rip gewenst rv voor de Belgische vrees voor unfaire concurrentie Gillette Als twee druppels water Benelux- problem en NIEUW TEKORT OP BETALINGSBALANS GEVAAR VOOR ECONOMISCHE UNIE Schaap blijft voor Toulouse spelen Joegoslavische roeiers willen niet terug HOE OUD IS UW SCHEERAPPARAAT? Data schaatsduels vastgesteld Korfbal-propaganda in Denemarken Lou Boeljon met pensioen Kerknieuws Radioprogramma T ele visie-programma Dinsdag 19 Augustus 19S2 5 T JlT het voorgaande artikel js wel gebleken, dat naar mijn ^mening de onrust van de Belgen wel wat opgeschroefd is. Het is zeker niet zo, dat een verschil in arbeidskosten een be lemmering is voor het doorvoeren van de Benelux. Voor de oorlog had België een uitvoeroverschot naar Nederland; na de oorlog is dit uitvoeroverschot vergroot en eerst in het laatste jaar komen invoer en uitvoer min of meer in evenwicht. Des tijds werd het toenemen van de export van België naar Neder land verklaard uit de beperkende bepalingen, die aan de Neder landse uitvoer naar België waren gesteld. Toen echter het handelsverkeer geliberaliseerd werd, ia er aanvankelijk in de grotere export van België geen wijziging gekomen en toen bestond verschil in arbeidskosten toch ook reeds. Het Is zeker niet zo, dat op het ogenblik de Belgische markt met goedkope Nederlandse goederen wordt overstroomd. Dit neemt niet weg. dat wij begrip moeten heoben voor de vrees, die er in Belgie voor een unfaire concurrentie bataat Wanneer wij van de Benelux iets goeds wiUen makes, dan moeten wij rekening houden, met eikaars opvattingen, hetgeen nog geenszins behoeft te betekenen, dat wij aan Ongerechtvaardigde verlangens moeten toegeven. Dit betekent der halve, dat wanneer zonder schade voor de Nederlandse economie, het mogelijk zou znn het Nederlandse loonpeil te verhogen en daardoor een barrière voor de vorming van de Economische Unie zou kunnen worden weggenomen, wij daaraan van harte moeten medewerken en dus rust de vraag: Wat kan Nederland doen? Bij de vaststelling van het Ne derlandse loonpeil is na de oorlog Steeds rekening gehouden met de invloed van het loonpeil op de werk gelegenheid. Daarbij hebben wij naar twee kanten gekeken. In de eerste plaats is bij de vaststelling van het loonpeil ernaar gestreefd de arbeidskosten zo laag te houden, dat een vergroting van de export, die noodzakelijk was in verband met het tekort op de betalingsbalans, kon worden bereikt. In de tweede plaats moest in verband met de werkgelegenheid, in het bijzonder voor het toenemende deel van de bevolking, een bijzonder grote in- vesteringsiaak worden verricht, het geen uiteraard een drukkende wer king uitoefent op het loonpeil. Tengevolge van de devaluate in 1949 en de Korea-crisis stegsn de importprijzen in Nederland veel sterker dande„ prijzen der export producten. Nederland kreeg derhal ve een belangrijk ruilvoetverliai te boeken. Daarbij kwam nog de om zetting van de Marshallhulp voor civiele doeleinden in bewapenings- voorztenmgen, terwijl in verband met de herbewapening de militaire lasten bijna verdubbeld werden. Een en ander leidde tot de verbruiks- beperkmg van 5 pet en een belang rijke mvestermgsbeperking, welke met monetaire en fiscale middelen tot stand werd gebracht. Door deze maatregelen beoogde de regering het bedrijfsleven te stimuleren meer aandachtgte schenken aan de bui tenlandse markt dan aan de binnen landse' afzet. De 'hiervoor geschetste maatrege len waren mede een uitvloeisel van het advies, dat door de Sociaal-Eco nomische Raad In Februari 1951 aan de Nederlandse regering over de loonv, «n prijspolitiek werd uitge bracht. Een advies, waarmede de werkgevers- en werknemersorgani saties actoord