Middeleeuwse toestand aan V laardingerstraat Slaapkamers geven uitzicht op open riool In Nieuwlandpolder komen straks 1000 woningen te staan ALBERT HEIJN ZELFBEDIENING September AGENDA 43 Ananas 49 Ongedierte en stank ernstig gevaar voor volksgezondheid DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Deze woonwijk zou over 2 jaar klaar kunnen zijn Duivensport Noordvest zat zonder electriciteit In de aap gelogeerd Snoepjes voor Britse luchtreizigers Profiteert! - Profiteert! LH. Zelfbediening is stukken goedkoper! Komijnekaas - Ananaspudding na Leverpastei Rookvlees Limonade siroop grote fles f5 b het leven duur? Dinsdag 19 Augustus 1952 Een vieze bende. Met deze drie woorden hebben we nog maar heel simpel de toestand gekarakteriseerd, waarin het grachtje aan de achterzijde van de woningen aan de Vlaardin- gerstraat zich bevindt. Want dit grachtje is niets anders dan een open riool, waarin alle mogelijke afvalstoffen, faecaliën en nog meer van dergelijke onaangenaamheden drijven; een poel, die een dorado is voor ratten, mug gen, vliegen en ander ongedierte. Langs deze riekende-gracht staan de woningen, waarvan de bewoners de ramen stijf gesloten moeten houden, want anders is het binnen niet te harden van de verpestende stank, Zeker, dit riool wordt gespuid via een lange afvoerpijp onder de straat door op de Korte Haven, en naar de bewoners ons heel objectief vertel den, op regelmatige tijden. Maar deze door- wateringssluis, de Waterkoornmolen, is blij kens de gevelsteen „vernieuwt in 1789". Na die tijd zullen er wellicht nog enkele reparaties aan zijn verricht; het principe werd niet veranderd en zo zitten midden in Schiedam de be woners in het jaar 1952 nog met deze middeleeuwse toestand opgescheept. De Raam en de Zijlgracht (ook open riolen) worden gedempt. Aldus werd in een raadsvergade ring besloten. De daad is by het woord gevoegd en de Raam is „dicht", terwijl de Zijlgracht droog staat. Daarin wordt een flinke ge sloten riolering aangelegd, die ech ter maar loopt tot aan de Kethel- straat. Onder het wegdek van die straat liep de Zylgracht verder door achter de woningen aan de Vlaardingerstraat naar de hier boven reeds genoemde spui-moge- lijkheiö van. de Waterkoornmolen. Maar de uitvoerder van de wer ken stopt bijde Kethelstraat. Daar damt hij netjes het open riool af. want hij heeft g8en opdracht de betonnen rioolbuizen ook achter de woningen van de Vlaardingerstraat aan te leggen. Bij de dienst van Gemeentewer ken, waar we om inlichtingen vroegen, vertelde men ons, dat het bestek luidde „tot aan de Kethel- straat" en daar had deze dienst zich maar aan te houden. Formeel volkomen juist Geen speld tussen te krijgen. Maar met dat al blijven de be woners, wier slaapkamers o.a. uit zicht geven op het nu dood lopende open riool met de rommel zitten. We zijn er zelf een kijkje gaan nemen. De stank sloeg ons op de keel. En daar moeten deze mensen wonen. Alle mogelijke vieze din gen dreven daar vrijelijk rond. „Een paar maal is er iemand van de gemeente geweest en die schep te er dan het vuil af," zo vertelde ons een bewoonster. „Verder wordt er niets aan gedaan." „Ja, er wordt gespuid," zei een andere bewoner, „maar dat neemt nietweg, dat er de vuile boel van een ander voor mijn huis dry ft. Batten zitten hier genoeg cn 's avonds zien wc ze vaak over het plaatsje lopen. Muggen en vliegen? Hou er over op. "We kunnen de ramen van onze slaapkamers nooit open zetten. Je wordt er door op gevreten. En dan die stank. Je Kunt het soms in de Vlaardinger straat ruiken." Enkele Weken geleden is er een vrouw, die wasgoed te drogen wilde hangen en te dicht bij de riool-wal kwam in