Leger dwingt Faroek tot Als banneling troonsafstand HET ROTTERDAMSCH PAROL Sterke Britse vloot uitgevaren „Vliegende schotels' op radarscherm Eva Peron (33 jaar) vêrlen Was stiefmoeder naast Ingamiste moordenares? Vader en twee kinderen bij ongeluk verdronken bracht: Britten hebben nieuw wapen het zeegat uit A Straaljagers te langzaam Chauffeur verblind; een dode, een zwaar gewonde ARGENTINIË ROUWT machtigste trouw Gewezen actrice was van Westelijk halfrond Aanhoudend koud TRAGEDIE IN BOVENKARSPEL Eén kind stierf binnen 36 uur; bij ander kind vergiftiging geconstateerd Relletjes in Belgische kazernes Ambonees schiet kampgenoot neer Avro-bestuur licht Koningin stuurt rouwtelegram Bestelauto stort in Hollandse IJssel; knecht uit laadruimte bereikt wal besturen in Granaat ontploft in handen van militair Sneltrein op Java aangevallen en uitgeplunderd Geen vliegtuig meer veilig Nederlandse trawler zendt SOS uit Kind verminkt door woeste hond 12e Jaargang, no. 175 Maandag 28 Juli 1952 Red. ec Adm. Lqnge Haven 141. Schiedam. Tel. 49300 - Afaona prijs: per week 0,47, per kwartaal 6,05. losse nummers ƒ0.10. Uitgave N.V. De Niéuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Bant te Botterdam Directeur: B. de Vries. CAÏRO. Ex-koning Faroek van Egypte is.met z«n jonge echtgenote Narriman en zijii zeven maanden oude zoon Ahmed Foead, de nieuwe koning, te wiens gunste Faroek Zaterdag, onder pressie van Egypte's „sterke man", generaal Naguib, af stand van de troon had gedaan, naar Capri onderweg. Vandaar zal hij, volgenswelingelichte lieden uit zijn gevolg, naar Brazilië gaan: Al te moeilijk zal daar het leven van de banne ling niet zijn: onlangs heeft hö ongeveer dertig million gulden naar Brazilië laten overmaken. T Zaterdagmorgen omsingelden troepen onder-leiding van géneraal Naguib bet paleis van Faroek. Op het middaguur tekende de koning zijn abdicatie, „op verzoek van generaal Naguib'4. Om zes uur 's- avonds stoomde de ko ninklijke familie aan boord van het jacht „Mahroessa" de haven van Alexandrië lilt. En nog enige uren later verlieten stérke Britse vlootcen- heden de havens van Malta en Istanboeb met speciale instructies. Het was een bleke, plotseling ver ouderde, snikkende Faroek, die, vóór de „Mahroessa" hem in. de ballingschap meevoerde,afscheid nam van een aantal ministers en vertrouwelingen. De nieuwe ko ning, de zeven, maanden oude Ahmed Foead. lag toen in de ar men van de jeugdige koningin Nar riman. Hij zal bij zijn ouders blij ven, tot hij zeven jaar Oud is; daar na zal hij, zo luidt de afspraak, naar" zijn land terugkeren. In de tussen tijd zal een regentschapsraad van drie leden de koninklijke bevoegd heden waarnemen. De werkelijke macht echter be vindt zich op het ogenblik in han den van het leger en meer in het bijzonder van die van zijn leider, generaal Naguib. Welke redenen er Naguib toe hebben geleid, na'zijn gedaagde staatsgreep van enige da gen geleden de koning te verjagen, is niet geheel bekend. "Vast staat wel, dat vele officieren hevig op Farcek waren gebeten, omdat men hem cc van verdacht, het zoge naamde „wapenschandaai" in de doofpot te hebben gestopt, Tijdens do oorlog tegen Israel werden aan het Egyptische leger oude. on deugdelijke wapens geleverd en de officieren wijten daaraan hun ne derlaag in die