Levensstandaard is dit jaar gedaald in West-Europa HET ROTTERDAMSCH PAROL Was brand in dnbbel woonhuis opzet? Oranjeteam met Abe, doch zonder Alberts en Mommers Depressie geen reactie op voorbije kooprace Amerikanen betalen Russen in Berlijn met gelijke munt EGA RAPPORTEERT AAN VN IS'ieuwe krachtbron voor iatoomenergie Twee millioen man in Europa onder -de wapenen Mr Sticker officieel in Londen benoemd .Komt laboratorium voor kernphysica in Arnhem? „LEDEN MILITAIRE MISSIE TERUG!" Duitse expediteurs hebben genoeg van politiek „spel" Eén verdachte bekent brandstichting; een tweede verdachte blijft ontkennen Voormalige Duitse generaals bij NATO-oefeniiïg Suikerbietenoogst dit jaar groot Amerikaanse vakverbonden steunen Democraten Stevenson is vrijwel zeker van steun van AFL Militaire arts zag ernst van ziektegeval niet ..Bedrust", luidde advies; maar soldaat stierf aan hersenvliesontsteking Nationaliteit van Westerling wordt onderzocht Vrouw gestorven aan paddestoelen vergiftiging Opnieuw luehtraids langs grens van Mandsjoerije Auto grijpt motor; twee doden Aanhoudend droog tl 12e Jaargang, no. 217 Bed. en Adm. Lange Haven Hl, Schiedam Tel. 69300 - Abonn.prtjs: per week ƒ0.47 per kwartaal ƒ6,05, losse nummers ƒ0.10 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Maandag 15 September 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier; Amsterdamsche Bank te Rotterdam Directeur: B. de Vries Hoofdredacteur: S3, van der Schaaf NEW YORK. In Nederland, Groot-Brittannië, Frank rijk, Duitsland, Scandinavië, België en Zwitserland is dit jaar minder geld uitgegeven aan eten, drinken, roken, kleding, huis houdelijke artikelen, reizen en vermaak dan in 1951, constateert een rapport van de Économische Commissie der Verenigde Na ties voor Europa (E.C.A.). De werkloosheid, hoewel in vrijwel al deze landen laag in verhouding met die tijdens de voor-oor- logse crisisjaren, is enigszins toegenomen. De Nederlandse productie was in het eerste kwartaal van dit jaar zeven pet lager dan in hetzelfde kwartaal van 1951. iilili!fill!l9l!SllSUII09ll!:eiSilllll!IISI!!lill!lll!!131lli!9:III!!lli!!l9i!i!! Opzienbarende vinding: NEW YORK. Een groep Ame rikaanse natuurkundigen heeft een ontdekking gedaan, die „de opzien barendste sinds de ontdekking van de splitsing van uranium" is. Zij hebben een nieuw principe ontdekt dat het bouwen van een accelerator, die een energie van honderd mil liard electron-volt kan bereiken, mogelijk maakt. Als de nieuwe ac celerator gebouwd wordt zal de mens voor het eerst in staat zijn protonen en neutronen en-ook elec- tronen en mesonen, de voornaamste bouwstoffen van het stoffelijk uni versum, op grote schaal te schep pen. Deze feiten, gepubliceerd in de „New York Times,, werden door de directeur van het natuurkundig la boratorium Bxookhaven op Long Island, dr L. J. Hawortb, bevestigd. Dr Haworth legde er echter de na druk op dat men op het ogenblik niet overweegt een dergelijke ac- celarator te bouwen. WASHINGTON. De Europese bondgenoten van Amerika hebben op het ogenblik meer dan 2 mil lioen man onder de wapenen, zo wordt in een rapport van het Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken medegedeeld. Het rapport, dat is opgesteld naar aan leiding van vragen, die zijn ge steld door leden van het Congres, zegt verder, dat de Sowjet-Unie vier miidoen, man onder de wa- penen heeft, waaronder 