Machtige zes van Tettelaar brengt Hermes overwinning C J „Schiedam"-honkballers weten raad met RFC Ongeslagen HCC 2 werd er de dupe van a<;i;m>a ZEVENDE PAROOL-HENGEL WEDSTRIJD Hengelclub 't Baarsje met ruim verschil winnaar van concours S. v. d. Hoek winnaar bij de individuelen Nederlaagserie van Ursus Mislukte inbraak DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Gelijk spel in een mooie wedstrijd wit» A. Kooy waagt monstertocht Een gevaarlijke hond V oorlichtingsavond Bestmirdersbond Met kin tegen de doelpaal Gemaskerde roofde portefeuille Directeur van Sociale Zaken verdacht van verduistering Koeriersters iiiiaiiiiiiiiuiiuii Zuinig zijn Maandag 4 Augustus 1952 fr 'i Wie nog nooit gehengeld heeft, weet niet hoe een visser leeft. Deze variatie op een bekend trekkersliedje maakten wij gister morgen, toen wij op een voor een Zondag voor bijna iedereen abnormaal vroeg tijdstip de honderd deelnemers aan het tradi tionele Parool-concours in de Schie bezochten. Zij zaten rustig met hun hengel, sim en dobber en hebben getracht zoveel mogelijk voorntjes, bliekjes, brasempjes, grondeltjes en hoe die andere zoetwaterbewoners ook mogen heten, te verschal ken. Veel geluk hebben ze daarbij niet gehad. Zondagmorgen viel de vangst niet mee. PP SC sterker dan de gastheren De eerste wedstrijd, welke Zater dagavond op het Gem. Sportterrein aan de HavejidJjk voor de door de vereniging Uraus georganiseerde ne derlaag-serie tegen P.P.S.C. werd gespeeld, is in een 31 nederlaag van Ursus geëindigd. Het was een ontmoeting van gemiste kansen waarin vooral de Ursus-aanval het grootste aandeel had. Hoewel de P.P.S.C.-ers vrywel ge durende de gehele wedstrijd enigs zins m de meerderheid waren, ging de rust toch in met een 0 voor sprong voor Ursus, door een niet lang voor de rust gescoord doel punt van mid voor v. d. Linden. De zelfde speler kreeg ook in de twee de helft enkele ogenschijnlijk niet te missen kansen, waarna zijn scho ten niettemin naast het doel terecht kwamen. Aan de andere zijde deed de jeugdige linksbuiten v. Eijk het beter, want door twee goede doel punten bezorgde hij tenslotte zijn club een overigens verdiende 21 overwinning. Van de vyf strafschoppen die P.P.S.C. nog na afloop kreeg te ne men, om zoveel mogelyk te voor komen dat de deelnemende clubs met eenzelfde resultaat de serie zui len beëindigen werden er vier 'door de P.P.S.C.-ers benut, KNVB-elftalcomra issie gewijzigd bij SW De KNVB-elftalcemmtssie van SVV, bestaande uit de heren M. Eising, O. Zonneveld en J, Maltha, die verschei dene jaren achtereen ongewijzigd bleef, ia ln de laatst gehouden bestuursverga dering van SVv mede door het be danken van enkele leden voor genoem de functie--— grondig herzien ln het vervolg 2ullen in deze com missie zitting hebben, de oud-eerste, elftalspelers H. Opschoor en J. Fee]- dere. waaraan is toegevoegd de vereni- glngsvooTzitter, de heer C. Maltha. Wij tekenen hierbij aan, dat bij de SW-ers de elftalcommissies worden samengesteld door het bestuur. Zaterdag 28 Juli, 's avonds om half 12 waarschuwden bewoners van de Bilderdijkstraat de Politie, in verband met een vermoedelijke in braak in de bakkerij van H. s Het bleek, dat inderdaad een po king in deze richting was gewaagd, 'dat de dief wel over een schutting was gekomen, maar dat hij bij het .inklimmen door een tuimelraam pech had. In verband met deze poging tot .inbraak arresteerde de politie een 'heel bekende, namelijk de 25-jarige R. v. d. O., eveneens in de Bilder- dykstrgat woonachtig. Ma aanvankeijlk ontkennen, legde hij een volledige bekentenis af. Burgerlijke Stand GEBOREN: Paulina d. v. M. v, "Tricht en P. Magerey; Maria C. C. d. v. C. Th. Hijman en Th. A. .Touw; Arij z. v. M. "W. Giesselbach en A M. H. Klein. OVERLEDEN: W. C. Koene, 78 -j. vr, van J. de Vos; H. A. Bollink, 67 j.j G. v. Willigen, BQ j, weduwe van B. Hakkert. S. v. d- Hoek ie ox de meest succesvolle hengelaar op het 7e Parool-concours. Hier knipte on ze fotograaf hem, terwijl de dienstdoende controleur zö» vangst administreerde Waarschijnlijk juist daardoor kwa men de hengelaarscapaciteiten van de beste amateur-vissers lot zijn lecht. Toegegeven men ral op de ene plaats iets beter „zitten" dan op de andere, doch het is wel type rend, dat bijna altijd dezelfde hen gelaars de beste vangst hebben.. Het geen voor ons het bewys is. dat net niet alleen geluk is. Maar bo vendien staat voor ons vast, dat de echte liefhebber, of hij niet veel of weinig of misschien helemaal niets vangt, toch evenveel genoegen aan zijn bezigheid beleeft. Vangt hij vandaag niets, dan zal hy deson danks morgen weer zo vroeg uit de veren stappen en opnieuw trachten kieuwademhalers aan de haak te slaan. Zo zagen wij gistermorgen een kleine honderd amateurs aan de Schie, allen deelnemers aan het door het Centraal Nederlands Hengelaars Verbond, afdeling Schiedam, geor ganiseerde concours om de Parool- prijzen. Dit jaar vond het 7e con cours plaats. Achtereenvolgens waren wissel- pryshouder: Amateur, de Atfer, 't Baarsje. Amateur, de Alfer en in 1951 't Voorntje. Naast de korpsvis sers ftien per deelnemende vereni ging) waren er ook individuelen. Er waren drie club prijzen met daar naast een grote collectie individuele prijzen, allemaal huishoudelijke ar tikelen. Twee hoofdcontroieurs, de heren Schwagermann en Westhoff, en zeven controleurs zorgden voor een behoorlijke administratie aan de waterkant, terwijl na afloop van de wedstrijd, die tweemaal vijf kwar tier duurde met een kwartier pauze daartussen, de gevangen aan de maat zijnde vissen werden gewogen. Reeds spoedig werd het duidelijk, dat 't Baarsje dit jaar de wissel beker in zijn bezit zou krijgen, doordat twee van zijn leden ln ver gelijking tot de andere deelnemers, een abnormaal grote vangst hadden doen optekenen, Zy waren S, v. d. Hoek met 16 maatvissen, wegende totaal 767 gram, en J. van Walsum met 10 vissen, 588 gram. Geen enkel ander korps kon op twee top-van- gers bogen, waardoor 't Baarsje met groot verschil eerste werd, gevolgd door de Alfer en *t Voorntje. Prijsuitreiking Nadat 's morgens, na afloop van het concours, de weging had plaats gevonden in Café 't Raadhuis, vond m de avonduren aldaar de prijs uitreiking plaats. Nadat voorzitter L. J. M, Lupker de feestelijke bij eenkomst had geopend en het pret tige en sportieve verloop van het concours nad gereleveerd, heeft de heer J. H. de Kluyver namens de directie van De Schiedammer (Het Rotterdamsch Parool) erop gewezen dat ook voor hengelconcoursen de spreuk van Pierre Baron de Cou- bertin geldt: niet het winnen van de prijs is hoofdzaak, doch de eer lijke strijd. Met toepasselijke woor den heeft de vertegenwoordiger van ons blad daarna de wissel beker aan de voorzitter van 't Baarsje uitge reikt en hoeft de heer iL,upker de tweede en derde prijs, die beide ook door onze courant waren geschon ken, aan de vertegenwoordigers van de Alfer en 't Voorntje overhandigd. Voor de beste individuelen en de bij de leiding betrokkenen waren talrijke waardevolle huishoudelijke pryzen. De resultaten waren: Clubs: 1. 't Baarsje 44 stuks, 2264 gram; 2. de Alfer, 34 stuks, 1586 gram; 3. 