Gemeentebestuur en S.S.N. zijn het niet eens Mi emsMm C D De Graaf's Slagerij f 1.35 Bouwerscomhinatie maakt echter weinig kans Jonge Kerk" luisterde naar de heer P. Kloosterman Eerste paal voor 1156 woningen u T.H.O.R. huldigde drie veteranen Over God en het wereldleed Bob en Jane laten ons lachen aan de Hoogstraat Kamermuziek in aula van het museum DE AVONTUREN VAN KAPITEIN ROB Hekman miste weer z'n kans Schiedam helpt AHKNDA Programma van de Boekenweek In Rotterdam: Clandestiene zenders opgespoord in Drente Lager richtprijs voor baconvarkens SCHIEDAM Wees wijs, 1st op de prijs Schiedamse Slagers Reclame S S R SLAGERS alleen le kwaliteit Hollands vlees verkopen Gasfornuizen f 22(1.- HALLO, HALLO DEZE WEEK KKALPRIJZEN STENOTYPISTE KANTOORBEDIENDE (vrl.) TENNISCLUB „DiïO" NIEUWE VINDING Woensdag 25 Februari 1953 Sedert in de raadsvergadering van eind Januari nogal het een en ander is gezegd over de voorgeschiedenis van de gronduitgifte aan de Gerrit Verboonstraat, waar B. en W. de Amsterdamse Bank- Incassobank een bankgebouw willen laten optrekken, heeft binnenskamers een stille stryd gewoed tussen de belangen van de Bank en die van de bouwerscomblna- tie S.SJtf. Zaterdag konden wy berichten dat uit de raadsagenda blijkt dat B. en W, hun oude voorstel handhaven, Bit de stukken wordt duidelijk dat de kansen voor grondverkoop aan de S.S.N. wel heel klein zijn. Behal ve hun eigen zienswijze geven zij een schrijven weer, door de bouwers- combinatie aan de Raad gericht, waarin men zich blijft stellen op het standpunt van „wie eerst komt, die eerst maalt". Hieronder geven wij allereerst weer de uiteenzetting van B, en W. over de voorgeschiedenis van de gronduitgifte aan de Gerrit Verboonstraat en de zienswiize van de betreffende commissies in zake de aard van de bebouwing op de driehoek tussen Westvest— Lange Nieuwstraat en Gerrit Ver boonstraat, „Op 28 Januari j.l. heeft een gecombineerde vergadering plaats gevonden van de Commissie voor Stadsontwikkeling en Stadsuitbrei ding en de Commissie voor het Grondbedrijf, waarin deze zaak uitvoerig is behandeld. Na gehouden stemming bleek, dat één der aanwezige leden de voorkeur gaf aan winkelbouw ter plaatse, doch dat alle o-verige le den met de bouw van een bank gebouw konden instemmen. Wel werd het noodzakelijk geacht in de verkoopvoorwaarden de bepa ling op te nemen, dat het gebouw des avonds verlicht zal zijn om een donkere straat-wand te voor komen, Zoals van de zijde van ons Col lege reeds werd medegedeeld, was ons desbetreffend voorstel met spoed gereedgemaakt, teneinde het nog in genoemde vergadering te kunnen brengen. Wel waren de betrokken com missies gehoord, doch verzuimd werd aan de Aannemerscombina tie S.S.N. te berichten, dat welis waar de in de door ons aan haar gerichte brief van 21 Juni 1952 bedoelde verkeersvraagstukken voor ons waren opgelost, doch door ons de voorkeur werd gege ven aan een bankgebouw ter plaatse, zulks in overeenstemming met de bebouwingsvoorschriften, welke aldaar een bijzonder© be bouwing voorschrijven, In een uitvoerige bespreking, die ons College in tegenwoordig heid van de Directeur van Ge meentewerken met drie heren van de Aannemerscombinatie S.S.N. op 10 dezer gehad heeft, hebben wij hét verloop van deze zaak uiteen gezet en gezegd, dat wij het ge maakte.