Nieuwe lijnen in beleid van de regering HET ROTTERDAMSCH PAROOL Geen politieke actie door buitenlanders ARRESTATIE VAN INDONESIËRS Regering Wïlopo neemt positieve maatregel PRUISEN Lagerhuis debatteert over toestand in Kenia Wisjinsky weigert voorrang aan India's voorstel Commies gaf tip wanneer de grens veilig was Om 't vriespunt biji Jongetje overleden na val van trap Sporen bij Zutfen jna weer vrij Poging om toestand bij de strijdkrachten wederom meester te worden Zes „Thunderjets" overgedragen aan Nederland Japanse kroonprins komt naar ons land Labour vreest voor uitbreken van een openlijke rassenstrijd in Afrika Westen tracht eenheidsfront tegen het Sowjetblok te vormen Nieuwe benoemingen door Eisenhower „Schrik der smokkelaarskwam onder druk van smokkelbende te staan 12e Jaargang, no. 279 Red. en Adm. Lange Haven 141, Schiedam Tel. 69300 - Abonn.prijs: per week 0.47 per kwartaal 6.0S, losse nummers 0.10 Opgericht door de Stichting „Het Parool" DE SCHIEDAMMER Woensdag 26 November 19Ö2 Uitgave N.V. De Nieuwe Pers - Postgiro 3.-w Bankier «nijte4aamscne Bank te Rotterdam Directeur- B de Vries Hoofdredacteur: Sj van der Schaaf (Yan een onzer redacteuren) DEN HAAG. In goed ingelichte kringen wijst men er op, dat het optreden van de regering tegen de twee Indonesische communisten die onlangs uit Djakarta op Schiphol arriveerden en die per kerend vliegtuig werden uitgewezen, en tegen de twee Indonesiërs die Maandag in Amsterdam zijn opgepakt met doel hen uit te wijzen, uitvloeisel is van een nieuwe lijn in het regeringsbeleid. Verwacht moet worden dat van nu af aan de regering geen enkele inbreuk meer zal dulden op de bepaling, dat buitenlanders zich in ons land niet met ongewenste poli tieke activiteit mogen inlaten. Ook de instelling van een visum voor Indonesiërs, die naar Neder land willen reizen moet in. dat ver band worden gezien. Deze nieuwe gedragslijn van de regering is uiter aard niet alleen gericht tegen Indo nesische staatsburgers, die zich ac tieve communisten hebben getoond. Door het feit dat er zovele Indone siërs in Nederland verblijven, vergelijking tot onderdanen van an dere landen, en dat juist onder de in Nederland verblijvende Indonesiërs het aantal communisten en meelo pers bijzonder groot is, zal de nieu we regeringspolittek echter dikwijls Indonesiërs raken. Wat betreft de aanleiding tot de arrestatie van Raden Mas Sunito vernemen wij. dat de regering de overtuiging heeft gekregen dat Su nito reeds op het ogenblik van de Japanse capitulatie in Indonesië was harmeslnten bij d-» communisten. Hu hrei'l daarvan echter par duidelijk blijk gegeven na de communistische opstand in Madioen in 1948. Intussen was hij in Nederland vertegenwoor diger van de Pcrhimpoenan Indone sia geworden en het staat Vrijwel vast dat hij ig ingeschreven alg lid van de CPN. Niettegenstaande het feit, dat hii buitenlander is, trad-hij, vele malen op als spreker op verga- DE LIER. "Het zesjarig zoontje van de familie U te De Lier is gis teren van de zoldertrap gevallen en aan de verwondingen overleden. Het knaapje werd nog in een zie kenhuis opgenomen, doch de dokto ren konden geen hulp meer bieden. ZUTFEN. De gehele nacht heeft men in Zutfen in de ijzige koude doorgewerkt om de spoor baan vrij te maken van dc ravage, die gisteren ontstond toen twee goederentreinen op elkaar botsten. Met hulpmateriaal uit Utrecht, Zwolle en Zutfen waaronder een grote kraan, werd de wel 25 meter hoge berg verwrongen staal en ver pulverd hout uit elkaar gelrokken. De vernielde wagons werden naast de spoordijk gezet. De rails zijn hersteld, dc geknapte bovenleiding is opgeruimd. Tegen de middag hoopt men vandaag de beid- lijnen op Arnhem on Apeldoorn vrij te hebben voor hervatting van de dienst. Voorlopig zullen door de schade aan de bovenleiding alleen stoomtreinen kunnen rijden. De twee gewonden maken het