Perzië verwerpt Brits- Amerikaans voorstel Een regering: eindelijk HET ROTTEEDAMSCH PAROOL Stap van Churchill en Truman blijft zonder resultaat Nóg geen minister van Binnenlandse Zaken i Prinses Wilhelmina vierde verjaardag in stilte Coureur rijdt op publiek in: dertien doden Malan fulmineert tegen Engeland en de V.N. Vrij normale zomer MOSSADEQ WEIGERT DOLLARSCHENKING Weer pech voor Boes- enBomans Italianen staken grotafdaling Amsterdam-T okio per Japanse luchtlijn? Spgfjf Bi" ÉÉil; Socialisten en anti's voor t eerst samen in een kabinet PANIEK OP DUITSE RACE-BAAN Meer dan dertig zwaargewonden Toestand van Ierse premier heel goed Zware luchtraids op doelen in Noord-Korea Zeer teleurgestelde Nederlander terug uit Australië Apartheidspolitiek zeer belangrijke regeringstaak Vrij koude nacht Orkaan teistert South-Carolina 12e Jaargang, no. 205 Bed en Adm Lange Haven Ï41', Schiedam. Tel 693C0 - Abonn.prijs: per week 0,47, per kwartaal f 6,05, losse nummers ƒ0,10. Opgericht door-de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Maandag 1 September 1952 Uitgave N.V De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier- Amsterdamsche Bank te Botterdam Directeur: B de Vries. Hoofdredacteur: Sj, van der Schaal TEHERAN. President Truman en premier Churchill hebhen Perzië vérgaande voorstellen gedaan om het olieconflict te regelen. Amerika verklaarde zich o.m. bereid Perzië tien millioen dollar te schenken. Enkele uren later liet Mossadeq de Britse en Amerikaanse vertegenwoordigers in Tehéran weten, dat hij de voorstellen vierkant van de hand wees. Mos sadeq heeft de Majlis (Perzische Tweede Kamer) en de Senaat xesp. tegen 10 en 13 September bqeengeroepen. Het staat'vrij wel vast, dat het parlement Mossadeq's afwijzing zal goed keuren. Tussen Londen en Washington wordt overlegd over volgende stappen. Kinderverlamming Dr Banning richt waarschuwing aan studenten DEN HAAG. De geneeskundig hoofdinspecteur vanr de volksge zondheid. dr C. Banning heeft aan de besturen,van de studentencorpo- ra het volgende schrijven gezonden: „Het is u bekend dat op het ogenblik in Nederland vrij veel ge vallen van poliomyelitis anterior acuta (kinderverlamming) voorko- men/Volgens ervaringen in Neder land en de berichtgeving uit de bui tenlandse literatuur speelt overver moeidheid een rol bij de ernst van. de verlammingen. „Aankomende studenten -worden gedurende de kennismaking met de ouderejaars overgeplaatst in een voor hen meestal totaal vreemde omgeving, terwijl z« een zeer ver moeiend leven moeten, lijden. Ge brek aan slaap in de tijd van ken nismaking is eén van de voornaam- ■sterredenen van oververmoeidheid bij "de a.s. studenten. Ik zou u dan ook dringend willen verzoeken de tijg van kennismaking elke dag te doen aflopen, uiterlijk 's avonds 11 uur. Ik moge u dit dringend ver zoeken in belang van uw a.s. col legae". Langer racantie in België vanwege kinder verlamming BRUSSEL - Het Belgische mi nisterie van Gezondheid heeft be kend gemaakt dat de grote vacan- tle van de Belgische scholen met W dagen verlengd wordt (tot 15 september) jn verband met het groot aantal gevallen van kinder verlamming. Het Brits-Amerikaanse voorstel bevatte de volgende punten: 1. De kwestie van de schadever goeding, te betalen aan de Anglo- Iraanse Olie Maatschappij zal wor den voorgelegd aan het Internatio nale Hof te Den Haag (Dit houdt de Britse erkenning van de olie-natic- naiisatie in). 