dit stinkwater gevallen. Buren hebben haar er uit moeten trekken. Gelukkig had deze vrouw, toen zij in die blubber lag, de tegenwoordigheid van geest haar mond dicht te houden, zodat zb (laten we het hopen) voör wel licht ernstige ziekten gespaard bleef. Nu arbeiders vlak in de buurt in de Zijlstraat cn Kethelstraat zo druk bezig zijn. hadden de bewo ners aan de Vlaardingerstraat hoop, dat ook zij van dat stinkende open riool zouden worden verl< st. Maar die hoop kunnenzij, nu wij de positieve bevestiging van Gemeen tewerken hebben gekregen, dat „de toestand daar blijft, zoals die is," wel laten varen. Zij zullen voort moeten leven aan de boorden van het riool, wat volgens de be grippen van een leek niet zo heel erg bevorderlijk is voor de volksgezondheid. Die woningen moeter. verdwij nen. Zo staat het opgenomen in Hfit vacafltie Comité van de het uitbreidingsplan voor het mo- schjedamse Gemeenschap verzoekt derne Schiedam. j ong cr nadruk op te willen Maar voordat het zover is aa dat bij de kind ervoor steil in de woningen aan de Vlaardmger- d,e bij gelegenheid van de Va- straat wn^den afgcfarokcn. zal nog cantiefeesten worden georganiseerd, menigmaal het wateroppervlak van i 1&73. Aan boord van de ..Pandora" heeft Wil ly de seinen van de „Vrijheid" opgevangen. Wanneer zy hoort, dat het schip medische hulp vraagt, verzoekt zij de motoren te laten stoppen om beter te kunnen luis teren. Jack Burton voelt er eerst niet voor terug te varen om de „Vrij heid" te gaan helpen, maar wanneer hij van Willy en zijn vrouw Marga, hoort, wie Rob ts. begrijpt hy wel, dat zy hun oude vriend niet in de steek kunnen laten. Willy en Marga verheu gen zich er op. Rob weer terug te zien na zo lange tijd. Maar wat kan er aan de hand zyn aan boórd van de „Vry'heid"? En wie is die onbekende, die medische hulp no dig heeft? Marga weet wel iets af van de genees-1 kunde en het spreekt vanzelf, dat zij alles zullen doen om Rob te helpen. r In dit open riool is onlangs een vrouw gevallen, toen zij de was te drogen wilde hangen. Slechts met moeite kon zij worden gered. De pZante midden in het riooi dient om de jaecalie'n en andere afvalstoffen, die hier rond drijven tegen te houden. Wat men moet weten; Apothekers-nachtdienst: C. J. Jansen, Swammerdam- singel 45. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Films: Passage, 2 en 8 uur: Fanfan, la tulipe. Monopole, 2, 7, 9 uur: In de aap gelogeerd. De Burgerzinlening begint haar vruchten af te werpen. Donderdag wor den in tegenwoordigheid van een aantal autoriteiten 12 van de 126 lti polder Nienwiand te bouwen woonhuizen door de uitvoerder van dit bouw-object, de firma Muys en de Winter aan het gemeentebestuur overgedragen. Hoe de heer E. F. Groosman, de architect van deze nieuwe woonwijk, die onge veer een 3000 woningen zal komen te bevatten, zich d* ontwikkeling van dit stadsgedeelte denkt, lazen we in een artikel van zyn hand in het zo juist verschenen maandblad van de Schiedamse Gemeenschap en waarvan we hieronder enkele passages laten volgen. Achter de woningen atm deVJaar- dinoerstroüt beuindt zich deze poel, die een broeinest is boor alle mogelijke soorten ongedierte. Dit open riool is weinig bevorderlijk voor de volksgezondheid. Hans van Oers kampioen familie-hengelconcours De eindstand van de fami!ie-hen gel-competitie IÖ52 geeft aan, dat Hans van Oers kampioen is gewor den. Deze stand is: 1. Hans van Oers 1076 gr.: 2. Kees Bel 1075 gr.; 3 W. Ekrls 906 gr.; 4. Cor Bel 865 gr.; 5. Jac. van Oers 631 gr.; 6. Wim van Oers 397 gr,; 7. Anton van Oers 378 gr.; 8. C. Bel Nzn 313 gr.; 9. Nico Bel 232 gr.; 10. M. v. d. Linden 155 gr.11. Cor Bel Jzn 150 gr.: 12. R. Krommenhoek 125 gr.; 13. Kees v. d. Linden 120 gr- De centrale prij zen werden gewonnen door Paula van Leeuwen en W. J. Bel. De Blauwe Doffer organiseerde een wedvlucht voor jonge duiven vanuit Ciney, afstand 195 km. De prijzen werden als volgt behaald: J. van Leeuwen-Schrumpf 1, 4, 6, 7, 12, 46, 53, 80; 81; J. Kazcnbroot 2, 28, 37, 85, 107, 108 Diploma. A. Nieberg 3, 13; J. Christen Jr 5; A. Limborgh 8, 14, 65, 105, 106 E. Se- brechts 18, 36, 49. 