JODENVERVOLGING in Nederland C i J Indonesische dansgroep harten veroverend AGENDA Mar Li nil met DHS naar Volkspark Treffende kroniek over de Jeugd ontdekt de stad a Alweer een avond van veel genieten bij het podium in de Plantage Leonard Roggeveen met pensioen Vacantieiveek programma DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Woningbouw op oude terreinen maakt dit noodzakelijk Aanbesteding dempen en rioleren De drukte in het Sted. Museum r~ SCHIEDAM DANSLESSEN Heden inschrijving DANSINSTITUUT H. SITTON LEERLING MACHINESTIKSTERS EN STRIJKSTER Koeriersters Woensdag 27 Augustus 1952 Voor de enkele duizenden toeschouwers, die de ruimte voor het podium In de Plantage Woensdagavond al weer vulden, zal ook de manifestatie van Indonesische dansen en liederen als een hoogtepunt hebben gegolden. Hoe wel voor de zich In de achterhoede bevindende toeschouwers de mogelijk heden van observatie vaak ver van ideaal waren, was Ieder gevat In de ban van deze uitheemse kunst, die deze avond de talrijken, die er tot dusver *Tüwel onbekend mee waren, tot zich zal hebben bekeerd. Eén van de dansen, die de lede» van de Vereniging voor Indone sische Kunsten „Perintas Budaja Dinsdagavond in de Plantage op het podium brachten. Het contact, dat het Vacantieco- znltê met de Vereniging voor Indo nesische Kunst „Perintas Budaja had opgenomen is zeker heel ge lukkig geweest. Deze jonge-Indone siërs, die hier, ver weg van hit moederland, hun eigen cultuur niet alleen willen bewaren, maar ook pogen uit te dragen in hun omge ving, vormen een groep, die een groot verantwoordelijkheidsgevoel aan de dag legt en daarom verre blijft van een voor echte cultuur zo gevaarlijke popularisering. De veie vormen, die de Indonesi sche danskunst kent en de uitge breidheid van de liederenschat van de Archipel gaven, voldoende keus om een boeiend programme samen te stellen. Men kan het de groep ten goede rekenen, dat zjj voor deze avond niet alleen het uitdragen van de, culturele rijkdom, maar ook de ge aardheid van het publiek terdege in het oog-heeft gehouden. Daaraan hadden wij het te danken, dat geen uitputtend beroep behoefde te wor den gedaan op onze beleefdheid, die de gasten zelfs het minste vleug je van verveling zou willen bespa ren. Integendeel, het programma maakte, dat een groeiend enthou siasme over zoveel vervoerende schoonheid zich van het publiek meester maakte. Het applaus heeft het zowel aan muzikanten als dan sers en danseressen duidelijk ge noeg gemaakt. Aan het-slot van de laatste sug gestieve combinatie van zang en dans kwamen er nog bloemen op het podium, aangedragen namens een groep Indonesiërs onder het pu bliek, De bekende schrijver van jeugdboeken en hoofdonder wijzer Leonard Roggeveen zal binnenkort het Haagse onder wijs verlaten. B. en W. heb ben de gemeen teraad namelijk voorgesteld de heer Roggeveen per 1 October eervol ontslag te verlenen als hoofd van de Meidoomschool. Zulks onder dankbetuiging voor de aan het onderwijs bewezen diens ten. De heer Roggeveen krijgt ver vroegd pensioen. VANAVOND 20 uur in het Passage-theater 'de revue „Ga je mee op reis". 20 uur treedt het Ballet der La ge Landen op in de Plantage en brengt daar o,a. de „Fami lie Stastok" op muziek van Fr. Schubert. 1424 uur; Attractie-centrum op de Broersvest. DONDERDAG 8.30, 10.45. 13.45. 16 uur in het Passage-theater variétévoor stelling voor d.e jeugd. 10—17 en van 10—22 uur in het Stedelijk Museum de tentoon stelling „Onze Woning" en aan de Troelstralaan (Nieuwland) bezichtiging van de twee mo delwoningen. 1416 uur kan de toren van de Grote Kerk worden beklom men. 10 en 15 uur excursies naar Technische Bedrijven en Riool gemaal. 