m em'ma C 3 Zilveren feest van Reddingsbrigade 4r r MOHUS de man van de maan Stadsuitbreiding vraagt veei nieuwe straten AGENDA Burgemeester Peek reikt erepenningen uit Plaatselijk oecumenisch werk en Lund '52 Grote afslag van Paardenvlees 2 Crediet van meer dan 1 millioen voor aanleg van straten, verlichting en leidingen OPENT a.s. Vrijdag 26 Sept. 11,30 uur DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Familie van De Kuyper-jubilarissen zagen een distilleerderij in vol bedrijf M Waard om gevierd te worden De heer E. Boas gaf zijn indruk weer komt in Uw huis! Wanneer.... 2 Jonge hengelaars vangen niet veel Ultimatum aan Caltex ingetrokken SCHIEDAM P. V. d. VLIES v h. B. Verkaaik LOODGIETER en HALFWAS LOODGIETER Koeriersters Maandag 22 September 1952 Het ontsluiten van de polder Nieuwland brengt rdci alleen de kosten van ae woningbouw met zich, maar vordert daarnaast indrukwekkende bedragen voor straataanleg, riolering, verlichting en het leggen van leidin gen voor gas, water en electriciteit. Teneinde de Technische School en de hog te bouwen R.K. Ulo-school in het Noordelijk deel van Nieuwland straks bereikbaar te maken voor de leerlingen en ook de bewoners van de 168 Bredero-woningen in de omgeving van Spiering»hoek niet in de modder te laten zitten, Wordt aan de raad voorgesteld credielen te verlenen tot een gezamenlijk bedrag van meer dan een millioen gulden. (Advertentie l.M.) In April bracht de directeur van Gemeentewerken onder aandacht van het gemeentebestuur dat het in verband met de plannen voor de bouw van een R.K. Uloschool en een BK. Nijverheidsschool in Nieuwland boodzakelük zou zijn de daartoe be stemde terreinen bouwrijp te maken door deze te voorzien van een weg en rioolaansluiting en deze op te hogen. Het Is de bedoeling dat de toegangsweg voorlopig vijf meter breed wordt. In verband met de om standigheid dat de ten Noorden van bet Herm es-terrein aanwezige be bouwing nog niet kan worden ge sloopt, kan deze weg grotendeels niet Damclub „Schiedam" ook op nieuwe leden uit .Donderdag j.l. hield, de enige dam club van Schiedam haar jaarlijkse jodedvergadering, versTagen van secretaris en pemningmeester werden goedge keurd, Als nieuw bestuurslid werd <ie heer W. Pranger gekozen. Voor 'de beste resultaten, in de Bonds- competitie behaald, werden de he.-er, van Tilborg en y, d- Moer met een prijsje beloond. Iets nieuws was het samenstellen van een propaganda-commisJe, be staande uit 6 personen, welke zal trachten door huisbezoeken nieuwe leden te winnen, want SchieJam beeft veel „thuisdammers" die nog een klein duwtje nodig hebben om Zich bij een vereniging aan te slui ten. Het le tiental werd voorlopig sa rden gesteld als volgt (in volgorde): J- dn Wilde, M_ v- Noordennen, J. 0< Onick, A. v. d. Moer, J. ven Tilborg, D. Mast, A Struik, W. Ver baal. P. v. Noordennen en J. Leve ring. De damclub „Schiedam" hoiHt baar clubavond Iedere Donderde avond vanaf half acht in het VoIk.- gebouw, Tuinlaan 5(3. Het secreta riaat is gevestigd bij D. Mast, Put- tershoeksestraat 10. Vertrek bij onderwijs Bij de ingekomen stukken voor de raadsvergadering, die Vrijdag avond om half acht zal worden ge houden, bevinden zich ook twee voorstellen van B. en W. ora eervol ontslag te verlenen aan mej. S. E. GMs, onderwijzeres aan de Klaas de Vriesschool a, wegens veertrek uit de gemeente en verlaten van bet onderwijs, en aan mej. A. v. d. CJraaf, onderwijzeeres aan. de Wil lem Brouwerschool, die daarom zelf heeft verzocht. (Advertentie I. Af.) worden gelegd op