I HET ROTTERDAMSCH PAROOL BRITS SUCCES IN STRAATSBURG Engeland - als waarnemer - bij alle gemeenschappen Franse duikboot met 48 man vermist Gevaarlijke binding voor komende federatie Gen. Ridgway had drukke dag in Nederland Republikeinen handhaven Senator Nixon „Levenslang" zal inderdaad wel „levenslang"' blijven Vloot van zeven landen onderzocht de zee ONVERMIJDELIJK BESLUIT Donderdag 25 September 1953 Militaire missie in Indonesië staat bloot aan critiek Kabinetscrisis in Indonesië? Belgische liberalen gispen Nederlands economisch beleid Duitse gezant in Den Haag gaf valse leeftijd op Kans op redding zeer klein, zegt admiraliteit Weinig succes voor communistische oproep tot protestmeeting Politieke schrijvers geven Stevenson meeste kans Ook Joego-Slavische vliegers nemen zwaluwen mee GR A TIE AAN WILL Y LA GES Ex-illegalen tekenen protest aan tegen gratie aan Lages Demonstraties van nieuwste visgerei Secretaris O-Duitse minister vluchtte naar W-Berlijn Enkele buien j.2e Jaargang, no. 226 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 - Ahann.ptijs: per week /G.47 per kwartaal 6.05, losse nummers 0.10 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 398644 Bankier; Amsterdamsche BanJC te Rotterdam Directeur: B. de Vrie* Hoofdredacteur: Sj. van der Schaaf (Van een onzer redacteuren) STRAATSBURG. De politieke commissie van de Assem blee van de Raad van Europa is tenslotte uit de moeilijkheden gekomen. De oplossing, die met zeventien stemmen voor en twee onthoudingen werd aanvaard, betekent een belangrijk winstpunt voor de Britten. Men stond voor de taak de voorstel len van Eden in concrete vorm toe te passen op de kolen- en Staalgemeenschap en de andere gemeenschappen/die later nog runnen ontstaan. Nu, voor wat de thans aanvaarde oplossing betreft: men kan zich moeilijk een vollediger toepassing van. het plan van Eden voorstellen. ElfIWHpPïdWUHJPIMUÜIÜOWilli Yamin dringt aan op een. spoedige opheffing DJAKARTA. In bet Indonesi sche parlement Is van diverse zijden critiek uitgeoefend op de aanwezig- .heid van de Nederlandse militaire missie. Mr Moh. Yantin drong op spoedige opheffing van de missie aan. Hij meende, dat aan Nederland duidelijk moet -worden gemaakt, dat Indonesië nimmer goede betrekkingen met Ne derland zal aanknopen op het gebied van defensie, economie en financiën, zolang westelijk Nieuw-Guinea niet aan Indonesië is overgedragen. Motie tegen minister van defensie DJAKARTA. Tegen da In Defensie, i de Indone sische minister van Defensie, sultan Hamengkti Euwono, xh door de par tijloze "afgevaar d igdeBe aharuddin, die werd gesteund door andere par tijlozen en leder van de Partai Mur- ba, de Partai Burua en de Partai Bak jat Nasional, een motie van wantrouwen ingediend. De mo tie keurt het ministeriële beleid bij het oplossen van de bestaande con flicten in het leger af en dringt aan op een defensie-wet. Indien de motie zou worden aan genomen, zou dit naar over het algemeen in politieke kringen wordt aangenomen een kabinetscrisis veroorzaken. De motie zou overigens niet gericht zijn tegen de sultan, maar tegen de legerleiding. (Van onze correspondent) BRUSSEL. De Belgische libe rale partij moet formeel de begin selen afkeuren van de Nederlandse economische politiek die een dis criminerend karakter heeft. Dit deelde de voorzitter van die partij, senator Motz mee naar aanleiding van d.e