Schiedamse politie begint met preventief werk NET MEISJE a<;ünda Voorlichtingsdienst moet publiek én politie helpen Sluitingsbij eenkomst jeugdrecreatie TOCHTEN VOOR PAROOLLEZERS ALBËRT H£!JN maakt U het leven goedkoper! DE A VONT HE EN VAN KAPITEIN ROB Diploma-uitreiking Techn. School Geheime wapens beproeven in Monopole SZC-dames spelen gelijk Als het weer het maar toelaat Prijsvraag voor oorspronkelijk filmscenario Amerika verstoord over amnestiewet in Oostenrijk Desafeest werd een bloedbad Frans-Duits débat over Saar Athleten terug koeriersters WEER 10 EXTRA KOOPJES onder hel motto PAK IN" Cindereliarepen Chocoladehagel 29 25 49 69 29 9 Dinsdag 29 Juli 1952 Voor vele door en door fatsoenlijke burgers hangt er, ondanks een per- aooniyke afkeer van het kwaad, een romantisch waas van avontuur rond de „penose jongen", de dief, die met een kraak zich een fortuin weet toe te eigenen; de Inbreker, die dank zy slim overleg een antieke boedel van omgeving en eigenaar weet te doen verhulzen, Er zün niet weinig mensen, die ergens in hun hart toch wel bewondering hebben voor die lieden, die" kans xien om met grote geslepenheid de wegen naar de brandkast of de waardevolle collectie weten te vinden..Dit beeld wordt meestal van politie zijde niet gecorrigeerd. Mon moet dus toezien, hoe de fabel en de legende voortgroeit, terwf}! men dagelijks stoot op een werkelijkheid, die geen enkele gelijkenis vertoont met de situaties in detective-romans of de fanta sieën van lezers, die kranten-verslagen op hun eigen manier met sappige bijzonderheden opvullen. Het wordt hoog tijd, dat er een einde komt aan het beeld van de handige misdadiger en zijn in de boot genomen slachtof fers. immers, er zijn maar heel weinig handige misdadigers. Er zijn wei veel slachtoffers door eigen schuld. en branden kan men geadviseerd worden. Niet het laatst zal de medewer king van de mensen aan het werk van de politie en de recherche tot een spontane moeten worden. Spontaan m het ongerept laten van plaatsen, personen en situaties, die door de hand. van misdadigers beroerd zijn; spontaan in het heipen voorkomen van de misdaad. Reeds nu kan men op hel Hoofd bureau in de Lange Niemvstraat. afd. Recherche terecht om ïnlich- I tuigen aangaande veiligheids- en beschermingsmaatregelen, want in alle stilte en voorlopig nog op be. scheiden schaal zyn wij de eerste stad m Nederland waar deze afde ling is gaan werken. U zult er nog wel meer van horen, mits men van U hoort. Om met die misdadiger te be ginnen. Zy beschikken over het algemeen niet over meer dan middelmatige kwaliteiten. Onder hen zijn vele psychopathen, die in verstandelijke gaven ver achter blijven bij die van hun slacht offers. Velen van hen komen dan ook tot misdaad doordat zij uitge lokt worden. Het wordt hun zo gemakkelijk gemaakt, dat zij geen weerstand kunnen bieden aan hun drang om anderman's goed zich toe te "eigenen. Omdat de criminaliteit nog steeds stijgende is, wordt het hoog tijd, dat er iets aan gedaan wordt, Niet door oplossing van de mis daden achteraf, maar door voor koming ervan. Alle „potentiële" misdadigers bij voorbaat opsluiten is niet alleen volkomen onwettig, maar onmogelijk. Van veel groter belang is het de kansen tot het plegen van misdrijf te verkleinen door oplettendheid en medewer king. Onlangs werd hier in Schiedam ingebroken in een kantoor. Er was daar een kluis aanwezig. Niette min had de betrokkene het handi ger gevonden een grote hoeveel heid geld zo maar in zijn