K C D De grote vogelverhuizing trektijd begint weer de EEN ERVAREN KUIPER JIIGH NOON' Ben Maltha opende nieuw motorbedrijf Arie Kooy is op pad Hevige botsing tussen tank- en vrachtwagen ONZE VOGELS IN SEPTEMBER Gierzwaluw, op grond gevallen niet meer starten kan mflr/?ass£M iS Jaar garantie, KERKDIENSTEN AGENDA DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Ook Wild-West in Monopole DE WESTERN TOT KUNST VERHEVEN "•sak EEN BIJNA AMERIKAANSE CARRIERE Beschonken schilder zocht ruzie Vijfjarig meisje ernstig gewond Laatste orgelconcert in Grote Kerk D.E.L. doet beroep op Schiedammers Vuilnisemmers van gemeente gevraagd r Benzine en olie stroomden weg SCHIEDAM GEMEENTELIJKE NIJVERHEIDSAVGNDSCH00L Koeriersters 2 Zaterdag 6 September 1952 jg O ALS VANOUDS hebben de rappe gierzwaluwen ons in de eersle zoeek van Augustus alweer verlaten, hoewel we enkele dagen later nog enkele exemplaren zagen rondfladderen. De dag daarna waren ook deze verdwenen en nu duurt het tot begin Mei eer we deze lucht acrobaten weer zullen ontmoeten. Enkele dagen voordat de gierzwa luwen Waren vertrokken werd ar een by my bezorgd. De vinder had ae vogel ergens in de buurt van de Grote Kerk opgeraaptHy wist niet te zeggen wat voor een vogel hy had gevonden. Vol verwachting en met de meeste omzichtigheid maakte ik de doosr waarin hij was ver voerd. open ï-zi daar kwam een heel gewone gierzwaluw te voorschijn. Het bleek, dat de vogel ergens door een luchtkoker naar beneden was getuimeld. Nu kan een gierzwaluw evenals een vleermuis niet anders m zijn element komen of hij moet van een hoger gelegen punt kunnen starten. Na onderzoek kwam ik tot de conclusie, dat de «osei niet ge blesseerd was, dus dat het hem alleen aan een geschikt punt had ont broken om te kunnen opvliegen. Zoals gebruikelijk heb ik hem eerst een aïluminium ringetje aan gelegd. Als dat ringetje waar ook ter wereld nog eens wordt gevon den en wordt opgezonden naar het Rijksmuseum van Natuurlijke His torie te Leiden, dan kunnen we te zijner tijd te weten komen hoe ver zo'n vogel trekt en hoe lang hu nog geleefd heeft na Am Schie dams avontuur. Vervolgens lieten wij hem van de hand starten en als een pijl uit een boog vloog hij weg, richting toren. Wie weet waar mijn ring zich nu al bevindt. Veel plezier heb ik nog steeds Van de halenduif, waarvan ik de vorige .maal vertelde, dat hij er gens bij een overbuurman in de schoorsteen moest broeden. Ieder moment van de dag kun je hem zijn voor een duif vrij melodieus „hoe-hoe-hoe" horen roepen. Onge twijfeld heeft dit paar thans een tweetal jongen, m het nest, hoewel zulks., voor een holenduif toch tamelijk Iaat is. De gewone hout duif is dikwijls heel wat later. Dat merkte, ik kortgeleden toen ik een houtduif zag, die nog. heel gemoe delijk bezig was met het aanvoe ren van materiaal bestemd voor de nestbouw en het gevolg daarvan is steeds, dat er daarna eieren respec tievelijk jongen in het nest ver schijnen. Bijzonder laat was ook een zang lijster, die ik in de tweede helft van de vorige maand met voer in de snavei zag vliegen, Als een vogel geen jongen heeft, eet hy de gevangen prooi ter plaatse op en alleen als de jongen zichzelf nog niet kunnen bedruipen, vliegt de oude vogel met het voer naar hen toe, onverschillig of ze al uitgevlo- fen zijn of niet. Vermoedelijk