Herfst kritieke fase voor voortbestaan Benelux HET ROTTERDAMSCH PAROOL Natuurkundige sterft op bodem van grot Lucifersdoosjes voor koningin Juliana i MINISTER RASQUIN (LUXEMBURG): Huidig handelsverkeer niet te bestendigen Groot deel van Europa zucht onder hittegolf li VP schijnt aan te sturen op zes ministerzetels Generaal Naguifo slaat snel en hard toe Nieuwe moeilijkheden voor Britse scheepswerven h: mwmphmiiih nuaRMiiaiuBn Nieuwe premier in Hongarije Hoge autoriteit noodzakelijk Verzet tegen S.E.D. in Saksen-Anhalt Moedige afdaling van dokter was tevergeefs Zes slachtoffers in Wenen Nieuwe uraniumlagen in Australië ontdekt Nr 4337 is f 1000 plus f30.000 Zal mr Donker aan katholieke wensen tegemoet komen Grote liefhebberij voor het Kanaal Noorwegen verlengt diensttijd niet Plezierbootje door brand vernield Egyptische stakers voor tribunaal; krantengebouw omsingeld Arbeiders dreigen extra werk op Zaterdag te weigeren Hollywood vergat belofte niet Iets koeler 12e Jaargang, no* 191 Bed. en Adm. Lange Haven MI, Schiedam. Tel. 69300 - Abonn.prtjs: per week ƒ0,47, per kwartaal 6,05, losse nummers ƒ0,10. DE SCHIEDAMMER yrijclag 15 Augustus 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgif» 396644 Bankier; Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vriee. Niet-communist vervangen door leerling van Moskon BOEDAPEST. Het Hongaarse parlement heeft op een buitengewone zitting het aftreden van minister president Dobi aanvaard. Zijn opvol ger Is Mathias .takosi, secretaris-ge neraal van de Hongaarse arbeiders partij. Na de vervanging van de niet-com- munist Dobi door de in Moskou op geleide Rakosi bezetten niet-commu- nistische ministers in de Hongaarse regering nog slechts drie, betrekke lijk onbelangrijke posten, «,1. Bin nenlandse Handel, Onderwijs en Landbouw. Waarnemers in Wenen menen, dat de bekend gemaakte por- tefeuiilewisseiing zal worden ge volgd door discrete, doch drastische zuivering van de lagere ministeries, zoals ook onlangs in Roemenië vol gens hen is geschied. Zij zien de maatregelen in Hon garije als een onderdeel van een al gemene maatregel om in alle met Rusland verbonden staten communis tische en kommform-elementen on beperkte macht te geven. Uniek Frans proces Prae-historische tekeningen vals? (Van onze correspondent) DARIJS. Er wordt in Frank rijk nogal gepraat over het pro ces, dat gaande is tussen de sur realist André Breton en de afge vaardigde Dessac, die een conces sie heeft op de pra e-h 1st oris ch e grot van Cabrerets in Lotharingen. De heer Dassac heeft namelijk André Breton aangeklaagd wegens „waardevermindering" van een his torisch monument. André Breton van zijn kant beweert, dat de schil deringen in deze grotten, in elk geval in die van de „Kapel der Mammouths" vals zjjn. André Bre ton verklaarde aan de politie, dat hij op 24 Juli met een gezelschap de grotten bezocht en toen merkte, dat de tekeningen afgaven. Wan neer deze werkelijk 30.000" jaar oud geweest waren, zou dit niet moge lijk geweest zijn. In elk geval ver oorzaakte het geval niet alleen grote beroering bij het gezelschap, maar men ging ook op de vuist. De heer Dessac sloeg met een stok op de schendende hand van Breton en deze gaf een paar stompen in ruil. Daarop volgde prompt de aan- klacht tegen Breton wegens „waar devermindering". (Van onze correspondent) BRUSSEL. „De atmosfeer met betrekking tot Benelux is veel slechter geworden. Zowel de Belgische als de Luxemburgse regering menen, dat een ingrijpende beslissing moet werden genomen. Ik geloof, dat in de herfst de kritieke fase zal zjjn aangebroken, waarin bet zal gaan om het al dan niet voortbestaan van Benelux." Dit zegt een man, die het welzijn der Benelux ter harte gaat en die, In een speciaal voor ons blad toegestaan vraaggesprek, openhartig ztfn mening ten beste wil geven. Het is de 52-jarige minister van Economische