C Schiedam heeft kans op extra woningen J Nieuwe kruisers volgens moderne eisen gebouwd Offensief tegen Adenauer door oppositie geopend Europa: meer produceren, Amerika: meer invoeren De Nederlanden van 1845' middenin hartje stad Tienduizend bloembollen in de Weena-gazons Experts van Nato achten Duitse troepen nodig Na verbreking verloving naar het mes gegrepen W. A. v. Berkel overleden Pracht Pers. Pattes Mantels II ZESTIEN JAAR NA KIELLEGGING: Laagte snufjes worden benut OllenhauerSocialisten zullen geldigheid van Europa-verdragen nooit erkennen Draper in ministerraad der O.E.E.S. Volgend jaar kunnen enkele honderden huizen gereed komen Drie jaar geëist tegen Amsterdammer en anderhalf jaar tegen Deventenaar Onderhoud huizen aan Parallelweg verbetert SCHIEDAM STOQMVEBVERÜFABRIEK VERHOEFF Speciale verlaagde Winterprijzen f8.- f3.50 f6.- f7.- NET MEISJE Koeriersters Zoals tvij gisteren reeds meldden zullen de nieuwe kruisers van de Koninklijke Marine, de „De Ruyter" en de „Dé Zeven Provinciën" begin 1954 in. dienst komen, Dit werd meegedeeld in het Decembernummer van „Alle Hens", officieel orgaan der Kon. Marine, Kapitein ter zee H. H, L. Pröpper, belast met het nautisch toezicht bij de bouw van de kruiser „De Ruyter" vertelt hierin enkele bijzonderheden ovér deze nieuwe schepen, waarvoor de contracten reeds in 1938 werden getekend en waarvan de bouw dus straks liefst zestien jaar zal hebben gevorderd. Maar dat is niet de schuld van de Rotterdamse Droogdokmaat- sch&ppij op de werf Wiiton-Fije- noord, die elk een kruiser bouwen. Het is nog minder de schuld van de marine. De kruisers waren im mers nauwelijks op stapel gezet of de oorlog brak uit. Weliswaar heeft de Duitse „Kriegsmarine" pogin gen gedaan de schepen. af te bou wen, maar dit is niet gelukt. Waarover -"ii .allerminst rouwig behoeven te zijn. Na de bevrijding stond de ma rine allereerst voor het probleem óf men de kruisers wel zou af bouwen: eri toen daartoe eenmaal was besloten, moest het bouw schema helemaal worden veran derd, omdat immers rekening ge houden moest worden met de mo dernste eisen, opgesteld naar aan leiding van de recente oorlogser varingen en de vooruitgang der techniek. Bovendien vroegen de moderne bewapening, radar, vlieg- tuigdirectie, scheep sbeveiligihg, enz.,zoveel méér personeel, dat de bemanning elk der sche pen moest worden uitgebreid tot 966 man, waarvoor uiteraard ook weer accommodatie moest worden gevonden. De bewapening van beide krui sers "zal straks bestaan uit vier dubbeltorens met kanons van 15,2 cm, vier dubbel-ïmtrailleurs van 58 mm, acht enkelmitrailleurs van 40 mm en twee raketwerpers. Daar het tevens noodzakelijk is, uit gevechtsoogpunt, dat de be manning zoveel mogelijk over het gehele schip wordt verdeeld, zijn er tientallen grote en kleine slaap verblijven ingericht, voor korpo raals en manschappen' bv. elf, voor achttien tot 135 man. Er komen voor de bemanning licht metalen kasten en stalen, opklapbare kooi en, drie boven elkaar, met neer- klapbare lage-banken eronder. Pa trijspoorten komen in deze verblij ven niet meer voor en dat betekent dus dag en nacht kunstlicht en kunstmatige ventilatie Schaften in.de verblijven is niet mogelijk en daarom wordt op elk schip een cafetaria-systeem inge voerd.