zijn e vorige legsels alle verstoord ge worden, totdat hij tenslotte nog laat in het sei2t»en een keer met rust werd gelaten met bovenge noemd gevolg. Al deze late waarnemingen zijn in de komkommertijd erg welkom, omdat er thans voor zover het de zangvogels betreft niet zo heel veel te beleven valt. Eerste trekvogels Het is nu de tijd van de eerste trekvogels, die we evenwel nog niet zozeer onder de zangvogels dan wel onder de waadvogels moeten zoeken. Dagelijks, zowel overdag als bij donker, kunnen we de trek roep vernemen van vogels, die hoog in de lucht passeren op weg naar de slikken en stranden van ons land en vervolgens verder naar het Zuiden. Ik heb achtereenvolgens kieviten, wulpen, regenwulpen, oeverlopers, groenpootruiters, schol eksters e,d. zien en horen voorbij (Advertentie LM.) terkwikkende nachtrust door meest ideate ligging Ned. Herv. <5ejueente: Grote Kerk, 10 uur ds. J. Gras. 5 uur ds, H. W. Hem mes (Doop). Nieuwe Kerk 10 uur ds. J. D. SmicLs, 5 uur dg. A, Hoffman. Westerkerk 9 en. 10,30 uur ds. J. G, Jansen. Vredes- kerk 9 en 10.45 uur ds. A. Hoffman, Jeugd- kerk. Verenigingslokaal, Nieuwe Haven 155:10 uur de heer A- Gerritsen. Ned, Prot. Bond: Kerk Westvest, ds. H, Faber, Waasenaar. Evang. IiUth. Gemeente: kerk Lange Nieuwstraat. 10 uur ds. j, van Leeuwen. oud Kath. Kerk, kerk Dam 10 u. Hoog mis. Chr. Ger. Gem., Kerk Warande, 10 en 5 uur da, A. Zwiep. Oud Ger. gem., Jeugdhuis, K. Haven, 10 en 5 uur ds. F. LuijtJea. Leger des Heus, Lcgerzaal L, Haven 2. 10 uur heillgmgssamenkomst. 16.30 uur Jeugüsamenkomst. Gerrit Verboonstr-: 18.30 uur openluchtsamenkomst, Ned. Herv. (Gcrcf.) Evangelisatie, ge bouw TjvoH, Nieuwe Haven, 30 uur de heer Vermaas, R'tiam: 3.30 uur ds. Vroeg in de Wey, Fapendrecht, Evang. Gem,, Kerkzaa], Eroeravest 33: 10 en 7 uur bred. J, Seganr. Gcrf. Kerk (art, 31), kerk Westvest 90: 8, 3 en 5 uur C. Vonk. Chr. Geref, Gem„ Vblksgebonw. Tuin- laan 50; 10 en 4 uur de heer Middelkoop- Hersteld Apostolische Gem„ Stadhou derslaan: 0-30 en 4 uur dienst. Evangelisatie, gebouw Broersvest, ach ter de molen: lo uur eredienst. 4,30 lid* Dienst des Woords. Kerk van Jezus Christus vart de Heili gen der Laatste Dagen, Lange Haven 59: 5 uur godsdienstoefening. Gem. Gods, „Pinkstergemeente", geb. Astoria, Kethelstraat 4b: 10 utfr de heer L, Damél. Den Haag, Geref, Kerk, oosterkerk, v.m. 10 uur ós Vf. A. Krijger; nJ», 5 uur ds. G, Brink man. Plantagekerk vun. 10 uur da, J, J- van "Wagcningen; n,m. 5 uur ds. W. A, Krijger Julianakerk v.m. 10 uur ds. G. Brinkman, n.m, 5 uur ds. J. J. v, Wage- mngen. Kethel v.m. 9.30 uur dr. J. A. C. van Loon, Delfshaven, nun, 2.30 uur ds. W. A. Krijger. Medische Zondagsdienst Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Zondagavond 12 uur wordt de me dische dienst waargenomen door de volgende artsen: w. H. F. Meyer, Swammerdamsingel 43, tel. 69690; H. J. Ormel, Singel 76, tel. 68250; j van Buren, Buys Ballotsingel 72—76, tel. 69661. Geopend is apotheek M. M. H- Evers, Lange Haven 81. trekken. Een interessant verschijn sel, dat eigenlijk al duidt op de naderende winter. Van dit rijtje zijn de kieviten de enige, die niet zo'n haast hebben als de anderen en die we derhalve m groot aantal in onze onmiddel lijke omgeving aantreffen. Elk stukje weiland, hoe dicht dikwijls ook bij de bewoonde