bureau lade te leggen. Met een schroe vendraaier kon die geopend wor den. Tal van andere inbraken zijn het gevolg van het ontbreken van de elementaire beveiliging. In sommige huizen pronkt men met kostbare collecties aardewerk^ met Perzische tapijten^ en met oude schilderijen, terwijl de afsluiting van de achterdeur bestaat uit een huis-, tuin- en keukenslot, waar op men 's nachts voor alle zeker heid de sleutel maar laat zitten. Een doorgedrukt keukenraampje stelt de hele inventaris open voor de gaande en komende liefhebber. Een van de recente inbraken 'door jeugdige personen in Schie dam was niet van tevoren opge zet; kwam plotseling in het hoofd, der betrokkenen op ep kon als kinderspel worden uitgevoerd. „Verzekering dekt de schade" is de eerste gedachte bij het horen van zo'n geval, of men heeft een zodanig vertrouwen in de afdeling recherche, dat men zelfs eerst peT- soonlyk een3 goed gaat snuffelen en dan de chaos ter oplossing aan de gewaarschuwde politie laat. Dan vindt men dotten van vinger afdrukken. die later blijken toe te behoren aan het slachtoffer, dat eerst op eigen houtje Sherlock Holmes Is gaan. spelen. Hat men de politie daardoor kostbare aan wijzingen omtrent de methode van de inbraak, stille getuigen en ge maakte fouten ontneemt, komt bij velen zelfs niet op. Bij een on geluk op straat heeft men nu langzamerhand wel geleerd, dat men de komst van de dokter moet afwachten; bij een misdaad begint men zelf maar vast de diagnose te stellen. Hoe groot het sportieve element van het oplossen van een misdaad ook mag zijn; de Schiedamse po litie. in het bijzonder de afdeling recherche, voelt er niet zo heel veel voor die sportiviteit gemeten te zien door de hoeveelheid stom miteiten, die begaan worden. Po pulair gezegd: „Dat is niet leuk meer." Bovendien ziet zij de taak van de politie toch wel anders dan inspringen achteraf. De dragers van het gezag lopen o.a, geünifor meerd rond om als waarschuwing vooraf te fungeren. Surveillance op straat heeft de bedoeling voorkoming van fouten met allereerst het opsporen en straffen ervan, al blijkt ook dat nodig. Voorlichtingsdienst Deze gedachtengang vervolgend, is men in Schiedam tot de conclu sie gekomen, dat een voorlichtings dienst als onderdeel van de poli tiële taak geen overbodige luxe is, Zo'n dienst zou men dua gratis moeten kunnen raadplegen voor het verkrijgen van inlichtingen over de beveiligmg van zijn have en goed. Een schat van ervaring staat die politie immers ten dienste- Bij het opsporen van misdaden heeft men zoveel werkwijzen gehanteerd ge zien, dat men onder hand wel weet wat er zo al op dit gebied te koop kan zijn eu hoe het voorkomen kan worden. Een betere beveiliging maakt net de misdadiger bovendien moeilijk Hij is niet in een handomdraai klaar en we?. Hij moet tijd nemen; wordt zenuwachtig, maakt meer fouten, loopt sneller ra de gaten. Allemaal factoren, die remmend kunnen werken op die figuren, die alleen op het gemakkelijke genre door de knieen gaan cn die hinder palen voor de echte „zware" *- len zijn. Hoe moeilijk is niet be trapping op heter daad. Wat komt er allemaal met voor kijken eer wettig én overtuigend bewijs gele verd zijn. Het gebeurt zo vaak, dat de Politie wel weet wie dat een bepaalde kraak gezet heeft, maar tussen weten en bewijzen liggen precies de groene tafel, de kennis der verdedigers, van wet en men sen bijaldien de buitenkant van het Huis van Bewaring en alles bij elkaar... de onachtzaamheid, van de slachtoffers. Veel