-Het dagverblijf voor de manschappen zal daarbij als eet- zaafdlenstdoen. De uitvoering van het cafetaria-systeem wordt hyper modern. Het kommaliewant is ver vaardigd van glanzend, roestvrij staal, De -onderofficieren worden, be houdens .enkele uitzonderingen, eveneens Vin slaapverblijven, in plaats -van hutten, ondergebracht. De chef d'équipage krijgt een aparte- hut in de midscheeps. Dè-dekopbouw achteruit bevat de kajuit, bestemd voor comman dant 'én eventueel eskadércom- mandant gezamenlijk. De hutten der. officieren zijn over het gehele schip verdeeld en bestaan gro tendeels uit twee- en vierpér- soonshutten. Alleen hoofden van diensten kunnen als regel reke nen op een éénpersóonshut. In de longroom het enige vertrek, dateen paar patrijspoorten beeft is. 'voor 49 officieren gelegen heid om gezamenlijk de maaltijd te gebruiken. Verder komen er in de schepen nog een geheel electrische kom buis, een bakkerij, een wasserij Benoeming bij de Vrijwillige Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 9 December 1952 zijn bü het korps der Vrijwillige Brandweer als brandmeester bij be vordering aangesteld: G. Koornwin- der en N. J. van den Berg beiden aan bluseenheid 22. Als onderbrand meesters bij bevordering zijn aange steld: D. L. van Alphen aan bluseen heid 101, M, J. P. Leenhouts aan blus eenheid 28. - Als onderbrandroeestor zijn aangesteld; A. F. Rila aan blus eenheid 38, C. de Wit aan bluseen heid 23, A. Th. van der Heiden aan bluseenheid 31. Overgeplaatst werden: De brand meester ir S. van Duin van bluseen heid 53 naar 17; do onder brandmees ter W. de Jongh van bliioéenhcid 103 naar 116; de onderbrandmeester L. C. Homs van bluseenheid 99 naar 105. Eervol ontslag werd verleend aan J. G. Kunst, on der brandmeester aan bluseenheid 23. en strijkerij, een schoenmakerij en kleermakerij, een seheersalon, een filmzaal, leslokalen, enz. En na tuurlijk een ziekenboeg met ope ratiekamer, tandheelkundige ka mer. en apotheek. Hout is nagenoeg bij de bouw van de schepen niet toegepast. Zelfs de meeste sloepen 2ijn uit licht metaal vervaardigd. Behalve die sloepen zullen er aan boord nog twee landingsschouwen ko men, plaats biedend aan honderd man. Eindelijk opvolger voor atoomgeleerde Fuchs LONDEN. Het Britse ministe rie van Bevoorrading is er na twee-en-een-half jaar zoeken in geslaagd een opvolger te vinden voor Fuchs, die verbonden was aan het instituut voor kernonderzoek te Harwell. Fuchs word in 1950 beschuldigd van verraad, tot veer tien jaar gevangenisstraf veroor deeld. Tot Fuch's opvolger is be noemd dr Flowers, die bekend staat om zijn wetenschappelijke en wiskundige kennis. Door deze be noeming is een einde gekomen adn de moeilijkheden van het ministe rie, dat zelfs in de Londensé „Ti mes" adverteerde in de hoop een geschikte opvolger, wat de weten schappelijke kennis betreft, voor Fuchs te vinden. (Van onze correspondent) BONN. De socialistische oppositie In West-Dujtsland heeft haar offen sief tegen de regeringscoalitie en tegen Adenauer geopend. De gebeurtenis sen van de laatste weken z\jn voor haar aanleiding geweest in de meest scherpe vormen te protesteren tegen het beleid van de bondsregering. (Advertentie LM.) Koop niet méér dan ÏÏJ betalen kunt SPAAR róór V koopt Vraagt in uw bedrijf een spaarregeling van de SPAARBANK ANNO 1820 SCHIEDAM Hoofdkantoor: Lange Haven 30 Cisieren hield de voorzitter van de sociaal-democratische partij, Oliën- PARIJS, De speciale vertegen woordiger der Verenigde Staten in Europa, Draper, heeft Vrijdag in de Architect Dudokg nieuwste schep ping, het Rotterdamse bijkantoor van de N.V. Assurantie Maatschap pij „De Nederlanden van 1845'' aan de Meent 88, is gisteren na een kór- te openings-plechtig hé ld in de mor genuren en een zeer druk bezochte receptie 's middags-officieel In ge bruik genomen. Dit ultra-moderne gebouw voor