r> Wrak Faustus moet gebroken zijn Wederom een weekeind in teken van de scheepsbouw Kabouter Mej. T. Weevers snelste telex typi ste kKEELPMN In Rotterdam en te Schiedam een schip ten doop gehouden R. Ph. O.-concert in Colosseum TEGENSLAG OP TEGENSLAG Stortzee fleurde zinkstuk mee Frans soldaat door Duitse dorpelingen gedood Veel belangstelling bij viering jubileum Harmonie „S. V.D.B. Eerste en tweede plaats voor Rotterdam Inni Verkouter, 20 jaar, werd Miss Machinistenschool '52 POIROT SPEELT I BRIDGE AGATHA CHRISTIE 1 Faanhof wint vijfde étappe Lodge hoofd van Amerikaanse delegatie bij VN Stappen van Indonesië tegen Republiek der Zuid Molukken? Daders van inbraak te Oss geknipt Radioprogramma T ele visie-programma Maandag December 1952 7 Gelijk de Zaterdag tevoren, toen kort achter eikaar by de werf Gusto te Schiedam en bij de Rntterdamsche Droogdokmaatschappü te Rotterdam een schip te water ging-, stond ook dit weekeind in het teken van de scheepsbouw. Een in het gegraven dok van Wiiton-Fyenoord te Schiedam gebouwde motortanker werd Zaterdagmiddag om kwart over twaalf de naam Camargue gegeven. Ruim twee uren later liep van een der hellingen van de machlnefahrtek en scheepswerf van F. Smit Jr. N.V. te Rotterdam een vrachtboot te water, dat de naam Karimala ontving. De Camargue werd gedoopt door mejuffrouw Courau, dochter van de Franse Secretaris Generaal van Scheepvaart, nadat de haven aal moezenier pater Koevoets de plech tige inzegening had verricht. In 't Blaasje, de ruime moderne werf- cantine, waar talrnke Franse en Nederlandse genodigden uit amb telijke, industriële en scheepvaart kringen aanwezig waren oa. ook de Franse ambassadeur heeft een der directeuren van de werf, ir J. E, Woltjer in de Franse taal een toespraak gehouden, waarin hij. evenals dat het laatst bij de „Maas dam" het geval was. zijn spyt moest betuigen over enige vertra ging in de bouw van het schip veroorzaakt door 'n tekort aan staal. De onregelmatige aflevering van deze onmisbare grondstof Is een euvel, waarmee ae scheepsbouwers voorlopig nog wel zullen hebben te kampen, niet alleen in Nederland, maar overal elders m scheepsbou wende landen. Namen* de opdracht geefster van de Camargue, de Societc de Transport Petroliers, heeft de president van deze rederij, de heer H. Worms, de rede van ir Woltjer beantwoord. De tankboot Camargue, het eer ste van een serie van drie zuster schepen, die -Wilton voor de Franse rederij bouwt, heeft een lengte van 164 meter en is geheel electrisch gelast met uitzondering van de ver bindingen van berghoutsgang, kim en spanten in voor- en achterschip. Behalve 1Ö500 ton olie. te stuwen in acht midden- en zestien zijtanks, zijn er ook tanks in de wijnkamer voor de berging van 6.000 liter wijn, zulks niet zo zeer voor het vervoer van dit edele vocht, als wel de wijnminnende Franse zee lieden, waar ook ter wereld zij zich bevinden, van een dagelijkse dronk te voorzien. In iiet achterschip staat een door de werf gebouwde Doxford motor van 7750 a.p.k, die het schip een snelheid van 15 zeemijlen "geeft. Alle bemanningsleden.» zullen een eigen hut krijgen, kapitein en Bij Wiltan-Fyenoard: ir J. E. "Woltjer wenst mejuffrouw Cou- rau, doopster 'van de Camar guegeluk. Evenals op het Vrij dagavond con cert in de Schouwburg, bereikte het Philharmomsch Orkest Zondagoch tend in het Colosseumtheater weer onder Paul van Kempen een zeer fraai musiceerpeiï. Dit was vooral het geval in de na de pauze gespeel de „Eroica" van Beethoven De2e monumentale symphonic, met haar diepe bewogenheid en grote contras ten, kwam in volle klaarheid tot klinken en ondanks de grote span ning, waarmee de dirigent het orkest „bespeelde", bleef dé klank bij voort during gaaf en karaktervol. Dat de volle zaal op dit schitterende musi ceren met grote geestdrift reageerde, was derhalve volkomen begrijpelijk. Ook Erahm's Tragische Ouverture, die het programma opende, kreeg, behoudens