nut Nieuw is zo'n dienst niet. Ten minste niet in de geschiedenis van ■de politie in het algemeen, In 1920 begon men m Duitsland oog te krijgen voor de betekenis van pre ventieve actie tegen de misdaad. In Berlijn kreeg vanaf 1921 het pu bliek aan de „Beratungsstelle" des kundig advies in alle zaken de bevei liging van persoon, huis en goed betreffend. Zelfs werd in Saksen het hebben van zulk een dienst ver plicht gesteld. Kopenhagen volgde in 1934. In Zweden en Finland, ja In heel Scandinavië groeiden de inlichtin gendiensten uit tot zelfstandige af delingen met een schat van mate riaal, permanente exposities en een geheel zelfstandige organisatie. Het politieland bij uitstek Engeland heeft al lang „Police Advisory Offices". De Internationale Organi satie ter Bestrijding van de Crimi naliteit raadt dan ook de oprichting van deze diensten met klem aan. Wat men beoogt Wat kan zo'n inlichtingen-dienst zich om ie beginnen tot taak re-1 kenen. Allereerst natuurlijk het doen doordringen van de persoonlijke verantwoordelijkheidszin bij de mensen, vooral bij die personen en instellingen, die door hun bezit de ogen en de trek naar géld op zich gericht zien. Zij moeten ervan over tuigd raken, dat behoorlijke be schermingsmaatregelen genomen moeten zijn. Zij moeten de politie in de arm nemen om hen over hun beveiliging te adviseren. Een stap verder-gaand kan de in lichtingendienst reeds te hulp wor den geroepen voor men huizen, kan toren of fabrieken bouwt, zodat vei ligheidsmaatregelen tijdens de bouw genomen kunnen worden, en even tuele installaties tijdens het op trekken kunnen worden aange bracht. Zo'n dienst moet de bevolking min of meer m de alarm-toestand brengen en houden, die nodig is om ervan overtuigd te raken, dat het zin heeft om raad in te winnen, en zichzelf te beschermen. Niet alleen immers de eigenlijke misdaad kan hierdoor bestreden worden, maar ook t.a.v. ongevallen De promotie van en uitreiking van getuigschriften aan leerlingen van ae Technische School in de St. Lidums- straat zal Donderdagmiddag om half 3 plaats vinden in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven, 's Morgens van half negen tot twaalf uur worden er voor de leerlingen filmvoorstellingen gege ven. Ook nu vinden er weer onderlinge sportwedstrijden plaats en wel morgen (Woensdag) ven half negen tot twaalf uur 's morgens op het sportterrein aan dc Havendijk, In het kader daarvan wordt van half negen tot kwart over tien in het gemeentelijk zwembad ge zwommen. In het Monopole-theater aan de Hoogstraat wordt de bezoeker le.m. Donderdagavond een kijkje gegund achter de schermen waar het de proefnemingen met geleide projec tielen betreft. Uit de Duitse V 1 en V 2 ontwikkelde het Amerikaanse leger nieuwe raketten, waarvan de toepassing in steeds gevarieerder vorm plaatsvindt De film „Geheime wapens" laat zien hoe een duikbootkapitein van zijn superieuren toestemming krijgt met raketbommen te experimente ren. De geschiedenis met Glenn Ford en Viveca Lindfors ontwikkelt zich ondanks het lugubere onderwerp op de bekende romantische wijze. Er springt echter een veer als het Hol- lywoodse raderwerk op volle toeren loopt en men heeft de rest van de film meer dan nodig om alles nog te laten eindigen zoals men het in de zaal het liefste zou 2ien, d.w.z, met een onvervalste „h&ppy-ending". Burgerlijke Stand Geboren: Martinus J. M. z. van L. den Ouden en A. M. v, d, Goes; Maria A d. van A. J. Boon en C. M. Oosterwaal; Hillegonda