BRYLCR r' Wéér dreigt conflict in visserij-wereld Hagenaars roofden voor f 14.000 kaas in Woerden ZIJN- LAATSTE BEZOEKER Gouwenaar verdacht van medeplichtigheid Ontmoeting Stalin- Eisenhower in WENEN? Parlementsleden uit Perzische olieraad Kerknieuws fSÉ Vakbonden adviseren vissers niet aan te monsteren Noske speelde vioolconcert van Mendelssohn met R.Ph.O. Radioprogramma T ele visie-programma Twee bejaarde heren door auto gedood geeft U glanzend haar Atoomspion dr Alan Nunn May in vrijheid gesteld Verkeer in Amerika eist veie slachtoffers Auto botste tegen tramwagen door Hans van Buren' Geen spoor van ontsnapten Wasmachine-dief gaat „brommen" r-mj rc:4 R'S Maandag 29 December 1952 3 WOERDEN Er la thans nader licht gekomen in de kaasdiefstal uit het pakhuis van de heer M. aan de Oude Rijn tc Woerden. Zo is o.m. komen vast te staan, dat de diefstal grondig was voorbereid en dat er o.a. in Den Haag een pakhuis was gehuurd om de gestolen kaas op te slaan. De vrachtauto waarmee de kaas werd vervoerd, .bleek echter niet gestolen te zijn, znals aanvanke lijk werd vermoed, doch by een Haagse garagehouder te zjjn ge huurd. Toen de beide Hagenaars, de 33- jarige A. P. en de 26-jarige N. V., Dinsdagmorgen in de vroegte tnet de geladen vrachtauto door de Woer- dense politie werden aangehouden, bleek dit reeds de tweede ..rit" te zijn. Maandagavond om ongeveer 6 uur was het eerste vrachtje m Woer den afgehaald en in Den Haag op geslagen. Zodra de verdachten de diefstal hadden bekend, kon ook de eerste partij In z'n geheel worden achterhaald en naar Woerden wor den teruggebracht. Beide partijen in totaal 4547 kg. vertegenwoordig den een waarde van ongeveer f 14 000. Voorts is komen vast te staan, dat beide verdachten zich met een valse sleutel toegang tot het pak huis hadden verschaft. Zij hebben toen de auto in de nabijheid neer gezet en eerst al de kaas voor de deur opgestapeld. Toen dat eenmaal •was gebeurd, werd de auto voor gereden en de kaas in ijltempo ge laden, Echter nog niet vlug genoeg. "WENEN XJit regeringskringen •wordt vernomen, dat kanselier dr JTigl. indien Stabn en Eisenhower het eens worden over een ontmoeting, de beide staatslieden officieel zal uit nodigen hun samenkomst in Wenen te houden. Figl acht Wenen voor een dergelijke samenkomst bij uitstek ge schikt. Het is de enige wereldstad, waar het Oosten cn het Westen nag in betrekkelijke vriendschap met el kaar omgaan. Het staat onder de con- tröle der bezettingstroepen der vier grote mogendheden. Stalin en Eisen hower zouden door hun eigen troe pen bewaakt kunnen worden, Stalin zou zich in* Wenen dichter bij Rus land bevinden dan b.v, in Praag, terwijl Eisenhower tegen Wenen, als zetel van een sterk anti-communis tische regering, geen bezwaar zou kunnen, maken. En in 1615 had in Wenen het geroemde „Congres van Wenen" plaats, een. historisch prece dent, dat tot vijftig jaren vrede in Europa leidde. want de politie bad er lucht van gekregen en stond op de uitkijk, om daarna de volgeladen auto aan te houden. De ontvreemde kaas was niet het eigendom van de heer M„ doch op slag van een Goudse firma. Een. employé van deze firma, de 30-jari- te P. A. B, uit Gouda, wordt ver acht van medeplichtigheid en is eveneens gearresteerd. De drie ver dachten zyn Zaterdag voor de Offi cier van Justitie te Utrecht geleid. GEEN VREEMDELING komt Amerika binnen zonder te zijn getoetst op zijn politieke be trouwbaarheid, nu de nieutce immigratiewet van de V.S. in toerfcinp w getredenSenator Pat McCarran (rechts) ziet aan boord van het Franse passa- gierssckip Santa Rosa" loaarop hij als passagier mee reisde toe op de controle op de papieren der schepelingen, die in Wet» York van boord willen. TEHERAN Vernomen wordt, dat opnieuw drie leden van de raad van de Nationale