Nationaal-socialisme nog niet dood in ons land EïïfiTïïHi Organisaties tellen rond 200,000 man STEGEMAN* air-wiek VAN NELLE Voorts Der Klaas Faber war doch ein freundlicher Junge EX-P.D. 's WORDEN SOMS GEVAARLIJK BEDENKELIJKE VONNISSEN Minister Eden betwijfelt St lins oprechtheid Specialisten strijden voor erkenning hunner status Kapt Timmerman: Niets hebben we kunnen redden neemt die rooklucht weg Woensdag 7 Januari 1953 VERKOUDHEID Paul van Tienen Brits antwoord op Russische verklaring over beëindiging van Koreaanse oorlog BESTUUR DER N.V.V.S. VERKLAART: Logger ramt kustvaarder bij Egmond Kinderen krijgen les per televisie Vertrouwensvotum voor Mossadeq M£NS^ *ET EEW F'JHi Beslissing over zaak-Vrijman uitgesteld Duitse gaf uit Breda gevluchte misdadiger een burgerpak (Advertentie M.) Lj EN van de vele Nazi-organisaties, waarover wij gisteren al het een en ander vertelden, is 'de „Werkgemeenschap Europa" van Pu 1 van Tienen, Deze Amsterdammer, die vroeger lange tijd in Eindhoven heeft gewoond, voorziet in zijn levensonderhoud door het drijven van de „Boekenimport- dienst Europa", een instituut dat zich naarstig bezig houdt met het al of niet illegaal importeren van nazistisch gerichte lec tuur. Belangrijke werken daarin zijn boeken, als „Waffen S.S. im Einsatz" van S.S.-generaal Paul Hausser; „Fallschirmjager - damals und danach" van de beruchte generaal H. B. Ramcke; „Kann Westeuropa verteidigt werden?" van de voormalige ge neraal Guderian. Een ander „interessant" blad dat Van Tienen hier in omloop brengt is „Wiking-Ruf", „Mitteihmgsblatt der europaischen Soldaten der ehemaligenWaffen S.S. für vermisten, Such- und Hilfsdienst." Hoofdredacteur van dit blad. dat voor Nederlanders het absolute summum aan weerzin oplevert, is de SS-genoraal H. O. Gille. een der organisatoren van de welbekende SS-reunic in het Duitse plaatsje Verden. Het staat vol met prentjes van vroegere, voornamelijk ver miste en gesneuvelde SS-ers in de uniformen die ook nu nog een ge voel van angst cn walging tegelijk bij ons opwekken. Een belangrijke rubriek er in is de „agenda" van bijeenkomsten van vroegere S.S.- ers door geheel Duitsland. En een ander treffend verschijnsel vor men dc geregeld terugkerende ad vertenties dia men in de ..Wiking Ruf" kan vinden, waarin gevraagd wordt naar de adressen van be paalde met naam genoemde Duit sers. die als getuigen a décharge zouden kunnen optreden bij pro cessen overal door Europa tegen oorlogsmisdadigers van S.S., S.D. en Gestapo. Duits generaal "Paul VAN TIENEN, die zichzelf in de S.S. een hele rits lintjes heeft veroverd, heeft de Werkge meenschap Europa opgericht in de overtuiging dat slechts langs die weg een vereniging van het oude werelddeel tot stand zou kunnen komen. Hij noemt het een toeval ligheid dat de overgrote meerder heid van de overigens niet zo talrijke in zijn beweging ge ïnteresseerde mensen uit nationaal- socialïstische kring voortkomen. ,,Ik ben niet een van die mensen met een schuldgevoel over wat ik neb gedaan," vertelde ons Van Tienen, die daaraan toevoegde dat de vroegere oationaal-socialisten in ons land zijn te verdelen in drie groepen: een klein aantal „die hards", onverbeterlijken, ten twee de een zeer grote groep van poli tiek onverschilligen en ten derde de „bewuste of onbewuste aanhan gers van zijn werkgemeenschap." Paul van Tienen komt er open en eerlijk voor uit, dat hij wekelijks contact houdt met de S.S.