'l Rijke verzameling te zien in Museum Zevenhonderd duiven in Musis Sacrum ESS koestert kampioensaspiraties Knijnenburg snelste man; De Pedaalridders' club winnaar Tweede deel winterwerk van Bestuurdersbond Kerstmis geen reden voor dierenmishandeling Burgemeester heeft Zaterdagmiddag de expositie geopend AGENDA Kerstklokken vdn de St. Janstoren ROLLEN DRAAIDEN Tot besluit komt het Ned. Volkstoneel met Het is tijd dr Schweitzer" Voor de Kersttafel DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB Dierenbescherming doet een beroep op allen om er attent op te zijn Wachtman verdwenen in Schiedam Deskundig oordeel over het nut van Wilhelminahaven IERLAND Ook SCSII en WF wonnen alle gespeelde ontmoetingen Jazz in Colosseurrt en Emporium 2 Vaanclag 22 December 1952 Voor de tweede maal z|jn schilderijen uit de rijke Amsterdamse verzame ling: B. de Geus van den Heuvel te zien in het Stedelijk Museum. Waren hier vorig jaar rond de Kerstdagen niet minder dan 98 schilderijen bijeen gebracht, nu zijn het weer een 68 tal werken van Nederlandse schilders uit de zeventiende, negentiende en twintigste eeuw, die om veel bezoek vra gen, Het was burgemeester Peek, die Zaterdagmiddag als voorzitter van de Commissie voor het Stedelijk Moesum in dc aula deze tentoonstelling opende In de aanwezigheid van zeer veel belangstellenden. Nadat -mej. Annie Nederbragt aan de vleugel werken van J. S. Bach, Edv. Grieg en Fr. Chopin en een toegift van Debussy had laten horen, was het mr. Peek, die al lereerst de heer B. de Geus van den Heuvel dank bracht voor zyn welwillendheid. om ook nu weer een deel van zijn verzameling al te staan voor deze expositie in Schiedam. De burgemeester greep de openstelling van de laatste ten toonstelling van dit jaar tevens aan om een overzicht te geven, van. de vele activitei ten die in het mu seum konden worden, gesignaleerd. Voor de pers was het verheugend te verne men dat haar werk in dit kader zo op prijs werd gesteld. Zeer terecht memoreerde mr. Peek vooral hetgeen de nieuwe con servator de heer D. Schwagermann, sedert zijn indiensttreding verricht te. „Ge hebt getoond een waardig opvolger van uw vader te zijn", zo voegde hij hem toe. Uit het jaaroverzicht blijkt wel dat de verzameling aanmerkelijk is g-groeid. Niet alleen waren er be langrijke aanwinsten als de verza meling van 63 etsen., tekeningen e.d, geschenk van een onbekende stad genoot, en de beeldhouwerken van Kaedecker en Thoe v. d. Nshmen maar daarnaast waren er nog zoveel uitingen op het gebied Yan de Kunst, die vooral dank zy groeien de sympathie voor het Stedelijk Museum in de stad, konden worden, verworven. Het voornaamste nieuwe ele ment in de oudheidkundige verza meling was wel de kopergravure van de kaart van Schiedam, die Jaques van Gheyn in 1598 vervaardigde. Verder heeft burgemeester Peek zich bezig kunnen houden met een opsomming van de tentoonstellingen, concerten en lezingen die dank zij het bestaan van- het museum moge lijk werden. Na nog gewezen te hebben pp het karakter van deze Kersttentoonstel ling, verklaarde mr. Psek dezé voor geopend, daarmee de weg naar de bovenzalen vrijmakend voor de ve len die van de uitnodiging om te ko men gebruik-hadden gemaakt Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: F. H. Backer, St, Liduinastr. 