ziet in een grote behoefte, sinds het kantoor aan het Beursplein' door Duitse bommen werd vernield!. Twaalf jaar heeft men zich moeten behelpen met een woonhuis, aan de Schleicade. D.e architect heeft'er in ruime mate naar gestreefd het nieu we pand, dat behalve kantoorruimte ook een twintigtal woonflats bevat, een eigen cachet te geven. En cfaar- in is hij volkomen geslaagd, want in de vrij dichte bebouwing in dat deel van de binnenstad, neemt het gebouw van de Nederlanden fi guurlijk gesproken een aparté plaats in. Hét valt op en dat ls, naar wjj uit de woorden van de bouw meester konden opmaken, volkomen zijn bedoeling geweest. Het interieur beantwoordt ten volle aan de eisen van de moderne kantoorbouw. Licht en lucht kun nen overvloedig naar binnen stro men, waardoor net werken voor de beambten tn dit' kantoor zeer ple zierig is. Op de entresol, die boven het directie-kantoor en de conferen tie-kamer ligt. hebben de mensen, van de buitendienst een eigen „ho me". Behalve kamers voor de hoofd ingenieurs. is er een ruime, stijlvol gemeubileerde vergaderruimte voor de inspecteurs. In deze kamer be vinden zich ook het glas-ïh-lood- raam en de ets, die door de heer "P. Schotte namens 'de agenten-assuran tiebezorgers urercwi geschonken. Voordat deze geschenken en het stoffelijk blijk van waardering van het gezamenlijk personeel, een in de marmeren hal aangebrachte electri sche klok, door de heer P„ Wilde man. werd aangeboden, heeft tnr H. van Manen, namens de hoofd-direc- tie, het nieuwe pand met welgeko zen woorden Ingewijd. De heer Van Manen hoopte, dat het nieuwe kan toor, dat middenin het .bruisende Geen slachtoffers meer gevonden op de „Ellen" VLAARDINGEN Het onderzoek aan boord 'van de „Ellen", heeft geen verder resultaat gehad. De overschotten van de vier beman ningsleden, die nog vermist waren, zijn niet aangetroffen. De stichting „Keukfen- hof" te Lisse heeft de Gemeentelijke Plant soenendienst te Rot terdam 10 000 bloem bollen aangeboden tor verfraaiing van de nieuwe verkeerswegen in de binnenstad. De weersomstandigheden hadden het tot nu toe r.tet toegelaten de bollen uit te zetten; doch gistermiddag was het tijdstip rtfp en ls men In de gazons van het Weena onder de „rook" van het Groot handelsgebouw met het planten begonnen. Volgend jaar zullen de Rotterdammers hier dus duizenden gele en oranje tulpen kunnen bewonderen. Foto toont het uitzet^ ten van de bollen. hart van Rotterdam ligt, inspirerend zou werken op het personeel. Burgemeester, mrG. E. van Wal- sum, die o.a. de wethouders A. Ho- gewee en J. Meert ens, mr K. P. v. d. Mandeie, voorzitter van de Ka mer van Koophandel, en gemeente secretaris J. "Hasper onzer zijn ge hoor had; zei.- dat „De Nederlanden van 1845" ïn 1952 een waardevolle bijdrage heeft geleverd in de weder opbouw van de stad, Jndrapoera' en ,Sibajak' Varen thuis In de loop van de volgende week worden de „Indrapoera", de „Siba- jak" en het vracht-passagierschip „Overijseï" aan de Lloydkadever wacht. In tegenstelling tot de „In drapoera" die geheel is volgeboekt, brengt de ..Sibajak" slechts 287 pas sagiers mee. En van dit kleine aan tal zijn er nog 180, die in ons land geen onderdag hebben. vergadering van de raad van minis ters der organisatievoor Europese economische samenwerking een be roep gedaan op de Europese landen om meer te produceren en op Noord- Amerika om meer in te voeren. De raad is bijeengekomen ter be spreking van het vierde rapport der O.E.EB. over de economische om standigheden en vooruitzichten der aangesloten landen en van de Ver