-gene- raals Gille en Steiner. Herinnering DEZE zelfde Van Tienen ook heeft kort geleden een ideetje gehad, dat men bij 'n dergelijk man als een „aardige herinnering" kan beschouwen. Dat was de vorming van de „Nationaal Europese Jon geren Orde", afgekort tot NEJO. Deze beweging, die eind vorig jaar in het blad van de Werkgemeen schap werd aangekondigd door 'de Amsterdamse secretaris P. Waal, en inmiddels een eigen blad heeft dat „Jong Europa" heet, doet ons (Advertentie l.M.). »*eaowiiNT yii ni BLOEDSOMLOOP Als de verkoiidheldskiemen zteb vast zetten. taken uw ademhalingsorganen verstopt. Het natuurlijke afweermiddel, de bloedsomloop. raakt In de knel. U krjjgt het benauwd: de besmetting woe kert voort. Geef de microben geen Kans. Ga ze te lüf met MBNTHO-REX. Wrijf borst, keel en rug er tünk mee in en de 8 genees krachtige oliën van MENTHO-REX ja gen het bloed weer door de weefsels. MENTHO-KEX verdrijft de kou vla de bloedsomloop, zonder dat u Iets hoeft in t« nemen. Grote pot Hentho-Rex f-1.25.' E uitspraak van de Haagse rechtbank in de zaken tegen Meine Pot, Colson en hun trawan ten Is wel. geschikt om veront waardiging en verontrusting te wekken. In wat voor land leven wij? Blijkbaar een, waarin het plegen van aanslagen op diploma tieke vertegenwoordigers van vreemde mogendheden heel wei nig risico's meebrengt voor de da ders. De zaak is echter nog ernsti ger. Helaas moet worden gevreesd, dat de uitspraak anders zou zijn uitgevallen, indien het slachtoffer niet een Indonesiër, maar een Brit of een Amerikaan ware geweest. Wij hebben de motivering van de vonnissen gelezen, maar wij zijn er niet van onder de indruk ge komen. Het geschiedt inderdaad wel eens, dat een rechtbank tegen haar zin op grond van bepaalde wettelijke bepalingen een andere straf moet opleggen dan in over eenstemming zou zijn met de ernst van de feiten. Doch het komt ons voor, dat in deze gevallen het vin den van een minder onschuldige omschrijving van de daad de Haagse rechtbank weinig moeite had gekost. Deze vonnissen wekken de in druk, dat het recht rek- en plooi baar is al naar persoonlijke sym- en antipathieën van de rechters. "Vandaar dat ze ons hoogst beden kelijk voorkomen. Hopelijk zal de officier van Justitie, die tegen Pot en Colson ieder negen jaar had ge- eist, appèl aantekenen; en hope lijk zal het Hof bewijzen, dat er nog rechters zijn Den Haag. Eén van de be langrijkste men sen in het nazi dom, dat hier ,en daar in Ne derland zijn kop weer op steekt. Voorzit- ter van de ..Werkgemeenschap Europaen „directeur" van de Boekenimportdienst Europa, die allerlei neo-nazistisch getinte lec tuur in ons land verspreidt. Deze zelfde foto van Van Tienen die officier^ was hij de SS stond ook in de Juli-aflevering van het blad Werkgemeenschap Europa". En daarbij stond deze alinea te lezen: Vergeleken bij andere werk gemeenschappen van de E.S.B. in Europa, vormen wij, Europese nationalisten in Nederland, nog een betrekkelijk kleine groep. Maar we hebben zoveel krachten geput in dit eerste jaar van ons bestaan, dat wij met meer moed en vertrouwen dan ooit vast be sloten zijn onze strijd verder te strijden. En tot hen. die nog van mening zijn ons met laster al leen te kunnen overschreeuwen, of liever nog ons met politie staat-methodes de mond te kun- nen snoeren, zeggen wij dit: Wij hebben geen angst voor welke partij of groep of organisatie dan ook, omdat wij onze plaats te midden van dit volk weer ge vonden hebben. Omdat wij er niet meer weg te slaan zijn". sterk denken aan een instelling die_u zich nog wel zult kunnen herinneren- van tien jaar