Hermes en S.V.V. hebben Zondag een goede kans Korfballers trekken naar Rotterdamse velden Piet Roozenburg is weer onze grootste troef KRABBELS VAN KRIS-KRASSER Spanning verwacht aan Damlaan W ereldspaardag activeert Oneffen weg doet motor slippen Ongewenst vuur in Pinda-branderij AGENDA Nederland steunt uitbreiding vluchtelingenhulp V ereenvoudiging van belastingwetgeving vordert de a vonturen van kapitein rob Ruimer pensioen voor gezuiverde ambtenaren 31 October WERELDSPAABDAG Meer hoop voor de Schiedammers Eerste huwelijk in kolen- en staal gemeenschap Conflict in Leiden over beheer van gemeentemuseum Competitie R'damse Basketball Bond Asser TT telt voor wereldkampioenschap EVERSTEYN AUTO'S HOCKEY Asvion krijgt goede kans Carrera te sterk voor Broekhuizen OM DE WERELDDAMTITEL Doorzetter Kees Keiler dwingt bewondering af Ook niet in Musis Sacrum Nederland met 15 man in Rallye Monte Carlo 2 Donderdag 30 October 1952 Na de slechte start heeft Her mes D.V.S. zich uitstekend her steld en met de drie overwinnin gen in successie zitten onze stad genoten weer in de kopgroep. Het spel beweegt zich duid©]ijk in stij gende lijn en nok togen TE.C. werd er herhaaldelijk zeer knap gespeeld. Zondag komt Maurits naar de Damlaan, een hard werkende ploeg, die technisch stellig bij Hermes D.V.S. ten achter staat, doch het gemis aan techniek ruim- echoots vergoedt door een groot enthousiasme. Bovendien heeft Maurits nog nooit van Hermes D.V.S. gewonnen, hetgeen we hebben deze zomer van haar trai ner Bas Paauwe vernomen stel lig een stimulans is om te trachten deze neóerlaagreeks eindelijk eens te verbreken Onze stadgenoten zullen er daar om goed aan doen om hun tegen standers niet te onderschatten. "Wanneer zij echter de zaken net zo enthousiast aanpakken als in Ti el, durven wij ook voor Zondag een kleine zege te voorspellen. SVV nu naar Tiel De toeschouwers die Zondag jl. getuige zijn geweest van de ont moeting S.V.VSparta, zyn una niem van mening, dat de Rood- Grocnen een gekke wedstrijd heb ber. gespeeld. Was het voor de rust zo, dat de S.V.V.-ers iedereen omver speel den, na de rust waren ze nergens meer en werd Sparta zelfs de ge legenheid gegeven om een 2—0 achterstand om te zetten in een 42 overwinning. In de S.V.V.-familie fronst men nóg de wijkbrauwen wanneer over deze merkwaardige kamp wordt gesproken en met enig© huivering ziet men de komende Zondag tegemoet. Immers dan gaat S.V.V. naar de hekkesluiter „Theole", welke dut» tot op heden nog geen winstpunt heeft behaald en die er natuurlijk op uit is om zo gauw mogelijkde eerste pun ten te bemachtigen. Vooral tegen S.V.V zullen de Tielenaren flink van leer trekken en alles er op in stellen om het maken van doel punten te voorkomen, hetgeen de S.V.V.-ers de taak stelt om nu Spaarbank. Anno 1820 doet er ook aan mee Over dé noèdz&ak'van het sparen is vooral de laatste jaren heel wat gezegd en het laatste woord schijnt er nog niet <>ver te zijn gesprokem Geen wonder, ;Want onze tijd met z'q steeds voortschrijdende sociale voorzieningen, doet de verantwoor delijkheid van het individu wel eens teveel naar de achtergrond verdringen. Ondanks alle zorg, door de gemeenscha:? op zich ge nomen, blijft er nog een grote taak liggen voor de mens die zich van zijn zorg voor zich en de zijnen be wust is. De laatste dag van Octo ber werd destijds aangewezen als V/ereldspaardag. Het is 'voor de Spaarbanken een uitgezochte gele- heid nog eens extra activiteit te ontplooien tav, het aanwakkeren, van de spaarzin, die soeiaai en eco nomisch bekeken van het grootste belang is voor onze samenleving. Ook bij de Spaarbank Anno 1820, onze oudste stedelijke spaarinstet- ling, die drie-Kwart van het spaar geld van Sóhiedam, cö. f 