Europa zet nieuwe stap op weg naar eenheid Het lege werelddeel HET ROTTERDAMSCH PAROL Raad van Ministers van kolen- en staalpool aan het werk Indonesië wil vreemd kapitaal aantrekken Zitha past op Anita Naguib maakt haast met hervormingen Vijf kinderen omgekomen in brandend hospitaal Oplichter deed zich voor als valse munter MR VAN THIET, fc officieel benoemd r Sdiachi naar Mossadeq Nog meer macht voor Egypte 's sterke man" VERSLAGENHEID IN SYDNEY Veiligheidsraad tegen Russisch voorstel Veertien landen wachten nog op VS-lidmaatschap Beleggers moeten weten waar zij aan toe zijn luidt eenstemmig oordeel Gewiekste goocheltruc mislukte door de eerlijkheid van Curacao-enaar Ingestorte tunnel houdt 26 man gevangen Nederlandse tanker hulpeloos op Oceaan Oostelijke wind 12e Jaargang, no. 212 Red- en Adm. Lange Haven 141, Schfedam. Tel. 693O0 - Aboon.prijs: per week ƒ0,47, per kwartaal f 6,05, losse nummers f 0,10, Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Dinsdag 9 September 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier; Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. ds Vrtsi. Hoofdredacteur.- Sj. van der Schaaf (Van onze Brusselse correspondent) LUXEMBURG. In de nog of opniemv met vlaggenen bloemen versierde raadszaal van het Luxemburgse stadhuis de kraamkamer van het nieuwe Europa waarvoor onwen nige ogen ongeveer een maand geleden de eerste supra-natio- nale spruit, nl. de Hoge Autoriteit van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap, werd gepresenteerd, opende Bondskanselier Adenauer Maandagmiddag om vijf uur de eerste zitting van de Raad van Ministers van wat in de wandeling het plan-Schuman "blijft heten. Van dit tweede, bjj het KSG-verdrag voorziene orgaan was Adenauer door de alphabeüsche volgorde als eerste voorzitter aangewezen. Met zijn collega's, in totaal twaalf mi nisters der zes landén die van Buitenlandse en van Econo mische Zaken had hij zich achter de groene tafel geschaard, waar aan de rechterzijde de leden der Hoge Autoriteit het col lege flankeerden, en voor hen diplomaten, ambtenaren van de Hoge Autoriteit en vele persvertegenwoordigers deze op intiem verkeer ingestelde zaal vulden. Na een woord van dank aan de re gering van. Luxemburg voor de ont vangst die dit land de organen van de KSG heeft bereid en een groet, zowel aan het diplomatieke corps als aan de zojuist bij de gemeenschap geaccrediteerde Amerikaanse en En gelse missies, wees Adenauer op de tweezijdige taak van de Raad van Ministers, Als orgaan van de supra nationale gemeenschap moet de raad allereerst medewerking verlenen aan de door dit lichaam te treffen be schikkingen. Hij moet worden ge hoord door "de Hoge Autoriteit, zijn toestemming of beslissing is voor be langrijke kwesties noodzakelijk, bij aangelegenheid van het hoogste ge wicht moet hij tot een eenstemmig besluit komen. Maar de raad heeft nog een tweede taak. Hij behartigt ook de belangen van de afzonderlijke staten zelf op het gebied, waar hun souvereine rechten zijn voorbehou den. In dit opzicht heeft de raad een bemiddelaarsrol. Hij staat in het snij punt van twee souvereimteiten, een supra-natïonale en een nationale. Niettemin, aldus Adenauer, moet de bevordering van de belangen der ge meenschap voorop staan en moet de raad op royale wijze de Hoge Auto riteit de vrijheid van ontwikkeling laten. - ~>-n Met voldoening wees de Bondskan selier op het instellen van de Ameri kaanse en Engelse missies, waardoor de KSG nog zozeer in betekenis is toegenomen. De eerste stap van wat aanvankelijk een utopie scheen, is gedaan en met een vermaning aan de sceptici om toch de moed en. het ver trouwen in de tot standkoming van Europa op te brengen, besloot Ade nauer zijn installatie-rede. In het antwoord van de