Nieuw kabinet wordt nu heel spoedig verwacht HET ROTTERDAMSCH PAROOL Mr Donker zeker van steun van AR enKVP? België bekort diensttijd met drie maanden Wel betalen, zegt fiscus; niet rijden, zegt politie Stakers slaags in Alexandria met politie Naast spade en houweel, ook het geweer Lid van expeditie-Cosyns bij val zwaar gewond 12e Jaargang, no. 190 Donderdag 14 Augustus 1952 Washington ontkent Mossadeq's verzoek om een lening Schip moest haven binnenlopen bemanning zeeziek Emigrant keert terug naar Nederland Voor Financiën J. v. d. Kieft gepolst AANHANGWAGEN ACHTER BROMFIETS: Aanvragen van ontheffing niet eenvoudig Eden gehuwd Gevolg: 15 pet minder troepen voor Atlantisch bevel Laatste waarschuwing wan Naguib aan oproermakers Groot verlof voor dienstplichtigen met 2 jaar dienst Autoweg Italië- Nederland? Drie brigades Oostduitse arbeidsdienst krijgen militaire training ia Plaatselijk onweer Riskant onderzoek in vijf honderd meter diepe Pyreneeën-grotten Albanese premier in ongenade bij het Kremlin? Indonesisch leger in gevecht met opstandelingen Douane boekte succes in strijd tegen koffiesmokkelaars Hollands materieel voor uitbaggeren van Suez-kanaal Bulgaren vuren op Griekse patrouille Wielrijdster door auto aangereden en gedood ...it" Red en Adm. Lange Haven 141, Schiedam. TeL 693Ó0 - Abono.prijs: per week 0A7, per kwartaal 6,05, losse nummers ƒ0,10. DE SCHIEDAMMER Uitgave N.V. De Nieuwe Per» - Postgiro 39B644 Bankier; Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeurs B. de Vries, WOÊÊmmtmBÊKmm.mmHnmam Perzisch premier voert pachthervormingen in WASHINGTON. Hel Amcri- Jcaanse ministerie van Buitenland se Zaken heeft Woensdagavond meegedeeld geen nieuw verzoek om een lening vau premier Mossadeq te hebben ontvangen. Dinsdag was gemeld, dat Mossadeq de Verenig de Staten had verzocht om een lening van 50 millioen dollar om Pende over zijn huidige tekort aan buitenlands geld heen te helpen. Premier Mossadeq heeft hervor mingen in het nationale pachtstel sel aangekondigd, zo wordt uit Teheran gemeld. In een lang de creet, het eerste, dat hij uitvaar digde op grond van zijn bijzondere bevoegdheden, wordt gezegd, dat het aantal van de pachters m de oog&t ongeveer met 20 procent zal worden verhoogd. Landeigenaars, die tot dusver pachters en hun gezinnen kosteloos voor zich konden laten werken, moeten deze arbeidskrachten voort aan betalen. De schatting, die tot' nu toe door pachters moest wor den betaald, wordt afgeschaft. Over treders zullen worden gestraft met boeten ten bedrage van tweemaal de geïnde schatting. ROTTERDAM. Het in Neder land gebouwde s.s. „Biduk", dat be stemd is voor de Indonesische rege ring en op S Augustus j.l. van Rot terdam naar- Indonesië vertrok, is Dinsdag j.l. de haven van Lissabon moeten binnenlopen. Een groot deel van de Indonesische bemanning, die niet gewend is op de grote vaart, beeft dermate met zeeziekte te kam pen, dat er voorzieningen- moesten worden getroffen.. De Kon. Rotter- damsche Lloyd heeft nu vervangers naar Lissabon gezonden om de taak van de zeezieken, die wel aan boord blijven maar niet in staat zyn hun werk te doen, over te nemen. Zo dra de vervangers, ervaren Indo nesiërs, te Lissabon zijn aangeko men zal de „Biduk" zijn reis ver volgen. KOOG AAN DE ZAAN. Da heer R. C. Stadt uit Koog aan de Zaan, die verleden jaar Juni met zijn vrouw en twee kinderen naar Sydney emigreerde, heeft besloten terug te keren. Hij was bakker by de Verkade's fabrieken te Zaandam en wilde een bakkerij beginnen in de omgeving van Sydney. Na lange tijd op een boerderij te hebben ge werkt, vestigde fcy zich in een kamp voor emigranten. De kans om hier een bakkerij te beginnen was niet groot. Daarom besloot hij terug te keren. Met het m.s. „Fairsea", dat 30 Augustus in Rotterdam wordt verwacht, is hij nu met zijn. gezin op weg naar huis. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Na de stilte, welke gisteren rond zijn pogin gen hing, heeft de formateur, rnr L. A. Donker, gisteravond blijkbaar het vertrouwen gekregen, dat hij zal slagen. Des middags ontving hij ten vierden male prof. Beaufort (KVP). Nadat bekend was geworden, dat de anti's hem Hun steun niet zouden onthouden, werd dit bezoek van beslissende betekenis geacht. Alleen van KVP-zijde konden immers nu nog bezwaren worden ingebracht. Aangezien mr Donker daarna voortging met het polsen van personen voor een ministerschap, mag worden aangenomen, dat dit onderhoud voor hem geen onbe vredigend resultaat heeft gehad. Des avonds bezocht hij minister Beel op het ministerie van Binnenlandse Zaken en vervolgens ontving hij het oud-lid van de Eerste Kamer, J. v. d. Kieft (PvdA) op de Kneuterdijk. J. v. d. KIEFT Fittaneien? Uit deze polsingen kunnen leer rijke conclusies worden getrokken. De hear v. d. Kieft was tot de laatste verkiezingen fractieleider van de Party van de Arbeid in de Eerste Kamer en tevens haar finan ciële specialist. Men kan er zeker van zijn, dat mr Donker zyn 68- jarige geestverwant, die vroeger als accountant werkzaam was, heeft ge vraagd prof. Lieftinck op te volgen op de Kneuterdijk. Dit betekent echter tevens, dat dr Drees deze functie niet op zich zal nemen, doch zeer vermoedelijk zal aanblijven als minister-president. Dit zou wijzen op een overeenkomst tussen KVP en PvdA,, waarby de portefeuille van Buitenlandse Zaken naar de KVP sou gaan en het premierschap bij de PvdA zou blijven, Aldus doorredenerende is ook het bezoek aan prof. Beel te verklaren. Deze zal dan waarschijnlijk v®r" zocht zijn, aan te blijven op Bin nenlandse Zaken en het vice-pre- mierschap op zich te nemen, "Mocht "deze" opzet gèlukkenv dan is mr Donker vermoedelijk al een. hee] eind gevorderd met het be zetten van de ministerszetels. Aan de AR, zouden toevallen: Economische Zaken (Zylstra) en Verkeer (Algera) en aan de CHU: Oorlog en Manne (Staf) en Over zeese Rijksdelen (Kernkamp). Voor de PvdA zouden bestemd zijn: het premierschap (Drees), Fi nancien (v. d. Kieft), Sociale Zaken (Suurhoff). Landbouw (Mansholt) en Wederopbouw (In 't Veld) of Justitie (Donker?). Ten aanzien van da laatste twee departementen is enig voorbehoud nog wel op zijn plaats, omdat mr Donker minister In 't Veld nog niet heeft gepolst. Zonder twijfel gaat de voorkeur van de PvdA uit naar Wederopbouw, in welk geval mr Donker buiten bet door bem te vormen kabinet zou blijven Doch het is mogelijk dat de KVP een zelfde voorkeur heeft en dat beide departementen nog in de sfeer van de onderhandelingen liggen. Aan de KVP komen dan Binnen landse Zaken en het vice-premxer- schap (Beel). Onderwijs (Rutten), een ministerschaD voor de PBO, Buitenlandse Zaken en Justitie óf Wederopbouw. Omtrent de per- soonsbezetiing van de laatstgenoem de zetels bestaat nog geen zeker heid. Misschien, dat hieromtrent m de fractievergadering van de KVP, welke hedenmiddag om drie uur werd gehouden, nader zal zyn be raadslaagd. Tevens zal daarin ech ter zyn gesproken over de mate van steun, welke de KVP aan de pogm.gen van mr Donker zal geven. In Den Hang wordt thans echter verwacht, dat er op zeer korte ter mijn een kabinet zal zijn gevormd. DEN HAAG. Het is een vreemde zaak, dat de Rijksoverheid, in casu de Fiscus, van een aanhangwagentje achter een bromfiets of een motor fiets wegenbelasting ontvangt, doch dat diezelfde Kyksoverheid, in dit Tr®ttw® Just'tia, de gebruiker van ze'n aanhangwagentje onverbid delijk bekeurt. De verkeerswetgeving verbiedt n.I. het meevoeren van een aanhangwagentje achter een motorrijwiel en de Justitie past dit verbod ook toe op bromfietsen. Dit is op zich zelf ook een won derlijke