geleden, de maar oordeelt u zélf. De uniform van de jongeren be staat uit een lichtblauw overhemd, een zwarte broek of rok. zwarte das en een zwarte veldmuis met de „E-rune". De NEJO is inge deeld in „trekken" (zes leden), „wachten" (twee trekken), „scha ren" (twee wachten) en „vendels" (twee scharen). Inmiddels is dc eerste „wacht" in het' leven geroe pen onder leiding van L. Logger, die in de Burmanstraat te Amster dam woont. De belangrijkste medewerkers van Van Tienen zijn J. Zeyl en J. Pollman, die zich evenals hij duchtig weren in het schrijven van grote, vreemde stukken in het blad van de Werkgemeenschap, dat inmiddels per 1 Januari j.l. „De Dialoog" is gaan heten. Ten slotte willen wij u een historische uit spraak van Van Tienen niet ont houden, namelijk deze: „De derde weg zijn wij." Zie verder pag. 5 Ie rookworst met de fijne zachte roolssmaaJt LONDEN. Eden, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, heeft Dinsdagavond in een rede voor de B.B.C. de oprechtheid van Stalins re cente verklaring dat hU belang had bij beëindiging van de Koreaanse oorlog, betwijfeld. Eden. die een overzicht van de internationale toestand gaf. zei. dat „als Stalln daar werkelijk belang bjj had, h\j de Indiase voor stellen slechts een eerlijke kans had behoeven te geven." De Russen hadden zelfs niet gewacht op het Chinese antwoord op deze voorstellen, doch zij hadden de Chinezen de woorden uit de mond genomen, zo zei Eden. HU vroeg zich af. hoe. dit te rijmen valt mei Stalins verklaring, dat Rusland belang heeft by beëindlgiaij van de oorlog in Korea. ZWOLLE- „Het is onjuist, dat een kleine groep specialisten een ba nale strijd voert voor verhoging van hun tarieven en dat de ziekenfonds patiënten daarvan de dupe zouden worden, gelijk het ministerie van Sociale Zaken heeft meegedeeld," verklaart het bestuur van dc Ned. Ver. van Specialisten (NVVS), naar aanleiding van de strijd, die tussen de ziekenfondsen en de NWS is ontbrand. De inzet van deze strijd is. vol gens de NWS de erkenning van de status der specialisten. DE NWS is van oordeel, dat zij, die een vrij be roep uitoefenen, tenminste enige zeggenschap mogen hebben in alle zaken, die de uitoefening van hun beroep betreffen. De specialisten, verenigd in de NVVS, wensen niet zonder meer regelingen ie aanvaar den, die hun worden gedicteerd en waarmee zij niet kunnen instenirr.cn. Op dit moment heeft de strijd zich toegespitst op de vraag of het redelijk en billijk is, dat de zieken fondsen ten laste van de specialist kortingen mogen toepassen, al naar gelang de specialist meer verrichtin gen uitvoert, :zegt de NVVS. Die groep specialisten acht het redelijk dat deze voor iedere verrichting te allen tijde eenzelfde bedrag uit gekeerd krijgt en dat dit niet afhan kelijk wordt gesteld van een bepaald bedrag, dat de fondsen menen hier voor beschikbaar te hebben. Daardoor wordt, verklaart de NVVS, het risico der fondsen voor een deel op de specialisten gescho ven, iets.' waartegen zij principieel bezwaar hebben. Deze mening stemt geheel overeen met een in de alge mene vergadering van de Kon. Ned. Mij. ter bevordering der genees kunst in Juli 1952 met vrijwel alge- (Vervolg van voorpagina) boord, groot genoeg voor de eigen bemanning, maar voor ons zou er beslist geen plaats in zijn. We moes ten er dus zou gauw mogelijk af. Dat kon. Een Duitse kustvaarder, de „Libelle", voer ons achterop en die heeft ons overgenomen en naar Rotterdam gebracht. We hebben de Katv/ijker nagekeken tot zij de pie