15 front- divisies waarvan er 100 in de Oost-Europese landen zijn ver spreid. In het eerste kwartaal van 1952 zijn, volgent het rapport, in vrijwel alle takken van de detailhandel de omzetten teruggelopen; er is in som mige branches werkelijk een depres sie. De E.CA. meent, dat dit niet lan ger kan worden gezien als een reac tie op de voorbije kooprace. „De productie is in ajn geheel ge stagneerd of gedaald. De opleving in de industrieën, welke voor defensie- programma's werken, is nog steeds onvoldoende om het verlies in de productie van duurzame ver- bruiksgoederen goed te maken." Als de enige twee lichtstraaltjes noemt het rapport: de stijging van de steen koolproductie en het klaarblijkelijke einde van het tekort aan. staal. De depressie doet zich het ergst voelen in de textielindustrie, maar heeft zich uitgebreid tot zelfs de ver koop van artikelen als televisietoe stellen, waarnaar in Groot-Brittan nië een* zeer grote vraag bestond. Prijzenswaardig initiatief Verkeerscursus voor bromfietsers DEINT. De Vereniging voor Veilig Verkeer, afdeling Delft, heeft een cursus voor bromfietsers in het leven geroepen welk thans, in de Veilig Verkeersweek, is gestart, Ei- hebben zich ruim vijftig personen aangemeld. Het rapport schrijft de stijging met 20 pet van de industriële productie in de landen achter „het ijzeren, gor dijn" toe aan een bewuste verlaging van de levensstandaard. De stijging is, volgens het rapport, echter niet groot genoeg om het chronische te kort daar aan alle industriële goe deren weg te nemen. Mr D U. Stikker is bij Konlnklijk Besluit van 13 September benoemd tot Harer Majesteits buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur bfj het hof van Sint James te Londen. Bouwkosten zijn ongeveer tachtig millioen gulden DEN HAAG. Nederland zal trachten het grote Europese labora torium voor kemphysisch onderzoek, waarvan tien Europese landen de kosten ongeveer 80 millioen gul den zullen dragen, in Arnhem te doen bouwen. Er is daar een terrein van ongeveer dertig ha. beschik baar. In het voorjaar besloten Frankrijk, Zwitserland, Joego-Slavië, Wesi- Duitsiand, Italië, Eelgie, Dene marken, Zweden, Noorwegen en Nederland tot het bouwen van dit laboratorium. Vier lauden, hebben aangeboden het huisvesting te bieden; Zwitserland, Frankryk, Denemarken en ons land. In zijn vergaderingen van 4 en 6 Oc tober, in Amsterdam, zal de Europese Raad voor het Kernphysisch Onder zoek een beslissing nemen over de plaats van vestiging: ASMARA. Haile Selassie van Ethiopië heeft zijn schoonzoon Bit- woded Andargatsjef Mesai, benopmd tot zijn vertegenwoordiger in Eri trea, BERLIJNHet Amerikaanse leger heeft Zondag de terugroeping van drie leden van de Russische militaire missie te Frankfort geëist. Het leger deelde mede, dat hei besluit „voortvloeit uit een Sow jet-verzoek om drie leden van de Amerikaanse militaire missie in Potsdam terug te roepen we gens een beweerde schending in Augustus van de beperkende bepaling voor een bepaald gebied". De Amerikaanse militairen werden ten Noorden van Berlijn door Russische militaire politie gearresteerd. Zij zijn later weer vrygelaten, echter onder voorwaarde, dat zy door de Amerikanen zouden worden teruggeroepen. Amerikanen hebben de terugroe ping van drie Russen gelijke,, rang gevraagd. Vrijdag protesteerde generaal- majoor Troessof, waarnemend Sow- jet-Russisch