voorzitter van de Hoge Autoriteit, Jean Monnet, waarmee de openingsplechtigheid werd besloten, wees ook deze nog eens op de noodzaak van de ontwik keling van een supra-nationaal senti ment, dat eveneens de administraties van de zes landen moet door trekken. De Raad moet een gemeenschappelijk standpunt en niet een compromis tussen particuliere .landen zoeken, aldus Monnet, die eraan toevoegde, dat bij de Hoge Autoriteit onmiddel lijk de vereiste goede verstandhou ding aan de dag is getreden. Tot het overleg, op zichzelf is de Raad waar de Nederlandse minis ters Eeyen en Zïjlstra het in dit ka der nieuwe element vormen op de eerste dag nog niet toegekomen. 's Avonds bood de. Luxemburgse re gering aan de gasten een diner aan en alleen werd tijdens een korte bjj- Maatschappelijk Werk DEN HAAG. By Koninklijk Besluit Is, .pp voordracht van de minister-president, prof. dr L. J. M. Beel ontheven van het beheer van het departement van Maatschappe lijk Werk en Is «r J. F. M. van Thiel, uit Helmond, benoemd tot minister van Maatschappelijk Werk. STRAATSBURG Van 10 tot 14 September zal in. Straatsburg het zesde congres van het genootschap voor de 'wijsbegeerte worden gehou den. Het thema voor de referaten is „De"mens en de Geschiedenis". Uit Nederland, België, Denemarken, Zwitserland, Italië en Brazilië wor den deelnemers verwacht. eenkomst der ministers de agenda van, de zittingen van vandaag en Woensdag opgesteld. De eerste ministersvergadering, vanmorgen in het gebouw van het Luxemburgse parlement begonnen, betreft de KSG in engere zin. Het statuut van de Hoge Autoriteit moet daar worden vastgesteld, een verslag van Jean Monnet worden aangehoord terwijl ook over de vorm waarin de betrekkingen met de Verenigde Sta ten en Engeland zullen worden inge kleed, wordt gediscussieerd. Een be sluit over de definitieve zetel van de KSGde netelige kwesties, waar de oplossing van het Saarprobleem mee samenhangt komt niet als apart punt op de agenda voor. Over de Saarkwestie zullen Adenauer en Schuman nog wel afzonderlijk con tact opnemen, maar naar vooral de Duitse delegatie te verstaan geeft voor een oplossing van dit pro bleem is de tijd nog niet rijp. Men rekent er in de kringen van de Hoge Autoriteit dan ook maar op voor ge ruime tijd in Luxemburg te zijn ge ïnstalleerd. De meer ingrijpende kwesties ko men eerst Woensdag aan de orde als de ministers van Buitenlandse Zaken afzonderlijk en niet als orgaan, van de KSG bijeenkomen. De kwestie van de politieke Europese autoriteit in de vorm van de door Schuman en De Gasperi ontwikkelde gedachten komt dan ter tafel evenals het voorstel van Eden, vervat iri de Engelse memorie van Juli 1952. Dit is zo niet de mooiste, dan toch 's werelds jongste en zorgzaamste baby-sitter. De zeven jaar oude chimpansee Zitha, die in 1949 uit Spanje kwam. gaat als de beste kinderverzorgster wandelen met de kleine Anita Her old (ze is «eer- tien maanden) uit Odense. Zitha woont t« de Deense dierentuin van Odense, maar trekt de hele dag op met Anita. 'Alleen met het ver- haaltje-voor-het-naar-bed-gaan (rechts onder) wil het niet zo best, maar voor de rest schijnen Zitha en Anitaelkaar best te begrijpen. HAMBURG. Dr Schacht, de Duitse financiële deskundige is Maandag per vliegtuig uit Hamburg naar Perzië vertrokken. Hij zal be sprekingen voeren met Mossadeq. Hij weide zelf niet te weten, wat Mossadeq precies met hem "wilde behandelen. Schacht werd uitgeleide gedaan door Hoessein Makki, dg Perzische commissaris voor de genationali seerde olie, die reeds enige weken in Duitsland verblijft Schacht ver wachtte over acht of tien dagen, weer in Duitsland terug te zijn. Mossadeq heeft 'nu ook 'onderhan delingen aangeknoopt met- een Bra ziliaanse vertegenwoordiger over de 'aankoop