Iraanse Oliemaat schappij zijn afgetreden. Het zijn Shöyegan, Hassibï en Sanjabi, allen leden van het parlement. Op 24 De cember trad Hossein Rtakki af uit protest tegen de keuze van Falah tot directeur van de raffinaderij te Abadan. De raad telt thans geen parlementsleden meer. Men neemt aan, dat deze jongste stap het gevolg is van Makki's weigering om een by meerderheid genomen besluit van de raad te erkennen. Makki noemde Felah in het parlement „een hand langer van de Britten". Onpartijdige waarnemers beschouwen Falah als de enige Perzische technicus, die volledig de capaciteiten heeft om de raffinaderij van AbBdan te leiden. Beroepen te Etten en Leur (toez) W. L. He ij ma ns ie Oudelande, To Midsland- Teischelhne (toez). F A. Westhoff te Hetslawier. Aangenomen naar Hendrik Ido Ambacht, C A. Helms te Tan ge- Al te veer. Bedankt voor Garderen. R. W. Steur te Ouddorp Benoemd tot hulppred. te Oldenmarkt-Paaslo, A. K. Telgenhof, thans voorganger evangeli satie te Sleen. (Van een onzer verslaggeefsters) Opnieuw dreigen er moeiiykheden in de vissery-wereld. Onderhande lingen tussen de vakbonden, verenigd in de Unie-Verkeer en de reders over een regeling der loon- en arbeidsvoorwaarden voor de bemanningen van de trawl-loggers, die na het beëindigen van de haringvangst tot het aan breken van het nieuwe seizoen In Mei op de verae zee vis vangat plegen te gaan, zijn op een dood punt aangeland. Het betreft hier niet de gehele haringvloot, maar een honderdtal van de grootste Joggers, daar het motor vermogen van de kleinere schepen niet voldoende is om het zware trawl- nefc te trekken. DINSDAG 30 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram .muziek. 7 45 Morgengebed en Liturgische Kalen der. 8.00 Niéuws en weerberichten. 8.15 Gram,muziek 9.00 Voor de huisvrouw. 9 35 Waterstanden. 0 40 „Lichtbaken", causerie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Symphanette orkest. 10.45 Maastrichts Stedeli, Orkest. 11.00 Voor de vrouw. 1130 kamerkoor. 11-47 Orgelconcert. 12.00 Angelus. 12 03 Gram muziek. 112.30 12 33 Land- en tuinbouw mededelingen» 12.55 Zonnewijzer, lï.00 Nieuws en Ka tholle'- meuws. 13 20 Actualiteiten 13.25 Amusementsorkest en solist. 14.00 Ge varieerd programma. 14.50 Radio Phil- harmonisch Orkest en solisten 15.30 „Ben je zestig?" 16 00 Voor de zieken 17.00 Voor de jeugd 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regerlngsuitzen- dmg' Mr Th H. Bot: „Indonesië in de Z.O Aziatische wereld". 18-00 Metropole. orkest en koor 18 20 Sportoraatje. 18 30 Amusementsmuziek. 18 52 Actualiteiten. 19 00 Nieuws. 19.10 Gram.muziek 19.15 „Uit het Boek der Boeken" causerie. 19 30 Gram muziek 20 25 De gewone man zegt er *t zijne van. 20.30 Radio Philhar- jnonisch Orkest en soliste. 21.35 Gram. muziek. 21.40 KamermuziekRezelschap 21.55 „Met de K R O.-microfoOn door 1952" 22 25 Viool en piano. 22.45 Avond gebed en Liturgische Kalender. 23 00 Nieuws- 23.15—24.00 Kamerorkest en so liste HILVERSUM n. 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram.muziek. 7.15 Ochtendgymnastiek 7.30 Gram.muz VPRO: 7.50 Dagopening AVRO: 8.00 Nieuws, 8.15 Gram.muziek. 9.00 Morgen wijding. 9.15 Gram.muziek. 9.25 Voor de vrouw. 9,30 Gram.muziek 10.50 voor de kleuters 11.00 "oor dc zieken. 11 30 Banton, piano en orgel. 11.50 Gram mui. 12 00 Dansmuziek 12 30 Land- en tuin- bouwrnededeltngen. 12.33 Voor het plat teland. 12.40 pianomuziek. 13 00 Nieuws. 33.13 Mededelingen of gram.muziek. 13.20 Lichte muziek 14.00 „Zeg eens. Ame rika 14.30 Gram.muziek. 15.00 Gra- mofoonmuziek. 15.15 Voor de vrouw 15.45 Gram-muzlek. 16.30 Voor de jeugd, 17.30 Lichte muziek 17-50 Militair vraag gesprek 18 OC Nieuws 18.15 Pianospet. 18.30 Lichte muziek. 