m Najaarscollectie STEINAS Cultuurcrisis roept veel vragen op Driekoningenavond veel plezier met Paard en wagen viel op kano met twee jongens H.Th.v.d. Vlerk Driemaal een plaatselijke voetbal-ontmoeting Waar is MONUST Wie is MONUS! AGENDA Eerst duwendan op reis Ds heer Kwee Swan Liat besprak ze in eerste winterbijeenkomst van Hum. Verbond JAP0NNENHÖ3S DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Groot succes voor het A.T.G. HORLOGES Lager voetbal heeft het rijk alleen „De Baronie" bouwt al in Alphen Zendings-bazar van Leger des Heils „Fish and Chips" smaakt best- PPSC krijgt bezoek Brandmeester bekent: ,,lk ben schuldig aan brandstichting", SUNRIPE MIXTURE S.K.v.d.BERG SigarenhajtiJel r~ 2 Vrijdag 19 September 1952 De gemeenschap Schiedam van het Humanistisch Verbond heeft Donder dagavond haar reeks bijeenkomsten van het nieuwe seizoen geopend met een inleiding, gewijd aan de hedendaagse crisis en enige van haar verschijn selen. De heer Kwee Swan Lïat uit Gegstgeest, wees zijn gehoor er bij het begin van zyn inleiding op, dat, waar er diverse soorten crises ajjn» zijn betoog de huidige cultuurcrisis gold. Deze crisis, waarvan volgens verschei dene sociologen en historici vele symptomen wijzen op een naderend einde, beeft de vraag doen rijzen in hoeverre dit gevaar is af te wenden. Verschil lende pogingen zyn gedaan om hierop een antwoord te geven. Zu is de Engelse cultuur-historicus Toynbee momenteel bezig het verloop na te gaan van de 56 beschavingen, waarvan men weet dat zij-— op vijf na, die nog voortduren bestaan hebben, teneinde daaruit conclusies te trekken t.a.v. de stand van onze beschaving en de kans om haar neergang te stuiten. Toynbee ziet en cultuur als een proces van groei, bloei en. verval wabrop ontbinding of verstarring volgt. In de groei- en bloei-periode heerst er «en zekere ordening, die het geheel perfect doet functionne- ren. lp de derde phase, die van het verval, treedt de zgn. „vermas- sung", de massalisermg op, waarbij de massa eigen wetmatigheden ver werft. Eén van de kenmerken van deze periode is het optreden, van een krachtige heilsverwachting, die overigens voor zolang het duurt, nog bindend kan werken. In dit derde stadium nu zou onze Wes terse beschaving verkeren. Hoewel Toynbee nog met gereed is met zijn werk, heeft hij bij het verge lijken. van de diverse beschavings- cycli gemeend te kunnen vaststel len, dat bij aile gelijkenis met an dere culturen de Westerse een aparte factor bezit: het Christen dom, Dat zou volgens Toynbee uit komst kunnen brengen. Op dit punt is Toynbee aangevallen o.a. door onze landgenoot prof. Romein. Overigens zijn nog anderen het niet eens met Toynbee. Zij menen dat de geschiedenis zich niet her haalt, dat geen twee gebeurtenissen in de historie identiek zijn en het zoeken, naar overeenstemming, ja zelfs wetmatigheden in het verloop van de verschillende culturen der halve geen zin heeft. Zij o.m Sorokin in „De crisis van deze eeuw" 2oeken naar het niewe In de geschiedenis om aldus een evolutie te kunnen aantonen- Karl Fannbeim, in 3934 uit (Advertentie 1, M.) Duizenden kilo's woj Worden er dagelijks verkocht in deze speciale wolweek, omdat de sortering van meer dan 200 soorten en kleuren in prac- tlsch elke mogelijkheid voor ziet en omdat de prijzen dusdanig laag zijn dat het voordeel er duimendik bo venop Hgt. =En mi de derde aanbieding, Kantwol dat zegt toch wei iets, liet beste dat er bestaat, bollen kantwol "m 20 moderne Franse pastelkleuren, bollen Laine Prevolo a 2rt0 Het vorige jaar konden wij met deza wol niet eens tot een aanbieding komen om dat zij voordien onder de handen werd weggekocht, maar