raiaan Albert Heijn Technische School experimenteert ALBERT HEIJN Restauratie van Beurs weer iets duurder a<;km)a Houtopslagplaats ging in vlammen op C J A.H. ZELFBEDIENING LEERLING VERKOOPSTERS Totaal-bedrag van restauratie vraagt nu bedrag van bijna half millioen Financiering van 184 woningen Onteigening van „Groenoord" Wethouder Sabel in botsing Honkbal-spanning in Monopole aan de Hoogstraat Voordat jongens school verlaten krijgen zij practische levenslessen DE A VONTVEEN VAN KAPITEIN ROB FELLE BRAND IN SCHIEBROEK Met tien stralen geblust School liep gevaar: werd behouden Jazzfestival in Scheveningen Veel drukte om Maria RET laat rails oplassen Oude heer maakt dodelijke val Frankrijk wil meer militaire orders uit Amerika Bij staatsmijnen bijna 40.000 mensen in dienst is stukken goedkoper Maizena ja 2 Dinsdag 22 Juli 1952 Volgens het voorstel, daterende uit 1949. iou de restauratie van de Koop mansbeurs op de hoek van de Lange Haven een totaal-bedrag van f 375.000 gaan vergen. Hiervan was 195.000 bestemd voor de eigenlijke restauratie, 1ÖÜ.000 voor de Inrichting van de kantoren en 80.000 voor de verdere inrichting. Inmiddels heeft de Raad yoor de restauratie reeds credieten voor de restauratie verstrekt tot een bedrag van 263.500, hetgeen dus nogal boven de raming uitgaat. Reeds eerder gaven B. en W. te kennen dat zich voor de toekomst wat betreft de ramingen nog niet konden binden. Dat het maar goed was, dat men dit berichtte. bljjkt nu wel uit een her nieuwde verhoging van het crediet met 50.500. Nu inmiddels de tweede étappe van de restauratie nagenoeg gereed is en bekend is, welke gevolgen de op het werk van toepassing zijnde risico-regeling in de uitvoering heeft opgeleverd en voorts de bijkomen de gevolgen te overzien zijn, en een aanbieding is ontvangen voor de laatste étappe van de restauratie, moet aangenomen worden, dat de kosten van de feitelijke restauratie rond ƒ283.500,- zullen bedragen. Deze verhoging is het gevolg van de op het werk van toepassing zijn de risicoregeling, de na 12 Maart 1951 plaats gevonden verhogingen van arbeidslonen, sociale lasten en materiaalprijzen, de bijkomende kosten op het in de tweede étappe uitgevoerde werk en een tegenval ler in. de kosten van. bestrating. Bij do uitvoering van de kelder is n.i. gebleken, dat de bestrating van de hal en de galerij na het opnemen niet meer gebruikt kan worden. Uit een en ander volgt, dat de raming van de feitelijke restauratie moet worden verhoogd met ƒ25000. Met betrekking tot de niet gesub sidieerde werken, waarvoor in to taal is geraamd ƒ180.000,- werd in de toelichting tot de begroting 1952 reeds vermeld, dat vermoedelijk een verhoging van ƒ20.000,- nodig 2ou sdjn. Nu ten aanzien van deze niet ge subsidieerde werken de eerste étap pe is gereed gekomen, de gevolgen van de risicoregeling en bijkomen de kosten bekend zijn, en een aan bieding van de aannemer is ont vangen. is gebleken, dat rond 205500.nodig is. Hier zijn de oorzaken gelegen In dezelfde factoren als bij de gesub sidieerde werken, terwijl voorts de trap van de hal naar de kelder ge wijzigd moest v/orden op verlangen van de Rijksdienst voor Monumen tenzorg. Een credietverhoging van ƒ25.500 zal dus nodig zijn. Men zal de Mi nister van O. K. en W. van de ver hoging der raming in kermis stellen, doch evenals de vorige maal acht men het gewenst de uitvoering van het werk daarop niet te doen wach ten. B. en W. maken