POLLEN7 DIAMAN1®S Bonte karavaan bracht kleurig circusdorp aan de Kruiskade Boter: „dollar" van ons agrarisch exportpakket Arrestatie van Chinees generaal in Mexico Een nieuwe haan kraait 's morgens voor de VARA Amerikaans vakverbond steunt Democraten GELEZEN .Vrijdag 15 Augustus 1952 „Cirque Géant" in de Maasstad Menagerie consumeert per dag 750 kg hooi en 450 kg haver Afgetreden leider van arbeiders in Z.-Afrika tekent beroep aan Internationale vraag veel groter dan de leveringsmogelijkheden Rotterdamse Comedie werkt hard voor haar debuut Costuums, ontworpen èn vervaardigd door Cargelli Ten nadele van Formosa-bewind 25 millioen dollar verduisterd Geen ambassadeur der V.S. bij bet Vaticaan Amerikaanse tanks wijken niet voor Mozart Hulp aan Tito met een jaar verlengd Felle steekvlammen en explosies Stevenson waarschuwt voor te grote centralisatie in Washington en gewogen V (Advertentie LM.) EEN KLEINE INFECTIE is dikwijls het begin van langdurige narigheden Zuivert open huidpleklcef» met de desinfecterende snel generende '^-ï" '- Kleurig als rijn bonte reclames blijft voor de buitenstaander bet circus- leven. Een schouwspel, dat zich ver uitstrekt buiten de cirkellijn van de piste en dat begint met het binnentrekken van de iange karavaan bont beschilderde circuswagens In de stad. Negentig wagens telt de karavaan van „Cirque Géant", enorme trailers voor de olifanten, de roofdieren en de paarden, een bassimvagen voor het nijlpaard, materiaalwagens, tvoon-, slaap-, keuken-, garderobe-, bureau-, directie- en kassawagens en last hut not least: de truck met Het Kanon, de lange pijp, waaruit inet een harde knal „het menselijk projectiel" wordt geschoten om suizend in een vangnet terecht te komen, „Toua les jours au Cirque Géant..," Hoe hard en nuchter het bedrijf ook is, voor het publiek zal het circus altijd zijn romantische in slag behouden on daarmede zijn grote aantrekkingskracht. Direc teur Jos Mullens van Le Cirque Géant is zich de waarde van die romantiek terdege bewust en hij laat het vervoer van de kolossale circuskaravaan dan. ook geheel „langs de weg", dus niet per spoor, geschieden. Dit grapje kost hem overigens per seizoen een 85.000 liter aan benzine en gas- en smeer olie. De ritten, die men met dit zware transport maakt gaan soms over de 160 kilometer, doch niet temin wordt ec in het algemeen zonder verliesdagen gewerkt, d.w.z. 's nachts na de laatste voorstelling wordt er afgebroken, het mate riaal wordt geladen en getranspor teerd naar de volgende pleister plaats, waar men het circusdorp in een halve dag dan weer opbouwt, 's Avonds, precies een dag na de laatste voorstelling in de vorige stad, geeft men alweer een voor stelling in de nieuwe omgeving. ROTTERDAM MAAKT uitzondering Rotterdam mSakt een uitzonde ring op de regel. Gisterochtend is de circuskaravaan de Maasstad binnengereden, doch gisteravond werd nog niet gespeeld. Mul lens neemt namelijk twee volle dagen om hier de tent aan de Kruiskade op te bouwen, in de Tijdens de opbouw Dan het circus fcyken de olifanten belangstellend vanuit hun stallen op een 32 me ter lange trailer toe, onderwijl traag hun droge spijs, een baaltje hooi, verorberend. eerste plaats om zijn mensen en dieren eens een dag van betrek kelijke rust te gunnen en voorts omdat hij de tent voor „zijn Rot terdams publiek tip-top in orde wil hebben met een extra kleurrijke facade. Pas vanavond kan daardoor de gala-première worden gegeven. Zo'n verliesdag komt het circus op duizenden guldens te staan, want de dagonkosten van Cirque Géant lopen gemiddeld op tot SOOO.