met dit kwantum kunnen wij aan elke vraag voldoen. Duitsland gevlucht en nu professor in Engeland, betoogt dat de ontwik keling zich ongelijkmatig voltrekt cn dat daardoor dc spanningen ont staan. Volgens hem dient de mens door „planning" de verschillende sectoren, die onderling spanning vertonen, in evenwicht te houden. Door het zeer hoge tempo van deze tijd heeft de mens het nog niet verder dan tot functionele rationa lisatie gebracht. Alleen substantiële rationalisatie zal hera tot de zo hoog nodige „planning" i« staat stellen, aldus Fannheim Volgens Jung waren de twee we reldoorlogen niet het gevolg van economische moeilijkheden, maar was hun diepste oorzaak van psy chologische aard. De hedendaagse mens bevindt zich in een psychi sche spiraal en het gevaarlijke daarbij is, dat hij zich steed3 meer met het vraagstuk van de huidige ensis gaat bezighouden. In de toneelliteratuur van het ogenblik is dit probleem het belangrijkste thema. De heer Kwee verwees hierbij o.a. naar „Rouw past Electra", „De dood van een han delsreiziger", „Tramlijn Begeerte" en de stukken van Sartre. Volgens Sorokin zijn er drie hou dingen t.o.v. de crisis mogelijk. Men ziet de crisis niet als pro bleem, maar eenvoudig als gevolg van het afwijken van bepaalde, als onfeilbaar aanvaarde leefregels. De tweede mogelijkheid is de houding van het cultuurpessimisme: Men beschouwt de erisis als ernstig maar onvermijdelijk en uitzichtloos. Een exponent van deze visie is Oswald Spengler. De derde houding is die van mensen, die - hoewel doordrongen van de ernst van de situatie zich verantwoordelijk voelen en zich daarom verdiepen in de problemen teneinde een op lossing te vinden. Fernand Robert ziet in de moderne humanisten mensen behorende tot deze laatste groep, aldus de heer Kv/ee. (Advertentie l.M.) ONZE is gereed en omvat een uitge breide sortering MANTELS JAPONNEN PULLOVERS DAMESVESTEN HOOGSTRAAT 82 en 88 Schiedam. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze bijzondere leantwol o.a. In grijs, zwart, bordeaux, geel, mosgroen, paars enz. en U koopt ze nu per bol van 50 gram voor Postorders mits tijdig in on% bezit worden per omgaande verzonden, MmjmiBia!mJBntBiuiH»iuuiiaiiiiiiiniuiu«inNiiiimiriuB In „De Smulhoek" Moceastangen 200 gram 39 c Vruchtenkoekjes 200 gram 39c WINKELCENTRUM BINNENWEG HBSS op reis naar ZWSH-terrein Voor Zaterdag heeft HBSS de uit wedstrijd tegen ZWSH op het pro gramma staan. ZWSH speelde jX Zaterdag 11 gelijk tegen Jod. Boys maar heeft toch een prima elftal, waarvan HBSS veel en goede te genstand kan. verwachten. Onze stadgenoten zullen er dus goed aan doen de zaken van de eerste minuut af goed aan te pak ken- Alleen dan is er kans op een goed resultaat. HBSS zal ook Za terdag nog met enkele invallers moeten verschijnen, maar ook j.1. Zaterdag was dat het geval en toen bracht HBSS het er toch ook goed af, zodat we ook nu weer tenminste één punt verwachten. Verder; HBSS 2Quick. Boys 3, 4.15 uur Sp'boek; HBSS 3"Vlaar- dingen 2, 2.30 uur, Sp*hoekRWH 3HBSS 4, 4.15 uur Ridderkerk; Zwal. R 2—HBSS 5, 2.30 uur Rot terdam; DVO 4—HBSS 6. 4.15 uur Vlaardiugen; PPSC a—HBSS a 2, 2.45 uur Boshoek; Excelsior '20 a 1 HBSS a 1 3.45 uur, Oude Dijk; Fortuna b 3HBSS b, 2-30 uur, VI aar dingen. Concert „St. Radboud" Het programma van het concert in de Plantage, te geven door de R.K. Harm. „St. Radboud", direc teur de heer C. L. van Beurden, ziet er voor Donderdagavond 8 uur als volgt uit: 1. With Sword and Lance Mars, H. Starke; 2. Apollo Oeuverture, K. Moed; 3. Partita Piccola, G, Boe- dijn; 4. Regina, A. Dreissen; 5. De Vogelkoopman C. Zeiler Ar. S. P. van Leeuwen; 6. Lustspiel Oeuver ture Keler Bela arr. Kesseis; .7 Dragons de Villars Opera fantasie MaiÏÏard; 8. Mars finale. STADSKRONIEK Donderdagmiddag om twee uur verleende op de boek van de B.K Laan en de Nieuwe Haven de wlei- rijdster mevrouw B. B. op de Vlaardingerdijk, geen voorrang. Zy werd aangereden» tegen de grond geworpen en liep hierdoor een bek kenfractuur op. Op de Singel moest een perso nenauto plotseling uitwijken vooi een wielrijdster. De passerende R.E.T.