Nederlandse vrees uit zich in Straatsburg HET ROTTERDAMSCH PAROOL Westelijken herhalen voorstel aan Moskou Fens: Voor allen gelijk recht op beveiliging Sigaretten goedkoper door fellere concurrentie Nixon: „Ik gebruikte geen cent voor privé-zaken55 OM WEST-EUROPA'S VERDEDIGING Drie vliegers uit ijs van Groenland gered Chaplin in Londen uitbundig ontvangen Makki probeert olie aan Amerikanen te verkopen „Eerst verkiezingen in Duitsland!'' Antwoordnota's spreken over conferentie in October leren bezingen lof van hun whiskey in Straatsburg Alleen Republikeins Nationaal Comité kan mij als vice-president-candidaat ontslaan" Fabrikanten niet meer aan prijsafspraken gebonden AFL - 8 millioen leden - steunt Stevenson Veel wind Meer Nederlandse kaas naar dé VS Onstandvastig minder zacht DEMOCRATISCHE GROEI 12e Jaargang, no. 225 Eed. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 - Abonn.prijs: per week ƒ0.47 per kwartaal É.Ö5, losse nummers 0.10 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Woensdag 24 September 1952 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier: Amsterdamsche Bank te Hotterdam Directeur: B. de Vries Hoofdredacteur: Sj. van der Schaaf (Van een onzer redacteuren) STRAATSBURG. „De solidariteit tussen de Europese landen onderling- zuoet zowel op economisch ais op strategisch gebied duidelijk worden ge demonstreerd. De politieke commissie heeft de indruk dat wal de strate gische solidariteit betreft geen'volledige klaarheid is bereikt en dat de publieke opinie in sommige onzer landen nog steeds reden tot ongerustheid hierover geeft". Met deze woorden uit het rapport van de Nederlandse KVP-er Fens, dat gisteren gepubliceerd werd, is de ongerustheid, die onder meer in Nederland heerst over de strategische plannen van het Europese hoofdkwartier van de NATO (Shape), openlijk, in de Raad van Europa aan de orde gesteld. De heer Pens treedt als rappor teur van de politieke commissie over defensievraagstukken op. In rustige en duidelijke woorden heeft hij zich tot tolk van genoemde on gerustheid gemaakt. Hij verwees naar het geruchtmakende artikel van de New York Times van 17 Au gustus, waarin gesproken werd over „een eventuele overgave van het grootste deel der Noordelijke Ne derlanden in geval van agressie". Geruststellende verklaringen van hoge militaire autoriteiten hebben volgens de heer Fens de verwar ring met kunnen wegnemen. Bij de Denen en de Duitsers blijkt dezelf de bezorgdheid te bestaan. De rap porteur vraagt een duidelijke uit spraak van de Assemblee van de Raad van Europa, dat er „geen tweederangslanden bestaan als het over territoriale verdedigingszones gaat". Hebben niet al onze landen ook de kleine, die zich niet min der offers voor defensie getroosten dan de grote gelijke rechten op militaire beveiliging? Door een dui delijke uitspraak van de Assemblee zullen onze ministers een rugge steun krijgen bij de verdediging van hun belangen binnen de NATO en zal bij onze volken de ongerust heid worden weggenomen. Wij dra gen zware lasten voor de herbewa pening en,hebben dus recht op deze waarborg. De heer Fans houdt verder een Eleidooi voor betere informatie van et publiek omtrent de vorderingen op defensiegebied. Bepaalde militai re geheimen worden zorgvuldig ge- heim gehouden,zelfs ivoor ^parle- opnieuw lekken ze uit via de Ame rikaanse pers of via verklaringen voor Amerikaanse gerechtshoven of enquête-commissies. Dit alles heeft een desastreus af fact op de publie ke opinio in Europa en hun ver trouwen in hun eigen politieke lei ders. Van de andere kant worden soms al te summier officiële publi caties gedaan, die aanleiding geven tot de meest tegengestelde interpre taties. Als voorbeeld geeft de heer Fens het geval der „vijftig divisies" in het slotcommuniqué van de NATQ-cqnferentie van Lissabon. Dit getal, genoemd zonder enige verde- Britse militaire