Finse schuld aan Rusland gedelgd HET ROTTEKDAMSCH PAROOL Enorm Amerikaans vliegveld verrijst aan Noordpool Tilburgs gezin woont onder blote hemel Inbreker vóór inbraak door maat verklikt Finnen betaalden in tien jaar 570 millioen dollar I Strijd tegen vorst en tijd kost 263 millioen dollar Grote Prijsvraag PARO0LJEUGD Werk buitenslands belast Tweede Kamerleden zwaar Duitse hulde voor onze luchtmachtmannen Avro-bestuur in gelijk gesteld Bvrnes kiest zijde van Eisenhower Russisch veto over Japans toelating Tien weken op straat; voor drie personen geen huis beschikbaar 1 Nederlandse zeelui in Mexico zijn vrijgelaten Mr Kortenhorst uit zijn bezorgdheid Politie besloot dat het zaakje tóch maar moest doorgaan Nederlandse Gloster neergestort bij Leuven Franco's eisen door Amerika verworpen Groot offensief in Indo-Cliina verwacht Geen CPN-er meer in Kamercommissie voor de industrie Over gratieverzoek van Lages wordt spoedig beschikt Aanhoudend koud RUSTIG FRONT BIJ „HOLD FAST" Dorpelingen jagen koeien even weg als kleine Austertjes starten 12e Jaargang, no. 221 Red. én Adm, Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 - Abonn.prijs: per week ƒ0.47 per kwartaal 6.05, losse nummers 0.10 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER .Vrijdag 19 September 1953 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Rotterdam. Directeur: B. de Vries Hoofdredacteur: 5j. van der Schaaf (Van onze correspondent) KOPENHAGEN. Het was Donderdag voor Finland een gedenkwaardige dag. De oorlogsschadevergoeding, die Sowjet- Rusland van het land geëist had, is volledig afbetaald. Acht jaar lang heeft deze tien procent van de staatsuitgaven 'uitge maakt. Bij de wapenstilstand werd van Finland oorspronkelijk een schadevergoeding geëist van driehonderd millioen dollar, te-leveren in goederen, doch aangezien het prijsniveau slechts met 10 tot 15 procent boven dat van 1938 verhoogd werd en sedertdien geen wijziging meer onderging, is het bedrag in wer kelijkheid veel hoger, hoewel de Kussen in 1948 de helft van wat toen nog resteerde afschreven en 73,5 millioen dollar re ductie gaven. Volgens de huidige dollarkoers moet het totaal bedrag, dat Finland betaald heeft, op circa .570 millioen dollar worden geschat. De Russen verlangden vanaf het eerste moment levering van metaal waren. in totaal 72 procent van alle goederen» ofschoon. Finland voor de oorlog voornamelijk een hout-expor terend land was. De Finnen waren, dan ook genoodzaakt een eigen me- Vergadering in Maastricht zegt rechtbank AMSTERDAM. In de civiele procedure, die de heer J. J. Nahuis uit Deventer voor de Amsterdamse rechtbank aanhangig heeft ge maakt tegen de AVRO inzake de algemene jaarlijkse vergadering van deze omroepvereniging, op S Juli j.l. in Maastricht gehouden, en het ontslag van de heer W. Vogi, heeft de rechtbank, het bestunr geheel in liet gelijk gesteld. Eiser werd veroordeeld in de kos ten van het geding, begroot op f 250 De rechtbank heeft uitgemaakt, dat de AVR.Ö met 250.000 leden ge rechtvaardigd was om als regel van órde te-eisen, dat dé leden, die ds algemene vergadering wensen by' te wonen, hiérvan .tevoren aan het be stuur schriftelijk opgave doen. Dit is in de statuten vastgesteld. De rechtbank meende voorts, dat de aankondiging .van déze vergade ring, opgenomen in „De Radiobode", tijdig onder de aandacht van de le den is gekomen, dat wil «eggen 21 dagen voor deze werd. gehouden. COLUMBIA. Gouverneur Byr nes, die minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet van president Truman is geweest, heeft Donder dagavond bekend gemaakt, dat hij zijn.stem zal uitbrengen op Eisen hower, de republikeinse candidaat voor het presidentschap der Ver. Staten. Dë