enige ongelijke strükers- passages een boeiende reproductie. De affiniteit, die de Franse kunste naar in het algemeen met de muziek van Schumann heeft, sprak weer eens duidelijk uit de vertolking, die de jonge pianiste Fabienne Jacquinot van het pianoconcert van deze Duits- romantische componist gaf. Met een uitermate fraaie pianistiek en een gracieuze artisticiteit wist ze de poë tische inhoud, die sterk naar de ka mermuziekstijl neigt, te realiseren. De begeleiding was wel eens aan de forse kant cn drukte daardoor de pianoklank soms ook wel weg, ter wijl ook de tutti-inzctlen niet altijd ad rem waren. Maar de prestatie van Fabienne Jacquinot was er niet min der om ea de grote bijval die haar ten deel viel was zeker verdiend. HERMAN VAN BORN DEN BOSCH. De zeventienjari ge J. Hoevenaars uit Valkenswaard is thuis in de badkamer door ver stikking om het leven gekomen. Perzische tapijten in Groothandelsgebouw Voor hoofdingang A van het Groot- handelsgebouw wappert tot Zondag 14 December de vlag van. Perzië; in het gebouw wordt namelijk tot die datum een tentoonstelling gehouden van Perzische tapijten. Con en Ver- donck N.V., een Amsterdamse firma die tot 1940 ook te Rotterdam was gevestigd, exposeert er een verza meling grote en kleine tapijten, waaronder een aantal exemplaren die de verzamelaar van het Perzische tapijt belang in boezemen. Enkele van de tapijten, allen echt handwerk, zijn honderd jaar o£ meer oud. Jubileum bij het G.E.B. De heer H. van Hoorn, baas in de werkplaats voor speciale Gasver- bruiks-toestellen van het Gemeente Energiebedrijf, heeft de dag herdacht waarop hij veertig jaar geleden in. dienst trad van het toenmalige Ge meente Gasbedrijf. De directeur, ir C, F. Rüter, sprak de jubilaris toe en bracht hem hulde voor zijn toewij ding en vakmanschap. Namens het personeel bood de heer W. Lands man, Technisch Hoofdambtenaar Af delingschef, een geschenk aan. Ver schillende sprekers, waaronder zijn directe Chef de heer F. A, v, d. Roer, huldigden verder de jubilaris. De heer Van Hoorn heeft liiema in een kort woord bedankt. HOEK VAN HOLLAND. Het wrak van de Faustus zal zijn ge broken. Dit neemt de firma Ooster- wijk, die met haar zandzuiger „Ahoy" het graf van het wrak van de gezonken Panamees moet delven, aan naar aanleiding van een. rap port, dat een duiker van Van der Tak's Bergingsbedrijf N.V., die Zon dagmiddag naar het wrak is afge daald, heeft uitgebracht. Het schip zal in het midden gebreken zijn en in een V-vcrra met de masten BONN. In het Duitse plaatsje Ockfen, bij Trier, in de Franse zone, is Zaterdagavond een Franse sol daat gedood en een andere gewond. Volgens een Frans communiqué werden de soldaten uit een café ge jaagd en was 'er een vechtpartij ontstaan tussen de soldaten en twin tig dorpelingen. De soldaten zouden geschopt en getrapt zijn en tenslot te zou een. slager een op de grond liggende soldaat, in de nek gestoken hebben. "Het Franse communiqué stelt sommige bladen en plaatselijke politici verantwoordelijk voor het incident en spreekt van een in de laatste tijd gevoerde „opruiingscam pagne". En zullen1 officiële stappen gedaan worden. Inmiddels zijn reeds 18 jeugdige dorpelingen gearres teerd. Communistische directeur van Londens orkest ontslagen LONDEN Thomas Russell, de 50-jarige voorzitter en directeur van het Londense Philharmonisch Orkest, is bij meerderheid van stemmen der aandeelhouders ont slagen, Hij is 16 jaar lid geweest van de communistische partij. TJiit protest tegen zijn ontslag hebben vier leden van de perma nente staf van het orkest eveneens hun. ontslag ingediend. Dirigent van het orkest Is Sir Adrian Boult, Bij P. Smit Jr: mevrouw van Kretschmar van Veen doopt de Karimata met de traditionele fles champagne. stuurlieden in het bruggchuis mid scheeps, de rest achterin. Eind Januari hoopt men de Camargue te kunnen opleveren. Verleden jaar heeft Wilton-Fyenoord aan de zelf de rederij een tanker