MÊt Nieuw sportveld in het Volkspark liassen SS: §mm 69: 28. I EEUMI C D Boeiende cocktailparty van Ned. Comedie r MOLTON dekens Korfballers wachten ook op droge velden Ontmoediging: het grootste gevaar voor Unesco Discussieavond met lichtbeelden .Ml» Oude veld blijft in gebruik Goede greep van de Kath. Kring Klaprooscollecte Competitie-handbal aan de Oudêdijk DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB AGENDA 2.98 3.98 5.98 6.90 14.95 m EEN KEUR-C0LLECT1E JAPONNENHUIS STEINAS Er is een kansje op spelen Voor bestrijding analfabetisme één dollar per 2500 analfabeten beschikbaar Twee treinen op elkaar gebotst Avondgebed in de Ev. Luth. kerk Wagens van Van Gend en Loos bestolen; dief aangehouden Prisma Anker Horloge H. Th. v.d. VLERK WF handbal bijna geheel uithuizig Auto-ravage op gladde weg Lunchconcert in de Schouwburg BOUCLÉ KARPETTEN WOLLEN DEKENS 90 MOQUETTE TAFELKLEDEN SCHIEDAM 2 Vrij dag 14 November 1952 mm ••Tl JiueSi In het Volkspark is de Plant soenendienst druk bezig met de aanleg van een nieuw sportter rein, dat straks het oude veld, waarop na Excelsior nu Martinit voetbalt, moet gaan vervangen. Men heeft graszoden aangebracht, waardoor het veld waarschijnlijk "Teeds in de loop van. de zomer 1953 -kan worden bespeeld. Voorlopig betekent het een uit breiding .van hot aantal sportvel den, dat echter in de omgeving ■van Spieringsboek een aanmerke lijke inkrimping krijgt, tengevolge van de woningbouw. Na Martinit zal namelijk ook DHS spoedig naar het Volkspark moeten ver huizen. Beidé verenigingen krij gen eerst het oude veld gezamen lijk in gebruik, daarna gaat DHS - op het nieuwe veld spelen. Dit laatste is mogelijk, omdat de Ge meente voorlopig de plannen voor doortrekken, van de Prins Bern hardt an tot de Spuihaven niet ten uitvoer zal brengen, zodat ook het oude veld in gebruik kan blijven. Wanneer op den duur de sport verenigingen geen gebruik meer "behoeven te maken van dit com plex, zal het weer zijn oorspron kelijke bestemming als feestter rein krijgen. Wel zal het ook' dan waarschijnlijk nog worden ge bruikt voor de schoolsport. Mo menteel komt "in..-dit verband de Rijks-HBS er reeds regelmatig. (Advertentie X.M.) En ook dit jaar zullen al die kleine meiskesaan hun Slnter- klazenmoeders weereen pop vragen, geen gewone pop, neen (ze weten het zo goed) een grote pop met krul lend haar, slaspogen en be weegbare benen. Alleen weten die kleintje* niet dat Moeder onmogelijk voor hun liefste wens vijf of zes gulden kan missen l Maar omdat wij er iets voor over hebben om de toch al drukke laatste dagen voor de Sint te ontlasten, koopt U nu maar dan ook niet later deze pop voor Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop in onze speelgoedafdeling van zulke grote poppen met krullend haar, slaapogen en beweeg bare benen Pesforders onder rembours. "'INKELCENTRUM binnenweö De liefdeloosheid van de mens en zijn noodlot om steeds weer het compromis te zoeken, dit is het thema waarop de bekende Engelse schrijver T. S. Eliot zijn toneelstuk „De Cocktailparty" liet steunen. De Nederlandse Comedie bracht „De Cocktailparty" gisteravond in het Passage-theater op de planken voor de leden van de Katholieke Kring, die er een stuk mee voorgezet kre gen dat de moeite van het aanzien, of beter nog bet aanhoren, meer dan waard was. Want vooropgezet moet worden dat Eliot in de eerste plaats een „praatstuk" heeft gele verd, waarin de handelmg pas op de