Sportbijlage De Schiedammer EN TOCH. Offensief van zwakkeren WEL SPANNEND-NIETFRAAI Hermes en Noad eindigen gelijk (1-1) Traag XERXES verliest van fris ADO (1-2) 't Zuiden, Deetos enSpangen hebben goede start in nieuwe omgeving In M.V.V. zat voor Sparta verlies Tweede Zondag (Excelsior—Willem II 3-3) Jan Everse scoort het enige Rotterdamse doelpunt SVV combineert goed, maar schiet slecht ^Foto vae:-^ Jacq. Heyster UIT DE DERDE KLASSE Overmaas start slecht Feijenoord ging rustig naar volle winst J Maandag 15 September 1952 Schiedammers verzuimen winst Oeff, wat schoot Excelsior hard f HONKBAL Sparta 2 promoveert Goed seizoen voor R'darn Emma wint met 2-0 De Musschen wint weer Eindhoven geslagen START (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM. Zou Feijenoord Toor goed het gordijn van de som- herheid hebben weggetrokken? De vraag wordt wat vroeg gesteld. Waarom niet? De overwinning op Eindhoven geeft daartoe toch wel aanleiding. In ieder geval schittert hjj als de enige en eerste overwin ning van de Rotterdamse eerste klas- sers op.de uitslagenlijst. De overige resultaten met uit zondering het gelijke spel van ben jamin Excelsior tegen Willem IT-— zijn nogal triest. Sparta, Xerxes en SVV verloren. MW, ADO en Emma bleken te sterk, terwijl het 11 re sultaat van Hermes tegen het vrij zwakke NO AD geen reden tot gillen geeft. De overwinning van Feijen- noord behoort bovendien tot de ver rassing van deze Zondag, mogelijk is de prestatie van DOS (het klopte RCH op eigen grond) even groot. Overigens is wel gebleken dat de minder sterk geachte clubs in het offensief zijn gegaan, waardoor in afdeling C en D de leiding in zeer vreemde handen is overgegaan. In A is de toestand vrij normaal. EDO heeft hier de kop met een punt voor sprong. In B valt het uitstekende debuut op van Stormvogels. De IJ.nuidenaren klopten PWS met lielst 30. Heerenveen kon, ondanks de terugkerende vorm van Abe, nog nir t winnen. Integendeel, de 4—0 ne derlaag op eigen terrein tegen En schede is beslist zwaar te noejnen Afdeling C heeft ook aan de ver rassingen mee willen doen. Die pret was weggelegd voor HBS dat BW sloeg. Een knappe prestatie. Braban- +ia gaat bier aan de kop. In Roosen daal en Tiel is het feest, daar kunt u van opaan. RBC heeft zowaar de leiding genomen in afdeling D door een 31 overwinning in de uitwed strijd tegen Maurits Zou RBC kam pioensplannen hebben? Nee, dat ze ker niet, maar het wil niet tot de onderste twee behoren. Dat is ook het geval met TEC, dat de favoriet PSV met 32 sloeg. Misschien was dit wel de verrassing van de dag. DHC deelt mee in de vreugde van de minder sterkeren. Het bereikte volle winst tegen Limburgia. Even lichtte Miedema zijn rech terbeen op. De bal vloog hard in de hoek. Doelman Botermans kon hem niet stoppen. Het was de der de gelijkmaker. De stand was toen 33. Zo bleef-ie. ■Jv f V. "V 5+ w ROTTERDAM, Zondagmiddag. Slechts een keer heeft de lin kervleugelman van Excelsior, Piet Miedema, de bal goed op zijn rechter (hoe bestaat het) wreef gekregen. Sloom haalde hij uit. Een bonk van een schot volgde. Oeff, wat was dat hard. Doelman Botermans trachtte het lichaam nog omhoog te brengen Te laat. Het net bolde reeds. Weer was een voorsprong van Willem II ie niet gedaan. Voor goed. Dat was duidelijk. Warm enthousiasme joeg Excelsior in het offensief. Plots deugde de Tilburgse com valsdrift van de jonge eerste klassor. Willem II vond geen an der wapen. Excelsior wist dat. Beter: het voelde dat. Vooral Bak. Hij stapte af van zijn korte pas ses en maakte ze lang, meestal naar de vleugellieden. Er was echter één groot gebrek. Excel sior miste tempo. Dat gemis werd nog erger omdat de middenlinie te veel teruggetrokken speelde. Het terugbrengen van een afge slagen aanval kostte de binneo- spelers te veel energie. Steeds weer kon Willem II in het cen trum gevaarlijke aanvallen opbou- binatie voordien soms ragfijn wen. Die Tilburgers voerden aan- niet