— Geen wonder, want een olifant eet alleen al een baal hooi per dag op plus zijn 20 kg geplette haver. En de overige dieren staan ook bun mannetje, zodat er per dag alleen al voor de menagerie nodig is 750 kg hooi, 450 kg haver, een paard of een koe voor vlees om de eet lust van de roofdieren te stillen, 220 broden voor de ijsberen en het nijlpaard, 25 kg bananen voor de chimpansees en bovendien nog grote hoeveelheden wittebrood, - 'In lenge rijen trokken de wagens van Jos Mullens „Cirque Géant" langs de wegen voor ae karavaan Rotterdam binnenkwam. appelen en sinaasappelen en verse geitemelk. TRAPEZE-WERKERS KNOPEN ZELF HUN VANGNET Het transport, het opbouwen en het afbreken van het circus ge schiede geheel door eigen perso neel. De tienjarige Gabby Mullens, die 's avonds met zün zusje in de piste zijn acrobatische toeren ten heste geeft, helpt evengoed mee als de oersterke ploegbaas, die in het circus bekend staat onder de naam Ru sky, De artisten zorgen voor hun eigen apparaten en het is opmer kelijk om te zien met hoeveel zorg de trapeze-werkers hun luchtnura- mer-apparatuur behandelen. De stellage, die in de nok van het circus hangt, is geheel door hen zelf vervaardigd, evenals het vang net. Olifanten helpen bij het trans port van het circus vrijwel niet meer mee. Vroeger wat dit nogal eens traditie, doch tegenwoordig behoeft de tachtig-jarige Frieda, een der olifanten van circus Mul lens, alleen maar te hulp te komen wanneer er eens een wagen diep in de modder van een terrein is weg gezakt. Voor de rest bepalen Frieda en collega-olifanten zich er toe zo van tijd tot tijd hun sluiven eens buiten de op een flinke kier staan de deuren van de wagenstallen te steken om te voelen, of er geen nattigheid is te bespeuren op de wegen, waarlangs zij in een ge zapig vaartje worden vervoerd PRETORIA. Sachs, die op last van de Zuid-Afrikaanse minister van Justitie, Swart, moest aftreden" als secretaris van de vakvereniging van arbeiders 3n de kledingindustrie, heeft tegen dit bevel beroep aange tekend b« het Hooggerechtshof te Pretoria. Hij verzocht het Hof de hem gege ven bevelen ongeldig te verklaren (Sachs werd tevens verboden poli tieke en vakverenigingsvergaderin gen. bij te wonen). In zijn beroep verklaarde Sachs dat er geen ge gronde redenen waren om aan. te ne men, dat zijn handelingen de doel stellingen van het communisme zou den bevorderen. Volgens Sachs heeft minister Swart, toen deze nog direc teur van een uitgeverij was, hem verscheidene malen schadevergoe ding moeten betalen wegens laster. Hij meent, dat de minister bij het uit vaardigen van de bevelen zich liet leiden door persoonlijke gevoelens. DEN HAAG. Squadron no. 3 van de marineluchtyaartdienst, be staande uit „Seafuries", zal gedu rende ruim 9 maanden gaap oefe nen op Britse vliegbases en vlieg kampschepen. Het grondpersoneel zal op 1 September naar Dundee vertrekken. (Advertentie LM.) (Van onze landbouwredacteur) DEN HAAG. Hoe onbereken baar de landbouwproductie kan zijn. afhankelijk als zij is van de weers-. gesteldheid, blijkt thans weer uit de positie van de roomboter. Wordt «U over het algemeen beschouwd als het „zachte product" van onze land bouw, de laatste tüd heeft zjj zich ontwikkeld tot het „harde product". Het is de „dollar" van ons agrarisch exportpakket geworden. Met uitzondering van de twee grote Europese boterexporteurs. Ne derland en Denemarken, trachten de meeste Europese landen thans alle tegelijk botre in te voeren. Hoe moeilijk dat is blijkt wel hier uit, dat Frankrijk var. plan is te be. ginnen op 1 October, 3000 ton boter uit Nederland te importeren. An dere jaren zou Nederland dat hoogst welkom zijn, maar nu brengt dit Franse voornemen ons in verlegen heid, omdat de buitenlandse vraag naar onze boter reeds zo groot is. dat wij aan de Franse vraag niet of slechts zeer ten dele kunnen vol doen, hoe graag wij Frankrijk ook zouden willen helpen. Niet alleen Nederland wordt door zijn buitenlandse