2. De Perzische regering én de AIOC zullen „geschikte vertegen woordigers aanwijzen om te onder handelen over een regeling, waar door een ononderbroken aflevering van Perzische olie op de wereld markten verzekerd wordt". 3. Indien de Perzische regering de twee eerste punten aanvaardt, zal de AIOC voor een waarde van twin tig tot dertig millioen dollar olie, thans in Perzië geblokkeerd, onmid dellijk voor verkoop vrij geven. En geland zal zijn beperkingen van de uitvoer naar Perzië en van het ge bruik van ponden sterling door Per zië verzachten. De Ver. Staten zullen aan de Per zische regering onmiddellijk tién millioen dollar toewijzen 'ter verge makkelijking van het begrotings probleem. Te Londen gelooft men dat het Brits-Amerikaanse aanbod het uiter ste is waartoe Engeland wil gaan. Van gezaghebbende zij da wordt ver nomen, dat Engeland en Amerika hun uiterste best hebben gedaan de Perzische premier er van te door dringen, dat onderhandelen met de maatschappij in geen enkel op zicht zou inhouden, dat de maat schappij zou trachten weer Britse technici in Perzië te krijgen of de leiding te krijgen bij de verkoop van de olie. De Britse Zondagsbladen spreken van „Perzische chantage". Het State Department in Washing ton beeft zijn teleurstelling uitge sproken over Mossadeq's besluit. De Amerikaanse autoriteiten zijn van mening, dat Mossadeq ernstig de mo gelijkheid vergroot dat er een staats greep in Iran zal plaats vinden of het land een economische catastrofe tegemoet gaat. Intussen laat de (communistische) Tudeh-partij een petitie onder het Perzische publiek circuleren, waarin verlangd wordt dat de Amerikaanse adviseurs het land worden uitgezet en het eiland Bahrein, dat thans door Engeland wordt bestuurd, weer Iraans gebied wordt. - AV NAPELS. Prof. Pietro Faren- zan en zijn tien. metgezellen heb ben hun pogingen, door te dringen m de Vesologrotten, opgegeven. Een van hun opvouwbare bootjes was op een ondergrondse rivier be zweken. Een lid van de expeditie kwam in het ijskoude water te recht doch. werd door zijn mak kers gered. De grotten bevinden zich op het schiereiland van Salermo en zijn weinig bekend. DEN HAAG Japanse lucht vaart-deskundigen voeren bespre kingen met de KLM. Zij hebben een luchtlijn Amsterdam—Tokio geprojecteerd, die onderhouden zou worden met Cornet-straalvliegtui gen. Op helogenblik vliegt de KLM met Constellations naar Tokio. De „Japan Airlines", die momenteel alleen binnenlandse lijnen exploi teert, wil een internationaal net opbouwen. De route Amsterdam— Tokio die de Japanners van de KLM willen overnemen zou een der eerste lijnen daarvan zijn. DE Haagse ballonvaarster Nini Boes man-Visscher en de schrij ver Godfried Bomans, die indertijd bij een onfortuinlijke: ballonvaart kopje onder gingen in de zee bij Bloemendaal, hebben Zondag in Breda weer pech gehad. Onder commando van de lieer Boesman zouden zij met de „Henri Dunant" opstijgen voor de nationale ballon race in het kader van de Bredase eeuwfeesten. Driemaal werd een poging ondernomen. Na de eerste maal al bleek, dat Nini en Godfried de gondel moesten verlaten. Na de tweede poging begon gas uit de „Henri Dunant" te ontsnappen. Maar de derde keer ging de heer Boesman dan toch de lucht in, zijn. teleurgestelde echtgenote en de dito schrijver achterlatend op hét gras. De Rotterdamse balloncommandant C. de Vos Klootwijk had meer