de definitieve plaats. Ook de riolering kan daarom slechts gedeeltelijk van blijvende aard zijn. Bij elkaar komen de kos ten van een en ander op 205 001). Vooral ten behoeve van een betere communicatie met de nieuwe Tech nische School werd een voet-fiets pad geprojecteerd. In de gemeente lijke commissies bleek men dit wel wat te smal te vinden in verband met het feit dat veel leerlingen de school per fiets bezoeken. Er komt nu een bredere weg, die een bedrag van 20.000 meer vraagt dan het pad. Langs het gebied waar op het ogenblik de grond voor de uitbrei ding van de Algemene Begraafplaats wordt gestort, zal in de toekomst de Burgemeester van Haarenlaan ko men. De afrit voor de2e weg wordt thans aangebracht. Voor de bewoners in Nieuwland zal de Burg. van Haa renlaan op dit eerste deel ook al vast, zij het ten dele, worden be straat. Voor grondwerk en bestra ting is 185.000, voor openbare ver lichting 20 000 nodig. Een stratenplan apart vormt het bouwproject van de firma Bredero- de, die bij Spieringshoek binnenkort J S3 woningen gaat bouwen. De straataanlcg kost hier de lieve som van 400 000 en de verlichting J 240.000, Voor de verbreding van de Adm, de Ruyterstraat in het Sterre- bos werd een crediet van 80 000 noodzakelijk geacht in verband ook met de uitgifte van industrie#rond in deze omgeving. Hiervan werd inmid dels 45 000 verleend. Verwacht wordt dat binnenkort weer een ter rein van vijftien meter breedte uit gegeven kan worden. Voor de ver breding ter plaatse wordt dan nog eens 5000 noodzakelijk. BtURS VOOR mm ZNHUISHOUVim S? Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Van Westendorp, Singel 81. Beliep bjj ongeval: G G en G.D Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Toneel: 25 September, Passage-theater, 8 uur: Kunstkring „Haagse Come- die" met ,,'t Is maar betrekke lijk" Films: Pansage, da. 2 en 8 u: The Afri can Queen (14 jr.). Monopole, da. 2, 7, 9 u: Het on bekende eiland <18 jr.). Bijeenkomsten: 22 en 23 September. Gebouw L. des Heils, L. Haven, Ma. 710.30, Di. 35 en 710.30 uur: Bazar t.b.v. Zcndingsarbeid. 24 September, Volksgebouw, 8 uur: Schied. Bestuurdersbond. Inl. v. d. hr. H. Korte jr. over de P.B.O, 25 September, Corner House. 3— 5 en 8io uur: Modeshow fa. Bervoets. 2002, Aan boord van de ..Pandora" ts de situatie ondertussen tamebjk ver ward. Carlos zit volko men verward m de de kens, de lakens. de vloerkleden, die Marga en Wtlly naar beneden hebben gegooid en hu wil desondanks toch no? pogingen doen de ma chine weer aan de gang te brengen Dót zullen de meisjes toch voorko men! Zij laten zich zak ken door het luik. Wihy is het eerste beneden Carlos ziet het gevaai naderen en grabbelt naar zijn pistool. Hij krijgt het wapen te pakken ook, maar op hetzelfde moment, waarop hij wil vuren, schopt Willy hem krachtig tegen zijn arm. Het pistool knalt en de kogel raakt de benzine tank van de lichtmotor. Meteen klin! knal en een geel-witte steekvlam schiet uit de klinkt een dolle tank. Brand! Het feest van De Kuyper, dat Zaterdagmorgen aanving met de huldiging van de vyf jubilarissen in het bedrijf, werd in de avonduren voortgezet in Musis Sacrum, waar Jan de Cler, met enkele medewerkers een bont pro gramma. verzorgde. In fle loop van de avond kwam burgemeester Peek om de vier werknemers van dit distillateursbedrijf die veertig jaar in dienst wartr., de legpenningen, behorende tot de Orde van Oranje-Nassau, nit te reiken. In herizilver was Hij voor de heer J. W, Mos, in brons voor de beren C. Driel, J. F. W. Droge en