I Waarom scherpe reactie van ambtenaren-organisaties? Zaakslappeambtenaren kwam wéér aan cle orde Ramp gaf Noord-Beveland eindelijk leidingwater VN moeten vasthouden aan motie van India Emigratie-mogelijkheden naar Canada uitgebreid Chefarine^ GELEZEN— neem Birma zet offensief tegen Chinese nationalisten in EERSTE KAMER VRAAGT DR BEEL OPHELDERING Aan arrestaties nog geen einde In een kwartier werd een plastic buis door de Zandkreek gelegd „fietsen' Foster Dulles naar Nabije Oosten? Cassatie moeilijk voor gevonnisten Mi LUNS IN POLITIEKE COMMISSIES Nederlander geeft scherpe analyse van Wisjinski's houding STALIN VERLAMD Ook grotere aantallen niet-landbouivers kunnen de grote sprong maken Weer aardappelexport; ook intrekking van maximumprijzen Gevechtsvliegtuigen der VN over Jaloe? Gouverneur in V.S. nam zwijggeld aan van bendeleider Zestig meter breed gat in dijk bij Willemstad dicht 4 beroemde genees middelen tegen griep en gewogen K< VN -gedelegeerde teruggeroepen Woensdag 4 Maart 1953 (Van onze parlementaire redacteur) Ï>EN HAAG. Bij de behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken Dinsdag in de Eerste Kamer kreeg de scherpe reactie van de ambte naren-organisaties op de schriftelijke mededelingen van minister Beel over de voorgenomen herziening van de bezoldiging van het rijkspersoneel de volle aandacht. Op zich zelf genomen kon baron De Vos van Steen- wijk (VVD) met die mededelingen wel instemmen, maar mr Van Wal- sum (P.v.d.A.) wenste toch wel gaarne van de minister te vernemen wat de reden was, dat zij zoveel stof hadden doen opwaaien. Hy sloot zich overigens aan by de wens, die de heren Schinpcr (AR) en Van Lies hout hadden geuit, naar 'n georganiseerd overleg waarin werkelijk wordt onderhandeld cn niet moet worden volstaan met het uiten van verlangens en het aanhoren van regerlngsheslïssïngen. Dat over de opneming van arbeids- Justitie, temeer, waar deze onlangs contractanten in de ambtelijke pen sioenregeling door het kabinet nog geen enkele beslissing was genomen, had de KVP-woordvoerder met ver bazing vernomen. Hij herinnerde zich, dat te dien aanzien reeds in 1943 een toezegging was gedaan Bo vendien is nu meegedeeld, dat de n iet-pensioenrechtelij ke aspecten van dit vraagstuk ter advies zijn neerge legd aan bet Georganiseerde Over leg, hetgeen de ambtenarenorganisa- ties echter ontkennen. Hij stelde der halve de vraag, met zeer veel veront waardiging in zijn krachtig stemge luid: hebben de adviseurs van de mi nister hem m de steek gelaten of is het communiqué van de ambtenaren- organisaties in strijd met de waar heid. De heer R e y e r s (CHU) hield zich buiten dit strijdpunt. Belangrij ker dan opneming in de pensioenre geling oordeelde hy het omzetten van arbeidscontractantcn in ambtenaren. In ieder geval diende z.i. de opne ming in de pensioenregeling niet ver plicht te worden gesteld. Het concept voor een nieuwe poli- tie-wet, dat door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten onlangs aan prof. Beel is voorgelegd, bleek ook in sterke mate de aandacht te heb ben getrokken. Alle sprekers, die zich over dit vraagstuk uitspraken, vonden het een nuttige stap, welke de hoop deed gloren, dat er nu ein delijk een bevredigende oplossing voor dit al-oude vraagstuk zou wor den bereikt, Mr. Van Walsura concre tiseerde aller verlangens tenslotte m de volgende vraag: is de minister niet van oordeel, dat dit ontwerp een vruchtbaar uitgangspunt is voor een bespreking met zijn ambtgenoot van hoewel niet onzuiver wegens „slap gedrag" in de bezettingstyd na dien uit hun functies zijn ontzet. Ook ecu vraagstuk, dat