zijn gegaan. Dit te constateren is in verband met de huidige discussie in België van groot belang. De loon- en prijspoli tiek, zoals die is gevoerd, wordt ten principale door de werkgevers- en werknemersorganisaties in Neder land gedragen. Het Belgische ver wijt. aat de Nederlandse regering deze politiek decreteert en daarme de bewust aanstuurt op een un faire concurrentie, houdt geen steek. Ia*' het advies van de Sociaal- Economische Raad wordt zeer dui delijk gesteld, dat de hoogte der nominale lonen één van de beslis sende factoren is voor onze export positie. Op haar beurt is die export positie van énorm belang voor de .werkgelegenheid, want slechts een toenemende export maakt een toe- Tiemende import mogelijk en alleen daardoor zaj het mogelijk zijn de ,toenemende bevolking aan het werk -te houden, Wanneer derhalve het nominale loonpeil te sterk zou stlj- -gen, wordt de exportpositie aange past, hetgeen tot gevolg zou heb ben, dat Nederland óf zijn invoer '.niet zou kunnen handhaven waar- :door de werkgelegenheid in gevaar ■wordt gebracht, óf er zou opnieuw een tekort op de betalingsbalans ontstaan, dat slechts met buitenland se credieten gedekt zou kunnen - (Van onze correspondent) ■HILVERSUM. Rinus Schaap, de ex-Gooispeler. blijft het komende seizoen voor Toulouse spelen. Er was sprake van, dat h|| naar Nice zou worden overgeplaatst maar na dat Schaap in een vriendschappelij ke wedstrijd, gespeeld in Osseja in de pyrenéeen, zes doelpunten voor Toulouse gescoord had, besliste de directeur van deze Franse tweede klasser, dat Schahp in geen geval Toulouse zou verlaten. Toulouse won die wedstrijd met 11—2. Het is wel zo goed als zeker, dat Joop Stoffelen uit Toulouse voor goed naar Nederland terugkeert. worden. Geen van deze alterna tieven is aantrekkelijk. Het opnieuw ontstaan van een te kort op de betalingsbalans zou zon der meer het doorvoeren van de Economische Urne met België en Luxemburg in de weg staan. Door de ene belemmering, het verschil in loonpeil, op te hef "en, zou een nieuwe barrière worden opgeworpen en het resultaat zou alfeen maar zijn, dat de Benelux geen stap dich terbij komt en er voor Nederland nieuwe economische problemen ont staan. Bovendien rijst de vraag, of het dekken van een betalingsbalanste kort door nieuwe buitenlandse cre dieten wel tot de mogelijkheden be hoort. Gezien de reeds hoge schul denlast van Nederland is het zeker met wenselijk, terwijl wij de mo gelijkheden niet hoog aanslaan. On der die omstandigheden blijft dan slechts het andere alternatief over: de aantasting van de werkgelegen heid. Na de bevrijding is een bevredi gende stand van de werkgelegenheid terecht een van de doeleinden van de Nederlandse economische poli tiek. Wij hebben ons daarover heel wat meer zorgen gemaakt dan de Belgen en het zu in alle bescheiden heid gezegd, dat wij in het creëren van werkgelegenheid heel wat be ter geslaagd zijn dan de Belgen. Desondanks Is de werkloosheid in het afgelopen jaar in Nederland in vergelijking met de voorafgaande jaren toegenomen, hetgeen trouwens een internationaal verschijnsel is. Onder die omstandigheden te het duidelijk, dat wij zeker niet van plan zijn ons van de ingeslagen weg te laten afdringen door de Belgen. Wij vinden, dat er zo het een en ander te zeggen is over de aan dacht, die aan het werkgelegen heidsprobleem in de Belgische eco nomie wordt besteed en het voor uitzicht om b(j een voltooiing van tie Economische Unie rekening te moeten houden met een werklozen- potentieel van ruim 300.000 In Bel gië stemt ons allerminst enthou siast. Natuurlijk is het niet zo, dat elke loonsverhoging bovengeschetste ge volgen heeft. Het hangt helemaal