- verzuim -betreurden. Hier mede toonde de Aannemerscom binatie zich niet bevredigd. Zij gaf te kennen, dat zii een vergoeding wenste voor de tekeningen, die zij had laten maken- Hiervoor achten wij geen termenn aanwezig. Blijkens brief van de Aanne mer scombina tie van 13 Mei 1952, waarin zij de zogenaamde driehoek in optie vraagt, heeft de Directeur van Gemeentewerken haar op 12 Mei 1952 medegedeeld, dat hij t.a.v. het betrokken perceel (de z,g. driehoek) niet vrij was. In bovengenoemde bespreking deelde de Aannemerscombinatie mede. na 12 Mei toch onmiddellijk opdracht te hebben gegpven tot het maken van tekeningen. (Deze heeft zij niet aan de gemeente ingezonden). Bij bovengenoemde brief van 21 Juni 1952 heeft ons College aan de Aannemerscombinatie bericht, er niet toe te kunnen overgaan thans deze grond aan haar in op tie te geven, In bovengenoemde bespreking deelde de Aannemerscombinatie Tijdens de clubavond van T.H. O.R. zijn in het gymnastieklokaal van de Rijks-H.B.S. aan de Over- schiesestraat drie veteranen gehul digd ter gelegenheid van hun zes tigste verjaardag. Van die zestig jaar maken zii reeds zo'n ze* en veertig jaar deel uit van de gym- - nastiekvereniging. De voorzitter van T.H.O.R.. de heer Th. van "Woerkom, sprak de heren A. van Efteren, L. Verhagen en M. Sluy- ters toe en als huldeblijk werd een rokertje overhandigd. In 1954 zal T.H.O.R, een halve eeuw bestaan. De als onderdeel van het Volkshuis schepping van M. C. M. de Groot opge richte gymnastiekclub met cn. 20 mannelijke senioren en één adspi- rantenklas. beleefde na 1919 onder leiding van Chr. Krijger z'n grote groei. Er zijn al plannen vnor een feestelijke herdpnkine in de loop van volgend jaar. Subsidie voor vorming, van werkende jeugd Na de stichting ,.De Zonnebloem" is nu ook het bestuur van de Ma ter Amabilesscholen bij het gemeen tebestuur subsidie gaan aanvrajpn voor het vormingswerk onder de werkende jeugd. Zoals bekend or ganiseert ..De Zonnebloem" cursussen voor fabrieksmeisjes van Prot. Christelijke en niet-kerkelijke huize en doet de Mater Amabiles ditzelfde werk op E.K. grondslag. B. en W. stellen voor aan ,Dc Zonnebloem" en de Mater Amabi lesscholen een bijdrage in het ex ploitatietekort toe te kennen, gelijk aan die welke de provincie toekent, d.w.z. twintig procent van het ex ploitatietekort. voorzover dit ver oorzaakt is door Schiecfamse cursis ten en tot een maximum van twaalf gulden per Schiedamse leerling. E.R.K.U.S. wil ook naar de Kommiezenlaan Ook de firma E.R.X..U.S, (kunst en snij bloemenhandel) heeft :icn tot het gemeentebestuur gewend met het verüóék grond in erfpacht te krijgen aan de Kommiezenlaan. Er is bij B, en W. geen. bezwaar tot uit gifte van ca. 480 m* tegen een. ca non van 1,10 per m3. ons mede. eerst na ontvangst van onze brief van 21 Juni j.l. baar architect opdracht, te hebben ge geven aan de plannen niet verder te werken. Uit het bovenstaande moet het toch duidelijk zijn, dat de Aan- nemerscombinatie bedoelde plan nen geheel op eigen risico en voor eigen rekening heeft laten maken, zodat er voor de gemeente geen aanleiding bestaat hierin enige vergoeding te geven. Immers het hierboven toegege ven ongewilde verzuim.van de ge meente heeft geen invloed gehad op het maken van de tekeningen voor de plannen." „Wij willen ook wel bankgebouw" Na eerst de ook reeds door B. en ~W. weergegeven gang van za ken te hebben gerecapituleerd, schrijft de S.S.N, nog aan de Raad: „Van het veranderde inzicht.dat. de grond dus voor bijzondere doel einden bestemd was. waarvoor wij tenslotte ook