D, Kek. Het antwoord is voor ons geen nieuws, want wij heb ben geen klanten, die geld genoeg hebben. Maar als U dan geld nodig hebt, waar om dan niet gezorgd dat het er komt. U kunt alles aan schaffen wat U normaal toch KOU kopen en geld over houden «Is U gebruik maakt van deze serie speciale aan biedingen- Wij kochten een hele fabrieks voorraad eerste keus Inter lock kindergoed (onze klan ten hebben nu eenmaal grote Qexlnnep) voor bijna de helft van de waarde en dan pra ten wij nog niet van da dui zenden stuks darrtes en heren ondergoed voor In verhouding dezelfde lags prijzen. Uer/oefc00 18.000 ^csjesherr^ -n director eerste keu* jnter'°ck Dinsdagmorgen om 9 uur begint de grote verkoop van dit interlock ondergoed en als U de kwaliteiten ziet, dan koopt U niet enkele stuks, rnaar een half dozijn. vk WINKELCENTRUM BINNENWEG Ter gelegenheid van deze onder scheiding heeft de burgemeester nog gewezen op de lofwaardige plichts betrachting en de liefde voor het be drijf, die de jubilarissen hadden ge taand, waarvoor zij door het hoog ste gezag in den lande werden be loond met deze ere-medailles. Mr, Peek schetste het grote belang, dat onze maatschappij heeft bij mensen die op de plaats waarop zij gesteld zijn, hun plicht nauwgezet vervullen. Hij sprak de wens uit dat de onder scheidingen nog lang in volle ge- wouden mogen worden ge- Teneinde ook de vrouwen eens een kijkje te gunnen in de keuken van het bedrijf waar hun mannen al die jaren hun dagelijkse arbeid verricht ten, was er Zaterdagavond om zeven uur een rondleiding aan de Buiten havenweg, v/aar de machines draai den en alles toeging als was men in vol bedrijf. He Jubilarissen kregen alle kans hun familie de handgrepen van het distillateursvak te tonen. Om deze demonstratie mogelijk te ma ken bestond de vulling voor deze keer uit water, hetgeen overigens het succes van deze bijzondere excursie niet in de weg heeft gestaan. Schiedam weer iets gegroeid Wanneer we de laatste maanden de staatjes zien, waarop de loop van de bevolking wordt aangege ven, dan kunnen we niet anders dan bewondering hebben voor de wijze waarop Huisvesting kans ziet het aantal vertrekkende Schiedam mers belangrijk boger te laten zijn dan dat van degenen, die zich in on2e stad komen vestigen. Daaraan is het waarschijnlijk te danken, dat Schiedam nog steeds de 75.000ste inwoner tegemoet kan zien. Wei- licht dat de bouw van de wonin gen in Nieuwland het groeiproces weer 2ullen gaan versnellen. In Juli bedroeg het geboorte overschot 35 mannen en 50 vrou wen. Er vestigden zich nieuw 73 mannen en 93 vrouwen, maar daar tegenover stond een vertrek van 126 mannen en 113 vrouwen. De to tale vermeerdering was dan ook met meer dan 12 personen, waar mee we op «en totaal van. 74.736, zijnde 37.191 mannen en 37,545 vrouwen kwamen. Tijdens de huldiging van de vier (40 jaar trouwe dienst) jubilaris sen, bij de firma De Kuyper: v.l.n.r. de heren Joh. de Kuyper, J. W. Mos, C. Driel, D. Kok en J. P. W. Droge en. burgemeester Peek, die de ere-medailles, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau, Zaterdagavond in Musis Sacrum, opspeldde. Niet minder dan 190 leden en 375 jeugdleden telt de Schicdamse Vrijwillige Brigade tot het redden van Drenkelingen in het zilveren jubileumjaar. Geen wonder dus dat de grote zaal van de R,K. Volks bond Zaterdagavond nauwelijks stoelen genoeg kon bevatten om alle belangstellenden voor de ju bileum-feestavond een plaatsje te geven. Het waren nu alleen de ou dere leden, die aanwezig waren. Op Zaterdag 4 October