Geen direct gevaar meer voor overstromingen C a<;i;nï)a J> VERHOEFF (^een evacuatie meer van grote groepen VI. 70 verrichtte goede diensten bij berichtgeving FEBRUARI RECLAME! Ook in Keihei loopt het uitstekend Gemeentebestuur Goudswaard Boot gestolen om hulp te verlenen Vlaggen halfstok Burgerij geeft medewerking DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Gisteravond weer terug in Vlaardingen Vechtpartijen in Hillegersberg Voltsnet van GEB hersteld DE TOESTAND OP VOORNE EN PUTTEN Verzuim om dam te leggen had fataal kunnen zijn De toedracht Kunstveiling voor Rampenfonds Evacues redden drenkeling Rotterdams soldaat vermist Reizende expositie voor NRF Treinen naar Dordt weer normaal Busdiensten naar de eilanden NIET DRINGEND Fie Carelsen belde in de Y.U, Zaterdag 7 Fèbruari 1953 Donderdagmiddag en Vrijdag is hot evacuatiecentrum in Irene niet meer zo intensief gebruikt als daar voor. Regelmatig kwamen enkele be zoekers binnen die vrijwel onmiddel lijk konden worden afgevoerd naar adressen in de stad. Gistermorgen zijn we nog even een kijkje gaan nemen in Kethel, waar in zaal De Bruin het goederen depót is gevestigd. Ook daar kon men het werk goed aan. Hoewel in Kethel zelf heel veel kleding en goe deren bijeen waren gebracht, moest voor de bovenkleding toch een be roep worden gedaan op de voorraad in het Beursgebouw aan de Lange Haven, waar men toont wat een uit stekende Organisatie vermag. Naar wij in Kethel vernamen, heb ben de bijna 300 evacué's het daar best naar hun zin. Vooral degenen, die op boerderijen zijn geplaatst kun- nen goed wennen, omdat zij zich dankbaar by het dagelijkse werk laten inschakelen. Enkele dochters uit de gezinnen van evacué's zijn reeds in Schiedam in de huishouding werkzaam. Met ingang van vanmorgen 9 uur is de hulpverenigingsorganisatie van het politiebureau overgebracht naar het bureau van de Schiedamse ge meenschap naar de Gerrit Verboon- straat. Hier zal het autotransport, verdeling werkkrachten, inzamelen kleding e.d. gecoördineerd worden. Donderdag kwam het bericht af, dat Schiedam de gemeente Gouds waard heeft geadopteerd. Naar wij thans vernemen heeft het gemeente bestuur het plan zich reeds vandaag in Goudswaard van de stand van za ken op de hoogte te stellen. Inschrijvingen voor het school-sportournooi Voor het in April te houden Schoolvoetbal en -handbaltournoot 1953 zond het organiserende comité aan alle hoofden van scholen bepa- linngen en inschriijfformulieren. De meeste scholen retourneerden reeds hun formulieren voor deel name. Er zijn echter nog steeds een aantal niet terugontvangen. De comnnssie herinnert er aan. dat de inschrijf datum sluit op 14 februari. Het is de bedoeling, dat de for mulieren ook bij niet deelneming worden ingestuurd. Het adres van de secretaris is: P. F. v. d. Ploeg, Daltonstraat 10a. MONOPOLE „Comanches op het oorlogspad'' Toen Texas zich bij 'de-Unié had aangesloten, waren ..er.onder de vroegere'machthebbers enkelen, die West Tejcas onder hun controle wil den hebben. De leider is Beau La- roux, wiens spreekbuis senator Faulk ner is, die regelmatig verzoekt de Texas1 Rangers te ontbinden. Als dit gelukt; trekt Beau aan het werk. De couranten zenden hun verslaggevers naar :de geterroriseerde streek. On der hen is Connie Faulkner, nicht van de senator en Beau's verloofde. Zij sluit zich aan bij de rangers en rapporteert hun werkzaamheden. In tussen sluit Beau een overeenkomst