Overspelen van polowedstrijd betekent einde van FINA"' 'n Compleet Olympiade-album Ongelofelijkmaar Zatopek was toch wel moe na de Marathon Wij zullen vechten Na 10 dagen Hongaarse suprematie op 200 meter vrije slag Leen Jansen wint met k.o. in eerste ronde KAKEL LOTSY UIT KRACHTIG PROTEST Urenlange besprekingen zonder bevredigend resultaat Toch over, maar pas Vrijdagmorgen - - V ■J Ook Zuidslaven in halve finale Duitsland met 3-1 geslagen Nel Garritsen in finale achtste Puck Brouwer gehuldigd VJ Sprintfinalisten ZWEMMEN Estafetteploeg in finale jitse v. d. Veen in halve finale voor nog geen 2 gulden! Hijzelendoorn nu in tijdrit Olympisch Bokstoumooi OP DE BRINK VAN HELSINKI V._ Rood China: te laat .Woensdag 30 Juli 1952 (Speciale berichtgeving) HELSINKI. Dinsdag. De Zuldslavtsche waterpoloploeg heeft met haar protest legen het verloop van de wedstrijd tegen Nederland, die onze land genoten met 3—2 wonnen, een onverkwikkelijk incident verwekt Zij trokken onomwonden de capaciteiten en de betrouwbaarheid van de Bel gische scheidsrechter Delaliayc in twijfel. Het tegenprotest van de KNZB heeft nog hoegenaamd niets geholpen. De FINA besliste, dat de wedstrijd moest worden overgespeeld. Ongelooflijk: de heren hebben de scheids rechter volkomen gediskwalificeerd en wilden zonder meer dat de wed strijd moest worden overgespeeld op Woensdagmorgen om 8 uur. Het Is de grote verdienste van onze chef de mission, Karei Lotsy geweest, dat htf weigerde, deze beslissing van de FINA zonder schriftelijke argumentering, te aanvaarden. Alle bezwaren ran de K.N.Z.B. werden weggewuifd. Op dat critleke moment riepen onze officials de hulp In van de heer Lotsy. nale zwempolitiek werd bedreven een bewust gerichte actie tegen de vertegenwoordigers van de kleine landen in de FINA, Belgie en Ne derland is de houding van bonds voorzitter Jan de Vries nogal slap geweest. Zijn positie, lid van de waterpoloboard en de FINA, was weliswaar moeilijk in deze kwes tie, maar toch had hy op veel krachtiger wijze de belangen van het Nederlandse zevental moeten verdedigen. Wij konden on* niet aan de indruk onttrekken dat hij in eerste instantie gedacht en gehan deld heeft als lid van FINA, of schoon het toch meer dan duidelijk was dat het bestuur van dit lichaam de reglementen eenvoudig negeerde. Indien de heer Lotsy niet zo voor treffelijk had ingegrepen, zon het Deze vertelde de heren van de Internationale Zwembond, dat hun houding ten aanzien van het Zuid- slavische protest wel bijzonder vreemd en onjuist was. „U ver oordeelt de leiding van de Belgi sche scheidsrechter," zei hij. „Het is mogelijk dat de man een aantal verkeerde beslissingen heeft genomen, maar de reglementen la ten alleen de mogelijkheid van een protest open, indien, de spelregels verkeerd zijn toegepast. De Zuid- slaven trekken echter de capaci teiten, maar vooral de strikte neu traliteit van de heer Delahaye in twijfel. Indien u op grond daarvan de beslissing neemt dat de wed strijd moet worden overgespeeld, betekent dat het einde van de FINA. Bovendien verlangt Neder land een officiële verklaring." De heren waren onder de indruk van deze woorden en er werd voor de zoveelste maal vergaderd. Na enkele uren kwam er tenslotte een verklaring, waarin stond dat heer Delahaye fouten had gemaakt die het bestuur van de FINA aan leiding hadden gegeven om de wed strijd als ongeldig te beschouwen. De heer Lotsy vond deze verkla ring niet afdoende. Er werd. opnieuw