afnemers voor dergelijke puzzles geplaatst, ook Denemarken moet dezelfde moei lijkheden oplossen en in mindere mate Noorwegen en Zweden, En verderop in de wereld zitten ook Australië en zelfs de allergrootste onder de boterexporteurs, Nieuw Zeeland, voor een vraag, die groter is dan hun leveringsmogelijkheden. l^iuveiic'H'c i. MEXICO-CITE. Het Mexicaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Woensdatavond de arrestatie medegedeeld van generaal Pan Tsjoe- mow, voormalig hoold van een missie der Chinees-nationalistische regering. Hit werd naar de Verenigde Staten gezonden voor de aankoop van mate riaal voor de nationalistische Snchtmacht. Pe regering Tsjiang KSl-Sjek beschuldigt de generaal van verduistering van een bedrag van 2o.0l)0.0(l0 dollar, waarover hij ambtshalve heschlkie. Be arrestatie Is geschied op verzoek van de Chinees-nationalistische ambassade. Generaal Pan vertoeft reeds tml maanden in Mexico. Het ïs geole- Tlenjaripe Gabby Mullens helpt yuerip een. handje mee bu de op- bouw. kert, dat bii de Amerikaans-Mexi caanse grens mpt vervalste nani"- ren is nvPrtfp«+ok£,r> Dit ffee,-hied- de in D*»ce'm1"w,r 1*151, trien do t*e- nersal na ar Fnrmnea werd ternr- feroopen Tegelijk met genera ?>l Pan Trioe-Mow ziirt cearrcte'—rl de Amerikaanse staat«bM-^prp Oli ver Kirshick en Agne* Krily en dr Mexicaan Pedro Ca/ar Acba Kirshick heeft de vervalste narvie- rpfj helpen opstellen, waarmede de Chinese generaal over de grens is gekomen. Aunes Kellv was 7im vriendin en de Mexicaan ^Achs was betrokken in de financiële opera ties van Van. Nationalistisch China heeft uitle vering van de generaal gevraagd, die als irkoopagent van het For mosa-bewind weigerde om de on der zijn berusting zijnde fondsen WASHINGTON. President Truman heeft Donderdag op zijn wekelijkse persconferentie ver klaard, dat de benoeming van een Amerikaanse ambassadeur bij het Vaticaan op het ogenblik geen punt van overweging is. Het voorstel van de president om generaal Clark thans opperbe velhebber der V.N. in Korea tot ambassadeur bij het Vaticaan te benoemen, heeft acht maanden ge leden tot felle Protestantse tegen kanting aanleiding gegeven. Clark heeft zich toen teruggetrokken. over te dragen aan het nationalis tisch inkoopkantoor in de V.S. De generaal weigerde niet slechts de vijf millioen dollar, waarover hu nog in contanten beschikte, over te dragen, doch hij wilde ook geen verantwoording afleggen over hetgeen hij had gedaan met de overblijvende twintig millioen dollar van het bedrag van 25 000 000 dollar, dat hera ter beschikking was gesteld. Pan heeft verklaard het „corrup te bewind op Formosa te verwer pen". Hij is bereid om het nog m zijn bezit zijnde geld af te dragen „aan het ware China en zijn volk WENEN. In Salzburg is een Amerikaans-Oostenrijkse twist gaande over de onverenigbaarheid van tanks en muziek. Het Amerikaanse leger In Oos tenrijk. dat in Salzburg zijn hoofd kwartier heeft, is van plan aan de rand van de stad een oefenterrein voor tanks aan te leggen. De ste delijke autoriteiten verzetten zich met het oog op de Festspiele hier tegen. Zij willen bij president Tru man protesteren, die ereburger van Mozart's geboorteplaats is. Het ziet er echter niet naar uit. dat het le ger bereid is van zijn plannen ai te zien. Heeft vloot gebrek aan stookolie? DEN HAAG. Het Tweede Ka merlid Ch J. ML Welter (8S.PJ heeft aan de minister van Marine gevraagd, of het juist is, dat op de begroting van 1652 uitgetrokken bedragen voor de exploitatie van de vloot dermate onvoldoende zijn gebleken, dat een deel der vloot tijdens het voor de oefeningen gun stigste seizoen is moeten worden geïmmobiliseerd wegens gebrek aan stookolie. Van onze radiomedewerker) HILVERSUM. De Va>a- omroepstfr las hedenmorgen een