meer. De cadans was ge broken. Miedema gaf met zijn treffer gehoor aan de smeekbede van de tribune. Het contact even door een derde doelpunt van Van Roessel na de snelle 2-2 verbroken werd opnieuw in nig. Zwierig gleden de Wouden- steijners over de wollige gras mat. Goed gerichte schoten van Van Kilsdonk, Braams en Bak kwamen op Botermans af vol ge vaar. Schouten groeide tot tech nicus van groot formaat. Dörr vormde een aparte, onneembare vesting. Soms glinsterde nog een scherfje porcelein, door Van Roessel en Becx. Glijdende licha men van Lagerwaard en Verboom waren voldoende om de glans daarvan te laten verbleken. Rap pe combinaties van Schouten en Bak bezorgden Van Loon grijze haren. Wagener kon Miedema plotseling in vorm. niet m°er houden. Het geweld op de Wil lem II veste werd bar. Niet bar genoeg. Dat bleek, toen Willem II dromerig de kleedkamers opzocht. Het keek even naar die kant van Woudensteijn, waar vet te wilaen ijdel met hun weelde rige pruiken in de najaarszon, voor een natuurlijke afrastering zorgen. Fel staken daar zes rode kegels tegen het warme groen af. Ze waren geliikelijk verdeeld on der de woordjes voor en tegen. Trots ging Excelsior 1 langs die kegels. Trots omdat het een ge lijk spel tegen Willem II had be reikt. En toch En toch hadden die kegels een overwinning voor Excelsior aan kunnen geven. Bijna de gehele wedstrijd zat de winst erin. Wil lem II vertrouwde iets te veel oo zijn techniek. Die techniek ver schrompelde onder de felle aan vankelijk door de sluitende com binaties een hoog tempo. Het eerste doelpunt was daar een voorbeeld van. Het tweede rrou- wens niet minder. Bak speelde te kalm terug op zijn doelman. Van Roessel startte snel. Hij verraste Van Schijndel met zijn schuiver. Met een 21 achferstand ging Excelsior theedrinken. (Van Kils donk maakte met een erg hard schot 11). In die tweede helft kwamen de ver diensten van Ex- - celsior duidelijker naar voren. Hpt startte vinnig. De Willem II defensie tastte mis op een Bakv. Kilsdonk- combinatie. Braams kwam in vrije schietpositie. Hij maakte daar gebruik van. Nog vond Wil lem II de kracht om terug te ko men. Via Van Roessel. Een ju weel die kopstoot waarmede hij het derde doelpunt achter zijn naam liet schrijven. Wil lem II leidde dus weer, maar Ex celsior had meer kansen gehad. Die Tilburgse vreugde duurde slechts en kele minuten. Ex celsior wilde zich niet verloren ge ven. Miedema haalde, uit op oen voorzet van Braams. 33. Zo bleef 't. En toch... (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zondag. - Meer span nend dan fraai was het treffen tassen Hermes-DVS en NOAD en het 11 resultaat zal door een ieder wel als de juiste afspiegeling worden ge accepteerd. Het had wellicht een zege voor de blauw-witten kunnen opleveren als niet kort voor 't einde de staander een felle kogel van Lex Janse de weg versperd had. Doch ondanks die tegenslag had Hermes- DVS deze ontmoeting met winst kun nen afsluiten. Beter gezegd: moeten beëindigen. Op de meest koelbloe dige manieren werden legio kansen de nek omgedraaid. En dit, terwijl êu Cock van der Tuyn èn Manus Stolk weer van de partij waren. Het wilde in de, nu weer complete, Schiedamse voorhoede met lukken. Men begreep elkaar verkeerd, met het gevolg, dat de toeschouwers er helemaal niets meer van snapten, waarom die bal nu juist aan de tegenpartij werd afgeleverd, terwijl een eigen-speler volkomen vrij stond. Er zat figuurlijk en letterlijk geen schot in de ploeg. Behoudens het laatste kwartier. Toen kwam er door de switches van de buitenspelers Joop en Jacques Heyster een beetje vaart en een vleugje verrassing in de Schiedamse aanval. Maar ook in dit slot-o£fensie£ vonden vele sco- nngsrijpe kansen een vroegtijdig graf. In het begin telde NOAD wel mee, doch na een dik kwartier nam Her mes resoluut de touwtjes in handen en stelde de Tilburgse verdedigers er van in kennis, dat zij deze strijd beslist niet onbeloond wensten te