19 uur op Rozenburgerplein en 1 20.45 in de Franklinstraat vindt de opvoering van twee wegenspelen plaats. 20 uur in het Passage-theater de revue „Ga je mee op reis?" 20 uur vangt ïd de Plantage een bont programma aan, waar aan o.a, meewerken de jong leur Gery, The Dutch Rol ling Stars, Rens van Dorth, Martin Rijken en „The Hot- cha's". Vrijheid-duiven op vlucht De F.V. „De Vrijheid" hield Zondag een wedvlucht vanuit Marbehan, af stand 254 km. De uitslag hiervan is als volgt; Kiela-v. d. Moer 1 en 15; C. hems 2 en 10; C. v. Nuenen 3, 24 en 38; P, Kiel a 4 en 12; G, Breur 5, 3, 37, 25, 27, 37; J. van GUs 6; W. v. Ekrls 7, IS; J. F. Janssens 9, 22, 23, 28 29, 35, 39; A. H. Bakker II. 13. 20. 21: Vorstenbos 14, 31; Vermaat 16, 33; J Weymans 19. 30. 36; P. de Wit 26. 34; K. v. Loopik 32. Tevens hield de vereniging een wed vlucht vanutt Zevenbergen, waarvan de uitslag is: Peter de Wit 1. 16, 19, 21; C. van Nuenen 2; D. C. Bakker 3. 15, 17, 22, 23: W. v. Ekris 4. 5. 7, 9, 11; A. H. Bakker fl. 12. 14. 25: Tromp 8, 20. 24; A. Rlgters 30; C. Lems 13. 1980. Rob vindt het toch wel vreemd, dat Chris, tiaan het hu over Ralfo móet hebben, terwijl er juist een zeilschip in de buurt is. Maar dat kan toch alleen toeval zijn? Ja, het is con schoener en het schip loopt een behoorlijke vaart Alleen schijnt die schipper met best uit te kijken, want het schip komt -echt op de „Vrijheid" aan en blijkbaar heeft niemand aan boord van de schoe ner het gevaar »m de ga ten. Rob schiet ien paar lichtkogels af om de aandacht tetrekken. Ach, hij weet niet, dat Ralfo zich ondertussen staat te verkneukelen van plezier. Die stomme Hollander is nog zo vriendelijk om een paar lichtkogels af te schie- ten. Mooi zo, nu zal zyn prooi hem niet meer i ontgaan' Wat schreeuwt die kanaak op het voor schip? O, die wil hem ook even wijzen .op het I gevaar van een aanvaring, Braaf zo, jongen, maar Ralfo weet wel wat hij doet. Wat men moet weten: Bellen bil ongeval: G.G. en G.D. Apothekers-nachtdi enslr F. H. Backer, St. Liduinastr. 58. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Films: Monopole, 2, 7, 9 u: Robin Hood of Texas (14 jr.). De voorgenomen bouw van een aantal Bredero-woningen in Nieuwland had reeds enige tjjd geleden tot gevolg, dat de voetbalvereniging „Martinit" van het gemeentebestuur de aanzegging kreeg, dat men moest verhuizen. ■Deze vereniging zal In het Volkspark de plaats gaan innemen van Excelsior '20e welke club naar de Oudedijk overging. Behalve Martinit zal dus ook DHS van het tegenwoordige terrein aan Spieringshoek moeten verdwenen. Ook op het terrein van deze vereniging worden woningen gebouwd. wordt een deel van dit woning- contingent neergezet kan de Near wij vernemen zal*Martinit waarschijnlijk reeds met ingsng van het nieuwe voetbalseizoen in het Volkspark terecht kunnen. Door met het heiwerk voor de Brede- rode-woningen niet in Nieuwland aan te vangen, maar aan de Za- menbofstraat in het Oosten hier De trouwste bezoeksters van het damesbad van de Gemeentelijke Zwembaden aan de West-Franke- landsedijkdot zijn de dames, die daar iedere morgen om half tien in het domein van mej. v. d.Gaag verschijnen om er hun rondje te zwemmen. Iedere dag hetzelfde vraagt om een afwisseling en die kwam er Dinsdagmorgen met een gecostumeerd waterfeest, waaraan vrijwel heel de vaste ploeg deel nam. Veel dames werden er zo op het oog niet meer gesigna leerd, meestal waren het cowboys en trommelaars en zelfs Spit en Spat ontbraken niet op het appèl. In optocht trok men een rondje langs de rand van het bassin. Aan vrolijkheid, ontbrofc het uiter aard niet. Dinsdag werd van gemeentewege