gouverneur, die zijn gehele leven - democraat geweest is, legde de verklaring af op een persconfe rentie, Byrnes verklaarde op 6 Augustus tijdens een zitting van de democratische conventie van. South Carolina, dat bij zijn stem zou uit brengen op de democratische can- didaat, gouverneur Stevenson. Hij zei zich toen. echter het recht voor behouden te hebben zijn mening te wijzigen in het licht van de ont wikkeling der campagne. NEW YORK. De Sowjet-Unie heeft haar veto uitgesproken over toelating van Japan tot de V.N. De andere tien leden van dc Veilig heidsraad spraken' zich voor toela ting van Japan uit. Malik heeft thans voor de 53ste keer van. haar recht van veto ge bruik gemaakt. Vervolgens ging de Veiligheidsraad over tot behandeling van* de aanvragen van Vietnam, Cambodja en Laos, Nadat de afge vaardigden van Frankrijk, Grieken land, Nederland en Engeland zich voor toelating hadden uitge sproken werd dé vergadering ver daagd. taaiindustrie op te bouwen en ook de scheepsbouw-industrie werd zoda nig uitgebreid, dat zij zesmaal zo groot werd ais voor de oorlog. Een omvangrijke invoer van grondstof fen. was noodzakelijk. Deze werd echter door dollarcredieten uit de Verenigde Staten en Zweden verge makkelijkt. Ter gelegenheid van de laatste af lossing van de oorlogsschade heeft de regering een groot feest op touw gezet, dat op 23 September in Helsin ki zal plaats vinden en waaraan ook de Russische minister van Buiten landse Handel op uitnodiging van de Finse regering zal deelnemen. IK (Van onze correspondent) TILBURG. Midden in Tilburg leeft een gezin vandaag precies tien weken op straat. Tegen een huis aan de Wichmanstraat heeft de man, P. Versluis, een paar planken gezet en daarboven een zeildoek gespannen. Onder deze zelfgemaak te tent woont en slaapt het gezin Versluis, dat bestaat uit man, vrouw en een kind. Zeventig dagen geleden werd dit kleine gezin op straat gezet, omdat de moeder van de man, bij wie bat vijf jaar lang inwoonde, ouder en Een Amerikaans schip met voer tuigen-nadert de kust van Groen land. waar een enorm vlliegveld verrijst. Dag en nacht rollen bulldozers en auto's langs de wegen, terwijl enige duizenden arbeiders in koortsachtig tempo startbanen en hangars bouwen. Besprekingen over het hietenvervoer (Van onze correspondent) GRONINGEN. De Stichting Ne derlandse Particuliere Binnenvaart heeft van het ministerie van Ver keer en Waterstaat bericht ontvan gen, dat er 2eer waarschijnlijk heden een bespreking zou worden gehou den tussen de suikerfabrikanten en de Stichting om te trachten de be staande moeilijkheden bij het bie- tenvervoer uit de weg te ruimen. TÏIULE. De Ver. Staten hebben de geheimhouding omtrent de fantas tische Poolluchtbasis op Groenland gedeeltelijk prijsgegeven en onthuld, dat straaljagers het nog niet voltooide vliegveld reeds gebruiken. Het vlieg veld met ïfrbegrip van het terrein waar de installaties zijn gebouwd, besiaat ongeveer 36.000 h.a. Het is amphitheatergewijze gebouwd, in öe rug afge sloten door de rand van het Groenlandse ijsplateau en aan de voorkant door een fjord. Het vliegveld zelf, waarvan de afmetingen geheim zijn, is groot genoeg voor de grootste strategische bommenwerpers of voor de snelste straaljagers, die thans bestaan of nog gebouwd zullen worden. De aanleg beeft 263 millioen dollar gekost. Een 400 meter hoge radiotoren priemt de Poollucht in om de basis in contact te houden met het opper bevel te Washington en met andere schakels in de Amerikaanse defen sieketen. Ofschoon de' bulldozers, in wolken stof gehuld,, nog. aan het werk zijn en, zwermen arbeiders nog aan de hangars bouwen, is- het vliegveld toch; reeds klaar, öm het hoofd te bie den aan een luchtaanval op de