't Voorntje, 27 stuks, 1264 gram. Individuelen: 1. S. v. d. Hoek Jr 16 stuks, 787 gram; 2. C. de Nijs, 631 gram; 3. J, van Walsum, 588 gram; 4. C. J. Schot, 474 gram 5. M. Degenaar, 330 gram. Overzicht van de deelnemende hengelaars aan het CNHV- Parool-concoursdot gisteren werd gehouden. De jongste „as sistent-controleur" „zag zijn contröle-staatje jwist euert na." '«-s ^:r:a - 1960, Wat er nu ver der gebeurt moet Chris tian Borg maar afwacQ- ten Hij heeft geen zin nog eens met Ralfo te gaan praten Maar als het zyn plan is de „So lar" toi zinken te bren gen, waarom blyft hy dan nog rondvaren? Twee dagen houdt Ralfo het schip gaande ten Oosten van de Tumuai- eilanden Dan komt een Frans patrouillevaartuig in zicht en de ..Solar" meldt zich, zoals het be hoort De kapitein gemt zijn haven van afvaart en zyn bestemming en dan verdwynt de pa trouilleboot weer Christian Borg slaat dit alxesi ook passen ln het schema van Raifo? De ön-i legd en kapitein Ralfo gaat nu de enige red- argwanend gade. Zou deze manoeuvre soms f gantijn wordt nu op een Westelijke koers ge-1 dmgboot aan boord controleren. In een buitengewoon aantrekkelijke wedstrijd heeft „Schiedam" onder grote spanning In de laatste Inning een gelijk spel uit het vuur weten te slepen, i» de honk bal wedstrijd van Zondag. Als tegenstander fungeerde RFC, dat deze wedstrijd moest winnen om een kans op het kampioenschap te behouden. Gesterkt door de wetenschap, dat werper Nossent de laatste tijd In buitengewoon goede vorm is, startten de Rotterdammers vol ver trouwen en het zag er in 't begin dan ook naar uit, dat ook de Schiedamse slagmensen met zijn harde ballen geen raad zouden weten, honken bezet, twee nullen, W. v, d. Touw honkslag, maar geen punt. Het kon nog. A. P. Zonneveld een slag3 slag uit. Afgelopen. Zo kwam het einde van deze prettige en sportieve honkbal-wed- Na vijf innings was de stand 10 voor R.F.C. De Rotterdamse werper strÜd waarbij de punten broederlijk had tot op dat ogenblik acht man voor 3 slag uitgegooid en slechts een maal vier wijd weggegeven. Werpers Zonneveld en Heijmerse hadden toon het resultaat behaald van 7 maal 3 slag en acht maal vier wijd. Na de vijfde inning begonnen de zwartwitte slagmensen zich beter te weren en aan het eind van de achtste inning wees het scoringbord vijf voor Schiedam aan. Aan de andere kant stond echter het cijfer zeven, wijzende op het aantal pun ten van R.F.C. Het merkwaardige is, dat de Rotterdammers in ge noemde drie innings geen enkele honkslag wisten te produceren en hun zes behaalde punten alleen te danken hadden aan vier wijd en enkele volïersfouten. Nadat R.F.C. in de negende in ning voor nul aan de kant gezet was, steeg de spanning onder de spelers en publiek tot bijna onge kende hoogte. Zou „Schiedam" het nog halen? Het begin was ont moedigend. Reynierse als eerste slag man 3 slag- Daarna kwam het, J. v. d. Touw en N. Kolmeyer beide een honkslag. Twee hokken bezet en pas I nul. J. Krabbendam als vol gende ook een honkslag die nu twee punten opleverde. Stand 7—7! C. Seger door hinderen catcher ook op de honken. De volgende slagman Zonneveld kwam door Velderskeus op het eerste honk, maar Krabben dam moest het gelag betalen. Twee Hetmei-DVS krjjgt zo langzamerhand de naam van champion-killer. Nadat twee weken geleden één van de ernstigste candldaten voor de eerste plaats in de afdeling A, het Amsterdamse ACC, aan de Damlaan een neder laag had geleden, presteerden de Schiedammers het gisteren om in een buitengewoon fraaie wedstrijd de tot nu toe ongeslagen leider, het Haagse HCC 2, de eerste nederlaag toe te brengen. Dit grot esucces, dat vooral hij ACC wei erg In'de smaak gevallen zal ztfn, danken onze stadgenoten in de eerste plaats aan het zeer goede fielden, waarbij in één adem het uit stekende howlen van A. Melief genoemd moet worden. Voor 97 runs zat het hele elftal van de Grote Haagse nog voor de lunch aan de kant, waarbij Melief de wel zeer mooie cijfers van 5 wickets voor 26 runs noteerde. HjJ was, met de wind in de mg, zeer snel en onderhield daarhij een goede lengte. Z|jn bowlen werd door uitstekend fielden ondersteund, vooral