aanbesteed het dempen en rioleren van de St. Anna Zustergracht en de Noordmolengracht c.a. De navolgende inschrijvingen kwamen binnen: Gebr. Ketting Handels- en Aan nemingsbedrijf te Rotterdam 35.800; T. Bakker Aannemingsbedrijf te Rot terdam S 49 410; C. Verwater Aanne mingsbedrijf te Rotterdam 49.999; L. J. Boetemeijer Aannemingsbedrijf te Brielle 51.200; Chr. N. Wagner Aannemingsbedrijf te Rotterdam 51,898; Joh. L, Burgers Bouw- en Aannemingsbedrijf te Hillegersberg 53.000; A. J. Blij levens Aannemers bedrijf te Breda 50.900; S. Hulse- bosch te Bloemendaal 58.000; J. K. Simon Aannemingsbedrijf N.V. te Scihedam 59.200; J. Brongersma te Gouda 60.300. De gunning is aangehouden. Burgerlijke Stand GEBOREN: Levenloos kind van F. van Heel en E. G- Wouters. OVERLEDEN: J. C. E. Vincent, 66 weduwe van A. M. Baken; C. A. Maltha, 70 j. verhuizing van DHS worden opge houden tot de maand November. De toestand van het Martinit-ter- rein, dat reeds danig heeft gele den van het heiwerk, dat verder op in Nieuwland plaats vond, laat verder spelen hier eigenlijk niet meer toe. Met het gemeentebestuur zijn beide clubs nog in overleg over de vergoeding "•'an de kosten van deze tamelijk onverwachte verhuizing. Zo zit men thans met drie kleed ruimten. namelijk van Excelsior, Martinit en DHS, die onmogelijk tegelijk in het Volkspark kunnen staan. Zonodig zullen de lagere elftallen van. beide clubs gebruik moeten maken vim het sportpark Boshoek. Het bezoek aan de tentoonstel ling „Onze Woning" in het Stede lijk Museum beweegt zich nog steeds in stijgende lijn. Sinds Za terdagavond heeft het aantal be zoekers zich verdubbeld. Toen wij vanmorgen om tien uur informeer den, had men het aantal van 3750 al overschreden. Ook in Nieuwland komen dage lijks vele honderden belangstellen den een kijkje nemen in de model woningen aan aan de Troelstra laan. Regelmatig treft men er tien tallen nieuwsgierigen aan. Omdat de drukte soms een goed overzicht in de weg stond, is inmiddels weer een regeling getroffen, waardoor de bezoekers alle kans hebben op hun gemak rond te kijken. „Postduif" uit Lebramont Ook „De Postduif" nam deel aan de wedvlucht vanuit Lebramont (240 km). Ie Duif 20 uur 9 min. 58 sec. Laatste duif 11 uur 35 min. 6 sec. De uitslag was: Gebr. v. d. Kant 1, 21, 26, 39, 56, 64, 91. P. Verheugen en Co. 2, 96. J. Westerholt 3. K. Brou wer 4, 17, 43. 60, 74, 112. A. Wagten- donk 5, 30, 53. 6G. J. Windt 8, 7, 8, 9, 24, 25 33, 55. P. de Koster 11, 13, 31, 44, 81, P. Dalhuizen 12, 93. M. Lanser 14, 33, 109. J. Christen 15, 82. L. Bor- rani 16, 48, 49, 79. 87, 92. H. Crama 18, 29, 70, 75, 97. Welie 19, 47, 48, 90, 110. J. v. Beek en Co. 20, 29, 86, 117. M. Donks 22, 100, 115. C. v. d. Grijp Co. 23, 72, 102, 105. C. de Graaf 27, 51, 76. H. V. Rijswijk 32, B0. K. Muil wijk 34, 38, 62. P. V. Os Co, 35, 99, 122. J. Koogje 36. F, Hinten 37. P. Gouweleeuw 40,-75: A. v, Trigt 41. Gebrs. v. Harmeien 42, 65. A. v, d. Tuin 45,108. D. Ram 59. 65. Totijn 52. Snijders Co. 54. 59, 85, 121. J. de Waard 57, 95. Zoutendijk Co. 58, 67, 121. H. Blom 61. Taas 63, 83. Poel man 69. A. Mooy 71, 89. S. Verheugen 73,113, 116. G. Kielo 77. Schermer 34. A. Vis 94. Brij 98, 117. B. de Regt 101. De Winter Co. 102. Korengevel 104, 114. Koppenhagen 106. C. de Tuinder Hl, 118, Mourik 119. _Wil- lems 1230. Diploma Smirren, MOTOR CONTRA FIETS De Vlaardingse motorrijder S. kwam Dinsdagmiddag omstreeks 5 uur vanuit de Jan Steenstraat de Vlaardingerdijk opgereden, Uit te genovergestelde richting naderde de Schiedammer de R. op zijn fiets. Laatstgenoemde werd aange reden en tegen de grond gewor pen. Behalve schaafwonden bij de wielrijder, was