Zaken van Luxemburg, Michel Ras- quln, voormalig journalist en burgemeester van Esch Salzette, die, sinds de socialisten na hun verkiezingsoverwinning van Juni 1951 de appositie verlieten, een der belangrijkste regeringsposten van het Groothertogdom bezet. zeer ernstig vinden. Dit zou ook op de overige Europese landen een grote psychologische terugslag heb ben en overal twijfel teweegbren gen, wat betreft de mogelijkheden tot verdere integratie. Daarom zou ik het aldus besloot de minister zijn uiteenzetting een regelrech te catastrofe achten, als wij niet uit die lonen- en Iastenkwestie zouden komen en hierbij kan Luxemburg, naar ik geloof, zeker een bemidde lende rol spelen.'' TEL AVTV, De Israëlische minister van Verkeer, Pinkas, is hier Donderdag overleden, waar schijnlijk aan hartzwakte. Hij was leider van de Wereld-Mizrachi- organisatïe. Mappen worden te voorschijn ge haald, cijfers geciteerd en met een documentaire beslagenheid, die aan toont, dat het geen eennachtsijs is, waarop hij zich met zijn beoorde ling waagt, tracht de minister te bewijzen, dat naar 2ijn mening de Benelux-handelsbetrekkingeri niet op de tegenwoordige wijze kunnen wor den voortgezet. Niet, dat men in Luxemburg zoveel klachten heelt over de Nederlandse concurrentie als in België. Er worden ook daar wei meer Nederlandse producten ge kocht dan vroeger, maar er bestaan nauwelijks de kleine verbruiksin- dustrieen, die er de dupe van wor den zoals in België. Maar Luxem burg, waar de verschillen in Jonen en lasten, vergeleken met Neder land, het grootst zijn, is het toch in zover met de Belgische regering eens, dat beschermende maatregelen tegen de Nederlandse invoer ge rechtvaardigd zijn. Dat dit het einde van de Benelux zou kunnen betekenen, geeft minis ter Kasquin ten volle toe. Volgens hem zal het. als over enkele maan den een nieuwe regering is inge werkt. gaan om het er op of er onder. Dan zal niet alleen het in terne probleem de lonen- en Iastenkwestie moeten worden be studeerd, maar tegelijk het externe aspecti de samenschakeling van de monetaire en de handelspolitiek. Een systeem van compenserende rechten ter bescherming van. de--Bel gische en de Luxemburgse markten acht hij redelijk als een tijdelijke oplossing. Maar dan zou nu ook eens en voor al moeten worden be slist, in hoever de drie landen hun economieën naar elkaar toe zullen doen groeien. „We zouden voor dit soort maat regelen aok een hoge autoriteit moe ten hebben, zoals nu voor het Sehu- man-plan bestaat", voegt de minis ter er aan toe. „Het wordt tijd. dat Benelux-organen beslissingen kun nen treffen, die boven de nationale belangen uitgaan en de naleving ervan kunnen afdwingen." En als men geen oplossing in de ze zin vindt? „Dan zou Benelux mislukt zijn en een dergelijke mislukking zou ik Partijfunctionarissen in arrest BERLIJN. Naar eerst thans bekend is geworden uit Oost-Ber- lijnse bladen, hebben communisti sche functionarissen bij de electri- sche eentralen ts Hal le, Bitterfeld, Zschomewitz en Grosskayna en 14 andere staatsbedrijven in Saksen- Anhalt (Oost-DuitsJand) in Juli duizenden arbeider? aangezet om te protesteren tegen een decreet van het politieke bureau, waarbij de salarissen van een kleine groep ge leerden en technici verdubbeld werden. In verband met deze actie wer den acht communistische functio narissen gearresteerd eo uit de partij gestoten.Voorts zijn 27 vooraanstaandecommunisten van hun iunctie qntheven, evenalg de leden'van--de'^partijradea i&waiJft steden. LICQ ATHERT. Om middernacht, op het moment, dat de reddings ploeg op het punt stond de neergestorte amateur-natuuronderzoeker JLou- bens uit de grot Pierre Saint Martin naar boven te hijsen, stierf hü- JLou- bens stortte van 36 meter hoogte omlaag en liep een wervellracluur op. De Spaanse politie, die enkele dagen, tevoren de expeditie naar de grot in de Pyreneeën