de Baad er ten slotte nog op attent, dat deze ver hogingen nog steeds als voorlopige bedragen dienen te worden be- Nadat de financiering van de eerste 128 woningen van het 700 k 800 woningen-plan in Nieuwlsnd reeds in Mei kon worden geregeld, leggen-B. en W. thans ook het ont werp van de regeling van de finan ciering van de volgende 184 in aan bouw zijnde woningen. Bij beschikking van de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting werd aan de gemeente voor een tijdvak van ten hoogste 50 ja ren in dit verhand een jaarlijke bij drage in het tekort op de exploi tatie van de 134 woningen toege kend tot een bedrag van 51,154,94. De bouw- en grondkosten werden bepaald op resp. 2.270.029.en 436.410.—. De1 huur van de wo ningen werd door de minister voor lopig vastgesteld op gemiddeld 10,20 per week, exclusief de kos ten van verbruik van water cn geyser. Over de wijze van financiering van de tuinaanleg zal de Raad t.z.t. nog een apart voorstel worden ge daan. Baj besluit van 23 Meö werd voor lopig goedgekeurd hot plan tot ont eigening in het belang der volks huisvesting betrekkmg hebbend op het gedeelte vgp Xethel en Spa- land, dat begrensd wordt door de VlaardingseWCg, de Laan van Bol'Es en de geprojecteerde provin- cialeweg no. 15, teneinde uitvoering te kunnen geven aan een gedeelte van het gedeeltelijk herziene utt- breïdingsplan-in-hoofdzaak voor de gemeente Schiedam. Dit plan. heeft met he daarbij behorende beschei den van 28 Mei tot en met 26 Juni j.l. voor een ieder ter gemeente secretarie ter inzake gelegen. Er zijn geen bezwaren tegen inge bracht. zodat thans tot definitieve vaststelling van het onteigenings plan kau worden overgegaan. Gemeente beschermt zich tegen langvingers Ingevolge de Gemeentewet is de Raad verplicht een regeling vast te stellen inzake de verzekering van de gemeentegelden tegen benade ling door plaatselijke ambtenaren en bedienden of door anderen. Ter uitvoering van genoemd artikel is met ingang van 6 Mei 1944 een overeenkomst gesloten met de Frauderisico-Onderlinge van Ge meenten te 's-Gravenhage, waarbij deze vereniging de gemeente tot een bedrag van 90.000.— per ge val waarborgt tegen de financiële gevolgen van frauduleuze hande lingen of inbraak, zowel ten kan tore van de gemeente-ontvanger, als van de/secretarie en de diensten en bedrijven. Hieronder is ook be grepen het financieël belang, dat de Gemeente heeft bij de Woning bouwverenigingen „Volkshuisves ting", „Eendracht" en „Schiedam Vooruit" en volgens latere wijzi ging ook bij de Woningbouwver eniging „Kethel en Omstreken" tot een bedrag van 4000.— per geval. De jaarlijkse premie bedraagt ongeveer 500.—. Deze overeen komst eindigt op 31 December 1952. B. en W. wensen hem voor 3 jaar te verlengen. schouwd. Ook de laatste étappe van de restauratie kan ons voor ver rassingen stellen en de gevolgen van de risicoregeling, evenals die van de pen 1 Juli j.l. in werking getreden werkloosheidswet laten zich niet voorspellen. Voorgesteld wordt de aanvul- lingscredieten groot resp. 25-000,- gesubsidieerd) en ƒ25.500.