99, 116; P. II- mer 10, 50, 52, 76: M. Komvenbergh 11, 42, 79, 93. 117; T. van Duiven- bode 15, 38; P. Brouwer 16, 43, 100; W. v. d. Sloot-Vrauw deunt 17. 35, 47, 68; C. Paarde nkooper-Van Wijk 19. 22, 34, 56.' H. SchSfer 20, 23, SI, 57, 102: 115; D. Bakker 21,. 54, 94, 97; A. Broeders 24; J. Christen Sr 25, 26, 41, 64; M. Bakker 27; J. Hop- stem 29, 61, 70; C. Verlinde 30. 83; P. van Diest 31; B. de Jong 32, 114; J. Doejaaren 33. 73, 91; H, Broklmg 39, 75; A. Brockling 40; J Flipse 44, 45, 66; J. Aret 48C. de Hartog 55; A. van Put 58: 8- Bakker 59, 78; A. Hersbach 60; W. van Dcurscn 62; M. Dries 63; W Wijnstekers 67; H. van Gogh-Kosten 69. 80; J. Balïjjns 71, 95, 111; J. Wenteler 72, 74; C. Hersbach 77; J. van Opynen 82. 84, 98; J, Lcenderts 38, 92- N. van Leeu wen 87; J. Mat la 88, 103; A. de Rouw 90; J. Overdevest 98, 113; J. Broeders 101; W. Egging 103 M. Putters Zn 104; G. Rnst 110; C. Verboom 112. Gistermiddag; omstreeks vier uur brandde er van het schakelstation aan de Singel een hoogspannings kabel door. waardoor de bedrijven aan de Noodvest tussen Doeleplein en West vest zonder electrische stroom kwamen te zitten. Personeel vbr de Technische Bedrijven gingen direct op onderzoek uit en verwij derden het defecte stuk kabel. Om half vijf was de stroomvoorziening weer hersteld. Geen volwassenen bij de kindervoorstellingen het riooltje door iemand van ge meentewerken moeten worden af geroomd". In het Monopale-theater Ronald Reagan is van vanavond tot en met Donderdag in het Mo- nopole-tbeater „In de aap gelo geerd", want door Bonzo, de aap. komt hij in het gevang terecht. Doeh deze zelfde Bonzo klaart het ook weer Ronald, die de rol speelt van een jonge professor uit zijn on aangename verblijfplaats te verlos- sen. Deze rolprent is een hele inge wikkelde geschiedenis; een filmver haal dat niets inhoudt, maar dat juist door de dolkomische situaties zo aantrekkelijk la. De liefde speelt Uiteraard een grote rol in deze film klucht, waarbij de regisseur het zelfs zover laat komen, dat Bonzo, de aap, verliefd raakt op zijn char mante verzorgster. Voordat dit ern stige vormen gaat aannemen, steekt de jonge professor er een stokje voor en het eind is, dat de aap mistroostig ,toe zit te kijken, als Ro nald en Diana Lynn in de huwe lijksschuit stappen. geen volwassenen toegang krijgen, ook al zouden zij in het bezit zijn van toegangskaarten. De kinder voorstellingen, zowel die in het Passage theater als die in Musis Sacrum worden gegeven voor de kinderen en de belangstelling van de zijde van deze kinderen, is zo groot, dat er geen ouderen kunnen worden toegelaten. De aanvraag om kaarten voor kinderen blijft stromen en reeds zijn de meeste voorstellingen uitverkocht. En het gaat nu eenmaal niet aan. dat oude ren plaatsen zouden bezetten, waar door kinderen voor wie deze voor stellingen bestemd zijn, zouden worden buitengesloten. Wedstrijd Sportweek beginnen vroeger In verband met het invallen van de duisternis beginnen Dinsdag-, Woensdag- en Donderdagavond de wedstrijden van de S W-sportweek op het SVV-terrein om kwart voor zeven. Burgerlijke Stand Geboren: Hermijna d. van J. Vel- linga en S. Winterswijk; Cornells M. z. van