-bus kon niet meer tydig uit de weg gaan, zodat een botsing iet gevolg was. De schok wierp een portier van de oersonenauto open, waardoor de Rotterdammer A, v. R op straat viel. Meer dan de schrik liep hy met op. In de Rosenburgsestraat reed H. uit Dieren zijn truck met opleggei iets achteruit. Hij had slecht uitge keken, want een fiets en een lan taarnpaal werden aangereden en zwaar beschadigd. 2000 De catastrophe in de machinekamer wordt echter nog heel wat er ger, wanneer een drijf riem van de dynamo een slip van een deken grypt. Carlos zit nu he lemaal verward in al dat beddegoed en die kleden en weet niet meer wit hij moet doea Bovendien loopt nu de dynamo vasr en tie motoren stoppen Ralfo, in het stuurhuis, begrijpt helemaal met wat er is gebeurd. Car' los kan toch wel met die machine omgaan. Hij roept een der kanaken bij zich en geeft hem opdracht eens te gaao kijken wat er aan de machine mankeert. Op die ven door de arme Christian weer opgevist. De taai „Het was Ralfo!" roept hij maar; „ik heb manier lukt het hem nooit de „Vrijheid" te man is helemaal uitgeput en spreekt weer war- hem gezien..-, het was Ralfo-...1" overvarenRob heeft onder deze bedrij. Albert Van. Dalsum met de zij nen hebben Donderdagavond in het Passagetheater voor de leden van dc Kath. Kring „Driekoningen avond" van Shakespeare gebracht, die in de kring van het publiés nog als een succesavond 2al voon. leven. Het werd een opvoering, jia onze herinnering aan hetgeen we enkele jaren geleden by de Kunst kring van het A.T.G. zagen, welis waar ni©t kon wegwissen, maar die toch in alle opzichten van een fon kelende vrolijkheid was. Daar was in de eerste plaats Al- bert van Dalsum, nu zelf meespe lend als de oubollige jonker Tobias Hikkenburg. Hij plaatste deze fi guur vrijwel in het middelpunt van heel dit spel van vergissingen, waarin Johcn Schmitz als de her tog bepaald niet waar maakte, wat hij in zijn lyrische ontboezemingen meende te doorvoelen. Als de man nelijke hleft van de tweeling fun- Toen de groenteboer L. Duifhui zen gistermiddag omstreeks kwart voor vijf bezig was by de Ooie- (Advertentie LM.) Heren armbandhorloges (Ancre) 22.— Dames armbandhorloges luxe model f 37.50 1 jaar garantie Rotterdamsedük 208, Tel 87593 De Sehiedamse clubs uitkomende id de competities van de afd. Rot terdam hebben Zondag In onze stad het r\jk alleen. Immers alle KNVB- ers hebben i.v.m, de wedstrijd De nemarkenNederland vrijaf. Wells- ir speelt Excelsior'20 om 12 uur i de Oude-Djjk een friendly- game tegen The Sising Hope, maar voor degenen die zich aangetrokken voelen tot de echte competitie-sfeer is er keus uit niet minder dan drie plaatselijke ontmoetingen. In de eerste klasse A komen aan de Laan van Spierïngshoek DHS „Schiedam" tegen elkaar in het veld. De twee tot nu toe door „Schiedam" gespeelde wedstrijden konden beide met een overwinning worden beëindigd, terwijl DHS met een fikse overwinning van 7—2 startte en vervolgens Zondag 11. met 31 van Roga de kous op da kop kreeg. Ogenschijnlijk liggen de papleren dus iets gunstiger voor „Schiedam". Zij die evertwel weten waartoe het DHS-elftal in staat Is, zien de zaken voor de geel-zwarten echter niet somber in. Ver van een