Binnen een minuut werd Excelsior geveld Sportbijlage De Schiedammer I FEIJENOORD overklast zwak DHC en laat het bij 7-1 Doelpunten en masse Feijenoord topscorer r Sparta in tweede lielft vlot naar 53 zege QUEEN Soccer? SPANNING AAN DE HA VENDIJK V oetbaloverzi cht Vier goals brengen S VV volle winst Puzzlerit Volle buit van XERXES tegen NAC (1-3) i&xUÏ Rotterdamse renners actief op de weg In de tweede klasse Vijf wedstrijder eindigen gelijk HOOGSTE SCORE VAN DE DAG IN DE „INMAAK"KUIP Rechtsbuiten Den Bleijker had groot aandeel in monster-zege Foto van: Henny Kroon k._ HBS iverd weggespeeld V. Niet zoutloos N. PjfilS in de kuip .J Hermes-DVS kon Limburgia-aanval niet pareren STAMT Maandag 29 September 1952 uniai!aiiiBiii!i!iitiiraji!aiiintisiiiiuiJ!iiiii!ii«atiiiui!)itiiiir.inaiuii!!iiii!iuii[üii.itiihB Misschien hebben Zaterdag avond veel voetballers hun ra dio een ogenblik op Engeland afgestemd om het overzicht van de League te beluisteren en na het vernemen van de al daar voorgekomen opzienba rende hoge scores zich voorge nomen het hunne ertoe bij te dragen om ook in ons land eens tot doelpuntenrijke voetbalver- richtingen te komen. In de gis teren gespeelde 28 eerste klasse wedstrijden noteerden we maar liefst honderd en zeven tien doelpunten In de wed strijden GVAVEnschedese Boys, DOS-EDO (beide poule A), SpartaHBS (in C) en FeijenoordDHC (in D) zagen de toeschouwers achtmaal een goedgekeurd doelpunt, terwijl in Tiel bij TheoleEmma en in Tilburg in de ontmoeting NOADTEC zeven doelpun ten werden geregistreerd. De Feijenoord-voorhcede, in de re gel niet zo bijzonder produc tief, spande met zeven doel punten de kroon. Niet alleen de hoge scores, ook verschillende resultaten kunnen als een verrassing worden gezien. Zo kwam in C "Willem II, de landskampioen, op eigen veld te gen MW niet verder dan 2—2, terwijl toch wel op een overwin ning van de thuisclub was gere kend. In Schiedam kon de SW- aanhang juichen om een 40 overwinning van hun favorieten op de nieuwe eerste klasser Ex celsior, die na het goede begin ditmaal teleurstelde. Hermes-DVS kan ook maar niet op toeren ko men? nu werd in Brunssum van Lzmburgia verloren. Gelukkig, dat het Bredase NAC, eertijds zulk een gevreesd tegenstander, ook van slag af is. Xerxes noteerde een verdienstelijke 1—3 overwin ning, want anders hadden Her mes en.... Eindhoven de laatste plaats moeten delen. Over het geheel genomen, mo gen we over de Rotterdamse re sultaten niet ontevreden zijn, want per slot van rekening wer den 8 (van de te behalen 10 er was één derby) punten geïn casseerd. Wij noemden reeds de overwinningen van Feijenoord, SW en Xerxes. Daarbij komt nog Sparta, dat in de 77e competitie wedstrijd tegen HBS, na eeri aan vankelijke achterstand, met 2 doelpunten zegevierde. De enige RBC won zijn derde competi tiewedstrijd in successie. Ditmaal met de magere cijfer*? 1-—0, op eigen terrein tegen Bleyerheide, dat dit seizoen, naar wij verne men, over een. sterke ploeg be schikt. De Roosendaalse club blijft daarom lijstaanvoerder en is, na drie competitiedagen, de enige eerste klasser zonder pun tenverlies! Hoe lang zal dit du ren? De andere 6 clubs, dia dat voor gisteren ook nog waren, speelden gelijk of verloren? EDO, AGOW en Brabantia, de res pectieve lijstaanvoerders in A, B en C troffen dit laatste lot, ter wijl 't Gooi en Stormvogels el kaar een punt afhandig maakten en Haarlem thuis met Elinkwijk