geschiedenis, want de bromfiets wordt, in afwachting (hoe lang al?!) van een wettelijke regeling door de Justitie be schouwd als een rijwiel. Achter een rijwiel mag een aanhangwa gentje gebruikt worden, doch in dien men zou redeneren: dan mag het achter een bromfiets ook, dan komt men bedrogen uit. Een bromfiets met aanhangwagentje beschouwt de Justitie nu juist weer alseen motorrijwiel. In verband met de onbillijkheid, die hierin ligt, heeft de ANWB, teneinde verdere verwarring te voorkomen, zich onlangs tot hel ministerie van Financiën gewend en verzocht aan de betrokken be lastingambtenaren op te dragen om geen belastingkaarten meer af te geven" voor aanhangwagentjes aan motorrijwielen, .daar de Ver keerswet het gebruik daarvan met toestaat. Het ministerie stelt zich echter op het standpunt, .dat afgifte van de bedoelde belastingkaarten niet kan worden geweigerd, daar inge volge artikel 123 van het Wegen verkeersreglement ontheffing" kan worden verleend van het verbod om aanhangwagens achter motor rijwielen mede te voeren. Wel zal op de belastingkaarten voortaan de aantekening-worden gemaakt „dat -de "afgifte de houder niet LONDEN. De „knappe" Sir Anthony Eden is vandaag in het huwelyk getreden met de nicht van Winston Churchill. De Britse minis ter van Buitenlandse Zaken was bij deze gelegenheid een en ai glimlach. Churchill was getuige, toen zijn nicht, de 32-jarige Clarissa Spencer Churchill, in de echt verbonden werd. met Sir Anthony, lij dens een korte plechtigheid in Caxton Hall, Westminster. (Van onze correspondent) BRUSSEL. De Belgische miliciens zullen voorlopig slechts 21 maan den ln plaats van 24 maanden dienst moeten deen. Dit heeft de regering Woensdag besloten, nadat de dag tevoren de zes experts van de landen der Europese Defensie Gemeenschap te Parijs geen overeenstemming had den bereikt met betrekking tot het invoeren van een uniforme diensttijd. Niettemin blijft in België de tweejarige dienstplicht in beginsel behouden en wordt daarin geen wijziging gebracht, alvorens te zijner tyd een be slissing is getroffen over de diensttijd in de EDG-landen. De tussenoplossing, die de rege ring heeft gekozen, berust op een reeds bestaande wet, die haar de bevoegdheid geeft de dienstplichti gen naar huis te sturen als zij ten- minste twaalf maanden dienst heb- oen gedaan. Aan het principe van de tweejarige dienstplicht, waarmee België zich destyds naar de wensen van het Atlantisch opperbevel voeg de, hoeft dan nu nog niet te worden getornd en de partners van het At lantisch Pact vooral de V.S. en «I! I !i;i iillilllilltlFiilillJIIffiVlil'filill!"! IIII, .lllllllMMIliliiM GRENOBLE. Op de Tabucbet- gletscher m de Franse Aipen heeft een Franse gids op drie duizend me ter hoogte de lyken van twee Britse alpinisten gevonden, die sedert Za terdag j.l. werden vermist. ontheft van de verplichting tot het vragen van een ontheffing als be doeld in artikel 123". Het aanvragen van bedoelde ontheffing is echter niet eenvou dig. Deze dient n.I, voor het be- ri'den van wegen binnen de be bouwde kom te geschieden bij B. en W. van elke gemeente afzon derlijk, voor wegen buiten de be bouwde kom, geen rijkswegen zijnde, bij Gedeputeerde Staten der betreffende provincie en voor het berijden van rijkswegen bij de minister van Verkeer en Water staat. ALEXANDRIA. In het gebied van Alexandrlë is het, Woensdig tot botsingen tussen stokers en de politie gekomen. Tengevolge hiervan zijn, volgens onofficiële berichten, tien arbeiders en twee politiemannen gedood. Arbeiders van een textielfabriek te Kafr el Dawar vernielden weeftoe- 8teJJen en staken het gebouw ln brand. In een andere wijk staken stakers benzinestations en katoqnpakhiiizen in brand en sloten de weg naar Alexandrlë af om te verhinderen, dat'dn brandweer Kafr .et'Dawar zon