suc ces. Met de pilote Ida Veldhuis van Santen klom hij in de mand om weldra boven de hoofden van een duizendkoppige menigte tc zweven. APELDOORN Onder de grijze i scssen, die daar klaarblijkelijk haar hemel inas het de koninklijke stan- j vrohjk spel speelden. Uit de talrlj- daard, die Zondag nog iets feeste- ke ylaggen, die van de huizen wap- hjks gaf aan het grote tuitte paleis, perden en het oranje, dat algemeen waarin de vroegere landsvrouwe, 1 prinses WiJhelmtna, haar 72ste ver jaardag vierde, In alle stilte, zon der enig officieel vertoon, slechts in de olyde aanruezigheid van het ko ninklijk gezin, dat zich die dag rond de jarige moeder en grootmoeder had geschaard. De dreigende regen was niet in staat de honderden te, weerhouden, die reeds ui de loop van de och- tepd naar Het Loo trokken, hetzij om de felieiiaiieregisters te tekenen, gedragen werd, bleek wel duidelijk hoezeer de eerste burgeresse van Apeldoorn een ruime plaats in de harten der bevolking inneemt. Het geduld van de wachtenden werd echter beloond toen tegen vier uur 's middags de prinses vergezeld van de kontngm en de vier prin sesjes in een grsloten auto uitreed voor een rit door de uitgestrekte bossen van het koninklijk domein. Het weer, dat het regenkarakter aanvankelijk nog had behouder», klaarde later op zodat ook de zon hetzij om geduldig te wachten in deelgenote werd van de feestvreug de hoop een glimp van de kortink- de. Waarschijnlijk was dit wel de luxe familie op te vangen. Hoewel oorzaak dat het uitstapje meer dan niemand uitreed werden de wach- twee uur duurde. Het was ongeveer '®nden toch niet geheel teleurge- 'kwart over zessen eer de koninklü- steld want achter de grote ramen ke familie in het koninklijk paleis, van de vestibule doken nu en dan j waarvoor nog steeds honderden de gestalten op der jeugdige prin- t stonden te wachten, terugkeerde. Zodra beide ballans het luchtruim gekozen hadden, startten auto's, bromfietsen en fietsen voor een vos senjacht. - 1 v' A 1 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. - Ruim twee maanden, na de Kamerverkiezingen heeft Nederland eindelijk een nieuw,kabinet. Voor het eerst in onze parlemen taire geschiedenis zullen anti-revolutionnairen en socialisten in een kabinet samen gaan. Dit mag voorts hopen op steun van de Kamerfracties der KVF en CHU. Een bijzonderheid ïn de Nederlandse verhoudingen is nog, dat twee vakverenigingsleiders als minister zullen optreden. Twee nieuwe departementen nL voor de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie en voor maatschappelijke zorg zijn geschapen. Het nieuwe kabinet-Drees telt zes tien. ministers, dus één meer dan zijn voorganger. Bij zijn optreden bevat het echter één vacature. Na dat de burgemeester van Den Bosch, mr Loetf, al eerder had bedankt, heeft Zaterdag ook de burgemeester van Eindhoven, mr Kolfschoten, die in het eerste na-oorlogse kabinet als minister van Justitie optrad, gewei gerd als minister voor Binnenlandse Zaken zitting te nemen. Voorlopig zal de vice-premier prof. Beel, nu, naast het departement voor Maat schappelijke Zorg, ad interim het ministerie van Binnenlandse Zaken onder zijn hoede nemen. De gemiddelde leeftijd van de huidige ministers ligt onder dit. van hun voorgangers, ni. 51 .