met Zwarte Adelaar en stuurt hem wapens en munitie. De wagens wor den -door de rangers onderschept. Connie betrapt dan haar oom op het veranderen van haar artikelen, die daardoor in het nadeel van de ran gers uitvallen. Zij dreigt hem te ont maskeren als de leider van de ban dieten. Om Faulkner te beletten te spreken, doodt Beau hem. Het be richt dat de bende van Beau het in- dianengebied heeft overvallen en rangers heeft achtergelaten om de schuld van zich af te wentelen, brengt de rangers in volle actie. Dit verhaal kunt u vandaag en Maandag gaan zien aan de Hoog straat. Men kan er tevens alle inlichtingen verkrijgen (tel. 68043) Voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer M. Holl, is met de leiding van de nieuwe organisatie belast. Uit de Schie is Dinsdag een mo torboot verdwenen van een bewo ner van de Overschiese weg. De eigenaar, die zijn boot ging zoeken vond deze met geforceerde deuren bij de commandant van de marine in Rotterdam, waar een onbekende hem had gebracht voor de hulp verlening. Óp de boot werd alleen een haak vermist. Morgen zullen van alle openbare gebouwen de vlag halfstok hangen. De burgerij wordt verzocht dit voor beeld te volgen. Op initiatief van de bedrijfshoreca zijn morgen de dan cings en bioscopen gesloten. De café houders wordt verzocht uit piëteit tegenover de slachtoffers de zaken gesloten te houden en geen licht reclames te laten branden. Zou slui ting geheel onmogelijk zijn. dan wordt in ieder geval verzocht geen amusementsmuziek te geven en zich te houden aan het programma van de Ned. Radio Unie. De C.J.M.V. afd. Centrum en de C.J.V.F., Tryfosa vergaderen nor maal op Zondagavond in Irene. Dit is nu niet mogelijk. De vergadering vindt nu gecombineerd plaats in zaal Marijke in het Broersveld. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Van Westendorp, Singel 81. Bellen by ongeval: G.G en G.D Tuin laan 89 Telefoon 69290. Tentoonstelling: 30 Januari16 Februari, Stede lijk Museum, da. 105. Zo. 25 uur: 100 Prenten van Wout v. Heusden. Films: Passage, da, 2 en 8 uur. Za. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Storm over Ma- lakka (14 jr.). Monopole, da. 2, 7, 9 uur, Za. 3, 5. 7. 9 uur: Comanches op het oorlogspad (14 jr.). De politie heeft, de afgelopen da gen grote medewerking ondervon den van de burgerij. Er werd slechts een klein aantal rapporten opge maakt Ook de jeugd toonde be grip. de baldadigheid liep met 50 pet. terug. Slechts een enkel geval maakte hier een uitzondering op. Vanmorgen werd een inbraak ont dekt in; een meubelfabriek op de Schiedamse weg. Het onderzoek is nog gaande. Ook de evacué's wer ken mee. Een agent van politie werd door een evacué opmerkzaam gemaakt dat er op de Schiekade iets niet in orde was. De politie vond twee mannen bezig spoorrails te stelen, die zij op een carrier wilden vervoeren. De mannen zijn inge sloten. .-Tot .de belangstellenden die. een kijkje kwamen nemen in het Schie damse cuacuatiecentrum, behoor de Vrijdag ook mgr. Huibers, bis schop van Haarlem. De hoge.past in gesprek met burgemeester Peck. Links de voorzitter van het, Rode Kruis, dr J.' A. H. v. d. Berg. KERKDIENSTEN Hervormde Gemeente: Grote Kerk 10 uur: da. H. W. Hemmes, 5 uur: ds. J. G. Jansen 1 uur: ds J. W. van Swigchum. Rotterdam. Nictiwp Kerk 10 uur: ds. A. Hoffman S uur: ds J. D. Smtds. Westerkerk 9 en 30.30 uur: ds 1». J. Ca- zemier. Vredeskerk 9 en 10.45 uur: ds J. Gras. Dopen. Ned. Prot. Bond, Kerk Westoort. 