ren van IJmuiden was b innen ge zwaaid. Ook de „Libelle" heeft bij het overnemen wat schade opgelo pen aan een gangboord maar die is niet ernstig. „We hebben niets kunnen red den," sprak kapitein Timmerman van d° ,iFrederik„omdat we maar een keer per jaar naar huis gaan, hadden we veel kleren aan boord en .ook wel dingen van waarde. Alles is weg. Trui en broek, die ik aan heb, kreeg ik uan de kapitein van de „Libelle". Van de Excelsior 3" af heb ik door een kijker gezien hoe mijn schip naar de diepte ging. De top lichten stonden nog twee meter boven water: toen was het voor bij". Alle leden van de bemanning BALTIMORE, Tachtig dui zend kinderen uit Baltimore kre gen Dinsdag les per televisie in rekenen, taal. etc. Tengevolge van een staking van het gemeentelijk personeel, waarbij ook de school- portiers en vuilnismannen zijn be trokken, hebben de autoriteiten besloten het grote televisie experi ment te wagen. De drie televisiezenders, die Bal timore rijk is, zijn ter beschikking gesteld van het telc-onderwijs. Zo lang de staking duurt zullen do zenders een studio beschikbaar houden, terwijl vooraf de leerlin gen meegedeeld wordt wanneer en op welk golf bereik zij de verschil lende lessen kunnen volgen. Iedere dag moeten zij op school hun huis werk, dat aansluit op de uitzen dingen, komen halen en brengen. Zesjarig meisje door een motorfiets doodgereden (Van onze correspondent) VËNLO. Dinsdagmiddag is het zesjarig dochtertje van de familie Jansen, dat met enige vriendinnetjes aan het spelen was, gegrepen door een motorrijwiel. Het kind. dat eni ge tientallen meters werd meege sleurd, was vrijwel op slag dood. van de „Frederik" zijn Nederlan ders. Kapitein Timmerman is 45 jaar en woont in Tamines (België). Hij heeft acht jaar gevaren op dit schip, dat in 1921 is gebouwd en in 1936 verbouwd. Het mat 500 ton, was eigendom van de rederij G. Retrmer uit Kampen en is in 1947," toen het ïn de Rotterdamse Waalhaven lag, grotendeels uitge brand. De overige bemanningsle den zijn: B. Brouwer uit Rotter dam, stuurman; J. Hoving uit Hoo- gezand, eerste machinist; G. Ta- merus uit Dordrecht, tweede ma chinist: R. Boersma uit Gerfees- klooster. matroos; J. G. Tolk uit Rotterdam, matroos; J. E. Bonne- ma uit Delfzijl, kok. De twee Rot terdammers zijn onmiddellijk na hun aankomst per taxi naar hun woningen gebracht.De overigen hebben een onderkomen gevonden in hotel Cosmo, nadat was geble ken dat het tehuis voor zeelieden was gesloten. De KW 76 „Excelsior 3", die anderhalf uur voor de aanvaring uit de haven van IJmuiden was vertrokken, is eigendom van de visserijmaatschappij Kennemerland te Katwijk. Schipper C, Plug uit Katwijk weigerde bij aankomst te IJmuiden, iets over de toedracht van het ongeluk mee te delen. Hij was zeer overstuur. Behalve de „Neeltje Jacoba" uit IJmuiden is de reddingboot Pre sident Steyn uit Egmond aan Zee uilgevaren. Zij hoefde geen assis tentie te verlenen. De geredden van de „Frederik" in het gangboord uan dc Libelle" mene stemmen genomen besluit. Geheel ten onrechte wordt het dan ook voorgesteld, als zouden Til- burgse specialisten sinds 1 Januari hun tarieven hebben verhoogd. Niets is. volgens de NVVS, minder waar dan dit. De Tilburgse specialisten houden zich aan dezelfde tarieven die tot 1 Januari 1953 hebben gegol den, zij het ook dat zij deze tarieven hebben gemeend te. moeten 1 erno- gen met 4 pet omzetbelastir. i. Dat specialisten hulp aan verzekerden zouden hebben geweigerd is ten enen male onjuist, aldus o.m. de verkla