58, Bellen bij ongeval: G.G. en G.D, Tuiniaan 89 Telefoon 68290. Tentoonstellingen: 20 December18 Januari, Stede lijk Museum. Da. 105, Zo. 25 uur: Schilderijen uit de zeven tiende, negentiende en twintigste eeuw (verzameling B. de Geus v. d. Heuvel.) Films: Passage, Da. 2 en 8 uur: Zij was 17 jaar (18 jr.). Monopole, 2, 7. 9 uur: Let 's Dance (alle leeft.). Bijeenkomsten: 23 December, Maison Westhuis, 2.15 uur: Kerstmiddag Ned. Ver, v. Huisvrouwen. Het programma voor de buiten gewone beiaardbespelmg op de St. janstoren op Woensdagavond van 88.30 uur door stadsbeiaardier Ferdinand Timmermans, luidt als volgt: 1. Hoe zal ik U ontvangen?. Mei- chior Teschner; 2, Op U mijn Hei land blyf ik hopen, J. W. Franck; a. a) Salve Regma, b) Alma Coe- lestinm. Kerstliederen uit: „Het Gul den Wierookvat"; 4. O Sanctissima; 5. Stille Nacht, Hans Gruber: 6. De herdertjes lagen bij nachte; 7. Daar is een twijg ontloken. CEMEEHTE^gjlS SCHIEP»» f OFFICIEEL NIEUWS"! KEGELING GEMEENTEDIENSTEN LVDI. DE FEESTDAGEN Op Zaterdag 27 December zullen de gemeente-bureaiuc voor het pu bliek zijn gesloten. Het bureau voor de Burgerlijke Stand, Nieuwstraat 26, zal evenwel, uitsluitend vpor het doen van ge boorte- en o verlij densaangiften, ge opend zijn van 9.00—9,30 uur v.m. Het Openbaar Slachthuis function- neert op die dag als op andere- Za terdagen. Het huisvuil zal ia de Kerstweek éénmaal in plaats van tweemaal worden opgehaald. Wat betreft de Algemene Begraaf plaats wordt medegedeeld, dat de zgn, tijdbrlefjes, waarin is aangege ven op welk uur en in welk graf begraven kan worden, tijdens de bezoekuren van de begraafplaats al daar kunnen worden afgehaald, plaatselijke prijzen- cqmuïissie Ter algemene kennis wordt ge bracht, dat de Plaatselijke Prijzen- comrnissie dit jaar niet meer zal vergaderen. Dé eerstvolgende zitting zal wor den. gehouden op Woensdag 7 Jan. 1953, op gewone tijd en plaats. (Van onze wielerm edewerker) SCHIEDAM, Zondag. Het was Zondagmorgen bar gezellig en bar druk bij Wim de Kinter, waar Ren nersclub „Schiedam" een 'home-trai- traïner-wedstrijd organiseerde en waaraan door alle Rotterdamse zus terverenigingen werd deelgenomen. Ook hu weer "bleek, in deze eer ste wedstrijd van het rollenseizoen 1952-1953, hoe intensief deze tak van de wielersport door De Pedaal ridders wordt beoefend. Een zeer homogene ploeg wat de tijden be treft zegevierde met ruim verschil op De Rotterdamsche Leeuw, ter wijl Schiedam in Niek Knijnen burg en Bas Smalleganger ever twee uitstekende rollenrijders be schikt, maar in v. d. Berg en Beze- mer, (de laatste is nog junior) niet de nodige steun vond. zodat met de derde plaats genoegen moest wor den genomen. Niek Knijnenburg werd indivi dueel winnaar, wat vooral te dan ken was aan zyn tweede serie, waarin hij de korste tijd van de dag maakte. Biokzeijl van DRL, die hem in de eerste serie, toen Knij nenburg op de zware rol reed, prachtig partij gaf, kwam er io de tweede serie met aan te pas. De tijden van Knijnenburg, 32 en 30.8, werisn het dichtst benaderd door De Leur van De Pedaalridders, die met 31.2 en 31.8. ondanks het aan zienlijke snelheids verschil van bei- Ook voor de eerste drie maanden van het jaar 1953 heeft de N.V.V.