12.000.000 verdeeld over 38.000 boekjes, om vat, is deze activiteit merkbaar. Hoewel men er dagelijks in de weer is om de spaarlust aan te wakke ren, gaat er in deze dagen nog heel wat meer om, Vooral de jeugd, de spaarbevolking van de toekomst, wordt onderhanden genomen.t Aan de scholen worden o.a. vertellingen aangeboden van bekende schrijvers, ter voorlezing in de klasse. Over het verdere werk van deze nuttige instelling kunnen we hier nog vertellen dat de tot nog toe gebruikelijke plaatjes van de Jeugdspaarbank zijn vervangen door plaatjes, die gebruikt worden bij de geschiedenisles. Verder kwam er kortgeleden in Kethel esn apart bijkantoor in het wijkgebouw van het Groene Kruis, waar de drukte de moeite van het overkomen -tot dusver echter nog niet beloonde. G.S.S- ONTVANGT M.V.V. "27 Na een teleurstellend begin schuilt GSS nu weer op de goede weg te zijn. De drie laatste wedstrijden ■werden even zoveel overwinningen en ook van MVV '27, dat op bezoek komt aan de Schietbaanstraat te Kethel, kan gewonnen worden. HERVORMING 9D A (5 Ned Henr. Gemeente: Grote Kerk, 10.3O uur: <is. H, W. Hemmes, klnder- dler.st; 20 uur- ds. J. D. Smioa. Ned. prat. Bond: Kerkgebouw West- vest,* 10.30 uur: dB. J_ B. Schcuwmk, Erang. Luth. Gemeente; kerk l, Nieuw- straat, 18,30 uur: ds. J. van I-eeuwen Chr, Geref Gemeente: «ert Waran.de. 20 uur: ds. B. van SmedenRdatn-ZUla, GTB GAAT NAAR HCSZ j Zaterdag speelt GTB in Rotterdam alweer tegen HCSZ, waarvan GTB kort geleden in eigen huis een kleine overwinning behaalde. De Schiedam mers zullen er goed doen dit wisselvallig spelend elftal niet te onderschatten. Terrein BaUegoyam- eel. Aanvang 3.30 uur. GTB 2 krijgt gelegenheid na de nederlaag van Zaterdag, jl. zich te herstellen nu zü Excelsior M 4 op bezoek krijgt aau de Daan ons Ge noegen. Aanvang 3.30 uur. GTB 3 speelt in Hoogvliet en kan door een overwinning weer aan spraak gaan maken op de bovenste plaats. Burgerlijke Stand Johanna H„ d. v. J. van Schitndel en A. Heus; Lardbertus H„ z. van C. W. v. d. Maden en J, G. NJjenbuis; Robby, z. v. M. v. Blenden en CO- zijrf; Wilhelmus, z. v. J. M. Bexter- man en H. de Leede; Johannes. M,, z. v. C. M. Pietr-rs en J. R- Staat; Ma- ria C„ d. v. P. de Koning en C. A. Wildschut; Gerardus. z. v. G. v. d. Pluijm en P. A. v. Schein delen, Le venloos kind van C. W. v, Schajik êh -< J. de Vette. meer dan ooit aandacht te "schem ken aan tactiek. Men mag zeker niet met een gevoel van „die kun nen we wel hebben", het veld be treden. Voor de insiders is het vertrou wen in de S.V.V.-ploeg echter niet helemaal geschokt en daarom wordt er verwacht, dat er lering getfokken is uit de wedstrijd S.V.V.Sparta en dat de punten mee naar Schiedam komen. Het 2e elftal speelt in Rotterdam tegen R.F.C. 2. Het 3 e thuis tegen Overmaas 2 en het 4e uit tegen Hillesluis 2. Gistermiddag kwam B. uit Foor- tugaal met zijn motor, waar achter op was gezeten v. H, uit Den Haag, de Vlaardingerdyk afrijden. Bij het Benzinestation werd een oneffen wegdek, waarschijnlijk waren er brokken klei uit het Wilton-treintje gevallen, oorzaak van het slippen van de motor, die nog circa 7 me ter wegschoot. De bestuurder werd voor een wondje boven het oog ver bonden door personeel van het Ben zinestation. Zijn duo- passagier ging met schaafwonden en een vermoe delijk gebroken, linkerbovenarm naar het gemeenteziekenhuis. De brandweer rukte "Woensdag middag am vyf uur onder leidmg van Ir S. Moesker uit voor een brand in de pLnda- en koffiebrande rij van de „Roomkan" aan de Wes terkade. In de schoorsteen verza meld stof bleek vlam te hebben gevat, Voordat de brandweer met twee ladderwagens ter plaatse was, had een lid van het personeel het vuur al met een slang op de water leiding geblust. Er was geen noe menswaardige schade. Fiets uit stalling gestolen Maandag zette mejuffrouw v. P. haar rijwiel in de stalling aan de Van Leeuwenhoeckstraat, De vol gende morgen bleek de fiets te zijn ontvreemd. Een verkeerde stap Toen mevrouw P. Woensdagavond bij het Pompstation uit lyn 4 ging, deed zij kennelijk een verkeerde stap, die baar een enkelkneuzing bezorgde. De gewaarschuwde G.G. en G.D, bracht haar voor nader on derzoek eerst nog naar het ge meenteziekenhuis. Weer ELL.O.