de slip-catches van Tettelaar en Dolf v. d. Ende dienen aan de vergetelheid te worden ontrukt. Hermes passeerde dit Haagse totaal voor het verlies van 3 wickets, zodat onze stadgenoten wel een zeer ruime en fraaie over winning hoekten. Voor een niet gering deel is de ze overwinning te danken aan het juiste inzicht van de Hermes-aan voerder H. Stolk, die na een gewon: nen toss eerst verkoos te gaan fielden. Het weerbericht immers had in de namiddag buien voor speld en ditmaal had De Bilt ge lijk. Toen de Haagse het veld ifc- trok. had een flinke onweersbui het veld doordrenkt en hadden de Hagenaars het nadeel te moeten fielden en bowlen met een natte baL De Hermes-aanval, bestaande uit Melief en Scheffer, boekte reeds direct een groot succes, want op een totaal van 3 runs was het Haagse openingspaar verdwenen. M. Schuur werd door Tetttelaar op het bowlen van Melief uitste kend in de slips gevangen, terwijl Scheffer door een goede vang van v. d. Ende, eveneens in de slips, □e andere openingsbatsman plan ten inrekende. Met A. Schuur en de H.C.C.-aanvoerder L. de Ville- neuve op de mat, verbeterde de stand voor de Haagse enigszins. Tot op een totaal van 30 Scheffer met een mooie bal Schuur bowlde. Hierna ging het even zeer snel. De gevaarlijke Villeneuve kon van een hoog opkomende bal aan off van Melief niet afblijven en werd door v. d. Ende in de slips-gulley ge vangen. Prompt -bowlde dezelfde bowler de Engelsman Harris en op 39 rekende hij ook nog met een snelle bal de talentvolle Van Ma nen in. Zo had H.C.C. op een to taal van slechts 39 runs reeds 6 wickets verloren en zag het er dus voor de Haagse lang niet roos kleurig uit. De schrik was hun dan ook een beetje in de benen ge slagen, want Colthoff en Kleyn gingen zeer voorzichtig verder. Toen de stock bowlers wat ver moeid raakten en de batsmen de deur bleven dichthouden en. later zelfs tot het scoren van boundaries overgingen, bracht Stolk zyn jeug dige aanval in de strijd. Het is de verdienste van Arie v, d. Eude en Gerard van Vuuren geweest, dat zij door .zuiver bowlen -beide bats- men een tijdlang in de verdediging hebben gedrongen. Toch was het totaal van de Haagse ondertussen aardig opgelopen en net toen het scheen, dat H.C.C. de slechte start een beetje te boven ging komen, sloeg Colthoff ongelukkigerwijze een bail van zijn wicket en was uit voor 27 runs. De fel bowlende Van Vuuren rekende op pl het wicket van Koeleman in en oo on veranderd totaal ving hij met de volgende bal op eigen bowlen-Bak ker uit. Zo waren er 9 wickets gevallen voor 91 runs en toen nam Melief de bal weer ter hand om de laatste over voor de lunch te bowlen. En "ihet zijn derde bal smaakte hij het genoegen om de stugge Kleyn te bowlen, die met 19 runs als derde H.C.C.'er in de dubbele cijfers kwam. Juist voor de onderbreking was H.C.C. dus all-out voor 07 runs. Melief met 5 voor 26 in ruim 12 overs uit stekende en zeer verdiende cijfers, Scheffer 2—33 en de jeugdige Van Vuuren 3 voor l6? Ook Arie v. d? Ende had met 0 voor 7 in 6 overs goed gebowled. Direct hierop brak een onweersbui los, waardoor na het houden van de lunch eerst om kwart voor twee begonnen kon worden. Toen openden Stolk en Scheffer voor Hermes op het bow len van H. Rietdyk en J. Koele man. Vanzelfsprekend hadden de Schiedammers met het maken van de runs geen haast en er werd dus ook geen enkel risico genomen. Op een totaal van 11 runs kreeg Stolk een bal van de fel bowlende Bakker te hoog op zijn bat en werd in dg buurt van square-leg door Koeleman gevangen. Maar hierna kwam het tussen Scheffer en Dolf v. d. Ende tot een goede stand. Beide batsmen bepaalden zich aan vankelijk tot verdedigen, waar door de runs dan ook in een zeer traag tempo kwamen. Zo bowlde in deze periode