stafchef, bij het Ame rikaanse legerhoofdkwartier tegen „de onwettige" blokkade van het gebouw der Sowj et-missie te Frankfort door Amerikaanse mili taire politie". Troessof eiste, dat „onwettig in beslag genomen docu menten, toebehorende aan drie leden der missie"» zouden wordea terug gegeven. J— Dit politieke „spel" van de beide bezetters werkt de gerustheid van I de Duitse burgers niet in de hand. Zo hebben alle zeshonderd West- Berlijnse ondernemingen voor het goederenvervoer besloten om voor lopig geen risico's meer te nemen. Door de steeds wisselende „bepa- lingen", die de Russen, stellen aan i het interzonale vervoer, waarbij Duitse vrachtauto's soms urenlang bij controleposten moeten wachten, lijden de West-Duitse ondernemers I ernstige schade. Deze ondernemers besloten om met ingang van Dins» dagnacht geen vrachten van of naar Berlijn in het interzonale verkeer meer aan te nemen. Het Amerikaanse leger deelt over de beweerde schending van een Russisch gebied mede, dat „na een nauwkeurig onderzoek van de op perbevelhebber bleek, dat de Rus sische beschuldiging ongegrond was." De drie Amerikanen, die in de Sow jet-zone werden gearres teerd waren een luitenant-kolonel, een kapitein ei^ een soldaat. De (Van onze correspondent) WINSCHOTEN. Op 30 Augustus j.l. brandde onder zeer verdachte om standigheden te Vriescheloo een dubbele arbeiderswoning tot de grond toe af. Van de inboedel van twee families kon niets worden gered. De Rijks politie stelde onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in en bad op 2 Sep tember reeds zoveel bewijsmateriaal verzameld, dat de 3I-jarige G, L„ één van de bewoners, en de eigenaar van de woning KJB., beiden te Vriescheloo, werden gearresteerd. Na aanvankelijk ontkennen, gaf L. tenslotte toe de woning in sa menwerking met B. in brand te heb- hen gestoken: De eerste poging hier toe, geschiedde op 2» Augustus, toen het gezin Schut, dat met een kostganger het andere gedeelte van de woning bewoonde voor een drie daagse conferentie naar Amsterdam ging. Een krantenbezorger kwam B. echter storen. Op 30 Aug. bleek de kust echter veiliger. E. bracht zijn vrouw en kin deren. naar zijn schoonouders en trok toen met B. in de woning. Ze namen een grote hoeveelheid ben zine mee en overgoten hiermede de kledingstukken, meubels en vloeren van beide woongedeelten: Teen ze echter een kaars, die het overige werk moest doen, wilden aansteken, ontstond er door de benzinedamp een explosie, waardoor de woning Wervelstorm richt grote verwoesting aan onder „atoombommenwerpers" WASHINGTON. Een wervel storm heeft op 1 September 106 B-36 „atoombommenwerpers" beschadigd op het vliegveld Carswell in Texas. Eén toestel werd totaal vernield. De gehele schade aan vliegtuigen en in stallaties wordt geschat op 48 mil lioen dollar. Reuter tekent hierbij aan, dat dft de eerste aanwijzing is, dat de V.S. de beschikking hebben over meer dan 100 van genoemde vliegtuigen, die atoombommen dui zenden kilometers ver kunnen ver voeren. spoedig in lichte laaie stond. Beide mannen liepen bij hun vlucht brand, wonden op. Het huis was voor f 12000 verzekerd; de inboedel van L. voor f 6300.