van de omvang van de loonsver hoging af en bovendien rijst de vraag, of het laatste jaar de Neder landse economische positie niet zo danig ten gunste is gewijzigd, dat wij enige speelruimte heoben. In 1951 is de ontwikkeling van de ruilvoet veel gunstiger geworden en onze betalingsbalans vertoont een niet onbelangrijk overschot, waar bij overigens tn aanmerking moet worden genomen, dat er een omzet ting van goederenvoorraad in de viezenvoorraad heeft plaats gevon den, Op grond daarvan was het mogelijk om de meerdere ruimte, die ontstaan was, te benutten om per Juli j.l. de premie voor de wachtgeld- en werkloosheidsverze kering voor het overgrote deel op het bedrijfsleven te laten drukken. De arbeidskosten zijn hierdoor ge middeld met ongeveer 4 pet geste gen. De doorwerking daarvan in het prijspeil heeft nog niet plaats gevonden en afgewacht moet nog worden, wat het uiteindelijke effect op de prijzen, zal zijn. Door deze maatregel is ongetwijfeld een stap gedaan in de richting, die de Bel gen van ons verlangen. A. VERMEULEN BUESSELHEIM Acht leden van de Joegoslavische roeiploeg die deelnamen aan de Olympische Spelen, hebben hier bekend ge maakt, dat zij niet naar hun vader land terne willen en dat zij asyl zullen proberen te krijgen in het westen, Zij wilden hun namen met bekend maken. Hun leeftijd varieert van 21 tot 36 jaar. Zij heb ben deelgenomen aan een Regatta op de Main en willen nu trachten naar Canada te emigreren. (Ass. Press). - Op ongewone wijze Is vandaag een ongewoon zeil jacht te ioater gelaten. Aan de Sluisjesdyk werd met een drijvende hok een27'tons oceaanjacht te water gelaten, dat als een experiment door Scheeps- en Jachtwerf C. de Visser (Rot' ter dam) voor eigen rekening is gebouwd. Het geheel stafen, dertien meter lange jacht is berekend voor gro te en verre oceaantoehten. Het heeft diesel-aandrijving en bevat zeven slaapplaatsen. De werf heeft getracht dit fraaie scheepje een summum van. veilig heid te maken. Men kan het „on- zinfcbaar" noemen. Het heeft vier ■waterdichte schotten en bevat ver der alle denkbare beueilgitipsmtd- delen. Het heeft ruimte voor twee tan olie en drie ton water. Merk waardig is de vorm van het jacht. (Advertentie KM.) Doet Uw o tide apparaat het nog Scheerflpparatèo slijten, evenals alle dingen. U denkt misschien dai hei Uwe noe goed genoeg ib, maar (1 scheert zich pas werkelijk prettig ais U een Blauw Gillette mesje in hel daar voor gemaakte Gillette precisie- 6cheerapparaai gebruikt. Voor slechte f, 1.10 krijgt U nietaUeeo een Gillette '32 preciaie-scheerapparasl, maar bovendien twee Blauwe Gillette mesjes. Een buitengewone aan bieding. 'n Nieuw Gillette precisie scheer- apparaat en 2 Blauwe Gillette mesjes. Een goeie morgen" begint met Gillette! DEN HAAG. De data voor de verschillende kampioenschappen hardrijden en kunstrijdeti zijn thans vastgesteld. De Europese kampioenschappen voor heren zijn od verzoek toege wezen aan de KNSB. Ze zullen op 31 Januari en 1 Februari te Am sterdam of te Hamar (Noorwegen) worden gehouden. De wereldkam pioenschappen vinden op 14 en 15 Februari te Helsinki plaats. Op de zelfde data worden de wereldkam pioenschappen voor dames gehouden en wel te Lillehammer. De Europese kampioenschappen in het kunatnjden voor dames, heren en paren zijn op 30 Januari en 1 Februari te Dortmund vastgesteld. De wereldkampioenschappen voor dames, heren; paren en in het" ijs- dansen zullen van 7. tot 15 Februari te DavdS' wórden uitgeschreven. Boksers Bos en Snoek naar Helsinki AMSTEBDAM. De Nederlandse weltergewichtkampioen Harry Bos en de Amsterdamse halfzivaarge- wicht Wim Snoek zullen in October in de MessuhaJli te Helsinki in de ring