we reld, herbergt thans een groter of kleiner aantal kieviten, die het land van een onnoemelijk: aantal insecten, ontdoen en daarmede tevens hun groot nut bewijzen. De weiden om Kethel zijn soms dicht bevolkt met deze kuifdragers en het valt daarbij op, dat ze zo bi zonder „mak" zijn. Als je rustig voorbij fietst, blijven 26 dikwijls tot op een afstand van minder dan twee meter rustig staan en laten zich en passant gemakkelijk bekij ken. Zolang het niet gaat vriezen zul len ze hier bleven en hun nuttige arbeid verrichten, waarbij 2ü later nog v/orden bijgestaan door een heerleger van meeuwen. Doortrekkers in het bos Intussen zijn er in het bos wel enkele doortrekkers gearriveerd. Het aantal mezen b.v, is thans veel groter dan in de broedtijd het ge val is geweest en als we geluk hebben, kunnen we in deze maand 1 W, v. d. Wetering, werd herkozen. nog wel eens aardige ontmoetingen hebben, Iedere dag kunnen we b.v. de aardige en kwieke bonte vlie- genvangertjes verwachten, verwan ten van onze grauwe dito, doch die alleen in het Oosten van ons land broedend worden aangetroffen. Zelfs ontving ik een schrijven van een belangstellend lezer, die mij berichtte, dat hij in het bos een grote bonte specht had gezien. Ik heb* hem zelf nog niet ontdekt, doch daar de trektijd van de spechten eveneens in de2e tijd valt, lijkt deze waarneming me heel waarschijnlijk. In ieder geval kunnen we gedu rende de komende maanden vogels verwachten, die we hier anaers tevergeefs zullen zoeken. De trektijd staat voor de deur. A. DE JONG. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; M. M. H. Evers, L. Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 88. Telefoon 69290. Films: Passage, 2 en 3 uur: Za, en Zo. 2, 4,15, 7, 9.15: Klokslag 12 (14 j.). Monopole, 2, 7, 9 uur: Za. en Zo, 3, 5, 7, 9 uur: Paniek in Fort Worth <14 Jr.). Toneel: 6 September, K.K. Volksbond, 8 u.: Kunst door Oefening met „Mensen in Nood". Bijeenkomsten: 10 September: "Volksgebouw, 8 uur; Openbare vergadering Frot. Chr. Werkgemeenschap in de P.v.d,A. Spreker ds E. C. B. Kok, R'dam—Charlois. Nieuwe kerkvoogd bij Ned. Herv._Gemeente In de vacature in het College van Kerkmeesters van de Ned. Herv. Gemeente, ontstaan door net vertrek van de heer G. Groeneveld is dezer dagen voorzien door de benoeming van ir B. Wilton. De aftredende Kerkmeester, de heer 1889. Ondertussen wer ken Ralfo en Carlos hun verdere misdadige plan nen uit. Natuurlijk had Ralfo er niet op gere kend, dat hij de opva renden van de „Pan dora" er toe zou kunnen brengen hun speurtocht op te geven en trouwens, dat is ook helemaal niet nodig. Het is slechts zijn bedoeling dit mooie mo torjacht in handen te krijgen. Hoe hij met de „Vrijheid" af zal rekenen is een kwestie van la tere zorg. Die nacht hou. den Ralfo en Carlos scherp de wacht en te gen de ochtend hoort Ralfo aan ueK opgewonden stemmen. Wat roept 1 „Vrijheid" kunnen zijn! En in dat geval moet or 1 vuist gek die ene Kerel? Een licht vooruit? Dat zou de) snel worden gehandeld. Met hun pistolen in de| hun plan vuist geklemd staan Ralfo en Carlos gereed om uit te voeren. "Ook aan de Hoogstraat knallen de schoten in het Wilde Westen, zelfs in nog heviger mate dan in de Pas sage, „Paniek in Fort Worth" be reikt echter niet de hoogte van „High Noon", pretendeert dit ech ter