goed. Een licht gewonde Sneltrein botst op locomotief ALMELO. Vanmorgen is de elcctrische sneltrein, die om 6,24 uur uit Almelo naar het Westen vertrok, bij het verlaten van het station Al melo in botsing gekomen met een op het emplacement rangerende loco motief. Hoewel geen der treinen ont spoorde, werd de cabine van de snel trein beschadigd, waarbij de bestuur der lichte verwondingen opliep. De tvem kon niet vertrekken en is van het treinschema tot Deventer atA- voerd. Van Deventer is een ancier torinslel naar het Westen ingelast. De niet noemenswaardige vertraging is inmiddels opgeheven. Mijmttachinist gedood onder kolenwagen (Van onze corn .snow dent). HEERLEN In het ondergronds bedrijf van de Oranje Nassaumijn 4 te Heerlcrheide is de 28-jarige locomotief machinist J. Verstraten uit Heerlerbeide, toen h« van een nog niet stilstaande trein sprong, onder een kolenwagen geraakt en op slag gedood. De man was ge huwd ca vader van één kind. deringen van de CPN, terwijl hij te vens het woord voerde op vergade ringen van de door de communisten gebruikte vredes-comité's. De heer Go Gien Tjwan, eveneens' bestuurslid van de Perhimpoenan, welke sedert enige jaren geheel in het communistische vaarwater is ge raakt, was tevens voorzitter van het Indonesische vredescomité in Neder land en hij ontwikkelde als zodanig een zeer grote en even ongewenste activiteit. Go* moet worden be schouwd, aldus gaf men ons te ver staan, als een directe vertegenwoor diger van de Indonesische Chinezen, die hun hart aan Mao Tse Toeng hebben verpand. Te zijnen huize or ganiseerde hij vele bijeenkomsten voor hier studerende Chinezen, die in Indonesië zijn geboren, met het doel, zo is naar men ons verzekerde duidelijk gebleken, de communisti sche denkbeelden te verspreiden en het aantal Mao-Chinezen in Neder land uit te breiden. Go, 2owel als Sunito ontwikkelde ook een grote activiteit in het kader van do Amsterdamse communisti sche studenten-organisatie Pericles. Aan het Indonesische Hoge Com missariaat in Den Haag is door het ministerie van Buitenlandse Zaken meegedeeld, dat beide Indonesiërs een ongewenste politieke activiteit aan de dag hadden gelegd, hetgeen vreemdelingen niet kan worden toe gestaan. Het Hoge commissariaat beraadt zich thans over de vraag, welke stappen eventueel nog kun nen worden ondernomen in het be lang der beide gearresteerde mannen. DJAKARTA. Met de benoeming van kolonel Oetojo tot commandant van de Zui d-S umatraanse tweede divisie heeft de Indonesische regering Maandag de eerste positieve maatregel genomen om de toestand bij dc strijdkrachten weer meester te worden. De minister van Voorlichting, Mononoetoe, heeft m een kabinetsraad hekend gemaakt, dat Oetojo, die tot zU» nieuwe benoeming buiten dienst was, Dinsdagmorgen te Palem- bang tot divisiecommandant geïnstalleerd werd tijdens een plechtigheid, welke door de Zuid-Sumatraanse gouverneur, dr Isa, bijgewoond werd. ministerie van Defensie om een compact leger te vormen door een groot aantal van de guerillasolda- Mononoetoe voegde hieraan toe, dat het kabinet nog geen de finitief besluit genomen had ter regeling van de crisis in het leger. Vandaag zal bet kabi net opnieuw bijeen komen ter be spreking van de oplossing, welke voorgesteld is -door de minister van Defensie, sultan Hamengkoe Boewono. Minister-president' WilOpo zelf noemde de toestand nog „onbe slist" en zei, dat Oetojo^s benoe ming slechts de eerste van een reeks maatregelen ter beheersing van de huidige situatie vormde. De waarde van Oetojo's benoe ming ter onderdrukking van de rebellie van drie van de zeven re publikeinse divisies legen het ge zag van het ministerie van De fensie. is grotendeels theoretisch, zegt Ass. Press, Oetojo is deze zomer gedwon gen ontslag te nemen als com mandant van de tweede divisie, vermoedelijk omdat hij het niet eens was met het plan van het