overleg gepleegd en onze chef de mission, stelde toen de duidelijke vraag of de scheidsrechter was gedis kwalificeerd wegens oneerlijkheid. „In dat geval moet de formulering geen mogelijkheid tot twijfel open laten", zei de heer Lotsy. Daar zaten de heren mee, want niemand durfde zo ver te gaan om de Belg van partij digheid te beschuldigen, ofschoon de Zuid-slaven het protest daarop wel degelijk hadden gebaseerd. Inmiddels was de indeling van de groepen bekend geworden en die bracht de hele affaire op een ander plan. De Zuidslaven die vanavond tegen Zweden moesten spelen, morgenochtend tegen Nederland en daarna dan nog een andere wed strijd, voelden niets voor deze extra belasting- Drie partijen in 24 uur vonden, zij uiteraard te zwaar. Op dit punt troffen Nederland en Zuid- slavië elkaar. Er werden opnieuw besprekingen gevoerd en het uit eindelijke resultaat, dank zij de krachtige houding van onze chef de mission, was tenslotte een compro mis. De wedstrijd wordt pas Vrijdag overgespeeld, na afloop van alle partijen uit de poules. De heer Lotsy zou ons zevental adviseren zich bij deze regeling neer te leg gen uit sympathie voor de Finse organisatoren. De FINA had onher stelbare fouten, gemaakt, zei hij. Onbevredigende indeling In groep A zitten de Verenigde Staten en Italië, in B Hongarije en Rusland, C Nederland en Zuidslavie en D België en Spanje- Nu worden A en D gecombineerd. Dit houdt dus in, dat Nederland in de sterkste groep is ondergebracht, met andere candidaten voor Olympische medail les. Deze groepering heeft terecht protesten veroorzaakt. Het - is nu mogelijk dat niet de sterkste water poloploeg in de prijzen valt Van elke poule gaan nl. twee landen Cde winnaars), over naar de eindgroep van vier. De indeling is echter ongewijzigd gebleven, maar de FINA is aan de wensen van Nederland en Zuidsla vie tegemoetgekomen door te bepa len dat zij Vrijdag na de over te spelen wedstrijd tegen een „zwakke' tegenstander mogen uitkomen. De loting had voorts tot resultaat dat Nederland morgen een duel aangaat met Hongarije. Slappe houding In deze hele onverkwikkelijke af faire, waarin ook sterk internatio- protest van Zuidslavie zijn uitge groeid tot een internationaal en Olympisch waterp oioschandaal. Het is de grote verdienste van onze chef de mission geweest dat hij dit heeft voorkomen, Programma Het wedstnjdprogramma voor de ko mende da?en werd als volgt vastgesteld: Woensdag UI Juli: groep A, 13 30 uur- NederlandHongarije. scheidsrechter Hogiom (It.); 18 20 uur: Zuid-Slavie Rusland Groep B, 1130 uur: Verenigde Staten Belgie; 12 30 uur: ItaliëSpanje Donderdag 31 Juli: groep A, 13 00 uur: Zuid-Slavie—Hongarije: 14 00 uur: Ne derlandRusland, scheidsrechter Gri- maldi (It.) Groep B, 15 00 uur: Itahe—België: 20.00 uur' Verenigde Staten—Spanje, scheidsrechter Voogd (Ned.) De over te spelen wedstrijd Nederland Zuid-Slavie. is op Vrijdagmorgen negen uur vastgesteld. Een scheidsrech ter moet nog worden aangewezen. mu.Huiiü-iign;i«3 ,&Ld n ii;)C8. iiiüaiiinm g hhh iinKHtm! tsiBirmti nsiininiiföJiiQB HELSINKI. De Nederlandse waterpolo'ers hebben onmiddellijk het advies van Karei Lotsy aan genomen om Vrijdag te spelen uit sympathie voor de Finse organisa toren. Toen wij trainer Frans Kuyper naar zijn mening vroegen, vertolk te hij de gevoelens van zijn jon gens met de woorden: „Wij zullen vechten en nog eens vechten, nog harder en nog feller dan anders en wanneer wij het bij deze on gelukkige