waardering kunnen hebben. js ons nooit enige mede deling gedaan, zodat wij in de eerste plaats in de richting dach ten van het bouwen van een win kelgalerij, aansluitend op de Oran jestraat. met daarboven 18 wonin gen, zodat ook in sociaal opzicht deze grond een zekere verantwoor de bestemming zou hebben ge kregen. Had men ons de veranderde in zichten medegedeeld, dan zouden wij ons aangepast hebben aan het nieuwe inzicht, al moeten wij hier bij aantekenen, dat. gezien de grootte van een bankgebouw van de stad Schiedam met als nabuur de stad Rotterdam o.i. de hogere étages zullen worden gebruikt voor andere kantoren zonder opslag ruimte, waaraan o.i. momenteel niet die behoefte is als aan woon ruimte. De combinatie bank. win kels en woningen lijkt ons hier van groter nut, zonder dat dit aan het monumentale afbreuk zou be hoeven te doen. Ook nu blijven wij bereid de grond te aanvaarden en met dit getvijzigde inzicht rekening te houden. Onder onze relaties tellen wij verschillende banken en uit voorlopige besprekingen is geble ken. dat. om tot de stichting van een bank op dit punt te komen, alle mogelijkheden ook voor ons aanwezig zijn. Principieel blijft voor ons even wel: le. dat wij de eerste gegadig den waren: 2e, dat wij het waren die het eerst kosten en moeite hebben testeed. Op grond hiervan hebben wij dan ook de eer een beroep te doen op Uw Raad om te besluiten, dat de onderhandelingen met ons np grond van de redelijkheid en bil lijkheid eerst worden i'oortgezet. Het wil ons billijk voorkomen, dat wij thans, nu wij met het ver anderde inzicht nog gegadigde zijn. een eerlijke kans krijgen ook verder in Schiedam mede te wer ken aan de verdere ontwikkeling van de stad. Het lijkt ons onnodig daarbij te wijzen on hetgeen op dit gebied in het verleden door ons werd gepresteerd." Nu de dagen van grote spanning, veroorzaakt door de ramp. de wa tersnood, voorbij zijn, zijn velen van ons met de geestelijke reactie en met problemen blijven zitten. Problemen die uiteindelijk allemaal culmineren in de vraag: Waarom? Waarom hij of zij wel en ik niet?, waarom die christelijke streken wel en onze ontkerstende streken niet? Om nft. te trachten omtrent deze vragen tot een dieper gn ook juis ter inzicht en een beter Godsbe sef te komen, behandelde de heer Kloosterman voor de Jonge Kerk het onderwerp: ..God en het wereldleed". Spreker begon met uiteen te zetten, dat het voor hem onmogelijk is. om de gerezen pro blemen zonder meer op te lossen. We kunnen slechts trachten met elkaar iets te verduidelijken. We gaan uit van het Geloof dat er een God is! Doen we dit niet. dan betekent dat, dat alleen het fatum bestaat, het noodlot, of zo U wilt, het toeval. Dit betekent, dat alle leven zinloos is: het enige in dit leven is dan slechts: Leef Geniet en sterf zonodig een vrij willige dood. Dit lost dus het vra gen met op, doch het maakt het hele vragen zinloos en dus onnodig. We gaan er dus van uit, dat er wel een God is. Doch dan moet de ze Almachtig zijn. Wat betekent nu deze cjualificatie: Almachtig? Niet dat God een soort Tovenaar met «on hoofdletter is, die alles kan en doet wat men hem maar vraagt. God kan en zal alleen dat volbrengen, dat strookt met zijn Wezen (Wijsheid, Liefde enz.) Zo doende is veel wat God doet voor ons onbegrijpelijk. Het is vaak in strijd met ons logisch denken, doch voor God is het alleen in overeen stemming met zijn plannen, voor de uitwerking waarvan Hij