d. van H. J» Th. Hendriks en H. J. van Eijk; Johanna C. M. d, van A. Kram en M. C. Menke; Jan H, z. van M. van Houselt en J. P. Kleiberg, Ca tharine. d, van J. Storm en W, Olie man, Anneliese, idem; Sonja G, d. van F. H. van Vlymen en C. A. Visser; Janna d. van C. A. Lagen dijk en M. J. MoÜee; Jacoba J. d. van N. C. Bos en W. v. d. Most; Pe- tronella E. M. d. van A. Leliveld en J. Kools; Henriétte C. B. d. van J. Alblas en J. M. A. van Noort; Adriaan P z. van G. A. Berman en M. A. Lantsbeer; Petrus J. z. van J. van Eijk en M, J. Bminsel. Overleden: G. Breure, 80 jaar, T. van Hij, 84 jaar, weduwe van J. Lugtenburg; S- C. Bekooij, 68 jaar, vr. van P. "Doorneveld. 1955. Aan boord van de „Vrijheid" laat Rob Christian Borg eerst "s flmk eten en dan moet de verwaarloosde man zich maar behoorlijk op knappen Een scheermes, een stuk zeep, wat meu we kleren en een schaai doen wonderen En ge leidelijk aan boort Rob het verhaal van zijn avonturen Christian was stuurman op de brigan tijn Solar", een vrachi- zoeker op de Zuidzee, eilanden De bemanning bestond uit zes koppen, kapitein Ralfo. Chris tian, Borg, stuurman, de matrozen Old Tim cn Peter, de kok Carlos en de jongen Tommy Met inkomen te verdienen en vooral vlak na nel i voor hem genoeg ta doen. Zo kregen z het kleine, doch nog altijd zeewaardige zeil- einde van de Tweede Wereldoorlog, toen de 1 een mooi charter van San Francisco t schip, probeerde kapitein" Ralfo een behoorli>k wereld schreeuwde om sccheepsruxmte, was er De dames van SZC hebben het gisteravond bij de waterpofo-wed- strijd tegen EWV niet verder kun nen brengen dan een 22 gelijk spel. Waarschijnlijk zal een beslis singswedstrijd tussen beide ploegen nodig zijn om de afdelingskampioen aan tc wijzen. Het eerste heren-zevental van SZC speelde met twee invallers te gen het Haarlemse D.W.T, Met 34 werd verloren. SEC 4 ontmoette R.Z. en P.C. 4 en won met 20. Onze stadgenoten behaalden hiermee ongeslagen het afcteUngskampioen- schap. Woensdagavond worden aan de Havendijk de volgende waterpolo- wedstrljden gespeeld: SZC 2Rot terdam 3 en SZC 4—Botterdam 6. Orgelconcert in de Grote Kerk Woensdagavond is het weer de beurt aan dr A. D. de Leeuw bij de veertiendaagse orgelbespeling in de Grote Kerk. Ter gelegenheid van Bach's sterfdag, die op 23 Juli valt, is er een programma, vrijwel ge heel gewijd aan ueze geniale musi cus. INENTING TEGEN DlPHTERIE Op Vrijdag 1 Augustus 1B52 des middags van 2 tot 3 uur bestaat ge legenheid tot kosteloze inenting te gen diphterie voor niet schoolgaan de kinderen van 1 jaar en ouder in het gebouw van de G.G, en G.D., Tuinlaan 30. men moet wetens Apotbekers-nechtdlenst: Van Westendorp. Singel 81. Bellen btJ opgeval: G-G- en GJ3, Tuin laan 89. Telefoon 69290. Films:' Passage, 2 en 8 uur: Arabische Nachten (14 jaar). Monopole, 2, 7, 9 uur: Sensatie in San Remo Bijeen komsten: 30 Juli, Boshoek, 1 u: Sluitings bijeenkomst zomeravond-jeugd- recreatie. Als het weer het toelaat wordt Woens dagavond op de Boshoek de sluitlng3- bijeenkomst van de zomera vond-jeugd - recreatie gehouden. In de afgelopen f Weken waren er 24 bijeenkomsten 'n Schiedam en Kethel De proef, de jeugd van 1—12 jaar bezig te houden, is ge- i slaagd, Aan deze recreatie werkten mee ongeveer J50 Jongeren Door allerlei bij- eenkomsten is de band onderling ge- sterkt en de waardering voor elkanders j arbeid gegroeid. Woensdagavond belooft het een goede afsluiting te worden. Aan het program- I ma werken mee de padvinders (sters) met hun drumband, de A.J.C. met volksdansen het Drvroma muziekgezel schap met krontjong- en cowboy-lied jes, de pypercorjjpen „Harmonie" en de gymnastiekvereniging „Thor". Alles bil elkaar een uitstekend programma. Een fakkeloptocht met alle medewer- kersfsters) aan de jeugdrecreatie zal de avond besluiten. Voor het stadhuis spreekt de wethouder van culturele za ken. rar. M J, M. van Kinderen, een kort woord en de padvinders drumband en de „Harmonie" besluiten het geheei Om ongeveer 10 uur is de fakkelstoet bij het stadhuis De route van de fak keloptocht wordt Woensdagavond be kend gemaakt. De bijeenkomst aan de Boshoek vangt aan om half 8 en. eindigt ongeveer hafi tien. Per luxe touringcars naar mooi Montferland. Wegens grote belangstelling organiseren wij ten gerieve van onze lezers wederom een prachtige dagtocht en wel op Woensdag 6 Augustus Vertrek 's morgens precies acht uur van parkeerplaats Postkantoor. De reis gaat via Utrecht, Zeist, Pyramide van AUSterUtz, Seherpen- zeel over de prachtige weg door de bossen en heidevelden van. Ede naar Arnhem, waar wij een rondrit door de stad maken. Daarna via Zevenaar naar 's Heerenberg en Elten. Vervolgens door deze prachtige streek vi» Zeddam, Wehl, Laag en Hoog Keppel met zijn oude kastelen naar Doesburg. Via Dieren. Laag Soeren, langs Eerbeek, Loenen, Apeldoorn. Daarna dwars over de Veluwe naar huis. Terugkomst 's avonds omstreeks tien uur. Iedere deelnemer ontvangt geheel gratis een voortreffelijk Parool- lunchpakket. De prijs van deze prachtige dagtocht bedraagt slechts ƒ9— (lunchpakket inbegrepen) Reisbiljetten van morgen 9 uur af verkrijgbaar aan ons kantoor Lange Haven 341, Telefoon 69300. SchiedamHBSS 4-9 Een nuttige oefenparij speelden „Schiedam" en HBSS Maandagavond op het weliswaar gladde, maar goed bespeelbare veld „Boshoek". HBSS was in deze wedstrijd uitgesproken de meerdere van „Schiedam" cn zy liet dat goed blijken door een wel verdiende 6—2 voorsprong met de rust. Ook na de rust was de veld- meerderheid duidelijk zichtbaar, ook al kwam „Schiedam" er steeds beter in. „Schiedam" scoorde nog 2 maal, maar daarna voerde HBSS de stand op tot 94, waarbij het bleef. Het was een vlotte en. goede wedstrijd, die door scheidsrechter Van Nielen goed werd geleid. Voor Zaterdag heeft HBSS de vol gende wedstrijden op het program ma staan: Boshoek: Schiedam 2—HBSS 2, 5 uur. Spieringehoek: HBSS 4—Schiedam 4, 3.35 uur. DEN HAAG. De N.V. Stan daard Films in Leiden, directeur J. Kemps en de N.V. Haghefilm in Den Haag, directeur W. Mullens, hebben besloten een prijsvraag uit te schrijven voor een oorspronke lijk Nederlands filmscenario, Hiervoor wordt een bedrag be schikbaar gesteld van f 100Ü Een jury, waarin naast enkele filmcritici ook enkele leden uit het filmbedrijf en een ver tegen woord i- ger van het ministerie vatt O, K. en W. zullen zitting nemen, zal op korte termijn worden samenge steld. Het ligt in de bedoeling een film te maken in de stijl van het Italiaans neo-realisme, hetgeen be tekent, dat het scenario de moge lijkheid njoet bieden, de kostbare filmstudio's te vermijden. Voorts legt dit de verplichting op aan de auteur het verhaal dicht aan het hart van het volk te schrijven. Nadere bijzonderheden volgen nog. WASHINGTON. Aan Oosten rijk is meegedeeld, dat de V.S. zeer verstoord z|jn over de wetsontwer pen tot het verlenen van amnestie aan enkele ex-nazi's, wanneer de reslitutiekwesties van de slachtof fers van het nazidom onopgelost blyven, aldus