verdeling der punten zal de vermoedelijke uitslag wel niet liggen. Zoals steeds bij ontmoe tingen tussen DHS en „Schiedam", mag een faire en spannende wed strijd worden verwacht. De aanvang is bepaald op 2 uur. .Eveneens om 2 uur aan Laan van Spieringshoek gaat de wedstrijd Singelkwartier—DRZ. Singelkwar tier begon de competitie evenals DRZ met een overwinning. De tweede competitie-dag leverde voor DRZ een gelijk spel en voor Sm- gelkwartier een nederlaag op. Ook in dit geval zal van veel verschil in kracht sprake zijn. Toch houden wij het er op, dat DRZ hier de beste papieren heeft Op Boshoek spelen om half drie SFC en WF tegen elkaar. Dit plaat selijk treffen zou wel eens een overwinning voor SFC kunnen wor den. Er zal door de blauw-zwarten met betzelfde elftal worden ge speeld als op de eerste competitie- Zondag tegen Demos, welke wed strijd SFC zo keurig met 3—1 wist te winnen. Toch zal oppassen de boodschap zijn, want WF begon met een nederlaag, speelde de vo rige week gelijk, zodat logischerwij ze ditmaal en overwinning zou moe ten volgen. Maar ja, dat is tenslotte iets waar SFC zelf een stokje voor zal moeten steken. Demos gaat in Rotterdam op be zoek bij Dilettant. Hoewel, na het resultaat van jX aZndag, er wel re den tot enig optimisme kan zijn, mogen we toch niet uit het oog ver liezen, dat Dilettant op eigen ter rein nog altijd voor een onaangena me verrassing kan zorgen, temeer daar deze vereniging tot nu toe nog geen enkel winstpunt heeft be haald en er op gebrand zal zijn, het deze keer op z'n minst tot een ge lijk spel te brengen De voorhoede zal meer stoot kracht ahn .de dag moeten leggen, en tevens zullen de vleugelspelers veel meer in het snel betrokken moeten worden, omdat daarin de kracht van de aanval schuilt. Wanneer een ieder zich voor de volle honderd procent zal geven, dan geloven wij wel, dat de helde punten mee naar Schiedam geno men zullen worden. vaarsbrug zijn paard en wagen te draaien, bemerkte hij plotseling, dat-de hele zaak op weg was om een duik in de Schie ie nemen. Nog juist voor dat de wagen met het paard in het water verdween, zag hij kans met de jongen, die naast hem was gezeten, van da bok te springen. Het werd een dubbel ongeluk, want de wagen raakte in de val nog juist een kano, waarin zich de 11-jarige A. Smal en de 15-jarige B. Winterswijk bevonden. De kano, waarvan het hout gedeeltelijk werd versplinterd, sloeg om, zodat de jongens al zwemmende moesten proberen aan de kant te komen. De jongste van het tweetal werd aan de overzijde op de wél gehol pen, de andere kreeg de helpende hand van. de brugwachter toegesto ken. Hoewel het er even benauwd uit zag, viel het tenslotte allemaal nog erg mee. Personeel van de fa. En- gering werkte met een laadboom, waaraan een zogenaamde broek was bevestigd, ook het paard weer op de kant, terwijl de wagen spoedig daarna volgde. (Zie foto). Mens noch dier ondervond schade lijke gevolgen van het plotselinge, onfrisse bad. Het scheepvaartver keer had een half uur oponthoud. (Advertentie LM.) U Iaat toch Uw schoenen Bij Ie schoenmaker lappen? Vanze» Even vanzelfsprekend is het» dat wij als vaklui Uw bed onderhanden nemen. Voor tijken (ook voor verenbedden) Is de keuze T.o enorm, dat U zeker zult slagen. Voor eventuele bijvul ling: alleen prima, onvermengde Ja. vakapok. En: in 1 dag; klaar BROERSVEST 64—66 - TEL. 67920 Prijsopgaaf zonder verplichting. In Alphen aan de Rijn Is Woens dag de eerste paal geslagen, vooi de nieuwe chocoladefabriek vat) „De Baronïfe", die hier in de toe komst vanuit Schiedam naar toe trekt. Het grote fabrieksgebouw wordt in vier verdiepingen tot op 25 meter hoogte opgetrokken. De