had pogen te verhinderen, assisteerde bij het reddingswerk. Loubens, een 33-jarige indus trieel uit Parijs, overleed op een Om middernacht, juist toen reddiri x«ploegen op het punt sten- diepte van ruim driehonderd me ter onder het oppervlak der aar de. Dr Mairey, die met bloedplasma sn een brand card in de grot was neergelaten, heeft tot het laatste ogenblik gezwoegd om Loubenste redden. Zelf heeft Mairey in 3950 een verschrikkelijke ondergrondse ramp overleefd in een nabijgelegen grot. Hij was de enige van zeven natuurvorsers, die de grotten van La Creuze te Le Doubs levend ver liet. Loubens is geboren in het gebied van de Pyreneeën en begon op 16- jarige leeftijd met het onderzoek van grotten en spelonken met de pionier Op dit gebied Norbert Cas- teret, Sindsdien heeft hij al zijn vacanties aan zijn liefhebberij ge wijd. In 1943, bij een onderzoek van de grot van Hennemort met C?steret, liep hij een ernstige ver wonding aan zijn schouder op. Bij den, de neergestorte grotonder—-"' Gen poging om een gewonde met- zoeker Marcel Loubens naar bo- gezel naar boven te brengen werd, ven te halen, stierf hij. De 33-ja- hij geraakt door vallend gesteente, rige Loubens voor de afdaling. dat door het stoten van de draag- LONDEN. In een groot deel van Europa heerste gisteren een hittegolf. In Belgrado was het 37,5, in Florence 36, in Wenen 36 eo in Neurenberg 39 graden Celsius. Vol gens meteorologen in Wenen werd in „de Oostenrijkse hoofdstad de hoogste temperatuur sinds 60 Jaar geregistreerd. Zes mensen kwamen hier bij het baden om het leven. In vele wijken van Wenen zit men. zonder drinkwater. De water toevoer van de Schneeberg, 50 km ten Zuidwesten vap, de stad, raakt door de droogte uitgeput. Het stadsbestuur heeft voor enkele uren per dag eeh consumptiever bod uitgevaardigd, om te proberen de druk op te voeren. Bij duizen den ontvluchten de Oostenrijkers de hitte van de hoofdstad. Vele winkels en fabrieken zijn gesloten. In Italië kwam het warme weer juist op tijd voor het lange week end bij gelegenheid van het feest van Maria Hemelvaart. Vrijwel alle zaken sloten hun deuren en ieder een trok naar het strand. In Rome was het 34.5 graden. In Joego-Slavië heerst een grote droogte, die een bedreiging vormt CANBERRA. In het Noordelijk gebied tod Australië, 250 km. ten Zuiden van Darwin, zijn nieuwe ura niumlagen ontdekt, die naar men meent zeer belangrijk kunnen zijn. Deze ontdekking is Donderaag te Darwin bekend gemaakt door de be heerder van het Noordelijk gebied, de heer M. S. J. Whise, die zelf de lagen onderzocht heeft. De eerste ge: wonnen hoeveelheden zijn twee da- gen geleden door drie onderzoekers van de uranium installaties naar Rhum Jungle gezonden, waar proe ven op radioactiviteit goede resulta ten hebben, opgeleverd. De nieuwe lagen zijn enige kilo meters van de grote weg Darwin Alice Springs gelegen, wat het ver voer van de mineralen vergemakke lijkt. voor de oogst. In Belgrado was de temperatuur 37-5 graden. De hittegolf liep met een boog van Duitsland naar het Zuidelijke deel van het vasteland. In. de Noord westelijke landen was het koeler, met temperaturen, die niet boven de 26.5 graden uitkwamen. In Frankrijk en Engeland leefde de Kanaalzwemmer!) op. Er wor den talloze pogingen ondernomen om de overtocht te volbrengen. DEN HAAG In de vijfde klasse, 17e lijst van de 516e Staats loterij is op het nummer 4337 een prijs van f 1000 gevallen en een premie van f 30.000. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Kort voordat gistermiddag de fractievergadering van de K.V.T. op het Binnenhof onder leiding van prof. Romme begon, ontving de kabinetsformateur mr, L. A. Donker de voorzitter van de Katholieke Ar beiders Beweging, de heer A. C. de Bmyn. Diens naam werd al tijdens de formatiepogmg van dr. Drees genoemd voor het ministerschap zonder portefeuille voor de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. Toen prof. Beel aan het formerem sloeg, schjjnt hü de KJUELrbestunnler echter te hebben laten vaJJen, Beweerd wordt dat htf het oogi voor d«e„post gevestigd bad, op de secretaris van de SER,"de heer H. L'JJansen.