deelde. Dat door deze merkwaardige uitslagen de ranglijsten er giste ren beduidend anders uitzagen dan na de tweede Zondag in Sep tember, js zonder meer duidelijk. "Wij vragen ons nu reeds af hoe dit na komende Zondag zal zijn. Met enkele belangrijke wedstrij den op het programma, zoals o.a. tussen de zeer g- de ADO- ploeg en Feijenoord, di.t tot op heden de meest succes3de Rot terdamse dub is, kan er dan aar dig tekening in de krachtsver houdingen komen. Overigens ver wijzen wij naar de elders in dit nummer voorkomende uitslagen en 'standenïijsten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zondag. Het was alsof S.V.V. plotseling over magische krachten beschikte. Binnen 60 seconden veranderden de Schiedammers Excelsior van een levenslustige jongen, die wel over zeven sloten tegelijk zou kunnen springen in een rim pelig oud mannetje, dat al jaren van Drees trekt. Die 34ste minuut van de tweede speelhelft was fataal voor de Kralingers. Twee maal vlak achter elkaar drukten de rappe rcod-groenen de Ieren knikker achter een onthutste de Hertog. Van 10 werd het ineens 30 en deze wervelwind-score, waarvan de stoere Lagerwaard en zijn venijnige secondanten sterretjes voor htm ogen kregen, was de Rotterdammers te machtig. Met een for midabele stoot velde S-V.V. haar oude rivaal, die half versuft nog moest toezien, dat het ten slotte 4—0 werd. Dat de uitslag daarmede misschien geflatteerd werdach, wat doet het er toe. S.V.V. mocht in deze spannende en sportieve ontmoeting het meeste aanspraak op de zege maken en geen enkele toe schouwer zal dit kunnen ontkennen. Zevenenvijftig leden van de BSL namen gisteren deel san een jubi- leum-puzzlerit, De tocht was 120 km lang en ging naar Brasemer- meer. Er heerste in de namiddag en avonduren een. feestelijke jubi leumstemming, eerst aan de Bra sem, later in Lommerrijk. Wintercompetitie ZRO De winterwaterpolocompetitle van de ZRO begon Zaterdagavond in het Sportfondsen bad aan de Van Maanenstraat. De uitslagen waren? dames adsp.: ODZ—LAC 9—0; heren afd, B: RZC 2—SZC 1—10; afd. C: RZ en PC—ZPB 1—1: afd. E: Rotterdam 4—-RWV 2—2; afd. H: LAC 2—RET 6—3; adsp. Maas- VZC 0—6. Dat Excelsior aanvankelijk de grootste troeven op de grasmat legde, daar zal ook een ieder het wel mee eens zijn. Niet dat de Kralingers zo veelvuldig in het offensief waren- Als het om het totaal aantal aanvallen voor de rust gaat, zal de balans wel naar de SW-zijde overslaan. Nee, de opzet van de Rotterdamse attaques was geraffineerder en als de rood gebroékte aanvallers een normaal stopper-spil spelende verdediging hadden aangetroffen, dan zouden Van Kilsdonk en de zijnen wel cijfers op het score-bord hebben gebracht. Maar SVV paste de tac tiek van een aanvallende en een stopperspil toe. En daarmee had Excelsior zich misrekend. De ach terhoede kreeg aan de razend snel le Schiedamse aanvallers, die door de voortreffelijke Jan van Schijn- del stug werden gesteund, de han den vol. De beide kanthalves Dopt en Meyer werden voor de verdedi ging opgeëist en mede omdat de binnenspelers Bak en. Schouten zich teveel aanvallers voelden, ontstond er zo'n gaping in de Rotterdamse ploeg, dat Vermeer alleen die niet kon vullen. Het sterk switchende Schiedamse binnentrio Goossens, Kaneman en Van Pelt voelde zich in. het vrije veld kiplekker en als Lagerwaard zijn lange benen er niet zo dikwijls voor had gezet, zou doelman De Hertog nog meer werk hebben