Ver. Staten, welke eventueel via het Poolgebied zou worden ondernomen. Er wordt in een razend tempo ge werkt om klaar--kdhten vuur dtr winter inzet. Een week geleden be stond alleen nog maar de naakte fundering van een der hangars. Het bouwen hier in het hoge Noor den is een nachtmerrie voor de inge nieurs. Daar is allereerst'de perma- Prinses Wllhélmbta bracht Woens dag een kort onofficieel bezoek aan Leeuwardenwaar zij het koor van de Grote Kerkbezichtigde. Ter begroeting waren o.a, aanwe zig, de Commissaris der Koningin in de provincie Friesland, mr H, P. Lintharst Haman, oud-Commis saris der Koningin rtir P. A. V. Baron van Harirzcsma thoe Sloo- ten, de kabinetschef van de Com missaris.. der Koningin mr G. F. 'W. Bartung, de burgemeester van Leeuwarden, mr A, A. M, van dér Meulen, tr J. J; M. Vigter, ir D. S, Visser en enige kerkvoogden: d er Ned. Herv, Gemeente. MEXICO CITY. De drie Neder landse matrozen, die twee maanden in Mexico gevangen gehouden zijn in verband met de dood van een Cubaanse verstekeling zijn Donder dag vrijgelaten. De drie opvarenden van de „Alblasserdijk", Johannes de Haas on Willem pijperschoot uit Rotter dam en Hendrikus Wagemakers uit Voorburg zullen met het volgende schip van de Holland—Amerika Lyn naar Nederland terugkeren. voor de (Van onze parlementaire redacteur). DEN HAAG. Mr. D. G. Korten horst (KVP) heeft het voorzitter schap der Tweede Kamer Donder dagmiddag weer aanvaard met een rede, waarin hij zijn bezorgdheid uitsprak over de situatie, zoals die is ontstaan na de verwerping, door de Eerste' Kamer van het voorstel tot uitbreiding van het ledental der Tweede Kamer. Hij wees er op hoe mpeilij:- het allang is voor Kamer leden om conferenties in het buiten land bij te v/onen, in verband met hun werkzaamheden hier. Tot dusver stokte het contact tus sen de Kamer en de minister van Buitenlandse Zaken over diens be leid wel eens wegens zijn verblijf buitenslands, In deze leemte is nu voorzien, doordat de.wens naar een tweehoofdige leiding op het depar tement van Buitenlandse Zaken is ingewilligd. Doch zullen voortaan de Kamerleden de commissiesverga deringen wel geregeld kunnen bij wonen, nu de internationale ontwik keling steeds hogere eisen stelt? Mr. Kortenhorst achtte de tijd geko men om het sinds lang aanhangige voor stel v. d. Goes (P.v.d.A.) nopens de werkmethode der Kamer af te doen. Hij drong er op aan. dat gepoogd zou wor den de omvang van. de voorlopige ver slagen over ae begroting 1053 tot de helft, vergeleken bij vorig jaar, terug te. brengen, zodat het zwaartepunt zou worden verlegd van de schriftelijke naar de openbare behandeling. Deze wens uitte hij, opdat de kracht proef van vorig jaar, toen de begroting vóór Kerstmis werd afgehandeld, zou kunnen worden herhaald. Geheel zeker was hij daaromtrent echter niet, omdat het de vraag is of de nieuwe ministers al zó gauw ingewerkt zullen zijn HAARLEM. De Haarlemse officier van justitie, mr B. van den Burg-, heeft een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van tien jaar en acht maanden (de- hoogste straf in dergelijke gevallen) geëist tegen de 62-jarige Haarlem se transportarbeider T. C„ die in de nacht van 4 op 5 April, samen met een zeker S-, gepoogd beeft een overval te plegen op een oude hoer in de Haarlemmermeer. De zaak had eeti ietwat merkwaar dig karakter, omdat S. met wie C. de diefstal beraamde en ook ging plegen het hele geval van te vo- ïen bij de politie kwam verraden, omdat hij aldus de officier van justitie er niets voor voelde be trokken te worden in een zaak, waarin zeker moord en doodslag souden moeten plaatsvinden. Men besloot de inbraak te laten doorgaan om C. te kunnen grijpen» Zo kwam het. dat S. bij de