-examen Op 17, 18 en 25 October werden weer de gebruikelijke proeven af genomen namens de Nat. Ver. ter Bevordering van de Harmonische Llchaams Ontwikkeling. Er waren ditmaal zes deelnemers, waarvan de leeftijden varieerden van 25 tot 54 jaar. Allen slaagden. Oudste deel nemer was de heer K. L. Oranje, die de proeven voor de tiende maal met goed gevolg aflegde, DWS speelt nog niet aan de Oudedijk Zondag zal de Handbalcompetitie voor het grootste-gedeelte stilliggen I.v.m. de dan te houden technische dag door districten en afdelingen. Gezien de tamelijk povere resulta ten door enkele DWS-elftallen tot nu toe bereikt, werd besloten deze vrije Zondag niet onbenut te laten. Daar het terrein aan de Qudedijk door gebrek aan kleedgelegenheid nog met te gebruiken is voor trai ning. en oefenwedstrijden, zal men hiervoor naar het Kralingse Bos in Rotterdam trekken. Wanneer het weer wil meewerken, kan er ook op deze wijze volop van de haiid-» balsport genoten worden. 1 Wat men moet weten: Apo t be kers-nacht dienst: M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G en GJX Tuiniaan 89. Telefoon 69290. Concert; 30 October, Passage-theater, 8 u.: Gem. Arb. zangver. „Excelsior". Concert t.g.v. 50-jarig bestaan. Films: Passage, 2 ca B uur: rfcjjn don ker verleden (18 jr,). Monopole, 2, 7. 9 uur: Het meis je en de moordenaar (18 Jr.). ("Van een medewerker) NEW YORK. In de politieke commissie ad-hoc der Assemblee van de V.N. heeft de Nederlandse afgevaardigde mr H. Seheltema het voorstel vSn de Britse Franse, Turk se en Amerikaanse gedelegeerden in het bureau der V.N. tot hulpverle ning aan Palestijnse vluchtelingen gesteund, dat verhoging der begro ting tot 23 mlllioen dollar beoogt. Hij legde de nadruk op de noodza kelijkheid van het uitvoeren- van economische projecten, het over hevelen van een zo groot mogelijk aantal vluchtelingen van steun naar werk, hetgeen, aidus nar Seheltema, nas een werkelijke oplossing van het probleem zou betekenen. Hij deelde mee, dat Nederland dit jaar hetzelfde zal bijdragen als het tot dusverre heeft gedaan. DEN HAAG. De commissie voor de vereenvoudiging van de belastingwetgeving maakt goede vooruitgang. Voorontwerpen voor een algemene wet inzake de direc te belastingen welke zal komen te staan naast een nieuwe alge mene wet voor de invoerrechten en accijnzen, die in Benelux-ver- band is ontworpen en voor nieuwe wetten op de inkomsten belasting en de vermogensbelasting zijn thans het eindstadium van voltooiing genaderd- De nauwe sa menhang tussen de belastingen naar het inkomen, het vermogen en de winst verzet zich tegen het doen van partiële voorstellen. Voorts is, op de grondslag van het rapport, dat onlangs door een ter zake ingestelde commissie is uit- febracht, in voorbereiding decoör- inatie van de belastingheffing naar het loon met de premieheffing voor de sociale verzekering. 