13 51) ..Paris vous parte", 18,55 Fanfare-orkest, 19 20 Ver zoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20 05 Ge varieerd programma. 21.15 Lichte mux. 21.35 ,Ik weet, ik weet wat U niet weet 21 50 Tfroier muziek 20 30 Mededelingen. 22.35 Lichte muziek 22.45 Buitenlands overzicht. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling 23.20—24.00 Gram.muziek. ENGELAND BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Mrs. Dale's Dagboek. 12 15 Dans muziek. 13.00 Pianospel. 13.15 Vragenbe- antwoording. 13,45 Schots orkest. 14.45 Voor de kinderen. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Symphoni p-orkest er» solist 18 30 Orgelspel. 16.45 Lichte muziek. 17.15 Mrs Dale's Dagboek. 17 30 Gevarieerde muz, 18 M lichte muziek. 18.30 Verzoeknro. gramma 19,15 Voor de icugd. 19 45 Hoor. spel 20 00 Nieuws en radiojournaal 20 25 Sport. 20 30 Hoorspel. 21.00 Gevarieerd programma. 22.00 Klankbeeld. 23.00 Nieuws 2315 Klankbeeld 23 45 Lichte muziek 0.05 Voordracht 0 20 Lichte mu ziek, 0.56—00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 11,45 Gram.muziek. 12 30 Weerberich ten. 12.34 Gram muziek 12.50 Koersen. 12 55 Gram muziek 13.00 Nieuws 13.15 Gram.muziek. 14 00 en 14 45 Idem. 15.70 Orgelspel lfi 00 Gram muziek 16 30 Or- gelsoei. 17 Oo Nieuws 17 to Gram.muz 17.15 Voor de kleuters, 17,30 Gram muz. 17 50 Boekbespreking 18 00 Gram muz 18 30 Voor de soldaten 19 00 Nieuws 19 40 Car'ilnnsnel 19 50 Svndikale kro niek 20 rw) Omroeporkest "n soliste 21 00 °n 21.35 Gram.m uz'ek. 22 00 Nieuws "2 15 Gram.muziek. 22.55—23.00 Nieuws. EXPERIMENTELE TELEVISIE. UITZENDINGEN mnsdar in ne«,nmber 1952i NCRV: 20 15—21.45 1 Inurnaa) 2. ..De laclvmie Spinnekop" poppenkast. 3. Weerbericht Pauze 4. .De koooman van Ve netië". spel. Een in een woord grandioze pres tatie heeft de violist Willem Noske Zondagochtend op het Philharmoni- sche Colosseum-concert geleverd met de vertolking van Mendelssohn's vioolconcert. Natuurlijk mag men van een solist van een formaat als Noske verwachten, dat hij dit werk tot in de perfectie beheerst en dit was dan ook om te beginnen het ge val. Maar dit is met alle respect hier voor niet eens de aanleiding tot het schrijven van bewonderende woor den voor dit optreden; een geperfee- tionneerde instrumentale techniek is ook in de toonkunst geen al te grote bijzonderheid meer. Wat mij echter in Noske's interpreatie in de eerste plaats trof, was het eerlijke en voor name kunstenaarschap. Wars van alle uiterlijk vertoön, nobel van toon- vorming en met groot en bewust stijlbegrip voor deze adely kefunzin- nige muziek, heeft Noske dit concert men kan gerust zeggen op onover trefbare wyze gespeeld. En dit dank zij ook de juist gekozen tempi, d,w.2. de tempi, die de componist heeft voor geschreven Zo werd bijvoorbeeld het Andante dat men veelal te lang zaam hoort, een boeiend stuk en kreeg men het laatste deel, dat nu eens niet ter wille van een nietszeg gend virtuoos vertoon werd afgeraf feld, doch uitgevoerd werd in een rustig en strak tempo in zijn volle compositorische waarde te horen. De langdurige bijval bewees, dat ook het publiek, dit prachtige spel naar waarde wist te schatten. Het orkest dat onder Flipse zeer mooi begeleidde, speelde na de pauze Sibelius eerste symphonic: weliswaar (Van onze correspondent) ARNHEM Twee bejaarde man nen (resp. 6(1 en 77 jaar oud) waar van de ene blind en de ander doof was. zijn Zondagmiddag in Vclp om het leven gekomen toen zij bij het onverhoeds oversteken van de weg door een auto werden aangereden. technisch minder zeker dan. op een der vorige Vrijdagavondconcerten, maar zeker niet minder gloedvol, want ook nu bezat de uitvoering vaart, rhythmische kracht en muzi kale warmte. Het programma bevatte als openingsstuk het „Weinachtskonzert" van Corelli, waarin Salvatore To- masso, Corde la Bye en Johan. van Loon