19.30 uur: ds. P. J. Barnouw. Evangel. Lutli. Gemeente. Kerk L. Nieuwst raat. 10 uur: ds J. v. Leeuwen. CHid-Kath, Kerk, Kerk Dam. 10 uur: Bijzondere kerkdienst, i.v.m. watersnood ramp. Chr, Geref, Gemeente, kerk Warande, 10 en 5 uur ds A, Zwiep. Ned. Herv. (Gerei.) Evangelisatie, ee- bouw TivoJi. 10 uur ds. To is ma. Den Haag, 4 uur ds Slok. Dordrecht. Oud-Gerei. Gemeente, Gerei. Jeugd huis. L. Haven: 10 en 5 uur ds. F. Luyt- jes. Leger des JleÜs, 10 uur Heiligings samen komst: 18.30 uur O nenluchtn re di king aan de Gerrit Verboonstraat; 19.30 uur Verlossingssamenkomst. Evang. Gem. Kerkzaal Brocrsvest 53. Rouw- Gebed- en Verootmoedlglngs- aiensten, 10 uur. d-hr. J. Segaar: 7 uur. dhr. W. Kloos. Gouda. Gerei. Kerk (art. 3t) kerk West vest 90: 8.30 en 4 uur C. Vonk. Chr. Gerei. Gem., VolksCebouvv Tuin- laan 50, 10 en 4 uur M J. MiddeJkooD. Evangelisatie, geb. Broers vest. achter de molen. 10 uur: ere-dienst. 4.30 uur Dienst des Woords. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der Laatste Dagen. Lange Haven 59. 5 uur godsdienstoefening, Gent. Gods, „Pinkstergemeente", geb. Astoria Kethclstrnat. 4b- IQ uur de heer L. Daniël. Den Haag. Geref. Kerk: Oosterkerk v.m. 10 uur: □s. G. Brinkman, n.m. 5 uur: ds J. J. V, Wagenlngen. Zo.-45. Pantagekerk v,m. 10 uur: Ds. W. A. Krijger, n.m, 5 uur: Ds G. Brinkman. Zo, 44. Juliana- kerk v.m. 10 uur: Ds. J J. v, Wapenin gen; n.m 5 uur: Ds W. A. Krijger Zo.43. —Kethel v.m. 9.30 uur: Ds. G. van An- dei. R'dam-Zuid: n.m. 2.30 uur: Ds. G. Brinkman. Zo. 44. Kerkdiensten Ned. Herv. Geref. Ev. Zondag 7 Febr. v.m. 10 uur ds Goedhart. Middelbar nis; n.m. 4 uur ds Hovius, Dordrecht. Medische Zondagsdienst Van Zaterdagmiddag 1 uur tot Zondagavonnd 12 uur wordt de me dische dienst waargenomen door de vdgende artsen: J. van Buren. B. Ballotsin gel 72—76. tel. 69661; A. Hoogendijk. Tuinlaan 74, tel. 68785, mevr. Duyster-Jamin, B.K.-Laan 15R. tel. 69991. Geopend is apotheek Van Wes tendorp, Singel 81. Gemeentepersoneel geeft ƒ9500 Door het gehele personeel van de gemeente Schiedam is tot op heden 9.500,ingezameld t.b.v. het Ram penfonds. Een dezer dagen, zal de totale op brengst worden afgedragen aan de Penningmeester van het Plaatselijk Comité van het Rampenfonds. Bovendien zullen diverse werklie den hun loon voor overwerk afstaan aan het Rampenfonds. CONTACTAVOND D.R.Z. UITGESTELD In verband met de nationale ramp is de contactavond van D.R.Z. welke hedenavond zou worden gehouden in Tivoli, uitgesteld. Nadere berichten hierover volgen in het vereniglngs- orgaan. Burgerlijke Stand GEBOREN: Alida P. J., d.v. P. Th. d. Maat en I. C. Turk; Leonardus, z.v. H. v, d. Brink en J. H. Wesdorp; Mat hi as B„ z.v. J. B. van Os en S. M. Z. Willemse; Magdalena. d.v. A. Bur gers cn J. H. v. d. Heuvel; Ria, d.v. E. Mast en W. N. Planken; Marinus. J. J. Douma en M. C. A. Bras; Johanna H, d.v. J, J. M. Clarijs en J. H. Th. Jansen. OVERLEDEN: H. Viïlerius, 70 jaar; A. Baas, 90 jaar weduwe van W. P. Dieters; J. v. d. Touw. 94 jaar. In de oude Beurs, aan de Lange Haven is het dagelijks een druk komen en gaan van evacué's, die hier hün.kledingvoorraad zo goed mogelijk kunnen aanvullen. Het is een perfecte organisatie, daar, zodat a lies zo vlot mogelijk ver loopt. - 2118. .Tien dagen lang zeilt Bill over de oce aan, zonder een zeil ol een rookpluim te zien. Houdt hij nog de goede koers? Zo goed en zo kwaad sis het