het De dwaze Bob Hope heeft het er in het Monopole-theater op gezet om ons te laten lachen. Met nie mand minder dan Jane Russel werkt hij samen in ..De held op sokken", een vermakelijke klucht die z'n doel. een uurtje echte ont spanning, niet voorbij schiet. Het verhaal van deze film speelt zich af in 1870. Calamity Jane krijgt van de regering de opdracht om een bende misdadigers onschadelijk te maken, die in het geheim de India nen van geweren en minutie voor ziet. Na drie van de bandieten, die haar reisgenoot vermoordden, op hun beurt te hebben gedood, gaat Jane er vandoor in een huifkar, waarmee de rondreizende tandarts, „pijnloze" Peter Potter, inderhaast de stad verlaat: hjj heeft bij een pa tiënt «en. verkeerde kies getrok- Als Jan hem er naderhand koel tjes van in kennis stelt, dat zij van plan is dieper in het gebied der Indianen binnen te dringen, stemt Peter er in toe haar te blijven hel- nen. Door Peter's verkeerde manier van manoeuvreren ra-^ t zijn wagen uit de karavaan en wordt aangeval len door de Indianen. Als de India nen op de vlucht zijn geslagen, wordt Peter door een misverstand als een held gevierd. In Cheyenne Pass gearriveerd wordt Peter op straat tot een typisch Wild-West revolverduel gedwongen. Weer komt Jane hem hier te hulp. In een rouwkamer, waar zij de lei ders van de bende verrassen, ont dekken zij dynamiet, bestemd voor de indianen. Op hun. beurt worden zii overmeesterd en tot de folter dood veroordeeld. Peter weet zichzelf te bevrijden en verlost daarna ook Jane. Bij hun wildé vlucht naar dé vrijheid Jaren - gen zij de wagen met dynamiet tot ontploffing, hetgeen tot algehele vernietiging van de misdadigers- bende leidt meest wispelturige onderwerp ge kozen heeft, dat maar mogelijk is, nl de mens' God neemt dus vrij willig een groot risico en van de andere kant gezien: de mens draagt dus een zeer grote verantwoorde lijkheid voor al fes wat op aarde ge schiedt. We v ra gen ons echter af. aldus de heer Kloosterman, wat wil God door deze onbegrijpelijke dingen, door dit (en ander) leed zeggen? Geeft de Bijbel ons een antwoord? Eigenlijk niet. Wel geeft de Bijbel ons aan. de richting waarin we moeten vch'een. Zie Genesis 3; het boek Job; Psalm 73: Lucas 13 eri niet te vergeten Johannes 13. dat spreekt van lijden opdat Gods wer ken openbaar worden, nu en in de toekomst. Het geloof weet: Bij God zijn verleden, heden en einde één- Het weet. dat het God niet te doen is om het lijden van nu, maar om de vreugde van straks. Het weet, dat de lichtglansen van die grote Dag reeds nu haar schaduwen voor uit werpen. Dit doet ons leven en het doet ons tevens weten, dat dit geloof geen middel is om een ant woord te vinden op het leed. maar een wijze van leven in dit leed. Het Rotterdamse kamermuziek- ensemble Intertexa heeft zich voor het eerst in Schiedam laten horen, bij de opening van de tentoonstel ling van werk van Wout van Heusden, De kennismaking kan Zaterdagavond worden hernieuwd in de aula van het museum. Met medewerking van Wieb de Rook, sopraan en Miep Leendertz. orgel, brengt Intertexa dan werken van Schütz, Bach, Purcell en Tele- mann. Alle muziekliefhebbers zijn van hart© welkom. 