Overstromingen nemen in Frankrijk verontrustende omvang aan PARIJS De overstromingen in Midden- en Zuid-West-Franknjk nemen in enkele streken een ver ontrustende omvang aan. Dit is het geval in Bergerac. Tachtig huizen zijn hier geïsoleerd en de inwoners hebben zich op de eerste verdieping van hun woningen in veiligheid moeten stellen. In de streek van Malei ort hebben brandweerlieden negen personen moeten redden die opgesloten waren op dc zolders van hun huizen. Ook m cn om Poitiers zijn verscheidene huizen door het water ingesloten. Na geslaagde Oceaan- vlucht: EINDHOVEN. Zes „Thunder- jet'-straaljagers zijn Dmsdagmid- van het vliegveld Wethers- field in Engeland opgestegen landden na een vlucht via Amster dam, Den Haag en Rotterdam om kwart voor drie op het vliegveld Welschap bij Eindhoven. Zij had den de tocht van Amerika over de Oceaan gemaakt via Labrador sü Groenland. De zes overige „Thun derjets", die eveneens dc sprong over de Oceaan gemaakt hebben, zullen dezer dage;, van „Prest- wick" in Schotland naar Welschap vliegen. De Amerikaanse ambassadeur, de heer Chapin, droeg de „Thunder jets" over aan minister Staf, die vergezeld was van de chef van de luchtmachtstaf, generaal _A!er. Na dat de overdracht geschied was, waarin minister Staf het bewijs zag van de noodzakelijke samen werking tussen Amerika en West- Europa, keerden de autoriteiten door de lucht terug naar Den Haag. tec af te danken. Hij heeft de guerilla op Zuid- Sumatra geleid, en is zeer popu lair bij de soldaten. Soetan Sjahrir heeft aan een verslaggever van het communis tische dagblad „Soembit" medege deeld, dat zijn partij haar beide ministers niet zou gelasten af te treden als Boewono gedwongen zou worden om zijn portefeuille terug te geven, TOKIO. Kroonprins Akihito van Japan zal het volgend iaar als hij naar Londen gaat om de kroning bij te wonen van Konin gin Elizabeth ook een bezoek bren gen aan verscheidene landen van Europa, waaronder Nederland, zo meldt United Press. De 18-iarige kroonprins zal Frankrijk, België. Nederland, De nemarken. Zweden, Italië en het Vaticaan bezoeken en op de te rugreis naar Amerika gaan. r)E dokken zijn dc hospitalen en *-* de herstellingsoorden aan de schepen. Tussen twee reizen, oyer de uiereldzeeen in worden ze door 'hon derden. arbeiders haastig, maar zorgvuldig onder handen, genomen, Btf Wilton in Schiedam komVn 'niet alleen de grootste schepen, waar onder de „Nieuw Amsterdam" regel matig in de enorme dokken, maar van de hellingen glijden ook nieuwe schepen. Kijk nu vaar de plaat en slel u daarbij het geluid voor: het metalige geklop van hamers op de scheepswanden, het ratelen van de kranen en het sissen van 'de elec- tnsche lasapparaten. Wat een on derneming zo'n scheepvaartbedrijf eu wat een stad die dat alles her bergt! (Luchtfoto K.L.M.) Tito van 23 tot 28 Maart in Engeland BELGRADO. Maarschalk Tito, dc Minister-president van Joego-Sla- vic, zal van 23 Maart tot 28 Maart een officieel bezoek aan Engeland bren gen. Er werden geen bijzonderheden verstrekt over de reis. Evenmin werd bekend gemaakt, of hij door zijn vrouw vergezeld zou worden. <Van onze correspondent) LONDEN. Een mededeling van de minister van Koloniën, Lytlelion, over een „verslechtering" van de toestand in Kenia en een door de nood afgedwongen toepassing van de methode der collectieve bestraffing, heeft gisteren de oppositie in het Lagerhuis danig verontrust. Bjj monde van oud-minister Griffiths vroeg zij om een onmiddellijk debat over de onge regeldheden van Zondag in Klraivara, waarbij zestien Afrikanen het leven lieten. (Van onze correspondent) NEW VORK. Ondanks de onzekerheid cn dc in veler ogen zelfs ge rechte twijfel, of het mogelijk zal zijn, na WJsjinsky's rede van Maandag, op basis van dc in de Assemblee gevoerde besprekingen over de kwestie der krygsgevangenen in Korea het dode punt, waarog^de