versje voor, dat de heer De Beau- fort uit Amersfoott had ingestuwd en waarin de Vara-haan, die al jarenlang voor deze omroep de ochtend inkraait, naar het hanen- huis werd verwezen. Daarna introduceerde de omroepster het sonore, jonge geluid van eer. gloednieuwe haan. Zo heeft dus thans ook de Vara haar spectaculaire ze tel wisseling, waarbij onmiddellijk moet worden opgemerkt dat de oude haan inder daad te knorrig en te schor voor zijn taak is geworden. De nieuwe haan is ontdekt er gens in een kippenhok, na een lange speurtocht van vele ochten den door klanktechnici. Op die speurtocht kwam men verschillende hanen tegen, die te verlegen waren om voor de microfoon te kraaien. Andere hanen zeiden, dat de Vara hun omroepvereniging niet was en ócn ging zelfs zo ver. dat hij ver klaarde alleen naar de programma's der BBC te willen luisteren. Maar men is dan toch geslaagd: de nieuwe haan kraait schitterend en vol ambitie De Vara heeft niet verteld wat er nu met de oude ge beurt. Heeft die pensioen of alleen maar örees*? p Dankbaarheid verdient het dier wel. Het is in heel die lange tyd nooit éen keer te laat geweest. Kan het Rotterdammer? Het décor- atelier uan de Rotterdamse Come die is voorlopig gevestigd op de zesde étage van Pakhuismeesteren. Zo heeft Goldani's Italiaans ver trek voor korte tijd uitzicht op de kranen en silo's van de Rijn haven. Wat wy gisteren reeds schreven over de gedaanteverwisseling, die de grote zaal van Ons Huis on dergaat. vonden we bevestigd in de mededelingen van de direeteur, drs E. Dopes Cardozo en de lei ding van de Rotterdamse Couiedie gedaan tijdens een meer algemene persbijeenkomst. Het tempo, waarin gewerkt wordt, het persoonlijke enthousias me van aannemer (de mU A.CH.) en arbeiders, de medewerking die men van veie zijden ondervindt, het iB alles zeer verheugend, Som mige arbeiders stonden zelfs hun vaeantle-rechten af. 't Wordt nu écht, so drukte Kee$ Brosse van de Rotterdamse Comedie het uit- Er wordt duchtig gerepeteerd voor de eerste (besloten) voorstelling Op 1 September van „De leuge naar" van GoMoni, onder regie en in de vertaling van Mleke Verstraete. Ergens op de zesde étage van Pakhuismeesteren, tussen huiden en halen uit vreemde landen, wopden de décors, uitgevoerd, die Richard Flink ontwierp. Het is overigens de bedoeling dat vooral jonge kunstenaars bij de aankleding van ae stukken betrokken worden. Een goed voorbeeld daarvan is het eer ste optreden van de Rotterdamse mode-ontwerper Cargelli als to ne elcostuum-kunstenaar. Want niet alleen maakte hy de tekeningen voor de oud-Ilahaanse costuums, maar tevens vervaardigt Cargelli deze zelf. Een gelukkige combina tie van werkzaamheden, die men niet zo vaak bij het toneel tegen komt en de eenheid van de voor stelling slechts kan bevorderen. De guitarist Koos Tigges heeft muziek geschreven, die hij, a.h.w, in de voorstelling opgenomen, ook zelf uitvoert. Voorts zagen we een aar dig, fleurig programma, ontworpen door Tybout en vernamen we dat de Venster-foyer, ais dit nodig is, in de pauze als een soort verleng stuk van de Lantaren-foyer gé bruikt kan worden. Wat het meubilair betreft, in het artikel van gisteren hebben we ons aan geringe overdrijving schuldig gemaakt. De fauteuils zijn namelijk niet geheel nieuw, maar overgenomen van Cineac: dit doet. gezien de nieuwe bekleding en be- spUiting met lichte verf. niets af aan de geriefelijkheid ervan. Ook bestudeert men thans nog de mo gelijkheid om de vleugel (ver maard om zijn goede klank), die tamelijk opzichtig gepla&tst was op de zijkant van het podium, door middel van een vernuftig apparaat naar believen in de vloer te kun nen laten zakken. Daartoe zou dan een „vleugel-verdwijntnachine" ge construeerd moeten worden. Men ziet hoe inspirerend