een betrouwbaar, doch niet al tijd zich bij de stijl.aanpassend, con certino vormden. Het is gebruik, dat de voorwaar den voor de trawl-lcgger-vissenj in grote trekken corresponderen met die voor de haringvisserij. Van re derszijde schijnt men er dit iaar met veel voor te voelen de arbeids voorwaarden voor de trawl-loggers aan te passen aan de bindende loon regeling die het College van Rijks- bemiddelaars in. Mei van dit jaar naar aanleiding van een conflict tussen vissers en reders, voor de haringvloot voorschreef Reeds in de loop van de afgelopen zomer drong men er van de zijde van de Unie-Verkeer op aan, dat de be sprekingen voor een aangepaste re geling voor de tra wl-logger visserij geopend zouden worden. Pas op 1 December vond echter de eerste bespreking tussen beide partijen plaats, terwijl deze schepen reeds in de eerste helft van Januari ple gen uit te varen. Op 13 December werd in een vergadering der Vissers te Dieppe door het vakbondsbestuur medege deeld dat men de voorsteilen der reders allerminst bevredigend achtte. Indien deze zouden worden doorgevoerd zou dit voor de be manningen van de grootste loggers een loonsverlaging van plus minus 20 procent betekenen, voor de klei nere schepen zou dit percentage H, VAN BORN iets lager komen te liggen. Ook Advertentie l. M.) Ouderkerk a. d, IJssel, Burg, stand. Oudertrouwd" Teun is Oudenes, 27 jaar en Fietertj e Neeltje van Vliet 27 jaar. OMDAT BRYLCREEM zuivere natuurlijke oliën bevat, geemulgeerd voor smetteloze haarverzorglng. OMDAT BRYLCREEM geen gom, zeep of alcohol bevat en Droog Haar weer gezond maakt. OMDAT BRYLCREEM het haar de gehele dag correct houdt zonderoverdadlgevettigheid. BRYLCR Vraag BRYLCREEM - da maast verkochte h oir dressing ter wereld County Perfumery Co. Ltd, Stanmore, England. Imp. Jacq. Mot Jr. Amsterdam voor de vaca n tie-toeslag en de rie- kengeldregeling. 2oals die- door het College van Ryksbemiddelaars voor de haringvangst waren voorgeschre ven voelden de reders niet veel. Evenals ln Mei van dit jaar staan vissers en reders dus thans weer tegenover elkaar. Evenals toen be staat de kans, dat de betreffende schepen niet zullen uitvaren indien er met bijtijds een bevredigende re geling tot stand komt. Het lijkt ons echter waarschijnlijk, dat ook nu weer het College van Rijksbemid delaars m dit conflict zijn bemid deling zal verlenen. Het zal dan in teressant zijn te zien' hoe in deze de beslissing zal uitvallen nu het geschil is ontstaan over voorwaar den, die door dit college 2elve voor een verwante bedrijfstak zijn voor geschreven. De Unie-Verkeer heeft heden in een manifest de vissers aangeraden met tc monsteren voor de trawl- loggervisserij. „Wij verzoeken alle vissers met de grootste nadruk zich niet op de oude voorwaarden te laten aanmonsteren. Alvorens een dienstverband aan te gaan wende men zich tot het bestuur van zijn organisatie Zodra z-ich een wending in de bestaande situatie voordoet, zullen wij aan de vissers daarvan mededeling doen". In afwachting van een definitieve regeling stelt de Utlie-Verkeer voor een tijdelijke, die de volgende wij zigingen op de tot nu toe bestaan de regeling 20u moeten inhouden: Verhoging van het garantieloon tot het peil van de haringdrijfnetrege- ling, betaling door de reder van de premie voor de W.