WÈtsm Franse crisis met René Mayer aan bod in serieus stadium Voorts .77| Noodsein met lippenstift redde vliegtuig Oude jaar in Sankt Anton zonder prins Bernhard Ruimer deviezenregeling voor emigranten Invoerbeperkingen in YS helpen het Kremlin ÏZHEHO Auto slipte; twee doden en drie zwaar gewonden Risico van investering is aanzienlijk verhoogd GELEZEN Staking legt busverkeer in New York stil Gaullisten nog ongewenst socialisten onwillig Drie jonge kinderen met moeite gered uit brandend huis VARA heeft 302.780 leden, „Radiogids" 320.000 abonné's Chinese communist schoot piloot van Philippijns toestel neer Im'euf>e iaaf AMGP/SAAt c/£Aj?erre$ Overmaking van bedragen op diverse wijzen gemakkelijker gemaakt OORDEEL VAN TRUMAN: Protest van de Nederlandse ambassadeu, Onderwijzers, lid van N.O.V., zijn tegen ambtenarenverbod Data schriftelijke eindexamens Eén meisje verkeert 990' nog in levensgevaar VOORZITTER WERKGEVERS VERBOND Overheid, werkgevers en arbeiders dienen eendrachtig samen te werken en geivügen jplin «"wunijj Drie-en-een-half millioen inwoners moeten te voet naar hun werk toe Geen nieuw proces voor echtpaar Rosenberg .Vrijdag 2 Januari 19a3 3 (Van onze reisredacteur) PARIJS. Met de radicaal-socialist René Mayer, laatat aangewezene voor hét oplossen van de crisis, begint de zaak pas serieus te worden. De drie voorafgaanden hebben eigenlijk slechts wat men in Frankrijk noemt „ere-rondjes geraden". Uit hun arbeid zijn twee dingen duidelijk geworden: ten eerste, dat de R.F.F. van De Gaulle mee wil doen wat wy eigenlijk al wisten en ten tweede, dat de andere partijen de R.P.F. nog niet rjjp vonden voor deelname aan de regering wat wij eigenlijk ook al wisten. ïn genoemde zin kan men zeggen, dat het optreden van Guy Mollet, Soustelle en Biclault alleen maar tijdverlies geweest is. Want dat Vincent Au nol bij René Mayer te recht zou komen, stond vanaf de eerste dag vast. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat René Mayer nu zal slagen. £iirt moeilijkheid is. d„t hij een meerderheid moet vormen zon der de R.P.F. en zonder de strui kelblokken, waarover Pmay geval len is. Wat het laatste betreft: Mayer is voor ingrijpende maatregelen ter sanering van de financiën en hij is bereid de regenngsmethoden te wij zigen. teneinde daartoe in staat ge bracht te worden. Hij is een serieu ze man, die een groot prestige ge- Advertentie 1. M-) BAIANS In deze op»uitning zal dit niet het enige bedstel zijn, dat U voor een lage prijs wordt aangeboden, maar dit is beslist zeker de enige'aan- bieding waarbij U een origi nele iumbo-binnenveerma- tras, 2 persoons serie S van 140 gulden, compleet met 2 kapokkussens, krijgt aan» geboden met de volledige 15 jaar garantie voor een prijs die bijna de helft is van de normale. 1 78 Jumbo's Serie S van 140 gulden De binnenveermatras met gestepte ertne en wattenaf- dekking en overtrokken met gesatineerde damast zal U minstens 15 jaar berinneren aan het feit dat U niet alleen een merkmatras kocht, maar dat U meer dan 60 gutden in Uw portemonnaie kon houden. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze 178 tweepersoons Jumbo S. matrassen, driedelig, met 2 kapokkussens bij de prijs inbegrepen, voor O o Ir In 1-persoons fe leverei*. K* WINKELCENTRUM BINNENWEG met in de Kamer en die wars is van demagogie. Hij is t/eneens een voorstander van de Europese Defensie Gemeen schap. Toen Hernot onlangs op het congres der radicalen zijn opzien barende aanval op het Europese Leger deed, was Mayer de aanvoer der van de oppositie tegen Herriot en Daiadier. In elk geval heeft Mayer begre pen, dat hij zonder de RPF he„ voor lopig moet doen. Maar dat betekent, dat hij de socialisten nodig heeft. Zonder socialisten kan men geen so- hede meerderheid maken, wanneer WARMENHUIZEN. Op Nieuw jaarsavond. ontstond door kort sluiting brand in de woning van de heer M. Tesselaar in de Dorps straat. Drie jonge kinderen, die in bed lagen, konden met moeite gered worden. De plaatselijke brandweer, later geassisteerd door de Alkmaarse brandweer, die te» hulp was ge roepen, omdat er gevaar voor uit breiding bestond, slaagde er in de brand tot het woonhuis en de aangrenzende schuitonmakerij te beperken. Huis en inboedel gingen verloren, benevens enkele machi nes van de schuitenmakerij. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Bij sneeuwval lichten op! DEN HAAG Het verdient, ai- dos de KNAC, aanbeveling bij sneeuwval overdag de autokoplam pen te ontsteken, zodat de bestuur ders door de veelal besneeuwde en daardoor weinig doorzichtige achter ruit achteropkomende auto's duide lijk kunnen waarnemen. men de R.P.F. heeft uitgeschakeld. Dit was moeilijk, doordat de rechtse partijen van de meerderheid, die tot twee weken geleden achter Pinay stond, bepaald anti-socialistisch zijn, I Pinay kon destijds slechts minister- president worden, doordat er toen in de Kamer een anli-socialistischc wind woei. Men meende, dat men zich veroorloven kon een paar ste vige passen naar rechts te maken. Dat heeft men gedaan, maar het re sultaat is met bepaald verheffend gebleken. En Mayer zelf is een nogal conservatief man, hetgeen het aantrekken van socialisten niet gemakkei ijk maakt. Daar komt nog bij, dat de ge meenteraadsverkiezingen naderen en deze gaan de socialisten iievcr ah oppositie in. In hoeverre het m de oppositie zijn hun positie bij hun eigen kiezers versterkt, moet nog blijken. Maar dat is in elk geval een axioma van de SFIO, zoals Je kaarten in die party vandaag lig gen. (Van onze correspondent) HILVERSUM - Het hoofdbestuurs lid van de VARA, de heer G. P Bakker, hoeft op Oudejaarsavond voor de microfoon het VAR A-leden- tal per 31 December 1952 bekend gemaakt. Dit is 302.780. De oplaag van de radiogids was, aldus de heer Bakker, rond 320.000. Het was niet mogelijk precies vast te stellen wie het 300.000ste VARA-lid was gewor den. A 'VA:- TAIPEW (Formosa). Een PhilippU^s vliegtuig, met een bemanning van drie koppen en zeven passagiers aan boord, dat op weg was van Java naar Manilla, werd Dinsdag door een Chinees passagier gedwongen om naar Atnoy, in communistisch China te vliegen. Hij bedreigde de piloot met twee revolvers en schoot hem dood, toen deze gevoig wilde geven aan het landingsbevel van het vliegveld van Tsjin Men, acht km van Amoy. SANKT ANTON. Het was uiteraard een teleurstelling, dat de slechte weersomstandigheden Prins Bernhard belet hebben om op Oudejaarsdag naar Sankt Anton te vliegen, ten etude de jacrunsseïing te vieren met zijn gezinMaar klokke twaalf was ar telefonisch con tact met Soestdijk en werden de heilwensen over de lijn gewisseld. Op Oudejaarsdag hebben de Koningin, de drie prinsessen •iaar gezelschap skitochten maakt in de omgeving. Het wéér was uitstekend, maar tegen de avond begon het te sneeuwen. Met haar dochters en haar overige gezelschap heeft de Ko ningin 'n deel van de avond door gebracht in de z.g. „Bierkeller" van het hotel, waar ook de andere (Advertentie LM.) Had» hom