—. Beide mannen waarvan B. nog steeds ontkent, zijn te Groningen ingesloten. Indonesië wil weer over Unie en Vest-Guinea onderhandelen DJAKARTA. Monunutu, de Indonesische minister van Voor lichting, heeft verklaard, dat zijn regering de onderhandelingen met Nederland over de opheffing van de Unie en dc kwestie-Irian wil hervatten. „Ik ben ervan over tuigd, dat ook de Nederlandse re gering hiertoe bereid is," zo zei hij, Masjumi wil olievelden aan BPM teruggeven DJAKARTA. Een der leiders van de „Masjumi", mr Jusuf Wibiso- no, heeft in een onderhoud met het Chinese dagblad „Keng Fo" gezegd, dat zijn partij in principe accoord gaat met het teruggeven van de olie velden in Noord-Sunjatra aan de B.P.M. Het standpunt van de „Mas jumi" berust op het feit. dat de con cessie, die voor deze velden Inder tijd aan de BPM is verleend, h..i, nog geldig is, hetgeen in een rechtsstaat als Indonesië dient te worden geres pecteerd, AM STERDAM. Een interessant initiatief, een interessant resultaat aldus zou. volgens ome televisie medewerker in samenvatting het oordeel kunnen luiden over de Con certgebouw reportage, die de tele visie groep der Avro Zaterdagavond uitzond. Interessant initiatiefomda! de concertmuziek weinig visuele mo- gelijkheden oplevert. Interessant re sultaat, omdat de uitzending het pro bleem is de teleuisie als schakel tussen concertmuziek maken en ca n- certmuziek genieten van enigerlei tvaarde? uit een zeer bepaalde ge zichtshoek practische omlijsting gaf Laten wij direct zeggen, dat deze directe verbinding met het Concert gebouw technisch behoorlijke resul taten opleverde. Er werd bfj de beel den door een onzichtbare commen tator, met voortreffelijke stem en stylaringeen inleidend commentaar gesproken, Het geluidsbeeld, klonk fraai en natuurlijk. Maar uit een oogpunt van muziek genieten kun nen wij niet met de hand op het hart verklaren, dat de beelden van het .spelende orkest en van de solist in Tsjalkovski's pianoconcert, Byron James, ons luistergenot ook maai iets hebben vergroot. Details van het concerteren kwamen de kijker dich terbij dan hij ooit in de concertzaal zelf met syn ogen kan komen. Is dal winst voor het luisveren? Is het ran enig belang voor het ïn de muziek opgaan? Wy geloven zelfs, dat het, zoals het hier gedaan wera (en hoe zou het anders kvnven zonder dat de apparaten der teleuisie het publiek in de znal en de spelenden aflei den?), vdor de luisteraar moeilijker wordt zich op de muziek te con centreren. SENNELAGER, De voormalige Duitse generaals Speidel en Heusin- ger zullen evenals de kolonel GraJ von Kieismannseck de NATO-legm. oefen,ng „Hold Fast", die van 15 tot 23 September in West-Duitsland wordt gehouden bijwonen als offi ciële vertegenwoordigers van de West-Duitse bondsrepubliek. Ge noemde voormalige generale-staf- officieren adviseren by de oprich ting van een nieuw Duits leger en hebben ook deelgenomen aan de on derhandelingen voor het Europese leger. Zowel generaal Heusinger a«s generaal Speidel gold als een anti nazi. Beide officieren werden na de aanslag op Hitler in 1944 enige tijd in arrest gehouden. Russische gevechtswagen reed „bij vergissing" in Amerikaanse sector BERLIJN. Een Russische ge vechtswagen uitgerust met twee zware machinegeweren is Zaterdag middag „bij vergissing" de Ameri kaanse sector binnengereden. De wa gen werd door de grenspolitie naar de grens teruggeleid na door de Duitse politie tot staan te zijn ge bracht. Het incident trok een belangstel lende menigte van ongeveer 1000 personen, die de Russen uitjouwden en schreeuwden: „Ivan ga naar huis." Zes Russische