- (niet gesubsidieerd) te verlenen. Voor zover het het gesubsidieerde ge deelte betreft wordt rekening ge houden met een Rijkssubsidie van 40 procent en een provinciaal sub sidie van 10 a 15 procent» zodat rond 50 procent van de gesubsidieer de uitgaven ten laste van de ge meente blijft. Circus Boltini vroeg niet voor Zondag Naar aanleiding van publicaties in enkele plaatselijke bladen, welke ervan uitgaan, dat aan het circus Boltini toestemming zo" zijn ge weigerd voor een voorstelling op Zondag, 20 Juli, wordt van gemeen tewege medegedeeld, dat dit circus alleen, toestemming heeft gevraagd voor voorstellingen op 19, 21 en 22 Juli, dus niet voor Zondag, 20 Juli. Ter gemeentesecretarie is tijdig vooraf aan een vertegenwoordiger van dit circus persoonlijk medege deeld, dat, wanneer de exploitant ook op Zondag, 20 Juli een voor stelling wilde geven hij daarvoor alsnog schriftelijk toestemming kon vragen. Zulk een aanvrage is echter bij' het gemeentebestuur niet ingeko men. Misschien is een misverstand ontstaan, doordat vroeger weleens een aanvrage voor een Zondagvoor- stelling is geweigerd. Dit is dan het tweede beeldje, dat de Schiedcmse Gemeenschap als geschenk can het Stedelijk Mu seum overdroeg. Het is vervaar- digd door de in 1899 geboren Am sterdamse beeldhouwer C. Sfaut- hamer van wie op de penningten toonstelling onder andere een fraaie penning voor een textiel fabriek te zien is. Stauthamer vertegenwoordigd in onze Neder landse beeldhouwkunst een mo derne, zij het niet extreme rich ting Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bjj ongeval: G.G. en GS) Tuin laan 89. Telefoon 89290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum, Da 105 uur Za. en Zc. 2—5 uur: Tentoon stelling ontwerpen ere-penmiig Sc bied Gemeenschap en ontwik keling peomngkunst in Neder land Films: Passage, 2 en 8 uur. Kussen is geen zonde (alle leeft.). Monoople, 2, 7, 9 uur: Ben je vrij vanavond (alle leeft.). C t r c u s t 22 Juli, Doeleplein (bij Spoe- lingbrug), 4 en 8 uur: Voorstel lingen. Vergaderingen: 25 Juli. Stadhuis. 1.30 uur: Ge- meen te raad. Toen wethouder Sabel vanmorgen als waarnemend burgemeester de wekelijkse zitting van het College van B. en W. leidde, zat hij danig in het verband. Oorzaak hiervan was een verkeersongeval, waarbij de wethouder Maandagavond betrok ken werd, toen de bestuurder van een vrachtauto A, J. J. van L. op de hoek van de EX-laan en de Vondellaan niet tijdig genoeg aan gaf, dat hij van plan was van rich ting te veranderen. Wethouder Sa- bei op zijn Jawa-motor bevond zich vlak achter de auto en reed deze in de flank aan. Met een politie-auto is de heer Sabel na het ongeval, waar hij be trekkelijk goed van af kwam met alleen schaafwonden aan been en hand, naar het gemeenteziekenhuis gebracht. Na hier verbonden te zijn keerde hij naar huis terug. Zijn motor was bij» de botsing nogal be schadigd, Een roemrucht trio, Frank Sina tra, Gene Kelly en Esther Williams, spelen de boventoon in het luchtige geval, dat van vandaag t,e.m. Don derdag het witte doek van Monopo le in beslag neemt. Alles draait om een honkbalploeg, die op de ge bruikelijke wijze als „zaak" jij Amerika gefinancierd wordt. Esthei Williams is de appetijtelijk geld- schietster en haar mannelijke tegen speelsters doen mee in de ploeg, die ons eerst van niet anders dan overwinningen laat horen, maar plotseling de verliezende partij wordt wanneer Gene Kelly zich door een concurrent op, een dwaal spoor laat brengen, en voor een re vue gaat-spelen. - 't -Zou-.geen luchtige film zijn wanneer, niet alles uitkwam ^oals men zich dat in de zaal het liefste wenste. Dit licht verteerbare Holly wood-product laat ons in dit op zicht zeker niet in de steek. Nieuwe regeling voor zwervende dieren De Dierenbescherming heeft een nieuwe regeling ontworpen voor het aanbrengen van zwervende honden of katten. Wanneer men een zwer vend huisdier aantreft, kan dit voortaan dagelijks bij de Gemeente- Reiniging aan de Buitenhavenweg worden afgegeven op de volgende tijden: Werkdagen 7—11.40 en 13— 22 uur. Zon- en Feestdagen 9- 12. 