breedte bedraagt 64, de diepte 91 meter. Het betonskelet alleen al vraagt een bedrag van f 900,000, Over ongeveer twee jaar denkt men geheel gereed te zijn. geerde ditmaal Joban Walhain, die het naast de overtuigende jeugdig heid van Annie de Lange uitste kend deed. Waar zou een tweede Jonker An dries Bibberwang, als die van Ben Groenier, vandaan moeten worden gehaald. Meer dan Van Dalsum legde hjj zich toe op de kluchtig heid, waartoe Shakespeare beide figuren alle ruimte geeft. Wanneer er verder namen moe ten worden genoemd, dan zeker die van Paul Huf weer. Als geen ander weet hy met een aangeboren ver. watenheid de ingebeeldheid van de hofmeester waar te maken. We ne men er zijn vaste stijl ornaat graag op de koop toe bij. Van Cor Ruys, kwam Gijsbert Tersteeg naar het A.T.G. over. in „Driekoningen avond" was hij de nar, een beetje goed, een beetje minder goed, m ieder geval teveel acteur om ge heel aanvaard te worden. Voor wie het meest de handen op elkaar gingen? Het danseres; e by de toneelwisseling heeft het ze ker verdiend. De muziek van Hum- perdinck was voor de verandering ingeblikt en werd zo allerminst een aanleiding tot de grote by val, die aan het slot van de lange, ge noeglijke avond opklonk. De plaatselijke afdeling van het Leger des Heils heeft in verband met de Oogstfeest-Zendingspoging een bazar-georganiseerd. Deze bazar is een onderdeel van een streven van het Leger om de nodige finan- cïeën te verkrijgen voor de Zen- dingsarhetd. De bazar wordt Maan dag en Dinsdag gehouden. De ope ning vindt plaats Maandagavond 1 uur. Veel zakenlieden en particulieren hebben prachtige, nuttige en waar devolle artikelen afgestaan voor dit doel, zodat de bazar een succes be looft te worden. Aan de hazar zul len verschillende attractiefs verbon den zy'n. Hij wordt* gehouden in het gebouw van het Leger des Heila, Lange Haven 27, De bazar zal ge opend zijn op Maandag van 7 tot 10.30 uur n.m. op Dinsdag van 3 tot 5 en van 7 tot 10.30 uur n.m. Mede in verband met de Oogst- feest-Zendmgspoging zullen er Zon dag bijzondere samenkomsten wor den gehouden. In deze samenkoms ten zal het fruit en andere artike len welke voor het Oogstfeest wer den beschikbaar gesteld, worden tentoongesteld. Meneer Vijver van het Bedrijfs- sehap voor Visserijproducten was Donderdagmiddag naar Schiedam te komen om het nieuwe product „Fish and Chips" zoals in zoveel steden van Nederland, thans ook hier te introduceren. AI zullen we dan voorlopig ook wel niet zover zijn als in Engeland, waar „fish and chips" een grote aftrek vindt en waar zelfs een staking voorkwam waar de verstrekking van deze lek kernij al3 een van de eisen gold, toch heelt de ervaring die men er sinds 1949 hier te lande mee heeft opgedaan, wel geleerd dat ook het publiek in ons land „fish and chips" ten zeerste waardeert. Sedert gis termiddag, toen wy het voor het eerst proefden, kunnen wij ons mei al die anderen m de grote rij vj-t „fish and chips"-liefhebber3 plas sen. Voor de gebruikers Van patat ziet „fish and chips" er in zoverre be kend uit, dat de schijfjes aardappe-1 ien op dezelfde wyze worden ver werkt. Nieuw is echter de moot vis, die volgens een bepaald recept wordt geoakken en geheel graadloos is. Het volkomen ontbreken van graatjes in de vis men gebruikt voor het bakken de rondvis dx elvis, kabeljauw e.d. maakt het nieuwe hapje vooral aantrek kelijk. Voor het gereedmaken van „fish and chips" zyn door het Bedryfs- schap voor Visserijproducten spe ciale eisen gesteld aan de bedryven. Voor het eerst zal de C.V. Neptu- nus hier ter stede het nieuwe pro duct Zaterdagmiddag na 12 uur verkrijgbaar steilen. Met de invoering