loting niet tot de finale- groep brengen, zullen wij ons zelf geen verwijt behoeven te maken, daar kan men van verzekerd zijn." Het zevental zal ongewijzigd blij ven. Toen de heer Lotsy de voorzit ter van het Finse organisatiecomité Erik von Frenckell, in de wandel gangen van het rwemstadion ont moette, heeft hij hem onmiddellijk verzocht zijn bemiddeling te wil len verlenen. De heer Von Frenc kell heeft met het FINA-bestuur gesproken en de Nederlandse zweraofficials geadviseerd ora, wanneer geen bevredigende oplos sing wordt gevonden, de zaak bij het Internationaal Olympisch Co mité aanhangig te maken. Jan de Vries zei: „Wij hebben hier de figuur, dat het FINA-be stuur, dat als jury d'appèl het Zuidsiavtsche protest toewees, thans zelf een protest tegen zijn handelwijze zal moeten behande len. Het is hier een prestigekwes tie geworden. Zowel de FINA- voorzitter De Raewe als ik zijn zeer teleurgesteld door de houding van onze medebestuurderen." Het is niet uitgesloten, dat ver scheidene scheidsrechters het bijl tje erbij neer zullen gooien. Er is een gevaarlijk precedent gescha pen, dat betekent, dat elk land, wanneer het verloren heeft, kan protesteren tegen de leiding en dan ook nog een kans maakt om dit protest te winnen. HELSINKI. De verdeling van de gouden, zilveren en bron zen medailles ziet er na 10 dagen als volgt uit: goud zilver brons 1. Ver. Staten 30 15 11 3. Rusland 22 27 16 S. Zweden 10 12 8 4. Hongarije 9 8 15 5. Italië 6 5 1 6. Tsj. Slow. 6 3 S 7. Finland 5 S 13 8. Frankrijk 4 4 3 9. Noorwegen 3 S 10. Australië 3 1 S 11. Zwitserland 2 6 6 13. Japan 2 A 4 13. Denemarken 2 1 2 14. Turkije 2 1 15. Jamaica 1 3 16. Canada 1 2 17. Zuid Afrika 1 2 18. India 1 1 1 19. Argentinië 1 1 1 20. Oostenrijk 1 1 i 21. Brazilië 1 1 23. Nw. Zeeland 1 1 23. Zuid Slavlë 1 24. Luxemburg 1 25. Duitsland 6 9 26. Nederland 8 27. Brtttannië 2 8 28. Iran 2 4 29. Polen 1 I 30. Libanon 1 1 31. België 1 32. Spanje 1 S3. Trinidad 2 34. Venezuela l 35. Uruguay I 3d. Korea 1 37. Egypte I 38. Roemenië 1 39. Portugal 1 (Speciale berichtgeving) HELSINKI, Dinsdag. De Hongaarse rwemsuprematle btf de dames is vanmiddag opnieuw duidelijk geworden in de finale van de 200 m. vrije slag. Eva Szekely trok glunderend en onstuitbaar naar het Olympisch goud in de nieuwe recordtijd van 2 minuten 51.7 sec. Zij was oppermachtig In deze eind strijd en duldde tot drie kwart van de afstand alleen haar orthodox zwemmende landgenote Eva Novak naast rich. Daarna had z|j slechts één verlangen de tegelwand van het bassin als eerste aan te tikken. Eva Novak kon het tempo onmogelijk volgen, maar was voldoende uitgelopen om met ruim verschil beslag te leggen op de tweede plaats. De Nederlandse vertegen woordigster, Nel Garritsen, kreeg geen medaille in dit gezelschap vaa acht finalisten. Met een 3.02.1 resultaat slechts de laatste plaats. Olympisch voetbal HELSINKI. De tweede halve èindstrijd van het Olympisch voet- baltournooi, tussen Zuid-Slavie en Duitsland, was een povere vertoning in vergelijking met enkele fraaie ontmoetingen, welke wy in de afge lopen weken te Helsinki hebben ge zien. Bij de Zuidslaviers kreeg men de indruk, dat zij een beetje voet- balmoe waren. Vooral toen de stand 31 in het voordeel van de balgoo chelaars uit Oost-Europa was gewor den. verdween uit hun spel de door tastendheid. de wil om de score zo hoog mogelijk op te voeren. Kenne lijk was men er op uit de ontmoe ting, na de eenmaal verkregen voor sprong, zo