lobacto» DEN HAAG. Emigranten, die na 31 December 1949 z«n vertrokken, krijgen van heden of ruimer mogelijkheden tot het doen overmaken van geiden uit eigen in Nederland achtergebleven vermogen. Het bedrag dat ineens kan worden overgemaakt, zowel aan zelfstandige beroepsoefenaren als aan hen, die in loondienst werken, is gesteld op maximaal de tegen waarde van 15,000 voor „niet-dollarlanden" en S 9.000 voor „doilarlanden". Indien de betrokkenen echter lie- De overige emigranten ver voor dit geld in Neüerian, goederen kopen, kunnen de zelf standige beroepsbeoefenaren be schikken over maximaal 25,000 voor bedrijfsinventaris en/of mon tagewoning. Voor deze laatste mag ten hoogste i5.000 besteed wor den. De met-zelfstancUge beroeps beoefenaren mogen beschikken over 15.000 voor een montagewomng. Bovendien mogen de kosten van de verpakking en van de vracht van deze goederen tot de plaats van bestemming worden betaald in Nederland. De bedrijfsinventaris en/of de montagewoning moet van Nederlands fabrikaat zijn dan we] van Europees fabnkaat, voor zover m Nederland in het vrije verkeer gebracht (d.w.z. niet in douane entrepot opgeslagen). Bij de keuze van deze tweede mogelijkheid verkrijgen beide groe pen van emigranten het recht ge durende vier achtereenvolgende ja ren een bed'ag naar het land van vestiging over te maken tot maxi maal de tegenwaarde van 1000 gul den per jaar naar „niet-dollarlan den", of 600 gulden per jaar naar „doilarlanden". Deze overmaking kan echter pas aanvangen een jaar na het vertrek, doch niet eerder dan met ingang van vandaag. WASHINGTON. Dit soort wetterf, zei Truman Woensdag op zijn pers conferentie over de wet, waarop de recente invoerbeperkingen in de V.S zijn gebaseerd, maakt het werk van dc propaganda-deskundigen van he: Kremlin veel gemakkelijker. Hij doelde op de wet op de defensieproduc tie, die bepalingen bevat, waardoor de regering tot beperkingsinaatrege- len onder bepaalde omstandigheden genoodzaakt wordt. gezins hoofden en alleenstaande perso nen konden tot voor kort twee maal 380 gulden per jaar laten overmaken gedurende vier achter eenvolgende jaren van 1000 gulden per jaar naar „niet-dollarlanden" of 600 gulden per jaar naar „doi larlanden". Zoals tot dusverre kun nen alle emigranten eigen inboedel, reisbagage en gereedschappen me- denemen. (Advertentie t. M.) F Dag Oudejaar! Dag Sinterklazen Dag Kerstman! Dag Feestdis! Dag Hazen! Hoe somber en doods! Maar toch - Tip van Bootz Verlicht ons het wachten tot Pasen! Inz. Hr. H. V.. A'dam, ontv.i fJ. Tip 4- 1 Cf 1. Bootz' Outle Genever. flADWAN BALTAJI, chef-loods van Beirut, ontvangt de accola devan Henri Bourdet, kapi tein van het Franse passagiers schip „Champollïon". dat Doen de Libanese kust op de rotsen hep en m fuieeètt brak. Battaji en zijn twee broers slaagden er m alle gevaar voor eigen leven niet achtend door de wilde branditip heen het over grote deel der passagiers en bemanning van het verongelukte schip in veiligheid te brengen. hotelgasten bijeen waven. Om half twaalf begaven de Koningin, de prinsessen en de overige reisge noten zich naar de eigen vertrek ken van de vorstin, waar men ge zamenlijk op de gebruikelijke wij ze de overgang van oud naar nieuw herdacht. Op Nieuwjaarsdag is prins Bernhard per vliegtuig naar de Canarische eilanden vertrokken, voor het reeds eerder aangekon digde korte vacantïeverblijf. Hij is 's avonds laat in Casablanca aan gekomen. SCHEVENINGEN De Neder landse Onderwijzers-Vereniging heeft