Grondtrekken Europese statenbond zichtbaar Traagheid HET ROTTERDAMSCH PAROOL Parlement te Straatsburg ten doop gehouden Indonesië5 s economische positie is zeer-ernstig Werelden zonder problemen Russen arresteerden twee Britse officieren en politieke noodzaak Duits dorp bedreigd door reusachtige „geyser55 Spaak voorzitter van Assemblee Twee schepen met emigranten naar Nieuw-Zeeland Aulo over de kop; tien mariniers gewond „PAS OP, SCHRIKDRAAD!" Kasteelheer kibbelt met Baarlo over stuk grond Parlement Iaat Mossadeq in de steek Aanhoudend vrij koud Werkzaamheden van geallieerde politie patrouilles belemmerd Thans 30 doden te Farnborough Nagnib gaat bank oprichten voor landhervorming Westen wil Tito 99 millioen lenen Generaal Gruenther contra Eisenhower Aangeboorde gaslaag blijkt onbrandbaar l2e Jaargang, no. 214 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam. TeL 69300 - Abona.prljs: per week 0.47, per kwartaal 6,05, losse nummers 0,10. Opgericht door de Stichting „Het Pat ooi" SCHIEDAMMER Donderdag 11 September 1953 Uitgave N V. De Nieuwe Pers - Postgfr® 398644 Bankier: Amsrerdamsche Bank to Botterdam DirecteurB. de Vrte». Hoofdredacteur; Sj. van der Schaal STRAATSBURG. De Belg Paal Henri Spaak is gekozen tot president vau de Assemblee van de Kolen- en Staalgemeenschap. Op Spaak werden 38 stemmen, op de enige andere candidaat, de Duitse* von Brentano, 30 stemmen uitge bracht. Er was één blanco stem. De absolute meerderheid was 35 'stem men. Na ramp op Donau: Aantal doden tot 110 gestegen BELGRADO. Volgens de laat- - ite gegevens, .aldus radio Belgrado, *|jn by het ongeval met het veer schip de „Nisj" op de Donau onge veer 110 personen om het leven gekomen en niet 90, zoals onmid dellijk na de ramp werd. gemeld. De commissie van' onderzoek hoopt binnen 24 uur bet juiste aan tal slachtoffers te kunnen vaststel len. Bij de werkzaamheden tot ber ging van de Dinsdag bij Belgrado gezonken veerboot zijn de lijken van 53 opvarenden, gevonden. De autoriteiten konden niets naders meedelen over het totale aantal slachtoffers, dat Dinsdag op 90 werd geschat. Waterman'' vaart door naar Australië - tussen^ ruisntë va«':achi dagen zullen bin nenkort twee schepen met emigran ten naar Nieuw-Zeeland vertrekken, nl. het motorschip „Sibajak", op Vrijdag 26 September en hej stoom schip' „Waterman", op Zaterdag 4 October. Beide schepen zullen de route via Curacao en het Panamakanaal ne mers en in Nieuw-Zeeland alleen dè haven van Wellington aandoen. De „Waterman" zal ook emigranten voor. Australië meenemen en dus van Wellington doorvaren naar Mel bourne. Met de „Sibajak" zullen omstreeks 1000 emigranten worden vervoerd, met de .Waterman" ruim 800. Internationale treinen door sneeuwstormen te Iaat in Milaan MILAAN, De internationale treinen uit Frankrijk en Zwitser land kwamen Woensdag ten gevol ge van zware sneeuwstormen in de Alpen "ruim een uur te laat in Mi laan aan. BOGOTA. Bij gevechten tussen de politie en guerilleros in Muzo, 110 km ten .-Noorden van Bogota, zouden Woensdag 35 man politie gedood zijri. (Van een onzer redacteuren) STRAATSBURG. „Wij nemen heden een werkelijke Éuro- pese macht op ons in het volle bewustzijn van de verantwoor delijkheid, die deze met zich brengt en in de vaste overtuiging, dat zij een onmisbare voorwaarde is voor de geldigheid en doeltreffendheid der Europese gemeenschap." Met deze woor? den opende de Italiaanse senator Boggiaho Pico als oudste lid en daarom tijdelijk voorzitter gisteren in Straatsburg de As semblee van de Kolen en Staal Gemeenschap, het derde orgaan van deze eerste functionele gemeenschap, dat thans zijn werk zaamheden is begonnen. De tijdelijke voorzitter bracht hulde aan