-Be- •tntmierstoond weer diverse bijeenkomsten in petto. Gezien de verscheiden heid van stof weJke men hoopt te verwerken, is het programma misschien wel zo interessant als het gedeelte van de laatste maanden van 1953. Voor dat het zover is, wordt de aandacht gevraagd door de Propagandaraad van de Bestuurdersbond. Alle leden van de aangesloten organisaties, dat zijn er 5300, zuilen een Nieuwjaarswens in de bus krijgen. Bezemer van „Schiedam" laat er het hoofd bij hangen. Het is ook mei wat erg zwaar voor zo'n jeugdige knaap (hij is nog ju nior) partij te moeten geven aan oudere collega's tijdens een slo pende home-trainer w e dstrij d. de rollen, een. bewonderenswaardi ge regelmatigheid aan de dag leg de. Oudenaarde van Pedaalridders, ook al een specifieke rollenrijder, werd derde, terwijl de vierde en vijfde plaats voor Smalleganger en Verheul waren, beiden in 64. Smal leganger kreeg de vierde prijs, door dat ap een. rol de snelste tijd van hen beiden had gemaakt. De uitslagen waren: Individueel 2*1 k.m.: 1. N. Knij nenburg (S) 62 4-, 2. C. de Leur (P.) 63; 3. C. Oudenaarde 633: 4 B. SmalLe- ganger (S.) 64; 5. N. Verheul (P.) 64: 5. h Brinkman (P.j 64.2: 7. M. Vink (RL) 64.8; 8 A de Best (RL) 65.2; 3. J. Lagerlol (F) 65.4; 10. T. Blokzeil (RL) 65.6. Clubs: 1. De PedaaJriddere (Rdam) 4,14 8: 2 De Rotterdamsche Leeuw 4 23; 3. Schiedam 4 24.2; 4 Fetfeneoffi (Rot terdam) 4-27.4; 5. Apollo (R'dam) 4.33; 6. Rotterdam 437.4. Zo in de dagen voor Kerstmis breekt een benauwde tijd aan voor de eenden, waarvan er velen op de Kersttafel terecht komen. Hoewel deze bestemming voor de eenden uit de vijvers van onze stad niet zo erg voor de hand ligt, ontkomt een witte eend uit de Buys Ballot singel er waarschijnlijk toch niet aan. Zaterdagavond telde men nog zeven grote exemplaren aan de wa terkant maar Zondagmorgen waren er nog slechts zes. 2080 Sob, die natuur lijk niet weet, dat het eiland bezet is, kijkt verwonderd op, wan neer hij plotseling drie mannen, gewapend met machinepistolen, uit net struikgewas ziet naderen op het moment, dat hij de helicopter aan de grond zet Maar dan her kent hij de uitrusting van de mannen en Rob begrijpt, dat hij op het eind van zijn reis tocb nog m de val is gelopen. Tegen deze overmacht kan hij niets uitrichten en hjj moet zich dus wel gevangen laten nemen. Van Kees of Frank iet hy mets. En wat zal er nu met hem gebeuren?den, Hoe graag zouden zij niet met hem zijnkunnen zij doen tegen die machinegeweren? De Een paar kanaken zien angstig toe, hoe de ge-1 uitgevaren om hun koning Kees op te zoeken, bezetters hebben hun zelfs verboden ter visvangst hate bezetters nu ook al hun vriend Rob, die 1 die nu al maandenlang verdwenen is. Maar wat te gaanl zo onverwacht is teruggekeerd, gevangen hou-1 Ieder jaar bereiken het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren tegen de Kerstdagen uit alle delen van het land klachten, dat kleine dieren als pluimvee en konijnen, op vaak afschuwe lijke wjjre worden gedood. Het is wel voorgekomen, dat ouders aan kinde ren van ongeveer 10 jaar opdracht gaven om konijnen met dbn touw of jjzerdraad in de schuur ep te hangen. Toen een jongen, die daaraan met weerzin gehoorzaamde, ongeveer 3 uur later zijn vader mededeelde, dat het konijntje nog niet dood was, gaf de vader ten antwoordt „Trek hem dan maar aan zijn achterpoten"! Ook zijn de Dierenbescherming gevallen bekend, dat konijnen levend werden