strijd. De haat van deze militaire kringen tegen de ex-koning kwam duidelijk tot uiting na het vertrek van Faroek: jonge officieren sloegen, toen in de open bare gebouwen portnrtléff'van- de" koning in stükkèn. Gisteren, nog gêcn 24 uur na de uittocht van Faroek, sloeg generaal Naguib opnieuw toe. Talrijke in vloedrijke aanhangers van de cx- kening, van wie velen zich reeds hadden gereed gemaakt voor de O? hetzelfde tijdstip dat Faroek's jacht te Alexandrië zee koos, lichtten op de rede van Malta en in de Gouden Hoorn bij ïstanboel eni ge Britse oorlogsbodems het anker. Niemand kan zeggen, wat er dreigt in het Nabije Oosten; maar goed ziet het er nief uit. De Britten weten dat beter dan wie ook. Zij zeggen: wij moeten op alles voorbereid zjjn. Mis schien brengen hun schepen, koer send naar;, het Oosten, morgen het gebruikelijk saluut aan het zich naar het Westen'spoedend luxueuze vaar tuig met de Egyptische vlag. De ko ning Is aan boord. Hij heet niet Fa roek; -hij .heet Foead en is zeven maanden oud. Wij ih Europa hebben al veel koningen zien vallen. In som mige gevallen moest de tragiek van het gebeuren wel veler hart bewe gen. Met Faroek's lot zullen maar weinigen, zijn begaan. Hij was een figuur, meer bekwaam tot intrigues- en uitspattingendan tot het leiding geven aan de ontwikkeling van een ontwakende natie. Wie kan sympa thie voelen voor de vorst1 van een arm land, die op één avond een mü- lioen verspeelt, aan, de roulette? Wie kan eerbied hebben voor een koning, dieteoor een machtsspreuk een ander zijn verloofde .afneemt en -er zelf mee tróuwt? Nee.-' •niemand hoeft tranen té'plcngen over. Faroek. Er is geen reden tót' beklag. Maar er is wel reden tot bezorgdheid. T-T ST legér is nu-baas in Egypte, heet. het Wat is het leger?. Zijn dat de soldaten en officieren geza menlijk? In dit geval zeker niet. Het komt eenvoudig hierop neer, dat eén groep officieren onder generaal Na guib. zich van de macht heeft mees ter gemaakt, Naguib zegt, dat hij de leiding van de staat weer wil over dragen aan parlement- én regering. We-kennen het lied en we kennen dc wijs. Wat, als parlement en regering anderswillen dan Naguib? Naguib, die Faroek verdreef, zal zich zeker Zie verder pag. 7 vlucht," wérden gearresteerd. Vijan den., van de ex-koning, die in de ge vangenissen zaten, werden daaren tegen vrijgelaten. Tevens riepde nremier, Aly Maher Pasja, twee fel le tegenstanders van Faroek, de lei ders van de Wafd-partij Nahas Pasja eri Se rag en Din Pasja, die in hetbuitenland verbleven, naar Calrciterug. j Dit alles gebeurde, terwijl in de straten '-van Caïro de militairen, 'met tanks, 'en pantserwagens, een krachtig machtsvertoon ontplooiden, Nodig was dit overigens niet, want, totnogtoe in ieder geval, ;hebben de. Egyptenaren de machtsovername door het leger inet kalmte aanvaard. Van het staatsmanschap en- de maatregelen van generaal Naguib en: zijn medewerkers zal het afhan gen, of deze kalmte .blijft gehand haafd. In ieder geval de Britten', schijnen daarop niet geheel gerust te .zijn: voor dó Egyptische kust drijven hun oorlogsbodems en in de Sue2kanaalzone staan hun troepen gereed om op het eerste alarm In te grijpen. WASHINGTON. Zelfs de meest sceptische twijfelaars begin nen nu te geloven dat de geheim zinnige vliegende schotels niets