enigde Staten en Canada. In dit rap port, dat met algemene stemmen werd goedgekeurd, hetgeen betekent, dat het een onderdeel van de regc- ringspolitiek der achttien aangeslo ten landen is geworden, wordt er bij de Europese landen op aangedrongen hun interne financiële stabiliteit te handhaven era te verbeteren, de pro ductie van kolen, staal, energie en voedsel te vergroten, de productivi teit te verbeteren en maatregelen te treffen om sneller te komen tot een gemeenschappelijke markt, die de voordelen der vrije concurrentie ten volle tot hun recht zal laten komen. Draper verklaarde voorts, dat de Verenigde Staten moeten medewer ken aan stabilisatie van de grond- stoffenprüzen en hun maatregelen, welke d'- handel belemmeren, zoals hoge ir." -rr echten, moeten verzach ten. Hij orong verder aan op maat regelen, die de investering van Ame rikaans kapitaal in andere landen aanmoedigen, en gaf als zijn mening te kennen, dat een oplossing van het dollarprobleem moet worden gevon den in uitbreiding van de handel en niet in hulpverlening De vertegenwoordigers van Noor wegen en zweden in de raad van mi nisters verklaarden van oordeel te zijn, dat hét rapport der O.EE.S. een concreter actieprogram had moeten bevatten. De Belgische minister van Buiten landse Zaken, Meurice, drong aan op het 'instellen van een gemeenschap pelijke Europese markt. Twee jubilarissen bij R. S. Stokvis Op het hoofdkantoor van R. S. Stokvis zullen de heren C. W. J. Vervaart en A. C. Touw deze maand hun 25-jarige jubileum vieren. De heer Vervaart, die werkzaam is op de afdeling boekhouding debiteuren wordt op 15 December, de heer Touw van de afdeling sanitair en appandages op 16 December in de Tudorzaal van het hoofdkantoor ge huldigd. Korea-strijders begroet „Nederland vervult 'n ereplicht door U" (Van onze .correspondent) UTRECHT. „In Korea strijden vele naties samen voor een gemeen schappelijk ideaal. Ook Nederland beeft daarin zijn deel. Ik ben. er niet zeker van dat het Nederlandse volk zich bewust is dat het door U een ereplicht vervult. In publicaties en gesprekken heeft men zich bezig gehouden met Uw persoon en Uw achtergrond op een. wijze die mij zeer heeft gehinderd." Met deze woorden richtte de staatssecretaris van Oorlog, mr F. J. Kranenburg zich Vrijdagavond in het N.V.-huis tot een groot aantal Nederlandse militairen, die in Ko rea hebben gediend, De sectie Wel zijnszorg van het ministerie van Oorlog bood hun een begroetings avond aan. Jhr. F. Beelaerts va a Blokland reikte namens „Ons Leger" tien legpenningen uit als huldeblijk aan alle militairen van het Nederlands Detachement. hauer, een persconferentie. Ollen hauer deelde mede, dat naar de me ning van de socialisten West-Duits- land midden in een ernstige crisis van de grondwet staat. Deze crisis komt, naar de mening van Ollen hauer en zijn partij vrienden, geheel voor rekening van Adenauer en zijn meerderheid. Met grote nadruk stel de Ollenhauer vast. dat de socialis ten in geen geval de geldigheid van verdragen zullen erkenen, die niet eerst door het Constitutionele Hof in Karlsruhe uitdrukkelijk geldig zijn verklaard. Overigens herhaalde Ollenhauer nog eens, dat de socialistische oppo sitie geen enkel bezwaar heeft tegen een economische, politieke en mili taire samenwerking met het Westen. Zij meent alleen, dat de huidige ver dragen daarvoor geen gélukkige bij zondere vorm hebben gevonden. De socialisten zijn dus bereid om over nieuwe verdragen met het Westen te onderhandelen, wanneer van tevoren vaststaat, dat Duitsland inderdaad een in alle opzichten