(was 53 jaar). Minister v. d. "Kieft is de nestor van het gezelschap^met rijn 68 jaren, minister Zij Is tra, die "vo rige week 34 jaar werd, is de Ben jamin. Maar zijn voorganger prof. v. d. Brink was nóg jonger toen hij tot het ministerschap werd geroe pen. Van de zestien ministers zullen er zes room-katholiek zijn, drie kun nen als humanisten worden aange duid, twee zijn gereformeerd en één is Nederlands Hervormd, één Evan- gelïsch-Luthers, één Remonstrants, eén Vrijrinning-Protestants, zonder bij een kerkgenootschap te rijn aan gesloten. De laatste laat zich gees telijk moeilijk indelen, doch stamt uit protestantse huize. Het kabinet mag hopen op een sterke parlementaire meerderheid, n.l 81 van de lflO leden. Het is ech ter een extra-parlementair kabinet. Een officiële binding met de frac ties, die bij het vooroverleg waren betrokken, is er dus niet. Heh^rogram is in nauw overleg met de vier fracties opgesteld, de zetelverdeling heeft officieus de goedkeuring van de vierfractie leiders verkregen. Bovendien zijn er van de vijftien nieuwe ministers hefst tien oud-Kamerlid. Feitelijk is het dus moeilijk van een puur par lementair kabinet te onderscheiden. Ongetwijfeld zal het formeel ver schil zich in een critiseher toon in de volksvertegenwoordiging uiten dan anders van „regeringspartijen" mag worden verwacht. AKEN Op de Grenzlan dring, een race-baan, die vlak tegen de grens van Llmhnrg in de buurt van Aken is gelegen, is Zondag een race auto in een bocht uil de haan ge vlogen en op de toeschouwers in gereden. De gevolgen waren ont zettend. Vijf mensen werden op slag gedood. Van de meer dan dertig zwaargewonden, overleden er later acht. De coureur werd slechts licht gewond. Er ontstond een paniek. De auto, een A.FAÏ.. werd be stuurd door de coureur Helmuth Niedermayr uit Berlijn.Hij had een vaart van meer dan 160 km per uur, toen een band sprong. Nieder mayr, die juist in de z.g. Roer- UTRECHT. De toestand van de Ierse minister-president De Va lera, die in de loop van vorige week in het ooglijdersgasthuis aan de Dondersstraat te Utrecht, -door prof dr H. J. M. Weve werd behan deld voor een oogaandoening, wordt hee] goed genoemd. Over het resul taat van de oogoperatie kan op het ogenblik nog mets worden gezegd. Verwacht wordt, dat de Ierse mi nister-president nog enkele weken in bet ooglijdersgasthuis zal ver blijven. mondbocht reed en weer vol gas gaf, verloor de macht over het stuur en vloog met zijn wagen op het publiek ïn. Tot de slachtoffers behoren drie schooljongens uit Dusseldorp, De Grenzlandrrag is de snelste baan van Duitsland en een der snelste in Europa. Hij is negen kilometer lang. Er waren I6Ö.C0Ö toeschouwers. Vroeger op de middag was de Belgische coureur Paul Swaelens met zijn racewagen Formule III over de kop geslagen. Hij kwam ook tussen de toeschouwers terecht, van wie er een werd gewond. Deze coureur werd zelf ernstig gekwetst. Onder de gewonden bevinden zich geen niet-Duitsers. ALLE middelen, die thans voor het redden van drenkelingen ter beschikking staan, zijn Zaterdag gedemonstreerd te Hoek van Hol land. Men zag een reddingboot, het wippertoestel, vliegtuigen en rubberbdten. (Voor nadere bijzonderheden ver- wijzen wij naar pagina 7). Formeel staat het nieuwe kabinet in de Staten-Generaal dus niet bijs ter sterk, doch in onze parlemen taire geschiedenis is het meermalen voorgekomen, dat een extra-parle mentair kabinet steviger zat dan een parlementair ministerie. TOKIO. Van vliegkampsche pen opgestegen vliegtuigen hebben vandaag een zware