1417,30 en 18.45—22 uur, Vooiat dient een formulier te worden af gehaald bij de politiepost aan de Buitenhavenweg. Burgerlijke Stand GEBOREN: Wilhelmim J. P. d v. J. F. Kamp en A. Kosten; Jaco bus P. z. v. H. J. G. Pons en K, H. de Hek; Johannes C. J. z. v. J. A. J. de Valk en A. M. Kever kamp; Helena d. v. P. H. Kosten en A. LaurWiebe d. v. J. Kunst en M. G. Tiekstra; Agnita I. d, v. K. A. Ostefmeier en C. Westerveld; Vero nica E. d. v. D. Mooiman en C. van Mourik; leven 1. kind van H. Bijl en W. H. Verbeek. OVERLEDEN: A. de Vrijer, 64 j. vr. van C. W. van Harmeien; M. J. Willemse, 69 j, vr. van C. Staal. Ook op de Technische School aan de St. Lfdulnastraat loopt weer een cursus ten einde en voor heel wat Jongens betekent dit niet alleen het vaarwel voor een maand, maar een afscheid voor goed van de school. Als zU over enige dagen het einddiploma krijgen uitgereikt, wacht om de hoek de Arbeid met een hoofdletter die hen ln de kortst mogelijke fijd bet verschil zal leren tussen de school en de werkelijkheid. Klaargemaakt voor de technische en vak-eisen welke aan hen gesteld zullen worden, zjjn zwel. Wat weten ze echter van al die andere dingen, waarmee zjj te maken zullen krijgen. Reeds lang hielden deze proble men de leiding van de school bezig tot er een plan geboren werd, dat momenteel in uitvoering is. Elders waren scholieren, voor zij aan het werk gingen, gedurende enkele da gen bij elkaar gebracht om hun bij monde van speciaal uitgenodigde mensen wat meer te laten vertellen over al datgene wat behalve de kennis, welke op school werd opge daan, belangrijk kan zijn voor hun verder© leven, Het scheen echter juister om deze'lezingen te laten houden in schooltijd en wel als de slot-uren van een studiejaar. De directeur, de heer Pulleman, voelde voor de suggestie en ook de inspectie bleek geen bezwaar te maken tegen hei gebruiken van en kele uren van de laatste week van het schooljaar om de jongens wat „practische levenskennis" bij te brengen. Gistermorgen is de heer Merk be gonnen met een uiteenzetting over Sociale Wetten en Arbeidsbemidde ling, waarin hij de jongens de weg wees door de Sociale Wetgeving en zeer uitvoerig de rechten en ver plichtingen hieruit voortvloeiende, schetste. Verder staan nog op het program, ma lezingen over: Toekomstig Ar beidsmilieu (Hr. Oldenmunnikshof), Vrije Tijdsbesteding (Drs. H. J. A. Zaatl.Doel en wezen van de Politie (Insp. Wiliems van Beveren), Vak- en Jeugdorganisatie (Ds. P. J. Bar- nouw), Sexuele Voorlichting <dr. Nieuwenhuis), (voor Katholieken rector B. J. v. Houten), Lectuur en Waarderen van Kunst (I>. Nelisseru, Besteding van loon en zakgeld (C. Kteisterlee)Veilig Werken <hr. Sparrenboom) Hygiëne en Sport (Dr. A. C. Taverne) Iedere spreker heeft ongeveer drie kwartier tijd voor zijn onderwerp. De ervaring met de eerste lessen v/as uitstekend. De jongens waren oplettend en geïnteresseerd. 