Benelux-conferentie te Knokke, De heer Motz wees er op, dat men Nederland de politiek van lage lonen en prijzen niet zou kunnen verwijten als deze zich in eensoortgelijk eco nomisch kader had ontwikkeld als in België'. Nederland heeft echter de lonenhuren en pachtprijzen kunst matig laag gehouden en zowel de industriëlen als, de vakbondleiders gaan er mee accoord om deze „wil lekeurige fixatie" niet op te geven. De Belgische liberalen hebben, aldus de heer Motz, deze betreurenswaar dige politiek, waarvan het doel is de verovering van buitenlandse mark ten te begunstigen, steeds veroor deeld. Koningin krijgt Franse onderscheiding PARIJS. De leiding van de „kruistocht voor vriendelijkheid" in Frankrijk heeft besloten Koningin Juliana de „grote keten van de orde der Franse hoffelijkheid" te ver lenen, De onderscheiding zal binnen kort worden ter hand gesteld aan. de Nederlandse ambassadeur te Parijs. De resultaten zijn als volgt samen te vatten: 1. Alle leden-staten van de Raad van Europa, die niet tot de zes Scha man-landen behoren (dit zijn dus Noorwegen, Zweden, Denemarken, Engeland. Griekenland, Turkije, Ier land en Usland) zullen de uitnodi ging krijgen permanente delegaties te vestigen bij de Hoge Autoriteit. 2. De zes regeringen zullen de zetel van de kolen- en staalassemblée per manent vestigen in het gebouw vajr de Raad van Europa en diens secre tariaat gebruiken. 3. Zoveel mogelijk dezelfde verte genwoordigers zullen in de toekomst worden aangewezen in de assemblée van de Kolen- en Staalgemeensch&i de Raad van Europa en eventuel latere assemblees. 4. Vertegenwoordigers van landen in de Raad, die niet deelnemen, in de K.S.G., krijgen het recht als waar nemers de debatten in het staalpar lement te volgen en daaraan deel te nemen, echter zonder stemrecht. 5. Het comité van Ministers zal in overleg treden met de Hoge Autori teit om vast te stellen, onder welke condities en met welke verplichtin gen de leden-staten van de Raad van Europa als waarnemers kunnen deel- ,nemen aan de besprekingen in de Raad van Ministers der Kolen- en Staalgemeenschap. 6. De Hoge Autoriteit van de K.S.G. dient onder bepaalde voorwaarden in staat te worden gesteld, deel te ne men aan de vergaderingen van het Comité der Ministers van de -Raad en van de Assemblée. 7. Het is de wens van de Assem blée van de Raad .van Europa, dat al baar leden zullen worden uitgeno digd om besprekingen tot vorming van functionele gemeenschappen (zo als bxj voorbeeld de politieke ge meenschap der zes landen en de land- bouwgemeenschap) bij te wonen. Er zitten ons inziens wel gevaar lijke kanten aan deze ver doorge voerde verbindingen tussen, de Raad van Europa en de toekomstige fede ratie der zes landen. Indien, om een voor de hand liggend bezwaar te j noemen, in de huidige assemblers en in de toekomstige steeds ongeveer dezelfde personen worden benoemd, dan zullen' zij bepaald wel bijzon der universele geesten moeten zijn. De Nederlanders zullen dan bij voor beeld met gezag en deskundigheid moeten spreken over militaire vraag stukken, over kolen en staal, straks over landbouw, transport, over de aanstaande constitutie van de zes, enz. enz. Voor de kwaliteit der de batten bepaald niet bevorderlijk. Een tweede groot bezwaar ligt m de omstandigheid, dat zeer ingrij pende beslissingen van zeer ingewik kelde aard meestal moeilijker wor den genomen naar gelang