kalm mogelijk uit te spe len, ten einde energie te sparen voor de zware finale, welke nog zou ko men. Zatopek volgend jaar naar Nederland HELSINKI. Ook Zatopek is uitgenodigd voor de internationale athletiekwedstryden, die 10 Augus tus te Amsterdam worden gehou den. Zatopek heeft evenwel mede gedeeld, dat hij zo vele verplich tingen heeft na de Olympische atletiekwedstrijden, dat hij de in vitatie niet kon aanvaarden. Wel verklaarde hij zich bereid, indien hij tijdig op de hoogte van een datum, werd gesteld, om het vol gend seizoen naar Amsterdam komen. Het is geen. historische race ge worden. Daarvoor was de overmacht van de Hongaarse meisjes te groot De beide Eva's trokken na nauwe lijks 25 m al naar voren en achter hen volgde Clara KUlerman, urt dezelfde school afkomstig. Nel Garritsen werd onmiddellijk naar de achtergrond gedrongen. Kansloos na een kwart van. de voorgeschreven afstand. Het Britse meisje Helen Gordon vocht echter met alle energie voor een kans op brons. Zij opende de jacht op de Hongaarse KiUerman en haar ach terstand slonk met decimeters. Op het moment dat Eva Sekely de eindspurt inzette en eenvoudig als een torpedo van Eva Novak weg schoot na 170 m viel Helen Gordon aan. De Deense Jytte Hans- sen probeerde mee te gaan, maar werd teruggewezen. In een felle sprint op de laatste meters trïom- pheerde Helen Gordon. De Hon gaarse trilogie was verstoord, maar er lag toch bijna 3 seconden verschil tussen de Britse en Eva Novak, EEN FRAAIE ZEGE, die schone belaften inhoudt. Geertje Wiete- ma rechts won haar serie op de I0Ö meter rugsïag in een tijd van 1 min. 14.2 sec., waarmee zij het Olympisch record pan de Deense Karen Harup verbeterde. DEN HAAG Puck Brouwer, die in Helsinki de zilveren me daille won in de finale 200 me ter hardlopen, arriveerde Dins dagmtddcg om 20 over half vier aan het busstation van de KLM aan de Kalvermarkt te Den Haag. Honderden toeschouwers verdrongen zich om het KLM- gebauw, waar enthousiaste ..Ce lebes."-leden een stralende Puck met de clubyell en veel bloemen begroetten De voorzitter van „Celebes", de heer A. Koppellesprak Puck Brouwer toe en betrok ook haar vader, die altijd 20 intensief met het wel en wee van zijn dochter op de sintelbaan meeleeft, inde huldiging. Diverse cadeaux werden Puck en haar verloofde, die natuurlijk met ontbrak bij deze ontvangst, aangebodenwaaronder een fraaie oorkonde, door alle Cele bes-leden ondertekend. Daarna konden de fotografen hun gang gaan. Een hele batterij nam- het pcreïschap onder vuur en ook Theo Saat. die van zijn belang stelling bij Puck's aankomst ölyk gaf, moest op de foto. In haar woonplaats Leidschen- dam (zie foto), waar t'on vele huizen de driekleur vrohjk wap perde. werd Puck Brouwer eni- fie tijd later eveneens op feeste- ijke wijze ingehaald, waarbij o.m. de loco-burgemeester haar hulde voor haar prestatie bracht HELSINKI. De finalisten voor de strijd m de sprint wielrennen zijn bekend geworden. Nadat de favorieten Cox. Peacock en Sacchi hun kwart eindstrijd spelender wijs badden gewonnen, drongen Sacchi. Cox en Potzerheim door tot de beslissing. De finale zal Donderdag worden verreden, even als de tydrace. Tijdens de sprintwedstrijden kwam het in de tweede herkan sing voor de halve finale nog tot een ernstige valpartij. De Belg Martens en de Fransman Normand werden er de dupe van. Martens liep ernstige schaafwonden op en Normand krteg een knie-fractuur. Olympisch achtervolgmgskam- piocn