gekregen dan hij nu zo verdienstelijk heeft verricht. Want aan die doelpunten heeft de Hertog geen schuld. Zij waren zeer onver wacht en het dient te worden ge zegd, dat SW er vrij goedkoop aan kwam. Natuurlijk, om goals te maken, moet men in de aanval zijn. En dat was SW na de pauze overtuigend. De rood-groenen had den na de thee de manier te pak ken, waarmede het solide Excelsior moest worden overtroefd. Keer op keer glipten die aalgladde jongens, als Schrumpf, Van Pelt en Goos sens nu eenmaal zijn, tussen DÖrr, Vermeer, Lagerwaard, Meyer en Verboom door. En toen na een kwartier Schrumpf een voorzet wilde geven, raakte hij de leren knikker niet goed en heel Excel sior schrok zich een hoedje, toen de bal via de Heriogs handen in het net gleed (10). Volgens een niet geheel kloppend systeem gin gen Van Kilsdonk en zijn vrienden daarna nog even naar een demon stratie doelverdedigen van de Schiedamse goalie Kouwen kijken, terwijl SW de stoottroepen orden de, die in de 34ste minuut hun slag sloegen. Door een goal van Schrumpf (uit een doelworsteling) en direct hierop dooi* een voltref fer van Van Pelt ging Excelsior groggy. De strijd was gestreden en dat het tenslotte door linksbuiten Kolmeyer nog 40 werd, kon eigenlijk niemand meer iets sche len (Van onze sportcorrespondent) BREDA, Zondagmiddag. Xerxes heeft de ontmoeting tegen NAC ge wonnen, maar speelde niet in grootse vorm. Aantrekkelijkheid en spanning ontbraken totaal. Waar is het eerste klas spel gebleven'.', hebben wtf ons tijdens de ontmoeting herhaaldelijk afgevraagd, NAC begon onstuimig. Er golfden veel aanvallen op het Xerxes-aoei af, maar Muhring was m uitsteken de vorm en wist verscheidene scho ten onschadelijk te maken, terwij! Evertse ook een betrouwbare in druk maakte. Toen het NAC-offen- sief enigszins verslapte, wandelde Middendorp rustig door de Bredase verdediging heen en gaf de doel man met een tam roïlertje het na kijken, 01. Xerxes kreeg volop kansen de voorsprong te vergroten, doch faalde in de juiste afwerking van de aanvallen, evenals NAC in het begin herhaaldelijk deed. Na rust was het weer N'ACP dat in het begin de toon aangaf. Na enkele phantastische safes van Muhring, moest hij eindelijk een maal zwichten, 11. Daarna hadden beide partijen gelijke kansen op de overwinning. Dank zij een misver stand in de NAC-achterhocde, kon na 26 minuten Middendorp de Rot terdammers weer de leiding geven, 12. NAC gaf zich gewonnen, toen tien minuten later Coen Rijshouwer op schitterende wijze de voorsprong tot 13 vergrootte. Het bleef hier bij. Kouwen heeft zich gisteren een betrouwbare doelman getoond. Steeds was hij z'n belagers te vlug af, hetgeen hier Braams er vaart. (SVV—Excelsior 4—0). Feyenoora: Sprmtkampioenschap: A- klasse: 1. J. Lagerlof, 2, J. Balkhoven, 3, B. Goud; B-klasse: 1. C. de Ruig, 2. C. v. Kooten. 3. H. Kouwenhoven; Jun.; i. J, Schouten, 2. J. Jansen, 3. D. Vis. Algemeen kampicen: i, C. de Ruig. 2. J. Lager lóf, 3, J Schouten. Rotterdam: Clubkampioen schap lange afstand: A. klasse: SO km in 2.1221: t. F. Vuijk, 2. P Maas, 3, F. Mostert. 4. W, Slager: B-klasse 80 km in 221.14; i. A. v. d Ley, 2. D. Kruis, 3. G. Goesjes, 4. L. Muilwijk; C-klaEse: 45 km in 120.57: 1. J. Jacobs, 2. N. v. d. Veer. 3. P. de Kijs, 4, J. Dorst, 5. W. Tonder. Pedaalridders; A- en B-klasse: 48 km in 1.22.41: 1. H. BreedveM <A), 2. H. v. Bastelaar (B), 3. F. Fahrenhout (B), 4. L. Poldervaart <B), 5. A. Koevermans (A); Juni.: 24 km in 42.45: 1. C. Span- jersberg. 