2D35. Terwijl Rob met Skip opgesloten zit in een hut, overlegt de commandant van de on derzeeboot met zin of ficieren, wat hem te doen staat. „Ik ben er van overtuigd, dat die Lupardl in de buurt is," zegt de commandant, „en als die gek het in zijn hoofd heeft gehaald om die schotel voor on ze neus weg te pikken, doet-ie dat ook." Dan is het zaak direct t on derzoeken of het moge lijk is de schotel nog te lichten," zegt de eerste stuurman; „het ding ligt maar vijftig meter s t diep en het moet dus mogelijk zijn." Een uur, in telefonische verbinding staat met de com-i de man heeft niet In de gaten, dat terzelfder later wordt een diepzeeduiker neergelaten, die! mandant. Hij ziet hoe de schotel vrijwel onbe- tijd een kleine onderzeeboot nadert..., met een sterke electrische lamp is uitgerust en 1 schatiïgd op de bodem van de oceaan ligt. Maar 1 DEN HAAG De ministerraad heeft omtrent het herstel van pen sioenrechten van krachtens het zui veringsbesluit 1945 ontslagen amb tenaren bet volgende bepaald: In de gevallen, dat het reeds eer der herstelde pensioen is gesteld op 50 tot 70 procent van het bedrag, waarop vroeger recht bestond, wordt dit percentage met 20 procent ver hoogd. Vaor hen, die tot nu toe geen of slechts gering herstel ver kregen, zal een herstel van maxi maal 50 procent worden gegeven. Zij moeten op 10 Mei 1940 vijftien dienstjaren hebben gehad, niet door een tribunaal of bijzonder gerechts hof veroordeeld zijn, niet voorwaar delijk buiten vervolging zijn gesteld of geïnterneerd, niet langer in de tentie hebben gezeten dan tot 1 Juli of, indien de detentie na I Jan. 1947 is aangevangen, niet langer dan een jaar gedetineerd zijn geweest. Auto matisch heeft niemand recht op herstel. Ieder geval wordt afzon derlijk op zijn merites beoordeeld. Advertentie I. M.j M ie spaart mijdt zorgen Maak morgen een begin en leg wat spaargeld in SPAARBANK ANNO 1820 SCHIEDAM Hoofdkantoor: Lange Haven 80 Het is deze herfst vreemd gesteld met de weersgesteldheid. Elke week houden de korfballers, hun hart vast. of de wedstrijden wel door gang zullen kunnen vinden, doch tot dusver bleken 's Zondags de velden in goede conditie te zijn. Ook nu weer ziet het er weinig hoopvol uit, maar misschien houden dé weergoden het spelletje nog een poosje vol. Er staat Zondag weer een volledig programma te wach ten. Al zijn de kansen voör Succes nog niet volledig verkeken, toch Is het wei heel Jammer, dat de blauw- witten het er tegen Foortugaal to lelijk bij hebben laten zitten. Zon dag zou er heel wat goedgemaakt kunnen worden als de uitwedstrijd tegen nummer twee van de rang lijst, Eureka, 5tou Worden gewon nen. Eerlijk gezegd rekenen we daarop niet. want daarvoor spelen de Suecessers te wisselvallig. Eure ka boekte afgelopen Zondag haar eerste verliespunten tegen de kop loper Hou Stand en zal uiteraard alles in het werk stellen om het verloren terrein te herwinnen. Schiedam moet eveneens naar Rotterdam en gaat op bezoek by Ons Huis. Het lijkt ons niet moei lijk om de volle winst mee naai huis te brengen. Dit is ook noodza kelijk, wil Schiedam tot de runners- vp blijven behoren, Schiedam heeft op het ogenblik 3 verliespunten eevenals WJ.O.N., met welke club de derde plaats wordt gedeeld. De leider, Unicum, heeft nog geen steek laten vallen. De tweede plaats wordt bezet door T.Ö.V, met 1 ver» iiespunt. Succes 2 ontvangt O.S.C.R, 3. Deze wedstrijd moeten de reserves kunnen winnen. Schiedam 2 speelt eveneens thuis en wel tegen Velox 4. Misschien lukt het, uit deze wed strijd een puntje te veroveren. Suc ces 3 gaat in Rotterdam de strijd aanbinden tegen Chartois 4. Ook deze ontmoeting kan voor onze stadgenoten de volle winst opleve ren. Voor de junioren is vastgesteld dg wedstrijd Schiedam A—Het Zui den F. (Van onze Brusselse corres pondent) LUXEMBURG In een kolen- en staalgemeenschap by uit stek de gelegenheid om het ijzer te smeden als het heet is moet het ook goed smeden van huwe lijksbanden zijn. Dit zot het Ita liaanse lid van de Hoge Autori teit. de 40-jarige Enxo Giacchero hebben gedacht, die