rechtbank ver oordeelde gistermiddag de 20-jari- ge varensgezel C. R. tot één jaar en zes maanden jeugdgevangenis, de 21-jarige classificeerder R. v, d. L. tot tien maanden met aftrek, waarvan vier maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en bijzondere voorwaarden, en de 16-jarige laboratoriumbediende J, M. tot zes maanden tuchtschool. Deze jongelui, die zich al meerdere malen aan joyrijden hadden schul dig gemaakt, hadden het voorne men een Chevrolet, die zij op 11 April van het parkeerterrein voor het Luxor-Theater ontvreemdden, via een zwager van v. d. L., de 33- jarige opkoper A. EL, te verkopen. Deze laatste kreeg negen maanden •gevangenisstraf met aftrek. DEN HAAG Te "Utrecht is Vrijdag opgericht de Stichting van de Nederlandse EierbandeL Deze stichting beoogt aaneensluiting van alle grossiers ,en handelaren in eieren, die zich" hoofdzakelijk met de binnenlandse handel bezig hou den. WZIJ leven Poort. Vaak haas- tig de nieuwe dag in, die niet lang nieuw blijft, want zorg en angst en soms de vreugd zijn cuder dan éér£ dag. En moe de nacht in, wann wat hebben wij niet te verwerken? En weinig tijd om na te denken, of bezin ning te vinden. Ook niet te zeer verlangd, waarom nog somber der worden? Wij kunnen wel eens even geestelijk zijn, maar laten het liever, over aan lieden van het vak. Wij leven voort en kalen desgewenst injecties van de geest. Sommigen regelmatig,, dagelijks of wekelijks, de mees ten pas als de avitaminose te duidelijk wordt of denken tü# er nog wel aan, dat wen niet alleen voortleven tussen eigen geboorte en dood, maar ock tus sen Schepping en Herschepping? Dat wy voortleven, niet zo-maar, doch voortdurend tn een betrek king tot God? Daar kunnen wij onze schouders over ophalen; goedbedoeld stichtelijkheidje. Wij kunnen er bewust „neen" tegen zeggen: en wat dan nog?/ Wij kunnen er .Ja" op zeggen en iets gaan merken van de zin des levens. Dat er een Plan is, niet slechts voor vijf jaren. Dat er een Doel is: net eeuwig rijk van God. En dat wij voort mo gen leven: op weg daarheen, intussen. F. OBERMAN. Dit is maar een heel klein hoekje van de Palm Court. Op de voor grond tussen de twee ficussemiet V een pilaar, die heel geraffi neerd met dunne rotan is omwonden, en rechts in de hoek ziet U nog een vlak, waarin met rotan gewerkt is. De wandver siering is uan Nel Klaassen. Op 11 Augustus zal de „Maasdam", het nieuwe schip van de Holland—Amerika Lijn* zijn eerste reis met bestemming Montreal - beginnen. Gisteren kwam het na een ge slaagde technische proefvaart weer terug bij de werf van WilLon-Fijenoord en wanneer de naam „Maasdam" niet op de steven had ge staan zou men het schip voor de .Rijndam" hebben, aangezien. Uiterlijk gelijken deze zusterschepen als twee druppels water op Eerst een paar cijfers: De „Maas dam" meet bruto 15D24 ton en netto 10120 ton. de totale lengte is lEf meter en veertig centimeter, de breedte iets meer dan 21 meter en de afstand tussen kiel en sloepen- dek bedraagt 20,88 meter. De duur van de overtocht RotterdamNew York is berekend op negen dagen, er kunnen 39 passagiers eerste klas se en 842 passagiers toeristenklasse mee, de bemanning telt 306 koppen, komt gedeeltelijk over van de „Rijn dam" en komt onder het bewind van kapitein J. B. van Gaart. Het schip kan 3000 ion gewone lading, 1600Q kubieke voet vrieslading en 30 auto's meenemen; In de machine kamer staat een General Electric turbine met vijf turbogeneratoren van 250 k.w. elk en heeft Roster Wheeler ketels, Voor de navigatie Is er een uitgebreide degaussing uit rusting, verder loran, decca en ra dar en een richtingzoeker met ka- thodestraalbuis-aflezing. Maakte de „Rijndam" reeds een frisse en vrolijke Indruk, op dit schip hebben de architecten J- Schml en J. A. van Tienhoven deze accenten nog versterkt. In de Palm Court, waarvoor Agnes Canta de tafelbladen ontwierp, is heel veel met kleuren gewerkt en wel op een dergelijke manier dat men