2133 Laroux Is al bijna zeker van zijn zaak. maar nét op het kritieke moment slaat de motor van de „Amora" af! Wat is er aan de hand? De m atroos-motordrij ver komt aan dek en meJdt, dat de schroef is vast gelopen in het wier. La roux is buiten zich zelf van woede. Nu zal hem die kerc) toch noc ont gaan. Maar wat kan hij doen? Hij valt uit tegen de motordrijver, maar die arme jongen kan er ook niets aan doen. La roux geeft het roer over aan ziin stuurman, die verschrikt roept, dat er een windhoos in aan- tocht is. De grijze slurf tekent zich duidelijk borgen! „Laat die kotter maar lopen!" schreeuwt windhoos blijft nog wel even uit. Vooruit, tegen de grauwe hemel af. Een windhoos? Dan de stuurman. ..Ben je icfioot?" schreeuwt La- we gaan die kerel overvaren, moeten zo snel mogelijk de zeilen worden ge- roux; „we hebben hem bijna te pakken en die Ook Dinsdagavond was Hekman niet de oude en bovendien speelde de Vlaardingar heel onfortuinlijk. Dat begon al in de cadre-partij, want daarin had Hekman een klei ne voorsprong veroverd, toen zijn tegenstander. Valkestijn. plotseling een serie van 27 bracht en zijn totaal op één na bereikte. Kekman poedelde daarna, waarna Valkestijn de partij beëindigde. In de libre- partij was Hekman nergens, terwijl hij ook bij de één bandstoten achter bleef, toen zijn tegenstander beurten maakte van 8 en 6 en snel zijn totaal bereikte. Zijn gemiddelde van 1.764 mocht er zijn. Alleen bij het driebandspel wist Hekman toch nog twee waardevolle winstpunten te veroveren. Voor de plaatsing in de finale is hy nu zeker uitgesloten, want uit drie ontmoetingen haalde hij slechts zeven punten en uit de resterende ontmoetingen kan Hek man niet meer de nodige punten bijeen zamelen om nog mee te tel len. Ruggen berg miste de nodige strijdlust tegen Van der Plas en zag daardoor drie van de vier partijen verloren gaan. Van der Plas, neemt nu in zijn groep de tweede plaats in. Hij scoorde in de cadre-partij 'n serie van 57, de hoogste die in dit type spel tot nu toe in deze vier- spelenkamp werd genoteerd. Ook zijn moyenne in de driebandenpartij wag met 0 952 zeer waardevol. De uitslagen waren: Cadre: 150 150 25 57 6 00 150 118 25 22 4.12 200 200 28 200 185 28 18 18 18 5 1.666 5 1.000 20 21 21 4 0.952 2 0.333 on drie partijen d. Plas Ruggenberg Libre: d. Plas Ruggenberg Eenbandstoten: Ruggenberg 30 30 v. d. Plas 30 Driebanden: d Plas 20 Ruggenberg 20 Van der Plas en kreeg daardoor 8 punten." terwijl Ruggenberg 2 punten verwierf. Cadre: Valkestijn Hekman Libre: Valkestijn Hekman Eenbandstoten Valkestijn Hekman Driebanden: Hekman Valkestijn Valkestijn kreeg Hekman noteerde 2 punten. Woensdagavond spelen van Eijk tegen Van de Water en Van de Maar el tegen Van der Lee. Ook de wan delsportverem ging „Hercules" heeft zich in de eigen kring ingespannen voor het Ram penfonds. De leden brachten een bedrag van f 51,55 bij elkaar. Het werd inmiddels overgemaakt. 100 100 23 27 4 34 150 87 23 15 3.78 150 150 23 22 6 52 200 114 23 21 4.95 30 30 16 8 1.764 30 25 16 4 1.470 20 20 37 3 0.514 20 12 37 2 0.324 8 punten en Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Van Westendorp, Singel 81. Bellen bjj ongeval: G.G. en G.D. Tuinlaan 89. Telefoon 69290. Films: Passage, Da. 2, 8 uur: Het zwarte kastéél (18 jr.). Monopole, Da. 2, 7, 9 uur: De held op sokken (14 jr.). Concert: 28 Februari, Aula Sted- Museum, 8 uur: Kamermuziek-gezelschap Intertexta. Bijeenkomsten: 25 Februari, Volksgebouw 8 uur: Bijeenkomst leden DES en SBB. 25 Februari, Chr. Soc. Belangen, 8 u: Jaarvergadering Chr. Best. Bond. 26 Februari. Passage-theater, 8 uur: Tweede uitvoering Chr. Gymnastiekver. DOK. 27 Februari. Musis Sacrum, 8 u: Kath. Kring. Bern. Verhoeven spr. over „Katholieke Emanci patie". 