leiders: „Nederland heeljt behoefte aan nieuwe jagers" SENNELAGER. De algemene indruk welke de NATO-oefening „Hold Fast" op de Britse militaire leiders heeft gemaakt ïs, dat er over het algemeen goede vorderin gen zjjn gemaakt in de geoefendheid van de militairen, zowel als in de ophouw van het legerapparaat. Luchtmaarschalk Foster zei, dat „Hold Fast*' het belang had aange toond van het ïDStellen van lucht- waarnemersdiensten* in Nederland, De luchtmaarschalk zei verder, dat de oefening tevens de „beperkingen van de „Meteor" als jager-ondcr- scheppingsvlïegtuig had aangetoond" en dat de „Belgische,en Nederland se luchtmacht in de eerste plaats de beschikking moeten krijgen over nieuwe typen van dit soort ge vechtsvliegtuig." Foster deelde ver der nog mede, dat in de komende 'wintermaanden demonstrateegroepen voor leger- en luchtmachteenheden in Nederland, België en de Britse zone van Duitsland tentoonstellin gen zullen organiseren en lezingen houden, waarin zal worden gewezen op het belang van de samenwerking tussen leger en luchtmacht. re explicatie, heeft een groot deel van de Europese publieke opinie ge predisponeerd om de resultaten van de NATO-conferentie niet serieus te nemen. Ook over de zogenaamde „offsho- re"-bestellingen worden in het rap port behartigenswaardige dingen ge zegd. Het ziet hierin een van de be langrijkste middelen om te komen tot integratie der wapenindustrieën in Europa, Een dergelijk program ma is echter noodzakelijk een plan op lange termijn. Men kan van onze landen niet verlangen ,dat zij het met alle kracht op zic'h nemen, in dien geen garanties bestaan voor een periode van een aantal jaren. De Assemblee moet, volgens de heer Fens, openlijk haar goedkeuring uitspreken over de integratie, die bevorderd wordt door het systeem der offshore-bestellingen. Maar z dient er tevens met de nodige tact op te wijzen, dat een dergelijke po litiek alleen kan slagen, als enige zekerheid wordt gegeven voor een langere periode dan één; jaar. Tenslotte wordt in het rapport aangedrongen op nauwere relaties tussen de NATO en de Raad van Europa. Het rapport-Fens is in het bij zonder door de Scandinavische. Duitse en Ne.derian.dse leden met grote voldoening ontvangen, Het stelt inderdaad uiterst urgente za ken aan' de orde. Het Nederlandse volk mag beslist niet 't gevoel krijgen dat het, zoals iemand het hier uitdrukte, wat de defensie betreft voor een te hoog bedrag verzekerd is en dat m>g wel bij een niet soliede verzekerings bank. Zaterdag of Maandag zal het rapport in openbare discussie ko men. LONDEN. Drie van de twaalf mannen, die een week geleden op de ijsvlakte van Groenland strandden door een noodlanding van hun vlieg tuig, zijn door een Amerikaans am- phibie-vliegtuig opgehaald en over gebracht naar de Amerikaanse lucht basis te Thule in West-Groenland. Aldus heeft «en woordvoerder van het Britse ministerie van Luchtvaart vanmorgen vroeg in Londen meege deeld. Ebn enthousiaste menigte haalde Charlie Chaplin in, toen hij op het Londense Waterloo Station uit de trein stapte. Het is 21 jaar gele den, dat Chaplin voor het laatst in zijn geboorteplaats was, LONDEN. Charlie Chaplin, die in 21 jaar niet in Engeland is geweest is Dinsdag te Londen, zijn geboorte plaats, uitbundig door de bevolking ontvangen. Chaplin was er zichtbaar van onder de indruk. „De Lon.de- naars zijn niets veranderd", zei hij. Een vrouw in de menigte riep: „Blijf hier Charlie. Het is nergens zo goed als thuis." Op een receptie in het Savoy hotel zei Chaplin: „Ik ben nooit communist geweest en heb geen enkel geheim te verbergen." WASHINGTON Hoessein Mak- ki, lid van de Perzische parlemen taire oliecommissie heeft, hier aan - ve5slaggn»eiiBi ^??rtöd, dat J-iij on derhandelingen voert met een Amerikaans zakenman, die zegt, dat hij een maatschappij met een kapitaal van 140 unUioen dollar kan vormen