soldaten op de ge vechtswagen begonnen toen met hun tommyguris te zwaaien en de politie moest geweld gebruiken om de woe dende menigte er van te weerhouden te gaan vechten. Voor circa dertigduizend gulden waarde boute gistermiddag op het circulatieplein Roe bussen- straat's-GTaue«dtjkujalmet een harde klap op elkaar namelijk een kostbare Butcfc en een met minder kostbare De Sota. De bestuurder van de Buicfc, een Belg, gaf aan een Hollandse collega, die van rechts kwam geen voorrang. Beide bestuur ders trachtten door vol gas te geven een aanrijding te voor komen doch het lukte niet en de botsing was zo hevig, dat de beide gestroomlijnde en glimmende neuzen van de wa gens compleet gekraakt werden. Gelukkig werd niemand getoond. De auto's zijn door takelwagens weggesleept. (Van onze correspondent) DEN BOSCH Eind September begint de bietencampagne weer; begin October gaan de snijmolens van de suikerfabrieken draaien. Op „De Dinteloord", die een dag capaciteit heeft wan millioen kg, zullen ongeveer I20O arbeiders en op de verenigde coöperatieve fabrieken in Roosendaal en Zeven bergen, dagcapaciteit elk 2% mil lioen kg, ongeveer 600 arbeiders werk vinden. Bij het verladen enz. ïullen dan nog 2000 arbeiders hizn broodwinning, hebberf. - Het Nederlandse en Deense voetbalelftal voor de wedstrijd op Zondag a.s. te Kopenhagen zijn als volgt samengesteld: NEDERLAND: Doel: Kraak (Stormvogels); Achter: Odenthal (Haarlem) en Boskamp (Ajax);- Midden: Wiertz (DWS), Ter louw (Sparta) en Biesorouck (RCH); Voor: Van der Kuil (VSV), Lenstra (Heerenveen), Van Roessel (Willem 2), Bennaers (DOSKO) en Clavan (ADO). Reserves: Landman (Sparta). Te- bak (Eindhoven), Hendriks (Vites se) ea Van Melis (Eindhoven). DENEMARKEN: Doek Joergen Johansen (KB); Achter: Per Knuüsen (Aarbus) en Svenb Nielsen-(B^ 93) aanvoerder. WASHINGTON De voorzitter van het grote Amerikaanse vak verbond AFL, heeft voorspeld, dat het verbond zal beloven de Demo cratische candldaat voor het pre sidentschap, Stevenson, te steunen. De afgevaardigden zullen officieel hun beslissing nemen, na beide candidaten te hebben gehoord. Stevenson spreekt de AFL-afge vaar dig den vandaag toe. Eisen hower Woensdag. De uitslag staat reeds vrijwel vast. Dit zou de eerste keer zijn, dat de AFL waarbij ruim acht millioen arbeiders zijn aangesloten, officieel stelling neemt in de verkiezings strijd. Het dagelijks bestuur van de AFL heeft in een Zondagavond ge publiceerd rapport onder meer ver klaard dat de Taft-Hartley-wet op de beslechting van arbeidsgeschil len een „trieste fout" is. Voorts wordt critiek geoefend op het re- geringstoezicht op lonen en prijzen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De inspecteur van de geneeskundige dienst der Kon. Landmacht heeft een onderzoek gelast naar de oorzaak van bet overlijden van de negentien-jarige dienstplichtige Gerrit G. van Her Kolk uit Sant poort» die Vrijdag 5 September in het Si- Elisabeth-gasthuis te Haarlem aan hersenvliesontsteking is overleden. Hoewel hy in dienst diverse klachten had, is de ernst van zyn ziektegeval blijkbaar niet tot de militaire dokter doorgedrongen. Soldaat Van der Kolk was gele- i zijn ^kamergenoten of het np£ niet licht gerd in de Mospoortkazeme te Leiden en hij heeft zich op 25 Aug bij de militaire dokter gemeld klachten over een steenpuist over zyn voeten. De arts schreef hem een dag