zich af vraagt hoe het mogelijk is. Het is een groot kleurenfeest, waarbij de harmonie zeer goed behouden is. die een jachttafereel voorstellen, een Nel Klaa3sen maakte enige aantrek- paar glas-in-loodramen van Nico kehjke wandschilderingen en onl- Schrier zorgen voor het gewenste wierp ook de motieven op de gla- licht en zo komt men dan in stem- zen wand, die het trappenhuis ming in de bar, waar Pieter van scheidt van de Palm Court, Gelder zich heeft uitgeleefd in een tag. bifcUothee^chr^mer dGC°ra- hangt kunstnaaldwerk van mevr. Ernee v. d. Linden-—''t Hooft. Het is een soort gobelin, waarop later weer elkaar en innerlijk is er ook veel dat op elkaar gelijkt. Alleen, de „Maasdam" is wat vol maakter, zij is ook luxueuzer, hoewel er van overdaad geen sprake is. Er zijn wat kleine wijzigingen aangebracht, voor het gemak van de passagiers en de bemanning en terwijl de „Rijndam" bijzonder sober is zijn er op de „Maasdam" artisten aan het werk geweest, die ongetwijfeld hun stempel op dit schip hebben gedrukt. Zo -ziet een gedeelte van^de 'derkamer eruit. Qp de voorgrond een grote tafel, waar heel veel-, speelgoed op kan, voor de ver zorgsfers wat gemakkelijke stoe- - Jen en op de achtergrond dieren in het icild achter tralies. ties op culinair gebied. Een speciale attractie vermt de kinderkamer met wandschilderixi. gen van Doeve, décors van mevr. La Croix en poppen van mevr, La Croix, alleen maakte Pieter Starre- ia,,— veld de gezichten. Die speelkamer, met de naald gewerkt is, een bij zonder procédé, dat zeker veel waardering verdient, door de loun- JNederlaagserie 't Noorden In de wedstrijd *t NoordenDRS scoorde de ontvangende vereniging 521 van de te maken 581 caram boles, terwijl DRS het tot 481 <576} bracht. De respectieve percentages waren 88.15 en 84.37 de rookkamer, een modern inge richte ruimte, waar Nico Nagïer vooor wandreliefs zorgde. In tegen stelling tot de „Rijndam" is er hier een soort entree voor de bar ge maakt. Men noemt het de Voorhof en Pieter Starreveld maakte er re- liefs verdienstelijk overigens vlakte, doet ruim aan, doordat Doe ve wandtekeningen heeft gemaakt van dieren in de natuur, maar hij heeft die natuur toch afgesloten door tralies en men krijgt de indruk dat alles heel ver weg is. 's Avonds kunnen poppen en poppenkast worden opgeborgen en wanneer men dan de tafel demonteert komt er een gezellig dansvloertje te voor schijn. Het zou te ver voeren alle kunst op te gaan sommen, die zich aan boord van de „Maasdam" bevindt. We willen tenslotte volstaan met het noemen van het pittig humoris tische beeldhouwwerk van P. Roe vers, dat in de vestibule bjj de eet zaal is aangebracht en het glas-mo zaïek in de eetzaal zelL Pieter Star reveld heeft de emigranten, die on getwijfeld veel gebruik zullen ma ken van dit schip, een laatste groet willen meegeven uit de provincie of misschien ook wel uit de stad, waar zij woonden. Elf panelen zijn er met elf torens, sommigen van de hoofd steden van de provincies, maar voor Zuid-Holland, dat hij in het midden plaatste koos hij Rotterdam met zijn St. Laurens, zijn bruggen en kranen en de Maas. die langs een zittend paar verder stroomt naar zee. In de bar leefde Pieter v. Gelder zich uit op ctilinair gebied. Men ziet de Hollandse nieuwe, die met de vlag in top, zelf glorieus bin- ?!pnkomt, een tnara vaart rond met een koekepan, tcaarin twee gebakken scholletjes liggeu (of is het schar), wat verderop zou men kunnen zien hoe een gevangen gans zich met een gelukkige glimlach naar de keuken laat brengen en beneóen in de hoek ziet U een hengelaar, die een dob belsteen als aas gebruikt. Sonde en narcose-kap beheersen deze week in twee theaters het film beeld. Van die twee „medische" films is de Franse „Un grand patronnog het verdienstelijkst, omdat zij tenminste aanvaardbare indrukken geeft van de gebeurtenissen in de operatiekamerEr zijn zelfs vrij „realistische" fragmenten in close-up bij, die de