gelukkig ook niet en is zodoen de toch een. Zeer aanvaardbare tijd- verdrijving, Randolph Scott hanteert in de prille dagen, van de ontginning van Westelijk Amerika de pers als een machtinstrument om de ontwrich ting van de maatschappij door mis- dadigersbenden tegen te gaan. Na tuurlijk loopt hij zo'n doortastende jonge vrouw tegen het lijf, met wie hij het avontuur, dat te wachten staat, tegemoet trekt. De naderende ondergang van deze idealistische mensen wordt nog sterk geaccen tueerd door het feit dat onze held niet het plan heeft een kogel af te schieten op zijn evennaaste, maar gelukkig, als het moment van han delen is aangebroken wordt het hem voldoende duidelijk dat tegen geweld slechts geweld past. Aan de toeschouwer om driemaal te raden •wie heelhuids uit deze affaire van daan komen VERLOTING SW-ATHLETIEK Onder politietoezicht vond de trekking plaats van de verloting van de athleciekafdeling van SW, Het bleek dat de hoofdprijs, een dames- of herenpolshorloge, was gevallen op nummers 630. P? nEVOLVERS óp de heupen, rijden drie bandieten Jt door een stadjewaar de mensen verschrikt in htm huizen wegschuilen: zwaar weer op kotnsti Zo zou iedere Western, elk wild-west-verhaal, kunnen beginnen. Maar wat de film „High noon" „Klok slag ttnaatf' u na dit openingsbeeld te zien biedt, verschilt toch wel aanzienlijk van de gebruikelijke revolvergeschiedenissen. Ook in deze film knallen de schoten, maar eerst helemaal aan 't eind, omdat 't dan niet anders meer kan. En dat geknal is dan als eep verlossing en ontleedt eindelijk de spanning, die door de bijzonder bekwaxp regisseur Fred Ztnne- mann scherp en strak is opgevoerd. (Advertentie LM.) Vnrt sparen teert een hind uoor *t leven If ie les hunt GMJf Vtv kind ook geven! Op school en jeugdspaarbank spaarzegels verkrijgbaar van de SPAARBANK ANNO 1820 SCHIEDAM Hoofdkantoor: Lange Haven 80 De opening vanmorgen van het grote garage aan de Ammanstraat k.Jitiif .nM Ar. *Y, n ot. t tinnl, Git T117V Kö- nieuwe bedryf aan üe Meent, hoek Delftsevaart vormt ongetwijfeld de bekroning van de bijna Amerikaan se carrière van de Rotterdam se motorrenner Ben Maltha, nu 36 Jaar. Hoewel de heer Maltha sinds hij het kampioenschap van Neder land in 1S48 behaalde, niet actief meer aan de race-sport deelneemt, is hü de motoren trouw gebleven en kan hij zich nu eigenaar noemen van een groot, modern en bijzonder goed geoutilleerd motor-bedrijf. Het zaken-doen zat Ben Maltha al vroeg in het bloed, want op 16-jari- ge leeftyd opende hij een eigen be drijf. Het was een fietsenstalling aan de Middenhoefstraat, waarvoor hij 150 bij een oom leende en deze schuld met 1.per week afbe taalde. Nadat hij in 1934 In motor- wedstrijden was uitgekomen, kreeg hij zo'n liefde voor deze ronkende machines, dat hy niet rustte, voor dat hij in 1935 aan de Jachthuis straat een rootor-reparatie-bedrijf had. Twee jaren later verhuisde hij naar de Aert van Nesstraat waar het reparatiebedrijf werd uitgebreid met een verkoopruimte. De zaken gingen goed, de winkel bleek te klein en een maand, voordat de Duitse bommen boven Rotterdam werden losgelaten, werd in het mo tor-bedrijf van Ben Maltha geklon ken op de nieuwe Uitbreiding van de zaak, die- bestond uit de, naast het bestaande pand, gelegen winkel. Aanvankelijk ondergebracht in noodgebouwen