*" '~ri' - Dit voornemen schijnt irt KAB.- kringen ontstemming te hebben ge wekt, Als een reactie daarop moet vermoedelijk gezien worden het arti kel, dat prof. Romme onlangs in „De Volkskrant" schreef, waarin hij het aanzoeken van vakverenigingslei- ders voor het ministerschap verde digde. Het wordt dan ook begrijpe lijk waarom mr Donker daarna be sloot de heer De Bruyn voor een ministerschap te polsen. Deze vond, na zijn bezoekje aan de Kneuterdijk nog gelegenheid, zijn geestverwan ten Op het Binnenhof verslag uit te brengen, voordat zn de plannen van de formateur onder de loupe namen. Steeds sterker worden de geruch ten, dat de KVP aanstuurt op het verkrijgen van zes zetels in het nieuwe kabinet. Behalve de minis terschappen van Binnenlandse Za ken, Onderwijs, Justitie en voor de P.B.O., zon zij twee ministerschap pen op het Plein (Buitenlandse Za ken) hebben verlangd. Dit dan in ruil voor het premierschap. Men verwacht, dat de kabinetsformateur aan dit verlangen zal voldoen. Behalve de namen, die wij voor de twee laatste portefeuilles reeds noemden prof." Romme, prof. Beaufort en mr Blaïsse is nog een nieuwe katholieke naam naar 1 voren gekomen, die van drs Spee kenbrink. hoofd van de Economi sche afdeling van het Nederlandse Hoge Commissariaat in Djakarta. Als candidaat voor het minister schap van Justitie wordt thans ge noemd, de huidige R_K, Staatsse cretaris van. Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, mr Cals. baar tegen de grotwand losraakte. Loubens is gestorven in de grot Pierre Saint Martin onder de Frans-Spaanse grens, waar hij het vorig jaar met de cineast Haround Tazieff een wereldrecord vestigde door een loodrechte afdaling van 356 meter, Tazieff is hem ook bij de jongste afdaling gevolgd en zou een film maken van het ophalen van Loubens toen het touw brak en Loubens zijn noodlottige val maakte. CAP GRIS NEZ. Bij de „sei zoen-opening" van de Kanaal zwemmer!) was de belangstelling al direct groot. Bob Paysour, een 24-jarige brandweerman uit de V.S., startte Donderdagmiddag om 12.00 uur precies. Hij ging te Cap Gris Nez in zee. Na 12 uur 15 min. zwemmen, moest hij echter, 6 mijl van de Britse kust wegens kramp opgeven. Phil Rising staat nu gereed om met behulp van de zelfde loods in omgekeerde rich ting een poging te wagen. Vorig jaar zwom Rising van Frankrijk naar Engeland. De Schot Ned Bamie wil pogen het Kanaal in beide richtingen over te zwemmen. Zowel te St. Margerets Bay als te Gris Nez heerste gisteravond grote bedrij vigheid. Onder de avonturiers be vonden zich twee dames: de En gelse Jenny James en de Deense gymnastieklerares Elna Andersen. Ook de Egyptenaren waren weer sterk vertegenwoordigd. Later werd gemeld, dat de beide genoemde dames, alsmede Philip Mickman, vanuit Engeland zijn vertrokken. Het meisje James gaf na 5 uur zwemmen haar poging op. De Noord-Afrikaan Noel Claud vertrok gisteravond om 19.45 uur vanaf Cap 4 Blanc Nez* - Om 11.00 Uur gisteravond vertrok Bamie [vanöö^EplkestQmv-»^ OSLO. In een vraaggesprek met het blad „Bergens Tïdende" v/ees de Noorse minister van De fensie Langhelle er op, dat het voorlopig onmogelijk is in Noor wegen de diensttijd te verlengen. Bij de Noorse luchtmacht en ma rine bedraagt deze 18 maanden en in het leger één jaar. Hij deelde verder mee, dat de Noorse rege ring gevraagd heeft de volgende maand een vergadering van de Nato-raad te houden. Hij gaf geen redenen op, maar aangenomen wordt, dat Noorwegen en ook andere leden der Nato her ziening willen van de in Lissabon, getroffen overeenkomsten. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Door een steekvlam, die plotseling uit de reeds draaiende motor sloeg is het pleziermotorhootje „Loek" van de heer L. Bodewijk uit Amsterdam gisteravond m een haven in de Amstei in brand gevlogen en ge- geheel uitgebrand. Een motorwagen van de brand weer bluste het vuur met water en tetrachJoorkoolstof. De inventa ris van het scheepje werd geheel vernield, evenals de motor. Een horloge als manchetknop is j het nieuwste modesnufje «oor he- ren. De ontwerper kwam op het idee toen een Zuid-Amerikaan eens klaagde dat polshorloges zo 1 CAIRO. Troepen van generaal Naguib omsingelden Donderdag- do bureaux van één der grootste dagbladen van de Mohammedaanse wereld. Dit blad, de „Al Misri", had, zo deelde een militaire woordvoerder mee, onrustwekkende artikelen gepubliceerd. Later werd de omsingeling op be vel van Nagnib weer opgeheven. Intussen hield een militair tribunaal zich te Kafr el Dawar de gehele dag bezig met het berechten van ruim 50 arbei ders, die betrokken waren by de onlusten op Woensdag in dit plaatsje h0 Alexandrië. Het blad „AI Misri" publiceerde Donderdagmorgen, dat de nieuwe regering plannen voorbereidt om een groot aantal ambtenaren te ont slaan, terwijl zij een dag tevoren het nieuws lanceerde, dat de rege ring overwoog de huishuren te ver lagen. Beide berichten waren vol gens een legerwoordvoerder uit de \ucht gegrepen en gaven aanleiding tot de omsingeling van de dagblad- bureaux. Nadat de redacteuren ver klaarden collectief de verantwoor ding voor deze berichten te aan vaarden, maakte generaal Naguifa een einde aan de omsingeling. In de „Misri'"-texti.elfabriek te Kafr el Dawar, één van de fabrie ken waar Woensdag stakende ar beiders weefgetouwen hebben ver nield. begon een militair tribunaal SOUTHSEA. De Britse scheepswerven, die reeds 4e kampen hebben met toenemende concurrentie van de zijde van Duitsland en Japan zien zich thans geplaatst voor een nieuwe moeilijkheid, nu de leiders van 200.000 arbeiders hebben aangekondigd, dat hun mensen de komende win ter zullen weigeren op Zaterdag te werken. Deze aankondiging Is een nieuwe zet in het loongeschil In de scheepsbouwlndustric. De werknemers in deze industrie hébben destijds vrijwillig er mee in gestemd, een extra dienst op Zater dag te doen, teneinde te helpen de productie tijdens de 'vier winter maanden te verhogen. Het opzeggen van deze overeenkomst is te be schouwen als een reactie op de ver werping door de werkgevers van een eis voor loonsverhoging van 2 pond voor 2 500.000 technici en een „aanzienlijke" verhoging voor de arbeiders op de werven. De algemene bond van technici in de scheepsbouwindustrie. die te Southsea bijeen is. zal een klacht bespreken, dat Britse schepen voor herstelwerkzaamheden naar havens op het Europese vasteland worden gezonden. Naar verluidt worden hiermee de havens van Amsterdam, Rotterdam en Hamburg bedoeld. De afgelopen drie maanden is de productie van de Britse scheeps bouwindustrie met vier procent ge daald. -terwijl de productie op de Duitse en Japanse werven, na de na-ooriogse beperkingen, gestaag toeneemt. De bond dreigde ook het verrich.- Mtnister Eden en Churchill's nicht, Clarissa Spencer Churchill 2tfn Don derdag getrouwdChurchill teas ge tuige. Het bruidspaar poseert na de plechtigheid, waar enorm veel belangstelling voor was, op de stoep van no10 Dovmingstreet, de ambts woning van de Britse premier. De huwelijksreis gaat naar Portugal. ten van overwerk te verbieden, tenzij de arbeiders hogere lonen krijgen en er niet meer dan 3C uur per maand behoeft te worde,1» over gewerkt. Ook worden hogere Ionen geëist voor leerjongens. Bus kantelde in sloot; hamer kwam van pas (Van onze correspondent) SCHOONHOVEN. Een bus van de „Twee Provinciën", die Donder dagmiddag op weg was van Gouda naar Schoonhoven, is nabij Berg ambacht verzakt in de zachte berm en in de sloot gevallen. De chauf