gevild en kippen levend geplukt. Men vraagt zich af hoe het mogelijk is, dat men daarna nog feest kan vieren en met name het grote vredesfeest van Kerstmis. Het ophangen van konijnen en het levend plukken, van kippen ed. is strafbaar. Meer dan anders zal door de inspecteurs van de Dieren bescherming nauwkeurig* hierop worden toegezien. De politie is ten opzichte van dit toezicht hun ster ke bondgenoot. Dierenbescherming wenst iemand de kerstbout niet te onthouden, maar dringt er ernstig op aan die ren te laten, slachten door een bo nafide poelier, die tegen een gerin ge vergoeding kip, konijn of ander toekomstig boutje 'deskundig pan klaar maakt. Inlichtingen in deze verschaft de inspecteur Dierenbe scherming afd. Schiedam, de heer J. Kreuger, St. Anna Zusterstraat 13, telefoon 66266. Tenslotte nog dit: nu de winter is ingevallen, met sneeuw en vorst is het voor de vogels erg moeilyk voldoende voedsel te vinden. Een dringend beroep wordt op alle vo gel- en natuurvrienden in. onze stad gedaan om de nood onder de vo gels te lenigen. Zet de voertafel ge reed of maak een plekje sneeuw vrij; snipper kaaskcrsi fijn voor de roodborstjes; geef een plakje spek voor de mezen of strooi zonnehit ten. hennepzaad andere zaden voor hen uit. Ook de vinken weten dit te waarderen. Een rotte appel Sedert Zondagmorgen half vijf is de wachtman C. Karreman, wonen de aan de Oostkousdijk te Rotter dam, spoorloos verdwenen. Karre man is Zondagmorgen op weg ge gaan naar Schiedam om in de Wü- heiminahaven dienst te gaan doen aan boord van het Russische schip „Korzakov", dat momenteel bij de werf „De Nieuwe Waterweg" voor reparatie ligt. Waarschijnlijk heeft de wachtman het schip niet bereikt. Het roei bootje, waarmee hij zich naar het schip begaf, werd drijvende in de Wilhelminahaven aangetroffen. Daar Karreman zich in niet geheel nuch tere staat bevond en lichamelijk ge brekkig was (hij had een kunst been) wordfc gevreesd, dat hij door verdrinking om het leven is geko men. is een lekkernij voor de lijsters. Etensresten mogen niet verloren gaan, alles vindt in deze tijd gretig aftrek bij onze gevederde vrienden. En tenslotte: laat ook de kinderen in de zorg voor de vogels delen. Diefstal in badhokje Terwijl de 18-jarige dekknecht J. V. zich Zaterdagmorgen in het Sportfondsenbad verfriste, is uit zijn kleding in een badhokje een bedrag van 30 gestolen. ,,Hygiëa"-dames vaardig Bij de vaardigheidsproeven, die hier ter stede werden gehouden onder auspiciën van het Kon. Ned. Gymn. Verbond, zijn de dames van Hygiëa allen geslaagd en wel met de volgende punten: 3e Graad: Mary v. d- Plas 90 pt; Diny Rosman 83\/7 pt: Joke Maltha 81 y? pt; Miep Aaldijk 87)4 pt; Théa Verlinde 81 en Puck de Ron de 80 pt. Van de 5 adspirantleden zijn er 3 geslaagd; 3e graad: Yvonne Rut gers 74 pt; Anke v. d, Most 70K pt; Anneke Voogd 68yt> pt. esfekanto-agendo MërkrfeSón: la Knstnasko, sed post ia Novjartago kompreneble éivj venos regule en niamezo. Kivj na öeestis >en la Zamenhofa rememorkunveno certe fegdavras. Tjjdens de discussie in de ge meenteraad over de vestiging van de Vlaardingse scheepswerf en ma chinefabriek A. de Jong aan de Wilhelminahaven haalde wethou der Van der Kraan o.a. het rapport aan dat de havencommlssaris-Zuld, de heer J. Brautigam, destijds over de mogelijkheden van deze