TIMCO C D se Haag; stank vragen over van Pernis 2 dagen gratis kopen Het 25ste deel getiteld: Engelse gasten .kunnen zich niet vervelen Prof. De Jong tijdelijk opvolger van mr Beyen? Dr Buiskool neemt ontslag als premier van Suriname Geen overijlde actie voor wereldparlement Nieuwe installatie voor gasafvoer komt binnen enkele maanden in gebruik AGENDA Roy Rogers - man vol edelmoedigheid Openingstijden van „Onze Woning" Verloor U iets? Burgemeester opent nieuwe tennisbanen DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB „ICapatein Rol» en fiel Olie mysterie* AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Een druk bezet programma Het is gelukt! Nieuwe kiosk aan de B.K.laan Huis van Dickens wordt geveild Verloren kinderen op televisiescherm Mandaat in Internationale Monetair Fonds van nieuwe minister loopt 1 November af Vier huizen bedreigd door grondverzakking Botsing bij Rome eist 88 gewonden SCHIEDAM DANSSCHOOL A.SCHILPEROÜBD 1912-1952 1 Woensdag 3 September 19S2 Schiedam weel maat al te goed wat de stank van Permis is. Vrij regel matig, by Zuid-Westen wind, worden wij ermee vergast. Hoewel deze om geving de meeste last van de kwalijk riekende lucht ondervindt, z(]n wö toch niet de enige gemeente waar men klaagt. Een Haags raadslid stelde onlangs zelfs vragen over de stank bij B. en W. van zijn gemeente, die er 'n zntwoord op gaven, waaruit bleek, dat aan opheffing van het euvel voor- <0Pig nog niet kan worden gedacht. Wel schijnt Br gegronde hoop te mogen zyn, dat fle stank in de naaste toekomst iets zal worden verminderd wan neer een nieuwe installatie voor de gasafvoer in gebruik wordt genomen, In hun antwoord schrijven B. en W. van Den Haag o.a. dat de pharmaceutisch inspecteur van de Volksgezondheid, belast met het toezicht op de hygiene van bo dem, water en Jucht, die de geur met direct schadelijk voor de ge zondheid acht, heeft geconsta teerd, dat het mercaptaan het goedje dat de stank veroorzaakt - *nog te ruiken is bij een con centratie van. 0,000044 m.g. per kubieke meter. De directies van de maatschap pijen in Pernis doen wat mogelijk is en het mercaptaan wordt gro tendeels opgevangen. Er kan ech ter niet voorkomen worden, dat door onvolkomenheden in de pijp- leïn dingen kleine hoeveelheden ontsnappen. De pharmaceutisch inspecteur en de door het gemeentebestuur van Rotterdam ingestelde com missie tegen^ lucht-, water- en bodemontreiniging staan in voort durend contact me. de directies van de maatschappyen ten einde de verontreiniging van de lucht zoveel mogelijk tegen te gaan. Moeilijk geval Men kan er van uitgaan dat onvolkomenheden in een pijplei ding toch altyd voor verbetering vatbaar zijn, zeker als men weet dat het mercaptaan in Nederland een enkele keer en in Amerika veelvuldig wordt gebruikt om na te gaan of een leiding goed is. Dit bewijst dat er dus leidingen te maken zijn, waaruit dit gas niet ontsnappen kan. De situatie op Perm's is inder daad wat ingewikkelder. Er lig gen daar kilometers pijpleiding, waarin zich tijdelijke storingen kunnen voordoen, die ter plaatse niet eens worden opgemerkt, om dat de geur van olie en de bij producten zo doordringend is. dat de mercaptaan-geur niet te on derscheiden valt. Zodra een lek wordt opgemerkt wordt het weer gedicht maar een geheel gave pijpleiding heeft al tijd een zeer tijdelijk leven. Dat men in Pernis alles doet om de geur tegen te gaan, blijkt uit de laatste voorzieningen. Binnen een maand zal een installatie in ge bruik worden genomen, om de gassen nog meer dan voorheen te zuiveren. Er is de pharmaceutisch in specteur gevraagd of er geen enkele mogelijkheid was om de stank te vermijden. Het ant woord was: de enige mogelijk heid zou zijn om het bedrijf in Pernis geheel te sluiten. Dat die eis onredelijk is, be hoeft geen betoog, het antwoord luidt dus neen. Dit betekent, dat wij by bepaalde atmosferische verhoudingen het mercaptaan zullen blijven ruiken, maar dat het hopelijk binnenkort minder sterk doordringt. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: M. M. H- Evers, L. Haven 81. Bellen by ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 6329». Films: Passage, 2 en 8 uur: Ik heb mijn hart m Heidelberg verloren (alle leeft J. Monopole, 2, ranch. 7, 9 uur: Jongens- 't Mag dan. geen. uitzonderlijk pro duct van de Far W rst-afdeling van Hollywoods filmfabriek zijn, te ge< nieten valt er volop van „Jongens- ranch", waarin de bekende Roy Rogers en de oude Gabby Hayes de belangrijkste rollen vervullen. Gab by heeft ditmaal een gouden hart voor jongens, die hij onderbrengt op een oude ranch. Hij zou er zonder zorgen met de knapen zijn. blijven zitten, was het niet dat de dame, aan wie het onderdak toebehoort, plannen tot verkoop koestert. Maar, allé, daar komt de dappere Roy al aangereden. Geen vrouw, laat staan een probleem weerstaat hem en het komt dan ook best voor elkaar met die geldschat, welke een van de pupillen van zijn vader in be waring krijgt. Het gaat even heet toe, maar des te groter kan dan ook de voldoening op het witte doek en in de zaal zyr» over de afloop van de historie, die geen enkele zijweg inslaat, maar braaf meeloopt aan de leiband van de man aan de kassa. Het geringe bezoek in de morgen uren heeft het werkcomité van de tentoonstelling „Onze Woning" doen besluiten m.i.v. Donderdag de ope ningsuren zo te stellen dat men er alleen terecht kan van 2—5 uur 's middags en van 710 uur in de avond. De tentoonstelling duurt voort tot 14 September. De openingstijden voor de model woningen aan de Troelstralaan blij ven ongewijzigd, ril. van 1012? 2S en van 710 uur. De woningen zijn Zaterdag a.s. voor het laatit te be zichtigen. Gedeponeerd aan het Hoofdbureau van Politie; Ceintuur dameshandschoen, jongens- regenjas, padvlndersrxem, Ieren dames tas. vulpolood, vulpendop. parelkeUink- Je, ballpoint, hangslot, scharenshjpers- wagen, duimstok, Llpsleutel, bril. Bovenstaande voorwerpen kunnen. Iedere werkdag tussen 2 en 4 uur aan het Hoofdbureau worden afgehaald, Te bevragen bij de vinders: Beige windjack, Lekstraat 7apara- pSuie-foudraai, R> Buitendijk. Rubens- plein 17; rode zakdoek, T. v. d, Sluis, Puttershoeksestraat 34; wollen hoofd doek, K. Mulder, Julianalaan 52; blau wt broek, Gebr. Beerman, Korte Haven 2 (tel. 69932); haarstrik, D. Soeters, Singel 132; regen /as, E. A. Rissema, HuUsmansstraat 14b; portemomme met Inhoud J Beekman. Kerkweg 28 te Kethel.' doublé ringetje, N.V. Beers, Boterstraat 76; leren actetas, Kruyne en Jonker. Plein Eendragt 11doublé Idndemngetje. E- Bouthoorn, v. Leeu- wenhoeckstraat 13a; parelsnoer (lm.)., Jj, Visser p-a. J. v. d. Toorn. Vlaardin- gerdijk: lófla; vulpen, J v. Nlelen. Nlc. Beetsstr. 54 b; damesportexoonnaie, L. Faasen. Abbbenbroeksestraat 14: munt biljet van f 1.—, Robben. Singel 15b: fietspomp N. de Ruiter, Hóggenbanweg «3c; kanó. B. Hoek Al el d astraat lffa; autoped, v. Luljk, Herenpad 21; auto ped, Peikman. Molensingel 5 (Kethel); rozenkrans p, v- d. Bos, Nieuwe Haven ring met 2 sleutels. Kreuger, St. An na Zusterstr, 74. Na afhaling van de voorwerpen, bij de vinders gelieve men hrt Hoofdbu reau van Politie hiervan n kennis te stellen. De tennisclub „Shell" organiseert een veertiendaags openingstournooi op de nieuwe banen nabij het sta tion Vlaardingen-Oost, De burgemeester van Viaardin gen, mr J. Heusdens, heeft zich bereid verklaard de openingspartij op Maandag 8 dezer, te 18.00 uur, te spelen. De