van iets klei nere afmetingen, de Orleanais, af geleverd, welk schip naar de heer Worms verzekerde, tot volle tevre denheid van de reders haar dien sten verricht. De Karimata te water Mevrouw J. I. Kretschmar van veen, echtgenote van een der direc teuren van de Maatschappij Neder land te Amsterdam, heeft Zaterdag middag om even over half drie op de werf van P. Smit Jr. de doop- ceremonie verricht van de 12.500 ton d.w. metende vrachtboot Kari- rr.ata, een zusterschip van de een week tevoren bh de R.D.M. te water gelaten Karimun en het tweede schip van een serie van vijf moderne vrachtvaarders met be perkte passagiersaecommodatie, die de Amsterdamse rederij in bestel ling heeft gegeven. In het hoofdgebouw, waar vele genodigden büeen waren gekomen, heeft ir J. B. Gil jam, directeur van de werf F. Smit Jr. tegenover de directie van de Nederland" van zijn blijdschap betuigd over het feit, dat P. Smit Jr. voor de eerste maal een schip voor deze rederij bouwt. Namens de rederij spraken de directeuren, de héten Verschoor en Van Kretschmar van Veen. Deze laatste trok In een geestige toe spraak een vergelijking tussen de Karimata. die de „Nederland" van 1911 tot 1933 in de vaart heeft ge had en deze nieuwe. Zo deed de Karimata I (snelheid 11 mijl) 130 dagen over een rondreis naar Indo nesië, de veel sneller Karimata II (ruim 16 zeemiilenl zal er varende langs dezelfde havens150 dagen over doen Aan een gezagvoerder had de heer Van Kretschmar van Veen vertelt dat de oude Karimata één millioen gulden kostte en dat bedrag vergeleken met de prijs, die voor de nieuwe zal worden be taald. Dat klopt precies had de ge zagvoerder geantwoord in de tijd van de oude Karimata kostte een sigaar twee cent. tegenwoordig roken we ze voor een kwartje. De Karimata zal worden uitge rust met een door Werkspoor te bouwen Suizermotor van 10 200 p.k. bij 134 om wen telingen. Dc machi nefabriek van F Smit Jr. zal ech ter de bouw op zich nemen van twee Burmeister en Wain-motoren te plaatsen in een twee schip, die de vverf van de „Nederland" In be stelling kreeg en in eenzelfde schip te- bouwen door C. v. d. Gicssen en Zonen's scheepswerven. N.V, te Krimpen a.d. IJssel. fAdvertentie i.M.J Op 16 November was het vijf en twintig Jaar geleden dat door perso neel van Van den. Bergh's en Jar- gens* Fabrieken N.V. een harmonie- gezelschap werd opgericht. Zaterdag- mldag en -avond Is het jubileum op luisterrijke, wyze gevierd met een drukbezochte receptie en een geani meerde feestavond. De heer S. van den Bergb, de be schermheer, was speciaal uit Londen overgekomen om de Harmonie „S.V. D.B,", die naar zijn grootvader is ge noemd, te complimenteren. Hij bood het bestuur een viertal dieptrommels met bijbehorende klaroenen aan. De directie van het bedrijf offreerde een grote foto van het complete gezel schap. De heer J. P. Bruul, voorzit ter van de Contactcommissie voor Harmenie- en Fa nfa regezeJ s ch ap pen van de Rotterdamse Kunststichting, complimenteerde evenais de heer H. F. C. GroeneveJd, voorzitter van de Nederlandse Federatie van Harmo nie- en Fanfaregezelschappen: na mens deze organisatie werd een me daille aan het vaandel gehecht. VJjf ontspanningsverenigingen uit het bedrqf en elf andere korpsen lie ten van hun belangstelling blijken. Een groot aantal bloemstukken maak te van het restaurant van dc fabriek aan dc Nassaukade, waar de receptie werd gehouden, een fleurige bloe menzee. In Emporium opende S.V.D B.