de initiatiefnemer der K.S.G., minister Schuman en aan de voorzitter der Hoge Autoriteit, Jean Monnet Dr Adenauer was ijlings uit Luxemburg in Straatsburg gearriveerd, evenals zyn Italiaanse collega, premier De Gaspcri, die beiden de Raad van Ministers vertegenwoordigden. Ai het gesprokene was voor het f USisvit "re:: «n? i'rjsi» r-r.i eerst in vier talen tegelijk te ho- TEXEL Tien mariniers zijn .Woensdagavond gewond enkele ernstig toen de auto, waarmee zü werden vervoerd, over de kop sloeg. Het ongeluk gebeurde bij Den Burg. De chauffeur van de mili taire wagen, die met grote snelheid op weg. was van Oudeschild naar hef amphibie-oefenkamp „De Mok" raakte In eén bocht de macht over zijri. stuur kwijt. De auto vervoer de zeventien mariniers die hadden deelgenomen aan een oefening bij Oudeschild. Geen der gewonden •verkeeii in levensgevaar. Westen vraagt Russen: Verzacht lol van zeven top-nazi's BERLIJN, De Westelijke geal lieerden hebben de 'Russen ge vraagd, het lot van de zevert nog in leven zijnde top-nazi's te verzach ten. De Amerikaanse Hoge Com missaris,. Waiter Donnelly, heeft te genover journalisten verklaard, dat de Westelijke drie de Russen schriftelijk verzocht hebben het le ven voor hen in de: gevangenis te Spandau iets dragelijkerte maken. Voor hun .gevangenschap, zijn ze ven jaar geleden door het gealli eerde tribunaal in Neurenberg zéér strenge regels vastgesteld. Donnelly zei, dat deze regels nu te streng schijnen en 'dat hun ge vangenisleven „iéts menselijker" gemaakt moest worden. ren, namelijk Italiaans, Frans, Duits en Nederlands. Voor onze moedertaal zorgden de gerouti neerde vertalers van het Belgi sche parlement. Aan concrete resultaten is de eerste vergadering overigens niet rijk geweest. Nadat de commissie voor het onderzoek der geloofs brieven haar werk had verricht, werd de vergadering reeds tot Donderdagmorgen verdaagd. Dr. Adenauer was nog niet in de ge legenheid gesteld de resolutie (de voorzitter sprak v'an een protocol) dóór de zes ministers van- Bui tenlandse Zaken in Luxemburg aangenomen, officieel aan de As semblee aan te bieden. Intussen was de inhoud hiervan- wel. onder de leden bekend geworden en deze heeft vóór zover wij konden constateren algemeen grote vol doening gewekt. Het eerste belangrijke besluit, dat van de Assemblee verwacht wórdt, zal dus bestaan in de aan vaarding van het verzoek der mi- ding;.—t«de ...studie.voor eentoe-- komstige Eurqpésé\'.Rplitiélcë ge- mieenschap ter hand te nemen. Vandaag komt echter eerst het reglement yan orde. en de verkie zing van eeii voorzitter aanj de orde. Door het voorlopige secre tariaat van de Assemblee (gére- cruteerd uit de griffiers der na tionale parlementen) isreeds een ontwerp' hiervoor opgesteld, waar over de betreffende commissie van de Assemblee het.op'dit.'Ogenblik nog niet helemaal eens is. De Assemblee vergadert'in hef gebouw van de Raad van Europa, helaas echter fonder de steuir van het ervaren secretariaat dezer or ganisatie. De voorzitter van de Hoge Autoriteit, Jean Monnet, is zo gesteld op de onafhankelijkheid der KSG-organen tegenover de Raad van Europa, dat men niet tot overeenstemming is kunnen komen over het gebruik van zijn technische apparaat. Men heeft'nu een beroep gedaan op de griffiers der. nationale parlementen. Een ietwat dwaze vertoning dat het secretariaatspersoneel van de Raad van Europa nu hier werkeloos rondloopt. Bovendien een nutte loze geldverspilling. (Van onze corresponded.') ROERMOND* Een verschil van mening lussen de kasteelheer ba ron iW. F. dc Weiefts de Wennc uit Baarlo en de gemeente Maasbree over de cigendoms- en pachtrechten van een stuk grond, u-aoro» Mcas- orce het voorjaar is