van olie. In Rio- de Janeiro werd officieel bevestigd, dat Brazilië onderhandelt over de aankoop van Perzische dieselolie. CAIRO. - Het nieuwe Egypti sche kabinet onder leiding van ge neraal Mohamed Naguib, heeft in de vroege morgen, na de hele nacht bijeen te zijn geweest, officieel be kend gemaakt dat een wetsontwerp was opgesteld betreffende de be perking van grondbezit tot een ma ximum van tachtig hectare. Boven dien hebben de ministers' plannen ontworpen voor de reorganisatie van de politieke partijen met als eind doel de ontbinding van die par tijen. Deze ingrijpende maatregelen wer den bekend gemaakt na een ma rathonzitting van het kabinet die negen en een half uur duurde. In een tevoren opgestelde verklaring deelde Naguib aan verslaggevers mede dat het kabinet zijn definitie ve goedkeuring had gehecht aan de plannen voor agrarische hervormin gen en beperking van het groot grondbezit. De verklaring van Naguib, be schrijft de nieuwe maatregelen als „een eerste steen voor de recon structie van het Egyptische sociale en economische leven". Naguib, die zich openlijk meester maakte van de macht nadat Zondag premier Ali Maher zijn ontslag had genomen, trok vandaag nog meer bevoegdhe den naar zich toe, door een ko ninklijk decreet te laten uitvaardi gen, waarin hij benoemd wordt tot militair gouverneur van Egypte an der de staat van beleg, die op 26 Januari na de relletjes in Cairo werd afgekondigd. Naguib is eveneens minister van Oorlog en van Marine en is opper bevelhebber van de Egyptische strijdkrachten. De regeringswoordvoerder heeft verder bekend gemaakt, dat ex- premier Ali Maher leider zal zijn. SYDNEY. VUf Europese emi grantenbladeren drie Folen, één Let en één Würus zijn -om het leven gekomen bjj een brand, die woedde in het houten hospitaal-van een emigrantenkamp in Somers, in de buurt van Melbourne. De kin deren, wier leeftyden variëren van zeven maanden tot zeven Jaar, wa ren kinderverlamming- en rood vonkpatiëntjes. Negen en twintig kinderen en één volwassene bevonden 2ieh in het ziekenhuis toen vanmorgen om tien voor half vier de brand uit brak. Het kamp, dat vroeger dienst deed als luchtbasis, wordt thans bewoond door 1500 emigrantenvrou wen. i Br brak paniek uit, toen de vlam men om het ziekenhuis begonnen te spelen. Gillende moeders" tracht ten door het cordon heen te bre ken en zich te voegen bij hun kin deren, die nog in het hospitaal wa ren. Verschillende emigranten de den heldhaftige pogingen om zich een weg te banen dwars door de vuurzee. Het gebrek aan water belemmer de de blussingswerkzaamheden en om zes uur was het vuur pas ge doofd. Reddingsploegen vonden tus sen -de wrakstukken de stoffelijke resten van 'de omgekomen kinderen. De oorzaak van de hrand is nog niet bekend, maar er wordt veron dersteld dat de brand uit kortslui ting js ontstaan. De waarnemend minister voor de immigratie deelde mede dat een onderzoek zal worden ingesteld, „Dit is een zeer betreu renswaardig ongeluk'en de regering spreekt zijn gevoelens van mede leven uit met de ouders van de omgekomen kinderen", van de Egyptische delegatie naar de bijeenkomst van de raad van de Arabische Liga, die Woensdag in Cairo begint. NEW YORK. De Veiligheids- raad heeft Maandag een Russisch voorstel om 14 landen, waaronder 5 communistische, tegelijk het lid maatschap van de V.N. te verle nen, verworpen. Voor stemden de Sowjet-Unie en Pakistan, Turkije, Engeland, Frankrijk en Chili ont hielden zich. Tegen stemden Ame rika, Brazilië, Griekenland, China en Nederland. Voor aanneming van het voorstel waren zeven stemmen nodig geweest. De landen waarop het voorstel betrekking «heeft zijn:"-Albanië," -MongoHëpBtil- gürije, Roemenië, Hongarije, Fin land. Italië, Portugal, Ierland, Jor