met gezichtsbedrog te maken heb ben. De Amerikaanse luchtmacht heeft bekend gemaakt, dat straal jagers Zaterdagnachtgeprobeerd hebben, boven Washingten „onbe kende voorwerpen" te onderschept penj dié door radar waren ont dekt. De straaljagers slaagden er echter niet in contact tot stand te brengen. De luchmacht deelde Zaterdag nacht mee, dat een cóntróiestaticm beheerd rloor hot bestuur van bur gerluchtvaart. door radar tussen vier en twaalf niet te identificeren voorwerpen boven Washington heeft gesignaleerd. Het station waar schuwde de luchtmacht cn twee ZWOLLE., Zaterdagavond om-, streeks elf uur heeft een ernstig ongeluk bpdeZuiderzeestraatweg te Oldebroek één. dode en een ern^ stig gewonde geëist. Een inwoner' van Groningen, die met zijn fami lie per auto op weg was naar.Hóek van Holland om zich vandaar per bóotboot voor vacantie naar Enge land te, begeven, werd vermoede lijk .verblind 'door het licht van hein tegemoetkomende.rijwielen. Hij verloor de macht" pvér. Het stuur- en raakte op de linkerzijde van dé weg het gemeenteraadslid JSpijkerboer en zijnechtgenote;, 'die' zichper 'fiets ürt het dorp naar hun.woning begaven. De 65-jarige mevrouw Spijkerboer-Schuld werd op slag gedood. De heen-; Spijker boer werd in 'zeer zorgwekkende toestand naar het Sophinzieken- huis te Zwollevervoerd. De auto kwam tegen een boom. tot stil stand. Een buitlende dame liep een lichte hoofdwonde, op. BUENOS AIRES. Zaterdagavond is mevrouw Eva Peron, de echtge note van de Argentijnse president Juan Peron, op 33-jarige leeftijd over leden. Ofschoon zïj in de republiek geen officiële functie bekleedde de actie om haai* tot vice-president te benoemen bleek tot mislukking ge doemd nam ziï in het land een voorname positie in. Men heeft de gewezen toneelspeelster, die onbetwist de eerste vrouw .In Argentinië was, wel eens „de machtigste vronw van het'Westelijk halfrond" genoemd om de Iiivloed, welke rij uitoefende op de staatszaken en op de publieke opinie In haar land. Na haar overlijden, aan een ziekte, die nóóit genoemd werd, doch waar schijnlijk kanker was, zal zü voor bepaalde groepen voortleven als een legendarische nationale heldin. De twee Duitse professoren, te elfder ure naar Buenos Aires ont boden, hebben haar leven niet kunnen redden. Met korte tussen pozen verschenen Zaterdag bulle tins, waaruit de ernst van haar toe stand duidelijk werd. Het bulletin vóór haar overlijden deelde mede, dat zij bewusteloos was. Het deed grote mensenmassa's naar! het pre sidentieel paleis stromen en naar de kxantenbureaux. Toen het bericht van. haar dood bekend gemaakt werd, stond hét openbare leven als •mét één slag stil. Het gedrang van de Argentijnen, die langs de. baar'defileren, was' 'de eerste uren zo groot, dat velen onder de. voèt geraakten. Dinsdag zal de begrafenis plaats hebben. Uit alle hoofdsteden van.' de we reld; komen telegrammen mét rouwbeklag binnen. O.m. hebben president. Truman.koningin Eliza beth van Engeland, president Auriol van Frankrijk en president Einaudï van Italië telegrammen gezonden. Maria Eva Duurte Peron is van eenvoudige boerenafkomst en heeft na de dood van haar vader een armoedig bestaan geleid als „extra" voor dé film. Zij kwam in 1944 met kolonel Juan Peron, destijds minister van Arbeid en Sociale Zaken, in contact, toen