Rietdijk de ene maiden-over na de andere. Schef fer had geluk, toen hy van een eenvoudige vangkans op short-fine- Ieg door Bakker gemist werd. Langzaam maar zeker ging de score hierna tiental na tiental de hoogte in. Dit gebeurde vooral door toedoen van Dolf v. d. Ende, die, na ingespeeld te zyn, tot sco ren overging en vooral op Bakker menige boundary noteerde, Wel probeerde de Haagse -%an alles om een scheiding te bewerkstelligen, maar zelfs het slow-bowlen van De Villeneuve leidde door het, tot grote hilariteit van het publiek, stugge „prikken" van Scheffer toi geen resultaat. Maar de laatste bal van de laatste over voor de thee bracht toch nog de scheiding. V, d. Ende sloeg een bal naar cover, waar De Villeneuve fieldde. De batsmen namen een run, maar door een bliksemsnelle ingooi van de fielder haalde Scheffer zyn crease niet en ging, voor een in 2 uur en een kwartier gescoorde 18 runs run-out. Stand 2 voor 73. Tegen de huizen Direct na de thee verloor ook v. d. Ende zijn wicket, hfjwerd voor een keurige 50 door Colthoff van een mislukte slag gevangen. Hierna brachten W. v. d. Sloot en C. Tettelaar Hermes langzaam gedeeld werden. Schiedam 2 wist met de cijfers 125 in Den Haag van A.D.G. te winnen. Onze stadgenoot A. Kooy, Maria- straat 79b, heeft al wat prestaties op het gebied van de wandelsport op zijn naam staan. Op Vrijdag, "Za terdag en Zondag, 5, 6 en 7 Sep tember zal hij echter pogen alles wat hij tot dusver deed, in de schaduw te stellen. Van Vrijdagmiddag half zes af tot Zondagmiddag halfzes hoopt hy dan een afstand van niet minder d3n 200 km af te leggen, uit en thuis. De weersomstandigheden zullen op het volbrengen van deze taak langs een zeJfuitgezet parcours geen in vloed kunnen hebben. De route loopt van Schiedam over Kethel naar Rijs- wyk, via Delft naar Voorburg, van daar in de richting Leiden, langs de Oude Rijn, naar Utrecht, via Via- nen over de Lek, langs Meer kerk, Gorcum en vandaar via SUe- drecht, Alblasserdam, Rotterdam, Erielselaan, Maastunnel, cShiedam. Tijdens de tocht zullen enkele le den van de Schiedamse wandel- sportverenigmg „Hercules", waar van ook de heer Kooy deel uit maakt, elkaar aflossen voor de ver zorging en ter assistentie. Deze ver zorgers zullen in elke te passeren gemeente een wandelboekje laten afstempelen, zodat precies wordt vastgelegd waar en wanneer de heer Kooy passeerde. De politie zoekt alweer getuigen, namelijk voorbijgangers, die Zon dagmiddag bij de Grensflat op de Rotterdamsedijk zagen hoe een geie hond, een kruising van een herder, de met een bromfiets passerende mej. G. B, uit Vlaardingen aanviel. Enkele omstanders raakten hierbij in hevig dispuut met de bij de po litie niet bekende eigenaar van de hond. De belaagde Vlaardingse trok zich tijdens de woordenwisseling terug. In de Politie Post aan de Buitenha- venvest moest zy op een brancard gaan liggen. Het gebeurde bleek haar zo te hebben aangegrepen, dat de arts van de G.G.D. overbrenging naar de Dr. Nolet Stichting noodza kelijk achtte. De heer M. J, Kuivenhoven, hoofdbestuurder van de Centrale Bond van Werknemers in 't Trans portbedrijf, komt op uitnodiging van de Be stuurde rsbond van het KW naar Schiedam. Op Dinsdag 12 Augustus, 's avonds om acht uur, vangt een bijeenkomst aan met de bestuurders van de bij de Bestuur- dersbond aangesloten organisaties. De heer Huivenhoven spreekt hier in over de per 1 Juli m werking getreden "Wet voor de Wachtgeld en Werkloosheideverzekering, maar zeker ln de buurt van 97. En het was net iets voor Tettelaar om met een enorme zes hoog te. gen de huizen op de Damlaan de gchiedamse overwinning veilig te stellen. Hermes had het Haagse to taal voor het verliesvan 3 wic kets gepasseerd. Het publiek bleef hierna zitten, omdat Tettelaar nog Ju was. En hij heeft het vertrou wen niet beschaamd. Verlost van knellende banden .