danië, Oostenrijk, Ceylon, Nepal en Libye. Het linkse blad „Sin Po" heeft een lans gebroken voor een goede ontwikkeling van het reeds geïnves- (Van onze correspondent) DJAKARTA. Met opvallende eenstemmigheid heeft de Indonesische pers de afgelopen week gereageerd op de verklaring van premier Wilopo, dat Indonesië in de nabije toekomst de poorten wijd open zal zetten voor buitenlandse beleggingen. Van uiterst links tot uiterst rechts leken de schrijvers van hoofdartikelen cr van overtuigd te zijn, dat Indonesië voor de opbouw buitenlands kapitaal niet kan ontberen en dat redelijke voorwaarden,yoor.het, «vermaken-van winsten en rustige arbeidsverhou dingen voor1 het aantrekken daarvan noodzakelijk zijn. teerde buitenlandse kapitaal, omdat zulks nieuwe beleggingen zou aan moedigen. Sommige bladen maken onderscheid tussen beleggingen in de vorm van particulier kapitaal en leningen, waarbij zij dan aan bui tenlandse leningen veelal de voor keur geven, hoewel zü er zich van bewust zün dat het verkrijgen daar van het moeilijkst is. „Merdeka" legt er de nadruk op, dat Indonesië geen vrees behoeft te koesteren, dat buitenlands kapitaal tot economische overheersing zou leiden, omdat „de natie bet gezag heeft om het te regelen en te con troleren" Naar aanleiding van een verkla ring van de Britse ambassadeur te Djakarta, Derwent Kermode dat Britse beleggers aarzelen over te gaan tot investeringen zo lang de Indonesische politiek ten aanzien van het buitenlandse kapitaal niet duidelijk bekend is gemaakt, schrijft „Pedoman". dat die aarzeling bij alle buitenlanders bestaat. De hoop op investeringen van betekenis zal daarom ifdel blijven zolang de re gering haar politiek niet duidelijk formuleert Beleggers moeten we ten waar zii aan toe zün. Uiteraard bestond niet dezelfde eenstemmigheid over Wilooo's uit lating. dat Indonesië géén Russi sche hulp zal vragen. WILLEMSTAD. De politie van Curagao heeft een merkwaardige vangst gedaan in de persoon van een berucht internationaal oplichter, die Midden-Amerika en het Caraïbische gebied al heel wat jaren onveilig heeft gemaakt en heel wat min of meer eerzame burgers een behoorlijk bedrag aan geld uit de zak heelt weten te kloppen. stukje papier drukte, dit in zwart papier verpakte, om het na een korte t^d, nodig voor de „inwer king" weer uit te pakken en een tweede biljet in de hand te houden Een écht biljet, wel to ver- i Het is een oud principe van op lichters, dat het pas „mooi en vak kundig werk" wordt, wanneer het slachtoffer er zodanig tussen wordt genomen, dat hij niet naar de po- litje durft te gaan. Volgens deze maatstaf was de heer Armando La- fitte Rodriguez, geboren in 1897, in alle opzichten een vakman. Ongeveer tien dagen geleden ar riveerde hij als gewoon toerist op Curagao, samen met de heer I.udo- vico Luis, met wie hy samenwerkte, maar die in een ander hotel zijn intrêk nam en met wie hy zich weinig liet zien. De truc, die btj toepaste was in wezen niets, an ders dan wat handige goochelkunst. Het kwam hierop neer, dat hij een zorgvuldig uitgekozen slachtoffer verzpcht hem een biljet van hon derd dollar te willen wisselen. Ge schiedde dit, dan vertelde Lafitte, dat het biljet vals vas, maar dat geen mens het kon zien. Om dit te bewijzen, wisselde hij het voor de verbaasde ogen van zijn nieuwe re latie heel gewoon in bij een bank. Dat kon. omdat hij, Lafitte. zo'n buitengewoon knap vervalser was, Hoe de vervalsing in zijn werk ging? O, doodeenvoudig. Dan demon streerde Lafitte hoe hij een echt bankbiljet, dat met 'n chemische stof was geprepareerd tegen een. wit DE „FOUNDATION STAR", een Hondurese tanker brak Zondag tijdens een orkaan in tweeën Drie opvarenden vonden de dood. staan, dat afkomstig was uit een ander zwart pakje, waarmee de goochelaar