er materiële schade aan rijwiel en motor. Zo'n drieduizend formulieren had het Vacantie-comité voor de puzzle tocht voor de jeugd laten drukken. Het (eek veel, maar aan die illusie hebben de honderden jongens en meisjes, die de eerste dag al rond het gebouw in de Gerrit Verboon- straat dromden om zo'n formulier te bemachtigen, fluks een einde ge maakt. Maandagmorgen zijn ze voor het eerst op stap gegaan om. een antwoord te vinden op de zestig vragen, die deze puzzletocht omvat, 't Viel, naar wij bemerkten, minder mee om het goede antwoord te Pin den dan vorige jaren. Maar natuur lijk heeft dat de animo niet kunnen doen- verdwijnen. Vol ijver dwalen in deze dagen dan ook jongens en meisjes door hun eigen stad om er de raadsels van de routebeschrijving op te lossen. Al zoekende komenzij op plekjes die menig oudere Schie dammer onbekend zijn. Wanneer ook deze puzzletocht achter de rug is- het is de bedoeling dat de i-regeyiit- de formulieren weer worden inge leverd tellen we zeker weer een paar duizend aankomende Schie- dammertjes meer, die mét de ken nis meer liefde voor de eigen stad zijn gaan voelen. y,££ (Van een onzer redacteuren) Honderdveertigduizend joden woonden 0p 15 Mei 1940 in Nederland. Wat het verschrikkelijke lot van de meesten hunner is geweest, weten wij: toen de bevrijding kwam en Nederland de balans van vyf jaar Duitse terreur kon op maken, bleek, dat van hen ruim honderdtienduizend waren omgekomen, voor het merendeel in de vernietigingskampen van Auschwitz en Sobidor, voor een kleiner deel in Mauthau sen, Bergen-Belsen, Vught, Westerbork. Slechts een klein percentage wist door onder te duiken aan de dood te ont snappen. Nuchtere, nochtans onvoorstelbare cijfers en feiten. Een gruwelijke massamoord, té gruwelijk voor ons, die dit hebben zien gebeuren en hebben laten begaan, om die misdaad te kunnen begrijpen. Misschien zal de generatie, die na ons komt, daarin slagen. Zij zal daartoe moeten putten uit de geschiedenis. Of tijdgenoten ooit in staat zul len zijn die geschiedenis te schrij ven, is een vraag. Tallozen hebben er reeds een poging toe gedaan, maar de meesten zijn tekort ge schoten, omdat zij (nog) niet in staat waren die koele, objectieve afstand te bewaren tot de feiten, die voor een geschiedschrijver nu eenmaal nodig is. De eerste wellicht, die er in ge slaagd is een kroniek der Joden vervolging jn Nederland samen te stellen, enerzijds voldoende zake lijk om ons weer te confronteren met alle feiten en alle cijfers, an derzijds' bewogen genoeg om die zelfde cijfers en feiten, voldoende reliëf te geven, is mr Abel J. Herzberg geweest, die in het derde deel van „Onderdrukking en Verzet" (uitgave Van Loghum Slaterus, Arnhem, en J. M. Meu- lenhoff, Amsterdam; afleveringen 23 t/m 35) deze kroniek heeft ge schreven in ruim 250 bladzijden. Wat ter Wereld, vraagt mr Her2berg zich af, hadden de Ne derlandse Joden tegen Duitsland misdreven? Althans méér misdre ven dan anderen? Toegegeven, zij waren anti-Duits, zulks op grond van datgene wat er in Duitsland reeds was gebeurd, maar hun daarvan een verwijt maken bete kent toch verwisselen van oor zaak en gevolg. In elk geval, aan dat wat Hitier hun ten laste leg de, waren zij niet schuldig. Ba rendje Menist uit de Lepelkruis straat en Izak Sjouwerman van de Tugelaweg hebben de wereld heerschappij niet nagestreefd, zij waren geen „Wijzenvan 2ion", noch leden van enige geheimzin nige organisatie tot ontbinding van de wereld. Waarlijk, zij had den andere zorgen. Ook wa ren zij geen plutocraten, noch de- mo-IIberale communisten, en zulks reeds omdat een zodanige hutspot van politieke begrippen nonsens is en niets