zij toneel voorstellingen. organiseerde voor de slachtoffers van een grote aardbe ving. In October 1945 belandde Peron door een staatsgreep in de gevan genis. Samen met kolonel Domingo Mcrcante leidde Eva Duartc daarop een betoging om zijn vrijlating te eisen. Enige dagen tater werd Peron vrijgelaten en benoemd tot minister van Oorlog cn vice-presi dent van Argentinië. n-Van Maandagavond :ót Dinsdagavond: i veranderlijke bewol- ring met enkele iuien,. sommige met i Shweer;' Zwakke tot fiatigè -wind uit uit- lenlopcnde richtingen. Weinig verandering in temperatuur. 20'JuH'zon op 4.57 on- der' 20.34: maan op 13.22 onder 22.34. HET WEER VAN VANMORGEN UUR Station weer Max.temp Néerj), Wind m/s Gisteren in 24 u usio Zw. bew. Windstil Stockholm Mist Z.Z.O, Z Helsinki Geh.bcw. Windstil Edmburgn Zw. bew, N.w. 5 Londen Half bew. Wjf.W, 2 KopenhagenRegen W. I Amsterdam Regenbul W.Z.W.4 Zürich Locarno Genéve Parijs Bordeaux Nice Berliio Frankfurt MUncbeo Wenen Regenbul 0.2 Regen ZW> Onbew. N.N.W. 3 Zw. bew. N.N.0.4 Geh, bew. N.W.2, Zw, bew. Q.N.O, 2 Regen W, 4 Regen W.Z.W.4 Licht bew. Z.0.6 16 C 20 0 18 0 17 19 17 19 0,1 32 0 28 0 32 0 27 0 30 0 28 0 23 0 27- 0 29 0 25 0 -IVan onze correspondent! BOVENKARSPEL. Nog nooit beleefde BovenkarspeL een sensatie als die, welke daar dezer dagen ontstond toen het hekend werd," dat eejn der inwoonsters bigamie pleegde toen ze er vier jaar geleden in het huwelijk tr»d mét een -weduwnaar met twee kinderen. Noz nooit ook speelde zich in dit rustige dorp zplk een tragedie af als die welke op de ontdekking van haar dubbel: ïprfrèlUk volzde. Teren de bewuste bigamiste toch is thans 'dé ernstige verdenking gerezen, dat zij een poping heeft ondernomen haar beide stiefkinderen .te-, vergiftigen. Bij eeri: dér kinderen zyn in een Amsterdamsziekénhüis Vergiftigings verschijnselen. geconstateerd. Het oudste kind is dezer dagen plotseling binnen 36 uur overleden. Op het lijk je is sectie verricht. De resultaten daarvan zijn nog niet bekend. In de St, Martmusstraat te Boven- karspel woont het gezin van de los werkman Jaap Dekker. Zijn eerste vrouw schonk hem drie kinderen. Toen een daarvan- kwam te overlij den trok de vrij zwakke moeder zich dat 7o sterk aaiv dat ze korte tijd later zelf ook stierf De man- had "hulp per advertentie een huishoudster. Een, juffrouw uit Amsterdam nam de zorg voor het gezin en de kinde ren op zich. Ze was. ongetrouwd, zei ze en na enige tijd besloten Dekker en zij'in .het huwelijk te treden. Toen er opnieuw twee kinderen 'kwamen, trok zij zich van de kinderen uit het eerste huwelijk van hriar man maar weinig meer aan. Spoedig werd er. schande gesproken over de wijze, waarop zij ze behandelde. Het spektakel begon enkele weken geleden.Er verscheen een man, waarmee de vrouw getrouwd bleek te zijn. Daarop werd begin vorige week een der oudste kinderen ziek. Toen het overleed werd, hoewel de symptomen enigszins vreemd waren geweest, kinderverlamming vastge steld. Donderdag j.l. moest het andere kind uit het eerste huwelijk in Am sterdam worden geopereerd aan een beengebrek. In dehoofdstad deden zich merkwaardigerwijs ook bij dit kind dezelfde ziekteverschijnselen voor als bij dat,.hetwelk juist was overleden. Bij Onderzoek wees alles op vergiftiging. Daarop is de politic in de zaak gemengd