gelijkgerechtig de partner zijn zal. Kort ging Ollenhauer nog in op het verzoek, dat hem dezer dagen van de zijde van de bondskanselier Ade nauer bereikte, en waarin deze de leider van de oppositie verzocht met hem in contact te willen treden, ten einde samen met hem te bezien in hoeverre men in vragen van na tionaal belang tot een gemeenschap pelijk standpunt van de regering en de oppositie kan geraken. Ollenhauer merkte naar aanleiding daarvan op, dat het misschien wenselijk ware ge weest, indien een dergelijk verzoek in een eerder stadium van de bonds kanselier uitgegaan ware. Het parlement is nu op Kerstre ces gegaan en knmt pas begin Janua ri weer bijeen. De laatste zittingsdag gaf scherpe woordenstrijd tussen coa litie en oppositie te zien, waarin men elkaar wederzijds van ontrouw aan de grondwet beschuldigde. Het kost te ditmaal de regeringspartijen en ook de bondskanselier kennelijk moeite, bun zaak met overtuiging en Verve ie verdedigen. De huidige si tuatie is dan ook in zoverre in het voordeel van de oppositie, dat zij met eenvoudige argumenten kan opere ren. Zij kan eenvoudig de regering en de meerderheid ervan beschuldi gen het met de grondwet niet al te nauw te hébben genomen. Het grootste nieuws, dat de wethouder van de Woningdienst gisteren kon mededelen, was, dat er een goede kans bestaat, dat Schiedam nog voor het einde van volgend jaar 200 woningen boven het voor 1951—1953 toegestane volume van 800 woningen zal mogen bouwen. Van dit volume zijn thans 779 woningen aanbesteed. Dit jaar konden slecht* 158 woningen gereed komen, terw'yl de woningvoorraad verminderde door het opruimen van 31 krotten. In Nieuwland komen volgeqd jaar de resterende 392 woningen van Muijs en De Winter klaar met de 229, die Brederode in de polder en aan de Zamenhofstraat gaat bouwen. Er bestaat goede hoop, dat 1953 het top jaar voor de woningbouw zal worden. Want wellicht zou bü het doorgaan van de verdere plannen ook reeds een deel van de 200 extra woningen ge realiseerd kunnen worden. De heer A. L. Brok, hoofriaccoun- tant-tituiair bij de rij ksaccoun ta, its- dienst te Botterdam, is benoemd tot lec tor in de faculteit der Economische We tenschappen aan de Rijks universiteit te Groningen om onderwijs te geven in de accountancy. Duidelijk heeft de wethouder de Raad als zijn mening op het hart ge drukt. dat eerst de Gemeente en de Woningbouwverenigingen en daarna pas de particulieren voor woning bouw volgens de Woningwet in aan merking komen. Het meer inschake len van die woningbouwverenigingen vormt op het ogenblik nog een punt van studie. Wellicht, dat voor 1953 en 1954 ook de particuliere bouwers in de sec tor van de premieregeling meer aan hun trek kunnen komen. De bedoeling is om het plan Nieuw land eerst af tc bouwen, waardoor besparingen en. investeringen zouden worden bereikt. Aansluitend op de thans in bewerking zijnde bouw ko men er woningen langs ce Burg. Tan Eaarenlaan. Wat de verschillen tussen systeem bouw cn traditionele bouw betreft, oók daarover heeft mr Van Kinde ren een boekje open gedaan. Hem. was gebleken, dat systeembouw meer voordelen biedt. Omdat zi. de groot ste bezwaren het uiterlijk golden, wordt gestreefd om hierin verbete ring te brengen. Zo krijgen de Bre- derodev.onmgen een traditionele be manteling en ook gaan Muijs en De Winter aan de overzijde van de Troelstralaan in die trant bouwen. Ook de kosten van systeembouw en traditionele bouw lopen te ver uiteen; De wethouder illustreerde dit nog met het voorbeeld van.de wonin gen aan de Lekstraat, waarvoor de