komen. Voor Harry Bos is een partij gecontracteerd tegen de oud- Olympiseh kampioen Piitulainen over 10 ronden van 3 minuten. De partij wordt gehouden In het mid dengewicht. Wim Snoek zal een partij over S ronden van 3 minuten boksen tegen de jonge Fin Salo. Deze partijen worden hetzij op 15 of op 31 Oc tober gebokst, vermoedelijk zullen de revanches in het begin van 1953 te Amsterdam worden gehouden. Prachtige prestatie van Neptunus-junioren Tn het grote junioren-tournooi van BW heeft Neptunus een mooie prestatie verricht. Na ach tereenvolgens in de poule van Noad met 5van Velox met 2—0 en van Woerden met 3—0 te hebben gewonnen, schakelde het 't Goöl met 10 uit. Met dezelfde cijfers won Neptunus daarna van MVV en won daarmede de grote beker. KOPENHAGEN. De toer van de Nederlandse korfbaikeurploegen door Denemarken verloopt naar wens. Op een vijftal plaatsen is thans gedemonstreerd en steeds wordt door het publiek met grote belangstelling van het voor Dene marken nieuwe spel kennis geno men, Na de wedstrijd te Ollerup en Odense is nog gespeeld te Odder, Aarhuus en op het terrein van de Gymnastiek-hogescnool te Viborg. Op het program staan nog demon straties te Horsen?. Vejle en Son- derhurg. Tn de plaatsen, waar gespeeld werd, is materiaal achtergelaten, zo- dal door de cevormdè clubs direct met korfbaloefeningen kan worden begonnen. Eind Augustus -zal -aan een der gymnastiek-hogescholen een veer tiendaagse cursus in korfbal wor den gehouden onder leiding van de heer Folie Schmidt, voorzitter van de Deense korfbalbond, die in Juli in Amsterdam het spel leerde. Voor deze cursus blijkt grote belangstel ling te bestaan. De KNKB heeft toe gezegd het volgend jaar enkele trai ners af te zullen vaardigen die aan de dan in te stellen cursussen lei ding zullen geven. DEN HAAG. Op 31 Augus tus zal de heer L. feoeljon, vele jaren toegewijd hoofdconsul van de K.N.V.B., zijn taak neerleggen wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Johansen behield titel KOPENHAGEN. Joergen Jo hansen de Deense lichtgewicht, be hield zijn Europese titel door een puntenóverwmning op zijn uitda ger, de Italiaan Duiiio Loi. Het ge vecht werd te Kopenhagen gehou den. „Erkend'' sportheld MOSKOU, Een Russisch co mité heelt twaalf Russische deel nemers aan de Olympische Spelen de titel „erkend sportheld" toege kend. Dr H. J.Mispelblom-Beyer overleden Een van de bekendste Remon strantse predikanten die in Rotter dam de laatste vijftien jaar dienst hebben gedaan, is te Arnhem, 57 jaar oud, in een rusthuis overleden; dr. H. J. Mispelblom Beyer. Het was in de eerste maanden van de oorlog dat hij een beroep naar Rotterdam aannam en buiten het officieel van hem gevergde werk iel talloze huisbijeenkomsten (vooral in Hillegersberg) de nogal scherp- linkse en filosofische ideeen uit droeg welke hij voorstond. Tevens werkte hij in die dagen aan het werk, waarop hij enige ja ren na de oorlog zou promoveren: Tolerantie en verdraagzaamheid. Na nog enige tyd in Rotterdam-Zuid te hebben geresideerd is hij naar Arn hem vertrokken om het directoraat van het Ooltgaerdthuis te vervullen. Deze functie zou zijn laatste krach ten aantasten. Hij is een ernstige galsteenoperatie niet te boven ge komen. Dr, Mispelblom Beyer was een begaafd en kunstzinnig geleer de, die gaarne in vergetelheid ge raakte figuren, zoals de filosoof Cusa, tot nieuwe waardering bracht. Rotterdam inspireerde hem tot intense medewerking aan het stan daardwerk „Toekomst der stad" en „Stad der toekomst", dat de grond slagen bevat waarop tegenwoordig, zeer voorzichtig en zeer voorlopig, allerlei wijk-principes worden ver wezenlijkt In het convent der Re monstrantse Broederschap