in de Insc^ndestraat en Dr De Visserstraat, vestigde Ben Maltha zich in 1942 in het pand Meent-hoek "Weste Wagenstraat. Omdat men zich daar uitsluitend op verkoop en reparatie kon toe leggen ging de heer Maltha er in 1950 toe over voor de stalling de (nabij het Luxortheater) bij zijn be drijf te voegen, Omdat de /estiging aan de Meenthoek Weste Wagen straat een tijdelijke oplossing was voor het reparatiewerk (de hinder wet maakte bezwarer.), liet de heer Maltha zijn oog vallen op de nieuw bouw in de omtrek van de Meent en koos hij 't pand, dat de firma De Groot en Van Dort aan. de Meent, hoek Delftsevaart bouwde. De tekeningen van vier geprojec teerde winkels werden bliksemsnel omgewerkt. De draaierij is er nu ondergebracht, de reparatie-werk plaat sen voor motoren c bromfiet sen en de naar ideeën van Ben Maltha door Ab Schrijver ontwor pen winkelruimte. Door deze uit breiding is liet bedrijf met 700 vier kante meter vergroot. Het veertig koppige personeel bood vanmorgen Ben Maltha een gedenkraam aan en liet bovendien mevrouw Maltha in. de hulde delen. Zwaaide gevaarlijk met pkmuurmes Gisteravond is aan het politiebu reau Boezemsingel de 44-jarige schilder A. B. in bewaring gesteld. Hij was thuisgekomen en zocht ruzie met zijn buurman G. S. S. Crooswijk- seweg, B. die onder drankinvloed verkeerde sloeg de ruitjes van de tussendeur in (raakte gewond aan polsen en handen) en zwaaide met een plamuurmes. De buurman schreeuwde hij toe: „Ik snijd je open van onderen naar boven." Op de herrie kwamen een brigadier en een. agent toegelopen. Op de overloop overmeesterde de brigadier de besc-honkene gedeelte lijk. De man rolde van de trap, de brigadier meesleurend. De politie man werd door het mes onder de kin gewond. Hij is in het Bergwegzie kenhuis verbonden en daarna naar huis vervoerd. Toen zy plotseling overstak op da Statensingel, werd gistermiddag da vijfjarige Maria Gepkéns, wonende Paetstraat, door een wielrijder aan gereden, Het meisje kwam zo onge lukkig terecht, dat het vermoedelijk een sehedelbasisbreuk opliep en in ernstige toestand in het St. Fran- ciscusgasthuis moest worden opge nomen. Bij K. B. is toegekend de ere medaille. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ln brons, aan M. van der Zande, werkzaam bij Van' den Berghts en Jurgens* iabrïeken NV te Rotter dam. De drie bandieten rijden 't is dan Zondagmorgen, goed half elf naar hét stationnetje, waar om pre cies twaalf uur een ter dood ver oordeelde kameraad die z'n vrijheid herkreeg, zal aankomen. Iedereen in 't stadje begrijpt, dat hij alleen komt om zich met hun hulp te wre ken op de sheriff, die hem voor de rechter bracht. Een uur en twintig minuten evenveel minuten als de film zelf telt heeft de sheriff, die juist die dag getrouwd is en zijn functie de volgende dag zou over dragen, nog de tyd om z'n maatre gelen te treffen. Om te vluchten, zoals zijn jonge vrouw wil: juj is Quaker en verwacht ook van hem, dat hij nooit meer een wapen zal hanteren. Of om helpers te zoeken voor een beslissend gevecht: want hij beselt dat eenmaal vluchten altijd vluchten betekent. Terwijl de wijzer van de klok hem maar voort jaagt, probeert hij zwetend van doodsangst steun te vinden: bij zijn vrouw, die hem om zijn besluit verlaat; bij vertrouwde vrienden, die zich voor de hachelijke