Schie- damse haven uitbracht. „De Wilhedmmahaven." Deze ha ven, die geen kademuren heeft, is eigenlijk irt de tegenwoordige staat alleen geschikt als overslaghaven op stroom. Zij ligt op het ogenblik, behoudens enkele schepen die op reparatie wachten, verlaten. Er is aan het eind een maehmefabnekje gevestigd en aan de Oostelijke kop zyn enige kleine bedrijfjes, o.a. Scbieveem, De Westelijke kop wordt ingenomen door dc scheepswerf: „De Nieuwe Waterweg", Aan een overslaghaven is thans geen. behoefte. Eet dat de aanvoe ren van massa-goederen (kolen, en ertsen) zo groot zyti, dat de Rot terdamse bedrijven en havens dit niet aan zouden kunnen, zal heel wat water door de Maas gaan. En eerst daarna zou Schiedam mede kunnen profiteren. Thans de haven op het eigenlijke havenbedrijf in te richten en op de risico dure kade muren ,duxe loodsen en een moei lijke en dure spoorwegaansluitmg te maken, waardoor een object 2ou ontstaan, dat, zo het al in. bedrijf kwam, grote verliezen zou opleve ren, is zeker niet aan te bevelen. Er zijn plannen om een tweede havenkom te graven. Dit meen ik voor de tegenwoordige tijd met gro te stelligheid te moeten ontraden. Voor het in gebruik nemen van deze haven meen ik te moeten, aan bevelen om het oog te richten op kleine bedrijven, die zich voorna melijk onledig houden met repara ties aan binnenschepen, herstal van werktuigen van het havenbedrijf etc. Van dit soort bedrijven zijn er b.v. gevestigd op, pier 8 in de Waalhaven! Kan men van deze be- drijvèn" aantrekken, dan schijnt het wenselijk aan het einde van de ha ven te'beginnen, zodat de ingang en het voorste gedeelte zolang moge lijk worden vrijgehouden. Fietser bewusteloos en wandelaar verdween Op het Emmaplein bij de Singel kwam Zaterdagavond de fietser H. K,, Parallelweg 128 B, in botsing met een voetganger, die blijkbaar maar heel weinig "fatsoen had en doorliep, terwijl K, bewusteloos op straat bleef liggen. De GGGD bracht de fietser naar het gemeen teziekenhuis. Een broertje, dat ach terop zat, bleef ongedeerd. Een te jonge collectant Het grote gebrek aan voldoende collectanten voor de inzameling ten bate van liefdadige doelen kan de organisatoren van een collecte wel eens in de verleiding brengen om kinderen beneden 16 jaar ook te la ten meehelpen. Zaterdag was dit het geval. De politie constateerde bet en maakte proces-verbaal op. (Advertentie l.M.) Mooie successen voor ;t D.W.S.-handbal Hoewel het er aanvankelijk «let naar uitzag dat de DWS-terreïnen aan de Oudedijk bespeelbaar zouden zijn, was het complex Zondag in buitengewoon goede staat. Hierdoor kwam het dat de eerste elftallen van DWS onverwachts da kans kre gen om na vele weken van afkeu ringen weer eens te kunnen spelen. Zowel de dames als de heren, van DWS hebben een prima wedstrijd gespeeld, zodat het bezoekende AHC uit Den Haag, ook al tegen de ver wachting in, twee nederlagen in ontvangst had te nemen. De DWS-ers herstellen zich uit stekend op. hun nieuwe terreinen zodat wij van beide elftallen nog meerdere goede dingen mogen ver wachten. Het eerste herenelftal verraste, door het uitstekend spelende- AHC met de wel zeer bijzondere cijfers van 1210-klop te geven. De Schie-- dammers zullen door deze over winning aanzienlijk op de ranglijst stijgen. Het is zeker niet van zelf gegaan, want de Hagenaars