kan pro beert hij elke middag zijn bestek op te maken maar hij heeft te weinig verstand van de instru menten, die aan boord zijn. Komt er nu nog geen land in zicht? tïij kan het met de proviand nog wel enige tijd uit houden. maar hoe lang kan deze reis nog du ren? Pan. eindelijk ziet hij in de verte een zeil! De redding is nabij Maar zal men aan boord van hei schip de kleine sloep opmerken? De zee is zo groot. Bill ont steekt het blauwücht en hij merkt, dat het schip steeds meer in de buurl komt. Kijk. het is een men? Ja. het schip verandm van koers zeilschip met stoomvermogen, want nu ziet hij nu recht op de: sloep aan. Dat betekent germ*. ook de rookpluim. Heeft men hem al waargeno- het einde van zijn ellendige omzwervm0. Eén van die schepen van de vloot die hulp heeft verleend bjj de over stroomde gebieden, de VI. 70 arriveerde gisteravond in de Oude Haven, vyf dagen lang had men bijna onafgebroken gewerkt; Geen wonder dat de mannen van de 70 hly waren weer eens rustig thuis te kunnen slapen. Zjj hebben het overigens verdiend! Nadat men Dinsdag, had geassisteerd bij de evacuatie van bewoners van Middelhamis en achterliggende ge meenten kreeg men de opdracht rapporten uit te brengen over de situatie elders. Maandagavond om kwart voor zes verliet de VI. 70 de Vlaarditigsc haven met als bestemming Middel- harnis, De lichtbakens lieten echter verstek gaan en er zal dus niet veel anders op, dan de volgende morgen af te wachten. Men bleef liggen vcor Oud-Beijerland. Dinsdagmor gen werd onmiddellijk de reis aan vaard. In Middelhamis zijn toen de Commissaris voor de Emigratie in Zuid-Holland de heer Wittenberg en de vertegenwoordiger van het Ministerie van Binnenlandse Zaken de heer Kloosterman van boord ge gaan. De gehele Dinsdag heeft men toen bij Miiddélharnis diensten verricht bij de evacuatie van bewoners uit de overstroomde gebieden rondom Middelhamis om Woensdag weer een andere opdracht te krijgen. De Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland gaf het schip op dracht een gedetailleerd rapport uit te brengen over de situatie in ver schillende overstroomde gebieden. Aan boord van, de VI. "70 bevond zich de Vlaardingse Inspecteur van politie de heer Kloots, die dagelijks via de zendinstatlatie die zich aan boord van het schip bevindt de Provinciale Griffie te Den Haag "op de hoogte stelde van de toestand in de overstroomde gebieden. Zo voer het schip van de ene plaats naar de andere] Van Middelhamis naar Den Bommel, naar Dinteloord en Oolt- gensplaat. naar het zo zwaar ge troffen Oude Tonge, waar duizen den cadavers van verdronken 'vee zo duidelijk de mate van de ramp demonstreerden. Men. zag er. 20 ruïnes' van hüizeri, de rest was vol komen verdwenen Aan. boord. Van de VI. 70 had zich ook bevonden de commandant van de Transportcolonne van het Rode Kruis te Vlaardingen 'Dr. Hasper. die zich later per helicoptère naar Oude Tonge heeft begeven om met twee van zijn colonisten hulp te verlenen in deze gemeente. De VI. 70 isthans terug! Hot' schip za! naar alle waarschijnlijkheid niet meer uitvaren; zij heeft haar taak gedaan. Alle overstroomde gemeenten be schikken thans over een gedropte zend installatie, zodat er ook geen gebrek meer Js aan communicatie middelen. Sproeibaan gesloten De Sproeibaan van het tennispark Spieringshoek zal in verband met de omstandigheden vandaag en morgen niet open. zijn. Indien hét door blijft vriezen gaat de baan