laagste inschrijver toch nog altijd 34.000 gulden boven de richtprijs van het departement lag. Bij de aanbe steding van Systeembouw blijft men er tien procent onder; Tenslotte de krotopruiming, waar- voor alleen kan worden, geijverd. wanneer men er voldoende nieuwe woningen tegenover kan stellen. Tot dusver heeft Schiedam geen extra contingenten hiervoor kunnen verwerven. Teneinde de bewoon baarheid zo goed mogelijk te doen zijn is er een verscherpt toezicht op het onderhoud van krotwoningen. Het inschakelen van de industrie bij de nieuwbouw zou alleen kunnen geschieden, wanneer men bereid was zgn. migratieweningen te bouwen, waardoor arbeiders uit de zgn, ovexschotgebieden. naar dit indus triecentrum zouden worden gebracht. Schiedam beeft er dus geen enkele baat bij en et blijkt trouwens bü de industrie ook geen behoefte aan te bestaan. Twee jongemannen, de een twin- twee vriendinnen op straat wandel- tig, de ander negentien jaar oud. stonden Vrijdag in verschillende plaatsen van ons land terecht, omdat zij na het verbreken van de verlo ving hun ex-verloofde met een mes geprobeerd hadden te daden. In het ene geval, te Amsterdam, had het meisje, dat in haar slaap was over vallen, een groot aantal messteken ontvangen, xn het andere, te Zutfen, schampte het mes af door een on willekeurige beweging van het slachtoffer. De 20-jarige J, H, S. vertelde voor de Amsterdamse rechtbank, dat hij 's nachts, nadat het meisje de ver loving had uitgemaakt, ha^r ouder lijke woning langs de achterkant was binnengedrongen. Hij sloop naar de slaapkamer, waar het meisje met twee zusjes in bed lag, sloeg de de kens van haar weg en stak haar en kele malen met een dolkmes. Het meisje glide, het hele huis kwam in rep en roer, en de jongeman ver dween door het raam en via het dak. Korte tijd later werd hU door de po litie gearresteerd. De Amsterdamse officier van justi. tie, mr A. S. de Muinck Keizer, acht te poging tot doodslag bewezen en eiste drie jaar gevangenisstraf. In Zutfen had de 19-jarige De ventenaar W. een leerling-verpleeg ster, die het contact met hem had verbroken, gevraagd, of hij haar mocht Spreken. Het meisje, dat met Canadese luchtmacht in Europa wordt uitgebreid HANNOVER. De Canadese mi nister van Defensie, Claxton, heeft te Hannover verklaard, dat de Ca nadese luchtmacht in Europa voor het einde van 1953 tot een sterkte van vier volledige groepen straalja gers uitgebreid zal worden. De Ca nadese luchtmacht zou gestation- neerd worden op vliegvelden bij Metz, Zweibrücken en Solingen. Claxton zeide, dat Canada een be- zö.elp ven kanselier Adenauer zeer zou toejuichen. de, weigerde, waarop hij achter langs haar fietste en met een dolkmes naar haar stak. Voor de Zutfense recht bank ontkende hij ofschoon hij dit in een vroeger stadium had toegegeven, dat hij de bedoeling had om het meisje te doden. De officier eiste an derhalf jaar. door te brengen in een jeugdgevangenis. (Uitvinder vleessnijmachine) ROTTERDAM Te Clarens Mon. treux in Zwitserland is Donderdag overleden de heer W. A- van Ber kel, de uitvinder van de vleessnjj- machine en de oprichter van de maatschappij Van Berkel'» Patent N.V. te Rotterdam, van welke maat schappij hU Jarenlang directeur was, De heer VV. A. van Berkel werd geboren op 5 Februari 1869. In de negentiger Jaren had hy zich weten op tc werken van slagersknecht, tot slager met vier zaken- Hij werd'be heerst door de idee een bruikbare vleessnymachine te construeren, waartoe hij al zijn vrije tijd en dikwijls zijn nftehtrust opofferde. Zijn broers dreven intussen zijn