gisteren te Luxemburg in het huwelijk trad. De bruid was ook een Italiaanse en nop wel 's heren Giacchero's eigen secretaresse. Dit was dan het eerste paar, dat de Schuman- huwelijksstnidse betrad. Voor het huwelijkscadeau had het Nederlandse lid van de Hoge Autoriteit, de heer Spierenburg, beroep gedaan op een zilversmid in Nederland. „Deer is het toch nog goedkoper,"1 zet hij. Directeur vraagt ontslag na vragen aan B. en W. (Van onze correspondent). LEIDEN, De directeur var» het Stedelijk Museum „De Laken hal". drs E, Pelinck, heeft ontslag gevraagd. De oorzaak daartoe schijnt te liggen in het feit, dat de heer Felinck een andere me ning heeft over de doelstellingen van een museum dan de instan ties, waarmee hij als museum directeur te maken heeft. Volgens de heer Pelinck is een museum een plaats, waar men zich rustig moet kunnen verdie pen in kunst en historie. De mo derne opvatting evenwel geeft het museum een opvoedende taak t.a.v. het grote publiek. Van re clame om dit publiek te trekken mag en moet, volgens deze opvat ting, op gepaste wijze gebruik worden gemaakt. De directe aan leiding tot de ontslagaanvrage ligt in wantrouwen omtrent het be leid van dr Pelinck. dat tot uiting is gekomen in vragen, die enkele raadsleden B. en W. hebben ge steld. Deze vragen zou men als een motie van wantrouwen kun nen opvatten. Monument ter gedachtenis aan weerkomst Koningin Wilhelmina uit Engeland (Van onze correspondent). TERNEUZEN. Vrijdag 13 Maart 1953 zal te Eede (Zweeuws Vlaanderen) een monument wor den onthuld ter herinnering aan het feit, dat Koningin Wilhelmina daar in 1945, voor het eerst na haar vertrek in 1940, weer voet op Nederlandse bodem zette. Het monument is ontworpen door de beeldhouwer P. Hovers uit Heyen (Limburg), en stelt voor het symboól van de vrijheid een vrouwenfiguur met branden de fakkel, In Gebouw „Emporium" werd gisteravond de competitie van de Rotterdamse Basketballbond voort gezet De resultaten van de vanaf 7 uur achtereenvolgens gespeelde wedstrijden waren: Heren 3e klasse: Arrows 3—Snel- wiel 13—15. Heren 2e klasse: Arrows 2—Agui- la 15-43. Heren le klasse: Full Moon—Rot terdam Zuid 2715. Dames le klasse: Rode Duivels— Schilperoord 92$. Heren le klasse: Schlipexoord USV 12—15, Vrijdagavond wordt de competi- titie met twee dames-wedstrijden en drie heren-ontmoetingen voort gezet, PARIJS. De internationale mo torfederatie heeft tijdens het na jaarscongres te Parijs besloten alle negen klassieke wedstrijden van het seizoen 1053 voor het wereldkam pioenschap te laten gelden. Het zijn: de TT op het eiland Man, de Grote Prijs van Nederland te Assen (27 Juni) en de Grote Prijzen van Ul ster, België. Duitsland. Frankrijk, Zwitserland, Italië en Spanje. Hagenaars reserve- doelman DEN HAAG Voor de Oefen- wedstrijd van het voorlopig Neder lands elftal tegen F.C, Saarbrücken op Woensdag 5 November in het Olympisch Stadion te Amsterdam is in de plaats van de geblesseerde Kraak de Amsterdammer Hagenaars (De Volewijckers) als reserve-kee per aangewezén. De wedstrijd zal 0m 15.M uui* aanvangen. (Advertentie I.M.) VERHUURT SPLIHIERH.IEUWt ZONDER CHAUFFEUR, TEL. 7 3 1 SO (Van onze hockeymedewerker) Het overgrote deel van de hoc keyers hebben thans 4 wedstrijden achter de rug, een belangrijk kwan tum in competities waarin slechts 8 ploegen elkaar de eer trachten af te snoepen. Men kan dan ook ge rust stellen, dat de punten dit jaar zeker voor de erste klasse bijna dubbel zwaar tellen. Het ligt dus voor de hand dat de wedstrij den zienderogen, aan betekenis win nen. In dit verband is b.v. het tref fen tussen Groen Geel en HHIJC interessant in de A-afdehng, omdat HHIJC, voor het geval het weder om 1 punt zou moeten laten (wat