stoppen. Maar het bleef bij deze kennisgeving, want daden werden er met verricht. Of het zouden de ferme schoten van Jacques Heyster moeten zijn, die overigens doelman Huysman met warm of koud maakten. Koud werd wel alles wat Schiedam was, toen in de 17e minuut doelman Van Diest te veel met show dan efficient te werk ging. Hij greep mis naar een bal van verre door de Til burgse linksbinnen Walhout ingezon den en deze blunder kostte Hermes een 01 achterstand. Maar direct hierop was iedereen weer warm, want een minuut later had Cock v. d. Tuyn met een link omhaaltje de tegenslag genivelleerd. Hermes rook winst en kapselde de NOAD-verdedi- gers nog wat dichter in, hetgeen zij niet zonder meer namen met als ge volg een regen van vrije trappen voor Hermes. Er lung een doelpunt in de lucht en toen Cock van der Tuyn het even voor de rust wilde plukken, werd hij binnen „het ge bied" beslist ongeoorloofd tegen het gras gekwakt. Arbiter Schot zag het niet. Ook na de hervatting zweefde datzelfde goaltje voor het Tilburgse doeL Het bleek onbereikbaar. Waar om? Het Hermes-team vormt geen eenheid. De „finishing touch" ont breekt, terwijl technische (slecht plaatsen) en tactische (elkaar niet begrijpen) tekorten gapende wonden maken, die door individueel enthou siasme niet te helen zijn (Van een onzer verslaggevers) Wü hadden geen stopwatch bjj ons en hebben daardoor niet op de secon de af kunnen vaststellen hoeveel minuten Xerxes in de aanval is geweest en wat er dan voor ADO overbleef. Wanneer we evenwel zeggen, dat ge durende twee/derde gedeelte van de wedstrijd Xerxes in de aanval was, zijn wij beslist niet ver van de werkelijkheid af. Desondanks won de Haagse club. En nog wel volkomen verdiend! Immers, ADO was sneller, speelde intelligenter, plaatste beter, kortom ADO was de betere ploeg. Er ging van de Xerxes-voorhoede weinig kracht uit, getuige onder andere ook de om standigheid, dat het enige Xerxes-doelpunt door stopperspil Jan Everse werd gemaakt. Hierdoor werd de achterstand tot 21 verkleind, want met twee mooie doelpunten het eerste in de 17e minuut van de eerste speel- helft en het andere 6 minuten na rust had ADO een bijna veilige voor sprong genomen. De competitie is zonder stagnatie onder gunstige weersomstandigheden aangevangen. Alle vastgestelde wed strijden vonden doorgang en lever den uiteraard verschillende verras sende resultaten. In de Zuidhollandse eerste klas wisten de leiders van het vorig jaar met een overwinning te starten. Het Zuiden had bijzonder weinig moeite met Achilles In de eerste helft schoten de gastheren en -vrou wen al zevenmaal in en daarna voer den ze de score tot 09 op eer Achil les het enige doelpunt kon inschie ten. Het werd 113. Kindt en Win kelhuizen namen elk drie punten voor hun rekening. Spangen heeft tegen Vicus Orientis flink aan moe ten pakken en tenslotte met slechts één punt verschil kunnen winnen. Toon Nederlof bracht zijn twaalftal met 20 voor en voor de rust kon Van Duil van de Leidenaars maar één goal tegen plaatsen. Na de rust werd het door mej Biesheuvel 31. In de volgende opstelling ging het gelijk op. Broekhof van Vicus en v. d. Jagt van Spangen scoorden elk eenmaal: 42. In de beginopstelling schoot Van Eek in (5—2). Vicus gaf zich niet gewonnen en haalde nog tot 54 op Deetos heeft ook met een kleine zege genoegen moeten nemen Gym nasiasten weerde zich heel wat beter dan verwacht. De uitslag werd 87. Quick kon tegen HKV niet op. Toen Bos voor de gasten had inge schoten bleef het lang 01. Osse- weyer maakte gelijk, maar daar bleef het voor Quick ook bij. De rust kwam net 15 Eindstand 62. In de tweede klas kon Ready met 54 van het enthousiaste Blauw Wit '51 winnen en klopte het sterke Zwervers het gepromoveerde Rozen burg met 61. Actief deed het weer goed tegen Regenboog: 41. In B moest het gepromoveerde Overkanters tegen Olympiaan met 52 het onderspit delven en wist Algemene de competitie goed in te zetten door DKC er met 