meer par tijen meespreken. Hier spreekt dan bovendien een aantal waarnemers mede, die geen enkele verantwoor delijkheid dragen voor de te nemen besluiten. DEN HAAG In het Duitse weekblad „Der Spiegel" is een be richt verschenen, waarin gezegd wordt, dat de Westduitse gezant in Nederland, dr K. Dumont, van zijn functie is ontheven, omdat hij zo wel aan de Westduitse als aan de Nederlandse regering een valse, namelijk te jonge, opgave van zijn leeftijd heeft verstrekt. I TOULON. Grote vrees bestaat, dat de Franse onderzeeër „Sibylle", welke in de Middellandse Zee verdwenen is, met zijn bemarning van 48 man, 3 officieren en 45 matrozen, verloren is gegaan, 20 hebben marine- autoriteiten vandaag verklaard. De „Sibylle" kwam gisteren tijdens oefe ningen niet meer boven. Vaartuigen en vliegtuigen hebben het gehele gebied gedurende de middag en de nacht afgezoeht, maar zij kwamen alle maal terug met de melding: ..Geen spoor". In hei eerste communiqué van de marine, dat gisteren tn Parijs werd gepubliceerd, werd uiting gegeven aan ernstige bezorgdheid. Maar eerst vanmiddag vroeg bijna 18 uur, nadat de „Sibylle" niet meer van een routine-duik naar boven was ge komen Wilden zo zeggen, dat de hoop verdwijnt. In de boot zon zich zuurstof bevinden voor een verblijf van 48 uur onder water. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Voor het Haagse publiek is het bezoek van generaal Ridgway vrij ongemerkt voorbij gegaan. Precies twee minuten voor zes arriveerde de opperbevelhebber van de N.A.T.Q.-?trijclkracUten Woensdagavond per auto bij Hotel de Wittebrug in gezelschap van zjjn echtgenote. Vrij spoedig na zijn aankomst reed minister Stat voor om de gctoeraal "en zijn echt genote te begroeten. Kort daarna arriveerden ook de Amerikaanse ambassadeur en zijn vrouw bij het hotel. Donderdagmorgen omstreeks negen uur werd generaal Ridgway afgehaald door minister Staf voor een bezoek bij minister Drees op zijn kabinet In. gezelschap van de ministers Drees en Staf begaf men zich toen. naar de Trèveszaal op „Senator^ Nixon heeft zich algeheel gezuiverd van de tegen hem uitge brachte beschuldigingen. Van de Republikeinse partijvoorzitter heb ik een telegram ontvangen, volgens hetwelk 107 van de 138 leden van het partij bestuur, die bereikt konden worden, zich hebben, uitgesproken voor hand having vac Nixon als candidaat voor het vice-presidentschap." Dit ver klaarde .generaal'. Elsenhower op een verkiezingsbijeenkomst van de Repu blikeinse party te Wheeling. Onze correspondent te New York seint nog:, Meer dan honderddui zend lieden hebben gehoor gege ven aan de oproep van Nixon om telegrammen te zenden aan het republikeinse "comité of aan Eisen hower's hoofdkwartier en hem vol ledig gerehabiliteerd geacht. De republikeinse' pers legt zich daar bij neer, waarbij zij vergeet, dat "zij nog maar enkele dagen geleden schreef, dat het principe van het aanvaarden van particuliere bij dragen door een Senator afgekeurd dient te worden, ook al zou Nixon zich in deze kunnen rechtvaardi gen. Het lijkt aannemelijk, dat dit de democraten een grotere winst van onafhankelijke kiezers zal opleve ren. dan aanvankelijk verwacht werd. maar niets is moeilijker, dan de werkelijke mening van het volk ten opzichte -van deze verkiezing te pellen. GENERAAL Matthew Ridgwayl opperbevelhebber van de NATO- strijdkrachten in Europa, en zijn charmante vrouw