Is er nog een speciale middag voor de jeugd in „Irene" aan de Nieuwe Havsn. Tot de genodigden van de jubi leumavond behoorden o.a. ook bur- femeester Beek, die in de loop van e avond naa.r Musis Sacrum zou oversteken, de commissaris van po litie, de heer J. H. van Veen, ir S. Moesker, commandant van de Schie damse brandweer en de heer Van Buren, districtsbestuurder van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Na een openingswoord van de voorzitter van de Brigade, de heer W. Drop, kwam al spoedig Henk Bukman voor het voetlicht om een nrogramrna van prominenten aan te Kondigen. Een teleurstelling was 't wegblijven van de goochelaar Eddy Schuyer, die enkele maanden gele den Schiedam voor het eerst met zijn sublieme kunsten verraste in het Passage-theater, waar hij toen voor de C-A.B.-vrienden optrad. Maar goed, ook zonder de goo chelaar ging het uitstekend. Voor Wim en Bram Scholten was als stadgenoten het eerste enthousiaste applaus, dat daarna de weg vrij maakte voor Ted Valerio met zijn harmonica, André Gilbert. Jan van Oost en Jean van Raay. Met elkan der dekten 2ij de lading van de revue „In .Bonte Vaart". Voordat de pauze aanbrak, heeft men met de benoeming van de heer Ant, Figee tot lid van verdienste uitdrukking gegeven aan de waar dering voor het werk van deze als secretaris. Zo'n twintig jaar lang gaf hij zijn beste krachten aan de Schiedamse Reddingsbrigade. Een receptie wiide men het niet noemen, maar in de pauze was er in ieder geval alle gelegenheid om de bestuursleden de hand te komen, drukken en deze van de beste wen sen te laten vergezellen. Terug in de zaal moest de revue ge- Saldo Stedelijk voor muziekcatalogus Vrijdagavond komt in de meenteraad oa. in behandeling het voorstel van B. en W. om het batig saldo van de na opheffing van het Stedelijk Muziekcorps verkochte muziekinstrumenten te bestemmen voor de samenstelling en verme nigvuldiging van een catalogus van de voorraad muziek van de Schie damse Gemeenschap. Zoals bekend is deze muzilek afkomstig uit de bibliotheek van het Stedelijk Mu ziekcorps; -ze zal voortaan door alle Schiedamse muziekcorpsen .kunnen worden gebruikt Het is een goede gedachte van de Oecumenische Raad van Kerken ïn Nederland, nu en dan opening van zaken te geven van wat er op dit terrein m en buiten ons land ge beurt. De najaarsconferentie op 6 en 7 September j.l. in het Bykman- huis te Driebergen is een goede ge legenheid geweest voor die Neder landers, wie de eenheid der Kerk ter harte gaat en iets meer willen te weten komen dan het lezen van verslagen hun mogelijk maakt. „Vertel in eigen omgeving van deze conferentie, zo bouwt ge mee aan de zichtbaarwording van de Una Saneta", aldus een der refe renten. En met deze opdracht zijn na twee dagen ingespannen luiste ren en bewogen discussiëren deel nemers huiswaarts gekeerd, theolo gen, en niet-theologen, hoogleraren en wika's, en mensen die geen an der antecedent hebben dan een ongelooflijke belangstelling voor de. ze oecumenische beweging, die vaan over de hele wereld, over alle kerken. Zij is niet gemaakt, maar zij is bezig te komen en voort te gaan, aldus de grijze maar nog al tijd slagvaardige voorzitter van de Raad, prof. Berkelbach v. d. Spren kel- Allemaal staan we onder deze wind, die blaast waarheen hij wil. En wie een schip is, gaat varen? een boom gaat ruisen, een rietje wordt heen en weer bewogen. De heer E. R. Boas, i'corzitter van I het oecumenisch jeugdcomïté voor I Schiedam en omgeving, vertelde dat deze oecumenische wind inderdaad veel