bereiken. Generaal Naguib waarschuwde oproermakers in een radiorede „voor de laatste maal". De ongeregeldheden begonnen, toen arbeiders van een textielfa briek in Kafr el Dawar, die iwee dagen geleden het werk neerleg den naar aanleiding van het ont slag van enige collega's om poli tieke redenen, naar de fabriek terugkeerden.. Zij kwamen echter met om te werken, doch staken weeftoestelJen en later de fabriek in brand. Aangerukte troepen richtten versperringen op rond de fabriek en zouden daarbij zijn be schoten door de demonstranten. Generaal Naguib heeft Woensdag voor de radio gezegd; „Dit is mijn laatste waarschuwing", zich daarbij richtend tot de oproermakers in alle lagen, van de bevolking, in het bijzonder de werknemers. „Vrede en orde moeten tot elke prijs wor den gehandhaafd en individuele of collectieve gridven moeten langs wettelijke weg worden geregeld", 20 zeide Naguib. Oud-premier Hoessein Sirry, pre sident van de MISR weverij en spinnerij, heeft tevergeefs getracht persoonlijk de stakers te bewegen, weer aan het werk te gaan. Naar verluidt zyn de ongeregeldheden op touw gezet door een groep aan deelhouders en niet bedoeld als een demonstratie tegen beweerde cor ruptie in de fabrieksleiding. De Britse militaire attaché te Cpiro heeft Woensdag een onder houd gehad met generaal Naguib. Premier Maher woonde de be spreking bij. Het hoofd van de politie van Alexandrlë heeft de noodtoestand afgekondigd. Op het ogenblik is het echter rustig in de stad. Vol gens generaal Naguib is men ook de toestand te Kafr el Dawar mees ter. DEN HAAG. Met ingang Van morgen, 15 Augustus, wordt groot verlof verleend aan alle dienst plichtige militairen van de land en luchtmacht, ongeacht hun rang of functie, die op dit tijdstip een dienstijd van 24 maanden voor hun eerste oefening hebben volbracht. De legerorder, waarin dit is be paald. zondert van groot verlof uit de militairen, die buiten Europa dienen en degenen, die wegens de sertie, gevangenisstraf, militaire detentie of verblijf in straf- of tuchlklasse meer dan 90 dagen niet aan de troependienst hebben deel genomen. TUIER. "Woensdag is hier op een congres van een honderdtal deskun digen op het gebied van de wegen bouw uit West-Duïtsland, het Saar- gebied en Luxemburg een „plan- Schuman" voor de uitbreiding van het Europese wegennet geopperd. Het hoofd van het Europese bureau van de „International Road Federation", Clark, deelde mede, dat een commis sie van de V.N. de financiering be studeert van een program van we genbouw in Europa, dat in het bij zonder voorziet in de aanleg van drie grote Europese verbindingen. t.W. een -weg van Bordeaux- naar Ham burg, een van Calais naar Wenen, en een. van Nederland naar Italië. Engeland stoot men ook niet al te zeer voor het hoofd. Aan de andere kant wordt de ont stemming m het land opgevangen, doordat tenmmstde betrokkenen drie maanden minder moeten klop pen. Emd October zullen nu 10.000 man afzwaaien, emd December nog eens 10.000. Dit betekent, dat op 1 November de troepen, die België aan het Atlantisch opperbevel ter beschikking kan stellen, met vijf tien procent verminderen. De verantwoordelijkheid zal de regering en haar aanhang op de buurlanden speciaal Frankrijk schuiven. De oppositie zal echter zeggen, dat de zogenaamde disposi- üesterkte met behoefde te vermin deren ais het regiem der vrijstellin gen (o.a. voor de grote gezinnen) zou worden veranderd, vrouwelyke ipkorpsen ingevoerd, enz. In dit opzicht is er niets veranderd en in zover is dus het succes der opposi tie maar betrekkelijk. Dat België zijn vrijheid zou hernemen als in Augustus geen beslissing over de irnif or mering van de diensttijd was getroffen, had de regering zelf ook al enige maanden geleden, aange kondigd. BERLIJN. De nieuwe arbeids dienst in Oost-Duitsland zal be