van „fish and chips" heeft het Bedryfsschap voor Visserijproducten een krachtige sti mulans gegeven voor de leuze „Eet meer vis", die zeker met ten on rechte wordt aangeheven. Tegenover een land als Engeland met een vis- verbruik van 26 kg per jaar per hoofd van de bevolking slaat ons land met 12 kg per jaar per hoofd nog altijd een betrekkelijk povere figuur. GTB ontvangt Rhoon Zaterdag speelt G.T.B., na gerul- men tijd afwezig te zijn geweest in verband met het in orde brengen van het terrein, haar eerste thuis wedstrijd tegen Rhoon. Aan span ning zal het zeker niet ontbreken, temeer daar in de voorafgaande wedstrijden G.T.B. de overwinning wist te behalen. De wedstrijd be gint om 4.15 uur op het Gem. Sport terrein aan de Havendijk en staat onder leiding van scheidsrechter Brinkman. G.T.B. 2 speelt eveneens thuis en wel op Sportterrein Laan ons Ge noegen tegen Gr. Wit R. 2. Aanvang 4.15 uur. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G G en G.D Tumlaan 89 Telefoon 692SQ. Tentoonstelling: 29 en 21 September, Rourshall, Werf Gusto. Za. 1219 en Zo, 10 18 u; Tentoonstelling 100 wer ken leden schilderclub „Beati". Films: FaBsage, da. 2 en 8 uur, Za. en Zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: The Afri can Queen (14 jr.). IVïonopoJe, da. 2, 7, 9 uur, Za. en Zo. 3, 5, 7, 9 uur: Het onbekende eiland (18 jr.). Bijeen k oms ten: 19 September, Hoofd, 7.30 uur: Ontvangst Boer Krelïs door De Rietbouwers, waarna tocht door de stad met concert en volks dansen in Plantage. 19 September, Pastorie Oud- Kath. Kerk, Dam 301, 8 uur: Oecumenisch Jeugdcomité, E. Boas. spr. over „Lund '52". 20 September, RIL Volksbond, 8 uur: Feestavond Sehied. Red dingsbrigade. 20 September, Musis Sacrum, 8 uur: Huldiging jubilarissen fa. De Kuyper. Propagandaraad SBB geïnstalleerd In een door alle aangesloten or ganisaties bijgewoonde installatie vergadering van de propagandaraad van de Sehied. Bestuurdersbond werd als voorzitter gekozen de heer W. Weiegel, Kortlandgtraat 29a, Schiedam, bestuurder van de Aig, Ned. Bouwbedrljfsbond.- Het secre tariaat van deze Propagandaraad is m handen van de heer J. Th. de Braak, v. Marumstraat 29a te Schie dam, vakgroepbestuurder van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale. In de bijeenkomst kwam duide lijk naar voren dat men het werk met alleen zal richten op het leden- behoud maar ook de problemen, welke liggen rond het bestuursap paraat, in de vakbondssu'deling aan de orde gesteld zullen worden. Door middel van. verkoop van bro chures e.d. zal getracht worden de organisatie-gedacht? te verbreiden, juist onder degenen die buiten het terrein van de jeugdbeweging ver keren. Burgerlijke Stand Gehuwd: M. Nettenbrcijer 22 J. en M, R. Mletrop 17 U J. Stljns 31 j. en E, E. C. M. Poolman 28 j.: A. G. van 't Zelfde 40 j. en E. J. Pietera 30 J.| F. J. J. de Koning 25 J. en E. Ritter 27 j.; G. Schip pers 25 j, en C. in "t Hol 24 J.: W. Groe- neweg 24 j, en H. J. V. Schutte 20 j.; L, C. de Regt 23 j. en C. Saman 17 j,; F. J. Mouwens 32 j. en J. C. de Leede 27 j.; J. de Groot 38 j. en P. J. Trouborst 26 3.; W. Boerdam 21 3, en H. W, P. Bevers j.; J. G. van Scheindelen 39 j. en A. C. de Boom 22 J.; W, v. d. Heuvel 37 j, en H. M. J. Schrumpf 32 j.; J. Noorder- meer 22 3. en G. M. Dam en 22 f.; W. M. j. Kloppers 38 3. en 3. M. van Embden 31 h; W. F. de Groot 29 J, en M. van Gogh 21 3,; A. Bambeek 30 j, en G. v. d. Hoest 27 j. Ondertrouwd: A. J. L. Bdmers 40 3. en P. Breuer 32 3,; D. Breljer 27 j. en J. J, A, Th. van Schendelen 24 j.; P. H. A. Engenng 3i j. en H. M, L, v. d. Water 23 J.: P. Hoekstra 24 j. en C. E. Vogeiy 20 3.: P. M. Hof mans 24 j, en 3. F. D, van «ijsbergen 27 j.; M. Janssen 25 J. en H. Pasztierlk 26 j.: H. J. v. d. Krift 25 J. en J. Jonkman 18 j.; L, Knijpers 21 j. en G. W, v. cf. Ster 20 J.