ia beweging heeft gezet en nog veel meer zal losmaken. Door al dat varen en ruisen, en trillen is de zaak er ook niet overzichtelijker op geworden, en bovendien maakt het zingen van de cén 'n totaal an dere indruk dan het fluiten van de ander. Wanneer dr v. d. Linde een hereniging van Reformatorische ker ken nog maar als'kruimelwerk ziet, omdat, zegt hij, de kerken dan pas voor de grote kloof met de Catholi- citeit staan en prof. Boendermaker erkent dat zijn verlangen om de eenheid te zien. werd doorkruist door zyn theologisch geweten, dan beseft men opeens weer, welk een onbegonnen, hopeloos werk eigen lijk is aangevat. Des te Indrukwek kender is dan, dat alle Nederlandse deelnemers aan de Faith and Order conferentie, in Lund in Augustus gehouden, getuigen van de sterke wil om toch door te gaan. Zo ver telde dr H. Berkhof van enige gees telijke stoten in de rug, waardoor het aanvankelijk geringe enthou siasme op gang werd gebracht: de doorvoering van het begrip „niet- theologische factoren"; de comple mentaire denkwijze; 't accent op de missionnaire taak van de kerk, vooral benadrukt door de jonge ker ken In Zuid-lndia; 't fenomeen van de keric in de verdrukking; de heenwijzing naar de toekomst van Christus (pfof. Schlink) en tenslot te het wijzen op de noodzaak van het brengen van het offer, het ker kelijk offer. Van de bekwame Angli caan Oliver Tomkins is het woord: We must die! De kerken moeten sterven, opdat de Kerk level Uit de ontzaglijke veelheid nog enkele opmerkingen: Er is in Lund Een toepasselijk geschenk, dat was de nieuwe duifcpop, die de leden van de Schiedamse Red dingsbrigade hun bestuur Zater dagavond in de R.K. Volksbond aanboden, zeker. Namens de leden droeg de heer R. Figee (links op de voorgrond) de pop „Piet" aan voorzitter W. Drop (rechts) oper onder het goedkeu rend oog van heel het bestuur 1.10. de heren Roïaff, A. Figee, Af. C. Ploay, Mastenbroek, A. van Diest en Kappejan nog even geduld hebben om de heer R. Figee gelegenheid te geven een nieuwe duïkpop over te dragen aan het bestuur. Het was een ca deau, dat op prijs werd gesteld. De oude duikpop was reeds te lang aan vervanging toeHet feit dat de pop in eigen kring als goed vak- manswerk werd vervaardigd, kan voor de doelmatigheid en de le vensduur- slechts pleiten- Nauw verband met de duikerpop. zij het nog niet met de nieuwe „Piet", hield de uitreiking van de wisselbekers aan de kampioenen popduiken van dit jaar. Nel Staat en T. Matsenbroek. Voor mej. Staat wordt het volgend jaar spannend, want het was nu de tweede keer dat zij de beker meenam. Driemaal achtereen betekent dat zij de prijs voorgoed mag behouden. Voor het bal na afloop van de revue was de leiding in handen gelegd van Henk Bukman. -Men heeft er zich niet bij verveeld. Gem. Jeugdcommissie wordt opnieuw samen gesteld Ieder jaar vindt de verkiezing plaats van leden van de Gemeen telijke Jeugdcommissie. Vrijdag avond krijgt de Raad weer een voordracht te behandelen. Hierop plaatste de afdeling Schiedam van de Nederlandse Jeugdgemeenschap de heren A, M. Sunderman (N.P.V.) M. Witkamp (N-J.V.), F, Schamié (K.V.) en B. v. d. Stel (A.J.C.), De vier aftredende raadsleden zijn M. Eising, J. C. van Geene, H. C. van Ruiven en G. v. d. Vlies. De com missie bestaat uit acht leden, vier raadsleden en vier leden buiten de Raad. ESPERANTO-AGENDO Merkredon; Prijugado. Klubves- pero. Volksgebouw Tuinlaan 50. Estus grava kaj goja se la kernn pUgranbigus, sed tio estas va*„* espero. imiirBM[iM8:ntni>tii!ii!iiiuiMii!!!Diniiii{<iir.uitfiff>ni'iinim!SiirifiuiiiiiiibB.' een