bij herhaling in de volksvertegenwoordiging is be sproken. De aanleiding daartoe was nu, dat minister Beel enige malen, in afwijking van adviezen van de Raad van State, afwijzend op het beroep van enkele betrokkenen heeft be slist. De gang van zaken werd niet be vredigend geoordeeld. De betrokke nen mogen hun dossiers niet mzien, Zij kunnen zich, aldus de heer Reyers niet verweren tegen achter klap, en er is slechts een beperkte beroepsmogelijkheid als er nieuwe feiten aan het daglicht zijn gekomen, welke niet bekend waren toen de be slissing viel. Een ruimere beroeps mogelijkheid werd van alle zijden en in diverse variaties bepleit. Mr Wendelaar (VVD kwam terug op een voorstel, dat mr Vati Walsum het vorig jaar had gedaan nl. om een commissie uit de volks vertegenwoordiging alle dossiers te laten onderzoeken, waarna deze dan aan de minister die gevallen zou Het lievelingsonderwerp van deze kunnen voorleggen waarin naar haar vergadering was wellicht de zaak der oordeel beroep zou moeten worden F 221-ers, van de ambtsdragers, die 1 toegestaan. bij de verdediging van zijn begroting in de Eerste Kamer het dualistisch karakter van de politie heeft er kend? (Advertentie l. M.) DAMPO keert en weert elke verkoudheid en pijn I in spier en gewricht ZAAK-FIN ALY (Van onze correspondent) PARIJS- Met een behoorlijke meerderheid (390 tegen 227 stem men) heeft de Nationale Vergade ring gisteren het verzoek tot het onmiddellijk houden van een inter pellatie inzake de ontvoering van de Joodse kinderen Finaly verwor pen. De interpellatie werd op 24 Maart aanstaande vastgesteld. De kindex-en zelf blijven zoek eti de indruk bestaat in Frankrijk, dat het van.de Spaanse katholieke kerk afhangt of zij zullen woraen terug gevonden. Aan de arrestaties schijnt geen einde te komen. Gisteren is de moeder-overste van de orde van Onze Lieve Vrouwe van Sion in Marseille gearresteerd (die de kin deren o.a. valse identiteitspapieren heeft verschaft cn in Marseille liet onderduiken), evenals twee paters, directeuren van pensionaten in de ze stad, en een vrouwelijk Gaul listisch raadslid va.i Grenoble. Al deze arrestaties wijzen wel op de uitgebreidheid van de katholieke organisatie, die deze twee kinderen blijkbaar zonder enig gewetensbe zwaar heeft ontvoerd. De stemming in Frankrijk windt zich over deze affaire voortdurend meer op. GOES. Noord-Beveland heeft leidingwater. Deze historische gebeurte nis verliep bijna onopgemerkt, omdat Kortgene, dat het eerst werd aan gesloten, nog by na geheel ontvolkt is. Er is een natuurramp voor nodig geweest om deze aansluiting tot stand te brengen, waarover lange jaren is gesproken. Maar nu kon het ineens. In een kwartier lag de buis, die van Wolphaartsdijk dwars door de Zandkreek loopt, al op de bodem van deze duizend meter brede zeearm. Dit was mogelijk, doordat hier 'n plastïe buis werd gebruikt, die in Kortgene en Wolphaartsdijk op stalen buizen werd aangesloten. f Advertentie t. M.J AMSTERDAM Geopend van-JO-f? en J9.30-22 i 27 PwBR,t/*n 8 MAART Zondag 8 Maarl uitsluitend 12-18 uur WASHINGTON De Amerikaan, se minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, overweegt het maken van een reis naar het Nabye Oosten en Zuid-Oost-Azië, zulks ter ver sterking van het Amerikaanse pres- tige in deze streken. Ten deze zou de reis ten doel hebben uiting te geven aan „de Amerikaanse vriend schap voor de Arabische landen". Sommige adviseurs radon Dulles aan de reis te maken in de komen de maanden, mogelijk in April na de conferentie van de Atlantische Raad te Parus. Men wijst er op, dat tot nu toe