tweede plaats komt. Dit laatste bleek al te duidelijk in de twee laatste taferelen, waarin een speler als Ton Lutz pas eerst ten volle de kans kreeg z'n spel te ontplooien, maar die zelfs de meest toegewijde toeschouwers zwaar op de maag kwamen te liggen. Voor hetgeen hjj te zeggen heeft, construeerde Eliot een tamelijk een voudige handeling, die zich beperkt tot de kring van zeven mensen, waarbij een echtpaar dat niet al te goed met elkaar overweg kan, de nieuwe doelen van beiden, t.w„ een jonge man en een jonge vrouw en een tamelijlc. vaag gebleven drietal. Tot deze laatste groep behoort de psychiater, die de hulp heeft van twee menselijke wezens die in hun doen en laten echter meer de rol hebben van beschermengelen. De aanwezigheid van. deze engelen van vlees en bloed gaf de Katholieke schrijver Eliot de kans als zijn visie op het laven te geven een vooraf bepaalde weg die men echter zelf kan kiezen die van hel compromis of de heiligheid. Het echtpaar kiest de eerste weg, die hun in staat stelt zich zo goed mogelijk met het leven te verzoe nen, het jonge meisje neemt de an dere oplossing die haar als liefde zuster laat kruisigen door opstan- Fancy fair van HBSS Gisteravond werd in Irene een fancy fair geopend van de voet balvereniging HBSS. De heer G. Plooy, die deze bazar opende, me moreerde, hoe het Zaterdagmid dagvoetbal lange jaren een stief kindje van de publieke belangstel ling is geweest. De naam HBSS kende men in Schiedam dan pok nauwelijks. Er Is in dit opzicht veel veranderd. Omdat ook HBSS de problemen van een nieuw veld ducht, zijn de baten van deze fan cy fair bestemd voor het terrein fonds. Er is al een mogelijkheid voor oud en jong om zich in Irene te amuseren. Vandaag en morgen is de fancy fair nog geopend van 3 uur af. Burgerlijke Stand GEHUWD: H. A. F. Nab, 21 jaar, en G. H. J. Smit, 20 jaar: J. ^J. Ommering, 21 jaar en J. van Nie- len, 18 jaar; J. W. Pieters, 37 jaar en L. Vooren, 35 jaar; J. Dijkstra, 27 jaar en H. Donkersloot, 21 jaar, B. A. Wolda, 23 jaar en A. Over- goor, 23 jaar.' D. Roukema. 24 jaar en M, Govaert, 24 jaar; B. de Ja ger, 24 jaar en M, R. Zuïdema, 21 jaar; J. J. M. darijs. 21 jaar en J. H. Th. Jansen, 18 jaar; J. v. d. Horst, 26 jaar en Th. Ph. Krom menhoek. 23 jaar; D, Eerdmans, 25 jaar en N, Heijster, 20 jaar; T. Kuij- pers, 25 jaar en A. Berkhout, 23 jaar; A. H. Riemers, 29 jaar en C. II. E. M. de Raaii. 27 jaar. ONDERTROUWD: P. N". van Bee- ïen, 28 jaar en M, A. de Lange, 26 jaar; C. Th. BlommestSjn, 22 jaar en W. Zaal, 24 jaar; G. D, v. d. Broek, 29 jaar en A. H. J. v. d. Noordaa, 27 jaar; W. A. Oorver, 35 jaar en H, C. M. Rebers. 38 jaar; Th. L. Dries, 27 jaar en J. Vrauw- deunt, 25 jaar; A. van Dijk, 24 jaar en W. Eeuwijk. 20 jaar; C. Fase, 54 jaar en C. v. d, Welle, 56 jaar; A. L. J. Ketjzer, 21 jaar en A. M, A. ter Braak, 23 jaar; F. D. v.. d. Knaap, 32 jaar en J. v. d-. Spoel, 25 jaar; «T. W. de Schrijver, 25 jaar en G. Sterrenberg. 