onderhandelingen te Panmoendjon zijn gekomen, te overwinnen, z'ün 'ook heden van ver schillende kanten pogingen ondernomen, een eenheidsstandpunt ten aan zien ran de motie van India te verkrijgen. NEW YORK. Generaal Eisen hower heeft Dinsdag Summerfield benoemd tot minister van PTT. Me vrouw Hobby benoemde bü tot hoofd van het bureau voor toezicht op de gezondheidszorg eu mevrouw Priest tot thesaurier der Verenigde Staten. Summerfield is voorzitter van de Republikeinse partij. Hij zal als zo danig aftreden. De 47-jarige mevr. Hobby was gedurende de oorlog hoofd van het corps vrouwelijke vrij willigers. Eisenhower heeft haar ver zocht de kabinetsvergaderingen bij te wonen. Hiermede verhoogt hij de status van haar ambt. Zij zal als Eisenhowers „minister van gezond heid" optreden. Mevrouw Priest komt aan het hoofd te staan van het departement dat is belast met liet drukken van Amerikaanse bankbil jetten. Op alle bankbiljetten, die na haar ambtsaanvaarding zullen wor den uitgegeven, zal haar handteke ning komen te staan. Ook de huidige thesaurier is een vrouw (mevrouw Clark). Al is de strijd in Korea daar mee nog niet geëindigd, het moet toch als een belangrijk resultaat worden beschouwd, wanneer alle Janden der V.N., behalve het Sov;- jetbok, zich op een enkele resolutie verenigen cn als zowel de Aziati sche en Arabische als de Westelijke landen voor de eerste maal tot een gezamenlijke uitspraak komen ten aanzien van een Aziatisch pro bleem. Zoals te voorzien was, verzette Rusland zich in de politieke com missie der V.N. Assemblee tegen het Perzische voorstel, dat de mo tie van India voorrang wilde ge ven. Een besluit hierover werd ech ter uitgesteld tot Woensdag. Daarna werden binnenskamers diverse groepsbesprekingen ge voerd, onder meer van de Azia tische en Arabische landen, waar bij, naar verluidt, Indonesië in over weging gaf, sommige elementen uit zijn eigen, niet ingediende voorstel als amendementen aan de Indische motie aan te haken. Een bijeenkomst der 21 landen besloot met algemene stemmen, de gewijzigde Indiase motie voor rang" te geven boven het eigen voorstel en dat van Mexico en Pe ru. en nog nader te pogen, een slot paragraaf uit te werken, overeen komstig de daartoe door Eden en Acheson geopperde suggesties, zo dat in* het laatste stadium de rege ling van de kwestie der krijgs gevangenen niet wordt beslist in een politieke conferentie, maar door een nader in te schakelen, or ganisatie der V.N, In dit debat, gisteravond gehou den, was Griffithsnatuurlijk d< officiële woordvoerder voor de La- bouroppositie. Met grote nadruk en diepe ernst gaf hij uiting aan de bu de oppositie levende vrees, dat door incidenten als bij Kirawara de ge hele Kikoejoe-staxn in de armen van de Maoe-Maoe zou kunnen worden gedreven en dat zich in Afrika een openlijke rassenstrijd zou gaan ontwikkelen. Hij betwij felde of het totale verbod van open bare vergaderingen verstandig was en betreurde, dat de regering niet meer de medewerking van de goedgezinde Afrikaanse leiders bad gezocht, die dezen immers hadden aangeboden. Ook drong hij aan op het instellen van een officieel on derzoek naar het incident en het uitzenden van een uit alle partijen samengestelde Engelse parlemen taire delegatie. De minister van Koloniën wees echter dit alles van de hand. Voor een nieuw officieel onderzoek voel de hij niets; de feiten waren bekend en zulk een onderzoek zou het be stuur en de politie in Kenia slechts de indruk kunnen geven, dat men niet achter hen stond. Een parle mentaire delegatie oordeelde hij eveneens op dit ogenblik niet juist; met de benoeming van de leden der officiële enquête-commissie zou BRIEFJES IN' LUCIFERSDOOSJES DEN BOSCH. Anderhalf jaar met aftrek is gisteren voor dc Bos sche rechtbank geëist tegen de 36- jarigc grenscommies D. R. te Eer- se 1, die aan Belgische smokkelaars bijna anderhalf jaar