Penny zijn Woensdag op Schiphol aangeko men voor een officieel bezoek aan ons land. Zij werden begroet door vice-admiroal jhr E. J. v. Holthe, NEW VORK. Het tijdschrift Newsweek" bericht, dat een en quête onder 50 politieke schrijvers aangetoond heeft, dat 28 menen, dat Stevenson president zal woi- "den, terwijl dé" rest het op Eisen bower houdt. Bij een soortgelijke enquête vier jaar geleden ^hebben 50 politieke schrijvers algemeen een overwin ning voor'gouverneur Dewey voor speld, die toen van Truman ver loor. het Binnenhof in Den Haag, waar de generaal officieel door oe bijna voltallige ministerraad werd ont vangen. Daarna werd de generaal op het ministerie van Oorlog door het comité van de verenigde chefs van staven ontvangen. Na afloop hiervan begaven generaal Ridgway en zijn echtgenote zich naar het paleis Soestdijk, waar men lunch gebruikte. ■J Mevröuw Ridgway had de och tend gebruikt om te winkelen. Reeds kwart voor negen was de echtgenote van minister Staf bij het Hotel de "Wittebrug aangeko men om mevrouw Ridgway af te halen. Beide dames vertrokken spoedig daarna per auto stadwaarts. De CPN had Woensdagavond haar leden opgeroepen voor een protestmeeting op het Jacob van Campenplein in Den Jïaag. In de morgen hadden een paar mannen getracht biljetten in de stad te ver spreiden, waarop stor.d „Ridgway go home". Deze pamfletten werden direct door de politie in beslag ge nomen. Vergunning tot het houden van de meeting werd door de bur gemeester geweigerd. Ongeveer 140 a 150 mannen en vrouwen kwamen toen bijeen in de /aal van het ge bouw Amicitia in het Westeinde in Den Haag. Daar werd het besluit genomen een brief aan mevrouw Ridgway te overhandigen. Alle be zoekers van de vergadering werden opgewekt in optocht naar het hotel de Wittebrug te trekken. Slechts ongeveer 20 mannen en vrouwen gaven hieraan gevolg. Bij het hotel aangekomen, werd door de politie-" bewaking tenslotte toestemming ;egeven aan. twee mannen om deze >nef aan een aldaar aanwezige Amerikaanse militair te overhan digen. Daarna ging iedereen naar huis. De vroegere Engelse duikboot „Sportsman", die in Juli van dit ■jaar werd overgedragen aan de Franse Marineen toen de naam „Sybille" kreegwordt vermist, na oefeningen in- de Middellandse Zee. De „Sybille" na de overdracht in de haven. GRAZ. Duizenden zwaluwen in de streek van Graz in Stiermarken, die door plotseling opgetreden win terkoude zijn overvallen en nog te jong en te zwak waren om de oude re vogels op hun trek naar war mer oorden te volgen, worden thans op initiatief van de plaatselijke die renbeschermingsvereniging verza meld. Een speciaal Joego-Slavisch vliegtuig zal deze vogels dan naar Fiume brengen waar zij in het war me klimaat van de Adriatische* kust zullen worden losgelaten. Gezocht wordt m een gebied, dat ongeveer 50 km uit de Franse Ui- vièra-kust ligt, tussen Cannes en het eiland Po.queroUes. Marine- autoriteiten hébben verklaard, dat de Middellandse Zee in dit gebied uiterst diep is. Vijftig mijl ten Zui den van het eiland Porquerolies is later een boei yan de „Sybille' ge vonden. In Toulon, waar de meeste op varenden van de duikboot wonen, wachten bij het hoofdkwartier van de vloot vele verwanten van op varenden sinds gistermiddag op nieuws omtrent de boot. Met het verstrijken van de tijd groeit de wanhoop onder de wachtenden. De „Sibylle", één van de vier duikboten, welke