Maandag open. er zal echter, geen muziek worden gemaakt. ROTTERDAM Amateur-bokser kreeg ruzie met arbeiders Gisteren zijn in de Prinses Mar grietlaan vechtpartijtjes ontstaan. Drie mannen trokken heipalen uit de Rotte en - laadden die op een Mallejan. De 24-jarige vertegen woordiger J. .de V. parkeerde er zijn auto, waardoor het Verkeer, niet meer passeren "kon. Dê'heiers ver zochten de automobilist 'te verdwij nen. Deze vóelde zich bedreigd, gaf een chauffeur een stomp op de bo venkaak. zodat de bovenlip in scheurde. en slóeg een los-werkman op het oog, dat binnen, enkele mi nuten dicht zat. Na drie kwartier kwam De B. terug, belde aan een woning aan en lachte treiterend, wat voor de chauffeur en de twee anderen aanleiding was naar hem toe te gaan Weer ontstond er een vechtpartij. Maar het kwam nu niet tot ernstige verwondingen daar om standers de véchtc-nden scheidden. De recherche heeft tegen allen pro- ces-yerbaal .opgemaakt, De B. is amateur-bokser.' Twee dagen vroeger dan men aanvankelijk durfde verwachten is ook het 440-voltsnet van het ge meente-energiebedrijf hersteld 1 Vanmorgen konden hierdoor alle kranen van de handelsinrichtingen van het havenbedrijf der gemeen- te Rotterdam weer in bedrijf wor- den genomen. (Van onze correspondent) Er begint in de situatie op Voorne en Putten enige tekening te komen, Ben uitbreiding van het rampgebied Is, onvoorziene omstandigheden voor behouden. niet te verwachten. In totaal zijn er negen gaten in de zee-keren- de dijk van Putten. Vier hiervan, alle in de Oudenhoomse Zeedijk, zijn zo diep, dat by elke vloed het water hierdoor nog binnenstroomt. Met man en macht wordt hier gewerkt aan het maken van voorlopige voorzieningen. De andere v\jf openingen in de dijk liggen alle boven Gorshoogte; hiervan wordt bü normaal weer geen hinder ondervonden, Om op alle eventualiteiten te zijn j vers tussen de wrakstukken van voorbereid, wordt ook de dijk aan kippenhokken en schuren weg te de N.W. zijde van het Voornse halen én weg te voeren, kanaal opgehoogd met zandzakkenJuist voor het dorp Zuidland en beschoeiingen. Het zand hiervoor wordt aangevoerd van Roekan je. waar met grote aantallen studenten de zandzakken worden gevuld bij de voormalige Golflinks. Op et eiland Putten wordt thans in de eerste plaats bezien op welke wijze zo snel mogelijk het ondergelopen deel van de Groene Kruisweg weer droog kan worden gekregen, teneinde de verbinding tussen Voorne en Putten en Rotter dam weer enigszins normaal te doen verlopen. Het eiland Putten biedt een troos teloze aanblik. Langs de weg nnar Abbenbroek zagen we Vrijdag tijdens een rondrii het gemeente huis tot halverwege de vensters onder water staan. Langs de dijk tussen Abbenbroek en Zuidland zagen we de kadavers van koeien en varkens. Eerst enkele, maar daarna in steeds grotere getale. Uit alle macht was men bezig de kada- m nesten we stoppen voor een be grafenisstoet. De eerste slachtoffers van de ramp werden ter aarde be steld. In Zuidland zelf vernamen we, dat het aantal doden hier is gestegen tot 21. Zojuist werd een oude vrouw van 88 jaar gevonden, die geen familie had en daardoor tot nu toe niet werd vermist. Zo stügt het aantal slachtoffers nog voortdurend en het is nog niet te schatten tot welk angstwekkend cijfer dit zal komen. Onze tocht voerde ons verder over Heenvliel, Hier zagen we nog even de critieke plek in de dijk, waar gisteren een moment het ge vaar voor