en. werd de vrouw In voorlopige hechtenis ge nomen. Wat haar' zaak ernstiger maakt is de omstandigheid, dat zij zich; er wel eens over schijnt te heb ben uitgelaten wel een middel te zul len vinden zich vaïv haar stiefkinde xen te ontdoen, straaljagers stegen op van een ba sis te Newcastle (Delaware), 150 km van Washington, Deze vlieg tuigen verschenen op het radar scherm van het s+ation van de bur gerluchtvaart en werden naar ver scheidene van de objecten geleid. In een verklaring zegt de lucht macht: „Een van de piloten heeft ge rapporteerd,. vier lichten te hebben gezien, naar schatting 16 km voor hem, iets boven hem. Hij had ech ter blijkbaar geen snelheid ge noeg om de voorwerpen dichter te benaderen. Zij verdwenen voordat hij ze kon inhalen". Later rappor teerde dezelfde piloot een constant licht te hébben waargenomen, dat in ongeveer een minuut verdween." Het is de tweede maal binnen een week dat niet; te identificeren voorwerpen door radar zijn waar genomen boven of .in de buurt van Washington. (Van onze correspondent) BRUSSEL- Nu voor vele .mili ciens er achttien maanden diensttijd op zit sn de Veelbesproken tweejari ge diensttijd gehandhaafd blijft ondanks het feit, dat de regering de mogelijkheid van verkorting had doen doorschemeren rijn de laat ste tijd In enkele Belgische kazernes opstootjes uitgebroken. Te Namen zijn ongeveer 75 mili tairen, die na een nachtoefening aan een protestbetoging hadden deelge nomen, gearresteerd. In de Brusselse randgemeente Etterbeek leidde een betoging tegen de tweejarige dienst plicht tot vechtpartijen. Hier en daar liepen soldaten bij wijze van protest met eéh rouwband rond. DEN HAAG. Koningin Juliana heeft aan de president Peron, een telegram van deelneming gezon den naar aanleiding van 'het over lijden van zijn echtgenote. Namens Prins Bernhard is ten huize van de overledene een krans bezorgd. Onze gezant in Buenos Aires» dc heer B. Kleyn Molekamp, bracht een bezoek van rouwbeklag bij de Argentijnse minister van Buiten landse Zaken. De Nederlandse re gering zond een krans. '.(Van onze correspondent) GOUDA. Drie personen, een rader en,zijn twee kinderen, xtfu Zaterdagavondom half zes b|j,Ou derkerk a. d„' IJsel om. het leven gekomentoén een bestelauto van dc dagelijkse bodedienst Ouderkerk— Gouda in de Hollandse IJsel reed. Een vierde inzittende wist zwem mend; dé .wal te bereiken. Het on geval gebeurde bU een bocht in de rivierdijk, op precies dezelfde plaats waar elf jaar geleden 16 Inzitten den van een autobus verdronken. De 44-jarige heer F. van den Heu vel was met zijn-bestelauto op weg naar,_,.'|fiiiè.* Zijn kinderen, de 13- -jarige Jan en de 7-jarige Rietje, die vacantie hadden, .waren bü hem in de cabine. De knecht, de 19- jarige P. den Ouden zat achterin de laadruimte. Op,-een gegeven ogenblik moet er iets met de auto zijn gebeurd; Om onbefeende redenen heeft de be- -stuurder sterk :geremd. Maar hij heeft, niet kunnen voorkomen, dat dé wagen' door een ijzeren hek in de rivier stortte. Het was juist hoog water. Even bleef de wagen rechtstandig drijven, Van dit korte ogenblik maakte de heer S. Oosteróm. die te hulp was gesneld, :gebruik het por tier te openen. Maar toen hij Rietje v. d. Heuvel trachtte te grijpen sloeg de auto om. en verdween ge heel onder water. Blijkbaar