zagen kans om de stand tot 1010 gelijk óp* te la ten gaan. - - Het eerste dameselftal verraste eveneens, ondanks dat dit elftal met verschillende invalstere speelde. Er werd ditmaal goed .samengespeeld waardoor het spelbeeid in ae laat ste wedstrijden vooruitgaande is.' Het is geen grote overwinning, da - 2—1 overwinning was ruim vol- doende om de twee kostbare pun ten in Schiedam te houden. - - - Prijsuitreiking van Ursus-nederlaagserie -- Enige tijd geleden behaalde HBSS de eerste prijs in de nedoriaagse- v rie, welke georganiseerd was door URSUS. Door een 50 overwinning' op Ursus. bereikte.. HBSS het besta resultaat. Door verschillende om standigheden kon 'de-uitreiking van de beker niet tijdig genoeg plaats-', vinden. Daarom werd dit Vrijdag gedaan op "de clubavond van HBSS in zaal „Marijke". Enkele bestuurs^ leden van .Ursus waren daar aan—, wezig en vanzelfsprekend vele le den van HBSS. Namens Ursua sprak de heer De Ruijter en na-., mens HBSS de heer Eibers. Beida sprekers roemden, de goede verhop-1 ding, welke er tussen deze Haven- dij k-bewoners bestaat. Een fiaaie beker v/erd aan dar aanvoerder van HBSS overhandigd.. Vanzelfsprekend hoopte de Ursus*. afgevaardigde, dat Ursus te zijnee' tijd gelegenheid zal krijgen" revan che te nemen voor de nederlaag. De heer Eibers zegde toe die kans zie ker te gever. Burgerlijke Stand GEBOREN: Catharina G. M, d. V. J, G. v. Knotser.burg en C. V. venter, OVERLEDEN: J. J. H. Nouwland, oud 47 j.; D. v. Holst, 72 jwed D. v. d. Net: J. v. Zeliem, 28 j,, echtgenote v. J. L. Timmers; A. v. Pelt, 63 j. K De keurmeesters hadden Zater dagmorgen handen vol werk om alle inzendingen voor de grote postdidvententoonstelling te be oordelen. Zevenhonderd duiven 't was geen peuleschilletje Op 14 Januari korat er in samen werking met het Instituut voor Ar beidersontwikkeling een filmavond over „Moderne Geneeswijze" met als spreker de bekende Amsterdam se arts dr J. Z. Baruch. De grote zaal van het Volksgebouw aan de Tuiniaan moet dan wel goed gevuld zijn! Veertien dagen later, dus op 23 Januari, wordt er in het raarn van het N.V.V.-Welvaartsplan nog een cursusavond gehouden. Onze oud- stadgenoot, de heer J. KJaassen uit Dordrecht, zal de inleiding houden over' „Arbeidsproblemen". Dinsdag 17 Februari komt nog maals- dr J. Z. Baruch naar Schie dam. Vertoond zal worden de prach tige .kleurenfilm ..Penicilline". Ook weer jn het Volksgebouw en in sa menwerking met het I.vA.O. Samen met de Coöperatie „D.E.S." geeft de Bestuurdersbond voor de bestuurders met h«n vrouwen een filmavond op Woensdag 25 Februari. De spreker van deze avond zal zijn de heep E- de Murmik. De titel van de film is op dit moment nog niet bekend. Donderdag 5 Maart is een zuiver SchiedamEC avand! Onze stadgenoot de heer W. v„ Ravens, heeft een en ander geschreven over het wel en wee van de Arbeidsbeurs te Schie dam en zal voor de bestuurders en ver trouwensled en een interessante inleiding houden getiteld „De lotge vallen van de Arbeidsbeurs m de afgelopen 50 jaar." Tot besluit en o.i. tevens het hoog tepunt van deze serie bijeenkom sten; Donderdagavond 26 Maart brengt het Nederlands Volkstoneel in het Passage-theater het stuk van Gilbert Cesbron „Het »s tyd Dr SchweitzerHier wordt de grote N V.V.