doorbraak bestond. In Helle vos tsluis zelf heeft men geen last meer van het water. De stad heeft wel ernstige schade op gelopen. doch is nu droog. In de haven kwamen voortdurend nog vluchtelingen van Goeree en Over- flakkee aan, die met bussen, ónder geleide van Rode Kxuis-helpers naar Brielle en Oost voorne werden vervoerd. Grotendeels gaan ze vandaar weer verder het land in. doch een deel ervan blijft in Oost voorn e en Roekan je od adressen die men daar voor hen beschikbaar heeft. Te Oost voorne is het raadhuis veranderd in een kledingmagazijn voor dames, terwijl in het gebouw Buitenkist de mannen kleding en schoenen kunnen verkrijgen De kinderkolonie Ons Genoegen is ge deeltelijk in gebruik als slaapplaats voor de studenten, die te Oostvoor- r.e zorgen voor de aanvoer van zand naar het Voornse Kanaal. De staf van Technische Hogeschool, die deze werkzaamheden leidt, is onder gebracht in hotel Kooysight. Het Agathahuis te Oostvoorne is inge richt als noodhospitaal. Te Roekan je werd ook nog zand weggehaald. De volkshogeschool Olaertsduyrt is ingericht als nood hospitaal en hier is ook de centrale gezeteld, die zorgt voor een vlot verloop van de aanvoer van zand, eten voor de werkkrachten en alles wat hiermede in verband staat. Een belangrijk punt is ook het kantoor van de Provinciale Water staat te Brielle, vanwaar een groot deel van de werkzaamheden aan de dfjken wordt geregeld. Hier vernamen we ook het een en ander over de toedracht van de ramp op Voorne en Putten. De overstroming heeft in drie étappes plaats gehad. Zondagmorgen bezweek de dijk aan de zeezijde van het eiland Putten op 9 plaat sen. Negen gaten ontstonden met een breedte, variërend van 30 tot 200 meter, Een aantal polders liep toen onmiddellijk onder. Uit alle macht werd direct getracht de meer landwaarts gelegen dijken zover op te hogen en te versterken, dat het ondergelopen gebied zoveel mogelijk beperkt zou blijven. Het koortsachtige werk van duizenden vrijwilligers was evenwel tevergeefs en bij de volgende vloed van Zon dagavond half zes kwam het water verder opzetten. Weer trok men zich terug op de volgende verdedi gingslinie. Even leek het nog. dat dezè behouden zou kunnen blijven, doch Maandagmorgen cm half elf begaf de tram dijk het ën stroomde het water onweerstaanbaar over de Groene Kruisweg en kwam pas tot stilstand bij de Wieldijk in de ge meente Heen vliet. Het. water kwam hiermede voor lopig tot stilstand en hoewel door vier gaten in de Oudenhoornse zee dijk de vloed nog steeds binnen stroomt. bestaat er bij normale weersomstandigheden geen reden voor bezorgdheid voor een verdere uitbreidingvan de overstroming. Nalatigheid wreekt zich Toen Zondag op Voorne alarm werd geslagen omdat de afsluitdijk in de 'Brielse Maas, tussen Oost voorne en Rozenburg, zeer ernstig gevaar liep en daarmee ook het achterliggend gebied met de ge meenten Brielle, Zwartewaal en Vierpolders, kwam wel zeer duide lijk uit, hoe groot de nalatigheid van de betreffende instanties is geweest, die weigerden mee te wer ken aan het aanleggen van een weg over deze dam. De aanvoer van materialen werd niet alleen ge stagneerd, doch op de duur bijna onmogelijk, omdat de binnenzijde van de dijk door de zware vracht wagens al spoedig werd veranderd in een vieze brij waar op de duur geen doorkomen meer aan was. Ook dedijken op het eiland Rozenburg., hadden over de2e weg kunnen worden voorzien van het nodige