ï J. Neef 31 j. en G. J. E. Teerlink. 24 j.; R. W. van Pelt 31 j. en N. J. C. Blommendal 24 j.; M, Poulus 31 3. en C. Waardenburg 34 j.; Zuurstofcylinder ontploft DELFT. Donderdag is op het terrein van het zuurstof-depót Haring te Delft een zuurstof-cylin- der bij het afladen van een vracht auto ontploft. De ontploffing was zo hevig, dat het dak van de op slagplaats werd vernield en ae ruiten van kantoor en magazynen en van nabijgelegen fabrieksgebou- wij braken. De arbeider N. W. uit Schiedam, die de cylinder van de auto had geladen, kreeg een wond aan het achterhoofd en splinters in het lichaam. Een tweede arbeider J. in 't V., eveneens uit Schiedam, kreeg ook splinters van de ontplofte cylinder in bet lichaam. W, en J. in 't V. werden naar het Gasthuis te Delft overgebracht, alwaar hun medische hulp werd verleend. Na de teleurstellende onverdiende nederlaag te Oud-Beyerland komt het eerste elftal van PPSC Zater dagmiddag kwart over vier voor het eerst op eigen terrein fn het veld tegen „Pelikaan" 1 uit Zwijn» drecht. Deze vereniging heeft Za terdag j.1. reeds op beide punten, beslag gelegd en zal zodoende al het nodige doen om dit aantal op vier te brengen, terwijl van de zijde der Schiedammers alles in het werk moet worden gesteld om niet te veel achterop te raken. Een span nende wedstrijd kan dus tegemoet worden gezien. Als voorwedstrijd spelen om kwart voor drie de A-junioren tegen HBSS a 2. ROTTERDAM. Tragisch klonk Donderdag voor de rechtbank de be kentenis van de 49-jarige Rotterdam se brandmeester B.'K, dat hij inder daad in de nacht van. 12 Juni brand had gesticht in een schuur. Tragisch vooral, omdat de man die avond in 20'n hevige geestelijke spanning ver keerde, dat hij met zelfmoordplan nen rondliep, zoals de officier van Justitie meedeelde. Deze eiste één jaar met aftrek, waarvan vier maanden voorwaarde lijk. De raadsman vroeg K., op grbnd van het psychiatrisch rapport, on middellijk in vrijheid te stellen en ontslag van rechtsvervolging te ver lenen. De rechtbank wil, op 25 Sep tember, nog eens de psychiater dr H. J. H. van Li enden raadplegen. (Advertentie l.M.) PIJPL1EFHEBBERS Engels import 1,50 per 50 gram Alleen bij: HAV-BANK, Galerjj 6, TeJ, 68451 L. Troost 36 j. en A. J. Bonte 17 J.; 3. M, P. Wijnen 27 j. en J. M. 3. Over de Vest 22 jaar. Geboren: Aibertus M., z. v. A- H, van Asten en L. G. SchUperoort: Marianne L., V. M. Slotboom en M. L. GJoudle; Bernardus J., z. v. B, J, Pil en F. J. Bar- voets: Elizabeth, d. v. B. Otten en F. 3. v. d. Haaf; Maria J. H., d. V. J. H- A. Heetkamp en W. M. Volk: Hendrika 3 d, v. C. Lucassen en H, 3. Kop. Overleden; A. Koorevaar, 71 j- Dc leden van de Excursie-Vereni ging van de Fa. Roelants wilde Don derdagmiddag wel eens een verzetje en trokken er daarom, met een tou ringcar op uit om tn Zeist de Edel- smeedfabriek te gaan bezichtigen. Zonder werken zijn ze er echter niet afgekomen. Nog maar nauwe lijks van huts rankte het gehele ge zelschap alweer uit de bus. In de Grifjioenstraat werd de bocht na melijk iets te groot genomen, zodat de auto in het zand terecht kwam en enigszins overstag ging. Het du wen, waartoe de Excursie-vereniging in volle gemeenschauszin overging, had geen resultaat en ook met mo- torkracht wilde het niet direct ge lukken om de auto „vlot" te krij gen. Een zware vrachtauto bracht tenslotte redding, zodat het gezel schap toch nog, zij het met een uur vertraging, in Zeist aankwam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2