adjunct-directeuren van Shell, Pernis, de heren Moret Otto, alsmede bedrijfsleider Schaap zijn dan ook van de party. Er wordt een double gespeeld tus sen mr Heusdeas-Moret en Otto- Scbaap. Op Dinsdag 9 dezer begint dan het tournooi, waarvoor tot op he den 140 inschrijvingen binnen zijn. Er wordt in groepen gespeeld. Per avond zullen 6 partijen plaats vin den, op de Zaterdagen wordt van af 1 uur gespeeld cn op de Zonda gen vanaf 's morgens 10,00 uur. Alle finales worden op 20 September gespeeld. Het tournooi omvat: dames enkelspel, dames dubbelspel, heren enkelspel, heren dubbelspel en gemengd dubbelspel. H.B.S.S. BEGINT ZONDAG OOK Zaterdag gaat voor de lagere elf tallen van HBSS de competitie weer beginnen. Het eerste en tweede elf tal zullen eerst op 13 September met de competitiewedstrijden aan vangen. Om toch nog een beetje erin te komen, heeft HBSS van de eerste twee elftallen een A en een B-elftal samengesteld, welke Zater dag om 3.15 uur tegen elkaar zullen spelen, op het Volkspark, in een z.g. ..Sportmiddag", welke door de C.TMV aldaar gehouden wordt. Het programma vermeldt verder: Groen Wit R. 2-—HBSS 3 2.30 uur Rotterdam; HBSS 4-ZValuwen V. 5 4.15 uur Havendijk; WIA 2—HBSS 5 3.30 uur Rotterdam; HBSS 6— TSB 3 2.30 uur Havendijk; HBSS a l—VOC a 4 uur Spieringshoek; HBSS bUrsus b 2.30 uur" Spie ringshoek. De door HBSS j.ï. Zaterdag ge organiseerde vijfkamp is een suc ces geworden. Deze keer was deze alleen voor de junioren van HBSS, maar volgend jaar hoopt men ook voor de senioren een vijfkamp te organiseren (Advertentie t M.J Burgerlijke Stand GEBOKEn: Ruoert J. z. v. J. J. Stokmans en J. M, W. Rmterman; Pieternella C. M. d. v. W. L. Ver- ntiey en A. E. Spijk; Abraham z. v. A. den Dunnen en M. Ardon; Peter G. z. v. P. L, Krommenhoek en J. Jansen. OVERDEDEN; N. Kortland. 67 j. weduwe van J. v. d. Sloot; A. Dan- hof, 80 j. G.S.S, 1G.T.B. X Zaterdag zal de competitie 1952 1953 weer een aanvang nemen. GTB 1 zal in de uitwedstrijd tegen stad genoot GSS 1 in het veld verschy- nen en we] op het terrein, gelegen aan de Schietbaanstraat v.m. Ke thel. GTB 2 speelt thuis r-i terrein Daan Ons Genoegen en tegen Zwa luwen V 4, terwijl GTB 3 bij Ex celsior Pernis 3 op bezoek gaat. AI deze wedstrijden beginnen om 4.15 uur,_ Donderdag belegt GTB in de cantine van de gasfabriek haar jaarvergadering. BASEL. De Fransman Joseph Avenol, die van 1933 tot 1940 al gemeen secretaris van de Volken bond is geweest, is in zyn woning bij Nyon (Zwitserland) op 72-jarige leeftijd overleden. 1986. Ralfo heeft zijn plannen snel gemaakt. Wanneer hij zich een maal aan ooord van het motorjacht bevindt, zal alles wel vanzelf lopen. Nu even die kanaken instrueren, want die jon gens mogen hun mond nret voorbij praten. Rai- fo roept ze samen en vertelt kort en bondig, dat het schip zinkende is, dat zij nu aan boord van het jacht gaan en dat zjj daar hun mond moeten houden, „Jullie weten van niks, ver. staan?", zegt hy. „Jawel, baas!" kiinkt het uit drie manden tegelijk. Mooi. Dan gaat Ralfo naar beneden en schip lek. Carlos heeft inmiddels maakt zijn van de kanaken de sloep buitenboord gedraaid t hun schip, met behulpen nu verlaten de opvarenden van de „Luna" van de MET ZIJN ZEILSCHIP DE VRIJHEID cS VERSCHENEN Opnieuw een stoutmoedig avontunr zoals alleen Kapitein Rob dit kan beleven. En in het voorwoord iets over Kapitein Rob zelf! FS ONVERANDERD 75 CENT. VERKRIJGBAAR BIJ DE AGENTEN EN BEZORGERS, BW DE BOEKHANDEL EN DE KIOSKEN Deze dagen val n In het tijdvak van 23 Aug. t.m, 6 Sept, 1952. Mocht U tot de gelukkigen be horen, dan ontvangt U het door U bestede bedrag tegen inlevering van Uw cassabon geheel in con tanten terug. Ook deze week nog heeft U de kans Uw