materiaal, dat nu op zeer gebrekkige wij2e van elders moest worden aangevoerd. Slechts door de geweldige aan tallen vrijwilligers, die onafgebro ken In touw waren en het mate riaal over grote afstanden moesten aandragen, ken een zeer groot ge bied worden gespaard. Was het water echter nog één keer wat heviger komen opzetten, dan zou. voor een zeer groot deel door het ontbreken van deze weg, «en vier tal plaatsen zijn weggespoeld. Rotterdamse beeldende kunstenaars staan werk af Ook de Rotterdamse beeldende kunstenaars willen hun bydrage leveren aan de hulpverlening ten bate van de w aterrarap-slacht- offers. Zaterdagmiddag 14 Febru ari om half twee begint in de Rotterdamsche Kunstkring. Witte de Withstraat, een velling van werken, die de kunstenaars voor verkoop ten behoeve van het Na tionaal Rampenfonds zullen af staan. De heer J. P. A. Koks, directeur van het Vendu-Notarishuis heeft voor deze veiling zijn belangeloze medewerking toegezegd. Behalve schilderijen worden tekeningen, grafisch werk en plastieken ver wacht. Woensdagavond II Februari om 8 uur wordt in de Kunstkring een tentoonstelling van de geschonken werken geopend, vermoedelijk door wethouder v. d. Vlerk. De daarop volgende Donderdag, Vrijdag en Zaterdagmorgen zijn bestemd als kijkdagen voor het publiek. Bur gemeester van Walsum heeft ver klaard. dat dit initiatiel zijn war me belangstelling heeft. Gistermiddag is aan boord van de sleepboot „Vlissingen", die aan de steiger in Kralingsveer meerde, de 16-jarige matroos C. ten Bosch, 3e Galileistraat, Schiedam, met zijn rechterbeen in de meertros geraakt. Hij werd overboord getrokken en viel tussen steiger en schip in het water. Evacué's die zich aan boord bevonden, trokken hem binnen. Met een gebroken been is hij in het Cool- singelziekenhuis opgenomen. DEN HAAG. Als vermist is op gegeven de dpi soldaat W, M. de Haas, legernummer 32.11.07.137. dienstdoende bij de kokschool te Lei den en afkomstig uit Rotterdam. Bij reddingswerkzaamheden nabij Ab benbroek is hij Maandag voor het laatst gezien. Het Reizend Ned. Geologisch Schoolmuseum wil zijn verzameling op verschillende Celen in de stad exposeren. Het heeft daarvoor drin gend behoefte aan een grote auto bus (het mag oud-materiaal zijn waar b.v. de motor aar. ontbreekt) of ruime verhuiswagen. De op brengst is voor het Nationaal Ram penfonds bestemd. Zij, die het Reizend Ned, Geolo gisch Schoolmusuem willen helpen worden verzocht zich in verbinding te stellen met Het Rotterdamse!; Parool tel. 25430. De evacuatiecommissaris van Rotterdam, de heer A. Hoge weg brengt ter kennis.van belangheb benden. dat het om verschillende redenen zeer gewenst is, dat de kinderen, afkomstig uit de door de watersnood getroffen gebieden, gedurende hun verblijf in deze ge meente -ook al is dit slechts van korte duur een school bezoeken. Zij kunnen zich daartoe wenden tot het hoofd der school hunner keuze, welke het dichtst bij de wo ning der kinderen is gelegen. De N.S. hervatten met ingang van Zaterdag 7 Februari 1953 op het baanvak Rotterdam—Dordrecht de normale dienstregering der reizi gerstreinen. Tot nader order rijden evenwel niet de navolgende treinen. Trein 1173 Den Haag HS v. 7.27— Rotterdam DP v. '7.51Dordrecht. Trein 1011 Rotterdam DP v. 8.12— Dordrecht. Trein 1049 Cs Zaterdags) Rotter dam DP ,v. 14.52Dordrecht Trein 1065 Rotterdam DP v, 17.40 Dordrecht. Trein 1020 Dordrecht v. 8.14 Rotterdam DP. Trein 1022 Dordrecht v. 8.41—Rot terdam DP. Trein 6 Cs Zaterdags) Dordrecht v.