Groot-Brittannïë in 1951 aan Frankrijk heeft ge leend, was te Toulon gestationneerd. De onderzeeër had ïn heizelfde ge bied op 4 en 5 September en later van 913 September geoefend in het duiken. Een andere duikboot van de basis te Toulon, de 2326, is op 6 December 1946 zonder spoor in hetzelfde gebied verdwenen. Deze boot had 21 man. aan boord. De „Sibylle" nam samen met de kruisers „Georges Leygeues". „Montcalm" en „Floïre" en de tor pedoboot „Marceau" aan manoeu vres deeL Een woordvoerder van de admi raliteit in Parijs zei, dat van Ame rikaanse of Britse zijde geen hulp aangeboden was en dat daarom ook niet gevraagd was. Hij voegde hier aan toe, dat de Fransen ter plaatse over voldoende faciliteiten beschik ken en dat er geen hulp van buiten af nodig is. Hedenmiddag deelde de admira liteit mede, dat de duikboot als verloren wordt beschouwd. Ver wanten van de leden der beman ning worden van het omkomen der opvarenden in kennis gesteld. Er was tevoren door een vlieg- tuig een ongewoon grote olievlek waargenomen op ongeveer tien kilometer ton oosten van Kaap Ca- marat by Saint Tropez, die een ongeluk deed vermoedèn. Op een vraag, of de waargenomen olievlek bedoeld kon zijn als waarschu wingsteken van de vermiste duik boot voor degenen, die aan dc na zoekingen deelnamen, antwoordde een woordvoerder van de admirali teit: niet een vlek van dergelijke grote afmetingen. Mossadeq overhandigt tegenvoorstellen Dreigement om relaties af te breken niet herhaald TEHERAN.. Het Perzische ant woord op het voorstel Tnunanr— Churchill voor regeling van het En gels-Perzisch o lie geschil is Woens dagavond overhandigd aan de Britse zaakgelastigde Mïddleton en de Ame rikaanse ambassadeur Henderson tij dens een onderhoud met premier Mossadeq. Volgens welingelichte woordvoer ders bevat het Perzische antwoord geen definitieve datum voor een. ant woord van Londen of Washington en. maakt het geen melding van een af breken van de Engels-Perzische di plomatieke betrekkingen. De Indische ambassadeur Tara Tsjand dook Woensdag op als bemid delaar achter de schermen, in het ge schil Zijn doel was een onherstelbare breuk tussen Engeland en Perzië te voorkomen. AMSTERDAM. De Nat. Fed. Raad V2n het Voormalig Verzet Nederland heeft m een. telegram aan minister-president dr "W, Drees zyn „felle verontwaardiging" geuit tegen de gratie, verleend aan Willy Lages. Hij protesteert „met klem te gen deze verkrachting van het recht, mede namens de duizenden nabe staanden, wier onherstelbaar leed een gevolg is van het optreden van deze misdadiger". De Raad verzoekt „met alle kracht deze gratie-verlening, die een slag in het gezicht is van alle bonafide Nederlanders, die goed en bloed voor het vaderland hebben gegeven", ongedaan te willen maken. Vijf maal vier dagen voor liichtfotograaf AMSTERDAM. De rechtbank te Amsterdam heeft de Naardense foto graaf F. H, veroordeeld tot vijfmaal vier dagen gevangenisstraf voor evenzoveel hem ten laste gelegde overtredingen van het K.B. van April 1940, dat inhoudt, dat geen luchtfoto's mogen worden gemaakt zonder uit drukkelijke vergunning In verband met het besluit tot gratieverlening aan Willy Lages tekent onze parlenaents-redacteur het volgende aan. Met deze gratieverlening is, me nen wij. bet laatste geval van ter dood veroordeelde oorlogsmisdadi gers afgedaan. Bij de interpellatie van mr Stokvis (Comm.) op 