-voor- zitter tie feestavond met een woord van dank aan de velen die de vie ring tot een waar feest hadden ge maakt Onder leiding van Joh. F. Pa- Ja werden enige werken, uitgevoerd door de harmonie. In de pauzes wer den nog meer geschenken aangebo den en vriendelijke woorden gespro ken. Namens de vrouwen van de le den der harmonie werden witleren uitmonsteringen, plastic hoezen voor vaandel en trommels cn een geschenk voor de dirigent aangeboden Vipr leden die van de oprichting af lid zijn, konden allen een rooktafel in ontvangst nemen. Ook een jubilaris die in het ziekenhuis ligt werd niet vergeten. Tot slot van het programma, dat o a. Sir Edward Elgar's Pomp and Circumstance March no, I, Smetana's ouverture Libu«sa en Alford's mars „The Great Little Army" vermeldde, bewees de harmorue zijn klasse ereafdeling! met bet daverend spe len van de .Van de Ven Mars". Deze compositie van de dirigent is opge dragen aan de directeur van het be drijf, de heer F. W. van de Ven. Na de pauze bracht Martin Rijken zijn cabaret-revue „Kom zet je hoed je af!" voor het voetlicht. Zijn mede werkers waren o.a, Octave van Aer- schot en Lotte Bartschat, The Sun beams en. Martin Vinjee. Na afloop leidde Martin Rijken het bal, waar aan het Radio Ball Room Orkest klankkleur gaf.' naar dc zee gekeerd, liggen. Boven dien is gebleken dat het schip toch op bakboordszijde ligt, echter met dien verstande dat het wrak terwijl het zonk een slag in de rondte heeft gemaakt en nu met de voorplecht naar het Noorden steekt. De duiker heeft onder uiterst moeilijke omstandigheden moeten werken. Er stonden sterke onder stromen en dodelijk vermoeid werd de man binnenboord gehaald. Des ondanks heeft de duiker toch kans gezien een vrij nauwkeurige om schrijving te geven omtrent de lig ging van het wrak. De werkzaamheden met het uit leggen van zware ankers rond de „Faustus", waaraan de „Ahoy" ge meerd moot worden, gaan gestadig voort. Gistermiddag had men met enige tegenslag te kampen, toen het anker, dat aan de zeezijde in de mon ding van de Nieuwe Waterweg te wa ter werd gelaten, achter 'n obstakel bleef steken, zodat het moest wor den opgehaald. Vanmiddag zal men weer een nieuwe poging wagen het te doen plaatsen. Ook bij de herstelwerkzaamheden aan het gat in de Noor der pi er on dervindt men tegenslag. Nadat met veel moeite het eerste zinkstuk was geplaatst, werd dit door de ruwe zee enigszins omgekruld. Door er een grote hoeveelheid stenen op te storten kon het toch stevig aan de bodem van het gat worden ver ankerd. Met het tweede zinkstuk ging de zaak nog minder voorspoe dig, want toen men dit aan het eind van de vorige week wilde aanbren gen, werd het in 2ijn geheel door een zware stortzee meegesleurd, waardoor dit zinkstuk verioren ging. Dit betekent een schadepost vah i 20.000. Het derde zinkstuk is in- I middels gereed en ligt in de Berg- 1 haven te wachten Een 20-jarig meisje uit Rotterdam, mej. T. Weevers, in dienst van de Rijkstelegraaf, heeft rich Zaterdag de snelste telextypiste van Nederland getoond. By een maximum van 4280 aanslagen per 10 minuten, dat de telex aangesloten op een automatische zender kan verwerken, haalde zij ia de finale van de telexwedslryd, waarmede de PTT de viering van 't 100-jarig bestaan der rijkstelegraaf heeft besloten, niet minder dan 4037 aanslagen, zonder één fout te maken en met slechts 4 herstelde vergissingen (totaal 28H punten). Met dit absolute record hield zij tevens de naam van het PTT-telex- personeel hoog voor zover het top prestaties betreft, want in de voor- wedstnjden leek het er op. alsof de beste telextypisten eerder gevonden konden worden bij de particuliere bedrijven, dan bij de PTT zelf. Bij die voorwedstrijden staken de pres taties van de ANP-telexist J. F. Brouwer en van de telexiste mej. L. Seip van de Rotterdamse firma Hudig en Pieters n.l. ver boven die van alle andere deelnemers uit, in clusief die van de PTT. Overigens dient hier gememoreerd te worden, dat van de 15 finalisten uit de par ticuliere groep er 9 hun opleiding vroeger bij de PTT hebben, ontvan gen. Behalve een wedstrijd op de telex werden er ook nog gehouden op an dere toestellen, zoals op een tele type (strookschrijver), op een schrijfmachine cn op een morse toestel, echter uitsluitend voor per soneel van de PTT. Ook de School voor Scheepswerktuig- kundigen aan de Wil lem Éuytewechstraat beeft thans zijn schoonheidskoningin. Wellicht