aanval gedaan op een olieraffinaderij en ijzermijn in het Noordoosten van Korea op ongeveer 4 km van de 'Mandsjoe- rijse grens. Het was de zwaarste aanval in zijn soort. Als afleidingsmanoeuvre had de Amerikaanse luchtmacht een groot aantal jagers boven Noord-Korea de lucht in gestuurd. De olieraffinaderij te Aoii werd aangevallen door 164 vlieg tuigen. Zij is volgens eerste be richten ernstig beschadigd. ROTTERDAM. Ricus Stad, uit Koog aan de Zaan, is met vrouw en twee dochtertjes Zondagavond gedesillusionneerd met de „Fair- sea" uit Australië teruggekeerd. Naar zijn mening is het onverant woordelijk dat er uit Nederland nog zoveel mensen naar Australië worden gestuurd, want behalve 2000 Italiaanse vrijgezellen, die nog altijd geen wérk hebben kun nen vinden, ziin er nog 500 Ne derlanders van het vorige transport van de „Fairsea" werkloos. Van de. 33 uit Australië komen de passagiers van de „Fairsea" zijn er slechts drie of vier, die .weer terug willen. De anderen zien er voor zichzelf geen woning, geen toekomst en, wat de meesten ook zeer voornaam vinden, geen ge zelligheid. Kok in bed gerookt? bij brand omgekomen KOOTWIJK De heer W. Broer, kok van het hotel „Hoogbuys", vannacht omgekomen bij een brand, die een groot deel ven, de depen dance van het hotel verwoestte. Men vermoedt, dat de heer Broer in bed heeft liggen roken en met een brandende sigaret in de hand in slaap is gevallen. De brandweer vond nl. by de plaats, waar zijn Stoffelijk overschot lag, een ver koolde matras en verbrande dekens. BETHAL, (Transvaal). Premier Malan van Zuid-Afrika heeft Zater dag op een massabijeenkomst van zijn Nationale Party verklaard; „de weg, dia wy willen volgen, wordt belemmerd door de gerechtshoven. Men wil, dat wij als blanke natie, als leiders van de niet-blanken in Zuid-A frik a aftreden. Dit is echter niet de weg, die de grote meerder heid van de Engels sprekende Zuid-Afrikanen wil gaan." Malan verklaarde: „Zuid-Afrika staat op een tweesprong en de weg die nu gekozen wordt, zal over leven of dood van het Zuid-Afrikaanse volk beslissen." Bij de laatste algemene verkiezin gen had de regering het volk een mandaat gevraagd voor haar apart heidspolitiek en dat mandaat had zij gekregen. De uitvoering van deze politiek is een van de belangrijkste taken van de regering, aldus Malan, Verklarend dat de oppositiepartij de regering altijd vroeg rekening te houden met de wereldmening zei Ongelioorzaamheidsactie in Natal begonnen DURBAN In Natal is Zondag de ongehoorzaamheidsactie begon nen. Tot nu toe bleef de actie be perkt tot de Kaapprovincie en Transvaal. In Durban bevindt zich de grootste groep van Indiërs. In het station zijn 21 personen gearresteerd van wie 10 Indiërs. Malan, dat „het doen wat de wereld- mening vraagt zelfmoord voor blank Zuid-Afrika zou betekenen. Wij rijn niet bereid dit, op wiens bevel dan nok, te doen," aldus Malan. Over de Ver. Naties sprekend zei Malan, dat „het tijd wordt, dat Zuid- Afrika zijn Afrikanen tegen de VN gaat beschermen." Over Engeland verklaarde hij, dat het reeds India, Birma, Egypte er bijna de gehele Goudkust had verlo ren. „Als Engeland voortgaat met zijn vroegere Afrikaanse politiek zal het in Afrika zijn graf vinden," al dus de premier. "vVeersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdag avond: Droog weer met wisselende bewolking en zwakke tot matige wind tussen Noord west en