2. F. Verbiest. 3. A. Havens, 4- S, v. Burg, 5, A. Teumssen. Een schot van Benningshof kan doelman, v. d. Land wtet onder controle krijgen en Terlaak is er als de kippen by om num mer vijf in het Haagse net te deponeren. Van de tweede klasse wedstrij den in West II eindigden nfet min der dan vijf (van de zeven ge speelde) ontmoetingen in een gelijk spel. Dit duidt erop, dat het We zenlijk krachtsverschil tussen de verenigingen niet zo erg groot is. EBOH ging op het pad der over winning voort: nu werd in Dord recht TSC met 30 het slachtoffer. Ook Scbeveningen won: in Gouda kon ONA het niet bolwerken en was de stand 2—3, toen de scheids rechter het einde hlies. De andere twee ontmoetingen in poule A ein digden gelijk: HW—Fluks 11 en FortunaVUC eveneens. Deze re sultaten wijzen erop, dat Fluks niet zo sterk schijnt te zijn als oorspronkelijk venvacht en VUC zich keurig heeft hersteld van de vorige week tegen EBOH geleden nederlaag. In groep B eindigden alle drie gespeelde wedstrijden gelijk: Quick Unitas 44, WassenaarGouda 11 en LeerdamUVS 22. Van de glasblazers is dit tegen de ster ke Leidse ploeg een behoorlijke prestatie. Vriendschappelijk HOV en CW speelden een vriendschappelijke ontmoeting aan het Lange Pad. Om de vriendschap te handhaven, deelden zij de pun ten, I—1 (rust 0—0). COAL zocht DFC voor een oefenwedstrijd op. Het verloor met 31. Arrestatiebevel voor bokser Graham HAVANNA. De chef van de Cu- baanse immigratiedienst heeft de ar restatie bevolen van de Amerikaan se bokser Billy Graham, die Donder dag te Havanna is gearriveerd, ten einde een tiielwedstrijd te boksen tegen de wereldkampioen middenge- wicht Kid Gavilan (Cuba). Graham wordt er van beschuldigd de immigratie-wetten te hebben overtreden door als gewoon toerist Cuba binnen tc komen. (Van één onzer verslaggevers) FEIJENOOFD-STADION, Zondag. Wanneer je eenmaal de smaak ergens van te pakken hebt, dan is het gezellig en prettig consumeren. Dan is het zonde, dat je per slot van rekening niet kunt blijven eten of drinken. Met slechts geringe fantasie kunnen we dit overbrengen op het Feijenoord- team, dat plotseling de smaak van hel doel pun ten-maken beet kreeg en toen van geen ophouden meer wist. Zeven maal moest de DHC-doelver dediger Van Schalk, die desondanks een verre van slechte indruk achterliet, ervaren, dat de doorgaans niet productieve Feijenoord-voorhoede plotseling wel de kunst verstond met gemak door de gehele DHC-verdediging heen te snijden. Moge die doelpunten-honger nu niet in één uur gestild zijn... O zeker, we weten wel, dat een beste doelpunten kan maken. Want, DHC-in-deze-vorm geen juiste ziet, nadat slechts 5 minuten DHC door enige acties, die zelfs een mooi jraadmeter is voor de werkelijke stootkracht, die er van Feijenoord kan uitgaan. Daarvoor was de te genstand te gering. Desondanks vin den we die productiviteit van Feijenoord belangrijk. Mogelijk heeft men ontdekt hoè men het Na een korte afwezigheid nam Henny gisteren in de loedsfryd, waarin zijn club Feijenoord voor de hoogste eerste fclasse-score van de dag zorgde, weer zijn oude plaats in. Zijn rentrêe in Feijenoord viel dus op een «oor zijn vereniging succesvolle dag En toch? Toch zal hij aan deze ontmoeting, hoewel hij in de zege ook een zeer werkzaam aandeel had, niet de prettigste herinneringen bewaren. Immers, reeds in de