geïnspireerd door de vele ver kiezingen van schoon heids-, bloemen- en andere koninginnen in binnen- en bui tenland kreeg een. der bestuursleden van de Bond van Leerlingen van de „Machinistenschool" kortgeleden de inge ving uit de verloofden en meisjes van de scholieren een „Miss Machinistenschool 1952" te recruteren. Het resultaat was, dat Zaterdagavond in de cantine van de school de 20-jarige Inni Verkouter als mooiste meisje werd gekozen door een jury, die buiten het schoolver band stond. Zij werd overigens .,op de voet gevolgd" door Doortje Hevnsbroek, Riet Valk en dc 12 andere meisjes, die aan de verkiezing deelnamen. Dineke Buyteweg kreeg het praedicaat „liefste meis je". Er waren «re-linten, bloemen en bonbons en een Miss-machmis- tentaart voor de winnaressen en hevige maar sportieve discussies over de uitslag. Daarna togen de scboonheidskoningmnetjes in op tocht naar de „machinekamers'' van de school om zich in miss-machi- nistenstijl te laten fotograferen. door Ronde van Argentinië LA PAZ. De Nederlandse ren ner Henk Faanhof heeft de vijfde étappe gewonnen in de Ronde van Argentinië. Hij won de eindsprint van een peloton van tien man tij dens dc 218 km lange rit van Villa Mercedes naar La Paz. Het klassement van de vijfde étappe luidt' 1 Faanhof (Ned 6 uur 6 min. 26 sec.: 2 Muleiro (Arg.l fi.08.56; 3 G. Wel- lenmann (Kwits.) 6.07 tl; 4 Fernandez (Arg) 6 07.26: 5 Cavngliatto (Arff.) en een eroep van ongeveer 10 renners, bij wie als enige Europeaan de Fransman Caput In dezelfde tijd als Fernadez. In het algemeen klassement behoudt Van Steenbergen dc leiding met 24 31 03 voor Ockrrs met 24.35 10 en de Argen tijn Sevillann met 24 42.24 Voortuig neemt de 23e plaats in met 25.19.38. Faanhof is 45e met 26.45.20. ^lIlllilllUi'iiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiniijiiiiijiiiuaiUiiiuiiiiiiiiniiiniHiiniiiiiiiiiuiiiiiUiNiiiiiiiiuiiiiiiiiiuiKiiiiiiiiiiuiinuiiiiiintiuuiiiLuuiiiiifliiip 54 Poïrot bracht haar naar een tafel in een kleine tussenkamer een tafel, volgepakt met allerlei voor werpen, hetgeen voor Poirot, met zijn spreekwoordelijke netheid, een zeer ongewone stand van zaken wasmaar dat wist ze met. Er lagen kousen een hele stapel en met bont gevoerde handschoe nen. kalenders en dozen bonbons. „Ik stuur m'n pakjes altijd bij tijds weg," vertelde Poirot haar. „Kijk, mademoiselle.. hier hebt u de kousen. Als u daarvan nu zes paar wilt uitzoeken?" Hij draaide zich om en wendde Toen ze een paar minuten later weer de kamer binnenkwamen, stond Anno al op hen te wachten. „Deze zes vind ik de mooiste, monsieur Poirot. Deze twee zijnbui- innupvMcn ricscliikt «mol tavonds en dezr lichtere kleuren komen be ter tot haar recht als het lente wordt en het "s avonds licht is...." „Hartelyk dank, mademoiselle." Hij bood de meisjes nog een glas limonade aan. waarvoor ze zonder een smvitvli» in a.ir'Hen hed ink ten, en bracht ze daarna, nog steeds druk pratend, naar de deur. Toen ze weg waren, ging hij naar de kamer terug en liep regelrecht bracht de hoofdinspecteur Poirot van het resultaat van zijn onder zoek in Devonshire op de hoogte. „We zijn op de goede weg.,., dat is zo vast als een huis," zei hij. „Shaitana had er lucht van ge kregen en daar doelde hij op. Maar wat ik met begrijp, is de be weegreden Waarom moest die vrouw plotseling dood?" „Dat kan ik je vertellen, mon ami." „Spreek op, monsieur Poirot." „Vanmiddag heb ik een soort van experiment verricht. Ik had made moiselle en haar vriendin uitgeno digd, hier te komen. En ik begon op de gewone manier.... met de vraag, wat ze zich van de kamer, waar ze had zitten spelen, herin nerde." Battle keek hem scherp aan. „Om de een of andere reden vindt u dat een belangrijke vraag." „Ja.een bruikbare vraag vooral. Ik leer zoveel uit het antwoord. Miss Meredith was achterdochtig. - heel achterdochtig Ze is voorzich tig, de jongedame. En dus baalde Poirot, de oude jachthond, een van zijn