9—6 onder te houden. Velox weerde zich goed tegen Zuiderkwartier en won met 6—5. In de afgelopen jaren was het de reserves van Sparta reeds twee maal gelukt beslag te leggen op het afdelingskampioenschap van de der de klas, maar even zo vele malen mislukten de pogingen om via pro motiewedstrijden tot een hogere af deling dooi te dringen. Gedachtig het spreekwoord „driemaal is scheepsrecht" hebben de roodwitten het er nu beter af gebracht en Za terdag de kroon op hun werk ge zet, door Celeritas een 83 neder laag toe te brengen. Keuzenkamp en zijn mannen hebben de overwinning niet cadeau gekregen, want de Hagenaars heb ben hun huid zo duur mogelijk ver kocht. Maken wij aan het einde van het honkbalseizoen nog even de balans op, dan kunnen wij met genoegen constateren, dat Rotterdam dit jaar een goed figuur geslagen heeft en met de promoties van RFC en Sparta 2 opnieuw een belangrijke stap vooruit heeft gedaan. NEW YORK. De athletiek- commissie van de staat New York heeft aan de wereldkampioen half- zwaargewicht Joey Maxim vergun ning gegeven zijn titel te verdedi gen tegen zijn uitdager, de Ameri kaan Archie Moore. (Van onze correspondent) Het was voor de rust bij de wed strijd EmmaSW een lust voor de ogen om de Schiedammers te zien combineren. Van Schijndel, prima op dreef, zette keer op keer zijn voorhoede met verre passes aan het werk en lustig combinerend trokken de Schiedammers dan op de Dordtse veste af. Een half uur lang ging dit zo voort, maar doelpunten bleven door slecht schieten uit. Na dat eerste halfuur kwam Emma er beter in en al direct bleken de gastheren voor het doel veel gevaarlijker te zijn. Van Steen bergen moest op de doellijn redding brengen bq een kopbal van Wim v. d. Gijp over doelman Kouwen heen. Rust 0—0. De gelijke kansen waren spoedig gekeerd want reeds na vijf minuten spelen lag de bal achter Kouwen. Cor van der Gijp rukte over de rechter vleugel snel op, omspeelde van Meerwijk en Kegel die kort voor de rust Corveleijn had vervangen en zette vervolgens zijn opmars naar het doel voort Kouwen liep uit maar juist op dat moment gaf Cor v. d. Gijp de bal over naar zijn broer Wim die de bal toen rustig in het doel schoot (10). SW was door deze tegenvaller niet ontmoedigd, maar drie minuten later kregen zij toch weer een gevoelige tik te incasseren. Bq een voorzet van J. v. d. Gijp wil de Van Kan de bal wegkoppen doch de ijlings toelopende v. d. Haterd bracht hem zo in verwarring dat hq in zijn eigen doel kopte (20). Nog even flikkerde na dit doelpunt de vechtlust van SW op. Tot treffen kwam het echter niet. Ja, bijna veilige. Want toen in de tweede helft ADO een ogenblik verdedigend ging spelen, heelt Xerxes scoringskansen bij de vleet gehad. De mogelijkheid van een gelijk spel is zeer zeker aanwezig geweest. Zowel de bal van Came- raad tegen de paal als die schui ver, toen de niet bepaald voor treffelijk leidende scheidsrechter Krens zijn uurwerk reeds raad pleegde, hadden doelpunten kun nen zijn. Ware dit zo geweest, dan zouden we de uitslag geflatteerd hebben genoemd, want ADO's techniek was duidelijk beter dan die van de erg traag begonnen, het maatgevoel kwijt zijnde Xerxanen. Traag waren vooral de voorhoedespelers, uitgezonderd dan in dat „Xeryes-kwartiertje" m de Jacgues Hey ster, die nu al zo'n kleine tien jaar de links buiten plaats bq Hermes-DVS bezet, mag met recht een „ei gen kweek" ge noemd worden. Vanaf de leef tijd dat hij in aanmerking kwam om lid te wor. den van deze Schiedamse club (10 jaar) is hij onafgebroken in het blauwe hemd en de witte broek verschenen. Reeds in het adspirantenvoetbal verwierf hij al een zekere vermaardheid door zijn snelheid en zijn harde scho ten. ,.Oh, dat is het elftal waar Jacgie in speelt", zeiden de junio ren van de tegenpartij tegen elkaar, als het Hermesploegje binnen de krijtlijnen verscheen. Aan snelheid heeft hg nog niets ingeboet, zyn schoten zijn nog steeds hard, nu diezelfde Jacqie als