20 jaar? W. H. F. v. d. Veerdonk, 29 jaar en M. G. W,. Janse, 22 jaar; F. D. v_ d- Voet, 26 jaar en T. Veenkamp, 22 jaar; G. w. Weber, 27 jaar en A. Hendriks, 23 jaar. GEBOREN: Reinler D,, zoon van J, Kranendonk en C. Th. de Heer; Cornelia A., dochter van. H. J. Tims en S. Smit; Cornells, zoon van N. Heukels en J. P. Zagwijn; Alphon- sus M. J., zopn van A. J. A. H. van Zandvliet en J. H. A. M. v. d. Ven. OVERLEDEN: C. H. Schmidt, 70 jaar; D, N. v, d.. Gaag, 58 jaar: vr. van J. v, d. TempelP, Reine, 94 jaar; N. van Dorp, 66 jaar; P- v. d. Waal, 64 jaar; B. v. d. Ree, 48 jaar; J. H. Kuijpexs, 53 jaar. dige inboorlingen. Op de kruising van beide wegen staat de jonge man die de keus nog niet kon, of behoefde te maken. Ellen Vogel gaf een gevoelige creatie van de jonge vrouw die in de afgebroken verhouding met de oudere man zich aan de rand van de gapende afgrond weet omdat zij het geloof in het leven dreigt te ver liezen. Die man was Han Bentz van den Berg, die met Ank van der Moer het leven weer aandurfde. Ton Lutz was de dokter of gees telijke? en Allard van der Scheer en Mien Duymaer van Twist zijn handige en charmante hulpen. Al lard van der Scheer Speelde de jongeman. Kleine rollen waren toe bedeeld aan Dick Swidde en Mach- teld Hooykaas. De herinnering aan hen, die het onherroepelijk offer brach ten voor onze bevrijding mag niet te loor gaan in de wissel valligheid van het dagelijkse leven. Al vragen thans talloze problemen onze aandacht, wij mogen nimmer vergeten welke prijs voor de hefeijzmg van Nederland is betaald. Door het Nederlandse Oot- iogsgraven Comité getuigt ons volk van zijn diepe erkentelijk heid jegens onze gevallen bond genoten. welke naar symbool heeft gevonden in de Klaproos, De steun aan dit Comité, dat a.s. Zaterdag de jaarlijkse Klap rooscollecte houdt, is dan ook een gemeenschappelijke plicht, waaraan, geen goed vaderlander 2ich mag onttrekken. De Burgemeester van Schiedam. Mr J. W. PEEK j Indien de nieuwe terreinen van DWS aan de Oudedijk voor Zondag goedgekeurd zullen worden, dan kunnen de eerste competitie-wed strijden op dit nieuwe complex ge speeld worden. Gezien de vele regenbuien ziet het er niet naar uit dat de eerste officiële start plaats zal hebben. Mocht het weer zich de laatste dagen goed houden, dan wacht DWS een interessant doch zwaar programma. Een drie tal elftallen van de sterke Haagse vereniging Hellas komen op be zoek, zodat bij «oorbaat vast staat 2048. Rob en Frank brengen Lupardi nu naar de schuilplaats van de twee schotelmannen. „Het gekke is," vertelt Frank, „dat die kerels onder eikaar blijkbaar uitvoerige gesprekken houden, maar wij kun nen er mets van ver staan. Zo af en toe hoor je een boog piepgeluid, maar dat is alles. Hebt u emg idee, hoe zij met elkaar in contact staan professor?" „Jazeker," antwoordt Lupardi, „ze hebben waarschijnlijk ultra-sonisehe stemmen; het geluid, dat zij voort brengen, is zo hoog. dat onze oren dat niet kunnen reproduceren. Maar i pardi schakelt zijn toestel in en inderdaad, hetLupardi heeft ook voedsel voor hen meegeno- ik heb hier een toestel bij me, waarmee ik de lukt hem met de mannen te praten. De anderen men, een soort paddestoelen, die de schotelman- frequentie van de geluidstrillingen kan veria- verstaan er niets van, maar de twee wezens I nen met smaak opeten. Voor het eerst zien gen en daarmee zal ik het eens proberen." Lu-1 voelen zich nu kennelijk beter op hun gemak. I Rob en Frank de mannen nu ook lachen. (Advertentie I. M.) ROTTCRD.D'JK 264 Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval; G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Telefoon 89290. Films: Passage, 2 en 8 uur, Za. en Zo. 2, 4.15. 