nesle kunstjes uit Hij zette beschrijving, die ze ervan geeft.... Overigens herinnert ze zich van de kamer niets.... behalve dat een vaas met chrysanten nodig bijge vuld moest worden." „Wel?", vroeg Battle. „Welook dat zegt veel. Ge steld, dat we niets van het meisje wisten. Dan zouden die dingen ons de sleutel tot haar karakter geven. Ze „ziet" bloemen. Dus dan houdt 70 van bloemen? Nee, want dan bad ze een grote pul met kleine heirode tulpjes gezien, die onmid dellijk de aandacht van iedere liefhebber van bloemen getrokken zou hebben Nee degeen, die over chrysanten spreekt, is de hulp in de huishouding; het meisje, wier plicht het is de planten water te geven en water in de vazen te aoen En. verbonden daarmee, het meisje dat van sieraden houdt en 2e terdege bekijkt. Zegt die com binatie u niets?" „Aha", zei Battle. „Ik begin licht in de duisternis te zien." „Juist. Zoals ik u een paar keer heb gezegdik speel deze keer met open kaarten Toen u gisteren over haar zat te praten en Mrs Oliver opeens met haar merkwaar- NEW YORK. Generaal Eisen hower heeft meegedeeld, dat nij Henry Cabot Lodge zal benoemen tot hoofd van de Amerikaanse de legatie bij de Verenigde Naties. Deze benoeming moet nog door de Senaat worden goedgekeurd. Lodge wordt de opvolger van "Warren Austin. Hij heeft in de verkiezingscampagne veel werk voor Eisenhower verricht Bij de jongste verkiezingen werd hij dis senator niet herkozen. Lodge zal hierdoor tevens permanent Ameri kaans vertegenwoordiger bij de Verenigde Naties en in de Veilig heidsraad worden. Tevens heeft Eisenhower bekend gemaakt, dat hij Winthrop Aldrich, een bankier uit New York, zal be noemen tot Amerikaans ambassa deur in Grcot-Brittannïë. DJAKARTA. Volgens een be richt van ..Radio Republik Indo nesia" heeft mr Gondokusomo, het hoofd, van de sectie buitenlandse zaken van het Indonesische par lement, na een bespreking met minister-president Wilopo ver klaard, dat de Indonesische rege ring stappen zal nemen ten aan zien van de activiteiten van de „Republiek der Zuid-Molukken" in het buitenland. OSS. In de juwelierszaak van de firma Holtkamp is in de avond van 14 October voor circa 15.000 aan gouden en zilveren horloges en sieraden ontvreemd. Een spoor leid de naar Rotterdam, waar een. over val werd gedaan bij de marktkoop man F„ die op het tijdstip van de overval bezig was enkele honderden horloges, afkomstig van deze dief stal, te verkopen F. werd dezer da gen gearresteerd en ter beschikking gesteld van de officier van justitie te Rotterdam. Van Rotterdam leidde het spoor naar een zwager van F„ de 34-jarige werkloze opperman M. te "s-Hertogenbosch, Ook deze werd gearresteerd. Men vermoedt, dat nog meer daders bij deze inbraak betrokken zijn geweest. Mej. Weevers (kampioene) met de directeur-generaal der PTT, de heer L. Ncher. De directeur-generaal der PTT, de heer L, Ncher, reikte na aitoop de prij zen aan de winnaars uit. De uitslagen luiden: Telexwedstrijd (groep PTT-personeei): 1. mei, T. Weevers, Botterdam, 2817 pilt., 4037 aanslagen.: 2. mej H. M. L. Bley. Rotterdam, 2214 pnt., 3491 aanslagen; 3. mej. W. Bakema, Amsterdam, 2084 pnt., 3364 aanslagen. TeJexwedstrijd (groep particuliere be drijven!1. Th. K. J, Deuling, Den Haag (ANP) 2416 pnt3725 aanslagen- 2 mej. Th. J. van Dijk, Rotterdam tHeinrich Hanno en Co 1850 pnt.. 3230 aanslagen: 3. J. P. Brouwer, Den Haag (ANP) 143£ pnt., 3542 aanslagen; 4 mej. L Seip, Rot> terdam (Hudig en Pieters) 1444 pnt3SQ1 aanslagen. Strookschrijver (PTT-personeei, tele graafambtenaren): mej. T Weevers. Rotterdam. 