niet onmogelijk is), zijn kansen voor de bovenste plaats in. eens veel kleiner ziet worden. In de B- afdeiing geldt dit in zekere zin ook voor Victoria, doch hier gaat het om de laatste plaats. Winst, wat o.i. nog meer zal vallen, zal Victoria een stuk in de goede richting hel pen! Ook KGC—SCHC is hier van veel belang. In de promotieklasse krijgt As vion een uitstekende kans tegen TOGO II en begint MRMC, na en kele der zwakkere broeders uit dit" gezelschap te hebben gehad, nu aan de sterke moot. Leiden in een uitwedstrijd, wil zeggen een moei lijke klip, doch we geloven wel in voldoende stuurmanskunst. Aeolus heeft in HHIJC III ai heel mooie kansen ter verdere verbetering van de positie. In B houden we het eveneens op goede papieren- voor BNC tegen HBS en op een draw van Tempo '34 versus Allianca, In de 2e klasse zal Victoria II wel winnen van het zwakke BNC II,en beeft Leonidas ook de mensen om over HHIJC IV te zegevieren. Spi rit lijkt ons iets sterker aan Tem po '34 lï, terwijl Aeolu IID. Stu denten geheel „open." is, evenals HDM in tegen RBC. BUENOS AIRES. 30/10. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de fle ronde van hettournooi om het wereldkampioenschap drie banden te Buenos Aires, zijn als volgt: Criales (Columbia) 50 50 5 0.847 Moran (Venezuela) 36 59 3 0.610 Friendenthal (Arg.) 50 43 6 1.162 Monestrier (Urug.) 33 43 3 0.787 Vingerhoedt (Belg.) 50 31 11 1.612 Garcia (Chili) 28 31 4 C.838 Tiedtke (DuitsU 50 39 7 1.282 Siguret (Frankr.) 30 39 5 0.789 Carrera (Arg.) 50 52 5 0.961 Broekhuizen (Ned,) 40 52 4 0,769 (Vaü onze danunedewerker) Nadat Ben Springer In het begin van de dertiger jaren vrijwillig afstand had gedaan van het bezit van de wereldtitel dammen, bleef deze tot 1948 in Frans bezit. Alle (voornamelijk Nederlandse) pogingen ten spijt prolon geerden eerst Maurice Raichenbach en later Pierre Ghcstem-steeds het» bezit van de wereldtitel op het hooderdruitige hord. Totdat, nfl vier jaar geleden, Pfet Roozenburg op verbluffende wijze het In ona land plaats vindende tournooi (score 37 punten uit 20 partijen, zijnde 92^%!) op zijn naam bracht en daarmede voor zichzelf en Nederland de hoogste damtitel veroverde. Van een match Roozenburg-Ghes- tem, waarover eind 1948 begin '49 druk werd gesproken, is helaas niets terecht gekomen. Deze zou bijzon der interessant zijn geweest, omdat het technische punt „klassiek" of „neo-romantiseh", twee systemen waarvan Ghestem resp, Roozenburg als de meest representatieve figu ren werden beschouwd, een onop gelost probleem werd geacht. In die achter ons liggende vier jaren is veel veranderd, Ghestem is helaas niet meer actief en geeft kennelijk aan bridgen de voorkeur (hij maakte de vorige maand deel uit van de Franse ploeg in het Europees bridge-kampioenschap te Dublin) en een poging om Raichen bach weer actief te krijgen faalde, want een match van drie partijen tegen Roozenburg (door onze land genoot met 4—2 gewonnen) was het enige resultaat. Ondertussen ver dedigde Roozenburg slechts een maal zijn titel. Het werd tegen Kei ler een benauwde 19—17 2ege. Piet Roozenburg is thans 27 jaar en is betrekkelijk weinig actief ge weest in de laatste jaren. Studie verhinderde hem aan verschillende nationale kampioenschappen deel te nemen. Verledepjaar bleek duide lijk, dat hij binnenskamers de ge heimen van het honderdruitige bord verder diepgaand heeft onderzocht: als een onbekende - Roozenburg - met - een - afwachtende klassieke-styi trad hij Keiler tege moet. Er ia geen enkele reden om aan te nemen, dat Piet Roozenburg in kracht is achteruit- ROOZENBURG gegaan. Integen deel, wij geloven, dat hij nog steeds sterker wordt en voorshands menen wij, dat hij in het komende wereld- PIET Nederland