7, 9.15 uur: Don Camilio (alle leeft.). Monopole, 2, 7, fi uur, Za. en Zo. 3, 5, 7, 9 uur: Het zwaard van Monte Christo. Bijeenkomsten: 15 November, Musis Sacrum, 8 uur: Viering 30-jarig best. arb. toneelver. „Tot Steun in de Strijd". (Advertentie Ï.M.) Ter bescherming van matras en lakens hebben wij molton de kens, die ook de kou goed tegen houden. Ze, gaan lang mee en voor de prijs hoeft U niet hang te zijn. Als het even kan moet U er een paar m voorraad nemen (ze zijn bijna overal voor te ge bruiken). Omdat wjj een hele partij overnamen van een fa briek, die er een beetje verlegen mee was, kunnen wij ze nu voor een bijzondere prijs aanbieden. Witte molten dekens 1-pers. 125 x 180 cm 2-pers. 150 x 200 cm Flanellen lakens écru 145 x ISO cm gestreept 150 x 200 cm JACQUARD dekens 175x225 cm Schiedam offerde voor Vluch telin genzor g De inzameling van de Commis sie voor Vluchtelingenzorg te Schiedam heeft in totaal een be drag van 3550.opgeleverd. dat DWS weinig eer zal kunnen behalen. Het programma is als volgt: heren: 10.45 uur DWS 3—*Rctter- dam I; dames: 13 uur DWS I— Hellas X, 12 uur DWS 2—WIK 2; heren: 14 uur DWS I—Hellas 2, 15.15 uur DWS 2—Hellas 4. (Advertentie f. M. MODERNE SWAGGERS, v.a66.95 COCKTAH, JAPONNEN, v.a24.95 DAMESVESTEN, zuiver wol, v.a1 8.95 GEEN MASSA WERK. - Alles van eigen atelier. HOOGSTRAAT 82 en 88 - SCHIEDAM Of de korfbalvelden zich Zondag al voldoende hersteld zullen heb ben van de overdadige regenval, is een open vraag. Var de wed strijden, die voor de Scbiedamse twaalftallen zijn vastgesteld, ma ken die van de eerste twaalftallen in elk geval de beste kans gespeeld te worden. Schiedam blijft in eigen omgeving en Succes moot naar Den Haag. Of de Schiedam mers TOV de eerste nederlaag zullen toebrengen, betwijfelen we, maar de goede prestaties van de laatste tijd geven toch wel enige hoop op een gelijk spel. Het be looft een spannende strijd te wor den, Succes zal met een invaller de strijd moeten aanbinden tegen Phoenix, maar dat neemt niet weg, dat de blauwwitten toch wel kun nen winnen van de hekkesluiter. Succes 2 zal het niet gemakke lijk krijgen tegen koploper van zijn afdeling USV 2. bij wie de re serves op bezoek gaan. Misschien zorgen zij weer voor een verras sing, Door een overwinning zou Succes 2 een ernstige candidaat voor het kampioenschap blijven. Schiedam 2 gaat naar Hillesims, tegen welke club op eigen terrein onverwacht gelijk gespeeld werd, Een herhaling van dit kunststuk zou de reserves zeer te stade ko men. Tegen WION 4 zal Succes 3 in de vastgestelde uitwedstrijd de punten evenmin cadeau krijgen. Met goed aanpakken is echter veel te bereiken. - Voor de juniortwaalftallen zijn vastgesteld de wedstrijden Char- lois ASucces A en Schiedam A— Spartaan O. (Van onze correspondent) PARIJS. Het is gisteren een kalme dag geweest op de jaarlijkse conferentie der UNESCO. De toela- ing van drie nieuwe leden, waaronder Franco-Spanje, schijnt pas de vol gende week aan de orde te komen en de budget-commissie is pas aan het werk gegaan. Het belangrijkste was gisteren het rapport over de afgelopen an derhalf jaar van de werkzaamheden der organisatie, dat de directeur- generaal, Jaime Torres Bodet, uit bracht. Hij besprak de program- afbakening van de Unesco, de voor uitgang, welke de organisatie maakte en de risico's aan haar werk verbonden. Het deed goed te horen, dat de heer Torres Bodet nimmer heeft ga- loofd, dat de Unesco een a-politiek orgaan kan zijn, doch juist dit zag hij, niet ten onrechte, als een reëel gevaar voor de organisatie, die de universaliteit, het wederzijds begrip en het vrije gewetensonderzoek na streeft. Als men hoort, welke moeilijkhe