voor het vervoer en de verkoop van Perzische olie in Europa en Azië. Dc onderhandelingen bevinden zich nog in een voorlopig stadium. Makki gaf te verstaan, dat het Amerikaanse concern misschien be reid is de Britse blokkade te door breken en Perzische olie te kopen, voordat er met Groot-Brittanniê een regeling getroffen is over de nationalisatie. LONDEN. Het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland moet bet eerste agendapunt zijn van een eventuele Viermogendhedencon- fcrentle over Duitsland, zo wordt gezegd in de Westelijke antwoordnota aan Moskou. In de gelijkluidende nota's van Engeland, Frankrijk en Ame rika, die Dinsdag door diplomatieke vertegenwoordigers in Moskou is overhandigd, wordt in wezen hetzelfde voorstel gedaan als dat van 16 Joli. De Westelijken verwerpen het voorstel van de Russen om eerst een vredesverdrag, daarna de vorming van een regering voor geheel Duits land en tenslotte het houden van verkiezingen te bewerkstelligen. In de antwoordnota's wordt voorgesteld een Viermogendhedenconfereutie op de in de Westelijke nota's genoemde voorwaarden in October tp houden. De drie landen doen ..na overleg met de Duitse federale regering en de Duitse autoriteiten te Berlijn" een beroepop.de.,Spwjet-Rqlssisc^e regering fèruë té komen van haar weigering „zich bij de andere mo gendheden aan te sluiten om met vereende krachten te pogen het vraagstuk van vrije verkiezingen in Duitsland aan te vatten." In de nota wordt met nadruk ver klaard. dat de Westelijke regerin gen het Sowjet-Russische standpunt, dat Duitsland bij verdragsonderhan- Rïchard Nixon, Republikeins can didate voor het vice-president- schap legt voor microfoon- en- te levisiecam era's ver an twoordin g af van de 18.235 dollar, die hij van zijn supporters heeft aangenomen. De totale kosten van de uitzen ding bedroegen 75,000 dollar. (Van een onzer redacteuren) STRAATSBURG. De Ierse ge delegeerde Norton leverde een be langrijke bijdrage aan het economi sche debat door een rede over de kwaliteit van de Ierse whiskey. „De Ierse whiskey is net zo goed als wel ke whiskey ter wereld. Zeker even goed als de Scotch. Engeland heeft ons eeuwenlang onderdrukt en daar om hadden wij nooit de gelegenheid in het buitenland met ons product te adverteren. Als onze producenten eens tot export kunnen worden be wogen, dan zal de Scotch whiskey zich niet lang handhaven." De Brit se afgevaardigde Robens stelde voor dat zijn regering en die van Ierland beiden aan elk lid van de Assemblee een kist van hun wh'skev zouden sturen. „De leden van de Assemblee kunnen dan zelf oordelen over de kwaliteit" (Van onze correspondent) NEW YORK. Senator Nixon, de republikeinse candidaat voor het vicc- presiilentschap der V.S., heeft zichzelf Dinsdagavond verdedigd voor radio en televisie in verband met het aannemen van geld van enige rijke landge noten. Hij gaf een volledig overzie--»' van zjjn bezittingen, verdiensten en uitgaven en las een verklaring voor van het grootste advocatenkantoor van» Los AngeJcs, dat hü zich uit het fonds niet persoonlijk verrijkte, noch de belastingwetten overtrad. Het was een allesbehalve nede rige, maar een zeer demagogische rede, waarin Nixon speculeerde op de sentimentaliteit van de primi tieve luisteraar. Beslist arrogant was hij in zijn eis aan Stevenson cu Sparkman. om insgelijks de boe ken open te leggen, indien zij niet de indruk willen vestigen iets te verbergen te hebben. Van republi keinse zijde wordt namelijk alles (Van een onzer verslaggevers i De sigaretten worden goedkoper. Verscheidene sigarettenf abrikanten 2Un er reeds toe overgegaan of zullen binnenkort besluiten dc prij zen van een aan UI van hun mer ken in prijs te verlagen, waardoor het bedrijfsleven wil „zich bevrij den van de bindingen, die dateren de t(jd van distributie en ■chaarste". De fabrikanten kwamen tot nu toe vla' het overleg