publieke zenuwen danig op de proef stellen en de toeschouwer beslist niét het onaangename nep-gevael geven, dat de medische variété-nummers in zovele films op kunnen wekken. En dan is er nog een grote speler als Pierre Fresnay, die van de „grand patron", de fameuze chirurg, inderdaad de alles dominerende figuur maakt. De subtiel genuanceerde, maar enorm ge laden vertolking van Fresnay is des te knapper omdat het vrij zwakke scena rio, dat zich in allerlei on-interessante détails verliest, hem allesbehalve te hulp kwam. „Le grand patron" heeft maar éen Ideaal: de medische wetenschap en voor dat doel offert hij alles op. De eigenlijke intrige als men daar nog van spreken mag is te verward en ingewikkeld om zelf» maar aan te dui den. „Onder Narcose" kan men zien in LUXOR. Lutusca Het beperkte talent van de sympa thieke Glenn Ford is niet bij machte de andere Amerikaanse medische cliché- film „De dokter en het meisje" (The doctor and the girl} boven het zeer middelmatige uit te heffen. Ook hier weer het oude dilemma van de arts, die heeft te kiezen tussen een lucratieve specialisten-carrière en de praktijk van een simpele huisdokter ln een volkrijke New Yorkse armenwijk. Voor dr. Mi chael Corday is die tweestrijd nog zwaarder omdat 2ijn heerszuchtige vader, zelf een beroemd medicua, de weg naar beroeps- en flnancfeel succes zeer ge makkelijk voor hem kan plaveien. Zijn lieve, jonge vrouwtje (Janet Leigh) geeft hem in zijn moeilijke ogenblikken echter zovee] steun en de eenvoudige patiënten doen hem z'n verantwoorde lijkheid zo sterk voelen, dat hij per soonlijke ambities laat wijken voor een bescheiden, maar zeer, nuttige taak onder de zieke armen. Charles Cobum en Gloria, de Haven zijn andere spelerB AWSTSBDAM. Vergeleken met' het eerste halfjaar van 1951 hebben de eerste zes maanden van 1052 een stijgende spaarzin getoond, Irt 1951 bedroeg de ontsparing tot en met Juni 140.32 trtillioen. ter wijl thans in dezelfde periode 24.68 milL meer is ingelegd dan te ruggevraagd. in deze wat al te „vlotte", weinig origi nele film van Curtis Bernhardt. Capitol Hoe de eerste Amerikaanse posttrei nen door drieste roverbenden werden overvallen, is voor de zoveelste keer te zien in „Hyena's van het Rotsgebergte" (Wyoming Mall). Steve Davis (Stephen McNaUyj is de moedige man. die vech tend en vrijend zorgt, dat het verkeer veilig, vlug en voordelig onderhouden kan worden en de actrice Mary Wil liams (Alexis Smith) brengt extra-span ning in het verhaal doordat zfj moeilijk weet te kiezen tussen haar trouw aan de bende en haar warme gevoelens voor de dappere Steve. Dit wildwesteltjke drama, met aardig spel van Armando Silvestre als een Indiaanse politieman, is opgenomen to technicolor. Rex In „Goudjagers van Nevada." i» men weer niet karig met muilperen, revol verschoten en wat dies meer adj. Het is een western van de goede soort, boven dien vol afwisseling: ruwe vechtere bazen. een lieftallige Zondagsschool juffrouw, op goud beluste schurken en schalkse danseressen met blikvangenae onderdanen. Voorts een hartverovejend jochie, dat de aanleiding van veel narig heid wordt, maar ook de boeven naar de eeuwige jachtvelden helpt verhuizen, zodat het leven to Nevada Spring z'n vredige loop kan hernemen. Prinses Onuitputtelijk voor filmproducers is de geschiedenis van de verovering van Amerlks's Westen op de roodhuiden, Er zijn betere films over gemaakt dan „Ge wapend e*eorte", dat aanvankelijk veel belovend lijkt, maar tegen het eind in een vrij siappe oplossing van de proble men eindigt. Edmond O'Brien (net iets te dik) speelt de cavalerie-sergeant, in het leger beland om wraak te nemen op de moordenaars van rijn verloofde, doch uiteindelijk plots vergevensgezind onder invloed van een lief meisje. De film is in technicolor, die de tal rijke goede staaltjes van camerawerk niet verstoort. De regie was in handen van Byron Has kin. Victoria Vóór de bedrlegelijke Alan Lsdd de fraaie Mona