voorbereidingen eomedie speelde en C. zich, toen hij de deur van de boerdery forceerde, een weg baande naar drie rijkspoli tiemannen, die binnen al enige uren op hem zaten te wachten. Bij de worsteling die volgde, sloeg C een der agenten met een koevoet zodanig op het hoofd, dat hij gewond werd. De raadsvrouwe van C. vondi dat de „verklikker" niet bepaald een nobele rol had gespeeld. Dat hij zicli uit echte burgerzin tot de politie had gewend, kon zij niet aannemen. Voorts bestreed zij de tenlasteleg ging van diefstal in vereniging :door middel van geweldpleging sprak. Ju ridisch kan men niet zeggen, dat C. en S. in vereniging handelden met geheel andere oogmerken, In een der zakken van C. werd een geopend knipmes gevonden. De raadsvrouwe merkte op, dat dit er volgens zijn zeggen door S. moet zijn ingestopt. Zij -drong op vrijspraak aan. De rechtbank zal 2 October uit spraak doen. nent bevroren grond, zo hard als een rots, tot 500 meter diep onder de op pervlakte. Een startbaan, die aangelegd zou worden bovenop de nu eens bevro ren, dan weer ontdooide opperlaag zou in de toendra wegzinken. Daar om wordt er tot 2 meter diep gegra ven, dan wordt dit opgevuld met la gen rotssteen en kiezel, die niet kun nen. bevriezen, en daarop komt ten slotte de toplaag, "Dit kost veel geld eh tijd. De gehouwen moeten zo gebouwd worden van aluminium en speciaal beschot dat de Poolkou er niet kan binnendringen. Het zijn „binnenste buiten ijskasten". In totaal is tot nu toe 2ÖÓ.000 ton materiaal aangekomen in een spe ciaal aangelegde haven, welke sche pen van 11.000 ton kan ontvangen. Toen de zeeweg door het ijs was af gesloten, werd het materiaal via een luchtbrug uit de Ver. Staten aange voerd. Een woordvoerder van de Scandi navian Airlines System heeft beves tigd, dat de maatschappij van plan is regelmatige vluchten vla de Noord pool te gaan uitvoeren. Hij vertelde, dat met de Amerikaanse militaire autoriteiten onderhandeld wordt over het gebruik van Tbule voor het com merciële luchtverkeer. Piloot verongelukt LEUVEN. Een Nederlandse Glos- ster-Meteor is Donderdagmorgen in de lucht ontploft en in drie stukken bij bet dorpje Ottenburg (België) omlaaggestart. De 32-jarige reserve sergeant-vlieger I. de Kat uit Rot terdam is by dit ongeval om het leven gekomen. De verongelukte Glaster maakte deel uit van een formatie van drie straaljagers, die was opgestegen van het vliegveld. Soesterberg. Sergeant De Kat was ongehuwd. Vanavond radiorede over emigratie naar Australië DEN HAAG. De commissaris voor de emigratie, mr ir B- W. Kaveman, zal vanavond van 19.10 tot 19.3D over Hilversum II spre ken over de stand van zaken bij dc Nederlandse emigratie naar Australië. NEW YORK. Amerikaanse di plomatieke functionarissen hebben verklaard een redelijk vertrouwen te hebben, dat „dc Verenigde Staten uiteindelijk in Spanje vloot- en luchtbases znllen verwerven, doch niet op de door generaal Franco ge stelde voorwaarden." Zij verklaar den, dat Franco's jongste voorwaar den waren verworpen. Deze verwerping beschouwden de ministeries van Buitenlandse Zaken en Defensie als een phase van de onderhandelingen, die sedert Maart worden gevoerd. Volgens sommigefunctionarissen zou uit Spaanse reacties zijn gebleken, dat de oorspronkelijke voorwaarden niet als definitief waren bedoeld en ge wijzigd zouden kunnen worden. HANOI Verwacht wordt dat de oorlog in fado-China omstreeks midden October in volle hevigheid zal oplaaien. Welke partij het eerst zal aanvallen dient te worden afge wacht, maar het valt niet te be twijfelen, dat zowel de strijdkrach ten van de Franse Unie als de com munistische Vletrainh zich gereed maken voor belangrijke operatics. Buiten het voornaamstè bolwerk