27 Februari. Irene. 8 uur: Film avond Oranje-Garde. Vergaderingen: 27 Februari, Stadhuis, 7.30 uur: Gemeenteraad. 7, .R.O .-waterpolo VZC-dames bleven legen RWY in de meerderheid (3-5) In de Dinsdagavond in het Ooste- jijk Zwembad gespeelde competitie wedstrijd tussen RWV (dames) en VZC uit Vlaardingen, leek het er aanvankelijk op, dat de Watervrisn- dinnen roet in het kampioensetentje van de VZC'sters zouden strooien. Aanval op aanval golfde op de VZC-tfoeimond af. De Vlaardingse aanval bleek ongevaarlijk, tot twee maal toe werden scoringsrijpe kan sen verknoeid. Nadat RWV met 10 had geleid, ging de rust met de stand 1—2 in. Kort na de her- valting. werden-de'kansen wederom, gelijk, doordat de RWV'ers de ach terstand nivelleerden. VZC besefte het gevaar en ging wat feller op aanval spelen. Dit gaf succes. Kort op elkaar vielen drie doelpunten. 25. De RWV in de laatste minuut toegekende straf- worp verkleinde de onafwendbare nederlaag met één doelpunt. 35. GEBOREN: Tjitske d. v. L. H. Zever boom en M, v. d. Vorle; Pe trus A. S. z. v. C. J. G. M. Janse en Th. I. Swartjes; Hazerina C. d. v. D, v. Bleijswijk en J. C. v. Rijn; Maria J. d. v. P. R. M. Aalsma en M. H. Broer en; Robert z. v. J. C. Th. de Wilde en C. E. Jonker; le- venl. kind van H. A. de Groot en C. Droog. OVERLEDEN: S. S. Kok. 59 j. weduwe van D. Zonneveld: S. P. Hooftman, 70 j. vr. v. C. Leusen. Het programma voor de Boe kenweek, waarin de afdeling Rot terdam van de Nederlandse Boek verkopersbond en individuele boek verkopers hun organisatorisch aan deel hebben, ziet er thans als volgt uit: Dinsdag 3 Maart: „Het boek en de muzen" in de Schouwburg. Vier een-acters op het thema ..Briefgeheim", geschreven door Tone Brulin. W. F. Hermans, Ed Hoorn ik en Manuel van Loggem worden door amateurs onder regie van J. J. van Mechelen opgevoerd. Dit is een herhaling van de voor stelling waarmee het Amsterdam se boekenbal geopend wordt. Op dezelfde avond houdt Antho- nie van Kampen o.a van Voor hoeve en Dietrich inode recreatie zaal van de Amsterdamse Bank— Incasso Bank een causerie over In Tuinstad Zuidwijk te Rotter dam wordt Dinsdagmiddag de eerste paal geslagen voor 't complex van 1156 woningen, dat zal worden ge bouwd door de aannemerscombinatie Smits-Scholel-Noordzy uit Schie dam, Het complex werd ontworpen door de Dienst van Volkshuisves ting. Het ligt in de bedoeling dat het complex in November 1954 zal worden opgeleverd. Het complex zal bestaan uit 63 blokken, waarvan 23 in étagebouw <846 woningen) 26 in laagbouw (146 woningen) en 14 in galerijbouw (192 woningen). Bij deze laagbouw ko men nog tien schuren. Boyendien zullen later in het complex vier rijen winkels komen. De 23 blokken éta gebouw, elk bestaande uit 40 of 32 woningen, krijgen alle vier woonla gen. In het complex komen ook nog 16 garages. Nadat wethouder J. Meer tens de eerste van de 2209 frankipalen in de weke polderbodem had doen verdwijnen hield hij een toespraak waarin hij het complex een dorp op zichzelf noemde. Het is een groot dorp dat zeer veel mensen onder dak zal verschaffen, aldus de heer Meertens. Het complex is ontworpen door de hoofdarchitect J. C. Belten van de Dienst van Volkshuisvesting. Het omvat het gehele uitbreidingsplan Zuidwijk V. De bouw is opgedra gen aan de SSN. Van het totaal aantal woningen van 6300 dat in Zuidwijk komt, zijn er nu ongeveer 1000 klaar. Nieuw Guinea (met vertoning