geen Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken een bezoek aan het Nabije Oosten heeft gemaakt. Men is van oordeel, dat een dergelyk bezoek veel zou bijdragen tot het tegenwer ken van de Sowjet-activiteit, die er op gericht is gebruik te maken van „Arabische teleurstelling over de Amerikaanse politiek in het verle den." Het bezoek zou op deze wijze bijdragen tot een bespoediging van een vergelijk over een verdedigings organisatie in het Nabije Oosten, die gesteund wordt door het Westen. Tegen half twaalf Dinsdagmor gen stak de Yerseke 60, waarop de haspel met de buis was gemon teerd van de Wolphaartsdijkse wal en een kwartier later kon m Kortgene de verbinding worden gemaakt met het daar reeds aan wezige buizennet Het water zelf liet eerst nog even op zich wach ten, omdat de druk laag was. In Wolphaartsdijk, dat ook onder water heeft gestaan, wordt n.l. ook uit alle macht geboend. De Draka heeft de buis ver vaardigd uit polyaethylecn, een paraffineachtige stof, die ontstaat onder een druk van duizend at mosferen. Ze wordt in korrelvorm geïmporteerd. Een speciaal ge construeerde machine, om het po pulair uit te drukken een soort worstmachine, kan uit deze stof aan een stuk de leiding vervaar digen. De buisleiding. die thans door de Zandkreek is gelegd, heeft een doorsnede van 32 mm en een wanddikte van 4 mm. Ze weegt 400 gram per meter en moest der halve omgeven worden door een loodspiraal om haar te laten zin ken. De levensduur van de leiding is vrijwel onbeperkt. PHILIPS heeft zijn heteluchtmo- tor die hij savien met „Werk spoor" heeft ontu'ikkeld en ge bouwd eindelijk aan het pu bliek getoond. De motor heeft aï „proefgedraaid" in het rampge bied. Nu is zij te zien op de rei zende tentoonstellingdie Philips heeft ingericht en welke thans op het Amsterdamse Museumplein sfaat. De heer L. Roggeveen, van Fhilips, demonstreert de motor, maar op vragen over haar wer king antwoordt hij alleen met een beleefde glimlach. Amsterdams Hof trekt het verder voorarrest niet af DEN HAAG. Het Amsterdamse Gerechtshof heeft twee PTT-amb- tenaren gewezen eigenaars van radio-centrales veroordeeld, omdat zij loodkabels hebben weggenomen. Of die kabels eigendom waren van de PTT dan wei van de gewezen eigenaars, moet de Hoge Raad uit leggen. De verdediger der beide mannen, mr Levison, legde nog een ander pro bleem aan de Hoge Raad voor. n.l. de aftrek van het voorarrest, dat op de straf der beiden wordt toegepast, volgens het arrest van het Hof. Maar volgens het Hof loopt dit vooral rest slechts tot 4 December, de dag van dc uitspraak. Doch dc beide mannen zitten thans nóg m het Huis van Be waring in Amsterdam. Zolang als de behandeling in cassatie duurt blijven zij daar zitten, maar dit voorarrest wordt niet van hun straf afgetrok ken, In cassatie gaan betekent dus in dit geval langer gevangen zitten. Mr Levison achtte dit volkomen m strijd met de wijze van strafopleg ging. „Een Nederlander", zei hij, „moot van het recht cm in cassatie te gaan, gebruik kunnen maken, zonder dat hif daarvoor maanden langer in de cel moet zitten. Veel mensen durven alleen daarom al niet in cassatie te gaan." Brand te New-York eist zeven doden NEW-YORK. By een brand in een meubelfabriek te New-York zijn vijf mannen en twee vrouwen om het leven gekomen. Tien perso nen, onder wie twee brandweerlie den werden gewond. De brand werd, hoewel er een brandmelder in de buurt was, aan vankelijk bestreden door handblus- apparaten, maar de blussers konden het vuur niet meester worden. 