Herenmodes GRATIS te kopen, (Uitgezonderd Fablo- shirts). HEREHMODEMAËMIJN BKOERSVEST 56 TEL. 69642 De Engelse gasten van S.V.V. amuseren zich uitstekend bij hun Schiedamse sportvrienden. Ze zijn vol lof over de gastvrijheid en het overvloedige en goede eten wat zy in hun gasthuizen krijgen voorge zet. Maandag hebben zy* een excur sie gemaakt naar de Heinekens Bierbrouwerij, terwyl Dinsdag Den Haag en Scheveningen op het pro gramma stonden met 's avonds een atletiekwedstrijd op de Nenyto-sin- telbaan te Rotterdam tegen de sterke Rotterdamse athletiekclub D-O.S, Op deze a vond wedstrijd werden ondanks de drukke dag naar den Haag en Scheveningen voor Neder landse normen fantastische tijden ge- I maakt. De 100 en 200 M. was na tuurlijk wederom een dubbele over winning voor de West-Indiër Gibbs in de prachtige tijden van respec tievelijk 10.9 sec. en 21.8 seec. De 800 M. was eveneens een dubbele overwinning voor onze Engelse gas ten met de wel zeer fraaie tijden van belden lopers van 1 min, 56 sec. terwijl de 3000 M. eveneens ge wonnen werden door beiden Engel se athleten Maynard en Kerridge met 8 min. 44 sec. en 8 min. 56.2. De 1500 M. was daarentegen een dubbele overwinning voor de Rot terdammers Knop en de oud S. V. V.-er B. Groen. De Zweedse esta fette werd een spannend nummer, welk nummer in het halfduister werd gelopen, waarby het grappige effect van de West-Indiër Gibbs niet uitbleef, aangezien men in het duis ter alleen maar een wit broekje over de baan zag stuiven. De Heme Hill Harriers .wonnen ook deze es tafette in de tjjd van 2 min. 3.7 sec., alsmede deze dualmeet tegen D.O.S.* met 59 tegen 45 punten Het was een zeer goede wedstrijd waarbij ver meld dat door de Engelse athleten tijden werden gelopen die men hier in Nederland alleen by de toplopers tegenkomt. Voor vandaag staat ten autobus- Eindelijk definitief plan voor Amsterdamse tunnel onder het IJ (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De commissie van bijstand voor Publieke Werken heeft de aanbeveling van de direc teur van Publieke Werken om een tunnel onder het IJ te laten bouwen, volgens „Plan 5" goedgekeurd. Ver wacht mag worden, dat binnen en kele dagen de voordracht van B. en W. aan de raad zal verschijnen waarin een ciediet van een half millioen gulden zal worden ge vraagd om deze plannen verder voor te bereiden. Aan de voorzieningen rond het gemeente ziekenhuis aan de Nassaulaan, of eigen lijk rond heel het zie kenhuizen-complex in deze omgeving, man keert tot dusver nog wel het een en ander. Destijds hielden toy reeds eert (vergeefs) pleidooi voor het ma ken van 'n afgeschut- te bushalte waar bij slecht weer de bezoe kers van het zieken huis tenminste droog zouden kunnen blij ven wanneer zij op de bvs stonden te wach ten die hen weer naar huis moest brengen. De heer W. van der Vlies, die enkele ja ren geleden in het ge meente-ziekenhuis verpleegd werd, viel het ook op dat in de verre omtrek van het ziekenhuis geen enke le gelegenheid was te vinden waar vooral wachtende polikli niek-klanten enige verversing of wat te drinken kanden krijgenHij heeft is het hem gelukt, Wie nu over de het "iet bij opmerken alleen gela ten. maar stelde zelf pogingen in het werk voor het oprichten van een kiosk. Dank zij vooral de mede werking van het gemeentebestuur B-K.'Laan gaat. kan de kiosk reeds dagelijks in volle werkzaamheid zien. Zelfs de zwanen komen er zo nu en dan eens een kijkje nemen/ tocht voor de Engelse gasten op het programma naar het Gooi, Amster dam, Volandam en Avifauna, terwijl Donderdag een toch door het West. land en een athletiekwedstrijd te gen een stedelijk team van Leiden volgt. Vanzelfsprekend komt na tuurlijk nog een bezoek aan een van de