neemt deel aan Fifa-jeugdtournooi DEN HAAG. Het bestuur van de K.N.VB. heeft besloten een elf tal af te vaardigen naar het Fifa- jeugdtournooi (voor spelers van 16— 18 jaar), dat van Maandag 13 tot en met Vrijdag 17 April 1053 ,in België zal worden gehouden. Daarmee is het aantal Inschrijvingen voor dit tournooi tot twaalf gestegen. Met de beste voornemens stapte Willy Doof gisteravond pver liet ringtouw in Musis Sacrum, waar het boksseizoen voor Schiedam werd ge opend. Hier voelde Willy niet de druk van Odeon, waar hij in de laat ste wedstrijder» tot zeer matige pres taties kwam, In de eerste ronde werd het reeds duidelijk dat Doof met tempo wilde trachten de strijd te winnen. Soepel wierp hij ajn hoeken naar de flanken van Talie, die aan vankelijk in zijn harde rechtse coun ter een goede verdediging vond. Het tempo was hem echter te hoog. Al leen in de derde ronde kon de leer ling van Jo de Groot iets meer pres teren. Doof miste plotseling de juiste afstand. Die kwam tn de vierde ron de weer terug. De vuisten van Talie werden zwaar, zijn dekking zakte en stelde Doof in de gelegenheid zijn linkse vele keren op de kaak van zijn tegenstander terecht te laten komen. Slechts een onbeslist kreeg Willy als beloning. De rij van vreem de beslissingen, die de laatste tijd worden genomen, 'werd dus weer één groter. Nog bedenkelijker was de beslissing van de scheidsrechter over de toekenning van de stülpnjs. Die werd gegeven aHn Stilting. Die stijl- prijs moet hy geloof 'k op een andere avond verdiend hebben, üi ieder geval in zijn partij tegen Wee- da was geen stijl te ontdekken, H« sloeg zelfs vele malen met open handschoen, Een puntenoverwinning was eigenlijk al meer dan voldr- *nde. Waarom ging die prijs niet naar Driehoger of diehs tegenstander Hoithuizert? Zeker ook deze knapen toonden véle tekortkomingen. Tdch was de manier waarop Drielinger ■door de ring danste aantrekkelijk en ook knap. Aan het einde van de tweede ronde bracht hij Holthuizen met een felle serie zelfs aan de rand van een k,o. Die felle tikken inspi reerden Holthuizen. In de derde ron de deelde hij er ook een paar- uit. Drielinger ging neer. Veel moeilijk heden ondervond hij er niet van en hij danste tot het eind van de partij weer vrolijk rond. Jammer, dat hij zijn handen iets te weinig laat gaan. Nu moest hij genoegen nemen met een onbeslist, terwijl het zeker irt zijn vermogen was die partij te win nen. Jo de Groot houdt er parade- Eaardjes op na. Dat kan-ie, want hij eeft in zijn sdbool een paar aardige knapen, rond lopen, Toch moet hij een beetje voorzichtig zijn met die jongens. Zij boksen over het alge meen iets te veel waardoor zij na kortere of langere tijd plotseling een Inzinking gaan vertonen, die zij moeilijk te boven komen. Het_ para depaardje van de laatste tijd is Dik Koops. Wanneer Jo gisteravond zijn püpil goed heeft gadegeslagen zal hij hebben ontdekt dat die Kcops niet zo vlot meer draait en bij het plaat sen van zijn stoten ook niet meer over die zuiverheid van enige maan den geleden beschikt, Jammer, want hij bad eeh aantrekkelijke stijl met een goede linkse vuist. Het niet in vorm zijn van Koops betékende voor C. D. Meeren kans op winst. Die kans liet hij niet voorbij gaan. Kroon greep zijn kans tegen Donker nog sneller. Bireet na de gong dreef hy zijn tegenstander naar de hoek en bewerkte hem daar met beide vuis ten. Donker moést negen tellen uit blazen. In de volgende hoek wérd zijn lot beslist. HU stak bedroefd zijn vuist omhoog. Tegen "zoveel geweld kon hij beslist niet op. tournooi, waarop hij zich mentaal uitstekend heeft voorbereid, start als de grota favoriet. Kees Keiler kan hem. het vuur na san de schenen leggen. Een grote figuur, deze