begonnen met het bouwen van een lagere land bouwschool die tot de bovenkant van de ramen der benedenverdie ping is gevorderd begint spectaculaire vormen aan tc nemen. Beide partijen weten in deze kwestie van geen toegeven. TEHERAN. De Perzische Na tionale Vergadering kon Woensdag niet bijeenkomen om de jongste Brits-Amerikaanse voorstellen in zake het oliegeschii te hespreken, daar het vereiste quorum, van 69 leden niet aanwezig was. Mossa deq had Senaat en Kamer bijeen geroepen om de Anglo-Ameri kaanse suggesties te bespreken. Zelf heeft hij deze zoals ge meld reeds mondeling verwor pen. De plaatsvervangende voorzitter zeide, dat Mossadeq op de ver gadering had medegedeeld, dat de regering nog niet besloten had' in welke vorm zij de kwestie aan de „madj lis" zou voorleggen of de „madjlis" verzocht zou worden slechts het regeringsstandpunt ten aanzien van de Br its-Amerikaan se voorstellen te bespreken, of dat verzocht zou worden de tegen voorstellen te ontwerpen. Dr Mossadeq heeft Dinsdag een onderhoud met de Sjah gehad. Hem zou verzocht zijn geen moeite te sparen om een overeenkomst te bereiken. Woensdag had Mos- eén bespreking met Schacht. SUMITRO SPREEKT OPENHARTIGE TAAL: DJAKARTA. De minister van Financiën Samitro heeft vandaag de economische positie van Indo nesië zo ernstig en kritiek ge noemd als deze maar kan zijn. Op een persconferentie zei hij: „Hoe somber het beeld ook is, wij zijn van mening, dat wij de moei lijkheden kunnen overwinnen, vooropgesteld, dat het Indonesi sche volk de krachtsinspanning lé vert, welke nodig is." Zijn persconferentie volgde op een radiorede, waarin Sumitro had gezegd: „Het wordt hoog tijd, dat Arbeiders van de gemeente en die. van de baron zijn afwisselend in touw. De eersten om .de op last van de baron aangebrachte afraste ringen. -en bordjes „Verboden toe gang" op. te ruimen, .arbeiders van de laatste om "déze weer aan. te brengen. Het dreigt een traditie te wordep. Woensdagmorgen verscheen de electro-monteurvan Maasbree ten tonele, gewapend met klimijzers. isolatietangen en rubberhandschoe^ nen om een nieuwe hindernis de draad van- de afrastering was onder stroom 'gezet en er hingen bordjes: „Pas op, schrikdraad!" vakkundig op te ruimen. De pachtovereenkomst,' welke; de baron meent te hebben 'op de grond, is dpor, de pachtkamer in Venlo ontbonden verklaard uit'een oogpunt van algemeen belang. De baron betwist deze beslissing, om dat de grond inmiddels bouwgrond is geworden. Op zijn beurt heeft de Jaaron.de gemeente Maasbree gedagvaard in kort geding wegens schending van pachtrechten, De president van de rechtbank beschikte, dat de baron wèl pacht rechten bezat. Hij bepaalde, dat voor elke dag dat het bouwen van de school voortgang zou vinden. Maasbree een boete van f 500 moest betalen. Van dit vonnis is de ge meente in hoger beroep gegaan. Vandaag wordt wéér een kort ge ding behandeld door de vicé-presi- dent van de Roerrr.ondse rechtbank. Aanleiding hiertoe is een verzoek van de baron om de gemeente tot betaling van de dwangsom te dwingen omdat vorige week de aannemer enkele dager, aan de school heeft gewerkt In opdracht van de gemeente, wij er mee uitscheiden ons te ver meier, in de wolken van illusies en in .de schone, dromen van een veraf paradijs. Wij moeten onze krachtsinspanning verdubbelen en de toestand het hoofd bieden, om dat het leven en de vrijheid van. het land op het spel staan." Hij besloot zijn redevoering met de woorden: „Wij moeten het schier onmogelijkedoen. Zelfs in dien en wanneer wij dit.