-familie de gelegenheid gebo den om kennis te maken met de veel besproken mens dr Schweitzer. De overbekende toneelspeler Ben Groeneveld zal de rol van Dr Schweitzer spelen en Hans van Mecrten die van Pater Charles de Femer. Het stuk speelt zich 's nachts af in het bureau van het hospitaal van Dr Schweitzer in het Afrikaanse oerwoud bij Lambarene (Gnbon) m Augustus 1914. Behalve deze bijeenkomsten houdt de Schiedamse Bestuurdersbond zich ook nog bezig met het uniform- fonds van „Crescendo". Wanneer voldoende belangstellenden zich op geven bij het secretariaat, bestaat nog de mogelijkheid tot oprichting van een" studiekring met betrek king tot het Welvaartspian. TUSSEN PIONNEN EN RAADSHEREN Hoe doen de Schiedamse teams bal in de schaakcompetitie van de Rot terdamse Schaakbond? Wij hebben deze vraag dezer dagen eens nauw keurig onderzocht. Het resultaat hiervan treft U bieronder aan. Het stemt tot verheugenis, dat van de vijftien deelnemende tientallen er niet minder dan drie serieuze kampioenskansen hebben. Terwijl enkele andere op een misstap van de huidige leiders wachten. Maar ook verkeren er verschillen de in degradatiegevaar ESS. het enige in de eerste klasse RSB uitkomend tiental, heeft een uit stekende start gehad. Drie wedstrij den werden in even zoveel overwin ningen omgezet. In totaal werden 21 berdpunten gescoord. Alleen RSR evenaarde in poule A deze prestatie met een totaal aan 20 bordpunten. Het heeft er aïle schijn van, dat de strijd om het groepskampioenschap en promotie naar de Promotie klasse RSB! tussen deze twee ver enigingen zal gaan, waarbj] de uit slag van hun onderlinge ontmoeting wei eens doorslaggevend zou kunnen blijken te zijn. Geen van de drie in de tweede klasse ingedeelde tientallen (alle in' poule D) maakt serieuze aanspraken Op de eerste plaats. Vooral SBO moet oppassen, wil het team met onderaan eindigen. SCS en ESS 2 zitten met twee gewonnen en één verloren ont moeting dicht tegen de kop aan. doch de overwinningen van HVO, Vlaar- dingen, zijn zo overtuigend geweest, dat wij het voorlopig op de Vlaar dingse vereniging houden. Niet minder dan acht tientallen komen in de derde klasse uit Poule B is min of meer een Schiedamse groep, want niet minder dan 6 teams komen uit onze stad en HYO 2 en Shell zijn ook al uit de naaste om geving. Wilton Fijenoord en SCS 2 geven hier voorlopig de toon aan: alle drie gespeelde wedstnjden wer den in overwinningen omgezet. SBO 2 zegevierde tweemaal; de ene neder laag van dit team betekende ook de enige overwinning voor Shell. Gusto won ook tweemaal, doch zijn over winningen waren weinig overtuigend. De resultaten van ESS 3 en 't Zwarte Paard waren zeer teleurstellend: drie nederlagen. Gezien de cijfers van deze ontmoetingen 2ien wij voor ESS 3 de toekomst donkerder in dan voor 't Zwarte Paard; In groep G (van dezelfde klasse) treffen we nog Gusto 2 en WF 2 aan. De zware nederlagen van Gusto 2 voorspellen niet veel goeds. Daar WF 2 van Gusto 2 overtuigend won, vrezen wij voor de Gusto-schakers, tenzij de wedstrijd tegen het even eens puntloze Hillegersberg 4 in een zege wordt omgezet. In de vierde kasse, tenslotte, komen nog drie tientallen uit. SCS 4 zit in de middenmoot in groep A. In poule B begon SCS 3 voortreffelijk (16 bordpunten uit 2 wedstrijden), maar het sterke Maassluis 3 heeft roet in het kampioenseten gegooid, 't Zwarte Paard 