- en -W. verze kering. alsmede betaling buiten en boven het besommingsaandeel van laoneompensati.es voor eventuele huurverhoging indien algemene looncompensaties worden toegekend én vacantietoeslag als voorzien in de haringdrijfnetregeling WAKEFIELD. Dr Alan Nunn May, die in 1946 op beschuldiging van atoomspionnage tot tien jaar gevangenisstraf was veroordeeld, is Maandag, na zes jaar en acht maan den in de gevangenis te hebben doorgebracht in vrijheid gesteld. Nunn May was veroordeeld we gens het verstrekken van inlich tingen aan een Russische agent m Canada. Hij is wegens goed gedrag eerder uit de gevangenis van Wake- fieid in Noord-Engeland ontslagen. Hij was de eerste geleerde, die wegens atoomspionnage was ver oordeeld. De eerste voor publicatie tiry- yegeven foto uan Engelands nieuwste en krachtigste opera tionele bommenwerper. Dit is het eerste met vier straalmotoren uitgeruste vliegtuig met half cirkelvormige vleugels, dat met succes zijn eerste proefvlucht heeft gemaaktDe fenxgpebogen höluemaanuormiQe vleugels com bineren de aërodynamische en operationele hoedanigheden van de rechte teruggebogen scherpe delta vleugels maar niet de na delen ervanEen haag terugge bogen staartstuk bevindt zich op een enkele vin, welke eveneens scherp naar achter wijkt. NEW YORK. Tijdens het lange Kerstweekeinde zijd meer dan 700 Amerikanen om het leven geko men. Ofschoon nog met alle gege vens binnen zijn, ziet het er naar uit, dat Kerstmis 1952 het groot ste aantal slachtoffers heeft ge vergd, dat ooit is geregistreerd. Er waren 533 verkeersslachtoffers, 27 personen kwamen bij brand en 100 personen bij andere ongevallen om het leven. Op het Pompenburg reed Zon dagmiddag de 35-jarige fabrikant A. Q- P. v. d. Ploeg uit Nieuwer- kerk a. d. IJssel met zijn wagen tegen een tram van lijn II. De bot sing ontstond toen de automobilist tijdig remde en de auto doorgleed op een plas olie. Het front van de wagen werd zwaar beschadigd en het tramverkeer had twintig minu ten oponthoud. SYDNEY Te Paramatta nabij Sydney begint vandaag een „Jambo ree", waaraan 11.000 padvinders uit verscheidene landen in het Verre Oosten en het gebied van de Stille Oceaan 2ullen deelnemen. Oorspronkelijk Nederlands verhaal „Het is verduiveld moeilijk." Hu trok aan zijn sigaret. „Ons gesprek van gisteravond was het in ieder ge val We sprongen van de hak op dt tak. Het wag, alsof we voortdurend aan iets anders dachten. We begre pen eikaar niet. We schenen bang of in ieder geval onmachtig, een be paalde gedachtengang af te wikke len. „En", hii stond met t een ruk op, „hij kan maar niet loskomen van cue vervloekte avond.' „Ik ken het. Irriteert het je?" Hij draaide 2ich om. „Ja. Het mo ge gek klinken, en ik zal het tegen niemand anders zeggen. Misschien zou ik het zelfs niet tegen jou moe ten zeggen. Je bent per slot van re ken mg zijn vrouw „Per slot van rekening wel", viej ze zacht in „Maar ik moet het kwijt' Ik ma Dirk zo verduiveld graag. En ik moet het begrijpen. En ik zal het ook begrypen! Ik beloof het je. Maai het irriteert me wel Zoals het jou ook irriteert." „Het irriteert me niet. Ik heb hem terug Dat is voldoende." „Meer dan voldoende. Het u prachtig En je bent gelukkig. En het is fijn voor de kinderen. En ie ziet over alles heen Want je houdt van hem En toch beweer ik, dai het je irriteert Dat kan niet an ders „Je hoeft niet heftig te worden. Tom „Het spijt me, Joan. Het was miin bedoeling niet. Maar. mijn hemel, hebt nre altijd gesteund. Je bent gaf adviezen, maakte dagvaardin- nooit boos geweest. Ik zal je nog gen in echtscheidingszaken en las genoeg nodig hebben." dagvaardingen van. fietsendieven. De Hij keek neer op haar. Hij moest zaak-Van Lamsweerde was, voor zo- zich plotseling dwingen, niet te gaan ver het 't kantoor betrof bijna eëh vloeken. afgedaan dossier, gereed voor het „Je hebt Dirk!" archief. Er kwamen nieuwe zaken. Goddank het was voorbij. Hij wist, rfie zijn belangstelling vroegen; nog dat hij nu weer kon lachen. hangende gedingen, waarin hij rnt- -,.Maar het hoofd omhoog, Joan; ik stel had gevraagd, moesten afgehan- blijf in de buurt En trouwens, wie deld worden. Het werk_ had zich, weet, wat het vonnis van het Hof merkte hü met enig afgrijzen, in de zal zijn?" loop van de laatste