distilleerderijen in het pro gramma voor en wel Vrijdag bij de Fa. Rijnbende terwyl Zaterdag dit Schiedam—Londens sportcontact wordt besloten met son dansavond. BROADSTAIRS, (Engeland). Het Bleak House, waar Charles Dickens gewoond heeft, zal de vol gende maand worden geveild. De eigenaar, S. Z. I. Hudson, ïs kort geleden gestorven. Dickens heeft in het Bleak House gedeelten van David Copperfield, Barbaby Rudge en Nicholas Nxckelby ge schreven. LONDEN. Op de grote Engel se radio-tentoonstelling, die op 27 Augustus te Londen is geopend, past men een practische nieuwe me thode toe om verloren kinderen te recht te brengen. Zij worden ge projecteerd op televisieschermen, die overal in de tentoonstellings ruimte zijn opgesteld. Nederlandse uitvoer naar West-Duitsland BONN De West-Duitse autori teiten hebben Dinsdag machtiging verleend tot invoer van goederen uit Nederland voor een totale waar de van 9.377.000 dm. Onder meer zullen de volgende goederen kun nen worden ingevoerd; handgebreï- de goederen voor 4 millioen dm, leder voor 1,82 millioen dm, techni sche oliën voor 335.G0D dm, diverse chemicaliën voor 517.000 dm, teer- kleurstoffen voor 335.000 dm, syn thetische reukstoffen voor 34C.QÖ0 dm. stearine voor 270.000 dm. rub berartikelen voor 170.000 dm, ban de nloopv lakken en binnenbanden tielhulpstoffen voor 135.000 dm. DEN HAAG. Onze nieuw benoemde minister van Buitenlandse Zaken, mr J. W. Beyen, maakt, gelijk bekend, deel uit van het college van uit voerende directeuren van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te Washington. Nu behoort mr Beyen tot de directeuren, die' door de bij het Fonds aangesloten (staten-)leden, met uitzondering van de Latynsamerl- kaanse staten, die tezamen zelf twee directeuren aamvijzen, voor de tijd van twee jaar worden gekozen. Zijn'mandaat loopt Juist met 1 November a.s. af en In de gegeven omstandigheden stelt hg zich thans, begrijpelijker wijze, niet herkiesbaar. MAASTRICHT, Dinsdag- avond is de bodem van de Sint Servatiusweg drie meter verzakt, waardoor de fundamenten van vier woningen vrijwel ios kwa men te staan. Men is meteen be gonnen de bedreigde panden, die waarschijnlijk wel niet meer te redden zijn, te stutten. De bewo ners moesten de woningen met hun huisraad verlaten. Zij zullen elders worden ondergebracht. Amerika verleende ons 100 millioen doliar economische hulp DEN HAAG De eocnomische hulpverlening van de Ver. Staten aan ons land over het fiscale jaar 1951-52 bedroeg 100 millioen dol lar. waarvan 18 millioen dollar in de vorm van een lening ter be schikking werd gesteld. Dit werd medegedeeld in het verslag van da Nederlandse regering over de wer king van het Europese herstelpro gramma, (Van onze correspondent) PARAMARIBO, De gebeurtenis die reeds maandenlang in de lucht hing en de politiek in Suriname verlammend beheerste is thans werkelijk heid geworden; minister-president Buiskool heeft zj}n ontslag aangeboden. Naar Suriname teruggekeerd om zich, naar eigen zeggen, tegenover de Staten te rechtvaardigen, heeft hij, toen hij daar nog mee bezig was, na mens de regeringspartij, de NP.S- moeten horen, dat-men, hetgeen htf te berde bracht, al voldoende achtte. De Staten moeten dus toen al op de hoogte geweest zfjn van zyn voorgenomen ontslag. Op de over enige dagen te Mexi co aanvangende vergadering van óp leden van het Fonds zal men dus een opvolger moeten kiezen. Nu ligt het voor de hand, dat men van Nederlandse zijde gaarne weer een landgenoot tot de belangrijke functie te Washington gekozen zou zien. Zonder dat ik hier op de in de overeenkomst van Bretton Wonds vastgelegde vrij Ingewikkelde re geling omtrent het aan de ver schillende leden toekomende stem- mental in