ring van de Ned. Ver. van Specia listen. Minister Eden verklaarde boven staande naar aanleiding van Sta lins antwoorden op vragen van de diplomatieke correspondent van de „New Vork Time"". Over de critiek. die is geleverd naar aanleiding van Edens uitnodi- j ging aan maarschalk Tito van Zuid- Slavië om een officieel bezoek aart Engeland tc brengen, verklaarde de minister, dat hij, zolang hij op het „Foreign Office" zetelde „vast besloten is te blijven samenwerken met elk land, dat metterdaad wil bijdragen aan de collectieve inspan ningen voor de vrede". Dit beteken de echter niet. aldus voegde Eden hieraan toe. dat hij instemde met de binnenlandse politieke stelsels van die landen. TEHERAN. De Perzische pre mier Mossadeq heeft Dinsdag van liet parlement het vertrouwen ge kregen. De uitslag van het ver trouwensvotum war. 64 tegen nu! en een onthouding. Verwacht werd dat het een rumoerige zitting var. de Majlis zou worden, omdat Mos sadeq Maandag in een radiotoe spraak had verklaard, dat enkele parlementsleden pogingen deden de regering te ondermijnen en de eenheid van het Perzische volk_ te niet te doen. De zitting verliep echter rustig cn er deden zich geen incidenten voor. (Advertentie L M.) Tabakslucht is geen probleem meer. Evenmin als keukengeuren, de lucht van ziekenkamers en van huisdieren. Kortom, aRe luchtjes kunt U prompt verbannen, dank zij Air-Wiek. Want Air-Wiek bevat o.a. chlorophyl en houdt Uw woning fraag uitsluitend de originele flacon Air-Wiek 'a 2.40 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Na afloop van de interpellatie-In 't Veld heeft de Eerste Kamer zich Dinsdagmiddag gewijd aan een bespreking van het rapport, dat haar Commissie voor de Verzoekschriften onlangs met be trekking tot de zaak-Vrij man heeft litgebracht. Het rapport ontmoette oezwaar bij de heer Al gr a CAR), die voorlezing deed van een brief van een Duitse bezettmgsautoriteit aan Rost v. Tonningen, waarin deze het voor Vrijman opnam. Als. zo be toogde de beer Algra, de heer Vrij man bij de Duitsers inderdaad om eerherstel heeft verzocht, is er dan wel aanleiding om deze zaak op nieuw te behandelen? De voorzitter van de Commissie voor de Verzoekschriften mr V c n- dela ar (VVD) gaf hem ten ant woord, dat de commissie betwijfel de of de beer Vrijman inderdaad zulk een poging heeft ondernomen. Hij ontkent het zelf ten stelligste en van de zijde van het departement van Financiën heeft men het tegen deel niet kunnen waar maken. -Ver moedelijk 's het initiatief van NSB- zijde gekomen. Na een vrij uitvoerige discussie werd tenslotte besloten de stemming over de conclusies der commissie tot een volgende vergadering aan te houden. Twee Amerikaansen, die in Nederland les gaven, bij ramp te Belfast gedood SALINAS. De beide Ameri kaanse leraressen, die bij de vlieg ramp in de omgeving van Belfast (Noorö-Ierland) om het leven zijn gekomen, waren, in het kader van een uitwisselingsprogramma, tijde lijk in Nederland werkzaam. De 30-jarige mejuffrouw Delores Grif fing doceerde aan een school in Hilversum, de 28-jarige mej. Elda Duerksen aan een school in Alk maar. Mej. Griffing was onder weg naar haar broer, majoor Grif fing die in Belfast is gestation- neerfl. (Advertentie l.M.) HAVANNA. In de vroege mor gen is het Dinsdag in Havanna tot een gevecht gekomen tussen politie mannen en een groep verdachte ele menten. Er vielen zeven doden. 