1949- Rob slaat de fles stuk en peutert het pa pier er uit. Wanneer h\J het ten dele reeds ver bleekte schrift ontcijfert, krabt hij zich van ver bazing achter de oren. Of zou dit tóch een (on gepaste) grap zijn? In de brief «taat. dat zes jaar geleden een zekere Christian Borg die de orief ook heeft onderte» kend samen met drie anderen schipbreuk heen geleden met de brigan tijn „Soïar" en dat zij er in zijn geslaagd het on bewoonde eiland Isie Diable van de Tubuai. archipel te bereiken „Help ons!" eindigt de brief: „wij hebben hon- bij slechts vijf dagen varen van Isle Diable ver- nog sporen van die schipbreukelingen zijn te ger." Weliswaar is de brief zes jaar oud, maar wijderd is. En hij is zelf ook nieuwsgierig ge- vinden, wanneer Rob de kaarten raadpleegt, ziet hij, dat noeg om te gaan onderzoeken, ol er misschien I «rT£i \S- >Cï.ï Geloei van sirenes en de felle gloed van hoog oplaaiende vlammen heb ben vanmorgen vroeg de bewoners van Schiebroek uit hun slaap opge schrikt, Even voor zes uur heeft de alarmcentrale van de Rotterdamse brandweer middenalarm gegeven toen vuur was ontdekt In een houtop slagplaats In de buurt van de Kastanjesingel. Zeer spoedig waren flings uitgerukte autospuiten, slangenwagens en een gereedschapswagen ter plaatse, maar toen al had het vuur ee» zo onrustbarende omvang aange nomen, dat aan redden niet meer te denken viel. Tien stralen waren nodig om de brand in een uur tUds te bedwingen. De schade is zeer aanzienlijk, de oorzaak van de brand nog onbekend. Grote zorg baarde de zich in de onmiddellijke nabijheid bevinden de nieuwe school, die ernstig gevaar liep, eveneens een prooi van het vuur te worden. Dank zij kundig overleg en krachtdadige maatrege len van de brandweer kon worden voorkomen, dat de brand zich naar de kant van het schoolgebouw uit breidde. "Wel werden de muren er van geblakerd en sprongen enkele ruiten maar deze schade is niet noemenswaard. Het blussen werd bemoeilijkt doordat water moest worden ge pompt uit de niet minder dan circa 250 meter verder gelegen Kastanjesingel. En veel water was nodig want de opslagplaats van afgewerk.t hout had een opper vlakte van 1600 m2 en stond ge heel ïn lichter laaie. Van alle kanten werden grote massa's wa ter ïn het snel om zich heengrij- pen.de vuur geworpen, terwijl ook de omgeving in het bijzon der het schoolgebouw, goed in de gaten moest worden gehouden. Omstreeks zeven uur was de spanning geweken, hét vuur was bedwongen ""en raen kon met de nablussing beginnen. Die heeft veel tijd gevergd want al het ver koolde hout moest uit elkaar wor den gehaald om te voorkomen dat de brand opnieuw zou oplaaien. De opslagplaats bevond zich mid den in een complex huizen in aanbouw en behoorde toe aan de Fa. van Vliet en Van Duist. Deze firma bouwt daar op net ogen blik 663 woonhuizen, 32 winkels en 8 pakhuizen, Naar ons werd meegedeeld zal de bouw ten ge- - De negertrcmpettlst Nelson Wil liams beeft Zaterdagavond op het jazzfestival in Scheveningen een overweldigende ontvangst gekregen. De kleurrijke, buitengewoon muzi kale wijze, waarop deze oud-trom pettist van Duke Ellington zijn ul tra-moderne bebop liet klinken deden zelfs de tegenstanders van. deze vermoderniseerde Jazz de kla re commercialiteit, die aan dit mu- vergeten. Een groot deel van dit succes kwam ook op naam van de egerpianist Art Simmons, die met z|jn trio. waarin een fenomenaal bassist, Nelson Williams een virtu oos accompagnement gaf. Onder de Nederlandse orkesten, die eveneens ovatie op ovatie kre gen bevond zich, naast het Haagse Birdland Kwintet, de Eindhovense Fox Hunters en de Haarlemse Jigg Rhythm Club, het Rotterdamse New-Orleansorkest .The