zal men de figuur van dr. Mispelblom Beyer die tijdens zyn samenwerking met figuren als ds. Wegeriff dr 'ïjasma en dra. A, Meyer een typisch Rot terdamse rijping onderging, erg mis sen. Hij was de oprichter en leiding, gever van de sociale dienst (vooral de gezinszorg) by de broederschap. Zo was ook in Arnhem zijn hoofd, bezigheid het opleiden van leiders by de massa jeugd geworden- Voor dr. Mispelblom Beyer te Rotterdam kwam, 6tond hij in Lei der.. Ned, Herv. Kerk Beföepen te Genemutden. B. Eysenga te Barneveld. Bedankt voor het beroep naar een ge meente in Australië M. GroenenbWg te Amsterdam, OUDERKKKK A.U. 1JSSEL Ronde van Duitsland NUEKENBEHG. De elfde étsp- pe van de Ronde van Duitsland Augsburg—Neurenberg (251 km) werd gewonnen door de Duitser Mueller. De uitslag luidt: 1. Mueller (Duatsl.) 6 uur 40 min; 2. Peeters (Belg.); 3. Bom (Zwit ser L); 4. Schild (DuitsL); 5. L- Wei- lenmann (ZwitserL); 6- Kohlbeck (Duitsl); 7. Van der Zanden (Ned.), allen in dezelfde tijd als Mueller. Op de achtste plaats plaatste zich een grote groep ex aequo, allen in de zelfde tijd als Mueller. Hierbij bevonden zich de Nederlanders Smits en Lanïbrichs. In het alge- meen klassement neemt Smits als best geklasseerde Nederlander de achtste plaats in met 72.32.07. Lam- brichs is elfde met 72.33.08 en Van der Zanden vijftiende met 72.40.05. BORGERHOUT. Te Borgerhóut in België wérd een wegwedstrijd vóór professionals over 150 km. ge. houden. De uitslag luidt: 2. Van Est (Ned.) 4 uur 17 mm. 2 De Wechtere (Belg.). 3 De Poor, fter (Belg.). Wereldtitel volleybal MOSKOU, Te Moskou wwa het teurnOoi oh» de wereldkamptoenaehap- Iien volleybal voortgezet. Da uitslagen ulden: Heren: Hongarije—Bulgarije 3—1 (15— 13. 15—14, 9—15. 13—10): Rusland—Israël 3—0 {15-2, 15—4, 15—1)5 Tsi.-Slow.— Frankrijk 15—4, IS—2,15—2; TsJ.-Slow.— Roemenië 12—10. 35—1,2. 15—4. Dames: Tsjeeho-Slowakije—Roemenië 3—10 15—10, 15—12, 15-4). door Samuel W, Tayltvr 28 HOOFDSTUK 10 Ik voelde dat er een hand op mijn schouder gelegd werd. Langzaam en behoedzaam, draaide ik mij om. Het was Walt. Zijn gezicht had een har de uitdrukking. „Waar ga je naar toe?", vroeg hij, „Gaat Jou dat wat aan?" „Je weet niet waar je heen moet, anders was je niet naar ons toe ge komen. Jij zou met naar Mary zyA gegaan, als je iemand anders wist." Ik duwde zijn hand van myn schouder af. „Ik heb van jou niets nodig." „Heb je geld." „Ja." „Laat dan eens kijken." „Wil je je alsjeblieft met je eigen zaken bemoeien." „Doe nou niet zo flink Tegen me, Chick, anders ga ik uit een ander vaatje tappen. Als ik niet ad'n weekhartige idioot was, zou ik toch zeker mijn vijftien duizend ptek be loning gaan incasseren. Ik zou ze best kunnen gebruiken. Kom mee. Het eten ia klaar." „Ik wou dat ik dat kon. Walt. Maar ik heb nog een heleboel te doen. Ik dank je bijzonder; boven dien had ik al gegeten." „Dat lieg je." „Ik was hclsmaal niet van plah ta blijven, Ik had alleen maar behoef te om mijn hart eens tegeh iemand te luchten. Door dat gesprek met jou ben ik op een idee gekomen en ik ben nu van plan alles zo gauw mogelijk af te handelen." „Kijk eens", zei hij. „Ik wil je helpen. Ik werd driftig en dat spijt me. En als je nu niet mee gagt, dan pak ik je bij je kraag. Kom dus nu maar gauw mee; het eten staat klaar." Ik ging met hem mee terug. In de badkamer deed Ik al myn kleren uit. De gateik had zich oveT mijn lichaam verspreid; overal had ik bulten, ik had dikke enkels en mijn voeten zagen er verschrik kelijk uit. Ik wreef ze met alcohol, in de hoop dat dit wat zou helpen. Een bad nemen durfde ik niet, om dat ik bang was dat het goedje zich dan over mijn hele lichaam zou ver spreiden. Ik