nieuwe start mogelijk geble ken: samen, in de grote vernieu wing. Is er gegrepen naar de per soonlijkheid van Christus (prof. Sirks). De Kerk wordt geboren, waar het Woord wordt verkondigd en de Sacramenten worden bediend. Daar om leven we oh der een doem, zo lang er geen Avondmaals gemeen schap mogelijk is. (dr J. M. van Veen). In de gewone omgang tussen de mensen blijkt de behoefte aan door denken van de problemen (ds M. A. Krop). Zij tenslotte vermeld dat „Faith. and Order'* zichzelf opgeheven heeft ec nu een theologisch depar tement van de Wereldraad is ge worden. Naar aanleiding van een schets over het oecumenisch werk in Gro ningen werden in de Schiedamse kring enkele ideeën ontvouwd, die men op korte termijn hoopt te ver wezenlijken. De bespreking vond plaats ten huize van de Oud-Katholieke pas toor Tol. Zie de volgende aankondiging. Zaterdag jl. hield de Jeugdhen- gelaarsvereniging „De Jonge Hen gelaar"' met medewerking van. de Vlaardingse Jeugdverenigingen een concours in de Poldervaart. Dit concours werd op verzoek v. d. heer F. Steketé door de bovenge noemde jeugdvereniging georgani seerd. De wedstrijdleiding berustte bij het bestuur van de Schiedamse vereniging. Bij de aanvang trok men een bedenkelijk gezicht, daar het water in de vaart hard stroom de en veel afval met zich mee voerde. Precies 3 uur werd het sein van aanvang gegeven. Toen men het eerste uur had gevist, v/as de vangst nihil. Van de 70 jeugdige deelnemers had slechts één een maatvisje gevangen- De wedstrijdleiding besloot de wed strijd te verplaatsen wegens de slechte resultaten. Men ging daar op naar de Nieuwe Haven, Omstreeks 5 uur werd weer aan gevangen en het bleek dat de vangst iets beter "was. Om 6 uur werd het sein van einde gegeven, en ging men naar het clublokaal- tje in 't Gr oeneweeg je. De uitslag was als volgt: De Jeugdhengelaars Vereniging „Sport na Arbeid" te Vlaardingen legde met 7 stuks, 500 gram, beslag op de wisselprijs, wel ke door de heer T* Steketé was geschonken. De Schiedamse „Jon ge Hengelaar" .verwierf de tweede prijs met 4 stuks, 405" gram. De Vlaardingse Jeugdvereniging „Het Jonge Vissertje" verkreeg de der de prijs. Daarna werden de per soonlijke prijzen uitgereikt. Door de heer J, Broekzitter, Nieuwe Maasstraat, was een zilver schildje met embleem geschonken voor de gene die de grootste vangst had. De ereprijs werd gewonnen, door G. Slavenburg met 4 stuks, 350 gram. De 2de prijs viel ten deel aan -van Wolferen, Vlaardingen, 3 stuks, 250 gram en de 3de prijs aan B. v. Oort, 2 stuks, 220 gr. 4. F. Kaufman, 5- P. Bijl, 7. B. Lupker, 8. A. Vink, 9. Hagenstein, 10. de Koster, 11. v. d. Meiden, 12. H. Prein, 13. M. Slavenburg, 14. Ver beek, 15.'H. Sanstra, 16. v. d. Lee, 17. Remkes. Verder werden nog 18 troostprij zen uitgereikt. Na de uitreiking dankte de voorzitter de heer V. W. Schwagermann voor zijn belange loze medewerking om dit concours te doen slagen en reikte hem een souvenir over. Cor Ruys zou ook nog in Schiedam komen Ook het toneelleven in Schiedam zal het overlijden van de acteur Cor Ruys zeker als een groot ver. hes gevoelen. Voor de laatste maal zagen wij hem bier optreden in „Meeuwen hoven Sorrento", Voor het zo juist begonnen seizoen is het gezelschap Ruyg (Het Vrije Toneel) zowel door de Kunstkring als de Katholieke Kring gecontrac teerd. In belde gevallen zijn de speeldata vastgesteld in het late voorjaar van 1953. Reclasseringsdag 1952 De traditie getrouw hebben de samenwerkende