jn de nationale organisatie van sigarettenfabrikan- ten tot afspraken ten aanzien van de prijs, de verpakking, het verle- ne.n van korting en crediet aan de winkelier èn het op de markt bren gen van nieuwe merken. Inmiddels is de overeenkomst afgelopen en tot vernieuwing van een accoord is het met gekomen. Men kan thans re kenen op een verscherpte concur rentiestrijd tussen de producenten. Als gevolg hiervan zal het publiek kunnen profiteren van aanbiedingen voor een goedkoper „rokertje". Of dc winkelier de dupe zal wor den is nog niet te zeggen. Bij on gewijzigde winstmarges momenteel is niets bekend, dat een verandering daarin is gebracht misschien wek omdat afgewacht moet worden, of het publiek méér zal gaan roken. Er wordt echter rekening gehouden met het feit dat vermoedelijk een aantal shag-rokers naar de goedko- per geworden merlcsigaret zullen i overstappen. Bovendien is het niet uitgesloten, dat de fabrikanten in I hun strijd tegen elkaar ook de kor tingen aan de detaillist zullen be trekken. Conclusie: in de naaste toekomst 2al hard worden gestreden aan het „sigarettenfront". De fabri kant strijdt om een groter afzetge bied voor zijn merk, de consument is goedkoper af, en de winkelier, hq wacht af. NEW YORK. De American Federation of Labour (AFL) heeft op haar congres besloten de demo-» cratlsche candidaat voor het pre sidentschap, Stevenson, te steunen. Dit ïs de eerste maal, dat de AFL zich voor een candidaat uitspreekt sedert haar oprichting in 1881. De steun aan Stevenson werd een stemmig goedgekeurd. De AFL zegt, dat Eisenhower „beruchte reactionnairen als sena tor McCarthy" steunt. Ook het „omhelzen" van senator Tatt was een schok geweest. „Door zulke candidaten te steunen kan hij de republikeinse partij niet op de weg van het liberalisme terugvoeren", aldus de verklaring van de vak bond. Het CIO (Congress of Industrial Organisations) heeft reeds eerder zijn steun aan Stevenson toege zegd, Thans staan de twee groot ste Amerikaanse arbeidsorganisa ties achter de democratische can didaat. waarvan de AFL alleen al meer dan acht millioen leden telt. in het werk gesteld, argumenten bijeen te brengen tegen Stevenson, die als gouverneur van Hlinois een fonds vormde, om voor bepaalde functies bekwame lieden uit de za kenwereld te recrutoren en deze daaruit schadeloos te stellen. Hij heeft dit nooit verheimelijkt. Het fonds was een publiek gehèim en het* diende om de staatskas te ont lasten. Nixon verzuimde in te gaan op de kern van de kwestie, namelijk of hij degenen, die tot het fonds bijdroegen, ook niet indirect enige gunsten bewees. Hij zeide geen ont slag te zullen nemen, maar de be slissing over zijn.lot over te zullen laten aan het republikeins natio naal comité, waarbij hij de luiste raars opwekte, dit comité telegra fisch ervan in kennis te stellen of zij, na zijn rede, zijn aftreden al dap niet wenselijk achten voor de partij. Bij informatie bleek mij, dat het publiek hieraan gretig gehoor geeft. Voor de republikeinse lei ders is dii een handige methode om de publieke opinie te testen. delingen alleen tijdens de bespre king van ter zake dienende kw .sties door afgevaardigden uit de Sow jet zone. erus W estrpuitsla,nd;> jvertegen- woordigd' moett rijn, niét kunnen aanvaarden. Het Westen verwerpt het Sowjet- voorstel. de commissie van onder zoek inzake de mogelijkheid van het houden van vrije verkiezingen, uit Oost- en West-Duitsers samen te stellen. Een uitsluitend uit Duit sers samengestelde commissie zal niet meer in staat zijn tot onpartij digheid dan een Viermogendheden- commissie, die de Westelijke mo gendheden reeds verworpen heb ben, aldus de nota. De Westelijke mogendheden ver klaren zich opnieuw 'bereid, „alle practïsche en welomschreven voor stellen" over de vorming van de commissie van onderzoek te bespre ken. JRiehard Crouthamel uit Middle- ton (V.S.) zou Zondag trouwen (hij werd toen 21 jaar), maar Za terdag kreeg hij blindedarmont steking. Nog dezelfde dag werd hij geopereerd. Toen hij bijkwam vond hijdat de bruiloft toch maar moest doorgaan. En zo werd hij Zondag op een brancard naar de plechtigheid gereden. Van Woensdagavond tot Donderdagavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met tijdelijk regen, later wisselend bewolkt met enkele verspreide buien. Krachtige, langs de kust af en toe harde wind tussen Zuid en West. Morgen minder zacht dan vandaag. 