146 Personen werden door de vlammen van de buitenwereld afgesloten. Doordat toevallig een brandmees ter passeerde werd alarm gemaakt en kon de brandweer aanrukk-i. (Van onze correspondent) NEW YORK. Nederland en Peru waren de enige woordvoerders gis teren tijdens de zitting van de Politieke Commissie der Verenigde Naties. Onze minister van Buitenlandse Zaken, mr J. SI. A. II. Luns, gaf een scherpe analyse van Wisjinsky's negatieve houding. De Sowjet-gedelegeer- de had zijn collega's rondom de conferentietafel die hem aansprakelijk stel den voor de afwijzing van de India-moiie gewaarschuwd, dat de meerder heid niet altijd het gelijk aan haar zijde heeft. Minister Luns verbaasde zich erover Wlsjlnsky als verdediger van de minderheid te hebben horen spreken en merkte ironisch op, dat men mag hopen dat de Russische re gering dat ook achter het IJzeren Gordijn zal doen. Hij ging verder nog eens nauw keurig de merites van de India-mo tie na en concludeerde dat er geen andere weg open staat dan geza menlijk te blijven staan op het daar in neergelegde standpunt. Afwyken van de daarbij als juist erkende principes betekent zei hij het prijsgeven van de collectieve waar digheid en veiligheid van ieder on zer. In een gesprek na de zitting uitte minister Luns nog persoonlijk zijn teleurstelling over de rede van Wis- j'inki, dïe eenzelfde geluid liet ho ren als in September 1950. „Ik vrees dat de steriele vorm, die de bespre kingen tussen het Sowjetblok en de rest van de wereld hebben aan genomen het doel kunnen verijde len. Er bestaat geen twijfel over dat de weerstand tegen de Koreaanse agressie moet worden volgehouden. Maar als de debatten niet vrucht baarder worden kan een moment aanbreken dat men beter kan wach ten met verder praten tot dat de tekenen aanwezig zijn voor de ver wachting van een beter resultaat. DE VERKEERSWEG van de Moer dijk naar Breda is weer openge steld voor motoren en fietsen. Veel gebruik wordt er van deze verbinding naar het rampgebied nog niet gemaakt. Een motorrij der. op weg naar Breda, passeert een auto die tijdens de overstro ming tussen de tzoee rijbanen is gespoeld en daar volkomen is weggezakt. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar pagina 7, waar een van onze verslaggevers zijn ervaringen vertelt, opgedaan bij een tocht ouer de Moerdijkbrup. (Vervolg van voorpagina) ste tyd scherp in de Sov/jet-bla den aangevallen, in verband met de „samenzwering van medici te gen leiders van de Sowjet-Unie". Zoals bekend werden negen dok ters gearresteerd, onder beschul diging Zhanow eens beschouwd als opvolger van Stalin, te hebben ge dood. De „Prawda" en „Iswcstla" verweten de veiligheidspolitie daarop dat zij in waakzaamheid te kort was geschoten een zeer ernstige misdaad in de Sow jet- Unie. In het Westen ziet men in deze aanvallen op het politic-appa raat een mogelijke aanwiizing. dat Bena m ongenade zou zijn geval len. Als een derde eventuele opvol ger w-ordt W. M, Molotow, de plaatsvervangend premier en de oud-minister van Buitenlandse Za ken gezien. Hn is een oude wa penbroeder van Stalin en verge zelde deze op alle grote conferen ties tijdens de oorlog met president Roosevelt en Churchill. Westelijke waarnemers zijn er van overtuigd, dat de opvolger van Stalin niet die grote dicta toriale bevoegdheden zal hebben, welke Stalln zolang heeft uitge oefend. Zy verwachten, dat de gehele macht m handen van de communistische partij zelf gelegd zal worden en dat deze ook de po litiek zal uitstippelen, welke slechts door de opvolger van Stalm zal moeten worden uitgevoerd Een mogelijkheid, waarmede even eens rekening wordt gehouden, is, dat er in het Kremlin een verbitter de strijd om de macht losbarst. Een dergelijke strijd