strijd verontschuldigen; bij vechtjassen m de kroeg en bij plichtbewuste man nen in de kerk. Maar het is zijn eigen strijd, niet die van het alge meen belang. En eenzaam gaat hij tegen twaalven naar buiten, zijn tegenstanders tegemoet „High noon" waarvan u de ont knoping beter zelf kunt gaan zien is zo het drama van een eenzaam mens in een kritieke situatie, vech tend tegen wanhoop, angst, ontred dering. En het décor van de ge bruikelijke wild-west-film geeft aan dat drama een grimmige spanning. Zonder de op effect berekende trek jes, waarmee hij anders graag pa radeert, speelt Gary Cooper gaaf deze sheriff; de hele film trouwens is voortrefhjk bezet. Maar niet ai- leen uit dc, sterk in de diepte wer kende. spel-regie 'olykt regisseur 2innemaon's begaafdheid. Ook met de middelen van de film zelf be wijst hij hier een psychologisch kli maat te kunnen scheppen: met de montage bijvoorbeeld. Door telkens weer het beeld van de vergeefs hulp zoekende sheriff in verband te brengen met andere beelden, die ty- Het laatste concert in de serie zomeravondorgelbespelingen in de Grote Kerk zal Woensdagavond plaats vinden. Achter het orgel neemt dan plaats Jacq. P- Bek kers. Medewerking verlenen de Schiedamse fluitist J. Ryntalder en bas Meine Pot. SUPPORTERSVER. H.-D.V.S, In de gehouden ledenvergadering van de supportersvereniging van Hermes-D.V.S. werd het bestuur als volgt samengesteld: A. Wenne- kers, voorzitter, P. Busman, pen ningmeester; J. Koster, Rotterdam- sedijk 18, secretaris. perend zijn voor de crisis die hy doormaakt de vrouw die hem verliet, de drie wachtende bandieten, de nog open liggende spoorbaan waarover straks de trein zal nade ren, de slinger van de klok schiep hij hier een mtens geladen noodlot atmosfeer. Een weemoedige ballade steunt daarbij deze intelligent ge maakte film, telkens de spanning op vangend en voortstuwend, (al is af en toe de muziek wel te nadrukke lijk en te opzettelijk versierend ge ïnstrumenteerd). Zo heeft regisseur Zmneman met „High noon" de Wes tern ln een voor haar nieuw, psy chologisch, klimaat gebracht: het avontuurlijk relaas der revolverhel den opgevoerd en verdiept tot het drama van een mens. En daarmee heeft hij de "Western positief tot kunst verheven. Behalve deze voortreffelijke film biedt PASSAGE u bovendien nog Herman van der Horst's magnifieke kleine epos van de arbeid in Rot terdam, „Houen zo!"-* al met al een verrassend sterk en boeiend pro gramma, dat u stellig moet gaan zien. Gary Cooper in High Nócm als de sheriff in doodsangst, hulp zoe kend, nergens yindend. In de week van 8 tot en met 12 September wordt met lijsten een huls aan huis-collecte gehouden ter bestrijding van de tuberculose en ter bevordering van de volksge zondheid, Op Zaterdag 13 Septem ber wordt de jaarlijkse straatcollec te met de collectebussen gehouden. Dames en heren boven 16 jaar worden dringend verzocht zich voor collectrice of collectant op te geven om deze dag goed te doen slagen. Men kan zich melden bij de be stuursleden: if. Vrccgh, Flat Nieuw- land 65, J. C. Meerman, Jan van Avcnnesstraat 45a, J. de Wilde, Van Beverenstraafc 2, J. van Vliet, Huys- mansstraat 32 en P. Molenaar, Ab- benbr.straat 5 of Vrijdagavond 7.30 uur en Zaterdagmorgen 8 uur, resp. op 12 ert 13 September aan het Ge bouw voor Chr. Soc. Belangen, Lan ge