(ook voor hem?) begon hij de bowlery hierna., ge ducht onder handen te nemen. De ene zwaai volgde op de andere en/ de score vloog de hoogte ln. Het batten van v. d. Sloot 'geraakte bierdoor een beetje op dè ach ter grond, maar hier mag niet onver meld blijven, dat laatstgenoemde de ballen zo keurig timede en z$n runs in alle richtingen van het veld scoorde, dat zijn batten een lost voor het oog' was. Toen tenslotte Tettelaar op een' totaal van 167 runs door De Ville neuve voor een harde 47 gevangen werd, begon bet publiek, bevre digd, het veld te verlaten. En toen vlak hierop Van Noortwijk op mid- off gevangen werd, --sloot Stolk meteen de Hermes-innings. V. d. Sloot bleef met een keurige 33 not out. Van de 19 door Rietdijk ge bowlde overs waren er 10 maidens, zijn cijfers waren 0 wickets voor 39 runs (Tettelaar!), Koeleman 2—38. Bakker 1—43 en W. C- van Manen 11. Om vijf minuten over half zes was deze mooie wedstrijd, een goed stuk propaganda voor cricket, ten einde. Het onbereken bare Hermes had wederom flink van zich afgebeten. Wat men moet weten: Ap o theke ra-nacht d lenst: Van Westendorp. Singel 81. Bellen bü ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 39. Telefoon 60290. Films: Passage, 2 en 8 uur: On Moon light Bay (alle leeft.). Monopole, 2, 7, 9 uur: Tien van het Vreemdelingenlegioen (14 j.) Een minuut voor het einde van de voetbalwedstrijd S.VD.P.W. Luno 2 aan de Parallelweg, deed de Rotterdamse doelman de B. nog een uitval naar de bal. Hy raakte daar bij met zijn kin tegen de doelpaai en moest door de G.G-D. naar de Tuinlaan worden vervoerd om al daar te worden verbonden. Wie zag het gebeuren? Een auto, waarvan tot dusver al leen het nummer bekend is, sneed Zondag de pas af aan de wielrijder R, N.. diei op de Brcesvest in de richting van de Singel reed. Op de hoek van de Korte Singelstraat werd dezö aangereden. Getuigen van dit ongeval worden verzoent zich in verbinding te stellen met het hoofdbureau van Politie. Vlam in vette soep Zondagmiddag kwart voor 5 sloeg de vlam in een pan met soep by de familie K., Lange Nïeuwstraat 151. Het vuur bleef niet by de soep, maar klom ook by de vitrage. De brandweer arriveerde onder leiding van Ir. S- Moesker met de Magirus- ladder maar behoefde geen dienst tee doen. De bewoners blustten de brand, de verzekering betaalt de schade. Weer een fiets gestolen Uit een tuin aan de Buys Ballot- Singel werd. een fiets gestolen, die toebehoorde aan K, S. KERKNIEUWS Chr, "Gereformeerde- Gemeenten: beroepen te Schiedam M. J, Middel koop eand. aldaar; Praep, geëxami neerd en beroepbaar verklaard H. van Koot te Werkendam en M. J. Middelkoop te Schiedam. Nederlandse employé bij aanslag gewond DJAKARTA. Uit Djember wordt bericht, dat een onbekende Woensdagavond een aanslag heeft gepleegd op de Nederlandse em ployé P. V. M. Lasance van de Si- salondememing „Kota Blater" van de Borsumij, Hij werd in zijn wo ning overvallen .en aan hoofd en rug gewond. Nog dezelfde avond werd hij naar het zieken huis te Surabaja vervoerd. De da der maakte zich na de aanslag uit de voeten. De toestand van het slachtoffer is redelijk- EINDHOVEN De „Eindhovgnse dr. J. Bar is, naar eerst thans be kend is geworden, Vrijdagavond laat bet slachtoffer geworden van een beroving door een gemaskerd mans persoon. Dr. B. bevond zich in een der buitenwijken van> de stad en werd door de aanvaller aangehou den en onder bedreiging gedwongen zijn portefeuille, waarin zich een vrij groot bedrag alsmede papieren (o.a. autopapieren) bevonden, af te geven. Het slachtoffer, dat uiteraard nogal ontdaan, was, heeft verteld, dat hij vermoedelijk met een re volver bedreigd werd. De dader is