25 Sept.'Zon op 6 u 31 ra onder 18 u 31 m. Maan op 14 a 7 m on der 20 u 47 m. HET IVEEJR VAN VANMORGEN 7 UPR Oslo Zw. bew ZZW I 2 3 Stockholm Zw. bew. WNW 2 10 0 Helsinki Onbcw, W 4 s 1 Edinburgh Regen ZZW 2 17 10 Londen Zw, bew. ZW 4 22 0 KopenhagenZw. bew. WNW 6 13 12 Amsterdam Zw. bew. ZW S 13 0 ZUrich Mist ONO 1 15 0 Genève Zw, bew. Windstil 13 0 Parps Mist W 1 19 0 Bordeaux Geh bew Windstil 19 0 Nice Licht bew. NNW 4 22 0 Berlün Regen W 5 14 8 Frankfurt Geh. bew. ZZW 9 16 0 München Zw. bew. WZW 2 22 0 Wenen Zw. bew. W 11 14 0 Luxemburg Geh bew W8 Grer.oble Geh, bew Windstil 18 0 Innsbrück Zw. bew. ZW 1 14 0 WASHINGTON Het ministerie van Landbouw van de Verenigde Staten heeft besloten de import quota's voor zuivelproducten met ingang van 1 October met vijftien procent te verhogen. Het quotum voor Edammer en Goudse kaas werd van drie millioen op vier millioen pound per jaar gebracht. In het begin van dit jaar had het Amerikaanse Congres het ministerie reeds gemachtigd, de quota's met vijftien procent te verhogen, wan neer dit in het belang zou zijn van de internationale handel en de inter nationale betrekkingen. De wijzigin gen gaan op 1 October in. WAT VOOR WEER? DE BILT - Het KNMI deelt mede: Toen in de nacht van Maandag op Dinsdag zachte oceaanlucht Neder land binnen stroomde, Jcicam er een einde aan een periode ran te koud weer dtc drie toeken, had geduurd. Vooral 's avonds en 's nachts werd het belanpryfc warmer dan we de laatste lijd gewend waren. Zo kwa men de algelopen nacht minimum temperaturen uan 12 tot 15 graden uoor. Gistermiddag liep het kwik op vele plaatsen tot 18 graden op. De oorzaak van het zachtere weer moet worden gezocht in het feit, dat er zich thans een langgerekt hoge- drukgebied bevindt tussen de Azo- ren en Frankrijkterwijl tegelijker tijd 'n vrijwel onafgebroken stroom van storingen over het noordelijk deel van de Oceaan tiaar Zuid- Scandinavië trekt Tussen de hoge druk in het Zui den en dc- lage druk in het Noor den ontwikkelde zich een krachtige stromingdie de van oorsprong sub tropische lucht naar Europa voerde. Ten Zuiden van IJsland is nit een zceT actieve depressie aangekomen, die nog in betekenis toeneemt en met grote snelheid naar het Oost- Noord-Oosten trekt. Het koudefront van deze depressie nadert vooraf gegaan door een regengebied en sterke barometerdalingen, Ierland. Het ziet er naar uit. dat dit jront binnen 24 uur Nederland zal berei ken en datnyta gevolgd zal worden door oceaanlucht met lagere tem peratuur. Men moet daarom reke nen op onstandvastig en minder zacht weer met tijdelijk regen en veel wind. Wij schreven onlangs1) dat vol gens sommige geschiedkundi gen de groei van een democra tisch politiek bestel wel enige eeuwen beslag neemt Nu ontvangen wij een brief van een lezer, die vindt, dat dit wel een beetje meevalt. Hij meent, dat het irt een. halve eeuw hest gaat. Kijk naar Nederland, zegt hij, dat in ongeveer vijftig jaar (1795—1848) van een oligarchie, waar de grote heren alles te vertellen hadden en de kleine man er niet aan te pas kwam, werd tot een parlementaire monar chie met kiesrecht en. ministeriële ver antwoordelijkheid. Zo kan men inderdaad de zaken stellen: maar het is hij lange na niet het ganse verhaal. Er is na 1848 nog ontzaglijk veel veranderd en her vormd; dat jaar was niet een eind- doch een