Amsterdammer, waar voor men bewondering mag hebben. Reeds in 1925 plaatste hij zich derde in het wereldtïteltournool te Parijs en sedertdien behoort hij tot 's we relds sterkste spelers. Keiler heeft alle mogelijke titels op zjj naam. weten te brengen, uitgezonderd één: de hoogste. Zes maal waagde hij reeds een poging, kwam in. het zicht van de haven, doch juist niet op tijd binnen. Keiler is een groot strateeg, j die jammer ge- nosg nog te vaak KEES KELLER op beslissende mo menten niet toetastte en daardoor in voordelige stellingen toch met remise genoegen moest nemen. Roo- zenburg's grotere productiviteit in tournooien tegen zwakkere tegen standers (waarvan in een match Keiler beslist ook zou winnen) valt in vergelijking met Keiler beslist op. Dit is één van de redenen, waar om Roozenburg om zo te zeggen troef boer is tegen Keiler troef neL Geert van Dijk en Wim Roozenburg zijn min af meer debutanten- Zij heb ben wei m internationale wedstrijden gespeeld doch nog nooit in grote tour nooien, waarbij een titel op het spel stond. Toch behoeven we met voor Ëlnnkenkoorts van hen te vrezen o.i. 'aarvoor hebben, zij reeds te veet wed- strijdervaring. Zij zijn uiterst lastig to kloppen en hoewel niet direct candldaat voor de hoogste piaatsen, is de ver wachting gerechtvaardigd, dat beiden (n de eindrangschikking in de bovenste helft wofden aangetroffen. Ir. Van Dijk tg zonder twijfel onze derde nationale speler, van Wim Roozenburg zouden wij met willen beweren dat hu de vierde is, doch orn op dit ogenblik te zeggen wie dat dan wel zou moeten z»m, moe ten wij het antwoord schuldig blilven. Er zijn veel spel era, die elkaar in soeel- kraoht nauwelijks ontlopen (o.a. Huls man. Duke]. La ros, Metz, Bom, om er maar enkelen te noemen). Met de aan wijzing van Wim Roozenburg kan men derhalve vrede hebben en daardoor zal voor het eerst in de damgeschiedenis het feit zich voordoen, dat twee broer* aan het wereldttteltoumool deelnemen. Veertig inschrijvingen toegestaan DEN HAAG. De K.N.A.C. dêelt mede, dat zij 15 inschryvinfien heeft ontvangen voor de Rallye vat» Mo»- te Carlo, welke van 20-—27 Januari a.s. zal worden gehouden. In het re glement voor daze sterrit was de gelegenheid opengesteld voor 40 Ne derlandse inschrijvingen. De lijst van Nederlandse inschrij vers ziet er als volgt uit: J, F. Schieck, Oud Beierland (Renault Fregate); A. Ploeg, Velp (Gld.) (Re nault .Fregate); prof. dr ir W. P. A- van Lammeren, Wagemngen (Por sche); J, A J. Heldendahl, De BUt (Peugeot); B. D. Proos Hoogendijk, Amsterdam (Sunbeam Talbot); H. de Rijk, Amstelveen (I.F.A.); J. Ha- zemeyeri Holten (Mercedes Bènz); •M. Zorab, Lugano (Lancia Aurelia) F. Hulsker, Rotterdam (Fiat); M. Polle, Halfweg (Opel); E. M.van den Bergh, Amersfoort (Opel); M, Gat- sonides, Bentveld (Ford Zephyr); A- Blansjaar, Leidschendam (Borg- ward)'Th, J Koks, Haarlem (Volks wagen): W, Wijnman, Amsterdam (Standard Vanguard). Fenny Heemskerk staat op verlies MOSKOU, De uitslagen v*n de partijen, gespeeld in de 5e ronde van het candldatentournool voor.het wereldkampioenschap damea te Moskou zijn: Elizaveta (Rusland)—Nit»a Hrueko- va—Belska (Tsj.-Slowaklje) 1—0; Edith Keller—Hermann (Oost-Dulta- land)Kira Zvorykina (Rusland) afgebroken; May Karff (V.S.)—Ma ry Bayne (V.5.) afgebroken; Chan- tal Chaude de Silans (Frankrijk) Olga IgnatyeYa (Rusland) 0—J; Jozsa Langos (Hongarije)—Valen- tlna Belova (Rusland) afgebroken In gelijke stand; Rowena Bruce Eileen Tranmer (G,B.) "0—lï Salotnea Reischer (Oostenrijk) Maria Berea de Montero (Areentl- nJë) 1—0; Olga Rubtsova (Rusland) —Fenny Heemskerk (Né±> afgebroken. De RUësièche epefiliter heeft materieel voordeel.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2