22 Mei 1951 in de Tweede Kamer heeft de toenmalige minister van Justitie, mr Muldenje meegedeeld, dat op dat moment in kracht van gewijsde waren gegaan 139 uitspraken waar bij de doodstraf was opgelegd. In 94 gevallen was toen de opgelegde doodstraf bij wijze van gTatie ver anderd* in gevangenisstraf; in 38 gevallen was géén gratie verleend; in zeven 'gevallen was toen nog geen beslissing genomen. Ir» deze verhouding is weinig wijziging ge komen, al werd nog in enkele ge vallen gratie verleend en de dood straf voltrokken. Bovengenoemde'interpellatie vond plaats naai' aanleiding van de op schudding, welke door de gratiever lening aan F. H. aus der Fünten en vier anderen was ontstaan. Bij deze gelegenheid hield de huidige minis ter van Justitie,- het toenmalig Ka merlid, de heer mr L. A. Donker (P.v.dA.) een réde waarin hij het (Van onze correspondent) KOPENHAGEN. Een vloot van elf schepen, die zich bezig houden met het onderzoek van de zee en toebehoien aan zeven verschillen de landen, waarby ook Nederland vertegenwoordigd is met het vaar tuig „Luymes" zal de komende da gen in Kopenhagen voor anker gaan. Van 29 September tot 7 October zal daar namelijk een congres wor den gehouden vau de internatio nale Raad voor Zeeonderzoek en de Noordwest Atlantische Visserijcom missie, waarop de voornaamste vis- serijproblemen zullen worden be sproken. Tegelijkertijd viert ook de Raad voor Zeeonderzoek zijn vijf tigjarig bestaan. Een der belangrijkste opgaven waarvoor het congres zich gesteld ziet is te trachten internationale beschermende bepalingen op te stel. ien voor de Noordzee waar vooral de visstand wat de tongen betreft, door overmatige visserij bedreigd wordt. Alle nieuwe gegevens om trent verandering van het klimaat en de invloed daarvan op de vis stand' in de Noordzee zullen won den uitgewisseld, terwijl voor de Zul del ij se wateren de tonijnenvis serij op het programma staat. Verschillende van de onderzoe- kmgsvaartuigen zullen, het modern ste visgerei demonstreren. Zo zal het Noorse schip „G.O. Sars" het nieuwe echolood Astic demonstre ren, dat scholen haringen op 2,5 kilometer afstandsignaleert. Staking .De Ommelanden Werkwillige werd afgeranseld GRONINGEN. Op 24 Augustus werd een-werkwillige door vier sta kers van de zuivelfabriek „De Om melanden" te. Groningen afgeranseld. De officier van justitie eiste 'tegen ieder van hen vier maanden gevan genisstraf, maar Woensdag .veroor deelde de politierechter allen tot zes maanden, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met aftrek 'van pre- ventiel. Zij komen thans Zondag vrij. De officier wilde deze zaak los van t dc staking 2ien. Iedere in vrijheid levende burger,, zo meende hij, heeft het recht zich op de openbare weg te .begeven. Volgens hem hadden de 'verdachten zich aan openlijke ge weldpleging schuldig gemaakt. De politierechter deelde dpze me ning. Hij wilde echter de verzach tende omstEmdigheden .niet over het hoofd zien. o.a. laakte, dat de ergste misdaden laat waren berecht. Speciaal keerde hij zich echter tegen de practijk, die op verschillende graties was gevolgd. De doodstraf werd omgezet in levenslange gevangenisstraf, hetgeen echter niet betekende, dat dc be trokken oorlogsmisdadigers ook in derdaad levenslang zouden zitten. Want verdere gratie-verleningen volgden, waarop dan weer een voor waardelijke in vrijheidstelling kon volgen. ..Door