eerste speelhelft liep hij by een botsing een bloedneus op, waarvan hij de gehele wed strijd last heeft gehad. De thans 30-jarige is reeds 20 jaar ononderbroken lid van Feijenoord. In 1933 *s hij voor de eerste maal in het eerste uit gekomen,' vanaf het seizoen 1942-'43 behoort hij tot de vaste spelerskern voor Feijenoord I. Nooit heeft hij behoefte ge voeld naar een andere vereni ging over te gaan. Alle dienaan gaande in de pers verschenen artikelen s'ijn wan iedeTe grond ontbloot geweest, zegt hij met nadruk (en een Feijenoord-be- stuurslid bevestigde dit). Als ad ministrateur in de bouwbedrij ven ging hij verleden jaar naar Veenendaal om daar te werken, echter ook thans nog is hij te Rotterdam gedomicilieerd. Met Wapeningen heeft hij nimmer enig contact gehad. Feijenoord hqopthij nooit te uerZaten. Als zodanig is Henny een voorbeeld van clubliefde en -trouw. Hpr- haaldeRjfe kwam ook hij reeds in vertegenwoordigende elftallen uit. o.a. tegen Antwerpen. Hoen wij na afloop in de kleedkamer het gesprek op de zojuist beëindigde wedstrijd FejjenoordDHC brachten, wil de hy besrheidenhetdshalue ons naar zijn aanvoerder »eru>y2en. Dat de overwinning dubbel en dwars was verdiend, wordt door de wifslap alle al bewezen, meende Henny. Waarbij wij ons hebben aangesloten doelpunt opleverden - rechtsbuiten Van Wilïegeti benutte op fraaie wijze een dito pass van zijn buur man. Borsje aan de tegenpartij en aan naar schatting een kleine twintig duizend bezoekers kennis had gegeven binnen de krijtlijnen te vertoeven, was er daarna slechts één team, dat voetbalde. Dat was Feijenoord. De druk op de DHC- vesle was zwaar. Maar niet bijzon der gevaarlijk. Daarvoor werd het spel veel te kort gehouden, daar toe werd er teveel (tot bijna in het oneindige toe) gecombineerd. Zeker, schoten van v. d. Heide, Aad van Hoek, Hans v. d. Hoek, zelfs van de midden-spelers v. d. Korput en Engel hadden beter doel kunnen treffen, maar gingen net naast 'of over of werden een prooi in Van Schaik's handen. De sporadische DHC-uitvallen waren in dat eerste half uur feitelyk minstens even ge vaarlijk. De tijd van „corner: halve goal" Feijenoord forceerde er in het eerste half uur 7 tegen DHC 1 is reeds lang voorbij Toen, plotseling, gooide Feijen oord het spel over een andere boeg. Met lange passes werden de vleu gelspelers meer in het spel betrok ken. Het resultaat was verbluffend. Van der Velde vond in de 31e mi nuut uit een pass van v. Hoek voor de eerste maal het net, 11. Voor rust, in de 39e minuut, zorgde de zelfde buitenspeler ervoor, dat Feijenoord met een 21 voorsprong jfju gaan wisselen; ditmaal was Techtsbuiten Den Bleijker de „gees telijke vader" van het doelpunt. Nauwelijks een minuut later voor kwam de paal een derde Feijenoord- goaL terwijl aan de andere kant v. d. Borg ondervond, dat v. d. Bijl ook niet met zich laat spotten. Na rust heeft DHC aanvankelijk nog gepoogd tegenstand te bieden. Het was tevergeefs. Den Bleijker groeide tot een „groot speler". Aan zijn voorbereidend werk was het te danken, dat v. d. Heide na 12 mi nuien de voorsprong ,van de thuis club kon vergroten. Feijenoord bleef domineren, Het vierde doel punt, door Aad van Hoek gescoord, was van bijzonder goed gehalte. Vanuit de Feij'enoord-verdediging, ging de bal via v. d. Heide naar v. d_ Velde, die ineens zuiver over de achterhoede-spelers heen plaatste, v. Hoek liep hard door en plaatste het leder zuiver