Freedman op gepaste wijze kan benaderen, moet hij haar sinds lang vermiste broer terugvinden. Dan eerst kunnen, de familieverhoudingen to het huis van de rijke rsneh-eigenaar klop pen, want de sluwe gast heeft zich hier als die „verloren zoon" ingedrongen, niet wetend hoe schoon zijn „zusje" zou zijn. De prijs voor zijn bedrog (en zijn wilde verliefdheid) kamt Lada te staan op ettelijke hardhandige ontmoetingen met vechtlustige lieden, maar aan het slot van de technicolor western Mannen van Staal nee het Rotterdams politie korps heeft hier werkelijk niets mee te maken wacht hem de rijke en rijf»® beloning voor al zijn heldendom. Pierre Fresnay in „Onder narcose" (LUXOR) Brits vliegtuig Btort in Luxemburg neer: 2 doden LUXEMBURG Een Brits vlieg tuig is Vrijdag op ongeveer 16 km afstand van de stad Luxemburg op een straatweg neergestort. Twee.passagiers zijn om bet leven -'gekomen. - De autoriteiten zijn er nog".niet in geslaagd één van de slachtoffers te identificeren, daar deze geen papieren bij zich droe gen.-' Volgens ooggetuigen verloor het toestel hoogte tengevolge van roaehinestoring, Kostbare schilderijen gestolen VERSA TT.LES. Inbrekers heb ben in de kapel van het kasteel van de Hertog van Luyne te Dam- Pierre, b« Versailles, ingebroken, *n schilderij van Rubens, voorstellend „Het krndeke Jezus" en een schil derij van Raphael gestolen. De waarde van de Rubens wordt ge raamd op ongeveer een half mil- lioea gulden. Beide werken, waren met - verzekerd. Amerika reageert nog niet op verzoek van Israel om militaire hulp TEL AVIV. Mosje Sjaret, de Israëlische minister van Buiten landse Zaken, heeft verklaard, dat Amerika nog geen antwoord heeft gegeven op het Israëlische verzoek om militaire hulp. Sjaret, die deze week is teruggekeerd van een be zoek aan de Verenigde Staten, verklaarde voorts, dat Israël ook Engeland en Frankrijk om militaire hulp heeft gevraagd. K^ntooropleiding in de practijk Vrijdag heeft dr F, W. T Hunger, Al gemeen-Secretaris van de Kamer van Koophandel, de getuigschriften Practi- sebe Kan tooroplei ding uitgereikt aan hen. die hun opleiding in 1949 zen be gonnen. De uitreiking vond ditmaal voor de vierde maal plaats. Het betreft hier een speciale opleiding voor kantoorbedien den, die een 4-jarige Ulo-school hebben doorlopen. Gedurende drie jaar worden zo bij een Rotterdams bedrijf ra de practijk tewerkgesteld, waar zij met de werkzaamheden op zoveel mogelijk af delingen kennis moeten waken. Gedu rende die tyd moeten zij zich ook theo retisch verder bekwamen. Een practt- sche en theoretische vorming dus. Het getuigschrift werd uitgereikt aan N. W. van Alphen, A. G Deelen. Th. M. van den Eisen, P. Elvers. E. W. Th, Ranselman. J. C Heydra, A. H. 'de Ton?. H de Keizer. E. F. Keyzer, J. Kieffer, A. van der Leer. Leemvenburgh. J. Mmnaard. A, Prins. A. Q. Rikkengaa, 11 Vat, F. A, M. Verzijl. L. F Wouters. De eeuwenoude kJok „Gabriel" luidde, toen de Koningin bei gereefen- reerde stadhuis van Gouda heropend had en terwijl de herauten nieuwe fanfares bliezen, daalde HJML af naar de hurgerhal en trouwzaal, waar rif die hebben deelgenomen aan de vernieuwing van het gebouw en talrijke vertegenwoordigers uit alle maatschappelijke kringen van de stad aan haar werden voorgesteld. Het gemeentebestuur bood een gebrandschilderd glas- paneeltje, dat een eople was van het portret van Willem de Zwijger in d« St. Jannkcrk. plus een Gouds koffieservies met bijbehorende cosies aan, da Oudheidkundige Kring „Die Goude" een exemplaar van het Gedenkboek. Na de lunch in het prachtig-an- tïeke „Ruim" van het stedelijk mu seum „Het Catharina Gasthuis" be gon de rondrit door de stad, langs enthousiast met vlaggetjes wappe rende menigten van kinderen en nog grotere drommen van vrolijk groetende volwassenen. Even stopte de stoet bij het rusthuis „Huize Ju liana", waar de oudjes een prach tig plaatsje hadden gekregen aan de stoeprand en na een bezoek aan de