de verbou wing van een zaal op de inventie kan werken! De vraag, die Nederland zich thans stelt is: moeten wij bepaalde orders, b.v. Franse afwyzer^ of moe ten wij al onze buitenlandse kopers gelijkelijk in de boterschaaxste ia- 'len delen, door ieder land een be paald kwantum toe te wijzen? Wel ke oplossing ook gekozen wordt, zy zal altijd ontevreden (aspirant-) ko pers tot gevolg hebben. Anderhalf jaar geëist tegen kerkhofdief BREDA. Voor de Bredase recht bank hebben terecht gestaan de 18- jange G. v. d. V/. uit Teteringen en de eveneens lö-jarige A. P. uit Bre da, verdacht van grafschennis en metaaldiefstallen. Voor deze graf schennis was in het begin van dit jaar P. L, uit Breda veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Kort daarna, toen op aandringen van de verdediger, mr Dnon. het onderzoek was voortgezet, werden de werkelijke daders bekend. De rechtbank besloot over v. d. W. een psychiatrisch rapport te la ten uitbrengen. Tegen A. P. eiste de Officier van Justitie mr Temmink anderhalf jaar gevangenisstraf. De rechtbank be sloot ook over hem een psychia trisch rapport te doen uitbrengen, nadat de verdediger, mr Drion, daarop had aangedrongen. WASHINGTON Het Ameri- kaanse departement van Buiten landse Zaken heeft vandaag ver klaard, dat de Westelijke mogend heden economische hulp aan Joe- go-Slavië in het belang van de veiligheid van de vrije wereld met een jaar zullen verlengen. De Ver. Staten, Groot-Brittannïë en Frank rijk hebben naar verluidt besloten, de Joego-Slaven een. bedrag van 99 millioen dollar aan rechtstreek se economische hulp te verlenen. Dit is 21 millioen dollar minder dan het vorige jaar. Dit jaar ech ter zal de economische hult. voor het eerst worden aangevuld met Amerikaanse militaire hulp en met indirecte economische hulp in di verse vormen. Brand in schuur niet vaten cellulose WINSCHOTEN In een geheel afgesloten, vrijstaand gebouwtje van de chemsche fabriek Gemot» te Winschoten is vanmorgen een felle brand uitgebroken die ge paard ging met niet minder felle explosies, en steekvlammen dl© de lucht inschoten. De felheid van de brand vond haar oorzaak in een hoeveelheid cellulose, die in vaten stond opge slagen. In een minimum van tijd sprongen de deksels van deze va ten met een luide knal door het dak van. de schuur het luchtruim in, terwjjl de cellulose in het rond werd geslingerd. Zo fel was het vuur, dat deuren en kozijnen van een in de nabijheid staande lak fabriek schroeiden. Gelukkig heeft het vuur zich niet verder kunnen uitbreiden. De brandweer wist de brand spoedig te blussen en in de nabij heid liggende vaten benzine enz. in veiligheid te brengen. De oor zaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. jjöj- -<pr,- Als wij adverteren met ma trassen dan zijn het bijna altijd Jumbo's, omdat wij bij ondervinding weten dat de Jumbo-fabriek de bei te ma tras maakt en de grootste garantie geeft- Nu hebben wij iels zeer spe ciaals, iets zeer bijzonders. Een beperkte hoeveelheid twee-persoons binnenveer- matrassen uit Jumbo's Luxe serie van 179 gulden, waar van de kleursortering niet meer volledig was, hebben wij gekocht. Luxe serie, weet U wat dat zeggen wil? Linnen damast, speciaal versterkte ingezette zijkanten, dubbele afdekking van watten en gestepte crine, afgewerkt met koord en daar bij inbegrepen 2 met Java- kapok gevulde kussens. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze luxe Jumbo's en ledereen, die nu de beste matras wil heb ben die er voor 179 gulden te koop is, koopt mi één van deze restant matrassen mat de volledige 15-jaar garantie niet voor gulden mear voor WINKELCENTRUM BINNENWEG Lm?