Woensdag in haar jaarverga dering met een meerderheid van ongeveer twee-derden der uitge brachte stemmen een voorstel aan genomen, dat tegen het z g. ambte narenverbod stelling neemt. In de N.O.V. zijn ruim 15.000 onderwy- zers verenigd, die het openbaar on derwijs dienen. ÏÏef ambtenaren verbod maakt het ue ambtenaren onmogelijk Hd te zijn van organi saties gelyk de C.P.N. er een is. De N.O.V. nam dit besluit met een beroep op de democratie, die immers vrijheid van meningsvor ming en -uiting betekent. Het amb tenarenverbod, zo werd betoogd, degradeert een bepaalde groep Ne derlanders. n.l. dc ambtenaren, tot staatsburgers van de tweede rang. Men besloot ook het lidmaatschap van de Vereniging van Hoofden van Scholen onverenigbaar te verklaren met dat van de N.O.V. JOH AN DE WIT m het wit op Oudcjaarsauottd. Op de Plaats in Den Haag stond de (bronzen) staalsmap Woensdagavond bij h?t zachte Jicht van een Kerst boom te -mediteren over all® politieke problemen, die ons Iand het afgelopen jaar beroerden. Engelse regering weigert gevraagde loonsverhoging voor ambtenaren LONDEN. Tijdens een bijeen komst met de vakverenigingsleiders, die namens 600.000 ambtenaren op traden hebben onderhandelaars van de regering geweigerd de gevraagde loonsverhoging tóe te staan. Deze ?ou de staat t5 millioen pond ster ling per jaar hebben gekost. In Jan. 1952 werd aan de ambtenaren een, loonsverhoging van 10 procent toe gekend, welke de staat 30 millioen pond sterling per jaar kostte. Er werden rationalistische ja- gers de lucht Ingezonden om het vl'^gtuig te onnerscheppen, waarm intussen de verwarring was toege nomen. toen ook de stew;. door dc Chinees werd neergcscuoten. Tenslotte slaagde de tweede piloot erin om het toestel aan de grond te zetten. Een van de passagiers, miss Marie Ireton, eon Amerikaanse, hield, toen de Chinese passagier, die DEN HAAG D» minister van O, K. pti W maakt bekencj. dat bet schrif telijk gedeelte van de eindexamens aan de openbare en de blironderc das- en avondscholen voor voorbereidend Port en middelbaar onderwijs en van de staatsexamen*, hogere burgerschool A en B en de staatsexamens gymnasium m het laar 1953 zal worden afgenomen op de dagen en uren. vermeld m onder staand rooster. Gymnasium A en staatsexamen gym nasium A- Maandag 1 Mei. Dinsdag 12 Mei. Woensdag 13 Mei. Gymnasium B en staatsexamen gymnasium B: Idem. HBS A en staatsexamen HBS A: Maandag IB Mei Dinsdag 19 Mei. Vril- d.ig 2? Mei, Woensdag 27 Mei. Donder dag 28 Mei Vrijdag 29 Mei. Uitsluitend voor staatsexamen HBS A: Vrlidag 29 Mei. HBS B en staatsexamen HBS B: Maandag 18 Mei, Dinsdag 19 Met. Vrij dag 22 Mei. Uitsluitend voor staats examen HBS B- Dinsdag 26 Mei. Woens dag 27 Mei, Donderdag 28 Mei. Vriidae 29 Mei. Middelbare scholen voor meisjes: Woensdag 27 Mei, Donderdag 28 Mei. Vrijdag 29 Mei. Handelsdagscholen met 3-jarige cursus: Vrijdag 22 Mei. Woensdag 27 Mei, Don derdag 28 Mei, Vrijdag 29 Mei Handelsdagschoien met 4-jarige cur sus: Maandag 18 Mei. Dinsdag 19 Mej. Vrijdag 22 Mei Woensdag 27 Mei, Don derdag 28 Mei, Vrijdag 29 Mei. Handelsavondscholen met 3-iar;ge cursus- Woensdag 6 Mei Don der a ag 7 Mei, Maandag 1L Mei. Dinsdag 12 Mei. Woensdag 13 Mei, Maandag 18 Mei. Dins dag 19 Mei Handelsavondscholen, met 5-jarige cur sus: Woensdag 6 Mei. Donderdag 7 Mei. Maandag il Mei, Dinsdag 12 Mei. Woens dag 13 Me:, Maandag 18 Mei, Dinsdag 19 Mei. trachtte het toestel in zijn macht te krijgen, cle piloot had gedood, en de steward ernstig