- 14.02—Rotterdam DP. Trein 1078 Dordrecht v. 17.16— Rotterdam DP. Trein 30 Dordrecht v. 8.48 zal stoppen te Zwijndrecht om 8.52 en te- Barendrecht om 8.58. In aansluiting op het bericht over een busverbinding naar de Zuidhol landse, eilanden, géven we hier nog enkele - bijzonderheden: - Ze rijden van 7.00 uur' 's ochtends tot 21.00 uur 's avonds; vertrektijden op alle iverkdageri op alle oneven uren te Rotterdam en Oostvoorne. Bovendien rijdt ér een" extra bus naar Spijkenisse 's ochtends om 5.35 uur en;'s middags om 16.05 uur van station-:Rosestraat. Van Spijkenisse naar Rotterdam gaat een extra bus om 16.25 uur 's middags. De aïitobusdienst Rotterdam DP naar Hoogvliet, via Rhoon. Maasoord en Poor'tugaal, verloopt normaal vol gens de 'dienstregeling. Hoewel' niet helemaal origineel, is Fie .Carelsen's idee-om haar schetg van een ;viertal problemen op het ..thema van :dè „liefde" te gieten in de vorm, van.-een telefona de, een aardige en pracfische va riant gebleken op- het gebruikelijke solo-toneel. Het pnthief haar van de hachelijke plicht de tegenspelers met voortdurende wisseling van stem en gebaar te imiteren en zij kon zich dus rustig op haar witte apparaat concentreren en met een enkele pauze in haar radde gepraat of door een middenin afgebroken zin de onzichtbare gesprekspartner suggereren. Met het grote gemak van haar dramatische routine wist ze deze toneelvorm dan -ook ten'volle uit te buiten. Maar al was dit telefoon gesprek; erg lang. dringend was het zéker niet. De tekst, die de actrice ook zelf geschreven heeft, is niet sterk, het onderwerp nogal oppervlakkig en in' het begin zelfs melodramatisch behandeld. Na -de pauze praatte mevr, Ca relsen als doktersvrotrw tot dok- tersvrouw, maar ook deze conver satie-suite in vier delen, die het verloop van de oorlogsjaren moest tekenen in de steeds 'primitiever wordende samenstelling1 van een verjaardaeêdiner (met name een cake) kon ons weinig boeien. Acht jaar na de bevrijding heb ben we toch werkelijkweinig be hoefte meer aan de komiekerig heid. die het noemen, van ingre diënten als Panko, Albumona, bloembollen en bietenötroop gega randeerd scheen. De leden van de V.U. hebben Donderdagavond kennelijk genoten van «Een vrouw telefoneert". 'H. F. REEDIJK SCHIEDAM JAPON chem. reinigen 3. VERVEN donker blauw of zwart 6. MANTELS diepzwart verven 7.— PULLOVERS, VESTEN, PANTALONS, donkerblauw of zwart verven 3.50 COSTUUM5 chem. reinigen 4— Alle goederen in enkele dagen gereed. Stoom ver very SINGEL 142—150 TEL. 69929 GRATIS HALEN EN BEZORGEN. ^0 Complete kamers „Vanaf 347.50. 4 clubjesgotisch, met tafel vanaf 260. rookfauteuils conripl. 72.50, haardfauteuil 39.50," mo dem dressoir 147.50. H. J. Stentler, West Frankl.straat 79. Tel. 69974. Voor feestjes, bruiloften, vergaderingen en vereni gingsavonden natuurlijk cfe nieuwe zaal van Wbn de Ruiter, Broersveki 55. Vraagt condities. Te koop aaogeb. z.g;a.n. da mesrijwiel. M. Droog, Vlaard, dijk 247 B. Het Joja rubbercorset voor de moderne vrouw,- die slank en fit wil blijven. -.Ook de voornaamste merken buste houders. Joja Cprsettenhuis, Hoo^str, 136. Voor evacué's speciale, prijzen. Geslepen legplaten voor Uw meubelen, etalage's etc. le vert tegen concurrerend' prijzen Van Katwijk's Glai handel, Lange Kerkstraat 35 tel. 6S735 het oudste adres.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2