&iirfrT3Hft>a«cm -aiircia&i NEW YORK. Het vorig jaar zijn ongeveer 11.000 personen om gekomen bij' branden, in de Ver enigde Staten. BONN. De Westduitse autori teiten hebben Donderdag een be drag van 2,4 millioen D.M. be schikbaar gesteld voor de invoer van boter, 100.000 D.M. voor de fa. voer van chocolade en 5 millioen. D.M. voor de invoer van benzine, alle uit Nederland. SPRINGFIELD (Illinois). In sijn eerste belangrijke redevoering se dert 2Un candidaatstelling voor het presidentschap heeft Stevenson op een democratische bijeenkomst een beroep gedaan op alle 48 Amerikaans© staten om de „vloedgolf" van gecentraliseerde macht naar Washington een halt toe te roepen. Deze „vloedgolf" zal echter blijven vloeien, to lang de staten niet zelf die noodzakelijke functies vervullen, waarmee Washing ton niet moet worden belast, aldus Stevenson. Het Amerikaanse vakverbond CIO. dat zes millioen leden zegt te hebben, heeft officieel meegedeeld, dat het bij de presidentsverkiezingen gouverneur Stevenson zal steunen. De CIO noemde het democratische program „het meest Jïherale. voor uitziende en realistische, dat ooit ooit door enige politieke partij is aanvaard". Generaal Eisenhower, de repu blikeinse candidaat voor het presi dentschap. beeft Donderdag een uitnodiging van president Truman afgeslagen om naar Washington te komen voor een vertrouwelijk on derhoud over de internationale toe stand Eisenhower heeft getelegra feerd dat het zjin plicht is „vrij te blijven" om de rpgeringsnolitiek In het onenbaar te analyseren en dat het ..verwarring bij het publiek" zou wekken als by de uitnodiging aannam. De democratische candidaat Ste venson herit Dinsdag met Truman over de internationale toestand ge sproken Eisenhower heeft Truman meegedeeld, dat hij wei wil komen in geval van een ernstige nationale noodtoestand. BEST. De raad van de ge meente Best heeft met algemene stemmen besloten het er ©-burger schap van Best aan te bieden aan de heer Arnold P. Nossek. de In Tsjecho-Slowakije geboren direc teur van de N.V. Nederlandsche schoen- en ïederfabriek „Bsta" te Best. Deze onderscheiding is ver leend ter erkenning van de buiten gewone diensten aan de Bestse ge meenschap bewezen. OKTEROM" door Wouter van Rle- -L—^ sen (uitg. CaUenliaeh N.V. Nijkerk f 5.40 is een boeiende „hiografie roman, cce" over 't leven van de bekende Fris se dokter Eeltsje Halbertsma die 94 jaar geleden overleed. De schrijver heeft voor zl]n gegevens mogen putten vut de Halbartsma-corraspondentie, die voor een belangrijk deel nog In het Fries Museum te Ixsuwarder. bewaard wordt, maar ook kreeg hö inlichtingen van he den. die Ecltsje o£ zijn familie gekend hebben, zoals wijlen ds Buurma en de heer Hoeneveld uit Grouw. Aan deze laatste werd het b-vk opgedragen. Ten slotte raadpleegde hl] dr Dijkstra's werk over de Gremwse medicus en dichter. Het resultaat is een bijzonder prettig geschreven levensbeeld van een man. die in vele opzichten aLs mens onbe heerst. ruw. drifttg, egoist en oneven wichtig was. maar een hart van goüd had voor zijn patiënten en zyn kinde ren. Hij huwde de verkeerde vrouw, waardoor hun samenleven op een mis lukking uitliep, waarvan zij, die steeds in de sehaduw bleef en helmwee hield naar het zo gan$ andere bestaan in Bolsward misachten het meeste gele den heeft, ook «1 omdat „Doklerom". eer. eretitel, die zijn patiënten hem tij dens een cholera-epiderme gegeven had den, zijn leed met drinken onderdrukte. Het Ss geen vrolijk boek. al staan er enige vlotte anecdotes in en het geeft een kleurige beschrijving van het leven tn de vorige eeuw. Het verhaalt van vee! strijd, leed en rampen,, maar het ls beste lectuur voor hen, die tegen woordig mopperen over de duurte de prijsstijging en de hinderlijke politiek: lees ..Dokterom" en weet dan dat het ,.lr de goede oqde tyd" al niet veel anders was.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3