lang gegevens verschafte over de tijden, waarop het grensgebied niet door ambtena ren van de invoerrechten en accijn zen was bezet. Verdachte, die sedert Mei 1946 te Eersel belast was met de controle langs dc grens, was een zeer actieve ambtenaar, die de bijnaam „schrik der smokkelaars" had gekregen. In Mei 1951 nam hij echter contact op met een groep Belgische smokke laars, die hij door briefjes in luci fersdoosjes bericht gaf wanneer de grens veilig was voor het smokke len van boter. Tot 15 September 19a2 heeft hij zo de clandestiene uit voer van boter naar België verge makkelijkt. Voor elk briefje kreeg hij 25. Zo heeft hij ruim duizend gulden opgestreken. Verdachte zei, dat hü onder druk was komen te staan, omdat hij van deze smokkelgroep 250 had aan genomen om een andere smokkel groep op te ruimen. Hij zou veraer in financiële moeilijkheden hebban gezeten. Zijn schoonmoeder, bij wie hij inwoonde, ging hertrouwen, zo dat hij een ander huis moest gaan bewonen en inrichten. Getuigen waren er niet, daar ae Belgische smokkelaars het niet had den gewaagd naar Nederland te komen. De officier zag niet m, waarom verdachte onder druk zou zijn gekomen. Hij bad bovendien die 250 niet mogen aannemen Dat was al een ernstige fout. Bo vendien, zo meende hij, had ver dachte blijkbaar niet zo heel erg m de zorg gezeten. Want hij had in enkele jaren 600 naar de spaar bank kunnen brengen. echter spoed worden betracht Griffiths trok na dit antwoord zijn motie in en verzekerde nog eens, dat Labour alle steun zou ver lenen bij bet uitroeien van het ter rorisme. Maar hy hoopte tevens, dat er alles aan zou worden ge daan om ook de oorzaken weg te nemen en samenwerking tussen de rassen te bevorderen. Sven Hedin overleden STOCKHOLM. De bekende Zweedse ontdekkingsreiziger Sven Hedin is Woensdag in zijn woning "te Stockholm in de leeftijd van 87 jaar overleden. Hij is meer dan een jaar ziek geweest. WAT VOOR WEER? DE BILT Het KNMI deel mede: De koude lucht «it het Poolgebied. die in de ojgelopen dagen een groot deel van Europa heeft overspoeld wordt nu weer teruggedrongen door een warmere luchtstroom afkomstig uit de Golf van Biscaye. Het ziet erevenwel naar uit. dat de op dringende warmere lucht ten Zui den van Nederland tot staan wordt gebracht. Het weer in ons land zal den ook de eerste paar dagen tame lijk koud blijven met temperaturen schommelend tussen een paar gra den boven en onder het yriespunt. Storingsfronten zullen de bewolking tijdelijk doen afnemen en mogelijk kan later enige sneeuw of regen vallen in hoofdzaak in het" Zuiden van het land. In Duitsland cn Polen komt op het ogenblik itt de nacht 2 fot 5 graden vorst voor, evenals in Scan dinavië. Uit Schotland incd van morgen echter plaatselijk meer dan 10 graden vorst gemeld. In Zuid- Frankrijk daarentegen is het zeer zacht met temperaturen tussen 12 en 15 graden. DE nederlaag van Hitier beteken de niet bet einde van Duitsland en de Duitsers, maar wel de ondergang van Pruisen. West-Duit*-- land en Oost-Duitsland zijn samen gesteld uit deelstaten. Pruisen is er niet meer bij. Grote brokken er van zijn in afwachting van het vredesver drag trouwens door Rusland en PoJert ingelijfd: Gost Pruisen, een stuk van Pommeren, Silezië. blaar andere voorheen Pruisische gebieden beho ren thans tot nieuw gevormde deel staten; Neder Saksen, Rijnland-Wcst- falen. En het land, waar Berlijn in ligt, heet Brandenburg; een naam heel wat minder belast met onvrien delijke herinneringen dan Pruisen. De verdwijning van Pruisen van de staatkundige kaart van ons wereld deel is geen toeval geweest. De geal lieerden hebben zich op het standpunt gesteld, dat het Pruisen is geweest, dat Duitsland zijn geest en zijn stijl heeft opgedwongen en in hoofdzaak verantwoordelijk moet worden geacht voor de Teutoonse furie, welke voor Europa en voor de wereld zulke ramp zalige gevolgen