bedrust voor en ge lastte hem 27 Augustus weer op het ziekenrapport te verschonen Hij kwam toen niet en werd daar voor gestraft met vier dagen licht arrest. Dit betekent, dat hij de kazerne niet mocht verlaten. Op 58 Augustus kwam hü weer op ziekenrapport, deelde mee. dat hy niet zoveel last van zijn steenpuist had. waarop de militaire art® zei, dat hy dan normaal dienst kon doen Op de avond van die dag werd hy weer onrustig zodat de dokter de volgende morgen weer een dag bedrust voorschreef. Op bet ziekenrapport van 30 Augustus deelde hij de doxter mede, dat het wel weer ging. .-Ik heb alleen een beetje last van hoofdpijn." zei hij. waarop de dokter hem mededeelde dat als hij daar Maandag nóg last van had. hij weer op het ziekenrapport moest komen. In dc loop van Zaterlagavond werd zijn toestand slechter, HÜ vroeg aan werd en zei, dat hu naar' huis wide Zyn kameraden zouden toen gezegd rv j u hebben ..Drink een beetje en ga maar by de militaire dokter gemeld wel slapenNiemand schijnt op hei idee te zijn gekomen, op dat moment eer dokter te waarschuwen De volgende morgen bleek v d Kolk bij de reveille, ongezien te zijn verdwenen Zondags is hy ernstig ziek by ,rijn ouders m Santpoort aan gekomen, waarop de gewaarschuw de huisarts hem direct io het St. EHsabeths-gasthuis liet opnemen. Daar is hij op 5 September over leden. Tn een onderhoud met verslagge vers heeft voorzitter Green te ken nen gegeven dat de 752 afgevaar digden hun keuze in sterke mate zo niet geheel zullen laten bepalen door het standpunt dat Eisenhower en Stevenson (en hun partijen) innemen ta.v. de Taft- Hartley-arbeidswet. Het is bekend dat de Democrati sche party en haar candidaat Ste venson deze wet willen opheffen, terwijl de Republikeinen, met in begrip van Eisenhower, haar wil len handhaven. Het andere grote Amerikaanse vakverbond, de CIO, heeft reeds officieel steun toegezegd aan Ste venson. DEN HAAG. Op 30 September zal de Hoge Raad in raadkamer zich bezighouden met de nationaliteit van ex-kaprtein Westerling. Komt het vast te staan, dat Westerling de Ne derlandse nationaliteit bezit, dan zal aan het verzoek van de Indonesische regering tot uitlevering niet kunnen worden voldaan. Blijkt echter, dat Westerling géén Nederlander is» dan zal de Vreemdelingenwet op hem toegepast kunnen worden. De behandeling van deze zaak zal niet in het openbaar plaats hebben Dit soort aangelegenheden vallen buiten de gewone rechtspraak we gens het uitgesproken persoonlijk karakter, dat ze dragen. HILVERSUM. Mevr. Popering, uit de Moerbeilaan. at vorige week met haar man paddestoelen, die zij zelf had gezocht Na de maaltijd deden zich spoedig vergiftigingsver schijnselen voor. De heer P. heeft deze doorstaan, de toestand van ajn echtgenote verergerde echter zo, dat zij Vrijdag naar het Diaeonessenzie- kenhuis moest worden gebracht. Daar is zij Zaterdagmorgen overle den. Madden: Erik Terkildsen (Esbjerg), Cresten Broegger (AB> en Ralf Ginsburg (HIK). Voor: Soeren Andersen (Esbjerg), Poul Erik Petersen (Koege), Jens P. Hansen (Esbjerg), Kurt Nielsen (Skovshoved) en Kaj Nielsen (Skovshoved). Reserves: Per Henriksen (Frem), Erik Koebben (KB), Poul Andersen (B 93). Joergen Olesen (Aarfaus). Carl Holm (B 19C3) en Holger See- bach <AB). Het Nederlandse team, dat Zater dag per vliegtuig vertrekt, zal door een klein „elftal" van officials wor den begeleid. Dit