Haven 73. Straks SFC-honkbal Het bestuur van de voetbalver eniging S.F.C. heeft besloten bij voldoende deelname het volgend jaar ook over te gaan tot de vor ming van een honkbalaldeling. Men acht deze reactie- en sneiheidssport uitstekend in het belang van de lichamelijke conditie van de voet baller. Burgerlijke Stand Géboren; Maria c, d. v. M. Gou- ka en M. H. v, d. Horst; Antonius W. H-, z. v. A. W. H. v. d. Heiden en C G. v. d. Horst; Bastiaan, z. v, K. T. Slotboom en L, M. Sonneveld; Wilfridus F-, z. v. W. J. W. van Noort en E. F- Grandia. Overleden; M. Dijkshoorn, 49 j. Schiedamtnertjes naar Bio-Vacanti eoord Ieder, die de bioscoop bezoekt, zal steeds weer getroffen worden door de aardige filmpjes van het Bio-Vacantieoord, welke Stichting tweemaal per jaar in de Nederland se bioscooptheaters ten behoeve van het zwakke Nederlandse kind col lecteert. De Stichting „Bio-Vacantieoord", waarvan de bestuursleden geheel belangeloos hun functies waarne men, zendt zwakke behoeftige kin deren uit geheel Nederland in de leeftijd van 6—14 jaar naar het Bio- Vacantieoord „Russenduin" te Ber gen aan Zee4 ongeacht de religieuze of politieke gezindheid der oüders of verzorgers. Het enige doei dat door de Stich ting „Bio-Vacantieoord'' wordt na gestreefd is, dat deze kinderen nieu we krachten en nieuwe levens vreugde zullen opdoen. ROTTERDAM öc 45-Jarige colporteur W. van I. heeft van een weduwe aan de Honlnger- dijk door allerlei smoesjes viji en dertig gulden losgekregen. Hij zei. het geld nodig te hebben voor zijn dochtertje dat tn Arnhem logeerde. Gisteren Is hij aan gehouden en ln bewaring gesteld In het politiebureau Hof laan. H11 wordt van meer oplichtingen verdacht. Er is nu een onderzoek afin de gang. Wijkraad Hoogvliet Gisteravond kwam de Wijkraad voor Hoogvliet in openbare verga dering bijeen. Op voorstel van de heer D. Groeneveld is besloten B. en W. te verzoeken: 1 Het rioolwa ter van Nieuw Engeland en omge ving te doen afvoeren via het ge maal aan de Voorweg naar een gunstiger plaats dan tevoren het ge val was; 2 De bewoners van Hoog vliet van gemeentewege zo spoedig mogelijk in het bezit te doen stel len van vuilnisemmers; 3 In de nieuw te graven haven te Hoogvliet een plaats te doen inruimen voor het meren van zeiljachten. De voorzitter heeft nog medede ling gedaan van de resultaten van het bevolkingsonderzoek op t.b.c. Van de 2010 voor onderzoek in aanmerking komende personen zijn 1739 opgeroepenen verschenen. Een tankauto van de Shell en een vrachtwagen van de N.V, Maasstad zijn gisteravond om kwart voor ze ven op elkaar gebotst op de heek van de Dirk Smitsstraat en de Croaswykseweg bij het Goudsepletn, De chauffeur van de „Maasstad" gaf om een aanrijding te vermijden vol gas, maar werd toch nog door de tankauto in de flank geramd. De vrachtauto kantelde en werd aan beide zijden zwaar beschadigd. De tankwagen liep ernstige schade op In een week 11 gevallen van kinderverlamming In de week van 24 tot 30 Augus tus werden te Rotterdam elf geval len van kinderverlamming aange geven. In de provincie Zuid-Holland kwamen drie en twintig gevallen voor, In heel Nederland bedroeg het aantal door kinderverlamming be smetten honderdnegentien. Daar gaat noot Arie Kooy dan, Schiedam verlatend, op weg naar. Schiedam. Maar tus sen dat eerste Schie dam en