C. J. v. d. Pligt en J, Vissers; Jan- L. z. van J. L. Troost en ÏL Boer; Martinus H. A. z. van C. Wolthuis en P. de Winter; Paul E., z. van J. Ph. Mooser en M. C. heikoop. Overleden: C. de Jong, 58 jaar. Li 4 maanden tijds zijn in de Nieuwlandpolder enkele kilometers straat aangelegd, meer dan 1200 betoupalen geslagen en met de spreekwoordelijke groeikracht der boerenkool rijzen nu de woning blokken uit de grond. Wy zien dit allemaal gebeuren en vragen ons onwillekeurig af, wat is hier nu precies aan de hand, in welk verband gebeuren deze dingen, wat is de omvang, en hoe ziet dat stadsdeel er straks uit? Zoals elke gemeente in Neder land, heeft ook Schiedam zijn al gemeen uitbreidingsplan. Dit is een bestemmingsplan van de grond in de onmiddelijke nabij heid van de bestaande stad. Een deel van dit algemeen uit breidingsplan is het plan „Nieuw- land". Ten Noorden van de Vlaardinger- dijk komt hier een tegen de spoor lijn aanleunende segmentvormige woonwijk. Een grote gebogen weg midden door deze wijk wordt de hoofdader van dit stadsdeel en moet de te genwoordige Oost-West verbinding door de stad ontlasten. Deze wijk wordt zo groot, dat hier straks meer dan 8000 gezinnen zullen kunnen wonen. Wanneer wij weten, dat Schie dam in 1952 ongeveer 17.500 wo ningen telt* betekent dit dus een uitbreiding van ongeveer 50%. Deze wijk zal echter* niet uit sluitend gevormd worden door wo. ningen. Langs de hoofdstraten komen buurtwinkels, wijkwinkels en klei ne bedrijfjes, terwijl aan, de randen in het groen de scholen, kerken en andere openbare gebouwen een plaats zullen vinden, Aan de west zijde zal een buurtparkje in de recreatiebehoefte van de jeugd voorzien. Naar verhouding zullen in de ze woonwijk veel meer openbare gebouwen en voorzieningen wor den opgericht dan strikt noodzake lijk is voor de 30 40.000 toekom stige bewoners. Het grote tekort aan scholen enz. in de bestaande stad zal bier even eens langzamerhand moeten worden opgevangen. Hoe staat het nu met de woning op zich zelf? Wy weten allen, dat het een gezinshuis met een kleine eigen tuin de meest ideale woonvorm is, vooral voor het groeiende gezin. Grondgebrek, vooral in de on middellijke nabijheid der grote centra, dwingt ons echter op grote schaal 3- of 4-étagewoningen toe te passen, terwijl voor het een- gezinshuis weinig of geen plaats meer overblijft. Binnen de gemeente Schiedam zal men trachten de behoefte aan eengezinshuizen in. het gebied Ke- thel op te vangen, In de zojuist ontsloten Nieuw landpolder zullen vrijwel uitslui tend étagewoningen, worden ge bouwd. Hierin schuilt natuurlijk een groot gevaar, want door de verre gaande overheidsbemoeiingen en economische beperkingen, die wor den opgelegd, dreigt de woning bouw te verstarren in enkele op dit moment economisch uitvoer bare standaardtypen. Ten tijde van woningnood met een vraag, die nog steeds het 3 4 4-voudige van het aanbod bedraagt, wordt natuurlijk alles „geslikt". Een gemeentebestuur en ieder, die bij de woningbouw ls betrok ken. moet echter verder zien. Voorop moet staan de vraag: Wat is nu en in de toekomst op grond van bevolkings- en gezinssamen stelling werkelijk nodig? Er moe ten n.l. goede woningen komen voor de grote gezinnen (Ifefst een gezinshuizen)', Er moeten echter ook passende woningen komen voor het kleine en kinderloze gezin en de groeiende behoefte aan ouden van dagenwoningen mag niet uit het oog worden verloren, Naast de overheidsbemoeiingen is er nog een ander, meer maat schappelijk verschijnsel, wat op onze woningbouw nivellerend en verstarrend dreigt te werken, In de overbeidstouw is n.l. prac- tisch geen verschil meer tussen 1 