van een geluidsfilm) Woensdag 4 Maart: in de lunch room van de Bijenkorf (aanvang 8.15 uur) spreekt Adriaan van der Veen over; „In het laboratorium van de schrijver", naar aanleiding van de nieuwe roman „Het wilde feest". Hella Haasse behandelt deze avond in de winkel van Voor hoeve en Dietrich haar laatste boek ..De scharlaken stad". Vrijdag 6 Maart: - de afd. R'dam van de Ned. Boekverkopersbond organiseert in de Rotterdamse Kunstkring een boekenforum on der het motto: „Wat zoekt het boek in U?" en „Wat zoekt U in het boek?". De Rotterdamse au teurs Anna Blaman, Adriaan van der Veen en Wim Wagen er, de heren Jac. v. Elsacker als lezer en J. B, van Seters jr als Haagse boekverkoper zullen de openbare discussie, die onder regie van de heer J. W. de Boer staat, be ginnen. Dinsdag 10 Maart: de Franse filosoof-toneelschrijver Gabriel Marcel houdt in de aula van Mu seum Boymans een causerie; „Théatre et philosophie"'; na afloop zal men de auteur vragen kunnen, stellen. De avond staat onder aus piciën van de Alliance Frangaise. EMMEN. De gemeente-politie heeft in samenwerking met de op sporingsdienst van de PTT vier clandestiene zenders opgespoord, die reeds enige tijd de aether onveilig maakten Bij een zekere J. W. te Roswinkel werden twee zendinstal- laties aangetroffen. Beide zenders zonden uit zonder roepnaam. Ook bij P. v. d. L. te Roswinkel werd een naamloze zendinstallatie in beslag genomen. Bij J- H. te Nieuw-Weer- dinge werd de zender „Mexico" aan getroffen. Alle installaties zijn in be slag genomen.-- De eigenaars zullen ter beschikking worden gesteld van de officier van. justitie te Assen. DEN HAAG. Minister Mansholt heeft in overleg met de Stichting voor de Landbouw besloten, de richt prijs voor baconvarkens per 1 Maart a.s. te brengén van 2.4$ op 2 38 per kg geslacht gewicht. De overna me-prijs van naar Engeland te expor teren bacon, die sedert 8 December j.l., was gebaseerd op een richtprijs van. 2.48, verminderd met een prijs- uitslag van 0.10. zal nu derhalve op 1 Maart van 2.38 op 228 per kg geslacht gewicht gesteld worden. Een daling van de consumenten prijs van varkensvlees is. zoals wjj vorige week reeds meldden, zeker niet uitgesloten. H.B.S.S. blijft Zaterdag weer eens thuis Voor Zaterdag heeft de KNVB een inhaalprogramma vastgesteld Hoewel HBSS nog enkele wedstrij den heeft in te halen, is er voor het eerste elftal toch geen wedstrijd vastgesteld. Ook de week daarop, Zaterdag 7 Maart zal er geen wed strijd door HBSS-elftallen worden gespeeld, i.v m de interland-wed strijd NederlandDenemarken m het Feijenoord Stadion te Rotter dam. Het eerste elftal van HBSS heeft dus een gedwongen rust van 2 weken. Voor de lagere elftallen is een kiem programma %-astgesteld, waarvan die van HBSS wel de belangrijkste is. omdat dit elftal er niet zo goed voor staat op de ranglijst. i Het programma luidt: HBSS 2— I Zwal. V. 2 4.15 u. Spieringsh. Eener- gie Bovs 2—-HBSS 4 4.15 u. Rotter dam; VFC b 2HBSS b 2 3.45 uur Vlaardingen; HBSS cSFC c 2 uur Spiering shoek, Noad-tafeltennis De afgelopen week zijn 5 van de 6 teams van Noad weer achter de groene tafels verschenen. Het eerste team kreeg een week vrij doordat de Open Nederlandse kampioen schappen gelijk vielen met de te spelen wedstrijd tegen Carbon 3. Het 2e team kreeg een zware ne derlaag te slikken van 9—1 doordat het met 2 man uit kwam tegen Lafamo 1. Het 3e team speelde ook met een invaller tegen Xerxes 6 