2 zit met één gewonnen en één verloren wedstrijd, in de midden moot. Uit het rayon Schiedam, Vlaardin- gen en Overschie waren de zeven honderd beste postduiven Zaterdag en Zondag te vinden in Musis Sa crum. Zaterdagmorgen werden de vogels gekeurd in de hand, waarbij op alle mogelijke kwaliteiten wat betreft lichaamsbouw en uitmon stering werd geiet. Degenen die de prijzen moesten vaststellen, waren de heren J. Brandt, L, Saars, L. v. d. Eynden, G. Buit en A. v. d. Zande, resp. afkomstig uit Vlaar- dingen, Dordrecht en Rotterdam. Het hoogste aantal punten dat be haald kon woxien bedroeg hon derd. Van zeven uur Zaterdagavond af was het een druk komen van post duiven-liefhebbers, die in de loop van de avond, om negen uur, van de secretaris van het rayon, de heer J, Doejaaren, te horen kregen wie de prijswinnaars waren. Het bleek dat de mooiste oude doffer en de mooiste jonge duif toebehoorden aan de heer Joh. Christen, die zodoende met zijn in zending tot het beste resultaat kwam. De mooiste jonge dofter was afkomstig van de heer Th. Dui- venbode, de mooiste oude duif, te vens mooiste duif van de tentoon stelling was afkomstig van de heer L. Verhagen. Eerste prijzen gingen ook nog naar: Klasse I. N. van Leeuwen; Klasse II, G, Vertinde; Klasse IV, L. Lems; Klasse V, J. Wentelen KlasEe VI, Th. Weelie; Klasse VII. G. Boer; Klasse VIII, T. Sloot; Klasse X, A. Littel; Klasse XI, P. Tieleman; Klasse XII, C. de Tuin der; Klasse XIII, Jac. Koogje; Klas se XV. J. M. van "Vliet; Klasse XVI, Joh. Christen; Klasse XVm, J, Aret; Klasse XIX, J", van. Dïest; Klasse XX. P. Zeeuw. De liefhebbers van de jazz-muziek hebben gisteren hun hart op kunnen halen, want de gehele dag" bestond er gelegenheid deze typische neger- muziek in de rilecst differente stijlen te beluisteren. In de morgenuren hadden enthou siaste jazz-fans bezit genomen.'van het Colosseumtheater, waar ander meer het Cohadi-quintet, Bob Mar ges Rhythms, de moderne combo van Michel Remy met ak gast-de neger Bongo, drummer Tommy Consales optraden. Voordat de Dixieland Pi- pers onder aanvoering van Erie Krans de jongelui in. extase brachten hadden eerst Peter ScWlperoort (van de Dutch Swing College) Michel Remy, Piet Noordijk en Tom Brons voort zich in een jamsession laten horen. 's Middags was gebouw Emporium de verzamelplaats van de „gals en de „pais", die niets wilden missen van het vierde jazz-festlval van de Habibi-club. Voor een vlotte opening van het feest zorgden Cor Deckmga s „White Elephant Serenaders" waar bij de negertrompettist Teddy Cotton zeer gewaardeerd assisteerde. Jel Kotstens hotclub liet de bekende Hotclub de France herleven terwijl Tom „Illinois" Bronsvoort de ..Bob bers" in verrukking bracht. De hoofd schotel van het feest-menu namen Kid Dynamite and his Jungle Rhythms voor hun rekening waarin wederom Teddy Cotton solistisch ex celleerde. Het sloppy JOe Combo met Ger Smit op tenorsaxofoon zorgde voor een rustig besluit van dit zeer geslaagde festijn. Etalageruit ingedrukt en vier camera's gestolen MAASTRICHT. In de vroegs ochtend-uren van Zaterdag j.l. werd de etalageruit van fotchandel Schmeck aan de Grote Straat door tot nu toe onbekende daders inge drukt. Vier camera's ter waarde van meer dan drie duizend gulden wer den ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 2