Lafitte het ee»ste onge merkt had verwisseld. De clou kwam pas daarna. Lafitte steide een bondgenootschap voor. Wie onscrupuleus genoeg was om er op in te gaan, werd uitgenodigd een voorschot op de te maken winst te verstrekken, benodigd voor de aan koop der chemicaliën. Een dergelijk voorschot lag bij Lafitte nooit be neden de 10.000 dollar. Wie het ver strekte zag er geen cent van terug. Maar het slachtoffer in spê op Cu racao was uit ander hout gesneden dan de mensenkenner Lafitte had verondersteld. De man ging naar de politie, omdat hy inderdaad meènde met een valse munter te doen te hebben. „Ik had gedacht op zo'n klein eilandje minder slimme mensen te ontmoeten,was het commentaar van Lafitte toen men hem arresteerde. Hij en zijn hand langer zullen worden uitgewezen. WELLINGTON (Nieuw Zeeland). Reddingsbrigades zijn bezig zich een weg te banen naar 26 mannen, die bij het bouwen van een nieuwe spoorwegtunne] 40 km ten Noorden van Wellington door een instorting van de buitenwereld zijn afgeslo ten. De tunnel, die onder het Rimu- taka gebergte wordt gegraven, zal de langste in Nieuw Zeeland wor den. Een der ingeslotenen is een Griekje immigrant, die de dag daar voor aan zijn werkzaamheden was begonnen.' DEN HAAG. Ket 16.460 ton metende tankschip „Esso Amster dam" van de tankvioot van Esso Nederland N.V, drijft 1000 km ten Westen van de Azoren huHeloos rond. Reeds op 1 September sein de gezagvoerder C. Prins, dat er moeilijkheden waren. Een dag la ter ontving men het bericht dat de hoofdmotor door kortsluiting was uitgeschakeld. Alle pogingen om met eigen middelen reparaties uit te voeren mislukten. De zeesleepboot „Humber" zat de „Esso Amsterdam" waarschijn lijk Woensdag bereiken. Het schip zal naar Korta op de Azo ren worden gesleept en daar ver moedelijk 18 September aanko men. De 44 opvarenden verkeren in de beste welstand. Van Dinsdagavond tot Woensdagavond: Veranderlijke bewol king met enkel ver spreid optredende buien. Matige, tijde lijk krachtige Ooste lijke wind. Iets min der koud 's nachts, morgen overdag on geveer dezelfde tem peratuur als vandaag. JO Sept. Zon" op 6 u 6 m onder 19 u Sm: Maan op 21 u 29 m onder 14 u 42 m HET WEEK VAN VANMORGEN 7 UUR Station Oslo Zw. bew. N. 2 12 C 3 mm Stockholm Geh bew N.N.W. 2 16 0 Helsinki Geh. bew N.7 "15 0 Edinburgh Half bew. NO 6 12 2 Londen Zw. bew. Windstil 15 3 Kopen hagen Zw. bew N.0.2 17 0 Amsterdam Licht bew Z.0.2 16 0 Zbnch Regen Z W. 4 16 9 Locarno Otibew. - N. 5 16 3 Genève Zw. bew. Z. 2 "16 4 Parijs Regen W.Z.W.2 7/13- 2 Bordeaux Önbew. Windstil 18 5 Nice Gnbew. W.N.W.3 27 0 Berlijn Nevel 0.3 16 O Frankfurt Nevel Z.Z.W. 1 IS 2 München Regen W. 4 17 Wenen Regen W.Z.W. 8« 18 5 Luxemburg Geh. bew. W.N.W. 1 II 5 Grenoble Zw. bew. Windstil 19 2 Innsbrück Regen W.Z.W. 1 11 13 DE Australische immigratie-minis ter Holt, die onlangs een bezoek bracht aan ons land, heeft zich. op zeer waarderende wijze uitgelaten over de kwaliteit van de Nederlandse landverhuizers. Dit goede getuig schrift heeft intussen niet kunnen ver hinderen, dat Australië thans aanmer kelijk minder vlot is in het toelaten van inkomelingen, ook van Nederlan ders dan de vorige jaren. Er beginnen zich daarginds moeilijkheden voor te doen die het grootscheepse immigra- tiesehema doorkruisen en maken dat men de vreemdelingenstroom maar liever wat inperkt. Australië is een merkwaardig land. Staatkundig is het het voorbeeld van een jonge gemeenschap, die door een snelle groei typische disharmonieën aanwijst. Zo wonen verreweg de mees te mensen in grote steden, waardoor het platteland op een voor ons haast onbegrijpelijke wijze onderhevolkt is. Disharmonie bestaat er ook in de so ciaal-economische verhoudingen. De vakbeweging beschikt al sinds jaren over een