ga, moge ik volstaan met te vermelden, dat de kansen op behoud van de zetel voor een Ne derlander, vrij groot kunnen wor den geacht. De moeilijkheid is ech ter, dat men niet zo maar meteen een eersterangs-candidaat bij de hand heeft, bereid om de functie op zich te nemen. Toch wil men alles doen om de post voor Nederland niet verloren te doen gaan. Vandaar het plan. in de komende vergadering prof. mr A. M. de Jong, directeur-secretaris van De Nederlandsche Bank. die als plaatsvervangend „Governor" van het Fonds aan de bijeenkomst te Mexico deelneemt, thans ais op volger van mr Beyen te doen kie zen. Hij beschikt ongetwijfeld over de eigenschappen, kennis enz. no dig voor de functie in kwestie, maar, naar verluidt, zou hij niet bereid zijn de positie te Washing ton voor zijp. tegenwoordige func tie te verruilen. Aangezien echter de verkie zing vlak"" voor de deur staat, schijnt er nu dit op gevonaen te zijn, dat prof. mr De Jong wel voorlopig als opvolger van mr Beyen zou willen optreden. Zodoende worden wij uit de verlegenheid gered, en doet er zich niet de droeve situatie voor, dat de plaats voor ons land verloren zou gaan bij ge brek aan een geschikte Neder landse candidaat. Zodra men. na even rustig uit kijken, een Nederlander zal hebben gevonden, geschikt en tevens be reid om de dlrecteurspost te Was hington wel definitief op zich te nemen, zal prof. De Jong aan genomen dat hij thans gekozen wordt aftreden. Tengevolge van de regeling die voor zulk een tus sentijdse verkiezing geldt, bestaat dan zekerheid, dat een Nederlan der zijn plaats inneemt. Inmiddels blijft mr Beyen formeel tot i No vember directeur. Aangezien er ten deze geen onverenigbaarheid met het ministerschap bestaat, levert dit geen enkele moeilijkheid op. Ook ia de practijk niet, doordat voorshands (ook na de eventuele verkiezing van prof. De Jong) de genen, die de plaatsvervanger van mr Beyen is. zyn zg. plaatsvervan gende directeur, in feite bet werk zullen kunnen verrichten, gelijk trouwens herhaaldelijk een uit voerend directeur van het Fonds het zelf heel kalmpjes aan doet en de eigenlijke arbeid geheel aan zijn tweede man overlaat. Verspeeld vertrouwen zal voor de heer Buiskool niet de enige reden geweest zijn tot deze stap. Zijn slech te gezondheidstoestand heeft onge twijfeld veel tot de beslissing bijge dragen; anderen uit zijn kabinet had den ook voortdurend met ziekte en physïeke uitputting te kampen, zo zeer zelfs, dat het in de volksmond heette; „Eerst was het Brakke tde voorlaatste minister-president) nu zijn het wrakken." Thans staat het nog te bezien, in hoeverre de rest van het kabinet zich ondanks zijn demisstonnaire premier zal kunnen handhaven. En nog meer valt het te bezien, hoeveel goedwillende en bekwame Surina- mers er nog bereid gevonden zullen worden, zich beschikbaar te stellen voor het weinig benijdenswaardige ambt van Landsminister In een sa menleving waarin het partijwezen nog zo primitief, zo ongeorganiseerd is, Intussen is de meest tragische noot in het heengaan van de heer Buis kool deze, dat hij ten volle de wran ge vruchten moet plukken der du bieuze zaden die bij zelf gezaaid heeft als man-achter-de-schermen bij divei-se manoeuvres van de NP.S. als adviseur bij verschillende van haar twijfelachtige campagnes om de vorige regering ten val te bren gen, en als schrijver van een lange reeks artikelen in het hetzeblad „De ■Wast", waarin hy opvattingen van bedenkelijke juridische en nog be- BERN. Het congres van de Internationale Parlementaire Unie heeft een resolutie aangenomen waarin er bij de aangesloten delegaties op wordt aangedrongen om In hun landen druk uit te oefenen voor nauwere inter nationale samenwerking. De resolutie, werd