- hebben gedaan is het mogelijke nog ver verwijderd. Maar wij hemen deze uitdaging op." De minister bevestigde tijdens de persconferentie, dat het begro tingstekort dit jaar wórdt ge raamd op vier milliard roepiahs (ongeveer 400 millioen dollar), SCHIPHOL 'De heer Hussein Fatetni, de Perzische vice-premier, is Woensdagavond op doorreis naar Ztirich in' ons land aangekomen. In een kleine Franse werkplaats worden hele reeksen vreedzame werelden geschapen, zonder dat dacr bijzonder moeilijke proble men voor moeten worden opge lost. Voor het nieuwe schooljaar begon stroomden cte wereldbollen in vele maten ket fabriekje uit. Twee halve kartonnen bollen worden, met gips bepleisterd Daarna wordt de wereldkaart er opgeplakt en met de hand bijge werkt. Tenslotte worden de glo bes opgehangen om te drogen en «adat ze nog een Keer gecontro leerd zijn om na re gaan of alle steden en rivieren op hun plaats liggen, gaan ze de deur. uit. Na zijn rede i« Kassorj (Minneso ta) ping Eisenhower eten op de boerderij van Iienry Snow. Mc- vronu: Snow had kuikentjes klacr- gemaakt, waar Ike best trek in had. Van Do nderdagavond tot Vrijdagavond: Tijdelijk veel bewol king maar op de.mees te plaatsen droog weer. Aanvankelijk; zwakke tot matige,' morgen in de kust provincies tijdelijk vrij krachtige wind, hoofdzakelijk tussen Noord-West en Noord- Oost. Morgén overdag iets kouder dan van daag. 12 Sept, Zon op 6 u 11 m .onder 39 u 2 in: Ma?h op 23 u 24 in onder 16 u 27 m. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Station Weer Wind m/s Gisteren in 24 u. Oslo Zw. bew. N.8 17 C Zw. bew. N. 4 16 a Helsinki Motregen XV. 2 Edinburgh Zw. bew. Windstil 14 Londen Zw. bew N. 2 17 Kopenhagen Regen bul N. 4 15 0.1 Amsterdam Zw. hew. Zürich Regen XV. 1 Locarno Genève 17 s Parijs Regen Bordeaux Zw. bew, N.O.3 1 Nice Zw. bew, N.W. 1 10 Half bew W.Z.W. 2 15 0 Frankfurt Tleve] N.N.O.4 O Miinchen Geh, bew. O.Z.O. 3 14 1 Wonen Geh. bow N.O. 1 Grenoble Zw bew. J6 •1 Innsbruck Geh. bew. Windstil 17 0,5 BERLIJN. Twee Britse officieren, die zich met verlof in Berlijn be vonden, zjjn in de Russische sector van de stad gearresteerd, waarschijn lijk op een moment, dat zü daar bezienswaardigheden bekeken. Drie Britse soldaten, die zich bevonden op de autoweg van Berlijn naar West-Duits- land, die dwars door de Russische zone loopt, zijn verdwenen. Generaal Coleman. de Britse commandant ln Berlijn, heeft by de Sowjet-autoriteiten tegen de arrestatie der officieren geprotesteerd en hun onmiddellijke vrij lating geëist. Vandaag hebben de Russen de Britse officieren uitgeleverd. Russische wachtposten hebben trek naar Bonn uitgesteld. „De Woensdag de gehele dag Britse en alheerden," zo zeide hij, „zijn niet Amerikaanse auto's tegengehouden, van plan" inmenging in de normale die op weg waren naar het Britse werkzaamheden -van patrouilles der controlepunt aan de weg Berlijn— militaire politie te dulden." West-Duitsland. Zij werden gedwon gen langs een omweg via de weste lijke sectoren het controlepunt te be reiken. De enige die ongemoeid van de rechtstreekse route gebruik kon maken was de Amerikaanse Hoge Commissaris Donnelly, die een be zoek van twee dagen aan Berlijn brengt en die de Russische wacht posten rustig lieten passeren. De westelijke geallieerden hebben overwogen of zij in antwoord op de Russische blokkade van geallieerde militaire patrouilles een tegenzet kunnen doen. De Amerikaanse Hoge Commissa ris heeft meegedeeld, dat de Ameri kaanse, Britse en Franse comman dant opdrseht hadden gekregen vlug advies uit té brengen over tegen maatregelen. In afwachting daarvan heeft Donnelly voorlopigzijn ver- CAIRO. De regering van gene raal Naguib is van plan een speciale bank met een kapitaal van vermoe delijk ongeveer 200 millioen pond- sterlïng op te richten voor de finan ciering van de agrarische hervormin gen, waartoe