zijn de bestuursle den dxs W. Reyseger, J, H. van den Bosch, secretaris L. Brunt, de vooTzit- ter van de keuzecommissie A. W. Verlegh, het lid van de technische commissie J. T. H. Mulder en bonds coach J. van der Leek. Vergelijken we de Nederlandse ploeg met die voor Helsinki, dan blijkt dat de acbterspeler Alberts ge heel van het tapijt is verdwenen. Hij schijnt op het ogenblik uit vorm te zijn, zodat hij zelfs niet "bij de reser ves staat opgesteld- De Ajaxied Bos kamp neemt zijn plaats in en de nieu weling Tebak is reserve. Voorts is, zoals na zijn oproep voor de cen trale training te verwachten was, Abe Lenstra in het elftal teruggekeerd, hetgeen tallozen met genoegen zullen vernemen. Mommers van Willem H heeft plaats voor de Fries moeten maken. Verder zijn er geen wijzi gingen aangebracht en dit lag ook wel voor de hand nu we nog aan het begin van het seizoen staan en er zelfs geen oefenwedstrijd is gespeeld. TOKIO. Vliegtuigen van Ame rikaanse vliegdekschepen hebben Zondag opnieuw zware aanvallen uitgevoerd langs de Mandsjoeryse grens, waarbij opslagplaatsen en bruggen werden gebombardeerd en met boord wapens beschoten. Vliegtuigen van een Brits vlieg- dekschip vielen het gebied nabij de haven Tsjmnampo aan, waarbij brug gen en gebouwen werden bescha digd. Superforten van bases in Okinawa lieten Zondagavond 100 ton bommen vallen op een grote munitieapslag- plaats van de Noordelijken te Sopo, 20 km ten N.O. van de Noordkore- aar.se hoofdstad Pjongjang. (Van onze correspondent) OMMEN. Zondagavond heeft zich te Kloosterhaar hij Ommen een ernstig verkeersongeval voorgedaan, waarbij de heer J. Middag uit Beer- serveld en de heer H. J. Tempelman mt Kloosterhaar om het leven zyn gekomen Op een motor reed het tweetal op een in volle vaart uit de richting Langeveen komende perso nenauto, bestuurd door de heer P. uit De Krïm. De auto sleurde de motorrijders twintig meter mee. De heer M. werd op slag gedood. De heer T. overleed Maandagmorgen in het ziekenhuis te Almelo. Vliegtuig stortte op vrachtauto: 10 doden ISTANBOEL. Tien werklieden vonden de dood en zes werden ge wond toen Vrijdag te Eskisehir een eenmotorig vliegtuig een vrachtauto trof, die arbeiders naar hun werk bracht. Het toestel, dat motorstoring had, probeerde een noodlanding te maken, De piloot werd gewond. Lagere margarineprijs in België BRUSSEL Het Kabinet van de Belgische ministerpresident heeft aangekondigd dat de prijs van mar garine van 15 September af. met ongeveer 21% verlaagd zal worden. De verlaging is mogelyk door de aanhoudende daling van de prijzen van oliën, in het bijzonder van palmolie. Van Maandagavond tot Dinsdagavond: Droog weer meten- xele overdrijvende wolkenvelden. Zwak ke tot matige wind tussen Noord en Oost. Weinig verandering in temperatuur. 16 Sept kon op I u 16 ra onder 16 u S3 m Maan op 2 u SB m en- der 17 u 54 m. BET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Station weet Wtnon Edinburgh Londen Amsterdam Zurich Locarno Genève Parys Bordeaux Nice Berlün Frankfurt München Wenen Luxemburg Grenoble Innsbruck 2w. bew. Regenbui Zw. bew. Regen Onbew. Zw. bew. Zw bew. Mist Onbcw. Onbew. Onbew. Half bew Zw. bew. Half bew. Zw. bew. Geh. bew. N O. 1 N.N.O.4 ON.0.2 O 1 Windstil Windstil N.N O, 3 2W.2 N.N W 4 ON.0.2 N.N 0.4 Windstil Windstil N.Q.8 Windstil Windstil

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1