beperkte me er dus toe eerst mijn gezicht en banden enige keren goed met zeep te wassen, daarna mijn voeten en deed wat jodium op de blaren die kapot wa ren gegaan Walt haalde iets bij de drogist dat heel snel heette te helpen en, daar bette ik de rode plekken mee. Toen ik met Walt's badjas en pan toffels aan de badkamer uitkwam, was het middeltje dat 'ik gebruikt had tot een witte korst opge droogd en ik zag er uit als iemand van een andere planeet. Mijn pols, waar de hond in gebeten had, scheen er goed afgekomen te zijn.. Ik. voelde me een. stuk beter toen ik weer wat gegeten had. Na het eten bleven we aan tafel zitten om de zaak nog eens uitvoerig te be praten. Walt deed zijn bes? om aan het gesprek deel te nemen, maar blijkbaar zat het hem toch dwars, dat ik er was. „Chick", zei Mary, „er is één ding dat ik van buitengewoon groot be lang vind. Heb jij ooit je vinger afdrukken aan hen gegeven? Aan. Buster of aan Cora?" „Mijn vingerafdrukken? Waarom zou ik dat gedaan hebben?" „Op jouw rijbewijs en je mili taire identiteitskaart, die je gis teravond in je portefeuille had, stonden de vingerafdrukken van Rand" „Mary veronderstelt, dat die pa pleren vervalst zijn", verduidelijk te Walt. „Natuurlijk, dat is toch duidelijk Wat me interesseert is, of ïe in dienst vingerafdrukken van je nemen." „Wanneer je op moet komen", zei ik. „Dat verhaal over die vingeraf drukken vind ik gewoon verbluf fend", zei Mary. „Eén ding moe ten we die Rand nageven: hij is een uitgeslapen jongen, Ket is allemaal zè ongelofelijk slim en geen moeite is hun têv»«ei geweest. Ratid is natuurlijk niet gek. Hij wist heel toed dat hït niet vol doende was dat hij als twee drup pels water op jou lijkt Als het er op aankwam, kon jouw identiteit worden vastgesteld door de afde ling vingerafdrukken van het De partement van Oorlog. Tegen vin gerafdrukken kan niemand op. Daar moest hij dus wat op ver zinnen." „Je veronderstelt dus dat nij de kaarten met mijn vingerafdrukken op de een of andere manier heelt verwisseld?", vroeg ik, „Daar was hij wel toe genood zaakt." „Jujüe zoeken het wel erg ver", zei Walt. „Gesteld dal er een of andere knaap was, die in dienst op de juiste plaats zat om die kaarten met vingerafdrukken te kunnen verwisselen. Dan zou het voor Rand toch gemakkelijk ge noeg zijn ze uit het archief te la ten lichten en daarvoor in de plaats een kaart met zijn eigen vin gerafdrukken. te plaatsen. Maar het gaat té ver om te veronderstel len. dat hij toevallig op een plaats zat, waar hij dat kon doen of dat hij daarvo r de juiste relatie had, dat bovendien Buster heel toevallig Chick tegen het lijf gelopen was en dat Chick en Rand dan óók nog precies op elkaar leken. Dat wil er bij my niet in. Er werd wel aardig geknoeid in dienst, maar je kreeg toch niet de kans de boel te flessen." „Een oplossing weet ik met", zei Mary. ..ik zeg alleen maar in wel ke richting we moeten zoeken „Ik zie het nog niet erg duide lijk", zei Walt. „Kijk eens: Buster en Cora namen Chick voor hun rekening ér. kregen hem ten slotte waar ze hem hebben wilden. Het enige wat Rand te doen had, was dat zaakje in Los Angeles op knappen en Chick's plaats inne men. Waarvoor zijn vingerafdruk ken dan nog nodig? Een gewoon mens overkomt het nooit dat hij zijn identiteit door middel van vinger afdrukken moet bewijzen. Alles wat ze te doen hadden, was jou aan de dijk zetten en Rand jouw plaats te laten innemen. Cora had je kunnen vergiftigen. Je had op dit ogenblik ergens op dè bodem van de zee kunnen liggen of in een kalkput „Walt", riep Mary uit. „Ja", zei ik, .laten we maar niet in bljzcnderheden treden." „Laten we dit gerust maar eens onder de ogen zien. Rand was