onlangs is besloten. De Wafd partij heeft meegedeeld, dat een commissie is ingesteld, om te bestuderen, hoe de partij gereorgani seerd kan worden, zodat zij voldoet aan de eisen, welke gesteld worden in de nieuwe Egyptische wet op de partijen. Verwacht wordt, dat de commissie binnen drie dagen rapport zal uitbrengen en dat een nieuwe partijleiding zal worden gekozen uit de progressieve leden der partij. Speciale leger- en politie-eenhe- LONDEN Het aantal doden den hebben Donderdag de kantoren dat de vliegramp van Farnborough en woningen van een aantal hoog- hecft gccist, is tot 30 gestegen. In geplaatste Egyptische regeringsfunc- het ziekenhuis te Londen overleed i*tionarissen verzegeld, nadat zij uit- de 25-jarige P. J. Staples uit Co-J gebreide naspeuringen in verband ventry Dmsdag aan de bij het on- mét het Palestijnse wapenschan- geluk opgelopen verwondingen. 1 daal hadden uitgevoerd. WASHINGTON. Amerika, En geland en Frankrijk staan op het punt hun onderhandelingen over een lening van 99 millioen dollar aan Joego-SIavië te besluiten, zo wordt uit gezaghebbende kring te Washington vernomen. Het grootste deel 78 millioen zou door. Amerika uit MSA-gelden verstrekt worden, Engeland zou ongeveer 12.600.000 en Frankrijk 8.400.000 dollar bijdragen. Maarschalk Tito heeft Woensdag te Split (Zuid-Slavië) verklaard, dat Jaego-Slavïë een krachtige vloot zal bouwen, die het land „te gen verrassingsaanvallen vanaf de overzijde van de Adrïatisehe Zee" zal: beschermen. PARIJS. „Het is nutteloos en gevaarlijk achter het IJzeren" Gor dijn verzetsbewegingen in. de vorm van sabotage of ondergrondse actie organiseren. Wij zullen Oost- Europa niet kunnen bevrijden door het afwerpen van wapens vanuit vliegtuigen. Het enige wat wij kun nen doen is trachten het vertrou wen van deze volkeren te behou den door te tonen, dat wij sterk en vereend zijn", aldus generaal Gruenther stafchef van het geal lieerde hoofdkwartier bij Parijs. Gruenther achtte het niet mogelijk, dat landen achter het ..IJzeren Gor dijn" zonder oorlog zouden kunnen worden bevrijd. Eisenhower heeft onlangs in een verkiezingsrede op gewekt tot een kruistocht ter be vrijding van de landen achter het „LJzeren Gordijn". ONBEGREPEN en gewantrouwd in brede lagen vriat de Europese Federatie toch geleidelijk ver der veld. Deze ontwikkeling speelt zich niet af langs rechte hanen en. koninklijke wegen. Zij gaat niet ge paard met gejuich en fanfares. Zij valt vooralsnog buiten de reikwijdte der gedachten en gevoelens van onge- telden, ook al vinden die wei, dat de Europese landen één lijn moeten trek ken jegens Rusland. In het algemeen kan worden gezegd, dat hijna overal het onbehagen over de gang van zaken groter is dan de geestdrift. Ook in de regeringen der Europese landen zijn de weerstanden nog aanzienlijk. Het is alles zo nieuw en vreemd. Want al is het duidelijk, dat de oude begrippen omtrent absolute zelfstandigheid heb ben afgedaan, het overdragen van souvereiniteit aan gemeenschappelijke organen blijft toch een moeilijk punt voor de staatslieden der landen met zo trotse tradities als de Europese. De rechte weg naar een Europese Federatie voert over Straatsburg. Maar juist omdat het de rechte weg is, is de tegenstand zo groot. De rege ringen verzetten zich hardnekkig tegen de pretenties en de wensen van het Slraatsburgse parlement. Zo open lijk en voor hetoog van de ganse wereld afstand doen van een stak van hun macht, dat is wel iets te veel gt'- vraagd. Het spreekt vanzelf, dat dit ontmoedigend werkt op rechtgeaarde federalisten- Er zijri onder hen, die, alleen naar Straatsburg kijkend, kla gen over traagheid en wanbegrip, en de toekomst maar donker inzien. WU zouden