in de hoek, buiten bereik van V. Schaik. Rechtsbuiten Den Bleijker, die herhaaldelij'k blijk gaf over een flinke dosis voetbal intelligentie te beschikken, was zelf de maker van het volgende doelpunt; de bal kreeg hij uit een lange pass van Hans v. d. Hoek, hij omspeelde heel kalm v. Schaik om daarna zuiver in te schieten. Nfgf was Feijenoord niet verzadigd. Hans v. d. Hoek plaatste zyn hoofd onder een afgemeten door Den Bleijker goed genomen hoekschop en het was 6—1. Van der Velde voltooide toen nog de hattrick, waarmede het volmaakte getal was bereikt. Toen was het welletjes. (Van een onzer verslaggevers) Juist twee honderd en tien. minuten heeft Sparta In deze competitie nodig gehad om een doelpunt ter wereld te brengen. De vier volgende hadden een voorspoediger geboorte en zagen binnen het half uur het levens licht. Een benauwd eerste half uur lieten de Spartanen hun aanhang in de wedstrijd tegen HBS in het onzekere betreffende dit eerste doelpunt. Des te benauwder, daar een vlot spelend HBS de score reeds op 6—2 had. gebracht en het aanvankelijk geraffineerde aanvalsspel der zwart-hemden zelfs het meest verstokte Sparta-hart angstwekkend deed kloppen. Na deze periode waren het evenwel slechts fragiele oplevingen in de Haagse ploeg, die bij lange na niet capabel waren de zegedrift der Spartanen te stuiten en een stortvloed van aanvallen had tot gevolg, dat doelman v. d. Land tot vijfmaal toe aan het kortste einde trok. Eigenlijk Is het aan de ineens tor- ting van HBS te wijten, dat vooral in de tweede helft deze „klassieke" ontmoeting sterk in aanzien daal de, Voordien „speelden." beide par tijen en al waren de beide doelpun ten van HBS niet helemaal zonder geluk tot stand gekomen het eerst door Langeiaan na missen, van V- d. Water en het tweede door het blijven staan voor buitenspel, waar Klem ann dankbaar gebruik van maakte het mocht alle aan spraak op deze doelpunten doen gel den. daar ze beide het gevolg wa ren van fouten in de Sparta-ver dediging. Voorgoed een eind kwam er aan de gelijkwaardige verhouding in. het veld, toen de gevaarlijke rechter vleugel van de thuisclub niet langer meer in bedwang kon worden ge houden door stopper Zoutendijk en linksachter Goldman. Tonny van Ede kree g in samenwerking met Ben ningshof wat meer vat op de als een terrier aan hem klevende Gold man en kon enige gevaarlijke voor zetten loslaten. Ook Benningshof opereerde nogal eens op de vleugel en uit een van z'n voorzetten be landde de bal bij Terlaak, die Oer- lemans de kans bood de achterstand te verkleinen. Na voorbereidend werk van Zuidgeest en missen, van Zoutendijk maakte v. Male voor rust gelijk. In het eerste kwartier van de tweede helft werd HBS volkomen, van de kaart gespeeld en de stand tot 52 opgevoerd. Dodelijk bleek hierbij de rechtervleugel van Spar ta. .Herhaaldelijk moest Goldman het in de duels met v» Ede afleg gen, Benningshof dartelde hier ach ter als een jonge hond, deed 3—2 noteren, zag zijn volgend schot af- Een Griekse professor heeft verklaard, dat voetbal uit stekend is voor vrouwen en vrouwenpsyche en dat het geenszins onaesthetisch is wanneer de vrouw voetbalt (Krantenbericht) Zwoegend als een zwetend trekpaard met heur haren woest om 't hoofd, terwijl ieder naar de plek staart waar ze 't Bmine Leer gelooft, gillen ze met schrille galmen en een hees gebrul tot slot bij het drama-op-de-halmen, hoogfeest-van-sportief-genot(!) In