Jazz Cen tre Band", Politie dregde gelukkig tevergeefs Honderden mensen stonden gis termiddag aan de Wallekant van de Rotte gespannen te kijken toen vier politiemannen tussen de Zaagmo- lenbrug en de fabrieksstraat bezig waren te dreggen naar een drenke- lingetje. De vierjarige Marietje P van B. uit de Frederiksstraat was de hele middag al onvindbaar geweest en tenslotte waarschuwde men de politie. Om half zes begon men te zoeken in het water, om half acht kwam van het politiebureau Rerg- singel het bericht, dat een klein meisje, Marietje P. van B. uit de E rederikstraat daar was binnenge bracht. Ze was kennelijk de weg kwijt en verlangde verschrikkelijk naar haar vader en moeder. En dat was het einde van een historie die gelukkig geen drama werd. Gemeente-publicatie bureau huisvesting Ter algemene kennis wordt ge bracht, dat de Chef van het Bu reau Huisvesting, Westmolenstraat 26, op Donderdag, 24 en 31 Juli a.s. géén spreekuur zal houden. Na de Vrijdag gehouden leden vergadering is het bestuur der voetbalvereniging DRZ als volgt samengesteld: A. de Visser, voorzitter; L. Meui- stee Jr. Rotterdamse Dijk 205 d, secretaris; P, Breedveld, penning meester; C. Heukels Sr. 2e voorzit ter; N. van Loopik» 2e secretaris; K. Scheffers, 2e penningmeester; J. van Heeten, commissaris. volge van de brand geen stagnatie behoeven te ondervinden. Aan de blussing hebben deelge nomen de slangenwagens 105, 102, 100, 104, 103, de g. 2 en de auto spuiten A 7 en A 12. Zij stond achtereenvolgens onder leiding van de heren J. Paul, D. Leeflang, hoofdbrandmeester A. W, Cossee en hoofdman H. van der Burg. De RE.T. heeft een aanvang ge maakt met het oplassen van rails volgens een Amreikaans procédé dat in Duitsland tot verdere ontwikke ling is gebracht. Het beoegde doel is de slijtage aan de zijkanten van de rails in de bochten gelijkmatig op te lassen. Aangezien de slijtage aan de boven kant van de rails veel geringer xs dan de zg. zijdelingse, kan op deze wijze worden voorkomen, dat stuk ken van de rails vroegtijdig moeten worden vernieuwd. De werkzaamheden worden uïtge. voerd door de firma Elektro-Ther- mit te Essen. Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM. Thuisreis: PHTDB (Walcheren) moet van avond om zes uur uit Cairo ver- trekken. PH—TDK (Amsterdam) werd van ochtend om kwart voor twaalf te München verwacht. PH—TEP (Pontianak) werd van morgen omstreeks tien uur te Frankfurt verwacht. PH—TDG (Gouda) is gisteravond om half tien uit Djakarta vertrok ken. Uitreis; PH—TDN (Vïaardingen) is gis teravond van Manilla naar Biak vertrokken. PH—TDI (Enschede) is vannacht om twee uur uit Bangkok vertrok ken. PH—TFG (Friesland) is vanmor gen uit Rangoon vertrokken. - PHTDD (Delft) Is vanmorgen omstreeks half zeven te Beiroet'ge arriveerd en wordt verwacht daar om kwart over tien te zijn vertrok- I ken. Bou wkerk.Oversell ïe begonnen De bouw van de door het archi tectenbureau J. P. L. Hendriks, W. v. d. Sluis en L. A. v. d. Bosch ont worpen r.k. kerk aan de burge meester baumannlaan te Rotterdam Overschie is opgedragen aan de aannemre de heer J. A. Dessing te Rotterdam, die reeds met kef grond werk begonnen is. In het begin van de volgende week zal een aanvang worden ge maakt met het maken van de Franki paalfundering. BU het ramen zemen heefi de 67- jarlge heer Takhcnberg in de Dirck H off straat vanmorgen om negen uur een dodelijke val gemaakt. Hij stond op een plank, die