gewond, een met lippenstift geschreven SOS. tegen cèn ruit. toon een Chinees-nationa listisch vliegtuig in de nabyheitf was. Op deze wijze werden de Chinese na tionalisten gewaarschuwd en later dwongen twee jagers het vliegtuig lot landen. Na de landing verkeerde de Chi nese passagier in de waan, dat het toestel op communistisch grondgebied was geland. Hij verliet het toestel en werd, na zijn vergissing bemerkt te hebben, bij een poging weer in te stappen gearresteerd. De steward is aan zijn verwondin gen bezweken. (Advertentie lM .fjt 1 'Biro-citizesil Uw ballpoint voor j 1953 en nog vele jaren daarna ba Losse vulling 1';" (Van onze correspondent) DEN BOSCH. Het gladde weg dek onder Rosmalen (N.-Br.) eiste op Nieuwjaarsdag twee doden, een zwaar gewonde en twee gewonden, allen leden van één gezin. Omstreeks half vier slipte nabij sanatorium „Maria-oord" een. Peu geot, bestuurd door de heer P. J. Bi'oumels, slager in Nijmegen. De bestuurder probeerde nog de wagen, die een snelheid had van. 70 km te remmen, maar de auto vloog tegen een boom en werd er als het ware omheen gevouwen. De auto brak in tweeën, mevrouw Broumels werd op slag gedood. De overige inzittenden, de heer Brou mels, zijn 6-jarig zoontje en 12- en 14-jarige dochtertjes werden, na eerste hulpverlening door de ge neesheer-directeur en zusters van Maria-oord. per G.G.D.-auto naar het Groot-Ziekenhuis in Den Bosch vervoerd. Het oudste van de twee meisjes, DEN HAAG, De voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werk gevers, de lieer T. 3. Twjjnstra, heeft in een Nieuwjaarsrede over Hilver sum I gisteren zyn visie gegeven op de economische positie van ons Tand. Dat het vraagstuk van de werkgelegenheid als centraal punt in het econo misch beleid is geplaatst, achtte hij eerder een teken van wijs vooruitzien dan een gevolg van tot dusverre opgetreden onrustbarende feiten. Al is het aantai werklozen meer gestegen dan wenselijk is, toch is het steeds toene mend aantal personen, dat zyn arbeid elk jaar aanbiedt, vrijwel geheel in het arbeidsproces opgenomen. Het vraagstuk van het tekort op wijze in gunstige zin ontwikkeld ten de betalingsbalans, aldus de heer j bate van de welvaart van geheel ons Twijnstra, heeft voor het eerst na de oorlog een veel hoopvoller aanzien gekregen. Verstandig wederzijds be grip tussen werkgevers en werkne mers heeft ook in het afgelopen jaar in ons bedrijfsleven conflicten tot een zeer grote uitzondering gemaakt. Kortom, ons economisch bestel heeft zicb in rustig getij op voortvarende Zo was de minister van Landbouw gedwongen om Dinsdag de invoer van gedroogde volle melk, gedroog de karnemelk en gedroogde room te beperken. Truman zeide, dat de be perkingen zeer weinig invloed op de Amerikaanse markt zouden hebben, maar „onze vrienden in Nederland. Zweden, Nieuw-Zeeland en een aan tal ndere landen" zouden treffen Die landen zuilen daardoor minder Amerikaanse agrarische producten kunnen kopen en ook minder geld kunnen besteden aan hun defensie- inspanningen. Voor Nederland zijn de beperkin gen op de invoer van melkpoeder nog ernstiger dan die op de invoer van kaas. De Nederlandse ambassadeur in Washington, mr, J. van Royen heeft uitdrukking gegeven aan de grote hezorgdheid van zyn regering ovei de nieuwe import-quota van de Ver enigde Staten en een mondeling pro test ingediend bij de assistent staats secretaris voor Economische Zaken Harold Linder, 24 uur nadat de mi nister van Landbouw, Charles de nieuwe quota bekend