ginnen met drie brigades van ieder 5000 man. De manschappen zullen niet alleen met spade en houweel uitgerust worden maar ook met wapens, aldus meldt Woensdag het orgaan van de Amerikaanse Hoge Commissie „Neue Zeitung". De jonge recruten zullen in kam pen in Oost-Duitsland onderge bracht worden en een opleiding krijgen voor arbeider en soldaat. Het eerste kamp wordt ingericht in Pasewalk ruim 120 km. ten Noor den van Berlijn. Nadat de recruten daar een trai ning hebben ontvangen, zullen, de ..vrijwilligers" ingezet worden, in de fortenbouw langs de kust van de Oostzee. I Het bind schrijft,,dat^aan dekjon gens die zich voor de arbeidsdienst [opgegeven hebben, beloofd is, dat (Advertentie l.M.) san aardig* brocbura mat Pan Donderdagavond tot Vrijdagavond Veranderlijke bewol king met plaatselijk enkele regen- of on weersbuien. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtin gen. Weinig verande ring in temperatuur, 15 Aug, Zon op 5 u 24 m onder 5 u 4 m: Maan op onder 17 u 47 m. HET WEER VAN VANMORGEN UUR Max temp Neersl station Weer Wmo m/s Gisteren in 24 u Oslo Mist NJtf.O.1 19 C 5 mm Siocknolm Zw. bew. W.5 22 0 Helsinki Zw. bew. W.Z.W. 3 21 4 Edinburgh Zw. bew. N.W.l 21 a Londen Mist Windstil 23 23 0 Kopen hagen Zw. bew. W.Z.W. 7 0 Amsterdam Geh bew. Windstil 22 0 Zurich Nevel Windstil 35 0 Genève Onbew. N.N.0.1 34 0 Parijs Geh.bew. Windstil 25 22 22 Bordeaux Licht bew. Windstil 0,5 Nice Onbew. N.W. l 27 30 0 Berlijn Licht bew. O.N.0.2 0,1 1 Frankfurt Nevel 0.5 32 Münehen Onbew. Z. 1 32 0 Wenen Onbew. Windstil 35 0 LICQ-ATHERT. Een van de leden van de expeditie, welke onder leiding van de Belgische professor Max Cosyns onderzoekingen verricht in uitgestrekte grottm onder de Pyreneeën, is Woensdag door het breken van een kabel veertig meter omlaag gestort en gewond. Enige tyd voor dit ongeluk verscheen voor de tweede maal in vier dagen een Spaanse officier aan de ingang van de grotten, ntn de leden van de expeditie te verzoeken Spaans grondgebied te verlaten. Prof. Cosyns hield echter vol, dat ziyj zich op Frans grondgebied bevinden en verklaarde z(jn onderzoe kingen te ziPlen voortzetten. Het lid van de expeditie. Mar cel Loubens, zou by zijn val een wervelfractuur hebben opgelopen. Men verwacht, dat het bergen van "de gewonde zeer moeilijk zal zijn. Woensdagavond heeft een Frans vliegtuig op verzoek van de onder zoekers bij de ingang van de af grond een houder met serum en andere geneesmiddelen neergela ten Korte tijd daarna arriveerde uit Pau aan de voet van de berg. een reddingsploeg met een opvouw bare slee en andere reddingsmid delen Op verzoek van mevrouw Loubens is een Parijse chirurg naar Pau vertrokken De prefect van het departement, waar de grot ligt heeft een speciale kraan en een ra diowagen voor het onderhouden van contact tussen het expeditie kamp en het dichtstbijgelegea dorp gezonden. De expeditie begon Zaterdag met. het afdalen in de grot, die dicht bij de Spaanse grens ontdekt is on der de Pyreneeën. Woensdag be reikte de groep een onderaards ge welf van ruim vijfhonderd meter lang. drie honderd meter breed eh honderd meter hoog Volgens de Franse kaarten ligt de ingang van de grotten oo Frans gebied op vijf meter van de Soaanse grens. Het is echter niet bekend of de niet in kaart gebrachte grotten zich onder Spanje u'tstrekken Vier daeen ge leden verscheen een groep Spaanse officieren en Sommeerdb Cosyns te verdwijnen, daar hij zich zonder toestemming op Spaans grondge bied bevond. Cosyns weigerde ge volg te geven aan het bevel, dat Woensdag herhaald werd en dat Cosyns wederom negeerde. De kolossale Donaupont voor Velsen is in ons land aangeko- men. Arbeiders van de scheeps werf Baele te Bolnes maken de pont zee dicht voor hij over zee naar Velsen wordt gesleept. Het gevaarte is 65 meter lang en 25 