niet bepaald kieskeurig Hij vermoordde een bankbediende, om het stuk te kunnen volvoeren, stuurde hij dat meisje, die Dolly, met haar broer naar Redwood City Zij zaten daar voor het geval hij hen nodig had Toen ze overbodig geworden wa ren, liet hij Bill Meadows dat be vel aan die chows geven. En met dat meisje had Rand een verhou ding. Ze had een kind van hem. (Wordt vervolgd.) Zatopek niet naar VS WENEN Emil Zatopek heeft de geruchten, dat hy een bezoek zal brengen aan Amerika, tegen ge sproken. Aangezien echter de mees te aanbiedingen spraken over wed strijden op indoor banen, kon hij er als lange afstandloper niet op in gaan. Zatopek vertelde dat Amerika eigenlijk verantwoordelijk was voor zijn prestatie. Het was uit woede over het onsportieve en ruwe spel van de Amerikaanse ijshockeyers tijdens de winterspelen, dat ik tot een dergelijke hoogte kon stijgen in Helsinki. Na de winterspelen in Oslo zwoer ik een dure eed dat ik mijn land zou wreken en minstens met twee gouden medailles naar huis zou terugkeren. Zatopek won niet alleen de vijl en tienduizend meter, maar ook de marathonloop in Helsinki. Weer een geslaagde Kanaalovertoclu DOVER. De 27-jarige Egypti sche journalist Abdel Monem is er in geslaagd het Kanaal over te zwemmen, na 16 V, uur in zee te zijn geweest. Zondagavond was hil bij Cap Gris Nez te water gegaan. Kapitein van de v Argus11 krijgt eremedaille De eremedaille, verbonden aart de orde van Oranje-NasSau, m zilver, verleend aan de heer J. J. Lafre- wijn. te Vlaardmgen. kapitein van de sleepboot „Argus" van de N.V. L. Simt en Cü's Internationale Sleepdienst. Zeeliedenstaking in Japan wordt verlengd TOKIO. In de Japanse havens is reeds vier dagen een zeeliedensta king aan de gang. waardoor het werk op bijna 400 schepen stil ligt, Ongeveer 35.000 zeelieden zyn bij de staking betrokken, die oorspron- j kolijk vijf dagen zou duren. De zee liedenbon d heeft thans medegedeeld, dat de staking tot 22 Augustus ver- lengd zal worden, tenzij de werk gevers toegeven aan de eis voor ho gere pensioenen. Staking in Amerikaanse rubberfabrieken CINCINNATI. De bij de CIO aangesloten United Rubber Workers Union heeft Maandag een staking afgekondigd voor 18.000 leden, die werken in negen rubberfabrieken die over het gehele iand liggen ver spreid. De bond had tot staking besloten nadat al tien weken wordt onderhandeld over de lonen en eni ge andere eisen De bond zegt. dat het middelpunt van het conflict de ongunstigs werkomstandigheden bij de Goodrich Rubber Company zijn VENETIE. De organisatoren van het filmfestival alhier hebben be kend gemaakt, dat de abstracte film industrie zo'n hoge vlucht neemt, dat het noodzakelijk gebleken is een apart internationaal festival uit te schrijven voor surrealistische en ab stracte films. Het festival zal van 24 tot 27 Augustus gehouden worden. Bij de scheepswerf van Snoey, jn de Kromme alhier is een driejarig kind van de famüie T. J Blonk, welks schip zich aldaar aan^de w«É bevond, in een onbewaakt ogenblik, overboord gevallen en verdronken. WOENSDAG 2Q AUGUSTUS 1852 HILVERSUM I, 402 m, VARA; 7 00 Nieuws; 7.18 Gramcfoon- müziek: 7.30 idem: s 00 Nieuws en weer. berichten; 8.1B Gramofoonmuziek; ^50 Voor de huisvrouw; 9.00 G^vpan- muziek 10.35-8-40 Waterstander.). VPRO. 10.00 Boekbespreking; 10.05 Morgenwij ding- VARA: 10-20 voor de vrouw; 11.OR Graroofoonsnuziek; 12.00 DansmuMek; 12.30 Land- en tutobouwmededelingén, 12 33 Voor het platteland; 12.38 Lichte muziek; 12 55 Kalender; 13-00 Nieuws 13.15 Metropole-orkest; {13.30-13.45 Voor de jeugd); 14.00 Gesproken portret; 14.15 Koor, solisten en Haarlemse orkestyer- emztng: 154» Gramoloonmuziek; 15.25 Pianorecital: 