hebben de drie slacht offers nog kans- gezien onder water uit de cabine te komen, want toen men de wagen geruime tijd later op de dijkvoet had getrokken, was deze ruimte leeg. Na ruim een uur haalden dreg gende schippers en politie het zoon tje en vervolgens de vader op. Om streeks 10 uur werd het dochtertje pas gevonden. De enige overlevende van dit ver schrikkelijk ongeluk» de knecht P. den Ouden, had synthetische lak in ogen en mond gekregen en werd naar het Gouds ziekenhuis overge bracht Zijn toestand is ernstig. HILVERSUM In een zg, „klein appèl heeft het AVRO-bestuur Zaterdag de gewestelijke besturen ingelicht over de jongste gebeurte nissen in de AVRO.. Alle geweste lijke" besturen hebben verklaard, dat "zij het beleid van het AVRO- bestuur en de genomen maatregelen zonder enige uitzondering volledig goedkeuren. Zij hebben zich be reid verklaard om AVRO-leden, die uit ..eerlijke belangstelling behoefte gevoelen aan meer voorlichting, In lichtingen te geven. HEERLEN. Tijdens de militaire oefeningen, die in het afgelopen weekeinde in Zuid-Limburg werden gehouden, is ih de handen van de militair K. Soons uit Lutterade een rookgranaat tot ontploffing geko men, De jongen zal waarschijnlijk zijn beidé handen moeten missen. Ook werd hij "zwaar aan de borst gewond, zodat zijn toestand Zondag zorgwekkend moest worden ge noemd. Omstaande militairen liepen lichte verwondingen op. EMMEN In het Ambonezen kamp te Geestbrug, .gemeente Go®- terhesseien (Dr.> heeft Zaterdag de 36-jarige L. S. zijn'IS-jarige kamp genoot J. M. met vijf kogels uit;een cylinderrevolver doodgeschoten. De aanleiding hiertoe schijnt te zijn, dat M. enige malen, .tegen de wil van de vader contact" heeft 'gehad met de 14-jarige dochter, van S. Na de daad durfde niemand hem nade-' ren, omdat- hij,, met zijn revolver; 'P-A hem overmand 'ten overgebracht naar Sleen. DJAKARTA. Zaterdagmiddag hebben guerilleros van de Daroel Islam de sneltrein van Bandung naar Djokjakarta tot ontsporing gebracht en uitgeplunderd. Van de züde der spoorwegen werd verklaard, dat dit het ernstigste spoorweg-incident is geweest, dat ooit in de Republiek Indonesië is voorgevallen. De trein, die niet van het gebrui kelijke escoite voorzien was, werd in het bergachtige, gebied ten Zuid- Oosten van Bandung overvallendoor een gueriila-bcnde ter stérkte van ongeveer 30 man; Het is nog niet be kend of er slachtoffers te betreuren zijn. Kind overleden na trap van een paard TWISK. Zaterdagavond- is in de Noord-Hollandse gemeente Twisk een noodlottig ongeval gebeurd, dat aan de twee en een halfjarige G. Metselaar het levén' heeft gekost. Toen het kind, na met zijn broertjes in de boomgaard -te hebben ge speeld. naar huis terugkeerde, werö- het. toen' het achter een paard om liep, door dit .dier :n de buik ge-' trapt. Operatief ingrijpen heeft niet meer mogen baten. Een van de eerstendie Puck Brouwer gelukwenste met het behulcn van een zilveren me daille in de 200 meter hard lopen voor dameswas Fanny Blankers-Koen, die ven harte meeleefde met hec fraaie succes van haar vriendin. Een harte lijke omhelzing was de beloning voor dc Jcmnfne prestatie. Een enorm slot van de athle- tiek-week. Zondagmiddag, enige 7«inuten voor half vijf, kwani het wondermensZatopck het Olympisch Stadion binnenstor- mcjt. Ook