maar werd toch gewonnen met 73. Het 4e team leed ook een neder laag van 73 tegen stadgenoot PTTS 1. Het 5e team wil het kam pioenschap behalen nu werd er weer gewonnen met 100 tegen TCK 5. Het &e team kreeg een 10—0 nederlaag tegen Stokvis 2. „De Gereformeerde gezindte in de Herv. Kerk", hierover spreekt voor de Herv. Geref. Evang. aange sloten bij de Gcrcf. Bend, ds F. Bartlema, Ned. Herv. Fred, te Rid derkerk. Donderdagavond in hel Gebouw voor Chr. Sociale Belangen Lange Haven 73. Aanvang 8 uur. LANGE KERKSTEAAT 25 - SCHIEDAM - TEL. 66019 DEZE WEEK WEER VOORDELIG. PRIMA RUNDERLAPPEN J 1-33. S 1-38 RIBLAPPEN EN RIBSTUK S 1.38, 1.68 FIJNE RIB EN CONTRAFILET 1-29 ROSBIEF EN HAAS S 1.88 MALSE BIEFSTUK 2-13 KALFSLAPPEN zonder been f 1-29 KALFSCARBONADE 0.34 KALFSFRICANDEAU 1-59 VARKENSCARBONADE 1.44, 1-53 S L64 HAMLAPPEN LM HAMSTUK 1.84, 1.89 DIKKE REUZEL f 0-69 MAGERE SPEKLAPPEN S 0-99 alles per 500 gram. VOOR DE BOTERHAM: Ham 0.40 Gekookte Pekelvlees 0.40 boterham spek f 0.42 Boterhanrworst 0.26 Da.»-, a(-M*rhr>m f 0 4R Geld. any worst S 0.43 Beste achterham 3 Rookworst Tongen worst 0-33 om te koken 0.35 Alles per 100 gram. Ons succes PALING WORST 250 gram 0.65 S Onze RECLAME-AANBIEDING deze week RIBLAPPEN per 500 eram .2.— LUNCHWORST per 150 gram f 0.42 Wij maken U er op attent dat Grote sortering. Alle goede merken voorradig. Speciaal adres Oranjestraat 13, TeJ. €5673 Broersveld 137-139. Tel. 67736 SCHIEDAM HIER IS DE le SCHIEDAMSE VOLKSSLAGERIJ VARKENSKOPPEN maar 69 ct. kilo VARKENSPOTEN ook maar 69 ct. kilo AANGEKLEDE KRABJES 75 ct. kilo DIK VET ROOKSPEK 109 ct. 500 gr. VETTE VARKENSLAPPEN 9.9 ct. 500 gr. HARSTCARBONADE 149 ct. 500 gr. MAGERE DOORREGEN LAPPEN 135 ct. 500 gr. RUNDVLEES HARST-, RIB- en CONTRAFILET LAPPEN 1.80 500 gr. VETTE RUNDERLAP 1.29 500 gr. 500 gram rund- en varkensgehakt en 250 gram gesneden vet voor slechts LANGE KERKSTRAAT 16. Het adres waar U goed en netjes wordt geholpen. Op distillateurskantoor te Schiedam kan worden geplaatst (Nederlands) vlot kunnende stenograferen en typen. Moet ook eenvoudig administratief werk accuraat kunnen behandelen. MULO-diploma vereist. Brieven onder No, S 757 bureau van dit blad. ■GEVRAAGD op klein fabriekskantoor te Schiedam met enige kantoorervaring voor indiensttreding per 1 Maart a.s. Leeftijd 2224 jaar. Brieven onder No. S 756 bureau van dit blad. spelende Spienngshock Schiedam, ruime speeltyden. o m. Zaterd. en Zondag, vraagt nog *nk«»!e geoefende leden. Inlichtingen mej. A H. Of fers, Jan Steenstr. 12, Schie dam. Tel. 67341. Asthma en Bronchltislyders -en nieuw apparaat voor het aha!eren van medicijn tegen Asthma en Bronchitis. Agent te Schiedam: C. J. v. d. Arend, Hoogstr. 91. gh rt&i ,^5 Balaium 3.10, maar 2 meter oreed, gaat naar Plate, t.o. Stadhuis. ritschuiflafels 44.50, maat, !et op. 9065, heeft alleen Piate. to. Stadhuis. Kramers De Groot voor Koffie en Thee. Geen kortin gen. geen tnegiftarti kelen, maar kwaliteit en zeer scherpe prijzen. Dam 2. Tel. >7617. Radiotafels 28.50. Gotisch, mooi eiken, old-finish en chroom naar Tlate. Grote Markt 21 to. Stadhuis. Jen blijvende herinnering .•ijn die prachtige foto's, ge maakt op Uw trouwdag bij en in stadhuis, kerk en in de feestzaal door Fot"-Reporta- -edienst B v d Mast, Prof. Karn Onneslaan 158 a Apothekersassistente zoekt dt-slaapkamer met of zon der pension Brieven onder S 755 bur. van dit blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 1