over een droogrek buiten het raam op de tweede verdieping van zijn. wo ning was neergelegd. Het droogrek brak af en de man viel op straat. Bij aankomst in het Coolsingelzie- kenhuis bleek hij te zijn overleden. Anders beperking van bewapeningsprogram, PARIJS. Naar in gewoonlijk be trouwbare kringen wordt vernomen, heeft de Franse regering Maandag de Amerikaanse ambassadeur, Dunn 'n memorandum overhandigd, waar in wordt verklaard, dat het Franse bewapeningsprogram zal moeten worden beperkt, tenzij de omvang van de Amerikaanse militaire orders aan Franse bedrijven belangrijk wordt uitgebreid boven de omvang welke tot dusver is toegezegd. De Amerikaanse ambassade heeft geen commentaar gegeven op de inhoud van het memorandum, dat aan Wash ington is doorgezonden. Te Washing ton hebben deskundigen op het ge bied van hulp aan het buitenland ge zegd, niet te weten, hoe aan de verlangens kan worden voldaan, aangezien de fondsen voor het door Frankrijk beoogde doel drastisch door het Congres zijn besnoeid. HEERLEN Eind Mei waren bijna 40.000 arbeiders en beambten in dienst van de Staatsmijnen. Het preciese aantal bedroeg: 39.019. namelijk 34.982 arbeiders en 4057 beambten. Onder die 34.962 arbei ders bevonden zich 18.858 „onder grond ers" en 16.094 „bovengron- ders. Op de vier Staatsmijnen zelf werkten eind Mei 29.286 personeels leden, op de chemische bedrijven 5408, op chemlebouw, het centraal laboratorium, het centraal proef station, de centrale werkplaatsor- fanisatie, het spoorweg- en expe- itiebedrijf en de haven te Stein 2148 en WJ het centraal beheer 2177 personeelsleden. SCHIÏSÏÏ AM Na een kortstondige ziekte overleed onze lie ve Vader. Behuwd- en Grootvader HENRÏ" WILLEMS" v. BEVEREN Weduwn. van W. B. H. A. Perstfn in de ouderdom van 74 j trit aller naam: Schiedam: H. Wiliems van Beveren 's-Gravenhage, 20 Juli 1952 Wald. Pyrmontkade 151 De teraardebestelling is bepaald Donderdag 24 Juli te elf uur op Oud Eik en Duinen te 's-Gra- venhage Vertrek van rouwkamer ..Simpllcitas" Hooikade 46 aldaar, te half elf. Bezoekuren der rouw kamer dagelijks van* 10—17 uur JUIST NU ADVERTEREN koeriersters De Wekcentrale, nummer 65470, wekt U per telefoon. Tuindersglaa in diverse ma ten. uit voorraad leverbaar voor volkstuin, kippenhok, zomerhuisje etc. Zeer con currerend. Bel op 6B735, Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Schie dam. Let op juiste adres Chroom Horlogebanden vanaf 3.ijzersterk. H. A. Dieterich, Horlogema ker—Goudsmid, Prof. Kam. Gnneslaan 98. Mevrouw van der Peest- Clement, Julianalaan 90 c, Schiedam, vraagt een flinke werkster voor één dag ln de week, liefst op Vrijdag, Aanmelden 's avonds na a Te huur xft-glaap kamer met ontbijt en keukenge bruik voor echtpaar of 2 dames. Te koop gevT,: oud huisje, leeg of ged. leeg. Brieven no.'S 518 bur, v, d. blad. Groot pak van 200 gram I Huishoudzeep ia Zwaar, dubbel-iluk I Folia' Sf Heerlijk Koekje Spotgoedkoop, 250 gram W Zaanse Koeken aq De Echte, pep, bu» Toffee's de Luxe jq 100 Gran, IV Blikjes Toffee's mj- Handige verpakking, per blikje Zomer Jams jb Bessen. Bramen, Pruimen jC pofien m 9 Ana"aS Par Blik 136—94 Havermout nn Snelkokend, 500 Gram JL Cervelaatworst ja 100 Gram MAAKT U HET LEVEN GOEDKOPER' GEVRAAGD. Leeftijd circa 16 Jaar. Prettige, afwisselende werkkring. Pers. aanmelding in ons filiaal Schiedam, Oranjestraat i hoek Lange Nïeuwatraat.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2