de Marathon heeft hij voor zijn refceninp genomen, Dri,t (jn-uden medailles won dc Tsjechische kapitein. Hij werd de held van deze Spelen. Toch nok een Nederlandse op het ere-plat form. Puck Brou wer veroverde 'n ticeede plaats op de 200 meier. Haar tijd was bijzonder goed: 242. Een teleurgestelde Marjorie Jackson. Zij heeft de prestatie ran Fanny in '42 -niet kunnen 'terJ14lenr°BüOTdat ztj het stokje btde wissel liet vallenver speelden de Australische dames hun kans bij de estafette. Ook hier won Amerika. Duitsland werd tweede. Goud voor de Amerikaanse heren op de 4X100 meter én voor de Jamaicanen op de 4X400 meter. Het xvaterpolozevental over winningen op Argentinië en Zweden. Irma Het/ting-Schuhmacher. Nel Garritsen en Hannie Tér- meulen in de finale 100 meter vrije slag resp. 200 meter schoolslag. K__7 LONDEN. Engeland beeft een geheim wonderwapen. De snelste, bommenwerper ter wereld is niet Veilig meer voor dit raketachtige projectiel, dat met razende snel heid door de lucht klieft en in staat iszelf z|jn doel op te zoeken. Een „fantastisch wapennoemde Chur chill's schoonzoon, minister Duncan Sandys, het Zaterdag, toen hij aan kondigde. dat de raketten binnen kort in productie zonden komen. Het geleide projectiel/dat énorme hoogten kan bereiken, werpt zijn aangebouwde raketten in de lucht af cn suist dan op eigen kracht verdei'. Het nieuwe wapen kan een snelheid van 3250 kilometer per: uur bereiken! De wendbaarheid is vier a vüf keer zo groot ais van een straaljager. Na het loslatenvan de raketten zoekt bet projectiel, dat ook een atoomlading explosieven kan vervoeren, door. middel van in gebouwde, ingewikkelde electroni- sche apparaten zelfstandig zijn doel op. Door de grote snelheid en de ongelofelijke wendbaarheid kan geen straalvïiegtuig meer ontsnappen. De experimentele phase van hst onderzoek was in regeringslabara- toria geschied en thans zouden deze gegevens aao een aantal speciaal uitgezochte firma's worden ver strekt, die het wapen verder zou den hebben te ontwikkelen. Meer dan honderd Britse firma's waren bij de verschillende stadia van het proces bètrokken. Een deel van de experimenten ia in Australië genomen in de woestijn bfj Woomera. Met de restrictie, dat vermoedelijk tijdens de verdere ont wikkeling nog vele moeilijkheden; te .overwinnen zuilen zijn, hebben experts van het nieuwe wapen over het algemeen grote verwachtingen. „Sea-Otter" keert zonder resultaat terug SCHEVEKINGEN RADIO Eon Nederlandse trawler riep Zondag middag 'om. een uur North-Forèland- radio op met S.O.S.-seinen. Verder werd niets meer van het schip ver nomen, dat zich vermoedelijk ze ventig kilometerWestelijk Hoek van Holland zou bevinden. Een „Sea-Otter" van het vliegkamp Val kenburg is onverrichterzake op zijn basis teruggekeerd, nadat drie uur lang de zee ten Westen van Hoek van Holland was afgespeurd. LEIDSCHENDAJM. Het zesjarig dochtertje van'dc familie V. aan de Kostverlorenweg te Leidschcndam is. teen het buiten speelde, plotse ling aangevallen door ccn hond. Het gezicht van het meisje werd hierbij zoAvreselijk verminkt, dat gevreesd wordt, dat zij voor het leven ongelukkig zal blijven. Met hoge koortsen is het meisje opge nomen in het ziekenhuis St. Anio- niushove te Voorburg.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1