Zuidwest. Vrij koude nacht, morgen overdag ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag. 3 Sept. Zon op 5 u 55 m onder 19 u 23 m Maan op 19 u 1 m onder 4 u 42 m. HET WEER VAN VANMpftQEN 7 UUR Max temp Meers» Station Weer Wina m s Gisteren tfi24 u Oslo Onbew. Z.Z.W 4 17 C 3 mm Stockholm Regen Z.Z.W 6 18 0,1 Helsinki Zw. bew, Z. 3 18 D Edinburgh Zw. bew. W. 5 19 0,4 Londen Mist Windstil 23 Kopenhs gen Geh bew W.Z W. 5 18 0.4 Amsterdam Regenbui W. 4 22 0.1 Zilrich Regen Windstil 22 2 Genève Zw. bew. Windstil 22 1 Partis Zw, bew. Windstil 22 0 Bordeaux Zw'. bew' Windstil 22 0 Nice Onbew. Windstil 28 0 Berlijn Nevel W.NW, 4 27 0 Frankfurt Nevel W.ZW. 2 23 s 0,2 München Geh. bew. Z.W. 3 23 Wenen Regen W. 7 29 2 Luxemburg Zw, bew. Z.W, 3 23 0 Grenoble Zw. bew. N.O, 1 23 4 Innsbrück Nevel Windstil 26 8 DE BILT Het KNMI deelt mede: Hoewel de zomer volgens de ka lender nog niet tot het verleden be hoort, zyn er toch wel reeds enkele gegevens over te verstrekken. Deze hebben betrekking op de drie zo mermaanden Juni, juli en Augus tus en op de waarnemingen in De Bilt. Daaruit blijkt dat de zomer maanden zich hebben gekenmerkt door een tekort aan hitte, ofschoon de gemiddelde temperatuur juist normale waarde bereikte. Het aan tal zomerse dagen bedroeg slechts 13 tegen 18 normaal. Ter vergelijking moge worden op gemerkt dat verleden jaar in de drie zomermaanden niet meer dan negen zomerse dagen voorkwamen, zodat in dit opricht dit jaar beter is geweest. Over het algemeen was de temperatuur overdag iets bene den normaal en 's nachts iets boven het normale niveau. Zeer warme da gen kwamen uitsluitend aan het einde van Juni en in het begin van Juli voor. In De Bilt werden 606 uren zon- neschjjn geregistreerd tegen 610 uren normaal, terwijl de hoeveel heid regen 230 mm bedroeg tegen 220 mm normaal Uit deze gegevens blijkt wel voldoende dat de zomer een vrij normaal verloop heeft ge had. CHARLESTON (South Carolina). De eerste tropische orkaan van dit seizoen heeft Zaterdagavond met volle kracht de kust van South Ca rolina bereikt. Over een breedte van 160 kilome- '-r zaaide de orkaan dood en ver. derf. Reeds zyn drie slachtoffers gesteld. De lange lijdensweg bij het tot stand komen van het nieuwe kabinet hebben wij ai eerder beschreven als een symptoom van cfe door de verkiezingsuitslag gewekte onzekerheid bij de confessionele par tijen. De eerste reactie in de K.V.P. op het verlies van twee zetels was: nog voorzichtiger rijn, nog meer de gevoelens van de beide vleugels ont zien Deze gezindheid droeg al in zich de kiem van moeilijkheden met de P.v.d.A., die in de verkiezingsuitslag bezwaarlijk reden kon vinden, water in de wijn te doen. Als een van de uitingen van de onzekerheid in de K.V.P. mag worden beschouwd het vaste besluit, de A.R.- partij in de regering te halen. Het was niet de eerste keer in de geschiedenis, dat deze partijen door de loop der dingen tot elkaar werden gedreven. Was echter in vroeger tijd de school strijd en meer in het algemeen het streven naar emancipatie jegens een eigengereid liberalisme de drijfveer, thans had het er veel van, dat de K.V.P. ruggesteun zocht bij de zuster partij, die door de doorbraak in de zelfde moeilijkheden was gekomen als zij. De Anti-Revolutionairen hadden sedert de bevrijding gepoogd, een iet wat principiële, oppositie te voeren, maar daarvoor eigenlijk geen grond slag gevonden. Men wist in