maanden onrust- „Ik zie je. geloof ik, nog liever barend opgestapeld. Hij realiseerde cynisch dan boos." zich, dat zijn tempo onder de druk Hij grinnikte, „Weet je, waarom?" vah- die ene alles overheersende af- „Wel?" faire had geleden. Er was achter- „Omdat en nu ga ik iets heel stand gekomen. Zijn jongere eon- je kan met beweren en je wilt ook niet beweren, dat je het prettig vindt. b« voortduring te worden herinnerd k,* ------ aan die avond," Hij drukte zijn si- onverstandigs en iets heel onvoor- frere, nog maar een paar jaren in garet uit. „Misschien zie ik het an- zichtigs zeggen omdat jij en ik de practijk, had niet alles kunnen det*s clan jij. Jaap was een heel goe- weten, dat het bijna zeker vrij- opvangen. Er was iets un te lopen, tie vriend van me.,." spraak wordt. Omdat we er in ons En hy zette zich aan het werk, „Maar ik ben Dirk kwijtgeraakt, diepste binnenste zo van overtuigd maakte lange dagen; nam veelvuldig Bijna. En Dirk is mijn man." Ze zijn, dat we in de mogelijkheid van het stukken mee naar huis, om ze in de aarzelde even. „En Jaap was ook tegendeel niet geloven en je me dus rustige omgeving van ztjn vrijge- een heel goede vriend van ons. helemaal niet cynisch vindt, als ik zellen-fiat te kunnen afdoen. Tom!" doe, alsof ik twijfel." Hij lachte En aan de andere kant kon h.j „Van Dirk." overmoedig. „In 's hemelsnaam, juist nu Dirk niet aan zyn lot „Van ons," Ze inhaleerde de vergeet het. De zaak is nog onder de overlaten. Er werd met alleen als rook diep. „Hij was een vriend rechter, zoals het heet. Er kan nog advocaat, maar zeker als mens diep. „Hij was een v riend van alles gebeuren. Je bent hfer op ?ets van hem verwacht. Dirk had van oils gezamenlijk. Voorzover ik een advocatenkantoor." hem kende. Jou kende ik niet. Somi Ze stond op. „Je hebt een bijzon- vraag ik me zelf af, of ik je nu ken; der charmante manier om me er op zelfs na alles, was er gebeurd is." te wijzen, dat je nog meer te doen Hij negeerde de laatste woorden hebt .Trouwens, je hebt meer char- „Goed ik geef me gewonnen. Het msnte kanten." heeft jou misschien net zoveel ge- Hij boog schertsend. „Ik vrees. daan. als mij. alles bij alles genomen dat ik voor mijn antwoord alle on- - - -- q - - Maar dan zal je toch zeker liever naliteit moet prnsgeven." Hü bracht worden aan de va"L "«{f niet herinnerd worden aan die haar naar de deur. „Doe vooral mijn a vond, ma ar avond. Dat bedoel ik alleen maar. groeten aan Dirk. Tk kom nog wel En dat moet Dirk ook begrijpen." eens aan En als je me nodig hebt, Zc nam een potlood van het bu- dan weet je de weg." Hjj bet zijn reau, speelde er schijnbaar gedach- hand even onder haar elleboog trus tenloos mee. En toen ze hem aan ten. ..En inmiddels, sterkte." keek, zap hij haar ogen door een Er verliepen twaalf dagen, waas. hein nodig. Joan ze had het ge zegd en het was zo kon het met alleen af. Het was niet gemakkelijk. Om vele redenen. Van Lamsweerde moest gesteund worden, maar die steun mocht met evident zijn. Hij moest onttrokken worden aan de sfeer van „die avond", maar een zinloos gesprek, dat soms" de enige remedie scheen, zou het averechtse gevolg kunnen hebben. Dirk irriteerde hem soms plotseling, maar hij mocht het niet laten merken, en hij wilde het ook niet Hij moest belangstelling tonen fmSt dSIïnr™ariSTan Alphen „Aan die avond wil ik. nooit meet' zich heen en weer getrokken voel- herinnerd worden! Door niemand! de tussen zijn kantoor en het grote hÜuaor» ki1,tiX nffiw^lifb< Maar ais Dirk er over begüiL, lui? huis aan de Koninginnegracht, waar mair di* ter ik niet Ik hoor het niet eens. hij het juiste midden moest trachten «erenliscerd had, maar die voor Het gaat buiten me om Probeer het te vinden tussen optimisme en ob- Va" Lamsweerde In de ledighe.d ook zo te zien." Met