55 BONN. Vrijwel aan de voet van de be poedersuiker de Dracheitfels ligt aan de Rhörtdarf tussen Königswinter en Bad Honnef een vriendelijk Jitiis, een eindje van de weg af. Daar troont de familie R. Klaas C. FabeT. een der uit Breda o?ttuluchte gevangenen., gaf bij het kantongerecht in Kleef de woning van deze familie op als adres, waar heen hij van plan vias te gaan. Hij heeft dat inderdaad ouic gedaan; op Zaterdagavond 27 December kwam Juj er aan. „Jongen, ben je vrij? Wat ben ik gelukkig". Met deze woorden werd Faber begroet door Fr au R., een kleine, bleke en vermoeide vrouw. „Vrij nu ja, in zoverre, ik ben ontsnapt uit de gevangenis in B*eda. Maar je behoeft niet bang te zijn kijk maar". En daarbij haalde Faber het bewijs te voorschijn dat hij door de kantonrechter te Kleef was ver oordeeld tot tien Mark boete en dat hij deze had betaald. „Duitsland le vert ons niet uit, wij zijn hier vei lig". ..Ik kan niet geloven dat deze jon gen iets verkeerds heeft gedaan," ver telt ons Frau R. „Do Fabers kwamen voor de oorlog altijd in Rhbndorf in pension. Zij 5: add en een bakkerij in Haarlem. Ik'-elf ben bakkersdochter cn zo kwamen wij met elkaar in contact. Wij gingert naar Holland, zij kwamen hier. Zij hielden van Duits land, wij hielden van Holland. Maar u moet me niet kwalijk nemen, als ik uw Hollands accent hoor dat doet me na alles wat er gebeurd is, onaangenaam aan. Hoe is het toch mogelijk dat dc Hollanders zo'n goeie jongen levenslang geven? Moet or dan alt Lid haat onder do mensen blijven bestaan? Weet u wel dat Fa- berg vader in 1944 toer. hij <>p de fiets zat. van achteren u doodge schoten door Hannie Schaft, een communiste vi iemand van de ver- /etsbrwegirig?" wt „Dat heeft", zo vervolgde Frau R j ..op cïi'e jongen natuurlijk grote in- druk gemaakt, dus achter die lui van M het verzet zal hu heus wel hebben SJf hoen gezeten. Mnar dat kun je hem j teen hict kwalijk nemen. Het was altijd een bijzonder vriendelijke, ge- zoggcliike cn zachte jongen. En toen i-.ii hier op die stoel zat. waarop u nu zit. toen was het helemaal niet i of wij hem in ruim dertien jaar niet gezien hadden. Wij hadden het ge voel of het nog maar kort geleden was dat wij voor het laatst contact met hem hadden. Hij was helemaal niet veranderd. Hij zeg cr ook niet uit of hij acht jaar in de gevangenis gezeten had. behalve dan dat hij nog zijn gevangeniskleding, een Engelse battledress.' aan had. Wij hebben hem een ander pak gegeven. De kle- 1 ren die hij hier achter heeft gelaten. zijn door de Duitse politie in beslag genomen". „Wanneer is de Duitse politie bij u geweest?" „O, al een paar maal, voor het eerst op Oudejaarsdag. Dat was een Woensdag, maar Klaas was al Maan dagochtend de 29ste op de trein ge stapt naar Kleef. Hij wilde daar nog eens gaan overleggen hoe hij nu verder aan papieren moest komen. Hij dacht er eventueel ook over naar Oélsen te gaan, daar is een kamp voor vluchtelingen". „Schrok u toen u hem ineens voor u zag staan?" ,.,Ta. natuurlijk", maar ik was ook wei erg blij. Mijn eigen zoon is ver mist, misschien zit hij wel als zo genaamd oorlogsmisdadiger in Rus land gevangen. Aan hem moest ik aldoor denken toen ik Klaas hier had. Ik hielp hem omdat ik zo graag zou willen, dat iemand mijn eigen zou hel oen". En na een korte pauze: „Denkt u dat ze die jongens zullen uitleveren als ze ze te pakken krijgen? Dat zou toch wel heel erg zijn. Ze zijn toch naar Duitsland gevlucht omdat ze geloven voor Duitsland iets gedaan te hebben. Hoe is het nou mogelijk dat men onze mannen alweer wa pens in de handen wil drukken. Wie dc oorlog verliest wordt als misdadiger