slage rijen. Een bevriende smid leerde hem de geheimen der constructie. Zijn arbeid werd in 1898 bekroond tnet zijn patent op «en vleessnijmachine, toe gerust met een hol mes en een vooruit schuivende tafel. Hetzelfde Jaar werd de maatschappij opgericht. Hij was niet alleen een groot technicus, maar ook een man die zijn vinding lot een com mercieel succes maakte. De heer Van Berkel was lange tijd dh-ccleur van de maatschappij die éérst vevl later snelwegers ging produceren. Hij vervulde ook de functie van hoofd directeur. In 1841 nam hij afscheid, doch hij bleef de eerste jaren nog gedelegeerd commissaris, welke functie hij tenslotte eveneens neerlegde, om in Zwitserland 2ljn levensavond door te brengen. (Van onze reisredacteur) PAKIJS. De zitting: van het militaire comité der NATO is ge ëindigd met een persconferentie, waarop de scheidende voorzitter, de Canadese generaal Fonlkes, zoveel diplomatieke talenten ontplooide, dat alle Indiscrete vragen vruch teloos hieven, zy het een enkele maal tot de prijs van een misver stand. Drie hoofdgebieden waren door hun werkzaamheden bestreken, ver télde de generaal. Ket plan voor militaire constructiewerken, bekend onder de naam „infrastructuur", is voor de komende jaren uitgewerkt: de beginselen, waarop de regeling voor het commando in de Middel landse Zee moet berusten, zijn vast gesteld; en opgrond van de"rap porten. der veiligheids- en informa tiediensten van de verschillende landen is een samenvattend rapport gemaakt over de doeleinden der Sowjet-Unie en de krachten, waar over die mogendheid beschikt. De militairen hebben geen rap port uitgebracht over de strijd krachten van de NATO het aan tal divisies in totaal en door elk land afzonderlijk te leveren. Het voorlopige rapport, dat tot basis van hun discussie diende, had die cijfers open gelaten en de militairen voelen 2ich daardoor gerechtigd de delicate discussie hierover (zij hangt samen met de economisch - fina'nciële mogelijkheden van elk land) aan de ministers over te la ten. Over de militaire constructies, die klaar moeien staan voor de troepen zelf opgeroepen kunnen worden, hadden zij echter wel uit gewerkte adviezen uitgebracht. Het Middellandse Zee-com man do zal wel zo gerégeld zijn. dat Lord Mountbatlen practised gesproken de leiding van de Middellands® Zee operaties krijgt, terwijl de Ameri kaanse bevelhebber een eigen ver antwoordelijkheid krijgt voor de bases van waaruit de Amerikaanse vloötecnheden opereren. Vanaf dit ogenblik begon de ge neraal voorzichtig te worden. De strategische concepties, hét aan En geland toegeschreven plan om meer nadruk op de tactische atoomwa penen te leggen, de Duitse herbe wapening. de eventuele meningsver schillen over de Russische bedoelin gen, die de een op korter termijn gevaarlijk acht aan de ander Over dit alles wordt gesproken, alle varianten, hypothesen, eventual iteit- ten waren in de discussie betrok ken. En als mon de generaal ma? geloven dan was het advies zo al gemeen geworden, dat de discussie voor de ministers volstrekt open blijft Dat ook Duitsland op deze wijze besproken werd op de perscon ferentie althans wil nog niet zeggen, da* dé officieren zich even tueel neerleggen bij een niet be wapenen van Duitsland. Wij menen redenen te hebben om aan te né men. dat. op de Franse officieren na, iedereen absoluut ervan over tuigd is. dat Duitse soldaten nodig Vannacht even over twaalf 1s de 41-jarige havenarbeider ,1. W, N. H., wonende Duylatrant, aan bonrd van het m.s. Weltevreden aar» dé Lloydkade misgestapt. Hij kwam tussen de onge