anders. Hitier heeft al die Joden, jong en oud, groot en klein, waar zij zich ook bevonden, en wat zij ook deden, een demonische macht toegeschreven en is tegen ben op getreden, zoals in vroeger eeuwen heksenvervolgers tegen de heks. De heks was een fictie; zij be stond niet. Maar dat had ge eens aan iemand uit vroegere eeuwen moeten vertellen! Wij, die afstand tegenover de heksenvervolging ge wonnen hebben, stellen nauwe lijks meer belang in haar. Wat ons interesseert zijn de motleven, de voorstellingen, de angsten van de vervolger. Tegenover het anti-semietis me, zegt mr Herzberg, staan wij nog niet op die afstand. Maar op het ogenblik reeds zal het duidelijk zijn, dat in de wilde, on beheerste en onbegrensde Jo denvervolging niet de Jood, maar de vervolger van belang was. Met alle daartoe beschik bare middelen creëerde Hitler een fictieve vijand, een demon, die alles op onnaspeurlijke, on dergrondse wijze vermocht te doen wat slecht en schadelijk was en wat ïn werkelijkheid door Hitier zelf werd verricht, De waag of Hitier en de zijnen niet hebben begrepen, dat men hen zou doorzien, is niet van belang: zij zagen zich zelf als overwinnaar, die móest over winnen en, na eenmaal over wonnen te hebben, zou worden verheerlijkt. Het is de vraag, zegt Herzberg, of Hitier. wat dit laatste betrelt, niet gelijk had. Zijn overwinning had de wereld en het hele mense lijke denken voor onafzienbare tijd uit de voegen gelicht. De Jo- Franse padvinders bij „Onze Woning" Een aantal Franse padvinders, onder andere afkomstig uit Al giers, verblijft momenteel in de omgeving van Den Haag. Ook tot hen drong het gerucht van de Schiedamse Vacantieweek en wel in het bijzonder van de tentoon stelling „Onze Woning" door. "van daar dat zij gisteravond naar hier kwamen om als gast te worden rondgeleid in het Stedelijk Mu seum. Zij zullen er geen slechte indrukken mee van naar huis ne men. Mr ABEL J. HERZBERG denvervolging ten onzent was dan ook geen locale gebeurtenis: men moet haar zien als een bewust on derdeel van de Duitse wereldpo litiek, die de „demonie van het Jodendom" heeft geschapen om eigen misdaden te verbloemen. Zolang het Duitsland nog voor de wind ging, behoefde die vervol ging nog niet die gruwelijke vor men aan te nemen van later, maar toen het Derde Rijk in al zijn voe gen ging kraken, kon er nooit Jo denhaat, nooit wreedheid, nooit wraakzucht genoeg zijn. Aanvan kelijk ging de vernedering nog geleidelijk aan: de Jood mocht geen ambtenaar zijn, hy moest zich laten, registreren, hij mocht geen café's meer bezoeken, geen schouwburgen, geen bioscopen, geen zwembaden, geen bibliothe ken, geen concertzalen. Maar van gewelddadige ver volgingen, arrestaties, mishan deling, vernieling van Joodse eigendommen, was in de eerste maanden van de oorlog nog geen sprake. Na Februari1941 werd het tempo verhoogd; óp 20 April 1942 werd de „ster" voor geschreven en nauwelijks vijf maanden later schreef Rauter aan Himmler: „Op 15 October 1942 wordt het Jodendom in Holland, vogelvry verklaard." Ach, feitelijk was dat al veel eerder gebeurd. Op beklemmende wijze be schrijft Herzberg, hoe de razzia's steeds omvangrijker werden, hoe Westerbork van interneringskamp „Durchgangslager" werd en hoe een verlammende angst bij dui zenden alle weerstand brak, die ben er zelf van weerhield de zo vaak uitgestoken hand' van de il legaliteit te grijpen. Joodse raad Uitvoerig bespreekt mr Herz berg de positie van Raad ïn dit drama, een instituut, dat ongetwijfeld verworden is tot een zij het dan ook niet altijd even willig werktuig in han den van de vijand. Tot een ver oordeling komt Herzberg niet „Ondanks alle mogelijke