middenstands woningen en arbei derswoningen. Ten dele is dit een gevolg van de belastingpolitiek, maar ook b.v. dwingt het gebrek aan huishoude lijke hulp de middenstanders zo beknopt mogelijk te wonen. De woningbouw staat dusdanig in het centrum van ieders belang stelling, dat het de scherpe op merker niet,kan zijn ontgaan, dat de volkswoningbouw na de 2e we reldoorlog weer een belangrijke stap voorwaarts is gegaan. De woningen zelf zijn in vele opzichten ruimer van opzet, en. aan de straten en tussenruimten wordt veel meer aandacht besteed. ïn Oud Mathenesse b.v. kan men dit verschil, deze vooruitgang in de ontwikkeling, zeer duidelijk 2ien, wanneer men in Rotterdam de Franse-, Finse-, Portugcsestraat enz. verge]ijkt met de nieuwe wijk ten Noorden daarvan langs de spoor lijn. Natuurlijk is er ook op dit laat ste werk nog veel critiek, maar er is weinig fantasie voor nodig om te bedenken, hoeveel beter en ge rieflijker alles nog zou kunnen zijn, wanneer de jaarlijkse militaire las ten van enkele miljarden zouden kunnen vervallen. In het eerste gedeelte van de Nieuwlandpolder, waarvan nu aan de firma Muijs 8e de Winter er 450 zijn opgedragen, is getracht om binnen de mogelijkheden van dit ogenblik iets van de hierboven uit gestippelde gedachten van woning differentiatie en vooral van de vorming van buurt- en wijkleven, dus „gemeenschapsleven." te ver wezenlijken. Er zijn nu 4 woningtypen in uit voering, resp. geschikt voor 3, 4, 5 en 6 gezinsleden. Uiteraard zit in de 4-kamer- j woningen nog wel zoveel reserve, dat daarin met goede wil 7 of 8 personen kunnen worden gehuis vest. Een B-tal dagwinkels en garages is in een vergevorderd stadium van voorbereiding. In het 2e gedeelte van het plan, dus rechts van de afrit, zullen naast de étagewoningen ook nog enkele ouden van dagenwoningen, alsmede een 16-tal grotere wonin gen een. plaats vinden. Deze grotere woningen zullen dan geschikt zijn voor dokter, do minee, leraar of mensen, die uit hoofde van hun maatschappelijke positie enkele extra kamers nodig hebben. Als begin van het wijkcentrum zijn verder een 20-tal wijkwinkels en wijkbedrijfjes ontworpen. Wanneer het initiatief van het huidige Sehiedamse gemeentebe stuur volledig wordt gehonoreerd, zal hier aan de voet van de Vlaar- dingerdyk, tezamen met andere plannen die in voorbereiding zijn, binnen 2 jaar een woonwijk staan van meer dan 1000 woningen, met alle voor een dergelijke wijk nood zakelijke voorzieningen. Dit ls de plattegrond van een der étagewoningen, welke in de Nieuwlandpolder in uitvoering zijn. De linker tvoning heeft be halve de woonkamer, tweeper- soonBslaapkamers, keuken en bad- cel. De rechter waning heeft 2 tweepersoons-slaapkamerskeuken cn badcel. Een der slaapkamers ligt steeds „en suite" met de woon kamer cn kan dus ook als eetka mer of studeervertrek worden ge bruikt De badcel ligt tussen de keuken en een dezer slaapkamers in. Behalve voor de dagelijkse li chaamsreiniging kan de badcel dus ook van de keuken uit ge bruikt worden «oor Het doen van de pezinswas. Elke woning heeft zowel aan straat- als tuinz\jdeeen batcon. (Ontwerp: Groosman) Sobere herdenking van gesneuvelden op Nieuw-Guinea DEN HAAG. Met een sobere plechtigheid zijn Zaterdagochtend op de algemene begraafplaats te Hollandia (Nieuw-Guinea) de ge vallenen uit de oorlog tegen Japan herdacht. Op deze begraafplaats is thans m de onmiddellijke omgeving van de militaire graven een gedenkzuil opgericht, waarop de' Inscriptie ..Voor hen, die in Nieuw-Guinea vielen" is aangebracht. De plechtigheid werd bijgewoond door de gouverneur van Nieuw- Guinea, de heer S. M. J. van Waar denburg Film voor oudjes en