ambtenaar bij het Ministerie van Economische Zaken en eer zaam vader van een bloeiende tweeling op zijn vrije Zondag nog steeds de kleuren van Hermes- DVS hoog houdt Behalve dat hij de blauw-witte kleuren stug ver dedigt, heeft hij ook mee gehol pen het Rotterdamse Groen-wit in de hoogte te steken, doordat hij enkele malen in het Rotterdams elftal werd gekozen. tweede helft. Doch de ADO-ach- terhoede, waarin stopperspil Jans uitblonk, geholpen door de terug getrokken middenlinie (en som tijds nog één of meer uit de voor hoede geleende spelers) wist van geen wijken. Slechts eenmaal zwichtte doelman Kok. Dat was voor een kopbal-als-een-schot-zo- hard van de bij een hoekschop naar voren rennende Everse. In de eerste helft had ADO een verras sende voorsprong genomen: na een serie afgeslagen Xerxes-aanvallen ging plotseling de ADO-voorhoede er met de bal vandoor en nog voor dat Xerxes zich realiseerde, dat de tegenpartij een aanval opzette, had middenvoor v. d. Zant het leder reeds achter de uitstekend op dreef zijnde Muhring met Everse de besten van de thuisclub ge plaatst. Zes minuten na de hervat ting strafte Clavan een treuzeling van de Xerxes-achterhoede met 'n keihard schot af. De hoekschoppenverhouding (10 3 voor Xerxes) illustreert ook duidelijk het falen van de voor hoede. In alle onderdelen (uitge zonderd de stopperspil- en doel- verdedigersplaats) was het spel van DO beter, vlugger en vooral doortastender. Slechts eenmaal zag Xerxes kans het ADO-net te laten trillen. Daarvoor had Jan Everse „even van plaats gewisseld". De voorhoede van Hermes DVS bewoog zich druk in het doelge bied van NOAD. Toch kwam zij slechts een keer tot een treffer. NOAD ook. Het werd dus 11. Na het geringe aantal wedstrijden van de vorige week, werd deze week de competitie eigenlijk pas goed ingezet. Voor zover van verrassingen kan worden gesproken, is de nederlaag van Overmaas, de oud-tweede klasser, regen het pas gepromoveerde Transvalia zeker wel een verrassing. De Mus- schen, dat vorige week reeds speelde, behaalde de tweede overwinning en staat nu aan de kap. In afdeling B zijn alle clubs uit het Rotterdamse rayon slecht gestart. Excelsior '20 verloor van VDL, dat hierop een uitzondering maakte, met 30, maar Hoek van Holland en Leonidas verloren beide, resp. met 31 van VCS en 0—2 van Laak kwartier. Overmaas, dat in 3 C tegen Trans valia de eerste stap moest zetten naar de herovering van het tweede klas- serschap, stelde danig teleur. Na zeven minuten werd de linksbuiten van Transvalia Strotbaum binnen de beruchte lijnen ten val gebracht, waarop Oosthoek de toegestane straf schop in een I0 voorsprong om zette. Transvalia bleef het gevaar lijkst en pas ver in de tweede helft wist Overmaas het initiatief over te nemen. Verder dan een strafschop, die door v. d. Meer werd gemist, brachten de groen-witten het niet. Weinige minuten voor tijd maakte Strotbaum een eind aan de illusies van de bezoekers door in een ren op doelman Ras af te stevenen en uit moeilijke positie de bal via Ras in het net te deponeren, 20. (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN, Zondag. Er werd in de ontmoeting EindhovenFeije noord waarvoor een zeer grote be langstelling bestond, maar één keer gescoord. In de negentiende minuut na de hervatting kwam rechtsbuiten De Biijker in bet bezit van de bal. Hij zwenkte naar de linksbuiten plaats en plaatste de bal voor het Eindhovense doel. Rechtshalf v. d Engel, die mede ten aanval was ge trokken behoefde zijn hoofd slechts onder -de bal te plaatsen om die in het Eindhovense doel te doen be landen 01. Feijenoord speelde rustiger en be heerster en was technisch beter dan Eindhoven. De verdediging van Feijenoord paste een feilloos dek kingssysteem toe. Bovendien treu zelden de Eindhovense voorwaartsen te !ang, waardoor de Feijenoord ver dediging steeds tijdig kon ingrijpen Nadat v. d. Heyde in de tweede helft tegen de paal geschoten had kwam de bal door