beginpunt. En vóór 1795 was er toch wel iets meer dan een maatschappij van machtige heren aan de ene en rechteloze kleine luiden aan de andere kant. Misschien kunnen we dat het best illustreren met het voorbeeld van de persvrijheid. Vorige week vierde de Leeuwarder Courant haar 200-jarig jubileum; en bij die gelegenheid is gezegd, dat het hier waarschijnlijk be treft de oudste krant ter wereld. Dit wil echter volstrekt niet zeggen, dat er vóór 1752 geen kranten zijn versche nen in Nederland. Zij kwamen al uit (veelal in de Franse taal) van het be gin van de zeventiende eeirw af; en zij waren jarenlang de beste bron van inlichtingen voor alle Europese heer sers en staatslieden, niet in de laatste plaats in die landen, waar een strenge censuur het uitgeven en verspreiden van eigen couranten en andere ge drukte stukken verhinderde. t Het moet de geachte briefschrij ver toch iets zeggen, dat elke behoorlijke stad in de Neder landen al bijna vier eeuwen baar drukkerijen bezit waar, tamelijk on gehinderd door de overheid, de be langrijkste en vrijmoedigste geschrif ten het licht zagen. De geestelijke en wijsgerige stromingen in de hele be schaafde wereld vóór de tijd van de Franse revolutie zijn neergelegd in. boeken, die voor een belangrijk deel in Nederland zijn verschenen; en men verbaast zich over de omvangrijke massa's betogen, aanvallen, verweren en schotschriften, die deze hoofdwer ken vrijelijk hebben vergezeld. In dit opricht is Nederland zelfs Engeland lange tijd voor geweest. Daar zijn de persen pas productiever geworden na de ..glorious revolution", welke Willem III en Maria aan het bewind bracht. De toestand daarvóór wordt getypeerd door het feit, dat Willem III, op weg naar Londen, ia het jaar 1689 in de toch heus niet on belangrijke stad Exeter geen druk kerij vond voor het vervaardigen van een manifest Nederland bezat in de zeventiende eeuw al wat in de negentiende eeuw Duitsland en Oostenrijk gedurende lange tijd nog niet hebben gekend: dc persvrijheid. Het is juist, dat in de oude Republiek het politieke lever hoe langer hoe meer doortrokker raakte door corruptie, hetgeen voorn in de wijze van vergeving van de and" ten tot uiting kwam. Maar de magi straat kon zeker niet alles doen wat haar beliefde, en deed daartoe ook geen poging. Er waren zekere vrij heidstradities, waarvan zij wijselijk de handen afhield. De machtsuitoefening was aan grenzen gebonden. Er be stond ondanks alles een evenwicht van krachten, betgeen altijd een ken merk is van een zekere graad van de mocratie. Er zijn andere rechten te noemen dan persvrijheid Jn de Republiek der Verenigde Nederlanden, die bewijzen, dat de tijden toen heel wat minder donker waren dan. de brief schrijver blijkbaar veronderstelt; maar deze vrijheid demonstreert toch wel het duidelijkst hoezeer de Neder landse democratische tradities verder teruggaan dan 1795hoezeer het hui dige bestel rust op oudere grondsla gen dan die, gelegd in de tijd tussen de stichting van de Bataafse Repu bliek en het gedenkwaardige moment in 1848, toen koning Willem II ver klaarde, in vierentwintig uur van zeer conservatief zeer liberaal te zijn ge worden. Natuurlijk willen wij hiermee niet beweren, dat het in de Oostelijke landen, die thans bezig zijn te ontwa ken, even lang zal duren als bij ons. Met de briefscluijver hopen wij van haïte, dat zij met een halve eeuw zul len kunnen volstaan. Nummer van Zaterdag 20 dezer. Onbekende deponeerde granaten in een vuilnisbak (Van onze correspondent) NIJMEGEN. De directie der ge- meentereiniging en de politie te Nij megen stellen een diepgaand onder zoek in naar iemand, die drie grana ten in vuilnisemmers heeft gelegd, waarvan één zelfs op scherp stond. Of het nu met opzet of uit onweten de slordigheid is geschied, de over heid wil de schuldige streng straffen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1