2702 pnt, 38S2 aanslagen; 2. A. Koolwijk, Amsterdam, 2494 pnt. 3624 aanslagen; 3 mej, M. A. A. Veltman, Leeuwarden, 2118 pnt-, 3365 aanslagen Morse-ontvanger, opnemen met de hand fPTT-personeei): 1. mej. L. G. Aquarius, Eindhoven, 1902 pnt1351 tekens: 2. mej. H ivr. Hogewcg, Rotter dam, 1810 pnt., 1255 tekens. zich tot Rboda die nieuwsgierig 0p de volgepakte tafel af De kou- ecn slecht eeeamoufteeide val op. met hem meegegaan was. s'„ va„ ^tien gulden het paar ja- Mademo.sell! spreekt, over een vï- STSem" ,En voor u mademoiselle, heb ik gen no? steeds in een slordige sta- trine i^et sieraden, die ze heeft ge- pel op opruiming te wachten. Poirot zjenik Z(.g: »*---» -«»-=— lecde mun ecest xun vinger onmid- telde de zes paren, die Anne had iets anders-en tractatte. die voor mademoiselle Meredith waarschijnlijk geen tractatie zou zijn.' „Wat?2" vroeg Rhoda gretig. Hij liet zijn slem dalen. „Een mes, mademoiselle., het mes waar mee twaalf mensen eens één man bobben donrrttikrn Ren ti"1- hi nk van "de Compagnie Internationale des Wagons Lits... een souvenir, kan ik eigenlijk betei zeggen," „Verschrikkelijk," zei Anne. „Enig! Laat 't me gauw zien," zei flhoda Druk pratend ging Poirot met baar naar de aangrenzende kamer. „Ik heb 't van de Compagnie In ternationale des Wagons Lits ge kregen, omdat.- Zijn stem stierf weg, uitgezocht, en telde daarna de an dere, Hy had negentien paren ge kocht. en nu lagen er nog maar zeventien Langzaam en bedenkelijk knikte hij een paar maal achtereen. VIER-EN-TWINTIGSTE HOOFDSTUK Drie van rie vter uitBeschakeld? Bij zyn terugkomst in Londen ging hoofdinspecWt Battle regel recht naar Poirot. Poirot was nog thuis Anne en Rhoda waren nog geen uur weg. Zonder met uitleg geven of vra gen stellen tijd te verknoeien, *vii. Stond die vitrine leccif m^n ®0<?st ,vinSer onmid- niet aan dc andere kant van de delllJh op een gewichtig punt. De kamer, maar recht tegenover het moord kon niet om gold gepleegd tafeltje waarop de dolk heeft gele- ?yn. want ook daarna had Miss gen'" Mademoiselle ziet de val en Meredith nog haar brood moeten vermijdt haar Ze vermijdt haar verdienen. Waarom dan? Ik nam zelfs heel handig Daarna is ze erg het karakter van Miss Meredith, tevreden over zichzelf en als ge- zoals ik dat nu oppervlakkig ken- volg daarvan verslapt haar waak- de. onder de loupe. Een enigszins zaamheid Dat is dus de reden van de uitnodiging., om haar erin te laten lopen., om te maken dat ze zich verspreekt en toegeeft dat ze de dolk heeft gezten! Bij dc ge- j - „i' tevai eeruei van ecu uaii ff- Ln -an een moorrieneree. En ik vroeg verlegen jong meisje, arm. maar goed gekleed en blijkbaar erg ge steld op mooie dingen Het ka rakter van een dievegge Ia elk geval eerder van een dievegge dan heeft laten lijden een gevoeli ge nederlaag, raakt ze tn een bijna ogenblikkelijk, of Mrs. Eldon mis- ïonmg humeur Ze praat opgewekt -««en en zonder haar gewone terughou- ze had bekend gestaan als dendheid over de juwelen. Ze heeft, slordig. Ik ging aan bet nadenken, ze goed bekekendat bewijst de CWordt vervolgd.) Brand in arbeiderswoning te Maastricht MAASTRICHT. Maandagmorgen tegen half vijf is brand ontstaan in een arbeiderswoning aan de Tweede Meerssenerdwarsweg le Maastricht. De bewoners moesten uit hun slaap orden gewekt. Na een half uur blussen was de brandweer het vuur meester. Slechts een klein gedeelte van het meubilair kon nog worden gered. De oorzaak van de brand is onbekend. Ernstiee ongeregeldheden 'in LIBANON BEIROET. Ernstige ongeregeld heden hebben zich Zondagmiddag te Tripoli «Libanonvoorgedaan. Het kwam tot een treffen tussen de poli tie en elementen, die een herdenking van de dood van oudpremier Hamïd Karame wilden verstoren. Het aan tal gewonden aan beide zijden wordt op vijftien geschat. Verder is een bom geworpen naar het Grand Ho tel, Door de ontploffing werden twee personen gewond. AMSTERDAM. Alhier is Zater dagmiddag plotseling overleden de oud-hoofdredacteur van „De Och tendpost" en „De Nieuwe Post", dc heer L. A Rodrigues Lopes. (Advertentie LAL) vandaag., morgen verkouden! Be* scherm Uw keel legen infectie met ■k de beproefde geneeskracht van DINSDAG 2 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. KSO; T.GQ Nieuws; 7.10 Gram .muziek, 7.45 Morgengebed en Liturgische kalen der. 8.00 Nieuwg cr. weerberichten. 