in verhouding grote macht, die zij veelal niet enkel heeft aange wend voor het verkrijgen van betere Ionen en kortere werktijden, maar ook voor het instandhouden van een traag arfaeidstempo en een werkverdeling, die maakte, dat men voor het eenvou digste karweitje een heie reeks men sen nodig had, die allemaal weer wat anders deden. Voorts waren het de vakhonden, die het felst streden tegen immigratie, omdat zij daarin een ge vaar zagen voor hun sociale verwor venheden. GRONDSLAG van de Australi sche welvaart zijn jarenlang de wol en de tarwe geweest. Ze zijn het nu nog, met dien verstande, dat de wolhausse van de na-oorlogse jaren de belangstelling voor tarwe heeft doen dalen en het zwaartepunt naar de schapenteelt heeft verscho ven. Nu is de prijs van de wol met de helft gedaald, maar de tarwe heeft haar plaats nog lang niet herwonnen. Ziedaar een der voornaamste redenen van de huidige economische moeilijk heden. De toestand wordt echter ver ergerd door de ïn verhouding geringe arbeidsprodncfrftCeiï,"- die'dindeBjkèx uitkomt dan vroeger, doordat. Austra lië steeds meer in de wereld-economie wordt betrokken. Er bestaat momen teel een zekere druk op de arbeids markt; en de vakbonden gaan zich hun verleden herinneren en beginnen de emigranten weer met wantrouwen de ogen te bekijken. De regering van Australië bevindt zich in een moeilijke positie. Men moet daarbij beseffen, dat in wezen het immigratie-programma minder een economische achtergrond heeft dan dat het een onderdeel is van een strenge rassenpolitiek. Australië is een soort luchtledig in de Oostelijke ruimte. Japan heeft tienmaal zoveel inwoners als Australië, dat dertig maal gToter is; het eiland Java gaat ruw berekend, tachtig maal in Austra lië en heeft vijfmaal zoveel inwoners. Het Oosten ontwaakt, het eist gelijk berechtiging, het eist voor zijn kinde ren een plaats onder de zon. Australië heeft jarenlang met fanatieke felheid alle immigranten geweerd. Het is er nu vooral door de lering van de laat ste oorlog toe gekomen, zonder veel geestdrift de deur open te zetten voor blanke inkomelingenmaar voor blan ken dan ook alleen. DE ontwikkeling ïn Australië is belangwekkend ook in zoverre, dat ach daar op sociaal en eco nomisch terrein een worsteling af speelt tussen het oude „ieder voor zich en God voor ons allen" en de nieuwe opvatting, dat ook in deze sec toren het gemeenschapsbelang moet overheersen. In de vakorganisatie be gint de noodzaak van harder en doel matiger werken geleidelijk toch wel door te dringenen de regering weet opperbest hoezeer het land ook econo misch zal zijn gediend met een aan houdende toevloed van bekwame en vlijtige landverhuizers. In democratische landen plecen dis harmonieën geleidelijk zichzelf te cor rigeren. bleu ziet dit bijvoorbeeld ook in de V.S. van Amerika. Australië zal misschien zij'n immigratie tijdelijk enigermate beperken; maar het zal stellig zijn grenzen niet opnieuw slui ten. De wering van niet-blanken. blijft echter eeri lelijk punt dat in de toe komst nog tot gevaarlijke spanningen kan leiden. Misschien, dat over een aantal jaren een oplossing wordt ge vonden, daarin bestaande dat het vrij wel onbewoonde tropische Noorden van het werelddeel als immigratiege bied voor Oost-Aziaten wordt be stemd. Maar dan zal er nog wel heel wat moeten veranderen in de geest en gezindheid van een volk, dat, ondanks zijn streven naar maatschappelijke gelijkheid, toch zijn Britse trots in sterke mate heeft behouden. AMSTERDAM. Dezer dagen trok het bijna 2 jaar oude zoontje van de Amsterdamse familie M. een pot met kokend water om. Hoewel de brand wonden zich aanvankelijk niet ern stig lieten aanzien Ls het jongetje thans toch overleden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1