deze gang van zaken", zo zei mr Donker toen, „weet men tenslotte niet meer, waaraan men ten deze toe is." Op zijn voorstel werd toen een mo tie aanvaard waarin de Kamer. nadat zij kennis had genomen van de gratie-verleningen aan ter dood ver oordeelde oorlogsmisdadigers en van het feit. dat meermalen de levenslan ge gevangenisstraf werd omgezet in «wMnS in hel algemeen en ook bij De gratieverlening aan Lages zal wel niemand tot voldoening stemmen. Doeb. een terechtstel ling. meer dan zeven jaar na de be vrijding en twee j'aar na het in kracht van gewijsde gaan van het tegen hem uitgesproken doodvonnis, ware moei lijk meer in overeenstemming te bren gen geweest met de morele beginse len. waarop onze samenleving rust. Dat en dat ook alleen is de overwe ging gewee«t van de huidige minister van Justitie; en men kan hem hier over in alle redelijkheid geen verwijt maken. De fout ligt bij de trage be- deze zaken binnen het kader van de de vo; minister van Justitie, die aan de Kamer niet bekende richtlij nen voor het gratie-gebied mogelijk waren. In het licht van deze motie lijkt het ons, dat van de huidige minister van Justitie in het geval-Lages een omzetting van de levenslange gevan genisstraf in een gevangenisstraf van bepaalde duur niet is te verwachten. BERLIJN. Heyne, de privé- secretaris van Oost-Duitslands mii nister van Handel Hamann, is als vluchteling in West-Berlijn aange komen en heeft asyl gevraagd. Hij deelde mede dat hij was ge- vhicht, omdat de Oostduitse ge heime politie van hem verlangde, j dtraf waajvan mag worden gevraagd, f£ B™tLgf™SS: j «I -orden dienen. gehouden. zich, nadat het vonnis onherroepelijk was geworden, nog wel had kunnen veroorloven, liet besluit tot terecht stelling uit te vaardigen. Daarvoor was het nu te laat. Het is waar, dat Lages een vaa die Duitsers is, die bet ergst heeft gezondigd tegen alle menselijke en goddelijke wetten; maar de doodstraf, die hij ten volle had verdiend, had al in 1946 uitgesproken en \ohrokken moeten zijn. De huidige bewindsman, die anders dan Lages zelf. zich gebonden acht aan. de ze delijke nonnen van een rechtsstaat, ware hiervan afgeweken door nu nog deze oorlogsmisdadiger voor het vuur peloton te zenden. Deze normen zijn van toepassing op ieder, zelfs op een man als Lages, die nu zijn wandaden zal moeten hoeten met levenslang, een Van Donderdagavond tot Vrijdagavond: Half tot zwaar be wolkt met enkele buien. Matige tot krachtige, langs de Waddenkust tijdelijk harde wind in hoofd zaak tussen Zuidwest en West. Vannacht iets kouder, Morgen overdag ongeveer de- zêïfde temperatuur als vandaag. 26 Sept. Zon op 6 u 33 m onder 18 u 29 m. Maan .op IS u 8 ra on der 21 u SO m. HET WEER VAS VANMORGEN 7 UUR Max.temp NcersL Station Weer Wind tn/s Gisteren in 24 Tl. Oslo Regen N.4 7 C 17 mm Stockholm Regen Z.O.Ü 10 2 Helsinki Zw bei}*. Windstil Edinburgh Regenbui Z.W. 13 16. 9 Londen Zw. bew. W.Z.W. S 17 9 KopenhagenRegen Z.ZAV. 10 15 4 Amsterdam Reeen z.z.w.io 16 8 Zilrich Zwbew. Z.1 19 0 Genève Licht bew Z.W. 4 19 0 Parijs Regen Z.Z.W. 7 19 0.6 Bordeaux Zw. bew. W.Z.W. 5 21 0 Nice Zw. bew. N.W. 1 22 0 Berlijn Zw. bew. W.Z.W. 5 17 0 Frankfurt Zw. bew. 2.Z.W.7 18 M Munohcn Zw. bew. ZW. 1 17 0 Wenen Mist Windstil 19 0 Luxemburg Geb, bew. Z.Z.W. 10 14 0 Grenoble Mist Windstil 20 0 Insbruck Mist Windstil 20 0

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1