had gemaakt Diplomatieke kringen zeiden dat de ambassadeur in krachtige be woordingen het misnoegen van zijn regering tot uitdrukking had ge bracht. volk. Dit wil zeker niet zeggen, dat we het nieuwe jaar onbezorgd tege moet treden. De heer Twijnstra is er van over tuigd, dat er in vele bedrijven ook nu plannen bestaan, welke tot nieuwe investeringen zullen leiden en waar mede weer ruimere werkgelegenheid geschapen zal worden. Aan de uit voering van elk plan evenwel zijn risico's verbonden. Het is een van de functies van de ondernemer ora deze die beiden van de sacramenten der stervenden werden voorzien, is na aankomst in het ziekenhuis over leden. Vader en zoontje konden in de loop van de avond per ziekenauto naar het ziejesnhuis in Nijmegen worden vervoerd. De toestand van het 12-jarige meisje was echter zó zorgwekkend, dat vervoer naar Nij megen niet mogelijk was. Het oud ste dochtertje van de familie Brou mels was niet meegegaan, daar zij 's middags in Nijmegen naar de bio scoop zou gaan. Va/ie een boek schrijft over een bepaald beroep kan verschillen de dingen doen: de lezer een gedegen mdruk geven van de gang van zaken in dat beroep, de sociale facetten op cle korrel nemen of pretentieloos gebeurte nissen opsommen met geen ander doel dan het scheppen van ontspanningslec tuur, Doet men het één dan behoeft men daarom het ander met te laten. Mcr. kan deze drie aspecten combineren en daarnaar heeft de Amerikaanse schrijfster Monica Dickens ui haar ro man „Een paar handen" (verschenen hu „De Muideïtoren te Amsterdam) ge streefd. Helaas is het bh een streven gebleven. Schrijfsters anecdotes als kookster en keukenhulp geven geen ge slaagde kijk. op het beroep „in de huis houding". de sociale problemen komen er bekaaid hf en «e gebeurtenissen bin ken niet alleen te weinig spectaculair, maar vooral ook te weinig onderhoudend, zo met onbeduidend geschreven om het boek te laten doorgaan voor ontspan ningslectuur. Jammer, dat de uitgever besloot weer iets buitenlands m zi|n fonds op te nemen en dat hii het met wat dichter bij huis heeft gezocht. Jam- nier ook voor alle moeite die mevr. N. del Campo Hartman—Zwager zich moest Een 8} 81 batlpoin met wereld—service Russische zwemmers zijn het nieuwe jaar ingedoken met sen sprong in het ijskoude water van de Moskma. Op hetzelfde ogenblik dat wij in Nederland allemaal aan. het wensen waren.stonden zich af te drogen. Dc Leugenaarsclub van Burlington (Amerika) heeft de zeeman Harry Cum- mings benoemd lot wereldkampioen leugenaar-1952. Hier is zijn verhaal over dc Japanse muskieten. „Ik wilde juist naar kooi gaan." 2ei Harry, „toen de deur open ging. Ik dacht eerst dat het de bootsman was. maar toen ik keek, zag ik twee muskieten. Ze waren twee meter lang. Ik hoorde er een zeggen: „Zullen we hem hier opeten of mee naar huis nemen?" De ander dacht even na en zei toen: „Laten wc hem hier maar opkluiven. Ais we hem meenemen pakken de grote muskieten hem mis schien af." De Indische fakir Keikan >eeft Woensdag een vastenperiode van T. da gen beemdigd en daarmee het wereld record vasten voor zich opgecist. In die tijd dronk hij 222 liter mineraalwater. 