dat tweede liggen precies uitge meten tweehonderd kilometer, 't Is een heel eind, maar-Arie Kooy wil al wande lend laten zien dat het mogelijk is op eigen benen het een eind te brengen. In de Mariastraat, waar hij woont en vanwaar hij vertrok, hadden -.e van het vertrek niet al te veel drukte gemaakt, ,,'k Loop Immers zo vaak eens een eind," zegt Arie. Wat ons betreft, de vlaggen mogen, uit als Arie Kooy Zon dag tussen vijf en zes uur terugkeert. Tweehonderd kilometer achter elkaar afwande len't is ongetwijfeld een grote prestatie. Wanneer het U interes seert, hier is de route: Schiedam, Rijswijk, Leiden, Utrecht, Gornum, Sliedrecht, Alblasserdam, Ridder kerk, Maastunnel, Schiedam, aan de voorzijde. - Een takelwagea moest eraan te pas komen om de wagens weg te halen. Personeel van gereedschapsWagen 2 der brandweer spoot de riolering door om de 35 daar in gestoomde liters benzine van de vrachtauto ongevaarlijk te maken. Op het wegdek werd zand gestrooid, omdat de weggestroomde olie slipgevaar voor het verkeer op leverde. Tot 'half negen, was het kruispunt geblokkeerd. St. Liduinastraat 35, Schiedam INSCHRIJVING VAN NIEUWE LEERLINGEN op Dins dag 9 en Woensdag 10 September a.s., des namiddags van 6.309 uur in het Schoolgebouw. Opleidingen voor: CTJRSUS A, 3-jarige opleiding (Diverse vakrichtingen) Vooropleiding Lagere School CURSUS B, 2-jarige opleiding (Diverse vakrichtingen) Vooropleiding Diploma Ambachtsschool. Diploma Nijverheidsavondschool Cursus A CURSUS V.E,v,-adspirant-monteur, hulpmonteur, mon teur, installateur, radiomonteur etc. CURSUS B.O.V.A.G., Gezel schilderen en vestigingswet kleinbedrijf, theorie electrisch lassen, scheepsbouw voor volwassenen. Aanvang van de nieuwe cursussen; 1 OCTOBER 1852 Leerlingen, die reeds de vorige cursus bezochten, moeten zich opnieuw laten inschrijven. Verplicht inschrijfgeld 5.—, dat direct by de Inschrij ving moet worden betaald, komt in mindering van de, schoolgeldaanslag. Degene, die in het bezit is van een geldige leerovereenkomst, is vrijgesteld van de betaling van school- en inschrijfgeld. Deze leerovereenkomst moet by de aangifte worden getoond. TIJDIGE AANGIFTE NOODZAKELIJK. Na 15 September worden geen leerlingen meer ingeschreven. COÖPERATIE D.E.S. SCHIEDAM GEVRAAGD; FLINKE BEDIENDE voor kruirfenierabezorgwijk Voor een actief persoon hebben wij een goede salarisregeling. Spoedige indiensttreding gewenst. Aanmelden dagelijks: Kethelstraat 10 By oude bekende Distilleerderij kan geplaatst worden: Moet met alle voorkomende fustenreparatïe bekend zijn. Brieven onder No. S 577 bureau van dit blad. Dames! Voor een prima haarverzorging naar Mal- son Modern, Permanent Wave v.a. 8.-—. De nieuw ste modellen, Jac. v. Kal le er, Hoogstr. 53, Schiedam. Tel. 69750. Te koop aangeboden tll-op kinderwagen met bedje, alles in zeer goede staat. Marconistraat 4IA, Schiedam Kookfauteuils compL m. verende kussens 72.50, huiskamerstellen 150,—-, massief eiken en 3 kor ting. H, J. Stentier, stoffeer- derij, meubelmakerij, repa- ratiën. West Frankelandse- straat 115. Tel. 69974. Een blijvende herinnering zijn die prachtige foto's ge maakt op Uw- trouwdag bij en in stadhuis, kerk en in. de feestzaal door Foto-Be- po rtage Dienst B. v. d. Mast Prot Kam. Onneslaan 158A.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2