heeft gehad. DJT Pruisen, was geen naar bevol king en grondgebied harmo nisch opgebouwde staat. Naar het Oosten verkreeg het zijn uitbrei ding door kolonisatie en door de buit uit de Poolse delingen. Het Junker type, dat men tot in de Russische ge bieden aantrof en dat in sterke mate zijn stempel heeft gezet op liet staats bestel, vertegenwoordigde de boven laag, die een vaak nïet-Duïtse land bevolking, naar middeleeuwse trant aan zich had dienstbaar gemaakt- De Westelijke uitbreiding, tot stand gekomen deels al vóór, maar vooral na. de Franse tijd, bracht het Rijnland met zijn grote natuurlijke rijkdommen en een gans anders geaarde bevol king onder Pruisische heerschappij. De Rijnlanders hebben zich eigenlijk nooit" tot de Pruisen willen rekenen; maar toch heeft bij hen als gevolg mede van het autoritaire karakter van de staat een. andere vorm van feoda lisme wortel kunnen schieten: de in dustriële. ïa het Oosten zowel als in het Westen heeft het volk geleerd, zich te onderschikken aan de wil van de grote heren. DE totstandkoming van het nieu we Duitsland is geen vrijwil lige daad geweest van een aan tal Duitse landen; de eenheid is-door Bismarck opgelegd in de geest van, kiezen of delen. De gevolgen biervan is de staat nimmer te bovfin gekomen. De Pruisische stijl van heersen en ge hoorzamen heeft alom de overhand gekregen en gehouden:^ Hij heeft de ontplooiing van nieuwe gedachten verhinderd, hij heeft de maatschappij in zijn ontwikkeling geremd, hij heeft kunst en wetenschap in hun uitingen, doen verschralen en vergroven. Hij heeft tenslotte in overschatting van het geweld en onderschatting van de geest verminkt en vernield, wat vele generaties moeizaam hadden opge bouwd. Ziedaar uiteindelijk de bij drage van Pruisen aan de historie. En nu heeft zowaar dr Bshler, de Wcstduitse minister van Justitie, op het congres van de Vrije Democrati sche (liberale) Partij te Bad Ems uit geroepen, dat Pruisen en „das Reich" moeten herleven. Deze verklaring kan wel gelden aL een bewijs, hoezeer sommige leidende Duitse politici nog huiten staat zijn, de les uit de ge schiedenis te trekken. Dr Behler ver telde, dat hij tegen de „gedecentrali seerde eenheidsstaat" ïs en hij voegde er aan toe, dat Pruisen in een her steld Duits Rijk zijn taak van hand having van de Westerse cultuur in centraal-Europa weer zal vervullen1), HET zijn verbluffende woorden, wanneer men thans het droevig resultaat ziet van de wijze, waarop Pruisen en het Duitse rijk in het vorige tijdvak de Westerse cul tuur hebben gehandhaafd. „De steppe over Europa gekomen", schrijft Theo dor Pllvier in zijn roman ..Mos kou". Wanneer op dit ogenblik het Russische gevaar ons werelddeel zo zeer met angst vervult, dan is dat juist het gevolg van liet feit, dat het Pruisische Duitsland in zijn machts drift de Westerse cultuur jammerlijk beeft verzaakt De beraei beware ons 'oor een herhaling van dit treurspel. „Met ,das Reich* beb ik het oude heilige Roomse Duitse Keizer rijk bedoeld," zegt minister Dehler nu in een te Bonn uitgegeven verkla- Eerlijkheidshalve maken wij hiervan melding, maar het klopt niet. Want ten tijde van dat rijk was er nog geen Pruisen. Meer bewolking Weersverwachting, van Woensdagavond tot Donderdagavond. Half tot zwaar be wolkt met in de Zui delijke helft van het land kans op enige neerslag. Overwegend matige wind uit Oos telijke richtingen. Lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. 27 Nov Zon on o 20 i onder «3 u 35 mm.; Maan op 14 u 12 m on der 3 u'20 n. HET WEER VAN VANMORGEN 7 UUR Oslo Geh. bew. N. 4 Stockholm Regenbui O.N.0.3 KopenbagenSneemvbu 1V.N.W. 5 Londen Geh. bew. O.N.O.7 Amsterdam Onbew. O.N.0.2 Brussel Parijs Bordeaux Nice Warschau Berlijn Frankfort München Zfirtcfa Wenen Geh. bew. O.N.O.6 Repen Windstil Goh. bew. W.6 Geh bew. NNO.1

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 1