een Impulsieve jeetlviteit, 5 beweging legde ze haar hand op de Op kantoor namen de dingen hun «adaen aangenomen, zijne. „En wees niet boos. Tom.' Je gewone loop: hij' ontving cliënten, ("Wordt vervolgd.) Matrozen boycotten reis van tanker naar Nieuw Guinea DJAKARTA. Achttien matro zen. leden van de Persatuan Buruh Minjak (Perbum) vakvereniging van oliearbexders hebban besloten de reis van het motorschip „Nassau" van de B.P.M. naar West-Nieuw-Guine» te boycotten, aangezien zij menen, dat het probleem West-lrian een der be langrijkste nationale kwesties van Indonesië is. Zij zouden bovendien met eigen ogen gezien hebben, aldus werd op een persconferentie in Sura- baja medegedeeld, „hoe onmenselijk koloniaal de Nederlanders in West- Irian optreden". Zij zijn verder van mening, dat het onjuist is de rijk dommen van Indonesië naar Irian te brengen. De Perbum zal. indien de tanker ..Nassau" andere matrozen aanmonstert, sancties toepassen. De 18 betrokkenen zijn slechts bereid uit te varen, indien met inschakeling van de gewestelijke arbeidscommis sie door de BPM de garantie wordt gegeven, dat het schip niet naar Nieuw-Guinea zal gaan. Veerdienst bij Rhenen is morgen weer normaal RHENEN. Met ingang van morgen, 30 December, zal de veer dienst over de Rijn by Rhenen nor maal voor alle verkeer worden hervat Positie KLM-vliegtuigen AMSTERDAM. Thuisreis: PH-TEP (Pontianak) te midder nacht op Schiphol geland. PH-TDB (Walcheren) werd van middag om half één op Schiphol verwacht. PH-TFD (Arnhem) om half elf vanmorgen komend uit Beiroet, in Genëve aangekomen. PH-TDP (Rotterdam) Zondag avond uit Manilla vertrokken naar Bangkok. PH-TDG (Gouda) vannacht uit Djakarta vertrokken naar Bangkok. PH-TET (Tilburg) Zondagavond in Tokio gearriveerd, zal vandaar ver trekken Dinsdagochtend zeven uur. Uitres: PH-TDN (Vlaardingen) te mid dernacht uit Bangkok vertrokken naar Singapore. PH-TDK (Amsterdam) vannacht uit Rangoon vertrokken. PH-TDO (Maastricht) Maandag morgen uit Beiroet vertrokken naar Bagdad. (Vervolg van voorpagina) landarbeid en anderen bewegen zich, als timmerlieden en technici, door openbare gebouwen, waar zu •werkzaamheden verrichten, vertelde men ons. Wanneer dit waar is en door het stilzwijgen van de gevangenis autoriteiten moeten wn zelfs dat in het midden laten aient er on middellijk aan te worden toege voegd, dat deze gang van zaken tot nu toe niet tot ontsnapping heeft geleid en dat het gebeurde van Vrijdag in de avonduren is ge schied, toen de gedetineerden zich in de normaal bewaakte gevangenis bevonden. De bezetting van de Bredase straf gevangenis is onlangs vergroot met zestig politieke delinquenten (allen zware gevallen) uit Norgerhaven. Het bewakingspersoneel is toen dienovereenkomstig uitgebreid. Een celbezoeker van een der reclasse- rinpsvorenigingen. die iedere week gedetineerden bezoekt vertelde ons dat men, om in de cellen tc komen, vier contróleposten moet passeren. Wat de ontvluchting zelf betreft vernamen wü van de operateur, die Vrijdagavond de films zou ver tonen, welke de gedetineerden voor hun feestje hadden gekozen dat die vrij onopvallend in zyn werk moet zijn gegaan. Nadat de opera teur tegen half acht was begonnen met hef draaien van het nieuws, volgde er een pauze, voordat de hoofdfilm het Duitse product „Em Himmel auf Erden" zou beginnen. Het projectiescherm was geplaatst in de zgn. koepel, zodat alle gevangenen, op de diverse gaanderijen, voor hun cellen geze ten. de vertoning konden volgen. De pauze duurde langer dan de operateur aanvankelijk had gedacht en kort voor negen uur vertelde hij ons is de rest van het pro gramma afgelast en zyn de ge van- genen in hun cellen teruggebracht. In die pauze moet dus de ontvluch ting zijn ontdekt. Of zij ook in die periode is geschied blijkt