heeft het Amerikaan se ministerie van Buitenlandse Za ken bekendgemaakt. Men verwacht, dst deze waar schuwing gevolgd zal worden door een Amerikaans veto, indien het Oostenrijkse parlement de amnes tiewetten definitief goedkeurt. Elke bezettingsmogendheid heeft in de geallieerde raad het vetorecht over dergelijke weiten. BANDUNG. Gedurende een huiselijk feestje bij zekere Soban, wonende in de kampong Bendun- gan is dezer dagen de feestvreug de wreed verstoord. Een volledig bewapende bende van de Bambu Runtjing ter sterkte van zeven man viel de woning binnen en loste in het wilde weg een aan tal schoten op de aanwezigen, waardoor een waar bloedbad werd aangericht. Een lid van de desa- wacht en een vrouw werden op slag gedood. Tien personen liepen min of meer ernstige verwondin gen op Van de gewonden stierf er een later in het ziekenhuis. PARIJS. Professor Hallsteln, staatssecretaris aan bet Duitse minis terie van Buitenlandse Zaken en de Franse minister van Buitenlandse Zaken Schuman zullen Vrijdag: for mele onderhandelingen in het Quai d'Orsay beginnen om te proberen het geschil over de politieke toekomst van het Saargcbied te regelen, zo werd Maandag meegedeeld. Tijdens de conferentie, welke de vorige week de zes ministers van Buitenlandse Zaken van het plan- Scbuman in Parijs hebben gehouden, heeft premier De Gasperi van Italië voorgesteld, dat Frankrijk en Duns- land zouden proberen overeenstem ming te bereiken over het Franse voorstel het Saargebied te „europe aniseren", zodat Saarbrücken de ze tel van de West-Europese kolen- en staalgemeenschap zou kunnen wor den. Zij werden verzocht voor 15 Sep tember aan de andere ministers ver slag ever hun onderhandelingen uit te brengen. Internat, conferentie gewoond door koningin b'j? SOESTDIJK. Gedurende het afgelopen weekeinde zijn weder om, evenals vorig jaar, op het kasteel „Het oude Loo" te Apel doorn een honderdtal genodigden van verschillende nationaliteit, po sitie en professie bijeen geweest, teneinde zich te oriënteren op de grondgedachte dat God als grond legger der wereld zelf Zijn schep selen regeert. Verscheidene spre kers gaven een exposé van hun visie op deze oriëntering als be wuste schrede op de weg, dienaar de wereldvrede voert. Koningin Juliana beeft de bijeenkomst bij gewoond. Kortsluiting oorzaak van boerderijbrand GRONINGEN. Waarschijnlijk tengevolge van kortsluiting is brand uitgebroken in de kapitale boerderij van de heer A. Omta fe Bierum bij Appingedam, Slechts het woonhuis kon worden behou den. Het huisraad werd gedeelte lijk gered Een groot aantal land bouwwerktuigen en de reeds bin nengehaalde oogst gingen verlo- Stevenson en Eisenhower op één podium WASHINGTON. Stevensan, de democratische candldaat voor het presidentschap in de V.S., en zyn republikeinse tegenstander, generaal Eisenhower, zijn uitgeno digd hun eerste verkiezingsrede- voeringen op hetzelfde por'5um te houden. Beiden hebben ei mee in gestemd de volgende maand te Los Angeles een openbare bijeenkomst toe te spreken. DEN HAAG. Dezer dagen is in Kopenhagen een nieuwe zen ding Thundeript-straaljagers voor landen van het Noord-Atlantisch. Pact gearriveerd. Nederland krijgt 29 van deze Republic F~B4g straal jagers. Deze machines zullen bin nenkort naar ons land worden overgevlogen. De F-84g is een ge moderniseerde uitvoering van de F-84e, waarvan ons land reeds verscheidene heeft ontvangen. dit keer-zgnder medailles) (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Wim