in stemming gebracht nadat de Amerikaanse delegatie tevergeefs getracht had uitstel te verkrijgen, omdat de bewoordingen „enigszins onduidelijk" waren en „nadere studie" vereisten, Bjj de stemming onthielden de Amerikanen zich. denkelijker politiek-ethieche inhoud ten beste gaf. Voor de demïssiomiaire premier is overigens de tragische weg nog niet ten einde. Normaal gesproken zou zijn non-activiteit als president van het Hof van Justitie (de functie die hij voor zijn ministerschap bekleed de) thans moeten worden opgeheven, en zou hy zich weer op de hoogste plaats bij de rechterlijke macht in Suriname moeten stellen. Van vele zijden wordt hiertegen echter be zwaar gemaakt. ROME. Achtentachtig personen werden gewond, waarvar» sommi gen ernstig, toen twee volle bussen ongeveer 30 mijl ten Zuiden van Rome op de Via Appia met elkaar in botsing kwamen. Het ongeluk gebeurde In een bocht van de weg. Belde bussen werden zwaar beschadigd en het verkeer stond verscheidene uren ge blokkeerd totdat de wrakstukken verwijderd waren. De gewonden werden in allerijl naar de ziekenhuizen van Rome overgebracht, Tenrmnste een tiental passagiers en de twee chauffeurs liepen fractures op. Alle Inzitten den moesten onder medische behan deling worden gesteld, waarvan sommigen wegens shock. Spaanse betaalmeester in Frankrijk gearresteerd MADRID. De officier van het Spaanse leger, die naar het heet met zeventien millioen pesetas van het leger naar Frankrijk vluchtte, is opgespoord. Hij zal waarschijn lijk door Frankrijk worden uitge leverd. De diefstal werd reeds om streeks 20 Arigustus gepleegd, maar eerst vier dagen, geleden ontdekt. De belangrijkste redevoering werd gehouden door de Amerikaanse (democratische) Senator Estes Ke- fauver, die het congres waarschuw de geen overijlde stappen te doen om tot een wereldparlement te ge raken. Zulke stappen zouden im mers geen succes hebben. Kefauver wees erop dat de V.N. de plichten van internationale samenwerking, waar het maar mogelijk is, behar tigt, dat de kloof tussen Ooat en West de taak van een „werkelijk" wereldparlement onmogelijk zou maken, en dat het principe van fe deratie eerst op regionale basis moet worden beproefd voordat het in uitgebreidere zin kan worden toegepast. Een tweede resolutie, getiteld „vertegenwoordiging van het we reldparlement", werd naar de juri dische commissie verwezen. „Grappenmakers" gooiden suiker in benzinetank (Van onze correspondent) MEPPEL. Een Meppeler auto bezitter kwam tot de 'onaangename ontdekking, dat zijn wagen plotse ling rare kuren vertoonde. Een on derzoek toonde aan, dat zich m benzineleiding, benzinepomp en tank kristalsuiker bevond. De poU- fle zoekt thans de dader van deze „grap". HEDEN INSCHRIJVING NIEUWE LESSEN Rembrandtlaan 105 Telefoon 67338 i Een blijvende herinnering zijn die prachtige foto's ge maakt op Uw trouwdag bij en In stadhuis, kerk en in de feestzaal door Foto-Re portage Dienst B, v. d. Mast Prof Kam Onnes!aan 158A. Dames! Voor een orima ha ar verzorging naar Malson Modern. Permanent Wave v.a. 8.De nieuwste mo dellen, Jac. v. Kalker, Hoog straat 53 Schiedam. Tel. 69750. Verloren in gele enveloppe ruim 300.gaande van Hoogstraat naar Marconistr. T.b.Lb,: Heiderijk, Marconi straat 59. Frans: vertalingen, spraak kunst, conv., corr. door, beëdigd vertaler en ervaren leraar. J. J. Tuijl, Amalxa van Solmsstraat 29a, Schiedam, Kramers De Groot, Tel. 67617. Dam 2, voor koffie en thee. Geen toegiftartikelen, geen kortingen, maar kwali teit, en lage prijzen. Java- thee vanaf 1,25, Reclame kof fie vanaf 1,70 per Va KG. Nette werkBter gevr. voor Vrijdag- of Zaterdagmorgen. Br. no. S 570 bar. v. d. blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2