Kon. Stearine Kaarsenfabriek „Gouda" keerde de Koningin an dermaal naar de Markt terug. Daar wachtte haar een bont en beweeglijk stuk stadsleven anno 1452, het jaar waarin het Stadhuis voor de eerste maal gereed kwam. Begeleid door de schepenen wandel de H.M. langs de talloze kraampjes en werkplaatsjes; een kiezentrek ker trachtte met twee narren de aandacht van het publiek te van gen, buitelaars maakten de raarste capriolen, de omroeper verkondde aan alle goede burgers van de stad van der Goude, dat op bevel van schout en schepenen de huisdeur van Jan Blauvoet verwijderd was omdat Jan zdjn schuld groot 20 pon den en 6 schellingen niet wenste te betalen". Een dief werd aan de schandpaal gesteld en edelvrouwen te paard reden door dit alles rond, alsof zij nooit anders gedaan had den, Het aardige van dit marktspel, waarin ook nog de „clute" van „Nu noch" als wagenspel werd opge voerd, was de volstrekte natuur lijkheid en ongedwongenheid, waar mee de spelers de waarschijnlijk heus wet strenge aanwijzingen van de regisseur (do heer J. C. van Vliet) opvolgden, zodat men geen enkel ogenblik het gevoel had in een „vertoning" te zijn opgenomen. De scenarioschrijver P. J. Zonrui- ter, de décorbouwers S. Swaneveld en W. Hogervorst en de artistiek leider J. E. du Mont verdienen evenzeer de grootste bewondering voor deze massaprestatie, die wer kelijk een evenement was en door H.M. hogelijk geapprecieerd werd. NAAR MOORDRECHT Na een thee in het stedelijk pij pen- en tegelmuseum „De Moriaan" nam de Koningin bij de grens van de gemeente aan de Julianasluis afscheid van burgemeester James. In Moordrecht verwelkomde de be volking de vorstin al even harte lijk. Burgemeester K, H, Brandt begroette H.M. bij het Raadhuis, waar zij haar portret, door de Rot terdamse schilder A. van der Plas vervaardigd, bezichtigde. Een be zoek aan de N.V. Koninklijke Ver- De 24-jarige Bertha Verhoef heeft het tapijt voor prinses Beatrix, naar een ontwerp van de heer C. P. Koevoetgeheel alleen geknoopt. Ze deed er 14 dagen mjer, 12000 knopen per dag. Bertha had in deze weken *s nachts geen oog dicht gedaan, zó benauwd teas ze dat de Ko- ntnain haar op deze dag zou willen aanspreken. Maar toen H.M, inderdaad aan de directie vroeg of ze de vervaardigster van het prachtig tapijt even mocht bedanken, was het ijs al gauw gebroken. Wat vind je prettiger teerfcen, met een pa troon of effen?" vroeg de Ko ningin, .(Nee, met een patroon", antwoordde Bertha beslist. enigde Tapijtfabrieken vormde het besluit van de dag. Bij de ingang bood Laantje Oudjk namens de af deling Moordrecht van de Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen een kaas aan. Geruime tijd vertoefde H.M. in de grote fa briekshal, waar machinaal en met de hand de tapijten worden ge knoopt. Zeer verrast toonde zij zich door het geschenk van de directie, een fraai handgeknoopt Smyrna-ta- pijt, wit met een geestig bloemmo tief. bestemd voor prinses Beatrix. Staande op het bordes van de re ceptiehall nam H.M. tenslotte de zanghui de van de Moordrechtse schooljeugd, die begeleid werd door de muziekvereniging van de KVT, in ontvangst. Beëdigingen Van de Arrondtsaementa-Rechtbank te Rotterdam is by de Kamer van Koop. handel bericht van beëdiging ontvaneen van de heer C, E. *t Hoen te Rotterdam als makelaar m koffie en thee, Van het Kantongerecht le Rotterdam is bericht van beëdiging ontvangen van de heren: J. W c. Breeden te Voorburg, ata ex pert voor Rijn- en binnenschepen en. kustvaarders, voor het tijdvak van 2 Mei 1952 tot 2 Mei 1953; A. van Gllst te Rotterdam, als nau tisch expert, voor het tijdvak van 20 Juni 1952 tot 20 Juni 1953: L E. Petersen te Rotterdam, als taxa teur van meubelen en huisraad voor het tijdvak van 27 Juni tot 27 Juni 1953; H. van Zanten te Rotterdam, als taxa teur van parfumerieën «n toiletartike len, voor het tijdvak van 12 April 1952 tot 12 April 1953.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 5