Slijkhuis, mager en bruin, Hans Hartrag. ma ger en bleek, Sa at. Visser, Rinkel, ir A. Paulen, voorzitter van de KNATJ en Leo van der Kar, trainer, stapten gistermiddag op Schiphol uit de „Adriaen van östade" van de KLM, die om twee uur had moeten aankomen, maar pas «om kwart voor vyf de natte wielen op het vochtige beton zette. Zij kwa men uit Helsinki en men weet. dat zij geen gram goud, zilver of brons bij 5e douane behoefden aan te ge ven. „Op het moment, dat ik er uit ging, bad ik geen pijn" vertelde Slijkhuis ons, „maar mijn been kon opeens niet meer meekomen. Hei was een soort verlartiming, zo voel de het tenminste. De dag na de wedstrijd is het nog erger gewor den, Het kwam waarschijnlijk door de Röntgen behandeling, die ik in een Fins ziekenhuis heb ondergaan. Voorlopig zal tk niet meer op wed strijden uitkomen. Ik wil nu eerst helemaal beter worden", Harting vertelde ons. dat hU de rheumatïek, waardoor hij moest op geven. twee dagen voor de wed strijd het eerst had gevoeld. Niet zonder trots vertelde hij, dat hij de eerste ronde in 57,5 seconden had gelopen, de snelste tijd van alle se ries. Maar toen was, met de ver moeidheid, plotseling de pijn in zijn rug gekomen, die hem tot opgeven had gedwongen. „Bad luck", noemde Leo van der Kar dit alles. „Een kleine' ploeg, zo als die van ons, kan zich dat niet veroorloven Dc sprintkampioen van Amerika viel ook uit. maar dat was voor dat land geen ramp, want ze wonnen toch de honderd meter". En in ir Paul en's afscheidswoor den tot Slijkhuis hoorden wij geen teleurstelling, alleen maar sportieve kameraadschap; „Wim, hou je goed, jongen en zorg dat je gauw weer beter bent!" Vrouw uit Bovenkarspel géén bigamiste (Van onze correspondent) ALKMAAR. Bij onderzoek is gebleken, dat de vrouw uit Boven karspel, die dezer dagen verdacht van vergiftiging werd gearresteerd, géén bigamie heeft gepleegd, Zi] was wettelijk gescheiden, doch heeft verborgen gehouden, dat zy getrouwd was geweest. Het onder zoek naar de doodsoorzaak van het gestorven kind wordt voortgezet. Inmiddels is de vrouw voorlopig op vrije voeten gesteld. De gezond heidstoestand van het andere kind geeft reden tot tevredenheid. Naar alle waarschijnlijkheid zal het het leven behouden. Leeuwarder Courant" is tweehonderd jaar LEEUWARDEN. Vandaag is het 200 jaar geleden, dat de „Leeu warder Courant" voor het eerst verschenen is. Het jubileum zal op 18 en ID September worden ge vierd. De „Leeuwarder Courant" is de oudste, zelfstandig verschij nende courant van Nederland. Mapktln'rirhtpn VE1LINGB5RICUT BEKKEL Andyvie 11—J 7; bloemkool A 20—53, Idem B 13—34; kB&komkommers A 17— 25, idem B 1318, idem C 812, kroten 5—6: peen 1318 per 100 bos; waspeen 13—14: perziken 12—J5; platgJaskorri- kommers A 13—201 B 1016. C 811; appelen 5U125, uien 1213.20; kom- kommerstek 6 per 1G0 k g.; sla J 530— 9 20, sla II 2.60—4; tomaten I 50—134; idem II 62—38; idem lil 40—J133; rode kool 7; srrjbonen 55—56, pronkbenen 30—34; stamprEhsessebonen 46—56. Veilingbericht Veiling Oostvoorne- waspeen 814, kroten S—15. stamsnybonen 25—45, dub bele bonen 25—40, rode kool 5—9, per ziken 530. druiven 1.201 50. selderj 29, bospeeo 1225 komkommers A. 16—22, B 12—18, c in—IS per k.g. 8—15; zwarte bessen 60—62, sla A 6—11, B 4—6 k.g. 10; men 6—15, andyvie 10—22, augurken 16—63. rabarber 511. rode bessen 30—80. kruisbessen 21—28, aard appelen 7—19 83, tomaten A 55—IC8, B 45—59, C 50—xoa, CC 16—29, bonken 28— 36; Yellow appelen standaard 2039. :d, huishoud 15—28, idem keuken 9—19 id. val 4—peren Oomskmderen standaard 30.40, huishoud 1525, keuken. 