den de Unesco te overwinnen heeft, begrijpt men, welk een volhardend optimisme voor het werk dezer or ganisatie noodzakelijk is en dat de heer Torres Bodet de ontmoediging als het grootste gevaar ziet. Meer dan de helft van de aard bewoners behoort nog tot de analfa beten. Voor de bestrijding van dit Aan de Laanslootseweg zijn van morgen om 10.35 twee treinen, een goederentrein en een personentrein, op elkaar gebotst. Beide .treinen-wa rren ledig, -aïwftë, wagons rolder) van de dijk, 'waardoor de materiële schade grote omvang aannam, Een machinist werd licht gewond. Het ongeval vond plaats op Schiedams grondgebied. Zaterdagavond om half tien wordt in de Evangelisch Lutherse kerk aan de Lange Nieuwstraat een Avondgebed gehouden. Hoe- \vel geplaatst in hét kader van do lithurgische conferentie van de Oecumenische jongeren, staat deze korte gebedsdienst voor iedere be langstellende open. Ouderavond J. Ligthart- school B. Donderdag vond de jaarverga dering van de oudercommissie van de J. Ligthartechool B plaats in een van de schoollokalen. In deze vergadering sprak het hoofd van de schooi, de heer A. C. M. Steij- nis, een kort woord tot de schei dende voorzitster, mevrouw Wie laard. Als blijk van waardering voor het vele werk door haar verricht en de prettige samenwer king bood hij haar. m'ede namens de ouder commissie, een vaas met bloemen aan. Na de pauze hield de heer J. Smit een inleiding met film over het onderwerp „Hoe ziet hot kind". De heer Smit besprak het waarnemingsvermogen en de re actie daarop bij kinderen van 1 t/m 12 jaar. waarbij hij vooral veel aandacht schonk aan de schooltijd-periode. Voor de aanvang der vergade ring maakten veel ouders van de geboden gelegenheid gebruik om het schriftelijk werk van hunkin deren te bezichtigen. PPSC tegen ASWH Door het plotseling overlijden van het PPSC-bestuurslid E, Liebeek. werden alle voor Zaterdag j.]. vast gestelde wedstrijden uitgesteld. Voor a.s. Zaterdag is nu opnieuw de uitwedstrijd te Hendrik-ïdo-Am- bacht tegen ASWH I ingelast. Het zal voor de blauw-witten geen ge makkelijk karwei worden daar ge noemde vereniging Zaterdag nog kans zag van de koploper Hoog vliet te winnen. Het zal dus flink aanpakken worden. Aanvang van deze wedstrijd 3 uur. Vertrek per autobus van postkantoor om twee uur. Hot overige programme luidt als volgt: PPSC 2HVO 2 aanvang 3.30 uur; PPSC a—Excelsior "20 a 3, aanvang 2 uur; Fortuna b 4PPSC b, aanvang 2.15 uur. euvel, dat samengaat met ziekte en armoede, is een dollar per 2500 analfabeten beschikbaar. Tijdens het verloop van deze con ferentie, die tot 10 December duurt, zal er ongetwijfeld gelegenheid zijn, meer van het veelomvattende werk dezer nuttige maar nog te weinig aandacht krijgende organisatie der Ver. Naties te vertellen. DEN BOSCH De politie heeft een zekere R. uit Tilburg gearres teerd, die er sinds vele maanden gewoonte van had gemaakt waar devolle pakketten uit wagens van Van Gend en Loos en uit goede renloodsen van deze firma te ont vreemden. De man, die thans is opgesloten, opereerde in Den Bosch, Tilburg en Breda. De waarde van het gestolane beloopt een bedrag van ongeveer f 2000. R. kon worden gearresteerd op aanwijzing van een autobewaker die zag, dat hij van een wagen van Van Gend en Loos een pak ketje weghaalde. (Advertentie l.M.) vanaf f 49.78 15 steens ancre Vraagt gratis prijsvraagformulier bij: Rotierdamsedtik 288 - Tel. 07593 Zondag krijgt het le herenelf