meter breed. De rails worden er afgehaald. BELGRADO. Luidens uit Alba nië ontvangen berichten zou de posi tie van de Albanese premier, Hodja op het ogenblik in gevaar zyn. Er zouden ernstige meningsverschillen bestaan tussen Hodja, die het ver trouwen van het Kremlin verloren zou hebben, en de minister van Bui tenlandse Zaken, Sjehoe. Deze laatste 2ou door Moskou worden gesteund om eventueel Hodja op te volgen, als premier en als secretaris-generaal van de Albanese communistische partij. z-j na een training van zes maanden in aanmerking zouden komen voor een officiersplaats in. het volksde- mocratische politiecorps. Naar ver luidt hebben enkele studenten ge weigerd te tekenen en als tegen maatregel zijn onmiddellijk hun bewijzen van inschrijving aap. de universiteit ongeldig verklaard. Totaal 75 gesneuvelden DJAKARTA Bij een. tweedaags gevecht (van - 8 - tot- 10 - Augustus) hij Knnlngan In West-Ja va zijn 58 opstandelingen en Indonesische militairen gedood. De opstandelin gen werden teruggedreven. Gedurende de gevechten werden 8.000 desabewoners geëvacueerd. Naar Aneta meldt, behoorden de opstandelingen tot de restanten van het bataljon 462. die, na uit Midden- Java te zijn opgejaagd, naar West- Java trachtten te ontkomen. Op weg naar Tjobingbing stuitten de bende leden op een militaire eenheid ter sterkte van een peloton. Gezien hun minderheid (de bende telde ongeveer 60O leden), voerden de militairen eerst een guerillatactiek, in afwach ting van versterkingen. Toen deze aangekomen waren, trokken de op standelingen zich na hevige gevech ten in de bossen terug. De achtervol ging duurt nog voort. KEHKRADE. De douane heeft in de eerste helft van deze week op drie plaatsen goede vangsten kunnen doen. Nabij het greaspiaatsje Rim- burg (gemeente Ubach over Worms) kon na een opwindende jacht, tijdens welke een douane-ambtenaar ge bruik maakte van een hem door een burger geleende auto, een Duitse mo torrijder worden gearresteerd, die 25 kg koffie bij zich bleek te hebben. Bij Vaals raakte een smokkelaars- bende, die echter zelf wist te ont snappen, eveneens 25 kg koffie kwjjt. Bovendien ontdekte de douane te Vaals in een Belgische auto een ge heime bergplaats, welke voor het smokkelen van koffie was gebruikt. Deze auto werd in beslag genomen. Ook deed in deze omgeving de Duitse douane een goede vangst. Zij nam in een tweetal huizen te Aken 600 kg gesmokkelde koffie, welke in 21 zakken waren verpakt, in beslag. DEN HAAG. De Suez-Kanaal My. heeft in Nederland een order geplaatst voor een baggermachine ter waarde van ruim 7,5 millioen gulden. Hij is bestemd voor het uitdie pen van het Suezkanaal en is de grootste cutterzuiger tot nu toe in Europa gebouwd. De order werd geplaatst bij de IHC Holland, Den Haag, de export organisatie van zes scheepswerven. De Suez-Kanaal Mij. bestelde ook sleepboten van een bijzonder type en een zelf varende drijvende kraan ter waarde van ruim 11 millioen gulden bij de IH.C. ATHENE. ïh een communiqué van de Griekse generale staf wordt verklaard, dat Woensdag door Bul garen het vuur geopend is op een Griekse patrouille, die zich op Grieks grondgebied bevond. De Grieken be antwoordden het vuur, zo werd hier aan toegevoegd. De VN.-sub-com- missie voor de vrede heeft zich naar het berggebied begeven, waar het in cident zich voordeed. AMSTERDAM Op de hoefc van de Linnaeusstraat en de Pre- tonusstraat te Amsterdam heeft zich om vijf minuten vooi half 10 Woensdagmorgen een aanrijding met dodelijke afloop voorgedaan. Een kolenauto, die plotseling moest uitwijken voor een fletser, reed daardoor de 51-jarige wielrijdster A. W. B. aan. Twee voetgangsters, die de auto op het trottoir had aangereden, konden, na .onderzocht te iya door de GGD, naar* huis keren.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1