915, val 4—9, netmeloenen 18—50, ananasme loen 25—80. VEILING BARENDïlECHT BARENDBECHT. Maandag 28 Juli: Rode bessen 54—74, kruisbessen 4254, meioenen 45—62, perziken 826, prui men 1,16—1.31, bloemkool a 46—56, id. b 3445, idem c 20—28, -snijbonen 5469, prinsesseboiien 92—69, komkommers a 22, idem b 15, idem c 12, kromme kom kommers 17. kroten 58, groenekool 10 —15. bospeen J5—22, waspeen 10—16, selderij 36, naluursla 2.30—7.90, toma ten a 66—2,28, idem b 56—64, idem c 52 —1.22, peterselie 4—6, uien 8—11. yellow tax transparant a 38—45, huishoud 32 37, oomskinderen 34—45, beauty of batft 36—49. VEILING OUB-BEIJERLAN» Maandag 28 Juli', oomskind 21—34, n h, suikerpeer 11—17(2. yellow 2t-=4ö, early 11—18, p.r. zomcrappel 3039, schone v. bath 28—36, reine claude 911.27, cmtano 40—77, early laxton 36—53, eld blauwe 2343 3 2—43, aalbes 46—72. kruisbes 24— 53, tomaten 25—1 20,- morellen 2053, dubb. z. dr. 46—GO, snijbonen 70—74, an dijvie 912, uien 5—8, kroten 5—'7(4, augurken 18—58, aardappelen 8(ilO'.St per kg, meloenen 59—75, perzik 16—29, komkommer 1519 per stuk, frambozen 2331, bramen £0—27 per doos. bospeen 15—21, bosJcroten 3(i—-6 per bos. TUINBOUWVEILING DER ZUID- HOLLANDSCIIE EILANDEN Fruit: Pruimen 54—65. Perziken ifl— 22: JeJlow 26—34; grote aardappelen 9—30; poters 5—7; andijvie 15—18; bloemkool IA 3945. gnybonen 4164. atampnncessen 4863, komkommers 18 23, kroten 7—-12, rode kool 1117; Augurken A 14, B 56, C 31; rode bessen 67"4; meloenen 42—85: Beauty of Bath 3848; Oomskinderen 25—35; Jellow st. BC los 31; HHBC 26: HH II 16; Early A los 38—48; bospeen 11; sjalotten 12—18 sla 280—810; tomaten A 126; Tï 65—66; iaem B 60—62; tomalen C 127—57; to maten CC 103 23. dankbetuiging Hiermede brengen wij dank aan Dr. Duyster. directrice, hoofdveroleeyster en ver pleegsters van bet Gemeen te-ziekenhuis Schiedam voor de coede zorgen tijdens de ziekteen het overlijden van Mevr. BRUSSAARD— VAN BAARLEN. Namens; C. BRUSSAARD SR. en kinderen. Te huur ot> goede st. onzent, of gem. zit- en al,kam. voor i of 2 heren met of zonder pension. Br. nr. S. 524 bur. van dit blad. Tc koop gevr, wandelwagen Aanbiedingen telefonisch na 6 uur nr. 66486. GEVRAAGD in klein huis houden. Na 7 uur meiden L, Boer. Vlaardingerdijk 10. Tel. 67045, TE KOOP BELEGGIHGSPANDJE huuruitkomst p j, 195. grondonp. 120 m3. Koopprijs 1900.—. P. Kruidenier. Boerhave- laan 38b. Schiedam. Taïndersglas in diverse ma ten, uit voorraad leverbaar voor volkstuin, kippenhok, zomerhuisje etc. Zeer con currerend. Bel op 68735, Van Katwijk's Glashandel, Lange Kerkstraat 38. Schie dam, Let op juiste adres. Grote zit-slaapkamer aan geboden zonder bed, met ontbijt en gebruik van keu ken. Wiles, Rotterd.dijk 263b. Te koop bontjasje m. 40 te gen billijke prils. v. Pelt, Aleïdastraat 132a. De Wekcenlrale nummer 65470 wekt U per telefoon. Gevr. door particulier ver pleegster zit- en slaapk.(tje) met kooksel. Br No. S 528 bureau van dit blad. Heer zoekt kam. z. pension. Br. met prysopg- onder No. S 525 bur. van dit blad. 3 zware repen voor 49 Pepermunt 2 flrote rollen voor 25 Spritskoekjes 200 gram voor45 le kwaliteit 100 gram voor Seschuit 2 rollen voor 35 Leidse Kaas 250 gram voor Tomatenpuree per blik voor Toiletzeep 2 grote stukken voor Portugese Sardines per blik voor ONS SUCCESARTIKEL 6 grote Spritskoeken voor slechts -

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2