tal van Wilton-Handbal zijn oude rivaal SOS uit Den Haag op be zoek. Deze ploeg is voor de "Wil ton-heren altijd een lastige op gave geweest. Wil men de puntjes in Schiedam houden, wat mogelijk is, dan mag deze wedstrijd zeker niet te licht worden opgenomen. De wedstrijd vangt aan om drie uur op het terrein aan de Vlaar- dingerdijk. Het 2e dameselftal gaat naar Gouda om de strijd aan te binden tegen Vires et Celeritas 2, WF 3 (dames) speelt om 12 uur thuis tegen Snelwiek 2. Het 3e heren elftal gaat naar Rotterdam, om daar zijn geluk te beproeven te gen Actief 1. Het HMC dameselftal probeert in Katwijk van de onderste plaats weg te komen. Op de Dordtsestraatweg was het vanmorgen door de bietencampagne moddervet. Uit de richting van Dordrecht kwam een vrachtauto en uit de richting Rotterdam esn volkswagen. Laatstgenoemde auto wilde een draaiorgel passeren, waarvan het gevolg echter was. dat beide auto's op elkaar botsten. Er ontstond enige materiële scha de, zodat beide wagens aan de kant V8n de weg moesten worden ge parkeerd. Sommige automobilisten waren nieuwsgierig en begonnen langzaam te rijden om een blik op de beschadigde wagens te kunnen werpen. Daardoor botste een twee de wagen op een geparkeerde auto. Ook een autobus van de Twee Pro vinciën moest wegens obstakels remmen, begon te glijden en slin gerde met de achterkant tegen een geparkeerde wagen. Een der auto's, waarvan het spatbord op de band drukte, moest worden weggesleept De pianist Hans Schouwman, die gistermiddag solist op het Lunch concert was. opende zijn recital met de weinig gespeelde Sonate op. 7 van Grieg. Hij had hiermede een goede greep gedaan, want dit jeugdwerk met zijn bekoorlijke klanksfeer en intieme melodiek. is de moeite van het horen en uit voeren volop waard. Het verdient dan ook zeker nog de aandacht van elke concertpianist. Liszt's „Les jeux d'eau dans la Ville d'Est". virtuoos en welluidend voor de piano geschreven, vormde (Advertentie l.M.) Het is ons gelukt om bij enige der grootste ♦abrieken tegen bijzonder voor delige voorwaarden de gehsle B-productie op te kopen. Een partij BOUCLÉ KARPETTEN een partij DEKENS en een partij MOQUETTE TAFELKLEDEN, stuk voorstuk niet van eerste keus te onderscheiden, gaan morgen 9 uur vér beneden de normale inkoopsprijs in de verkoop. Een ijzersterk karpet in frisse moderne dessms, 200 x 280 van <58 50 NU 4 trs 75 Een partij (met zeer kleine weefioutjes) medaillon-patroon in verschillende kleuren, extra grote maat, 1°0 x 235 NU Een beperkte partij prima wollen m warme Perzische dessins, grote maat 140*170 jS QQ NU WXIENBURGERWEG - ..WINKELSTAD-81.IJDORP" BEUERlANDSCHËlAAN 72-78 de overgang naar de suite „Oude Kastelen" van B. v„ d. Sigtenhorst Meyer, die tevens een artistiek voornaam slot van dit verpozings» concert werd. Schouwman heeft dit korte pro gramma. dat hij met veel kennis van zaken toelichtte met fijnzin nige muzikaliteit en fraaie piatiis- tiek uitgevoerd. De hartelijke bijval die de uitstekend bezette Schouw burg hem schonk was dus zeker verdiend. H. v. BORN DINSDAG 38 NOVEMBER A.S- door Ds G. VAN VELDHUIZEN en WILLEM VAN IEPENDAAL over de door hen gezamenlijk geschreven roman DE TRAP Gelegenheid tot het stellen van vragen Aanvang 8 uur. Gebouw Musis Sacrum, L*. Haven 115. Kaarten 50 ct. verkrijgbaar bij Boekh. Venemans, onder de Hav-bank, tel. 68007. en 's avonds a. d. zaal

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2