beschouwd. Nog honder den van onze jongens zitten in de gevangenissen. Hun enige fout is dat ze gehoorzaam zijn geweest." En met een nieuwe gedachten- sprong: „Ik vind het verschrikkelijk dat Klaas aan het rondzwerven is. Hij zal in de trein wel gezien heb ben dat de Duitse politie achter ze aan zit en toen zal hij dus wel niet naar Kleef gegaan zijn. Maar eens loopt het mis en wat dan? Wat is het toch jammer dat het zo gelopen is tussen Duitsland en Holland. Ik herinner me nog. in Augustus 1939 waren we voor het laatst in Hol land en toen viel het me al op alle verdedigingswerken waren op ons gericht: Spo.-mso ruiters, de stel lingen, alles. Niets stond naar de Engelse kant waar de schepen van daan moesten komen. En toen heb ik heel wat Hollanders horen zeg gen: „laat ze maar komen, de Duit sers, dan zullen wij ze." Dit kleine vosje zit al vroeg ach ter de ganzen aan. Het. zal echter alleen bij watertanden moeten blij ven, want voor het geval hij eens kwade ideeën -mocht krijgen heeft men hem aan de ketting gelegd. Het is anders maar verleidelijk zo'n lek ker boutje voor je neus. At zit je dan in een wagentje, je voelt dat je in de boot genomen wordt, eEen hem den hes taan schijnen twee Deense legerhondcn te hebben. Voor do bouw van con hondenhok blijkt ruim vierduizend gulden te zijn uitgegeven. Het leger eiste dat elk dier een aparte kamer had en een grote betegelde ren. Een hoge muur beschermt ze tegen de wind. terwijl verschillende andere snuf jes het comfort verhogen. Een boer in Zuid-Stiermarken heeft twee dagen een wolf in huis gehad, in de mening te doen te hebben met een herdershond. Het dier kwam uitgehon gerd aanlopen. Nadat het te eten had gekregen was het zeer vriendelijk en speelde met de kinderen, die op zijrt rug reden. Nu berichten over vermiste honden niet meer door de radio worden omge roepen. wijst de Sophia-vereniging tot bescherming van dieren erop. dar rij penningen verstrekt. Van honden die zulk een penning dragen is onmiddellijk vast te stellen wie de eigenaar is. o Opdat het oudejaar luidruchtig af scheid kon nemen van Curacao is een bedrag van 600.000 uitgegeven aan vuurwerk, rotjes, donderbussen en der- gei ij ke. Op de Vrijdagen tussen 15 Juli en 13 Augustus zal een extra-sneltrein van Am sterdam naar Alkmaar rijden. De trein wordt in de zomerdrensiregeling aangekondigd als ..Kaas-expresse". Meis jes in West-Fries costuum bieden de rei zigers tijdens de tocht hompjes kaas aan. In de Maiknesservaart in de Noord- oostpolder ving dc lieer S. de Jong een snoek van 1.19 m lang. die niet minder dan 31 pond woog. Een handelaar in Leeuwarden gaat het dier voor reclame doeleinden gebruiken. In Kerkrade is deze week door heel de bevolking een spaaractie begonnen om tijdens hot tweede internationale muziekconcours, dat daar in 1954 zal worden gehouden, de bloemetjes eens flink bulten te kunnen zetten. Voor het concours heeft zich al een negerpolitie- kapel van de Afrikaanse Goudkust aan gemeld, welke wordt vergezeld door een Kerkraadst: missionaris. Nieuwe Hose Commissaris in Indonesië aangekomen DJAKARTA. De nieuwe Neder landse Hoge Commissaris in Indone sië. mr \V, F. L. Graaf van Bylandt, is Dinsdagmiddag in Djakarta aan gekomen. Graaf van Bylandt deel de aart de nors mede. dat. hij thans na zes 'jaar weer in Indo nesië is en met belangstelling de op bouw van het land wilde meemaken, evenals hij op zijn vorige post de op bouw van Italië sinds 1947 mocht meemaken.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2