van de Franse verdediging de Delta in de Rode rivier in Noord- Indochina hebben de troepen van Ho Tsji Minh zich opnieuw gegroepeerd en oorlogsmateriaal eh voorraden opgestapeld, die zij gro tendeels uit communistisch China ontvangen. Op de delta wordt de gevechtskracht van de Fransen steeds groter door de ononderbro ken toevloed van grote hoeveel heden strategische goederen uit de V.S. ziekelijker werd. Ze moest een eigen kamer hebben en zodoende was er voor haar zoon. haar schoondochter en een kleinkind geen plaats meer in huis, dat hele maal niet op inwoning is berekend. Vijl jaar lang heeft, het echtpaar Versluis oen kamer in die woning moeten delen met de zusters van de man en vijf jaar lang is dat goed gegaan, zelfs toen het kind gebo ren werd, De vrouw, die toen een zware operatie moest ondergaan, kreeg de raad van de vrouwenarts om op haar zelf te passen. Het bleef dus bij één kind. Daarom ko men zij niet in aanmerking voor een eigen woning. Precies zeventig dagen geleden, heeft deze familie het huis verla ten om ir» dezelfde straat onder de blote hemel te gaan wonen. Toen men bij de gemeente cm raad ging vragen kon men het gezin niet hel pen. De man vroeg toen ten einde raad of hij dan voorlopig op een grasveldje langs die weg een houten keetje zou mogen opslaan. Maar ook dat werd geweigerd, omdat hier bij de bouwverordening en zo komt kijken. Toen hij de gemeente-ambtenaren vertelde, dat hij al weken op stra>t leefde en onder een zeildoek moest slapen, kreeg hij ten antwoord, dat hij blij mocht zijn en dat dit oog luikend werd toegelaten. De man vroeg een onderhoud aan bij de bur gemeester, maar hij werd niet te woord gestaan. Gelukkig kunnen zij bij de „buren" van hun - armzalig tentje hun eten. koken. Maar voor de rest is ook in dat huis geen plaats. Onder een paar golfplaten heeft Versluis zijn meu bels opgeslagen. Als hij aan het werk is, is zijn vrouw wel genood zaakt, de hele dag buiten te blijven zitten met haar kind om op de spul len te passen! (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De Tweede Kamer heeft Donderdagmiddag met 56 tegén. één stem besloten dat, ih tegenstel ling tot vorig jaar. -géén vertegen woordiger-van de C.P.N. zal worden, benoemd in de vaste Kamercommis sie voor de industrie. Volgens de voorzitter van deze commissie, de heer v. d. Born, zou 2ijn gebleken, dat in het overleg met het bedrijfsleven vertrouwelijke mededelingen niet werden gedaan, omdat een communist in die com missie zitting had. De meerderheid, van de commissie meende, dat het goede overleg hierdoor werd ge schaad. DEM HAAG. Op 12 Juli 1950 heeft de Bijzondere Raad van Cassatie de voormalige chef eer Duitse S.D. en Sipo te Am sterdam, de toenmaals 48-jarige Willy F. P. Lages, ter dood ver oordeeld. Hierop is een gratie verzoek gevolgd. Men heeft zich a «gevraagd waarom de beslissing cp dit verzoek zo lang op zich laat wachten. De oorzaak is gelegen in de indiening by de Hoge Raad van eer» verzoek tot revisie van de uitspraak van de Bijzondere Raad van Cassatie. Dit verzoek heeft de Hoge Raad in raadkamer be handeld en niet ontvankelijk ver klaard. Ook hefschroefvlicgUiigen ope- reu in 't Noordpoolgebied, waar met man en macht wordt ge werkt aan de ehorjne Ameri kaanse vliegbasis. Het toestel te kent zich scherp af tegen de ko lossale ijsberg op de achtergrond Rusland zendt dreigende nota aan Afghanistan WASHINGTON De Sowjetunie heeft in zeer dreigende termen de Afghaanse autoriteiten ervan in ken nis gesteld niet gediend te zijn van de aanwezigheid van Amerikaanse techn. adviseurs in Afghanistan. Ge zegd wordt dat de Afghaanse am bassadeur in Moskou door Wisjinsky is ontboden en deze hem persoon lijk de Russische nota ter hand heeft gesteld, die qua stijl en inhoud meer leek op een ultimatum dan op een verzoek. De Af ghaan.se regering heeft terstond de regeringen van India, Engeland en Amerika van de gebeurtenis in kennis gesteld en te- yens rapport gezonden naar de Ver enigde Naties. Van Vrijdagavond tot Zaterdagavond: Vannacht in het binnenland .hier cn daar mistbanken en plaatselijk nachtvorst, overigens wisselend bewolkt met .enkele buien en morgen overdag ongeveer de zelfde temperatuureis vandaag. Matige tot zwakke wind ui( uit eenlopende richtingen. 