zwaar-logge uoetbaWcicfcsen stuntelen ze moeizaam, voort om een voetbalmatch te mixen die verwordt tot vaetbalmooTd. Shirtjes kringelen meewarig slonzig om haar lichaam heen en zo spelen se eenparig 't Machtig-spel-voor-iedereen, Nu en dan doorgiert een lachkreet d'Aphrodiet in 't heiligdom 'n uieue joffer die haar dag weet ook al zyn haar benen krom... Overal schijnt vlees te puilen dat yrymoedig wordt getoond, benen? Mens, Jonische zuilen, charme wordt hier grif gehoond. Maar wat sta ik nou te liegen, wat is dat voor loze taal, voor Aesthetica en Psyche is rie knalsport ideaaL' Ook al is het lichaam minder mooi en zonder smaak gekleed, daarvan heeft de Ztel geen hinder, ach, het is maar net een weet. Vit het land van de Hellenen stamt de Wijsheid, welb eschouwd, daarom heeft men in Athene blijkbaar 't Parthenon gebouwd, maar professor, hoor es even. Voetbal dat een vrouw vermóoit, kan alleen tot uitspraak geven: Tjee, wat was dié prof verstrooid FHIDA WOLFE Jr. (Nadruk verboden). stuiten op een Haags beeb, maar zag v. Male zijn taak overnemen. 42, terwijl acht minuten later weer een schot van Benningshof doelman v. d- Land zoveel moeite oplever de, dat Terlaak nummer vijf maar voor het Intrappen had. Hierna werd doelman Landman nog een. keer gepasseerd door Langeiaan, ditmaal uit een voorzet van Elsink. (trots uitstekend hegin) (Van onze sportcorrespondent) 5SRUNS5UM, Zondag. Het over donderend begin van HennesT)V8 tegen Umburgia bracht onmiddellijk spanning binnen de krijtlijnen- Im mers, in de eerste minuut van de wedstrijd reeds, moest de wanhopig schutterende Limburgse defensie een hoekschop weggeven. Jac. Heyster plaatste in een boog de bal voor doel. de Limburgse rechtshalf Spanjer miste, Lex Janse was er onmiddellijk bij en plaatste het Ieder kalm achter doelman Jacobs, 0—1. Dit was het hoopvolle begin voor de Schiedam mers, dit uiteindelijk toch nog met 4—2 ten onder gingen. Aanvankelijk leek dit er weinig op. Want na het reeds gememo reerde doelpunt golfde de ene aan val na de andere in de richting van Jacobs. Limburgia moest zich geheel tot verdedigen bepalen. Slechts één man, stopperspil F. Cox (die Lex Janse als een. schaduw volgde), hield het hoofd koel. Hfj was de grote sta-ïn-de-weg naar een Schiedams succes. Na een kwar tier wist Limburgia zich langzaam te ontworstelen aan de druk. De eerste aanval leverde al succes op: onhoudbaar voor Van Diest joeg midvoor Feyen uit een voorzet van rechts de bal achter hem. In de 35e minuut vergrootte Limburgia da voorsprong. Na rust startte Limburgia in een zeer hoog tempo om enigszins een tegenwicht te vinden voor de su perieure Schiedamse techniek. Dit leidde in de 8e min. van de tweede helft tot verhoging van de score door een doelpunt van Feyen. De Limburgers, bleven onophoudelijk aanvallen. Het was wederom Feyen, me het vierde doelpunt scoorde. Hermes DVS wierp nu alles op de aanval en onder aanvoering van Lex Janse ontketenden de Schiedam mers een offensief dat gehonoreerd werd, in de 3öe minuut van de 2de helft met één doelpunt van. de Schiedamse midvoor. BA.RI. De grote autoprfts van Ban, open voor sportwagens met een cyUndennhoud van meer dan 2000 cc. is gewonnen door de Brazi liaan Chico Landï. Met Ferrari reed hy de 138,750 km <25 ronden.) in 1 uuLf 53-2 secM hetgeen op een gemiddelde snelheid van 224.245 km per uur neerkomt.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 3