werd uiteindelijk Italic. De Azzuris versloegen in de eindstrijd Zuid-Afrïka, dat daardoor zilver bemachtigde. Brons ontving Enge land. omdat het in het duel om de derde plaats op Frankrijk was ingelopen. Basketballspelers van Uruguay geschorst HELSINKI Twee leden van de basketballploeg van Uruguay, die Maandagavond betrokken zijn ge weest by de vechtpartij tegen de Amerikaanse scheidsrechter Vincent Farrell, die de wedstrijd Frankrijk Uruguay had geleid, zijn voor de duur van het Olympische basket- balltouraooi uitgesloten van deel neming. De twee spelers zijn Peleaz en Rossello. De Uruguese basketball federatie heeft haar spijt betuigd met het gebeuren en heeft beloofd de twee spelers in overeenstem ming met de ernst van net feit te zullen straffen. (Advertentie l. M.) MUGOLIN (reukloos) voorkomt dat muggen U steken. Per flacon 93 ea 52 cent HELSINKI De Nederlandse dames zwemploeg is in de serie tweede geworden op het nummer 4 x 100 m estafette. De winnende Amerikaanse ploeg vestigde een nleaw Europees record. In de tweede serie startte de Nederland se ploeg met als voornaamste con current het snelle Amerikaans» kwartet. Wies Linssen-Va essen, die als eerste voor Nederland startte, zwom uitstekend. Zij tikte jets voor het eerste Amerikaanse meis je Evelyn Kawamoto aan in een tijd, die onder de 1 min. 08 9 sec. lag. Als tweede zwemster kon Koos je van Voorn zich handhaven, maar Hannie TermeuJen verloor een halve lengte op Manlee Stepan. Irma Heynng-Schuhmacher was de vierde zwemster van de Neder landse ploeg en zonder zich bijzon der in te spannen, zeker van een plaats in de Vrijdag te zwemmen finale, waarin van de 13 ploegen er 3 worden geplaatst, zwom zij de laatste banen tegen Joan Alder- son. De Amerikaanse ploeg, bestaan de uit Evelyn Kawamoto, Jacque line Lavïne. Marüee Stepan en. Joan Alderson, bleek in deze race het Olympisch record, dat sedert 1943 eveneens op naam stond van de Ver. Staten, met 4 min. 29.2 sec. te hebben verbeterd. De nieuwe recordtijd is 4 min. 28.1 sec. De uitslag van de tweede serie luidt: 1. Ver. Staten 4 m. 28.1 sec. 2. Nederland 4 m. 30.6 sec. 3, Zweden 4 m. 38.1 sec. 4. Frank rijk 4 m. 42.0 sec. 5. Canada 4 m. 54.8 sec. 6. België 4 m. 54.8 see. 7. Finland 4 m. 56.0 sec. HELSINKI. De Nederlandse zwemmer Jitse van der Veen is vierde geworden in zijn serie op de 100 meter rugslag in de tijd van 1 min. 09.1 sec. Hij is de zevende van de zestien snelsten in deze wedstrijden en mag nog eens in de halve finale starten. Onder de toe schouwers bevonden zich de prin sessen Beatrix en Irene. f Advertentie l.M.) met plaats voor 91 foto's van Nederlandse Olympische deelnemers. Een waardevolle en bijzondere verzameling voor iedere sportliefhebber. De foto's bevinden zien aan de binnenzijde van Uw doosje Parade-Müd of King's Parade. Rook »mi ié*er King's Parade o* Paridc-MIid puur VirgliM HELSINKI. -—Jan Hijzelendoorn, die provisorisch was ingeschreven voor de tijdrit, zal Donderdag m ieder geval aan dit nummer deel nemen. Hijzelendoorn was zeer onder de indruk van zyn matige prestaties in het spnntnummer. Om zich te rehabiliteren wil hy in ieder geval trachten een behoorlijke prestatie in de rit over 1 kilometer tegen het horloge te bereiken. HeWflkJ1952"è nkelieü. ugarenen (Van een onzer verslaggevers) HELSINKI, Dinsdag. In de messnhalli wordt sinds gisteren het Olym pisch bokstoumooi verwerkt. Sterke jongens uit vrijwel alle landen duel leren er met elkaar. In