crltiek op zijn gedragingen ben ik geneigd de oprichting van de Joodse Raad tot de positieve factoren te reke nen uit de smartelijke tijd van onderdrukking en vmet," schrijft hij: „de Joodse bevolking van Ne derland,. uit het natuurlijke ver band van maatschappij en vader land gesneden en vervolgens ver pulverd tot enkelingen, die elk voor zichzelf maar moesten zien aan de geschapen problematiek het hoofd te bieden, moest in de bedding der Joodse geschiedenis worden opgevangen. Men vergist zich als men denkt, dat daarvoor geen Joodse Raad nodig was." Hij heeft niets „ergers kunnen voor komen" ai kon men daarop bij de oprichting in 1941 nog specu leren ett hij heeft niets ergers bewerkt, maar hij heeft de wed loop met de tijd verloren. Aan ons allen knaagt de schuld, niet méér te hebben gedaan. Er was moed, zelfverloochening, een bezielende naastenliefde en vooral een rotsvast vertrouwen nodig om de vervolgden te helpen. Te wei nigen hebben van die moed, die liefde en dat vertrouwen blijk ge geven. Des te groter zij onze be wondering voor de tóch nog dui zenden landgenoten, die met ge vaar voor eigen leven de vogel vrij verklaarden hielpen. Aan het slot van zijn relaas wijdt mr Herzberg nog enkele woorden aan het ogenschijnlijk toch vreemde verschijnsel, dat het anti-semietisme in Nederland tij dens de oorlog is toegenomen, een anti-semietisme, dat vooral aan het bevrijding nog duidelijker aan het licht trad. Hoe komt dat? Omdat door de uitroeiing van tienduizen den een minderheid, die reeds be stond, nóg kleiner is geworden, omdat de Jodenvervolging het Joodse probleem tot een realiteit heeft gemaakt en de Joden te on zent een eigen, afzonderlijk le venslot te dragen hebben gekre- en. Nadrukkelijk zegt dr Herz berg nog eens, dat naar zijn me ning dit anti-semietisme niet zijn oorzaak vindt in Duitse besmet ting. ROTTERDAM mr de Joodse Oxford in Rotterdam De bijeenkomsten van het Leger der Heils korps Rotterdam congreszaal (Laurierlaan bij Witte, de Withstraat) zullen er ook Za terdag en Zondag op gericht zjjn zowel stadgenoten en Nederlandse vacantiegangers als ook Engels sprekende buitenlanders te dienen. Een groepje jonge Engelsen uit de universiteitsstad Oxford hoopt namelijk op de rondreis do£t Ne derland Zaterdag en Zondag Rot terdam aan te doen. Zaterdagmiddag 4 uur kctmt het gezelschap bij het Maasstatiott aan, waarna direct een openluchtbij een komst plaatsvindt op edCoolsin- gel. 's Avonds 8 uur wordt In de zaal aan de Laurierlaan een bont programma van muziek, zang, de clamatie, enz. ten beste gegeven. Het bekende muziekcorps verleent medewerking. Divisie-officier sr.- majoor P. Deurloc hoopt zowel de Zaterdagavond- als de Zondagmor- genbijeenkomst te leiden. BOCHOLT. Wilhelm Geuting, leider van een bende, die Duitse auto's naar Nederland smokkelde en ze daar met hoge winst ver kocht, is tot drie jaar veroordeeld en tot een boete van 35,000 mark. BERLIJN. Volgens de West- duitse anti-communistische „strijd groep tegen onmenselijkheid" zijn sedert de oorlog 96.000 personen in Oost-Duitse concentratiekampen om het leven gekomen. LANGE HAVEN 121 TEL. 66262. Inlicht en inschr, dagelijks. GEVRAAGD F. Röttgering, Bedrijfskleding Aanmelden 9—5 uur: HARINGVLIET 50 *s avonds van 79 uur. W. v. Grieken. Crooswijksekade 9. Nieuw dsmesrijwiel Mt j« oud compleet t 02.50. Jon- gensriiwiel z.g.a.n. comoleet 47.50. H. Donks, Grofbaan No. 81. Een bl5jvende herinnering zijn die prachtige foto's ge maakt op Uw trouwdag bij en in stadhuis, kerk en in de feestzaal, door Foto-Re portage Dienst B. v. d. Mast, Prof. Kam, Onneslaan 158A.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2