nog niet gevonden. Belgische jongen op vacantietrip verdronken noordschartvoude. on- der de gemeente Heerhugowaard was Zaterdagmiddag de 18-jarïge R. D. uit Brussel, die met vacanne in ons land was, met twee zijner kameraden aan het zwemmen in 't Westfriese kanaal. Onverwachts riep hij om hulp, hoewel hii de zwemkunst wel machtig was. Ver moedelijk heeft hij kramp gekre gen. Omstanders gingen te water, daar de twee andere jongens niet goed konden zwemmen. Twee red ders bevonden zich op een paar meter afstand toen D. naar de diepte zonk. De politie slaagde er in de jongeman met een haak op het droge te brengen. Kunstmatige ademhaling had geen resultaat meer. WINSCHOTEN Verdacht van het plegen van verduistering is door de recherche aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld de heer H. 0„ directeur van de ge meentelijke dienst voor sociale za ken. Dg heer O. is inmiddels la zyn functie geschorst. Er wordt door de politie een nader onderzoek inge steld. De verduistering is aan het licht gekomen bij het normale kwartaal onderzoek. De grootte van het bedrag ligt waarschijnlijk tussen 5000 en 7000 en het schijnt, dat de heer O. zich deze geldsom in de loop van 1951 in één keer heeft toege- eigend. Het onderzoek is nog gaan de. AMSTERDAM. De heer A- Koolhaas cultureel redacteur van het weekblad „De Groene Amster dammer" is benoemd tot vertegen woordiger te Djakarta van de Stichting Culturele Samenwerking. NIEUWPOORT Voor de ze ventiende maal hebben de oudstrij ders en de bevolking van Nieuw- poort hulde gebracht aan koning Albert en de helden „van de Yser- SCHIEDAM Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, geduldig ge dragen lijden, onze ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwdmoeder en Oma, Behuwddochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw ELSJE van den BOSCH gêb. Triel in de ouderdom van ruim 66 jaar. XJit aller naam, J. van den Bosch Schiedam, 3 Augustus '52 Havendjjk 200 De teraardebestelling zal plaats vinden "Woensdag a.s. op de Alg. Begraaf plaats te Schiedam, Ver trek van het woonhuis n.m, 2 uur. Op 31 Juli 1952 overleed plotseling te Nesselwang (W.-Dui island) op 65- jarige leeftijd .onze lieve zorgzame Man,'Vader en Grootvader 1 Johannes Alexander den Boer Schiedam A A. den Boer- IJsselstein Haarlem A. den Boer G. A. den Boer- van Gelder H. Heünis- - den Boer J. Heijnis v v - Jantje, Lex, Joke en Doke Schiedam A. A. Osté- den Boer J. J. Osté Janjaapje, Annètje Schiedam, 4 Augustus '52 RotterdamsedUk 264 B Liever geen bezoek De crematie heeft heden in stilte te "WeEterveld plaats gehad. Permanent-Wave, compleet, f 5.75. Ook speciaal alle kleuren haarverven. Kap salon „Alida" Grote Visse rijstraat 8 E (hoge stoep) Tel. 33762, Rotterdam. Ronde glasplaten, schuifrui- ten, glas in lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz. levert u v. Lopik's Glasindustrie, Boterstraat 39 Tel. 68945. Te huur: zit-slaapk., prima stand, tel. 'aanw. Br. "no- S 532 bur. v. d. blad. De Wek centrale nummer 65470, wekt U per telefoon. *n Tip voor va cantiegangers. Foto's gemaakt? Breng dan. Uw rolfilms voor af te wer ken bij Drogisterij en Foto- handel J. G. Willebrand, Rotte rd .dijk 405. Ie klas werk. Afwerking in eigen atelier. Vóór. 10 uur brengen 5 uur klaar. Kersverse Ge- va ert films 1.50.-Boxcame ra's vanaf 10.65. Alle mer ken rolfilms: Kodak, Ge» vaert, Agfa, Uford, enz. oelekent niet, do» men biels - moet uitgaven. Dat zou onverstandig zijn. Zuinig zijn betekent» oor deelkundig uitgeven. Dit geldt ook In de reclame. 'Adverteren In 'dagbladen, mits doeltreffend/ U steeds /erantwoord. Bedenk, wat dagblad reclame vermag! „De Schiedammer" brengt de naam ER 1N1 -V N:'-d. --

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2