20 Sept. Zon op 6 u 22 m onder 18 u 43 m» Maan op 7 u 44 m on der 18 u 37 m. HET WEER VAN VANMORGEN i UUR Oslo Zw. beu\ N. 3 13 C 0 mm Stockholm 2w. hew. N.2 15 0 Helsinki Zv. bew. Q.Z.O.5 13 19 Edinburgh Zw. bew. Windstil 10 0,5 Londen Zw. bew. Windstil 13 0 Kopenhagen Onbew. W.2.W. 8 14 0 Amsterdam Regenbui Z.W. 1 12 18 ZUrieh Regen N.N.W. 5 15 8 Locarno Zw. bew. Windstil 19 Genève Regenbui Windstil 18 2 Parijs Zw. bew. W.l IS 0.2 Bordeaux Regenbui Windstil 19 0,1 Nice Zw. bew. W.2 24 0. Berlijn Frankfurt Regen Licht bew W. 2 14 0,1 N.W. 2 14 5 MÜnchen Regen N.N.W.2 16 5 Wenen Regen Windstil 22 0,4 Luxemburg Regen Z.W. 1 11 3 Grenoble Regenbui W.N.W. 5 20 0.5 Innsbrüek Regen Windstil 18 15 (Van een onzer verslaggevers) BERGELER. W(j waren gistermiddag nog geen vijf minuten op het weitje, dat de vliegbasis is geworden voor vjjf Nederlandse Austers van bet verkenningssquadron, toen tot ieders verbazing een grote Duitse auto statig het veld op kwam rijden. Het bleek de brandweercommandant van Bergeler te zijn, die dc Nederlandse militairen twee flessen brandewijn kwam aan bieden. Want Woensdagavond is een grote boerdery in Bergeler in brand geraakt en slechts aan de medewerking van de Nederlanders was het te danken dat het grote gebouw piet helemaal is uitgebrand. De plaatselijke kranten wijdden grote stukken aan de behulpzaamheid van de Incht- machtmannen. Toen de bezoeker weer weg was, fluisterde een van de soldaten ons in het oor: „Ik ben blij dat het zo afge lopen is. Ik was bang dat de brand weer de helm kwam opeisen die ik gisteravond uit het vuur heb gered." De mannen van het Nederlandse 298ste verkenningssquadron, hebben het in die rustige landelijke streek voortreffelijk naar hun zin. In de bosrand hebben zij een stuk of wat tenten neergezet om in te wonen en de Austertjes waar zij hun verken ningsopdrachten mee uitvoeren zijn zo licht en klein dat twee man ze na elke landing achter een soort ca- mouflagenet in die zelfde bosrand trekken. Er is maar een kleine moei lijkheid bij dat alles: dit is tenslotte nog niet de tijd om koeien tien da gen achter elkaar op stal te zetten en er was geen andere wei voor de dieren. Dus werd er in gezamenlijk over leg besloten de koeien maar op de weide te laten. Dat geeft wel eens wat moeilijkheden met landen en starten, maar er zijn altijd wel be hulpzame dorpelingen te vinden die de beesten even een duwtje de goede kant op geven. Dan kan het werk Pp deze „vliegbasis" weer vrolijk doorgaan. Dat werk is vrij druk. Er komen vele opdrachten binnen voor verkenningen en voor contróle van de camouflage van de aan Hold Fast deelnemende troepen. De gehele dag door kan het dorp zich verheugen in de aanblik van startende en landend a Austertjes. snelle kleine vliegtuigjes voor twee personen, die niet zoveel harder kunnen gaan dan een nor male auto. Een legërkolonel, kwam ons ver tellen hoe het met de oefening Hold Fast loopt Alles gaat volgens plan. Vandaag of morgen zullen de Neder landers waarschijnlijk in het „ge vecht" betrokken worden. Verder was er van het „cefenfront" niets bijzonders te vermelden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1