feur moest plotseling uitwijken voor een auto, die stil had gestaan maar geheel onverwacht begon te rijden. De bus kantelde. Eén van de 22 pas sagiers, die een hamer bij zich had, verbrijzelde daarmee een ruit, waar door alle inzittenden ongedeerd kon den ontsnappen. AMSTERDAM. Toen HAL de Koningin in April tijdens haar be zoek aan de Metro-Goïdwyn-Mayer studio's in Hollywood een sigaret wilde aansteken, keek zij vergeefs uit naar een doosje lucifers. Na tuurlijk was daar onmiddellijk haar gastheer Dory Schary, die zijn aan steker tevoorschijn haalde. Doch dit bleek niet het voorwerp te zijn, waar de koningin naar uitkeek. Zjj vertrouwde Schary toe, dat zij pen verwoed verzamelaarster is van lu cifersdoosjes en wel in het bijzon der van doosjes, waarop de namen van personen en instellingen, die zij heeft bezocht, gedrukt staan. Dore Schary knoopte dit in zijn oor en beloofde de koningin voor de ver langde doosjes te zullen zorgen. Een tijd lang hoorde men op Soestdijk niets, maar Donderdag verscheen ten paleize de directeur van de Me- tro-Goldwyn-Mayer in Nederland. Namens de Amerikaanse filmindus trie overhandigde hij de prins een aantal lucifersdoosjes voor de ko ningin en hemzelf. Tevens bood hij een fraai album aan, met alle foto's die tijdens het bezoek aan de stu dio's zfjn gemaakt, alsmede een rol „wereldnieuws", waarop het ko ninklijk bezoek aan Hollywood ïs vastgelegd. Vandaag zal een spe ciale korte film, die van het be zoek van het koninklijk paar aan de filmstad is gemaakt, per vlieg tuig in Nederland arriveren en eveneens aan het koninklijk paar worden aangeboden. DEN HAAG. Binnenkort zal een aantal militairen van de lucht macht, dat technische opleidingen heeft ontvangen in Amerika, naar ons land terugkeren. met de berechting van ruim 50 ar beiders, die betrokken zijn geweest bij deze incidenten. Dit tribunaal kan een ieder, die schuldig wordt bevonden aan verraad, ter dood ver oordelen. De opgelegde straffen zul len binnen dne dagen ten uitvoer worden gelegd en door generaal Naguib moeten worden bevestigd. Het Egyptische algemene vakver bond "heeft een beroep op alle ar beiders gedaan de orde te bewaren. Volgens het vakverbond trachten „betaalde agenten" aan te zetten tot sabotage. Deze zelfde elemen ten waren verantwoordelijk voor de brandstichting op 26 Januari te Cairo, aldus het vakverbond. Later werd uit Cairo gemeld, dat de censuur op telegrammen naar het buitenland weer is ingesteld. Bij spel te water geraakt en verdronken (Van onze correspondent) GOUDA. Bij het spelen op het schip van zijn vader, dat voor een scheepswerf in Ouderkerk a. d. IJs- sel was gemeerd, is de vijfjarige J, Blonk Donderdagmiddag in het water gevallen en verdronken. LONDEN. Engeland, Frank rijk en de Verenigde Staten zullen* naar verluidt, binnenkort hun le gaties in Jordanië, Israël, Syrië eu Libanon tot ambassades verheffen. TOKIO. Volgens berichten ia de Japanse pers heeft de Japanse regering een plan opgesteld om ia 1955 over een luchtmacht van 2000 vliegtuigen te kunnen beschikken. Van V rijdagavond tot Zaterdagavond: Veranderlijke bewol king met op vele plaatsen enkele regen - of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopen de richtingen. Iets koeler. 16 Aug Zon op 5 tl 23 m onder 20 u 2 m; Maan op o u 28 ra on der IS u 28 m. HET WEER VAK VANMORGEN 7 ÜLR Wax.temp Neerst Weer Wind m/s Gistere» tn 24 u. OsJo Regen Stockholm Geh. bew Helsinki Zw. bew," Edinburgh Zw.bew. Londen Mist Amsterdam Zürtcb Genève SS&mi Nice Berlijn Frankfurt Milnchen Wenen Zw. bew. Licht bew ■Regenbui Mist Zw. bew. On bew. Nevel Regen On bew. Onbew. N.3 N-N.W. 1 N.N.W. 1 Z.Z.W. 3 O.l Z.Z.W. 3 N.N.O. 3 W,N.W. 3 Z.Z.W. 1 Windstil W.Z.W. 1 N.N.W. l 0.2 Windstil W.2 Z-Z.O-1 18 C 5 tl 21 22 1 20 0.4 23 20 0 22 36 33 0 T 24 28 28 0 27 35 7 30 0 37 0

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1