twee ringen, die in het midden van de enorme hal zijn geplaatst, worden 's middags en '5 avonds de programma's in alle gewichten in snel tempo afgewerkt. Nauwelijks hebben twee boksers de stellage verlaten of twee anderen treden aan. Bijna elke wedstrijd geeft vrijwel hetielfde beeld. Het gaat hard. Zeer hard zelfs. Boksers, die alleen op techniek drijven, zijn bö voorbaat kansloos. De meesten zijn „fighters". Men heeft weinig ontzag voor eikaars capaciteiten. Op hoog peil staande wedstrijden rien wij nau welijks. Zeker, er zit wel eens een duel tussen, dat de moeite waard is, maar daar is het dan ook mee afgelopen. „Ik ben geen tovenaar, noch een wondermens* vertelde Èmil Zato pek aan een verslaggever toen deze hem te Otaniemi aan de lunch vond. „Er is niets abnormaals aan en met mij," ging de Tsjech ver der, „laat dat rare sprookje nu eens eindelijk uit de wereld verdwijnen. Ik loop heel hard. zult ge zeggen, maar meer is er met my niet aan de hand." Intussen ging hij rustig met zijn maaltijd verder. Na een ogenblik stilte merkte hij op: „Je ziet, ik eet niet meer en zeker niet min der dan ieder ander," „En je polsslag,'' vroeg de ver slaggever. „Schei toch uit over die po'sslag, hij Is heus niet abnormaal laag. Voel zelf maar. Toen de verslagge ver tegen hem zei, dat die polsslag toch wel wat lager was dan de onze keek hij hem aan, consta teerde, dat er bij hem misschien wel enkele pondjes af konden en voegde er vriendelijk aan toe: de pols van een in training zijnde athïeet is gewoonlijk veel lager dan iemand die niet meer aan sport doet. Maar hoe is het mogelijk, dat je zo gewoonweg de Marathon wint, terwijl door en door getrainde spe cialisten er uitgeput bij neervallen en de strijd moeten staken? „Misschien weet ik de reden er wel van," was het antwoord van Zatopek. „Zij hebben zeker niét zoveel gelopen als ik In de afgelo pen elf jaar. Zie daar misschien het geheim van mijn succes. Zeker, het is een verschrikkelijk harde training, maar kun je iets bereiken zonder die training? Moet je niet offers brengen om iets te bereiken?" Zatopek vertelde, dat hü elke dag ongeveer 30 km traint. Als hij aan het oefenen is op de baan, maakt hij plotseling een sprintje van 200 meter, dan volgen er 2Ö0 meter in langzamer tempo en dan weer 200 meter op topsnelheid. Vijf maal achter eikaar doet hij dat en dan gaat hü over in het tempo van een 400 meterloper. „Begrijp je, waarom ik die 5.000 meter wen tegen Schade? Twee maal moest ik aanvallen en de tweede maal moesten myn tegen standers het hoofd buigen. Dat is het resultaat geweest van mijn training. En anders niet." En over de Marathon vertelde Zatopek nog dit: „Ik vond dat tempo uitermate plezierig. Het ging me heel gemakkelijk af. Maar ik kan je gerust vertellen, ik heb het toen. ik door de finish ging, laten merken, s toch wel misschien niet maar ik w 1 m o e." Gtsferen is per vliegtuig uit Rus land de uoorhoede gearriveerd t-an een uit 41 man bestaan de Olympi sche ploeg van Rood China. Ver wacht wordt echter dat de Chine zen huti actiuiteit zullen beperken tot vriendschappelijke wedstrijden inpïaats van te trachten officieel aan ds Spelen deel te nemen. Joeg Kao Toeng, vice-voorzitter van de Chinese Athletiekbond en leider van de eerste 18 sportlui die arriveerden, weigerde op vragen over zijn land en Olympische ploe gen te antwoorden, maar Tsjechi sche journalisten die van de aan komst verslag maakten vertelden dat de Chinezen van plan zijn