getreuzel in de Eindhovense verdediging in het be zit van De Bhjker mei het boven vermelde gevolg. Hel eerste goede schot van mid- voor Van Melis kwam pas na een uur spelen. Doelman v. d. Bijl redde evenwel keurig. Even dreigde een doelworsteling Eindhoven opnieuw fataal te worden. Van Tuyl kon nog wegwerken. In het laatste kwartier ging stopperspil Van Tuyi op de middenvoorplaats spelen Hij kon aan de verdiende overwinning van Feqenoord niets meer veranderen. De andere gepromoveerde vierde klasser in deze afdeling deed even eens goed werk door Flakkee in eigen huis een 23 nederlaag toe te brengen. Gezien de voorspoedige start van De Musschen, schijnen de zwartjes weer serieuze plannen te hebben voor dit seizoen. Zq beheersten de eerste helft tegen Slikkerveer vol komen en door doelpunten van Geu ze (2) en Rondeltap eindigde deze, de thuisclub kon er slechts één doelpunt tegenover stellen, met-een 31 voor sprong. hi de tweede helft vielen geen doelpunten meer. Spartaan kwam in Krimpen van een koude kermis thuis en met een 52 nederlaag. Middenvoor De Haay was met drie van de vijf doelpunten de grote man bij de thuisclub. Bij 21 stand miste Spartaan een straf schop. 1 VFCMoordrecht werd een 20 overwinning voor de thuisclub. In D kreeg de kampioen van vorig jaar, DCL, BEC op bezoek. In een gelijk opgaande eerste helft doel puntte Rogierse voor DCL uit een hoekschop. Voor rust wist BEC nog gelijk te maken, maar daarmee was het kruit althans wat de aanval betreft verschoten. Ondanks het grote overwicht in de tweede helft zag DCL echter evenmin kans het net te vinden, zodat de stand 11 bleef. DHZ, dat met een bezwaard hart naar de Smeetlandse dqk was ge trokken om Hillesluis te bekampen, heeft het toch tot een 20 overwin ning gebracht. DHZ scoorde na tien minuten uit een scrimmage door Schuurs. Hillesluis, dat nogal eens pech had, zette doelman Teeuw van de bezoekers aan het werk, maar het was weer DHZ die wist te doelpun ten, ditmaal vijf minuten voor tijd door een vers schot van v. d. Bosch. SchoonhovenDubbeldam en The Rising Hope—Waddinxveen eindig den gelijk, resp. 0—0 en 1—1, terwijl De Hollandiaan thuis met 3—2 baas bleef over SVW. (Van onze sportcorrespondent) MAASTRICHT, Zondag. MW is erin geslaagd Sparta met een 20 nederlaag naar Rotterdam terug te laten reizen. De enthousiaste Lim burgers schoten in iedere speelhelft een keer raak, terwijl Sparta niet aan ook maar één wapenfeit toe kwam. De ouverture van de Rotterdam mers was overigens zonder meer in drukwekkend. Maar de superioriteit die zij demonstreerden, bracht alleen maar zorgelqke trekken op de ge zichten van de Limburgse verdedi gers, geen treffers op het scorebord. De vraag, of MW op den duur stand zou kunnen houden, was toen alles zins gewettigd. Na een kwartier nam het Sparta geweld echter m hevig heid af. MVV verhoogde toen het tempo. Enkele snelle uitvallen brach ten Landman in actie en zqn deel in groot gevaar. En in deze ogen blikken was het duidelijk dat Ter louw in de duels soms moeilijk zij'n tegenstander en de bal kon volgen. Toen er ruim een half uur ge speeld was was Landman met in staat de bal te keren. Uit een vrije trap joeg Tap de bal in de doel- mond. Een hevige doelworsteling volgde en van Est schoot in. 10. Rust. Een snelle Sparta-aanval over rechts werd direct na de rust door Nicolai en Dormans onderbroken, en gevolgd door een MW-uitval waar bij de bal in een frisse combinatie goed in het Sparta-doelgebied werd gespeeld. Ravensteyn liet de bal lopen voor Van Dqk, maar Verdon- schot haalde uit en schoot in; Van Est deed de hal van richting ver anderen en het was 20, en zo bleef de stand. PARIJS. De prijs van de „Royal Oak" (de Franse St. Leger) een ren over 3016 meter, is uit een veld van 12 paarden gemakkelijk gewonnen door „Feu du Diable" van Paul Duboscq, met acht leng ten voorsprong op de favoriet „Vamos" van mevr. Volterra.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3