hun willen toeroe pen: niet al te somber Want wat de traagheid schijnt te verhinderen, speelt de dwang der noodzaak toch allengs wel klaar. De Hoge Autoriteit van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap is thans in werking. Deze gemeenschap heeft vele aspecten en grote mogelijkheden. Haar oprichting en uitwerking zijn geschied in de sfeer van de zogenaam de functionele samenwerking; dat wil zeggen, dat men het-eens is geworden over ben omschreven complex van internationale 'zakelijke belangen. Za iéts 'staat los van Straatsburg,waar men. politiek voert of het althans pocgt te doen. Jean Monnet, het hoofd van de Hoge Autoriteit heeft dan ook een soort supervisie van de Raad van Europa principieel afgewezeD. Maar men hore zijn motivering: Straatsburg is ia alle geledingen al leen maar raadgevend; en de Hoge Autoriteit heeft de status van een sou- verein land! Anders gezegd: men heeft Straatsburg al achter zich ge laten; men doet-.al wat Straatsburg had willen doen. HET is allemaal wat moeilijk t« volgen; Hoch dit zit er onbe twistbaar in, dat men via do Kolen- én Staalgemeenschap en mis schien de Defensie gemeenschap en wie weet eerlang de Landbouwge- meenschap en de "Vervoersgemeen- schap langs omwegen en door de ach terdeur binnenhaalt, wat men niet door de Straatshurgse voordeur in huis wenst te zien gebracht. Straatsburg vraagt voor alles poli tieke zeggenschap en daartegen rijst van vele kanten verzet Maar de Kolen- en Staalgemeenschap krijgt haar eigen parlement en dit orgaan heeft meteen al opdracht gekregen om met voorstellen voor een Europees ge zagsorgaan met veel ruimer bevoegd heden te komen. Zoiets heeft weinig „functioneels" meer. Het is politiek van hét zuiverste water. En degenen, die zo teleurgesteld waren over da traagheid en onwil, welke de Straats- burgse organen tot machteloosheid doemden, mogen nu hun blikken wel op Luxemburg richten, waar de dwang der noodzaak zich zo hoop gevend doet gelden. WERMS. Het Rijndorpje Eich by Werms dreigt overstroomd te worden door een „geyser", die grote hoeveel heden gas, modder en Water spuft. De „geyser" is in de loop van de dag met een daverende slag ontstaan op een plaats, waar naar petroleum ge boord werd. Men stootte echter op een gaslaag. Door de grote druk wer den hele rotsblokken wel veertig meter de lucht in geslingerd eu kwa men terecht op de omliggende daken van de laaggelegen'huizen. Tot dus ver rijn er geen slachtoffers gevallen. Behalve stukken rots werden grote hoeveelheden modder, water en gas, de lucht ingespoten. Autoriteiten vreesden, dat het gas ontvlammen en het dorpje ln de as leggen zou. Alle open vuren moesten onmiddellijk ge doofd worden en brandweermateriaal werd in allerijl naar 't plaatsje over gebracht. Woensdagavond kwamen deskundigen tot de conclusie, dat het ontsnappende gas het niet zo gemak kelijk ontvlambare bruinkoolgas was. De dorpelingen stonden daarna echter voor een nieuw gevaar. Door de onophoudelijk modder en water spuitende geyser per seconde 30 kubieke meter worden de laagge- legen huizen met overstroming be dreigd. Vele kelders werden reeds ont ruimd. De bewoners staan gereed om ook de benedenverdiepingen te ont ruimen als de stroom vuil water blijft stijgen. Opening Staten-Generaal voor de televisie HILVERSUM. De Nederlandse Televisie-Stichting zal op Dinsdag 16 September, van 1225 tot plm. 13.4D uur, een rechtstreekse televi sie-reportage geven van de opening der Staten-Generaal en het daar mee gepaard gaande ceremonieel. In de avonduren van Prinsjesdag hoopt de N.T.S. van 20.15 tot plm. 21.45 uur een herhaling te geven van deze reportage.- :i'

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1