deze kring wel, dat voortzetting van de traditie van Colijn moeilijk veel vruchten kon dragen. In de boezem van de partij had men bovendien sterk rekening te honden met de groei (en vooral innerlijke groei) van het C.N.V. De tijd was oor bij, dat deze vakorganisatie kon dienen als instrument tegen wat werd beschouwd als ondermijnende activi teit van de rode bonden. In de laatste jaren had het C.N.V. ook wel van zijn mianoegen doen blijkenen het woord van Ruppert weegt tamelijk zwaar in deze kring. Een verlies van bijna twee kamerzetels moest eens te meer tot be zinning leiden. De oppositie was niet geslaagdrij had in het land blijkbaar weinig weerklank gevonden en de partij zelf ook weinig bevrediging ge schonken. Toen de A.Rriractïe dan-ook het program Drees kreeg voorgelegd, stemde zij er mee in: hij meerderheid van stemmen. Tot de minderheid be hoorde de fractieleider Jan Schouten. Wat zich sindsdien in de A.R.- fractie heeft afgespeeld, kan worden beschouwd als een ach terhoede gevecht met wisselende kan sen. Toen dr. Drees niet aan de eisen ven de A.R.£ractie, wat betreft de ver deling van de zetels, wenste te voldoen, kreeg de richting Schouten de gelegen heid toch nog het feitelijke besluit tot deelneming ongedaan te maken. Prof. Beel kon, gebruikmakende van de bereidheid van zijn fractie, Econo mische Zaken over te dragen aan een Anti-Revolutionair, een oplossing voor stellen, die wel aan de A.R.wensen vol deed, maar waarmee de P.v.d-A, zich niet kon verenigen. De aandacht mag er op worden gevestigd, dat de figuur, die de heer Beel zich had voorgesteld voor de portefeuille voor Economische Zaken, afkomstig was uit de conser vatieve hoek van de A-R-partij. De volgende formateur, de heer Donker heeft van enige kanten critiek moeten horen op het feit, dat hij toch ook is gekomen tot een schema, waarin een Anti-Revolutionair Economische Zaken kreeg. Voorspelde dit geer» ver zwakking van het beoogde progres sieve beleid? Maar de heer Donker wist wel wat hij deed. Wan! deze Anti- Revolutionair was de heer Zijlstra, een modern man, die in tal van artikelen blijk heeft gegeven een open oog te hebben voor de maatschappelijke evolutie. Laat ons vaststellen, dat de A.R.- partïj materieel haar zin heeft gekregen, maar dat de nederlaag van de richting Schouten niettemin,een feit is. Wat de K.V.P. betreft, die heeft haar vier partijenkabinet gekregen; maar de P-v.dA. heeft de zekerheid, dat de A.R.partij wordt vertegenwoor digd door figuren, wier antecedenten een waarborg zijn voor een voortzetting in grote lijnen van het tot nu toe ge voerde beleid. Overigens rijn de moeilijkheden bij het vinden van geschikte K.V-P.- miiusters te beschouwen als even zo vele symptomen van een zeker défai tisme, van een gebrek aan geestdrift en vertrouwen in de boezem van wat eens de grootste partij wa*. De zicht bare feiten, het bedanken van de ene ministercandidaat na de andere, slui ten rich wei aan bij de berichten omtrent onenigheid, waarbij de positie van de heer Romme niet ongeschokt schijnt te zijn gebleven. Vierjarig knaapje bij spelen verdronken ROTTERDAM Door onoplet tendheid bij het spelen is Zaterdag middag de 4-jarige knaap S. Plok- haar uit de West Delstraat in de Dokhaven gevallen. Hoewel hij spoe dig op het droge werd gebracht mocht de kunstmatig toegepaste ademhaling niet meer baten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1