77 liter water met zout, 19 25 liter thre en zeven liter koffie zonder suiker. Het lijkt een voordelige manier van leven. Een roekeloze chauffeur in Detroit reed dwars door een grasveld een huis binnen. Hij lachte breeduit toen hij de ravage zag. De politie maakte geen pro ces-verbaal op want dc chauffeur was maar twee jaar oud. Hy was in de wa gen van zijn vader geklommen „om te proberen". Samuel Riddle, een rijke Amerikaan, liet een enorm standbeeld oprichten voor zijn racepaard toen dat :n 1347 stierf. Samuel Riddle, die onlangs zelf overleed, bepaalde m zyn testament, dat bijna vier millioen dollar van zijn nalatenschap bestemd was voor het on derhoud van het paardengraf. Zijn boze getroosten om de tekst uit het Engels te i erfgenamen hebben gezegd, dat ze het vertalen, 3.70). er niet bij laten. 21 nemer ora aeze öerooneel o„ zich te nemen en hij heelt Betoond v„^r„Lmste i hiervoor niet terug te demzen. Was het vraagstuk van de afzet van de door zijn onderneming vervaardigde ptoducten of geleverde diensten m dc na-oorlogse jaren een probleem, dat minder moeilijkheden opleverde dan normaal het geva! was, thans is dit anders. En hiermede is ook het in vesteringsrisico aanzienlijk verhoogd. Het is mede daarom dat de tijd dringt om de ontplooiingsmogelijkhe den in nationaal verband te bevor deren, door zulk een herziening in ons belastingstelsel aan te brengen, dat deze risico's ook in de toekomst aanvaardbaar blijven. Hiernaast zul len wij bij voortduring moeten zoe ken naar de meest doelmatige en doeltreffende productiemethoden, op dat met de minste offers de beste iroducten in de grootst mogelijke :oeveelheid worden voortgebracht. Dan zullen wij in staat zijn om deze economische positie, ook in de koken de wereld van vandaag, te handha ven en te versterken. Voor alles is echter nodig een drachtige samenwerking van allen Samenwerking tussen werkgevers en arbeiders, samenwerking tussen be drijfsleven en overheid. (Van onze correspondent) NEW YORK. Omstreeks mid dernacht brak hier de staking van dat by de acht voornaamste buslijnen tussen de buitenwijken c» het centrum werkt na een iange dreiging uit. De buslijnen vervoerden dagelijks ongeveer drie-en-een-half millioen passagiers. De exploitanten weigerden de werktijd te verkorten, zonder de toestemming van het gemeentebe stuur de vervnersprijs tegelijkertijd te mogen verhogen, of een andex-c financiële tegemoetkoming te kun nen verwachten. De staking is een gevolg van een conflict, dat al twee jaar oud is. Zowel de directie van de maat- i schappijen als het gemeentebestuur achten de eis van het personeel rechtvaardig Maar men kon niet eens worden over de vraag, i ie de kosten daarvan rou moeten nog drie-en-een-half millioen by te verwerken Er dreigt dus een vol ledige verkeersontwrichting. dragen. Ondpr het afgelooen con- loonei' tract verdienen de chauffeurs rmdaeid een aollai zevent'g uur op een weekbnsis van acht- veertig uur Een veertig-urme w< week zou het loon gemiddeld twee dollar brengen De ondergrondse vervoert nor- NEW YORK Het Amerikaanse Hof van Beroep heeft Woensdag ge weigerd een nieuw proces te bevelen, tegen Julius en Ethel Rosenberg en. Morton SobeU Het echtpaar Rosen berg zai half Januari terechtgesteld worden en Sobeli is veroordeeld tot 30 jaar gevangeniss'raf Zy werden beschuldigd van atoomspionnage. Het Hof bepaalde, dat een lager gerechtshof „duidelijk had aange- dat de veroordeelden geen nadoen aangevoerd die een nieuw pioc< rechtvaardigen Dinsdag zinspeelde de federale rcchtei Kaufman er op. dat hij mis schien uitstel van executie van de Rosen be igs zal toestaan om het maal zes-en-een-half millioen msn- echtpaar gelegenheid te geven prest- sen per dag en is niet Jn staat daar dent Truman om gratie te vragen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2