lijke lading en brak het linkeronder been. in tvat Havenziekenhuis is hy opgenomen. zijn. Falen van de EDG zou in dit milieu alleen tot gevolg hebben, dat men een nieuwe weg ging zonken om Duitsland in te schakelen en die weg is al ter sprake gekomen: Duitsland zou direct tot de NATO kunnen toetreden, op de zelfde sou- vereine wijze als Engeland, Frank rijk en wij. In de raadsvergadering van. Juli, waarin het adres van veie bewoners van de Parailellweg werd behan deld, deelden B. en W. mede ,dat zij ten. aanzien van het onderhoud van de gemeente-woningen aan de Pa rallelweg nog geen definitief stand punt had kunnen innemen en dus ook op dit onderdeel van het adres later zouden terugkomen. Inmiddels heeft de directeur van de Gemeentelijke Woning dienst een. onderzoek doen instellen naar de eventuele voorzieningen, die aan de 148 woningen zouden moeten worden verricht. Het resultaat van dit on derzoek aan de Commissie voor de Gemeentelijke Woningdienst overge legd. De Commissie adviseert thans de gerapporteerde gebreken te doen herstellen voor. een totaal bedrag van f 11.000. Een bedrag ad f 3.732 kan geput worden uit de normale enderhoudspost op de begroting 1953 welke voor 348 woningen 148 x f 54 =r x 7.992.bedraagt. Een extra cre- diet is dan nog nodig voor bet Tes terende bedrag ad f-7.203.f 11.00Q> f 3.792.—). TOCH NOG DE GLADDE WEG De 25-jarige Rotterdammer J. EL kwam Vrijdag tengevolge van de gladheid nog te vallen bij garage Unique aan de Nieuwe Haven. Hij brak zijn rechterenkel en is via het gemeenteziekenhuis naar het Cool- singelxiekenhuis gebracht. SINGEL 142 TELEFOON 69929 Hl. Vlaardingen HOOGSTRAAT 60, Tel. 2315. REGENJAS OF MANTEL (gabardine) donkerblauw of zwart verven PANTALON. PULLOVER. VEST (trui) donkerblauw of zwart verven JAPON eenvoudig model donkerblauw of zwart verven REGENMANTEL (gabardine) MANTELS diep zwart verven Keurig geperst GRATIS AFHALEN EN BEZORGEN. KERSTAANBIEDING van Zeer elegante modellen, ook grote maten. Prys 495— 543— liieven onder no. S 680 aan het bureau van dit blad GEVRAAGD voor hele of halve dagen: ze'fst., v.g.g.v. Aanm. na s uur 's avonds: Willem de Zwijgerlsan 5 Gaat XI met vacantïe? Ver bouw Uw dier dan toe aan de bekende dierenvriend met de modernste bewaar plaats. want ook Uw dier heeft recht, op goede verzor ging.-Ie Schicd. Hond. Badh. Hoogstraat 76. tc!. 66017. De man met 20 jaar practijk ervaring. Hot vertrouwdste adres voor trimmen en scheren is en blijft le Schied. Honden Badh. v. d. Steen, Hoogste. 76, tel. 66107. De man met 20 jaar practijk ervaring. Voor f eentjes, bruiloften, vergaderingen en vereni gingavonden natuurlijk de nieuwe zaal van Wim de Suit,er. Broersveld 55. Vraagt condities. Wegen vertrek der tegen woordige naar Nieuw-Zee- lartd. gevraagd In een gezin van twee personen, mensen on leeftijd, een net gezond meisje, dié .flink kan wer ken. boven de twintig iaar. van 8.39—5 uur. 's Zaterdags na 1 uur en 's Zondags vrii. Goed loon. Aanmelden na 7 uur: Louise de Coligny- rtrant. 38. Schiedam. Thccmeubel 49.50, huiska- merstellen 150.clubstel 230.Eiken en eigen fa brikaat. H. G. Stentler. W. F ren kelandse straat 79. Tel. 69974. Muziek, gramnföonplaten. feestartikelen. muziekin strumenten Hakkert. Koog- straat 163 Telof 67949 Het oudste adres hier ter stede. 50.50 bedrukte visite-kaart jes v a. ƒ2.50. Profiteer vlug, Drukkerij „Do Magneet", Rotterdamscdyk 2S1, tele foon 6S666. Leerling-draaier gevr. Aan melden: N. van Klinken. Overschtescstraat 9, Talma- laan 7.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 11