CAB-pu pillen Op Zaterdag, 23 Augustus om half tien uur wordt in het Passage thea ter een filmvoorstelling aangeboden aan de ouden van dagen en aan de CAB-pupillen, De laatstgenoemden ontvangen hun toegangsbewijzen van het Comité auto- en boottoch tjes: de ouden van dagen kunnen toegangsbewijzen afhalen aan de sociëteit, de zaal Astoria aan de Kethelstraat, Donderdagmorgen om 10 uur. LONDEN. Passagiers van de British European Airways, die Londen met bestemming het con tinent verlaten, zullen met ingang van heden snoepjes zonder bon kunnen kopen vóór de start van het vliegtuig- Dit is de eerste con cessie, die de Britse regering heeft gedaan op het gebied van lekker nijen. sedert de rantsoenering hier- yan weer is ingesteld. De snoep- aankopen zullen per persoon niet meer dan een pond sterling mogen bedragen. Verwacht wordt, dat de passagiers zo sportief- zuilen zijn het snoepgoed niet te herimpor teren. Heden overleed zacht en kalm. in het Rusthuis voor ouden van dagen, Burg- Knappertlaan 50 te Schiedam, onze lieve Moeder. Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder. Mevrouw ALIDA MARIA VAN RIET - Weduwe van de heer Gerrit van Zon in de ouderdom van ruim 88 jaar. Rotterdam: P, VAN ZON Schiedam: W VAN ZON M. W. VAN ZON- VAN HOEK Bioemendaal: G. VAN ZON H. C VAN ZON- VETH Klein- en Achterkleinkinderen Schiedam, 18 Aug 1952 Cand. adres Hoogstr. 32 Geen bezoek. De begrafenis zal olaats "bben Donderda? 21 Aug, a.s. op de Alge mene begraafplaats te Schiedam. De rouwdienst, welke "*houden zal worden in het rusthuis. Burg. Knappertlaan 59. vangt aan 10.15 uur v.m. waar na 10.45 uur vertrek van het sterfhuis. Coco-Choco Vruchten- 100 gram 21 k°ekleS 100 Zf 250 9ram 54 mêl 1,uk'*s AntmD! 100 3ram blik p 100 gram Zaanse Koeken per bus Sinaasappelsap 35 Delmonte per blik Delmonte p«r blik 119 Heden overleed tot onze diere droefheid plotse ling ten gevolge van een noodlotig ongeval, onze innig geliefde enige Zoon. Verloofde. Broe der. Behuwdbroeder. Oom. Kleinzoon en Neef MARTINDS JAN BONNES BETHLEHEM in de leeftijd van 21 jaar Uit aller naam, B. BETHLEHEM Schiedam, 15 Aug. 1952. Daltonstraat 8A. Teraa r debeste Hing Woensdag 20 Aug. op de Algemene Begraafplaats Schiedam 2 uur. Ver trek van het woonhuis I uur. Aa. ii&uclubt TYPEN Blind en fihvIhmijcF STENO Ned en Vreemde Telen BOEKHOUDEN Opl Practijkex^man TALEN Grernmaticn I Beginners Hand corr, I trt Conversatie Gevorderden SECRETARESSE Corres p, -st enoty ptst e Talen-Stenotyplst(e) Inschrijving da»»1. voop ncTPPonOFftwyS SIXGEJ. 72 TEL. 68847 SCHIEDAM <f^5 db KOERIERSTERS ^0 Nette heer niet onbemidd leeft. 40 jr., z.k.m. met nette dame, leeft. 30-35 Ir. Event, foto op erew. terug. Br. onder No. S 531 bureau van dit blad. Woningruii. Aang°b. vr'j bovenh Vlaardlngen t 5 25 p. w. Gevr. beft nuls of vrij bovenhuis (ook nieuwbouw 1 Schiedam, Hoge nuur ceen bezwaar. Br Gr. v. Prin- tererstr. 68. Vlaardlngen. Nette vrouw zoekt werk onverschillig wat, 'e mor gens of 's avonds. Brieven onder No, S 549 bureau van dit blad. Dame zoekt vriendin, 50-55 jaar. Brieven onder No. S 550 bureau van dit blad. Aangeboden, prima pension voor dame of heer. vrije kamer met stook gelegen heid. Br No. S 548 bureau van dit blgd. iedereen zal dit beamen. De huis vrouw moet wikken en wegen, vóór zij gaat inkopen. Dagbladadvertenties geven haar dagelijks een overzicht, wat er „te koop" is. Zo kan zij, thuis reeds, overzien, welke prijzen hoor „hef best liggen". Dit is één der redenen, waarom dagbladreclame het altijd doell Bedenk, wat dagbladreclame vermagl „De Schiedammer" brengt de naam ER INI

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2