8 15 Symphanette-orkcst en solisten. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9 40 „Lichtbaken**, causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Grarnjnuz. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Ange lus. 12.03 Metropole Orkest en soliste. (12 3D12.33 Land- en tmnbouwmede- delingen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws 13.20 Ac tualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Gevarieerd programma. 14.50 Gra- mofoonmuziek. 15.00 „Hier Vrij Europa". 15.30 „B*m je zestig?" 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenïof, 17.00 Voor de jeugd. 17J5 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Drs. R. Kool: „Sunname's hamdei". 18 00 Gram.muziek, 18.20 Sportpraatje. 18.30 RVU: Dr. C J. Schuurman: „Van de vele problemen naar het ene grondprobleem", 19 00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek. 19.15 „Uit het Boek der Boeken", causerie. 19.30 Gram.muz. 20,25 De gewone man zegt er 't zijne van, 20 30 Radio Philharmonisch Orkest en solist. 1=21.10 Actualiteiten). 21.50 Gram.muziek 22.00 „Huwelijk in opspraak", causerie 22.15 Instrumentaal ensemble, sopraan tenor en bas. 22 45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7J0 Gram.muztek, 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Gramonuz. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO 8 00 Nieuws. 8.15 Gram.muz. 8.45 Idem. 3 00 Morgenwijding. 9 15 Gram.munek. 9 25 Voor de huisvrouw 9.30 Gram muz. 10 50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Drs. W. Proost. ,.De betekenis van dc micro» organismen voor het dagelijks leven", 11.30 Voor de zieken 12.00 Accordeon- en mandolmemuziek. 12 25 Gram.muz, 12,30 Land- en tuinbomvmededehngaa. 12.33 Voor het platteland 12 10 Piano en solovox. 13.00 Nieuws 13.15 Mededelin gen ot gram.niuz. 13.20 Dansmuziek. 13 50 Gram muziek. 14.00 „Zeg eens, Amerika,.,". 14 30 Gram.muz, 14.40 Schoolradio. 15.00 Gramjmuziek. 15.15 Voor de vrouw. 15.45 Gramonuz. 16 30 Voor de jeugd. 17.30 Gevarieerde muz. 17-50 Militaire causerie. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel, 18,30 Gevarieerde muz. 18.50 „Paris vous parle". 1855 Musctte- orkest, 19.20 VerzoeXprogramma 20 00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd programma. 21,15 Amusementsmuziek. 21,35 „Ik weet, ik weet wat U met weet" 2150 TtToler muziek. 22.30 Mededelingen, 22.35 Lichte muziek. 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws 23.15 „New York Calling". 23.2024.00 Gram.muzlck ENGELAND BBC Licht Programme. 15(10 en 247 m. 22 45 Voordracht. 13.00 Parlementsover- zicht. 1315 Vragenbeantwoorflmg. 13 45 Orkestconcert 1445 Voor de kinderen. 15 00 Voor de vrouw. 16.00 Tango-orkest en soliste. 16.45 Lichte muziek. 17 IS Mrs. Dale's Dagboek. 37.30 Gevarieerde muziek. 18.00 Idem 1830 Revue orkest en solisten. 19.00 Gram.muz. 19.15 Voor de jeugd 19 45 Hoorspel. 2000 Nieuws cn radiojournaal. 20.25 Sport. 29.30 Hoor- s«cl. 21.00 Gevarieerd programma 22 00 Orkestconcert. 23 00 Nieuws. 23.15 Actua liteiten. 23.20 aDnsmuziek. 0.05 Voor dracht. 0.20 Lichte muziek. 0.561.00 Nieuws. BELGle. 324 tn. 11,45 Gram.muziek. 12.25 Idem. 12 30 Weerberichten. 12.34 Gram.muz. 13 00 Nieuws. 13 15 Gram muz 14 00 School radio. 1520 Hammondorgelspel, 16.00 Koorzanp 16.30 Hammondorgelspel. 17.Ü0 Nieuws 17.10 Gram.muz. 17.15 Voor de kleuters. 17 30 Uitzending over de UNO. 17 40 Gram.muz. 17.50 Boekbespreking, 18 00 Gram.muz. 18.30 Voor de soldaten. 39 00 Nieuws en persoverzicht 19 40 Gram.muz. 19 50 Syndikale kroniek, 20 00 Omroeporkest en solist. 21.00 Gra» mofoonmuziek. 21.30 Idem. 22 00 Nieuws. 22.15 Lichte muz. 22.45 Gramonuz. 22.50 Idem. 22.5523.00 Nieuws. DINSDAG 2 DECEMBER 1952 NCRV 20.15—21.45 1. JouroaaL 2. „Kipderen, die niefc thuis kunnen zijn". 3. Weerbericht. PAUZE 4. Het verguld avondje. 6. Dagsluiting.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 7