15.30 Voor de zieken; 16.UO Voor de Jeugd; 17.15 Gramofoonmuxiek; 17-50 Regeringsuitzending: H. M. Laup- min' „Nieuw-Guinea s grote wateraie- S ï£oo Nieuws; 18.15 VARA-Varia: 18.20 Gramofoonmuzlek; 18 35 Amuse mentsmuziek; 19.00 „Gemiste kansen' causerie; 19-20 Gramofoonmuziek; VPRO: 19.20 Voor de jeugd; VARA: 20 00 Nieuws: 20 05 Politiek commen taar; 20.15 Accordeonmuzaek; 20-50 .Emigranten", hoorspel; 21.35 Gramo foonmuziek; 22.10 „Van oever tot oever causerie; 22 25 „Rachel worstelt met God". hoorspeL 23.00 Nieuws; 23.15 Or gelspel; 23.35—24.00 Cramafoonmuziek. HILVERSUM H, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Gramcfoonmuziek; 7,45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws en weerberichten: B.1S Gewijde muziek; 8 45 Gramofoonmuziek: 800 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gramofoonmuziek- 10.15 Idem; 10 30 Morgendienst; 11.00 Gramofoonmuziek; 12 00 Mezzo-sopraan en piano: 12.30 Land. en tuiabouwmededellngen; 12.33 VocsbI Dubbel Kwartet; 1239 Klokgelui; 13 00 Nieuws; 13-15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront: 13.20 Mandoline-muziek; 13.50 Gramofoonmuziek; 14.45 Voor da meisjes: 15 00 Gramofoonmuziek: 1520 Kamerorkest: 16.0c Voor de jeugd; 17^0 Orgelspel; 17.50 Militaire causerie; 18-00 Nieuws: 18.Ï5 Gevarieerde muziek: 18.45 Gramofoonmuziek; 19.00 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigings leven; 19.15 Boekbespreking; 19.30 Gra mofoonmuziek: 19.40 Radiokrant; 20-00 Nieuws en weerberichten; 20.10 Vijf mi nuien: 20.15 Omroeporkest en solist: 21.13 „Onverzorgd en verzorgd spreken en schrijven", causerie: 21.30 Vocaal- kwartet en piano; 21.50 Promenade-or kest en solist; 22.30 internationaal Evan gelisch Commentaar; 2240 Gramofoon muziek; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws en SOS-berlchten; 23,15—2400 Gramofoonmuziek, Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 24" m. 12.00 Voordracht, Ï2.13 lUnamuriek, 12 45 Gram.muziek. 13 00 LSeihe muziek. 13 45 Voor de kleuters 14.(50 BBC Nor thern Orchestra, 15.00 Dansmuziek 15 45 Militair orkest. 16.15 Mrs. Dale's dag boek. 18 3D BBC Welsh Orchestra en so- Iiste. 1750 Amusementsmuziek. 18.00 Ar- beidertorkest 18 3Q Pianospel. 13 45 Hoorspel. 10,00 Nieuws en radiojournaal. 10 25 Sport. 19,30 Verroekprogramm*. 2015 Gevarieerd programma 21.15 Ac tualiteiten. 22.20 Danscrvunek. 23.00 Voordracht. 2315 Zigeunerorkest. 23.56 24.00 Nieuws. BELGIÏ 324 m. 11.45 Gram.muzlek. 12.3D Weerberich ten 12 34 Gram muziek, 12.50 Koersen. 12,55 Gram.nniziek, 13.00 Nieuws. 13-15 Piano en zang, 13.30 Gram.mUziek. 13.45 Plano met zang. 14.00 Koorzang. 14.10 Idem. 15.00 Gram.muzlek, 16.00 Kamer muziek. 17.00 Nieuws. 17.10 en 17 30 Gram-muzlek. 1? 50 Boekbespreking. 1800 Grem.muziek. 35,30 Voor de sol daten. 19.00 Nieuws 19.40 Zangrecital. 20.00 Omroeporkest en soliste, 20.45 Gta. trofoonmuziek. 21.15 Amusementsmu ziek. 22 00 Nieuws. 22.15 Moderne mu ziek. 22 56—23.00 Nieuws. Dinsdag: 18 Aognatus 1952 V.P.R.Ö. 20.15 uur: Cabaiêl; 21.00 ütiri F&uze; 21.20 uur Weerpraaue; ■iz 21.25 üur: Cabaret. Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM Thuisreis: PK- TDO (Maastricht) Maandag te 15.30 uur op Schiphol; PH-TFG (Fries land) vermoedelijke aankomsttijd 11.20 uur in Rome, zou vanmiddag te 16.15 uur op Schiphol zijn; PH~ TDP (Rotterdam) vannacht In Bangkok: PH-TDK (Amsterdam) tverd vanmorgen om kwart voor twaalf in Rome venvacht Uitrets PH-TDB (Walcheren) Maandagavond te 23.25 uur te Ma nilla; PH-TET (Tilburg) vannacht uit Bangkok; PH-TDI (Enschede) vannacht te 05.30 uur in Rangoon; PH-TDD (Delft) vanmorgen in Bei roet.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 5