zou de westelijke staatslieden van de grootste bezorgd heid vervullen. In geval van een worsteling om de leiding tussen am bitieuze tegenstanders, acht men het in Londen en Washington niet uit gesloten. dat een bepaalde groep in Moskou naar het middel van de oor log zou grijpen om zich te handha ven. Met een Malenkow of Molotow aan he* hoofd van het S'm'jct-mpc- rium zou men nog tamelijk gerust vijn: zii worden beschouwd als trou we volgelingen van Stalin's politiek, die al te gevaarlijke risico's steeds uit de weg ging. Veel minder ver trouwen daarentegen heeft men by- voorbeeid m een leider ais Beria. DEN HAAG. De commissaris t geldt ook bij de nieuwe regeling de be- voor de emigratie deelt mede, dat staande beperking van de gezinsgrootte, de belangrijke verruiming in de emigratiemogelykheden voor niet- agrariers waartoe de Canadese regering onlangs heeft besloten gemene geldt met ingang van heden önk gunstig voor hen, die zich nog niet voor emigratie naar Canada hebben aan gemeld. De aanmeldingskantoren van de Gewestelykc Arbeidsbureaux en de particuliere organisaties beschik ken thans over lijsten van m Ca nada bestaande vacatures, die aan velen nieuwe enugratiemogelijkhe- den bieden. De verruiming omvat drie cate gorieën. Zy, die tot de eerste ca tegorie behoren, kunnen evenals landbouwers nog dit jaar in onbe perkte aantallen vertrekken. Hiertoe behoren o.a. huishoudelijke hulpen, voiplceghulpen, arbeiders m de vliegtuigbouw, bulldozer- chauffeurs, koks etc. Zij. die deel uitmaken van de tweede categorie o.a. ongeschoolde mijnarbeiders, steno-typistes en mannelijk winkel personeel kunnen nog dit jaar in beperkte aantallen ver trekken. Een derde categorie waartoe o.a. behoren huisscmlders, glazenmakers, timmerlieden, kleer makers. electro-monteurs en uur werkmakers zal pas in 1954 een eveneens in beperkte aantallen kun nen vertrekken. Voor alle beroepen geldt, dat een be hoorlijke kennis van de Engelse resp de Franse laai. m het bijzonder wat de vaktermen betreft, vereist is Voorts Senaatscommissie keurt Sowjet-politiek af WASHINGTON. De commissie voor Buitenlandse Betrekkingen van de Amerikaanse Senaat heeft Dinsdag met acht tegen zes stem men een resolutie goedgekeurd, waarin de Sowjet-Unie wordt ver oordeeld wegens het schenden van verdragen die zii tijdens de twee de wereldoorlog heeft aangegaan. In de resolutie, ingediend door pre sident Eisenhower, wordt,de Sow- jci-L'n.e beschuldigd van het schenden van verdragen uit de oorlogst yd door „op gewelddadige wyzp vrije volkeren in een agres- ;ief despotisme op te nemen" en door het niet nakomen van de ver dragen teneinde vrije volkeren te onderwerpen. te weten: het aantal gezinsleden bene den de 16 jaar mag niet meer omvatten dan twee keer het aantal boven de 16. Tenslotte blijven ook van kracht de al- eisen van goede gezondheid. verleden c.d Verwacht mag worden dat de eerste groepen emigran ten. die onder de2e verruiming vallen, voor eind Juli kunnen vertrekken. De verruiming houdt geen ver band met de toezeggingen van de Canadese regering met betrekking tot de emigratie van watersnood slachtoffers. DEN HAAG. Terstond na de overstroming xn Zuid-Westelijk Ne derland is met het oo« op de aard- appelvoorzienine van het binnenland de export van aardappelen uit voor zorg stilgezet. Nu inmiddels aan de hand van een globale inventarisatie in het gehele land is gebleken, dat de aardappelpositie geen reden tot bezorgdheid geeft, verstrekt het be drijfschap voor aardappelen weer machtigingen voor de uitvoer van aardappelen. Verder kan dezer dagen intrekking verwacht worden van de