om alleen maar demonstratiewedstry- den te houden. Aan boord van bet eerste vlieg tuig bevonden zich verscheidene le den van de basketballploeg der rode Chinezen. In de loop van de dag arriveerden nog een voetbalploegen verscheidene zwemmers. Achttien in trainingspak geklede Russen boden da Chinezen bloemen aan. Er werden veel handjes ge drukt, gebogen en geglimlacht, maar er was weinig conversatie» Vier jaar geleden werden er in Londen ook slechts vechters ge waagd. Op jongens ran zeer goede techniek wordt vrijwel niet gelet. Slechts keiharde stoten imponeren de jury. Onjuiste beslissingen wa ren dan ook geen zeldzaamheid. De diverse bokscoachs hebben blijkbaar van Londen geleerd. ZU hebben er rekening mee gehouden, dat waar schijnlijk ook nu weer zulke uitspra ken kunnen, voorkomen. Daarom 2icn wy, zoals wjj reeds zeiden, slechts sterke knapen, die iets kun nen incasseren. En ook kunnen uit delen. Technisch goed geschoolden zijn hier nauweUjks te vinden. Dit alles nam toch niet weg, dat de drie Nederlanders, die tot de zeer kleine groep werekebjke boksers behoren, vandaag goede resultaten hebben behaald. De weiter Linneman dwong de Zwitser Muller tot opgeven, de licht zwaargewicht Pastor zorgde voor een puntenzege op de Hongaar Fazekas en de midden gewicht Jan sen had vanavond geen Zin om 3 ronden van 3 minuten in de ring uit'; te staan. Hjj sloeg tenminste de Ca nadees Malouf in de eerste ronde uit. Van de vyf boksers, die de Neder landse afvaardiging telt gingen wij met vier man, H. v. d. Lee viel af, de volgende ronde in. Het kon slechter. Leen Jansen heeft zijn Canadese tegenstander, een zwaargebouwde, breedgeschouderde, doch trage knaap, onmiddellijk na de aanvang verrast door zijn geweldig hoog tempo en de vinnigheid, waarmede hij de aanval opende. Hij cirkelde enkele malen om de Canadees heen, die afwachtend in het midden van de ring stond en prikte toen twee linksen door Maloufs dekking heen. die precies op de kin raakten. Het waren slechts zachte stoten, een voorbereiding voor wat spoedig zou volgen. Want de strijd had nog geen. 20 seconden geduurd, toen Jansen plotseling op de Canadees afstormde, in de stijl. die wij zo goed van hem kennen, en. een blik semsnelle linkse boek op de kaak plaatste. De Canadees ging neer en toen hij na acht tellen de stryd hervatte was hij eigenlijk reeds ryp voor k.o. Jansen hervatte onmiddellijk de aanval, zo mogelijk in nog hoger tempo en even later, na een bombardement van rechtsen eu linksen, lag de Canadees wederom op het canvas, Jansen had hem in een hoek gewerkt, waar Malouf in dubbele dekking ging. wat niet ver hinderde, dat Jansen, die een. stroom van punches afzond, hem ettelijke malen zwaar tegen het lichaam en Dp het gelaat raakte- Na de tweede knock down van de Canadees gingen er uit het pu bliek al stemmen op om de strijd te staken. De referee liet echter do or boksen en toen Malouf we derom overeind was gekomen, had Leen Jansen niet veel moeite om de beslissende hoek te plaatsen die de Canadees voor de derde maal naar het canvas zond. De scheidsrechter vond het toen welletjes en zond Jansen naar adjn hoek terug nog voordat M'louf, die geheel en al groggy was, op de been was gekomen. Het was een bliksemzege voor Leen Jansen, die deze partij in topvorm heeft ge bokst en vrijwel geen enkele klap heeft moeten incasseren. In veel minder dan twee minuten, was het gevecht beslist.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3