reclasseringsvereni- gingen, waarvan de grootste zijn; Ned. Genootschap tot zedelijke ver betering van gevangenen, R.K. Re- classeringsvereniging, Het Leger de» Heils en Protestants Christelijke Re. classeringsvereniging, het voorne men wederom een Reclasseringsdag te organiseren. Op deze dag, Zaterdag 4 October, zal er in Schiedam een collecte plaats vinden. Teneinde deze collec te bij alle gezindten aan te bevelen, is hier ter stede een Comité van Aanbeveling gevormd, waarin de navolgende personen zitting hebben genomen: Burgemeester mr J. tv. Peek; H. v. d. Kraan, wethouder; H. Sabel, wethouder; mr P. v. Bock- hove, wethouder; mr M. J. M. van Kinderen, wethouder; mr N, J. Post, gemeente-secretaris; J, H. van Veen, Comm. van Politie? J. A. v. d. Berg, dir. Gem. Ziekenhuis; A. L. J. Kunze, dir. Dr Noletstichting; R- Bosch, hoofdinspecteur Dir. Bel-, Kapitein Leger des Heils; deken Reynen; ds L. J. Casemir; ds W. A. Krijger, ds A. Hofman, ds- A. Zwiep, ds Brinkman, ds. J. B. Schouwink, ds P. S. Bamouw, A. Bakker, voorz. Ned. Ver. tot Afsch. v. Alcoholh. Dranken; J. Oostlander, dir. Gem. Dienst' Soc. Zakennotaris EL Hoek, kantonrechter mr P- B, Cos. HBSS-RESULTATEN De volledige uitslagen van de K.B.S.S.-wedstrijden.van Zondag j.l. luiden: ZWSHHBSS 3—4. HBSS 2—Quick Bys 3 3—2. HBSS 3—Vlaardingen 2 3—3. RWH 3—HBSS 4 12—1. Zwal. R. 2—HBSS 5 1—1. DVO 4—HBSS 3 1—1. Exc. '20 a 1—HBSS a 1 3—0. PPSC a—HBSS a 2 0—1. Fortuna b 3—-HBSS b 1—1. Burgerlijke Stand GEBOREN: Jacobus A., z .v. A. Gerreis en G. Jongste; Nico, v. D. Middelkoop en G. Klootwijk; Tardé E., d. v. W. van Luijk en T. de Rooi); Jacqueline M. J., d. v. P. de Winter cn A. Burger; Cor nells J., z, v, C. J. van Waart en H. K. Noordzij; Adriana H., d. v. G. D. Zol) en A. J. Meijer; Arle, z. v. A. Vijfwinkel en N, V. d. Valk. Het door de Unie van Fabriek matige bedrijven aan de directie van de Caltex-Nederland gestelde ultimatum is ingetrokken. Dezer dagen heeft de Bedrijfsume een conferentie gehad met de directie, waarbij de eisen der werknemers voor 99zijn Ingewilligd. Het ul timatum zou hedenmorgen om zeven uur verstreken zijn, maar doordat nu de onderhandelingen hervat zijn, zal er dus niet tot sta king worden overgegaan. Dit werd medegedeeld tijdens de tweede feestavond van de Algemene Be drijfsgroepen Centrale, welke Za terdagavond in de Stadsgehoorzaal werd gehouden. Voor de tweede 'maal werd daar het -toneelstuk „Pension Zonneschijn" met veel succes op de planken gebracht door het gezelschap van Alex Wins en Jan Blok. BUITENHAVENWEG 160 Gevraagd; BEKWAME gebr. schwagermann Beijerlandsestraat 21 of Nieuwe Maasstraat 13 Ronde glasplaten, scbuifrui- ten, glas in lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz levert u Löpik's Glasindustrie, Boterstraat 39 Tel. 68945, Permanent-Wave, compleet, 5,75. Ook speciaal alle kleuren haarverven, Kap salon „Alida", Grote Visse rijstraat 8E (hoge stoep) Tel. 33702, Rotterdam, Te koop: een zwarte winter mantel met zilvervos, maat 42. Prijs 40,—- Nassau- laan 5 ben. Verkleurde schoenen? Schoenen rep. Bedrijf „Ex celsior", Dam 36, Tel. 66874, verft ze voor U in de zelfde of andere kleur, met ga rantie. Damesschoenen 3.25, Herenschoenen 3.75. Rubberlaarzen stuk? Excel sior repareert ze vakkundig. Dam 36, Tel. 66874. Te koop aangeb.: donkerbï. kinderwagen, vaste prijs 50,W, Frankelandse- straat 127. Net meisje of werkster ge vraagd voor halve dagen of 3 k 4 ochtenden per week. Mevr. Meerman, D. A, de Jongstraat 6 c.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2