maximum-prijzen voor consumptie aardappelen. NEW YORK. Volgens Robert Allen, de Washmgtonse correspon dent *-*an de „New-York Post", mo gen gevechtsvliegtuigen der V N sedert November Noordelijke vlieg tuigen over de rivier de Jaloe, de grens tussen Korea en China, ach tervolgen, wanneer zij in een ge vecht zyn gewikkeld. Ex-president Truman gaf toestemming tot een dergelijke „achtervolging tijdens het ge. echt" en president Eisenhowui heeft dit eveneens goedgekeurd, al dus de correspondent. Volgens de correspondent is de „nieuwe poli tiek" strikt beperkt tot gevechts vliegtuigen, die bovendien geen doelen op de grond mogen aanval- I len of andere acties ondernemen. Het zou met onmogelijk zyn dit de Russen speculeren op het ver wekken van ongeduld bij het pu bliek. Waar seen nieuwe voorstel len over Korea m zicht zyn en een formele herziening van de India- motie een verzwakking zou beteke nen is het noodzakelijk zo ver klaarde mr Luns om de funda menten van het India-voorstel on veranderd te handhaven en als gel dig te blijven beschouwen. Adonis nog in Neder land er bij betrokken? TRENTON. De procureur-ge neraal van de Amerikaanse staat New-Jersey. Parsons, hoeft op een gerechtelijke zitting alhier ver klaard dat hem is medegedeeld dat een vermoorde bendeleider twee jaar lang <r>000 dollar per maand heeft betaald aan het bu reau van de gouverneur van de staat, de Republikein Drxscol], om zodoende „bescherming voor zijn belangen in onwettige kansspelen te verkrijgen". Parsons zeide dit vernomen te hebben van Dickerson, voorzitter van de Republikeinse partij in New Yersey. Dickerson had hem medegedeeld dat de vermoorde bendeleider Mo- retti was, en dat hij van Moretti had vernomen dat deze het geld in 1947 en 1948 had uitbetaald. Mo retti is in October 1951 doodge schoten. Zijn moordenaars zijn nimmer gevat. De procureur-ge neraal verklaarde verder van Dickerson vernomen te hebben dat Moretti hem had medegedeeld twee duizend dollar per maand te hebben betaald aan een employé van het bureau van de gouverneur Harold John Adonis geheten. Ado nis is in Nederland aangehouden. De Verenigde Staten hebben sijn uitlevering verzocht, doch deze zaak is nog hangende De Ameri kaanse justitie zoekt Adonis i.v.ra. een omkoperijzaak in New-Yersey, waarbij polttici belanghebbenden in onwettige kansspelen zouden hebben beschermd. Ook de RPS behaalde in Februari spaarsaldo AMSTERDAM Ook voor de Rijkspostspaarbank blijkt Februari een gunstige spaarmaand geweest te zijn. Ingelegd werd nl. f 31.3 mil- lioen en terugbetaald f 23,7 millioen, hetgeen een spaaroverschot van f 7,6 millioen betekent, tegen f 8,5 millioen in Januari. Het spaarders- tegoed is hierdoor gestegen tot f 1354,4 millioen per ulto Februari (in cl. f 29,8 millioeR bïjgeboekte rente). WILLEMSTAD. Dinsdagmiddag hebben de mannen van Dijkstra's Aannemersbedrijf uit Breda het dtfkgat bij de Nieuwe Sluis ten Oosten van Willemstad kunnen dichten. Op een vloer van drie zinkstuk- ken is een dam gebouwd van 60 meter breed, die nu tot boven de hoogwaterstand is uitgegroeid. Maandag stroomde het buitenwater cr nog overheen, maar Dinsdag kwam cr geen water meer in de Ruigenhilse polder, die nu spoedig zal worden drooggemalen. Reeds op 12 Februari heeft men getracht het 60 meter brede dykgat bij Nieuwe Sluis te dichten, maar de 99 ton metende tjalk „Cornells" die men daar toen heeft laten zin ken, werd by opkomende vloed door de dijk geworpen. (Advertentie I.M.) Chefarine „4" werkt krachtiger, sneller en doeltreffender, want elk tablet bevat vier geneesmid delen, stuk voor stuk in de hele wereldberoemd. 