hier niet uit. Van de Bredase politie vernamen wij, dat zij pas om 9 50 uur is ge alarmeerd. Van de semi-arts H. R H. van de Hillevliet werd Dinsdagavond aan de Randweg een bromfiets gestolen. In de Beverstraat werd het karretje een paar dagen later teruggevonden. Uit het onderzoek bleek, dat de .brommer' ontvreemd was door de 30-jarige classificeerder M. v. d. L. die Woensdagavond aangehouden was, omdat hij aan de Beijerlandse- laan een wasmachine, die in een por tiek stond, had opgeladen. Toen zijn vrouw van de arrestatie hoorde heeft zij de bromfiets van de zolder ge- hagld, is er een eindje mee gaan sjouwen en heeft hem toen maar er gens neergezet. BREMERHAFEN Men neemt thans aan, dat alle 20 opvarenden van de Duitse treiler „N. Ebeling", die op 23 December ten Westen van IJsland in een zware storm is ver gaan, zijn omgekomen. Ontvangen kalenders Een duidelijke wiaandkalendêr voor 1953 en 1954 van De Nederlanden van 1845. Eveneens een overzichtelijk maand blad op de kalender van de EerEie Hol- landscha- Lev«n»verzekenngs-Bank N.V. Een K.L.M.-kalen<ter* met fnsse, leven dige tekeningen van Frans Mettes. Een. overzichtelijk blad voor het gehele jaar van Advertentie- en Reclame Advies bureau Frits J BriJ, Een dito met een tekening van haar gebouw te Leiden van. de Leidsohe Onderwijsinstellingen. Een keurige kalender met maandbladen en twaalf fraaie foto's van de verschil lende takken van baar bedrnf van de Esso Nederland NV. Een duidelijk kalenderbloR en fraaie kleurenreproducties van de op de trein betrekking hebben schilderijen van de Nederlandsche Spoorwegen Een fnsse verjaardagskalender met grappige teke ningetjes van de ..Vesta" Maatschappij van Levensverzekering N.V Een drie maandelijkse kalender met kostelijke dieren prenten van Joh.s de Kuyper Zoon. Een kalendtr met twee wekenbloe en een aantal aardige foto's van de di verse toepassingen van haar producten van de firma W. A. Hamel. Een waarde volle en kunstzinnige Adriaett van Os- tadekalender van de Leveusverzekerings. Maatschappijen „NiUmij" en .Arnhem". Een handige weekkalender met water standen en ruimte voor aantekeningen van Berging bedrijf J. Koelman. Een duldelyke bureaukaiender van N.V. Technisch Bureau J. H, Goud. Een dui delijke weekkalender met flink wat aantekeningenruamte van de firma J, Timmermans. Een maandkalender met twaalf zeer geslaagde foto's van Schou wen en Duxveland van de N.V. Rotter- damsche Tramweg Maatschappij. „Paarlen der schilderkunst", een kunstzinnige kalender met zes prachtige reproducties van schilderijen van Hol landse meesters van de N.R. RAVERO. Een „molenkaJender" met zes tekenin gen van J. M. Molendijk van de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Kunstmest- fabnek te Vlaardingen.. Een grote, dui delijke maandkalender met twaalf schit, terende kleurenfoto's van landschaps- schoon ln alle delen van de wereld vaa de Pan American World Airways. Een zeer verzorgde kalender «met reproduc ties naar aquarellen van Krijn van Dyke van de N.V. Lak-, vernis- en verffabrlek Molyn Co. Van de Italiaanse fabnek Olivetti een zeer fraaie kalender met gereproduceerde fragmenten, van het hoofdwerk van de. merkwaardig genoeg onbekend gebleven, renaissancistische schilder Carpatlo: het leven en streven van rijk handels-Venetië ten-tilde der Dogen, Een vreemde draai over het trot toir maakte gisteren omstreeks het middaguur een Citroen, dié op de hoek van de Statenweg en de Statensiugel tegen een Opel bots te, Op het trottoir kwam de Ci troen to: stilstand. Gelukkig wa ren er geen voorbijgangers in de buurt, zodat alleen de twee in zittenden van de Citroen Uchtae- thond xoerden. Er was voorts enige materiële schade. v'5>, VfA ««SM - --

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1952 | | pagina 7