'n Jftje d oei wonderen het goede rijgen we wellicht zeker v<}n het kwade!) wat te veel tegenwoordig, gelet op de doorgaande stroom van lectuur op het gebied van het huwelijk, sexuele voor lichting en de psychologische aspecten, van dit aUes. over de „Man cn Vader" kan nog wel iets worden ingehaald. Dat heeft een aantal scribenten nu ge daan. onder bovengenoemde titel en nis uitgave van La Rivlère en Voorhoeve te Zwolle, Een achttal medewerkers aan. deze bundel, met uitzondering van een enkele dr J. C. Roose. Herv. pred. te Groningen alten gereformeerd, be lichten de positie van de „Man en. Vader" ln onderscheiden opzicht. Als hoofd van het gezin, die zyn paedago- gische ook godsdienstig-leichnggeverule taak, maar ook in zijn verantwoordelijk heid met betrekking tot de gezinsvor ming. Hier komen dus de vragen aan de orde van de gezinsomvang, de onthou ding e.t.g. Het spreek» vanzelf, dat wat hier tot de Man en Vader wordt ge zegd ook over hem! nooit voorbij gaat aan zon deel-zijn van een geheel ln het huwelijk; de vrouw en zij ook als moeder wordt „by het gesprek" gebracht en gehouden, in de verant woordelijkheid van de man betrokken. Het lijkt ons goed, dat er een hoofdstuk is gewijd aan „Tussen werk en gezin", aan de conflicten waarin de man soms geraakt cn het feit dat hij deze dikwijls meent te moeten houden buiten het ge sprek met zijn vrouw, eventueel met zyn. gezin. Zo kan dit boek een zekere steun bieden en zal het in bepaalde kringen, waar de levensvisie van de ge reformeerden de boventoon is, zeker aan een behoefte voldoen. Wat predikant en arts, ook een „gewone" huisvrouw (over mannennaar voren brengen, is verant woord en vanuit de Eybel gezien, ook al zouden wil deze hier cn daar zelf anders, misschien ook wat ruimer, wil len interpreteren Prys mg. f 4.40. geb. 5 90. (Advertentie l.M ri'f-.v KESI MANSAM. De Birmese regering is met Tsjins cn Gocrka's een groots offensief begonnen te gen de nationalistische Chinese troepen in het Noord-Oostelijke Birmese grensgebied. Dit is tot nu toe de grootste actie, die tegen de nationalisten ingezet is. Men poogt de Chinezen te omsingelen. De Tsjins worden gesteund door pantservoertuigen. Tot nu toe wa ren de Birmese troepen steeds in het defensief. Brigade-generaal Blake, die be last is met het „opruimen" van Chinese nationalisten van de Bir mese bodem, heeft verklaard, dat de Chinezen m Mougsjue \etsiaafd zijn aan opium. Op iedere gedode nationalist had men een opmmpijp gevonden. Hun moreel was laag. Men had de laatste modellen Amerikaanse karabijnen, machi nepistolen van Browning en 60- millimeter mortieren op de Chi nezen veroverd. De' in Birma geboren Moham medaanse Chinezen strijden aan de zijde der Chinese nationalisten. Men poogt de uitweg naar het Noorden voor de nationalisten af te sluiten. De Birmese permanente gedele geerde bij de V.N. is door zijn re gering uit New York teruggeroe pen voor overleg over de toestand, die is geschapen door de activiteit van de Chinese nationalistische guerilla's in Noord-Birma. Eerder had hij verklaard te verwachten, dat hij zeer spoedig bijzonderhe den over de guerilla's aan de V.N. zou kunnen meedelen. Uit gewoonlijk goed ingelichte bron te Londen is vernomen dat Birma bii de Britse regering ge peild heeft naar haar oordeef over hut ooi nemen van Birma om de kwestie van de Chinese nationa listen spoedig in de Verenigde Naties ter sprake te brengen. Men neemt aan dat de Britse regering voorstandster is van een onpartijdig onderzoek ter plaatse door een internationaal orgaan.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1953 | | pagina 2